Skocz do zawartości

WTA - Katowice - Bogota


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

wtakat.jpg

BNP Paribas Katowice Open

07.04.2014-13.04.2014

Katowice, Poland

Clay

http://www.bnpparibaskatowiceopen.com/pl

 

 

 

wtacpla.jpg

Copa Claro Colsanitas

07.04.2014-13.04.2014

Bogota, Colombia

Clay

http://www.copaclarocolsanitas.com/

 

 

 

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dysyplina: Tenis, WTA Katowice

Spotkanie: Witthoeft-Rus

Typ: Witthoeft

Kurs: 1.50

Bukmacher: Bet365

Data i godzina: 05.04.2014 10:00

 

Dziś rozpoczynają się kwalifikacje turnieju WTA w Katowicach. W I rundzie kwalifikacji dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, jednym z nich jest na pewno pojedynek pomiędzy młodą Niemką C.Witthoeft a już nie tak młodą Holenderką A.Rus.

Młoda Niemka w porzednim sezonie rozpoczęła się przebijać w rankingu WTA, m.in. bardzo dobrze wypadła w turnieju w luksemburgu. Początek tego sezonu już nie jest dla niej aż tak bardzo udany. Po dobrych kwalifikacjach do Australian Open pózniej przegrała w I rundzie z piękną Minellą. Po za Australian Open w tym sezonie zagrała jeszcze tylkio jednym w dużym turnieju. Było to w zeszłym tygodniu w Croissy-Beaubourg gdzie zaprezentowała się średnio. Młoda Niemka na pewno w tym meczu powinna się starać przejmować inicjatywę.

A.Rus to holenderka która w swojej karierzę ma lepsze i gorsze chwilę w tej chwili chyba ma niestety ten moment gorszy.W Tym sezonie wygrała tylko jeden mecz w rozgrywkach WTA , było to 27 grudnia w Brispane gdzie przegrała z Masiko Doi. A przegrywałą z Kudryatsevą, Bychkovą, Klaffner i Kovincic, czyli niezbyt mocnymi zawodniczkami.Niestety ta słaba Pasja Holenderki trwa już prawie dwa lata. Ale nic nie przebiję chyba tego ze w drugiej połowie 2012 roku nie wygrała żadnego spotkania w Turniejach WTA na 17 rozegranych spotkań.

W dzisiejszym meczu tez raczej nie powinna wygrać, a nawet napiszę tak: ze jak wyhgra Rus to chyba to będzię większa , dużo większa sensacja nic wczorajsza porażka Janowicza. DLatego ja doszczętnie nie rozumiem takiego kursu na Niemkę. ALe nam nic nie zostaje jak tylko z tego korzytsać. A więc stawiam na bardzo łatwą wygraną Niemki, ale ze jestem mało ryzykowny nie zaryzykuje 2:0 w setach tylko postawie na normalnie zwycięstwo Niemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTA Katowice

Piter-Giorgi

typ:1

kurs: 3.50 Bet365

07.04.2014 godz: 20:30

 

Dziś w Katowicach rozpoczęło się tenisowe święto. Kibice kilka lat musiały szukać by Agnieszka Radwańska znów zagrała w Polsce turnieju WTA. Jednak w pierwzego dnia zobaczymy inną Polkę a mianowicie Katarzynę Piter.

Kasia Piter to wziąć młoda zawodniczka o której głosno był przed kilko lat, jednak wydaję się ze jak naraże nie spełnia oczekiwań. Choć przez ostatni rok znaczącą poprawiła ranking WTA. Tego sezonu raczej to udanych nie zaliczy. Choć na pewno wielkim sukcesem dla Polki był awans do turnieju głównego Australian Opem, pózniej jednak było co raz gorzej. Podczas turnieju głównego bardzo łatwo przegrała z Simoną Halep. Po udanym Australian Open zagrał w Fed Cup gdzie grała dramatyczne i przegrałazarówno z Arvidsson jak i z Larsson. Ostatnio próbowała awansować do turnieju głównego, jednak w 3 rundzie przegrała z Argetynką Ormaecheą. Podsumowująć wydaję się ze jej forma nie jest imponująca, ale Jakub Piter w wywiadze mówił ze prawie wszystko było podporządkowanie pod ten turniej. Myślę ze będzie straszne zmobilizowania by odnieść sukces.

Włoska Giorgi to inna utalentowania zawodniczka, jednak o niej można powiedziesz ze sie spełnia. Jej ulubionymi kortami są korty ziemnie jednak w tym sezonie i na twardych dobrze gra. Pokazała to przede wszystkim w turnieju Indian Wells gdzie wygrała 5 pojedynków tym między innymi Sharapovą. Jednak już w Miami w pierwszej rundzie przegrała przeciętną Diyas.

Podsumowując: według bukmacherów zdecydowaną faworytką jest Giorgi jednak ja liczę ze Piter w dzisiejszym spotkaniu pokazę to ze jednak ma wielki potencjał. Tak jak mówił brat i trener Piter dla Katarzyny jest to szansa na pokazane się Polskim kibicom ale przede wszystkim tez i sponsorom. Myślę ze jeśli Kasia zagra agresywnie a do tego będzię walczyła o każdy cm na korcie to jest wielka szansa na wygranią . I ja włąsne zaryzykuje i postawie drobną kwotę na Piter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- WTA Bogota

Spotkanie: Panova A. -Mladenovic K.

Typ: Mladenovic wygra 2-0

Kurs: 3,00

Godz: 21:00

Bukmacher: William Hill

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 21 czas polskiego w kolumbijskiej Bogocie dojdzie do spotkania pierwszej rundy turnieju z cyklu 250 gdzie Rosjanka Panova zmierzy się z Francuzką- Mladenovic. Bukmacherzy nie potrafią w tym spotkaniu wskazać zdecydowanego faworyta. W moim odczuciu takową faworytką wydaje się jednak zawodniczka z Francji. Lubię na nią grać nawet jak wtapia mi kupony %-) Kriistina to młody talent swojego kraju o którym na pewno usłyszymy już niedługo. Ten sezon jak na razie bardzo słaby, dlatego na pewno motywacji nie zabraknie w tym spotkaniu, tym bardziej, że w tym sezonie wygrała zaledwie 5 spotkań na 15 rozegranych co jest na pewno mizernym wynikiem. Po hardzie obie zawodniczki przenoszą się na mączkę. Wprawdzie Panova grała już 2 spotkania niedawno na tej nawierzchni jednak szybko odpadła w podrzędnym turnieju. H2H na korzyść Panovej, która wygrała z Francuzką w 2012 roku, jednak od tej pory minęło już dwa lata i Mladenovic to już na pewno bardziej dojrzała tenisistka niżeli podczas ich pierwszej potyczki. Dlatego ja dzisiaj zaryzykuję i postawię na to, że młoda Francuzka zakończy dzisiaj spotkanie bez straty seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenis, WTA Katowice

08.04.2014 16:30

Fręch - Meusburger

Typ: powyżej 16,5 gemów w meczu

Kurs: 1.93

Pinnacle

 

Pierwsza runda turnieju WTA rozgrywanego w hali na twardych kortach w Katowicach. Rozstawiona z numerem 6 Austriaczka Yvonne Meusburger zagra z grającą z dziką kartą Polką Magdaleną Fręch. Obie są praworęczne, grające oburęczny bekhend. Austriaczka to bardzo doświadczona tenisistka, to już jej 15 sezon zawodowy. Nigdy nie wyróżniała się jakoś specjalnie, bywała już wcześniej w top100 rankingu, ale pewne wysokie miejsce w tej setce zagwarantowała sobie niedawno, po latach grania przede wszystkim na poziomie challengerowym niespodziewanie w zeszłym sezonie zrobiła spory postęp, osiągnęła m.in. trzecią rundę Wimbledonu i French Open, i to właśnie na ziemi osiągała najlepsze wyniki, wygrała też turniej w Bad Gedstein oraz była w finale w Budapeszcie. Ten niespodziewanie dobry sezon pozwolił jej na awans na 50 miejsce w rankingu WTA, w tym sezonie udało się jej jeszcze ten ranking poprawić jest 38, nie osiąga jakiś wielkich wyników ale ciuła regularnie punkty, najlepszy wynik to 3 rundy w Australian Open oraz w Dubaju. Ma niezłe warunki 175cm wzrostu ale jej atutem jest przede wszystkim regularność. Mierząca 171cm Magdalena Fręch to zaledwie 16-letnia juniorka, duży talent, który miejmy nadzieję się rozwinie. Pomimo tak młodego wieku jest na 738 miejscu w rankingu, a gra bardzo mało w turniejach itf zaliczanych do rankingu WTA. Potrafi powalczyć w futuresach ze zdolnymi nieco starszymi ale również juniorkami, jeszcze przegrywa ale po walce, osiągnęła też ćwiercfinał challengera w Zawadzie a ostatnio była w ćwierćfinale futuresa w Heraklionie. Oczywiście w tak młodym wieku ciężko jej zagrać od razu kilka spotkań na wysokim poziomie, ale na pewno do tego spotkania pierwszej rundy specjalnie się przygotowywała i zobaczymy sporo dobrego tenisa w jej wykonaniu. W turnieju zagra dzięki dzikiej karcie za wygranie halowych mistrzostw Polski seniorów, dziś zapewne nie wygra z tak doświadczoną rywalką, ale pokazała już wczoraj w deblu, że ma spore możliwości, nie ma się co sugerować rankingiem, jeśli Polka była by nieco starsza i grała więcej pewnie była by już w trzeciej setce tegoż rankingu, stać ją dziś na podjęcie walki, liczę na wygranie przez nią nawet 7 gemów. Spotkanie to będzie czwartym w kolejności pojedynkiem na korcie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Bogota

Mecz: Garcia C. - Molinero F

Data: 08.04.2014 19:00

Typ: 2:0 dla Garcia

Kurs: 2.20

Bukmacher: Bet365

Analiza: Pierwsza runda turnieju kobiet w Bogocie rozgrywanym na ziemii. W opisywanym przeze mnie spotkaniu zmierzą się Francuzka Caroline Garcia z Florencią Molinero z Argentyny. Faworytką bukmacherów i moją także jest 20 latka z Francji. Miałem już okazję ją oglądać na korcie i powiem, że w przyszłości może z niej coś jeszcze być. Gra bardzo dobrze, jednak nie wiem do końca jak poradzi sobie na ziemii, na której w tym sezonie jeszcze się nie przetarła, lecz jestem dobrej myśli, ponieważ w historii spotkań pomiędzy tymi paniami odbył się już 1 pojedynek w 2011 roku właśnie na nawierzchnii ziemnej w USA, który wygrała 17 letnia wówczas Garcia 6:1, 6:4. Francuzka swój ostatni turniej zaliczyła w Charleston, gdzie przegrała z Shuai Peng w 1 rundzie 2:6, 3:6. Wcześniej postawiła równe warunki na korcie Serenie Williams, przegrywając zaledwie 4:6, 6:4, 4:6, a sam mecz trwał ponad 2 i pół godziny. Wcześniej w Miami odniosła jeszcze 2 zwycięstwa bez straty seta z Koukalovą i Wozniak. W Indian Wells odpadła w drugiej rundzie ulegając Pavlyuchenkovej 4:6, 5:7, wcześniej pokonując Mattek-Sands. Molinero w tym roku gra tylko na ziemii i to jest jej plus w tym pojedynku. Jednakże do czasu turnieju w Bogocie nie osiągnęła żadnego sukcesu. Tutaj musiała przebijać się przez kwalifikacje, gdzie nie straciła seta. Pokonała pokolei Melnikovą, Kostovą i Abandę. W rankingu obie pani dzieli 110 miejsc, Garcia jest 74, Molinero 184. Molinero jest o 5 lat starsza, jednak na korcie zarobiła mniej pieniędzy niż Garcia, która z pewnością potrafi więcej i mam nadzieję, że dzisiaj bez problemów to udowodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Katowice



 

player_311493.jpgwtaLogo.pngplayer_312580.jpg

ESP.pngSVK.png

 

Spotkanie: Silvia Soler-Espinosa - Magdalena Rybarikova

Typ: over 2.5 seta

Kurs: 2,76

Data i godzina: 10.04.2014 17:30

Bukmacher: ComeOn

Analiza:

 

 

Zapraszam na spotkanie 1/8 finału, na turnieju WTA BNP Paribas Katowice Open rozgrywanego po raz pierwszy w historii w katowickim Spodku a jednocześnie pierwszy raz w Polsce na hali widowisko-sportowej, pomiędzy Silvią Soler-Espinosą a Magdaleną Rybarikovą. Silvia Soler-Espinosa (WTA 109) w ubiegłym miesiącu w amerykańskim Indian Wells potrafiła urwać seta Alize Cornet. W lutym udało się jej też wygrać seta z Lucie Safarovą w Pucharze Federacji. Jest to ciekawa Hiszpanka, która używa topspina, gra agresywnie, nie boi się podejmować odważnych decyzji. Brakuje jej tylko regularności, ale Magdalena Rybarikova (WTA 37) stabilną tenisistką również nie jest. W tym sezonie Słowaczka z pięciu turniejów odpadła po pierwszym meczu, a dwa spotkania z rzędu wygrała tylko w meksykańskim Monterrey, choć tak naprawdę półtora, bo Ayumi Morita skreczowała po przegraniu seta. W walce o półfinał Rybarikova potrafiła wygrać seta do zera z Aną Ivanović, ale i tak poległa. W Katowicach na początek wyeliminowała Claire Feuerstein, a Soler-Espinosa uporała się z Misaki Doi. Moim zdaniem Hiszpanka nie jest bez szans w tym spotkaniu, więc stawiam na zaciętą walkę i że Hiszpanka urwie Słowaczce jednego set, a więc będzie over setowy. Rozpoczęcie meczu planowane jest na godzinę 17:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA - SINGIEL: Katowice (Polska), twarda (w hali)

Spotkanie: Radwanska A.- Meusburger Y.

Typ: over 16,5

Kurs: 1,72

Data i godz.: 11.04.2014, godz. 14.00

Buk: Bet365

 

Analiza:

Agnieszka Radwańska czyli nasza królowa tenisa staje na własnej ziemi do kolejnego meczu w Katowicach. Nasza tenisistka chce w tym turnieju zwyciężyć i wszystko na razie na to wygląda. Jest rozstawiona z numerem jeden, do tego dochodzi gra w Polsce i brak jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Te wszystkie elementy składają się w jedna całość- a więc triumf w tym turnieju. Jednak poprzednie dwa mecze Agnieszka grała dobrze jednak dawała dużo pola do popisów zarówno Pliskovej jak również Schiavonowej. Dlatego linia jaka została wystawiona na to spotkanie jest dla mnie swego rodzaju promocją. Oczywiście Agnieszka wygra ten mecz- pewnie wygra go 2:0, jednak ja osobiście uważam, że Meusburger zdobędzie 5 gemów (czyli wystarczy, że wynik będzie oscylował: 6:2 i 6:3).

Uważam, że w tym meczu nie ma co skupiać się na Agnieszce tylko należy przyjrzeć się Meusburger. Austriaczka obecnie zajmuje w rankingu WTA miejsce 38 i poprzednie swoje dwa mecze grała bardzo dobrze wygrywając gładko i pewnie z poprzednimi rywalkami. Ja osobiście uważam, że w tym meczu powinna postawić troszkę oporu Agnieszce i postraszyć ją przynajmniej minimalnie. Ogólnie rzecz biorąc to zawodniczka dość solidna jednak grając z tymi lepszymi zawodniczka jakoś sobie nie radziła przegrywając dość sromotnie. Ale uważam, że w Katowicach grając tutaj solidnie powinna urwać 5 gemów, ponieważ Agnieszka w poprzednich meczach dawała rywalkom pograć i zdobywać gemy przy swoich podaniach. Uważam, że tutaj będzie podobnie. Liczę na dobre spotkanie i oczywiście wygraną Agnieszki, ale po walce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...