Skocz do zawartości

ATP - Casablanca - Houston


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

atpcaca.jpg

Grand Prix Hassan II

ATP World Tour 250

Casablanca, Morocco

07.04.2014-13.04.2014

Clay

http://www.frmt.ma/

 

 

 

atphust.jpg

 

Fayez Sarofim & Co. US Men's Clay Court Championship

ATP World Tour 250

Houston, U.S.A.

07.04.2014-13.04.2014

Clay

http://www.mensclaycourt.com/

 

 

 

 



Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis, ATP - SINGIEL: Houston (USA), ziemna

Spotkanie: Baghdatis M.- Gonzalez A.

Typ: Baghdatis M.

Kurs: 2,30

Data i godz.: 08.04.2014, 02.30

Bukmacher: Marathonbet

 

Analiza:

Rozpoczyna się turniej ATP w Houston, czyli kolejne dobre mecze w USA- po Miami i Indian Wells. Ja na pierwszy plan rzucam dzisiaj mecz Baghdatisa z Ginzalezem. Mecz powinien być wyrównany, ale według mnie kurs na Baghdatisa jest troszkę zawyżony, dlatego ja obecnie biorę ten mecz w ciemno. Baghdatis w końcu zaczął grać dobry tenis, który pamiętam jeszcze z przed kilku lat, dokładniej w latach 2005-2006 (2006 rok- 8 miejsce w ATP). Jednak według mnie ten zawodnik jest jak stare dobre wino i wiek nie przeszkadza mu grać na bardzo wysokim poziomie. Patrząc na rankingi ATP jednego i drugiego tenisisty powinien ten mecz wyglądać nudno i przeciętnie, ale ja uważam, wręcz przeciwnie, że spotkanie między tymi tenisistami może wyglądać bardzo interesująca. Jednak w rankingu Gonzalez jest na miejscu 79, natomiast Baghdatis na miejscu 129, jednak miejsce tego drugiego to według mnie te miejsce nie jest adekwatne do umiejętności, dlatego nie ma co patrzeć na tego typu rankingi i sugerować się nimi- ale komu jak komu ale Wam tego nie muszę mówić.

Wracając do meczu to Baghdatis zagrać bardzo fajne mecze w Miami, pokonując 2 teoretycznie lepszych (według buków) lepszych zawodników- Giraldo (który według mnie jest zawodnikiem dużo gorszym) oraz Kohlschreiber (zawodnik lepszy- jednak w tym meczu został zdominowany). Z Tsongą Bagda zagral również bardzo dobrze i nie wiele zabrakło, aby odniósł zwycięstwo i pograł dalej. Ten zawodnik potrafi napsuć wiele krwi swojemu rywalowi i tak jak pisałem już wcześniej potrafi wygrać z każdym.

Poza tym Bagietka w USA gra bardzo dobrze- widać, że leżą mu korty w Stanach. Natomiast jego przeciwnik to według mnie przeciętny gracz nie na taką skalę jak Bagda i w tym spotkaniu mam nadzieję, że Markos to udowodni i pokona faworyzowanego przez buki Kolumbijczyka tak samo jak w Miami pokonał jego kolegę z Kolumbii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Pablo Carreno Busta vs Oleksandr Nedovyesov

Typ: -3.5 gema Busta

Kurs: 1.90

Godz: 15:35

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

Ktoś mógłby mnie zapytać, czym sie kieruje stawiając na gościa który w tym sezonie ma rekord 1-8 w tourze, przeciwko gosciowi(Nedovyesov) ktory ma bilans 0-6 bilans w tym roku na szczeblu ATP ???

Głownym argumentem jest fakt iz Busta to specjalista od maczki i wygrywania z nizej notowanymi rywalami, jego gra stworzona jest na maczke i nawet niezle to wyglada dla oka jak na poziom challengerowy, poniewaz przyznajmy to wprost, taki poziom bedzie dzisiaj prezentowany na kortach w Cassablance - challengerowy. Z drugiej strony mamy Nedovyesov ktorego mialem nieprzyjemnosc ogladac w 1 rundzie przeciwko Haasowi ktory bez zadnych skrupulow przyjechal wylacznie po wpisowe. Ukrainiec ktory sklasyfikowany jest 13 pozycji rankingowych nizej niz Busta(odpowiednio 77 i 64), ma gorszy forehand, backhand, technika uzytkowa rowniez po stronie Busty. Jedynym + w jego pojedynku z Busta jest ... serwis ale wszyscy dobrze wiemy jak ten element tenisowego rzemiosla jest niwelowany na clayu (oprocz oczywiscie clayu w Madrycie). Wszystkie najwazniejsze czynniki za Busta, jesli dolozy do tego swoje zaangazowanie, a wiemy jak ten chlopak jest zaangazowany(http://www.forbes.com/sites/miguelmorales/2013/12/02/meet-the-spaniard-who-won-more-tennis-matches-than-rafael-nadal-this-year/), to jestem spokojny o wynik. Jedynie naprawde olbrzymie nedzna forma Hiszpana, ktory tyral caly 2013 rok aby znalesc sie w tym miejscu rankingowym moglby sprawic ze przegra ten pojedynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almagro - Verdasco (1) 1.53

 

Obaj na mączce toczyli zazwyczaj bardzo ciekawe pojedynki. W tym roku bardziej ograny na tej nawierzchni jest Almagro, który całkiem dobrze prezentował się w cyklu turniejów w Ameryce Płd. Obaj drogę do finału mieli dość łatwą. W Houston nie grała światowa czołówka, a rywale ogrywani po drodze przez obu raczej nie stanowili dla nich wielkiego wyzwania. Co przemawia za młodszym z Hiszpanów ? Moim zdaniem głównie to, że jest generalnie stabilniejszy w swojej grze i miał jeden dzień odpoczynku więcej od rywala. Nie wykluczam trzy setówki, ale z małym jednak wskazaniem na Almagro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...