Skocz do zawartości

ATP - Barcelona - Bucharest


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

atpbarcelona.jpg

Barcelona Open Banc Sabadell

ATP World Tour 500

Barcelona, Spain

21.04.2014-27.04.2014

Clay

http://www.barcelonaopenbancsabadell.com/es

 

atpbukareszt.jpg

BRD Nastase Tiriac Trophy

ATP World Tour 250

Bucharest, Romania

21.04.2014-27.04.2014

Clay

http://brd-nastase-tiriac-trophy.ro/2014/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Barcelona (Hiszpania), ziemna

Spotkanie: Montanes A.- Gulbis E.

Typ: 1

Kurs: 2,75

Data i godz.: 24.04.2014, 13.30

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

Mecz między Montanesem, a Gulbisem zapowiada się bardzo ciekawie. W szczególności, że Montanes zaczął grać bardzo dobry tenis, pewnie serwował i nie popełniał błędów. W tym turnieju wygląda bardzo dobrze, dlatego jak osobiście idę właśnie w jego stronę. Poprzednie dwa mecze w Barcelonie zagrał na bardzo wysokim poziomie i pokonał odpowiednio Lopeza i Dolgopolova. W meczu z Lopezem faworytem był Montanes, natomiast w drugim meczu z Ukraińcem już stawiany był na straconej pozycji, a zagrał bardzo dobry tenis i pewnie wygrał. Dziś jest podobnie jest stawiany za pożarcie, jednak ja uważam, że to on zje Gulbisa, który gra ostatnio poniżej swoich możliwości. Ostatnie mecze Łotysza wyglądają według mnie tragicznie, gra jakoś bez motywacji i chęci. Ten mecz w Barcelonie wygrany z Gimeno-Traverem to tylko według mnie cud i w dużej mierze prezent Travera w stronę Gulbisa- ten mecz wyglądał pod dyktando Hiszpana, jednak popełniał zbyt dużo błędów i nie potrafił wykończyć rywala przełamując jego serwis. Teraz uważam, że będzie inaczej kolejny Hiszpan, który będzie chciał się zaprezentować bardzo dobrze prze własną publicznością, jednak obecnie w wysokiej i równiej formie, co bardzo się liczy. Nie uważam, żeby Łotysz mógł czymś zaskoczyć Hiszpana i liczę tutaj na szybki mecz w stronę gospodarza.

Obaj zawodnicy nie grali ze sobą, jednak porównując nawet mecz z Dolgopolov, który jeden i drugi zagrali w niedługim ostępie czasowym (23.04 Montanes, 13.04 Gulbis) to jasno i wyraźnie widać na tle tego zawodnika, kto obecnie prezentują wyższy poziom i kto w tym meczu powinien być górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenis:ATP Barcelona(Singiel_

17.00 Giraldo-Kolschleiber

Typ:1

Kurs:2.5

Buk: Bet365

 

dzis o 17.00 fajne spotkanie pomiędzy Santiago Giraldo a Philipem Kolschlaiberem kursy zadziwiły bo Kolumbijczyk na ziemi czuje sie bardzo dobrze i pewnie,natoiast Niemiec najlepiej radzi sobie na hardzie,Philip nie miał jeszcze rywala który na clay'u potrafi grac dobrze,to jego pierwsze wyzwanie i moim zdaniem sobie z nim nie poradzi.Giraldo ma dobry,ciety dokladny i mocny serwis ,kolba stawia raczej na silowe zagania które na ziemi nie maja takiego efektu,Santiago rozegrał bardzo duzo spotkan na mączce i radzi sobie znakomicie,a kurs na wygrana Kolumbijczyka bardzo zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Barcelona (Hiszpania), ziemna

Spotkanie: Almagro N.- Giraldo S.

Typ: 2

Kurs: 4,40

Data i godz.: 26.04.2014, 16.00

Bukmacher: ComeOn

 

Analiza:

Mecz Almagro z Giraldo według buków i pewnie wszystkich kibiców jest już przesądzony i z góry wygrany przez Almagro. Gra w Hiszpanii czyli na swoim terenie, pokonał po bardzo trudnym meczu Nadala i wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że wygra ten turniej, a co za tym idzie spokojnie pokona Kolumbijczyka. Ja uważam wręcz przeciwnie idę w stronę Giraldo i to z pełną świadomością. Almagro to jest tenisista specyficzny troszkę taki "pies na baby" i zawsze bardzo chce wygrywać i ciułać te punkciki. Ja osobiście uważam, że w meczu z Nadalem Almagro nie wygrał tylko Nadal przegrał- oglądając ten mecz to widać było, że Nadal całkowicie zlekceważył swojego kolegę z Hiszpanii- w szczególności po wygraniu łatwo i gładko pierwszego seta. Później starał się obudzić ale było już za późno i przegrał wygrany mecz. Ja osobiście uważam, że dziś może być podobnie i Almagro wyjdzie do tego spotkania jak do meczu czysto formalnego, już wszyscy widzą Hiszpana w finale, bo chyba nikt sobie nie wyobraża, że w turnieju w Barcelonie może zabraknąć zawodnika z Hiszpanii. Jednak ja widzę tutaj brak Almagro w finale tylko w tym finale zagra Kolumbijczyk, ponieważ on ostatnio spisuje się bardzo dobrze i gra fajny równy i poukładany tenis. W dodatku od zawsze grał i gra bardzo dobrze na ziemi i według mnie motywacja i chęci będą po stronie Giraldo. On już z Niemcem Kohlschreiberem zagrał bardzo dobry tenis i zaskoczył mnie bardzo swoją grą, dlatego w tym spotkaniu przychylam się w jego stronę i myślę, że utrze nosa pewnemu Hiszpanowi, który na 100% zlekceważy swojego przeciwnika.

Patrząc w statystyki to Kolumbijczyk nigdy nie wygrał z Almagro, na pięć spotkań przegrał wszystkie, jednak teraz uważam, że sytuacja się odwróci i powinien przełamać fatalną passe i w takiej dyspozycji jakiej jest i grając z Almagro, który będzie bardzo pewny siebie po zwycięstwie z Nadalem. Dodając do tego bardzo trudny mecz z Rafą dochodzi do tego zmęczenie fizyczne, ponieważ zagrał bardzo trudne 3 sety szczególnie te dwa ostatnie, w których Almagro musiał zagrać na 150%. A Almagro fizycznie nie jest zawodnikiem bardzo mocnym i te zmęcznie w tym meczu uważam, że będzie wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: tenis, ATP Barcelona (ziemna)

spotkanie: Giraldo S. - Nishikori K.

typ: Nishikori 2:0

kurs: 1,67

godzina: 16:00

bukmacher: William Hill

analiza:

przed nami spotkanie finałowe turnieju rangi ATP 500 rozgrywanego w Barcelonie na nawierzchni ziemnej, pomiędzy rozstawionym z numerem 4. Japończykiem Keim Nishikorim oraz rewelacją tego turnieju, nierozstawionym Kolumbijczykiem Santiago Giraldo. Kolumbijczyk zajmuję obecnie w rankingu 65. miejsce z dorobkiem 703 punktów, natomiast Nishikori w tym rankingu jest 17. dzięki zdobytym 1985 punktom. Giraldo w drodze do finału pokonał po 2:0 Silsjinga i Almagro, 2:1 Thiema, a Kolshreiber i Fognini skreczowali tak więc widać Kolumbijczyk miał dużo szczęścia i gdyby nie wygrana z Almagro (który jednak mógł mieć gorszy dzień) można powiedzieć, że nie powinien się znaleźć w tym finale. Kei natomiast pokonał 2:1 Bautistę, oraz po 2:0 Golubeva, Cilicia i Gulbisa. Szczególne wrażenie zrobiły na mnie te ostatnie dwie wygrane, podczas który Kei prezentował bardzo mądrą grę, nie popełniał błędów i tylko raz stracił swoje podanie. Z uwagi na dotychczasową grę Nishikoriego i jego ogólne umiejętności uważam, że wygra ten mecz w dwóch setach i zakończy piękny sen Giraldo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Bucharest (Rumunia), ziemna

Spotkanie: Dimitrov G.- Rosol L.

Typ: 2

Kurs: 3,85

Data i godz.: 27.04.2014, 14.00

Bukmacher: ComeOn

 

Analiza:

Finał Turnieju w Bukareszcie, w którym zmierzą się rozstawiony w tym turnieju z numerem 1 Bułgar Dimitrov z nierozstawionym w tym turnieju Czechem Rosolem. Patrząc na typowo statystyczne aspekty to w rankingu ATP Bułgar zajmuje 16 miejsce, natomiast jego dzisiejszy przeciwnik 43. Jednak według mnie wszystkie te cyferki i aspekty rankingowe w tym spotkaniu są mało ważne. To jest finał i według mnie takie zróżnicowanie kursowe między jednym, a drugim zawodnikiem są niedorzeczne. Oboje grają bardzo dobrze w Rumunii i oboje mają szansę wygrać ten turniej. Patrząc jak jeden oraz drugi spisuje się w tym turnieju to według mnie nie ma co porównywać, ponieważ Dimitrov grał 3 mecze, a tak w praktyce 2 mecze (ostatni skreczowany przez Francuza), natomiast Rosol grał w tym turnieju z bardzo dobrymi zawodnikami z którymi wygrywał i grał bardzo dobrze. Ostatnie spotkanie z Hasse pokazało jaki waleczny i jak bojowo nastawiony jest Rosol- on jest w tym turnieju w gazie i to bardzo dużym, dlatego ja osobiście skłaniam się w jego stronę. Ogólnie rzecz biorąc to w kwietniu Rosol rozegrał do tej pory 9 spotkań, w których przegrał tylko raz z Federerem, natomiast reszta swoich meczy to gra bardzo pewna i przemyślana.

Z kolei Bułgar według mnie nie jest tak równym i poukładanym graczem jak Rosol (oczywiście ma większe sukcesy), ale on przeplata dobre mecze ze słabymi i czasami po prostu nie wytrzymuje napięcia. Nie wiem jak to będzie w tym finale, ale dopiero w tym spotkaniu w końcu zagra z przeciwnikiem, który postawi mu opór i bardzo jestem ciekawy jak sobie z nim poradzi. Już prawdę mówiąc to myślałem, że zatrzyma się na Monfisie jednak on jak to w jego zwyczaju źle się czuł i skreczował. Ale zagra z walecznym zawodnikiem, który nie odpuszcza do końca i gra o każdą piłkę.

Uważam, że te spotkanie będzie na bardzo wysokim poziomie, jednak zwycięstwo przychyli się w stronę Czecha, który jeżeli zagra spokojnie i na luzie to wygra ten mecz. W tym meczu jasno i wyraźnie wskazywany jest faworyt jednak ja uważam, że zawsze lepiej atakować z drugiego planu niż starać się nie zawieźć innych i w takiej sytuacji jest obecnie Rosol. Mniejsza presja, spokojna poukładana gra i dokładność to klucz w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: tenis, ATP Barcelona (ziemna)

spotkanie: Giraldo S. - Nishikori K.

typ: 1

kurs: 4.5

godzina: 16:00

bukmacher:bet365

 

Dziś finał turnieju na kortach ziemnych w Barcelonie,dziwia mnie kursy,bo nie ma tu zdecydowanego faworyta.Wszyscy dzis podniecaja sie Keiem nishikorim ,bo wczoraj pokonał Gulbisa,ale Ernest prezentuje tylko silowy tenis i na clay'u jest sredniakiem,wiec nie ma tu powodu do podniety.Kolumbijczyk jest w swietnej formie w dodatku jest regularny i konsekwntny,popełnia bardzo mało niewymuszonych blędów,najlepiej gra właśnie na mączce i kurs na ten mecz jest bardzo dziwny.Kei to bardzo waleczny gracz,jednak jego serwis pozostawia wiele do życzenia a na clay;u jest jeszcze wolniejszy wiec dobrze returnujacy Santiago będzie miał szanse na wiele breakpointów.Moim zdaniem w tym meczu wygra konsekwntnosc i lepsze umiejetnosci w grze na nawierzchni ziemnej,a takowe ma właśnie Santiago Giraldo.POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:tenis:Wta,Marrakech(debel)

Spotkanie:Muguruza/Oprandi-Piter/Zanevska

Typ:2

Kurs:2.5

Buk:bet365

 

Nie tak to mialo wyglądac,Giraldo przegrał,ale teraz ,o 18.50,Polsko-Ukrainska para deblistek walczyc bedzie w finale.Katarzyna Piter i Maryna Zanevska prezentuja swietna forme,bardzo dobrze sa zgrane i w finale zagraja z Muguruza/Oprandi,Oprandi jest zmeczona bo niedawno skończyła final singla,który przegrała.Ja stawiam na Piter/zanevska poniewaz szanse sa 50/50 a kurs bardzo dobry/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:tenis,ITF Savannah,mezczyzni

Spotkanie:Kyrgios-Sock

Typ:2

Kurs:2.25

Buk:Bet-at-home

 

Dzis o godzinie 20.45 polskiego czasu w USA rozpocznie sie finał w którym zagraja 19 letni Australijczyk Nick Kyrgios i bardziej doświadczony reprezentant Stanów Zjednoczonych Jack Sock.Kurs na zwyciestwo starszego zawodnika jest bardzo zaskakujacy.Skarpeta ma bardzo mocny,dobry serwis który cięzko przełamac,czasami za duzo chce grac finezyjnie i to mu nie wychodzi,najlepiej jak gra na siłe wtedy z łatwoscia wygrywa mecze.Kyrgios jest utalentowany,ale nie ma jeszcze takiego ogrania i cięzko będzie mu w dzisiejszym spotkaniu.Takze pokazuje solidny serwis jednak moze to byc za mało,za Sockiem przemawia doswiadczenie,oraz to z egra na własnych kortach we wlasnym kraju,warto zaryzykowac.POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...