Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Düsseldorf - Nice


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

atpdusse.jpg

Düsseldorf Open

ATP World Tour 250

Düsseldorf, Germany

18.05.2014-24.05.2014

Clay

http://duesseldorf-open.org/www/start/

 

 

 

atpnice.jpg

Open de Nice Côte d’Azur

ATP World Tour 250

Nice, France

18.05.2014 - 24.05.2014

Clay

http://www.opennicecotedazur.com/

 

 

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Dusseldorf (Niemcy), ziemna

Spotkanie: Gabashvili T.- Lajovic D.

Typ: 2:0

Kurs: 2.20

Data i godzina: 19.05.2014, godz. 12.00

Bukmacher: WilliamHill

 

Analiza:

Mecz między Rosyjskim zawodnikiem Gabashvili, a Serbskim graczem Lajovic. W tym meczu wszystko będzie zależało czy Gabashviliemu będzie się chciało. Ja osobiście uważam, że będzie mu się bardzo chciało i podejdzie do tego spotkania bardzo poważnie i powinien szybko rozprawić się z mniej doświadczonym zawodnikiem. Ja tutaj w tym meczu podchodzę czysto formalnie i stawiam 2:0 w stronę Gabashviliego. On w tym sezonie bardzo dobrze się spisuje i gra dobry równy tenis. W tym seoznie Gabashvili potrafił wygrać 2:0 z Ferrerem w Barcelonie oraz 2:1 z Simonem w Monako. Te ostatnie jego turnieje w Monako, Barcelonie i Madrycie bardzo dobre i bardzo mi się ten zawodnik spodobał. Gra ciekawie odważnie, a co najważniejsze skutecznie. Ja to często bywa u Rosjan nie ma skrupułów i nie lęka się żadnego tenisisty- presja u Rosyjskich zawodników występuję nikła i właśnie u tego zawodnika widać tą pewność siebie. Do tego dochodzi dobra forma i tutaj wszystko się zgadza. Jedyny znak zapytania to 0d 25.05 zaczyna się Roland Garros i tutaj Rosyjski zawodnik będzie chciał się dobrze zaprezentować, ale ja nie obawiam się żeby z tego powodu odpuścił sobie turniej w Niemczech i myślę, że to nie przeszkodzi mu, a nawet pomoże lepiej grać we Francji. To jest zawodnik, który musi łapać pkt rankingu ATP, bo obecnie miejsce które zajmuje jest nie adekwatne do jego umiejętności w tym sezonie więc myślę, że rozprawi się szybciutko z Serbem.

Natomiast Lajovic ja o tym zawodniku nie za dużo wiem- czyli jest jakiś nijaki, z tego co widziałem jego jedno spotkanie ostatnie w Rzymie i nie przekonuje ten zawodnik mnie do siebie. Jest o wiele słabszy od Gabashviliego i w tym meczu uważam, że będzie to bardzo widoczne. Coś tam sobie pogrywał Serb jednak bez jakiś sukcesów, więcej przegrywa niż wygrywa i gra jakoś tak byle jak. To nie jest ta klasy zawodnika co w tym sezonie Rosjanin dlatego ja osobiście jestem spokojny o ten typ.

Rosjanin jest bardzo mocny- decydując się na grę w Dusseldorfie wiedział, że ma tutaj duże szanse zajść bardzo daleko i trzymam za niego kciuki, bo pkt przydadzą mu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Nice (Francja), ziemna

Spotkanie: Isner J.- Delbonis F.

Typ: Isner J. -1,5 gema

Kurs: 2.00

Data i godzina: 22.05.2014, godz. 15.35

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

Już coraz bliżej rozstrzygnięć w Nicei, więc zawodnicy nie kalkulują tylko grają na poważnie. Mi na pierwszy rzut oka z wszystkich par najbardziej rzucił się do głowy typ w stronę Isnera, który jak każdy wie gra bardzo dobrze przy swoim podaniu i jest go piekielnie trudno przełamać ze względu na swój serwis, który jest bardzo mocny i precyzyjny. Ale nie ma co się dziwić z takiej wysokości jak posyła się piłki to muszą być silne i precyzyjne. Dlatego co do swoje podania to nie mam jakichkolwiek wątpliwości, że Isner będzie je wygrywał szczególnie z takim zawodnikiem jak Delbonis czyli dobrym przeciętniakiem.

Wczorajszy mecz Isnera uświadomił mi, że podchodzi do turnieju we Francji bardzo poważnie i mierzy tutaj wysoko :). Swojego rodaka wczoraj rozniósł klasycznie i w swoim stylu czyli jedno przełamanie i trzymał swój serwis. Oczywiście każdy wie, że tak gra Isner i to jest jego metoda na wygrywanie. Jednak trzeba mieć ten serwis i go dobrze wykonywać, a on jest w tym aspekcie mistrzem ATP. Dlatego w tym meczu uważam, że zawodnik rozstawiony z Nr. 1 w tym turnieju musi, ale to kategorycznie musi wygrać ten mecz i widać było wczoraj, że chce wygrać i dorzucić kilka cennych pkt do rankingu ATP, co przybliżyłoby go do wskoczenia do pierwszej 10 ATP. Argentyńczyk we Francji gra solidnie, ale wygrał dwa swoje mecze z zawodnikami słabymi i nie ma co tutaj się jarać jego grą ani formą- po prosty wygrał bo musiał wygrać. Teraz gra z zawodnikiem o klasę wyższym i powinno to być widać na korcie.

Wszystko przemawia za zawodnikiem z USA, który chce się tutaj dobrze zaprezentować, jest w tym turnieju rozstawiony z Nr. 1 oraz ma plany wskoczyć do pierwszej 10 ATP, czyli ten mecz musi wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Dusseldorf, ziemna

Spotkanie: Philipp Kohlschreiber - Ivo Karlovic (Pierwszy set)

Typ: Ivo Karlovic

Kurs: 3,0

Data i godzina: 24.05.2014, godz. 12:00

Bukmacher: Unibet

 

Tego, że rozstawiony z nr 1 Niemiec znajdzie się w finale turnieju rozgrywanego w ojczyźnie można sie było spodziewać. Jednak dotarcie do finału Chorwackiego wieżowca jest dla mnie zaskoczeniem.

Jednak trzeba oddać, że Karlovic zasłużenie zagra w finale. W całym turnieju dał się przełamać tylko 3 razy(Podobnie jak Philipp, jednak ten ma 1 mecz mniej rozegrany).

Ogólnie wystepy Ivo na nawierzchni ziemnej to raczej pasmo niepowodzeń. Szybko odpadał w 1-2 rundzie. Jednak przypominam sobie pewien turniej w Houston kilka lat temu, gdzie też zupełnie niespodziewanie doszedł do finału turnieju na cegle i go wygrał nadspodziewanie łatwo. Minęło 7 lat i nie spodziewam się podobnego scenariusza jak wtedy, jednak sądzę że Chorwata stać na dobry rezultat.

Bukmacherzy wystawili wysokie kursy na Karlovica, jakby zupełnie zapomnieli o jego największym atucie - serwisie, który będzie dziś zabójczą bronią.

Zgoda - Na korcie ceglanym serwis nie może być jedynym atutem, jednak przeczuwam, że w pierwszym secie Ivo "wyserwuje" sobie kilka gemów samymi asami.

Kohlschreiber też miewa głupie wpadki. Np porażka z Matosevicem gdzie ugrał zaledwie 4 gemy(3tygodnie temu).

Dlaczego gram 1 set a nie cały mecz? Może być tak, że w pewnym momencie zabraknie sił Karlovicowi i jego glówny atut już nie będzie ratował w trudnych sytuacjach.

Głównie dlatego gram zakład na 1 seta.

Do tej pory spotkali się 3 razy, lecz na hardzie. W każdym z tych meczów 1 set kończył się Tie breakiem.

 

Liczę, że Ivo pozytywnie mnie zaskoczy i pokaże, że z jego serwisem i na cegle nie ma żartów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...