Skocz do zawartości

[Zamknięty] ATP - Madryt


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi


Dyscyplina: ATP - SINGIEL: Madryt (Hiszpania) - Kwalifikacje, ziemna

Spotkanie: Giraldo S. - Donskoy E.

Typ: DW 2:0

Kurs: 1.61

Godz: 15:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Na dzis wybralem spotkanie Giraldo z Donskoy. Ten pierwszy swietnie zagral w ostatnim turnieju w Barcelonie dochodząc do finalu. To jega najwieszke osiagniecie w karierze. Przegral w nim z Nishikori 2:0, wczesniej jednak eliminowal takich zawodnikow jak Fognini, Thiem, Kohlschreiber i Almagro. Byl bardzo dokladny, nie popelnial duzo bledow. Donskoy ma bardzo mocne, płaskie uderzenia z głębi kortu , a zwłaszcza jego forhend chyba jest jego najwieksza bronia, ale popelnia bardzo dużo niewymuszonych błędów. Rowniez warto zaznaczyc ze to nie jego nawierzchnia, najlepiej czuje sie na kortach twardych. Mysle ze dzis Giraldo bez wiekszych problemow ogra Ruska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP - SINGIEL:Challenger Tunis 1/2 Finału

Spotkanie: Reister - Ilhan

Typ: DW 2-0

Kurs: 2.08

Godzina: 12:30

Buk Marathonbet

 

Analiza:

 

Reister typowy challengerowy claycouter w tym roku bilans na ziemi 5-4 ale dla niego to dopiero początek sezonu, ograł tu Donskoya i Cecchinato a więc zawodników o większym potencjale na clay od Turka.

 

Ilhan również gracz chellengerowy ale zdecydowanie na szybsze nawierzchnie, ma problemy z wytrzymywanie dłuższych wymian nie ograł w tym roku żadnego specjalisty od gry na mączce i tak pozostanie również po tym spotkaniu.

 

GL

Typer_VIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Madryd (Hiszpania) - Kwalifikacje, ziemna

Spotkanie: Riba-Madrid P.- Kubot L.

Typ: 2

Kurs: 2,05

Data i godz.: 03.05.2014, godz. 12.30

Bukmacher: ComeOn

 

Analiza:

Kwalifikacje do Turnieju w Madrycie, który jest traktowany przez wszystkich tenisistów priorytetowo i wszyscy zawodnicy traktują ten turniej bardzo poważnie. W tym spotkaniu zmierzą się Riba, który obecnie zajmuję 95 miejsce w rankingu ATP i nasz Łukasz Kubot, który jest 76. Jednak ranking rankingiem, ale wygrany musi być jeden. Podchodzę do tego meczu może troszkę bardziej patriotycznie, ale według mnie Łukasz musi ten mecz wygrać. Patrząc teraz od strony czysto formalnej, to Kubot lubi grać na clay-u i na tej nawierzchni radzi sobie bardzo dobrze, do tego dochodzi jego doświadczenie w rozgrywanych pojedynkach z najlepszymi i o dużą stawkę, bardzo dobry ostatnio mecz z rosyjskim zawodnikiem Gabashvili, który wygrał- a stał na straconej pozycji i wszyscy już z góry go przekreślili, jednak on zagrał swoje i pokonał faworyzowanego przeciwnika spokojnie i pewnie 2:0. Teraz jest podobnie, Łukasz stawiony jest przez buków w roli tego, który powinien ponieść porażkę, jednak dlaczego oni tak sądzą? Pewnie dlatego, że Riba gra w Hiszpanii i to jest chyba jedyny argument, który mnie totalnie nie przekonuję i wręcz przeciwnie mnie to troszkę zaskakuję. Przecież Riba to zwykły zawodnik od Challenger-ów, a nie od poważnych turniejów. Coś tam sobie ten Hiszpan pogrywał w tym sezonie, ale jak dla mnie to bez rewelacji nawet wygrana z Bedene jakoś mnie nie przekonuję. Nasz rodak jest według mnie o klasę lepszy i dużo bardziej zgrany na poważnych imprezach. Ma już swoje sukcesy zarówno w deblu, jak również w singlu, dlatego powinien pokazać dużo lepszy tenis i wygrać te spotkanie.

Gdy zobaczyłem ten kurs jaki został wystawiony na Kubota to myślałem, że to jest żart i brałem go w ciemno- teraz coraz bardziej przekonuję się do tego typu i coraz bardziej mi się on podoba. Ostatnio Kubot widać, że się przełamał i zagrał dwa bardzo dobre mecze w Oeiras, w których jeden wygrał drugi przegrał, ale przegrał nie z byle kim- tylko z Berlocq, grając pewny i spokojny tenis. Jak teraz zagra tak samo jak w Portugalii to o zwycięstwo jestem spokojny.

Kursy spadają więc trzeba brać co jest !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Madryd (Hiszpania) 1.Runda

Spotkanie: Rosol - Chardy

Typ: Rosol -2,5 gema

Kurs: 1.94

Data i godz.: 04.05.2014, godz. 15.30

Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

 

Chardy zupełnie pogubiony w ubiegłym roku ujemny bilans 24/29 w tym roku podobnie, na ziemi ogrywa go do zera Vesely czy nie będący ostatnio w najwyższej dyspozycji Ferrer, nie widzę szans dla Francuza nawet biorąc pod uwagę, że turniej w Mardycie corocznie przynosi sporo niespodzianek.

 

Rosol solidna dyspozycja ostatnio finał w Bukareszcie w Monte Carlo po dwóch gładkich zwycięstwach planowa porażka z Rogerem, jest forma powinien spokojnie ograć Chardego, linia do pokrycia imo.

 

GL Typer_VIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- ATP Madryt

Spotkanie: Gulbis E.- Janowicz J.

Typ: Janowicz J.

Kurs: 4,00

Godz: 11:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 11 w pierwszej rundzie turnieju w Madrycie mężczyzn dojdzie do pojedynku Łotysza- Gulbisa i naszego rodaka Jurka Janowicza. Sam nie wiem czemu stawiam na Polaka, ale jakoś mam przeczucie, że dzisiaj się w końcu przełamie. A kurs na pewno fajny, tak więc w moim odczuciu warto spróbować, choć pewnie o zwycięstwo z Ernestem będzie niezwykle trudno. Janowicz od pamiętnego ćwierćfinału z Berdychewm w Rotterdamie nie potrafi zanotować dobrego wyniku. 7 porażek kolejno właśnie z Czechem, nastrepnie z Fallą, Bautistą, Coricem, Cilicem, Llodrą i Melzerem. Tak więc widać w jakiej formie jest Jurek. Jednak każda zła passa w końcu musi się skończyć, i czemu nie miałaby się skończyc własnie w tym spotkaniu. Tym bardziej, że Gulbis to zawodnik, który też często nie wytrzymuje presji. I jest to przede wszystkim zawodnikna nawierzchnie twarde. W tym sezonie na mączce odpadł w 1 rundzie w Monte Carlo z Dolgopolovem, natomiast w Barcelonie , niezły turniej i porażka w półfinale z rewelacyjnym Nishikorim. Powodzenie swojego typu opieram również na rywalizacji pomiędzy oboma panami. W dotychczasowych 5 spotkaniach 2 razy góra był Polak, natomiast pozostałe spotkania wygrywał Łotysz. Jednak każde spotkanie było bardzo zacięte i nigdy nie kończyło się gładko zwycięstwem któregoś z panów. Dlatego dzisiaj mam nadzieję, że Jurek się w końcu zepnie i pokaże wszystkim krytykom, ze potrafi grać w tenisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Madryd (Hiszpania) -ziemna

Spotkanie: Fognini F.- Dolgopolov A.

Typ: 1

Kurs: 2,25

Data i godz.: 06.05.2014, godz. 12.30

Bukmacher: Sportingbet

 

Analiza:

Dziś w Madrycie o godzinie 12.30 zmierzą się ze sobą Fognini F. oraz Dolgopolov A.. W tym meczu może zdarzyć się wszystko, jednak ja idę w stronę Włocha, który gra ostatnio równo i dobrze, czego nie można powiedzieć o jego dzisiejszych przeciwników, który gra podobnie jak nasz Janowicz czyli mizernie. Jedynie po stronie Ukraińca przemawia bilans spotkań z Włochem, w którym na 5 spotkań Ukrainiec wygrał 4 (wszystkie 4 wygrał w latach 2010-2014) i wszystkie wygrał 2:0, przegrał w 2007 roku ale to jest teraz mało ważne. Każda seria musi się w końcu skończyć i teraz czas na zwycięstwo Fogniniego, po którym można spodziewać się wszystkiego. Jednak on ostatnio gra równo i dobrze, bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Davisa (pokonując Murray-a), w Monako (przegrywając z Tsongą 2:1) oraz Monachium gdzie dotarł do finału jednak nie postawił kropki nad "i" i przegrał. Teraz troszkę godny sukcesu i rehabilitacji uważam, że rozbije Ukraińca, który ma problemy w nie tylko w kraju, ale również ze swoją grą i formą. Jemu teraz nie tenis w głowie tylko inne ważne i ważniejsze sprawy, więc uważam, że Włoch go zdecydowanie pokona. Bardzo podoba mi się również kurs wystawiony na to spotkanie, gdzie gra słabiutki Ukrainiec z bardzo dobrze grającym Włochem i w roli faworyta jest stawiony Dolgopolov- chyba tylko z jedne przyczyny, że ostatnio jakoś udawało mu się wygrywać, ale wtedy było on jakoś grał solidnie, a teraz to jest piasek.

Fognini w gazie, podrażniony troszkę porażką będzie tutaj piekielnie trudnym rywalem, dla Dolgopolova, który ostatnio przegrywał można powiedzieć z każdym (Garcia-Lopez, Montanes A.) i co najlepsze oba te mecze przegrał nie stawiając jakiegoś większego oporu można powiedzieć, że forma gdzie prysła i teraz staje do boju nie z byle kim tylko z najsilniejszym Włoskim tenisistą, który potrafi wygrać z każdym, w pełnym gazie, zmotywowanym.

Dla mnie sprawa w tym spotkaniu jest jasna i klarowna, Ukrainiec, który myślami jest gdzie indziej oraz formą i mocno grający w dobrej formie Włoch. Pewne zwycięstwo Fogniniego po bardzo dobrym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Madrid (Hiszpania), ziemna

Spotkanie: Dolgopolov A.- Gulbis E.

Typ: 2

Kurs: 2.00

Data i godzina: 07.05.2014, godz. 12.30

Bukmacher: Sportingbet

 

Analiza:

Wczoraj oglądałem mecze zarówno jednego, jak i drugiego zawodnika i patrząc na oba te spotkania- czyli Fognini F.- Dolgopolov A. i Gulbis E.- Janowicz, to zdecydowanie lepiej pewnie i mądrzej grał Łotysz, który nie spinał się i grał tenis mądry i przemyślany- wygrał w tie break-u z Janowiczem co nie jest łatwe i proste- bo przecież Janowicz swego czasu tie breaki zawsze rozstrzygał na swoją korzyść. Jednak teraz Janowicz nie jest w najwyższej formie (tzn w ogóle nie jest w formie). Jednak ja patrze na oba te spotkania jak grali dzisiejsi przeciwnicy i może w jednym spotkaniu zdecydowanie pochwalić Gulbisa, który zagrał dobry tenis i pierwszego seta ładnie wyciągnął (podobnie jak Ukrainiec), natomiast w 3 zagrał pewnie i skutecznie podobnie jak Ukrainiec. Oba te spotkania były porównywalne. Pierwsze sety uratowane, drugie sety przegrane i trzecie sety pewna wygrana. Jednak gra Dolgopolova nie przemawia do mnie, dużo błędów, gra jakaś taka szarpana i jakaś nieprzemyślana. U Łotysza jest to na odwrót i grał mądrze i skutecznie- nie popełniał prostych błędów.

W tym spotkaniu może zdarzyć się wszystko jednak, według mnie Ukrainiec jest totalnie bez formy i tylko udem wygrał z Włochem, który potrafi wygrać z każdym grając kapitalny mecz i potrafi przegrać z każdym- tzn przegrać z samym sobą i ciągle się kłócić z wszystkimi (nawet z publicznością).

Ja myślę, że czas Ukraińca w Madrycie dobiega końca i w tym spotkaniu nie widzę argumentów, które byłby po stronie Ukraińca, który popełnia dużo błędów i słabo- nie tylko w Madrycie ale w swoich ostatnich spotkaniach.

Uważam, że limit szczęścia dziś się zakończy po stronie Ukraińca i Gulbis pokaże mu jak się gra w tenisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Madrid (Hiszpania), ziemna

Spotkanie: Nadal R.- Nieminen J.

Typ: Nieminen J. +6,5 gema

Kurs: 2.25

Data i godzina: 08.05.2014, godz. 15.20

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

Kolejne spotkanie i to między faworytem publiczności i całej Hiszpanii z bardzo dobrze grającym w Madrycie Finem- czyli pojedynek między Nadalem, a Nieminenem. W tym spotkaniu faworyt jest jeden i to pewnie dla każdego- czyli Rafa. Jednak ja osobiście uważam, że Nieminen postawi Hiszpanowi bardzo trudne warunki i nie będzie to taki łatwy mecz, jak może wydaję się na pierwszy rzut oka, gdyż Fin gra w Hiszpanii bardzo dobre mecze i to nie są przypadkowe spotkania tylko jest tutaj w po prostu dobrej i równej dyspozycji. Co do zwycięzcy tego spotkania to uważam, że Nadal powinien to wygrać, ale nie tak spokojnie tylko będzie musiał się namęczyć i to sporo żeby to spotkanie wygrać. Nieminen swoje dwa spotkania w Madrycie grał kolejno z Haase i Sijsling, w obu tych spotkaniach stawiony był w roli tego, który powinien przegrać i w obu tych meczach grał rywalom na nosie i pokonywał ich bez najmniejszych problemów grając bardzo dobrze i pewnie. Zarówno w jednym, jak i w drugim spotkaniu trzymał swój serwis i łamał rywali. Widać w grze Nieminena jakąś koncepcję i wygląda to całkiem solidnie, dlatego ja osobiście uważam, że spokojnie wystarczy to do zdobycia 6 gemów przez tak grającego Fina nawet z najlepszym tenisistą obecnie na świecie na dodatek jeszcze w Madrycie. Jednak Nadalowi też zdarzają się gorsze mecze i to, że wczoraj wygrał pewnie z Monaco, który kompletnie nic nie pokazał to w pojedynku w Barcelonie z Almagro (czyli zawodnikiem nie jakiś wybitnym) zagrał słabo i co przyczyniło się do porażki. Teraz uważam, że podobnie do Almagro zagrał Nieminen, bo co tu dużo mówić stać go na jakiś spektakularny wyczyn- jest w gazie, forma dobra, bardzo dobrze gra w Madrycie więc ja tutaj widzę same argumenty na korzyść Fina w postawieniu się Rafie i zagraniu dobrego spotkania.

Oczywiście suma sumarum pewnie Nadal wygra ten mecz jednak ja liczę tutaj na dobry i równy mecz Nieminen, który pokaże wolę walki i pokaże, że w Madrycie gra mu się bardzo dobrze- tzn. już pokazał po tych dwóch meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis- ATP Madryt

Spotkanie: Raonic M. - Nishikori K.

Typ: DW 0:2

Kurs: 2.10

Godz: 14:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Na dzis wybieram mecz w Madrycie pomiedzy Raoniciem, a Nishikorim. Ten drugi jeszcze nigdy mnie nie zawiodl odkad na niego typuje.

Nishikori, praworęczny gracz z oburęcznym bekhendem jest w swietnej formie. W połowie lutego Japończyk wygrał po raz drugi z rzędu imprezę w Memphis,

w finale pokonując 6:4, 7:6 Ivo Karlovicia. Pod koniec kwietnia Nishikori awansował do finału zawodów ATP World Tour 500 w Barcelonie,

gdzie w meczu mistrzowskim wygrał z Kolumbijczykiem Santiago Giraldo 6:2, 6:2. Wygral w tym roku juz 2 turnieje i mysle ze jest przygotowany na trzecie

pucharowe zwyciestwo.

Raonic rowniez jest praworeczny i gra z oburęcznym backhandem. Nic w tym roku jeszcze nie wygral, najlepszym jego wynikiem jest dojscie do cwiercwinalow w

Indian Wells (USA) gdzie odpadl w pojedynku z Dolgopolovem 6:3 6:4, w Miami (USA) gdzie zostal pokonany przez Nadala 4:6 6:2 6:4 i w Monte Carlo (Monako), gdzie przegral

z Wawrinka 7:6 6:2. Takze w tym roku Raonic nie moze przejsc dalej jak cwiercwinaly, a dzis mysle ze zakonczy turniej w 1/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Tenis - ATP Madryt 08.05.2014 godz. 14:00

Wydarzenie: Kei Nishikori - Milos Raonic

typ: Kei Nishikori

Kurs: 1.474

Bukmacher: Pinnacle

 

Na dzisiaj moja propozycja z 3 rundy turnieju panów w Madrycie pomiędzy Japończykiem Kei Nishikorim (12.ATP), a Kanadyjczykiem Milosem Raonic-em (9.ATP.) Moim zdaniem kursy bukmacherów jakie zaproponowali na wygraną Japończyka sporo przesadzone dlatego warto skorzystać. Nishikori w ostatnim czasie gra rewelacyjnie, na nawierzchni ziemnej nie przegrał jeszcze w tym roku spotkania. Przed dwoma tygodniami w znakomitym stylu wygrał turniej w Barcelonie przegrywając w drodze do tytułu tylko jednego seta, a w madryckim turnieju tylko potwierdza swoją wysoką formę i ustawienie w roli jednego z faworytów niedługo rozpoczynającego się French Open. Jego przeciwnik Raonic nie przepada za nawierzchnią ziemną, woli znacznie szybsze korty, bo jak wiadomo jego atutem jest serwis, w długich wymianach zdecydowanie gorzej prezentuje sie od zwinnego Japończyka. W tym sezonie nie odniósł jakiś spektakularnych wygranych na tej nawierzchni, na początku kwietnia przegrał w ćwierćfinale turnieju w Monte Carlo z Wawrinką w ćwierćfinale, a przed tygodniem w Oeiras już w drugiej rundzie z Argentyńczykiem Berlocq. W tamtym roku w Madrycie Kanadyjczyk pożegnał się już z turniejem w drugiej rundzie więc teraz wynik juz poprawił więc może spokojnie odpaść. Jeśli mecz odbywałby się na innej nawierzchni niż ziemna to jeszcze zastanawiałbym się nad zwycięzcą tego spotkania, ale w tym wypadku 100% wskazania na Nishikoriego. Zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - Turniej ATP w Madrycie

Spotkanie: Rafael Nadal - Kei Nishikori

Typ: Ilość setów: Powyżej 2,5

Kurs: 3.55

Buk: ComeOn

Godz. 19:15

Analiza:

Dziś wieczorem w finale turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie spotka się Hiszpan Rafael Nadal z Japończykiem Keiem Nishikorim.

Aktualnie Nadal jest liderem rankingu, natomiast Nishikori zajmuje 12 miejsce.

Rafa nie gra swojego najlepszego tenisa w tym sezonie. Hiszpan, który jest królem mączki w tym roku odpadał w Monte Carlo z Davidem Ferrerem i w Barcelonie z Nicolasem Almagro. W lutym wygrał turniej w Rio de Janeiro. Hiszpana na nawierzchni ziemnej jest bardzo ciężko pokonać, ale Ferrer i Almagro udowodnili, że to nie jest niemożliwe. Rafa rok temu triumfował w Madrycie pokonując w finale Stanislasa Wawrinkę. Nadal łatwo przeszedł 4 rundy w tym turnieju, ale też rywali nie miał zbyt groźnych na mączce - Monaco, Nieminen, Berdych i Bautista.

Nishikori w tym roku rozgrywa swój drugi turniej na mączce. Dwa tygodnie temu wygrał w Barcelonie pokonując w finale Santiago Giraldo. Japończyk ma obecnie świetną passę i w tym sezonie bilans na ziemi 10/0. Warto dodać, że tylko w dwóch spotkaniach stracił seta - w 1 meczu w Barcelonie z Bautistą-Agutem i wczoraj w półfinale z Davidem Ferrerem. Kei gra bardzo dobry tenis. Wygląda pewnie w wymianach i świetnie porusza się po korcie. Wczoraj rozegrał bardzo wyczerpujący, długi pojedynek z Ferrerem, a mecz zakończył dopiero po 10 piłce meczowej. Oczywiście można twierdzić, że może być zmęczony, ale myślę, że finał z Nadalem na pewno doda mu sił i motywacji do jak najlepszej gry.

H2H to 6:0 na korzyść Nadala. Raz grali na mączce w zeszłym roku na Roland Garros (3:0 dla Rafy). Ostatni raz grali ze sobą w tym roku na Australian Open. Nishikori zagrał wtedy bardzo dobry mecz i gdyby miał więcej szczęścia w kluczowych momentach to mógłby nawet wygrać. Przegrał wtedy 6-7, 5-7, 6-7.

Uważam, że Nishikori jest w stanie nawiązać walkę z Nadalem i wygra minimum seta. Nie chce mi się też wierzyć, że będzie tu 2-0, dlatego stawiam na powyżej 2,5 seta, a myślę, że mecz zakończy się wynikiem 2-1 w jedną lub drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...