Skocz do zawartości

WTA - Charleston - Monterrey


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

wtacha.jpg

Family Circle Cup

Charleston , USA

29.03.2014 - 06.04.2014

Clay

http://www.familycirclecup.com/

 

 

 

wtamont.jpg

Monterrey Open

Monterrey , Mexico

29.03.2014 - 06.04.2014

Hard

http://abiertomonterrey.com/2014/

 

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tenis, WTA Charleston, 1.04.2014 godz. 16( godzina według bukmachera)

Garcia-Peng

Typ: Peng

buk: Expekt

kurs:1.60

 

 

Dziś w Amerykańskim Charleston rozpoczął się kolejny turniej rangi WTA. Najprawdopodobniej jutro w meczu pierwszej rundy Francuzka Garcia zmierzy się Chinką Peng. Mecz zapowiada się bardzo interesującą gdyż na pierwszy rzut oka ciężko wskazać nawet minimalną faworytkę meczu. A można nawet powiedzieć ze teoretyczne ta słabsza jest faworytką czyli Garcia. To własne Francuzka w III rundzie turnieju WTA była w stanie wygrać seta z samą Sereną Williams. Patrząc tylko na wynik wydawałoby się ze Garcia jest w znakomitej formie, jednak Ci którzy oglądali ten mecz wiedzą ze Serena prędzej seta przegrała na własne życzenie nic Garcia zagrała super tenis. Mimo wszystko w ostatnich turniejach Garcia prezentuję życiowa formę, ale wygrywa głównie przeciętnymi zawodniczkami. Najbardziej prestiżowe zwycięstwo to wygrania nad młodą kanadyjką Bouchard w Meksyku pod koniec lutego. Podsumowując Garcia ostatnio gra życiowy tenis. Dla przypomnienia napiszę ze młoda Francuzka dopiero własne w meksyku przerwała serię 11 spotkań przegranych z wygranymi tylko dwoma setami.

Jeśli chodzi o Chinkę jest to zawodniczka która od wielu lat jest uważaną za przeciętną tenisistkę, ale dość solidną. Bardzo rzadka zdarza się jej przegrać zawodniczką dużo niżej notowaną, choć w tym sezonie jej się to już zdarzało. Na pewno początku tego sezonu nie uzna do udanych, ale już w ostatnim turnieju rozegrała dwa bardzo dobre mecze. Wydaję mi się ze jej forma rośnie a co za tym idzie ja własne ją widzę jako faworytkę.Z tego co mi się udało zauważyć Garcia wygrywa mecze zawodniczkami grającymi głownie agresywnie, a zawodniczkami przbijającymi piłkę gra dużo gorzej. Może Peng nie jest w 100% zawodniczką grającą spokojnie ale na pewno nie nazwał bym jej stylu gry stylem atakującym.

Jeśli się potwierdzi to co zauważyłem jutrzejszy mecz powinna wygrać Peng.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Monterrey, 31.03.2014 21:10

Mecz: Gibbs - Hlavackova

Typ: Hlavackova

buk: Pinnacle

kurs:1.67

Analiza

 

Jeszcze dzisiaj przed nami mecze pierwszej rundy turnieju WTA w meksykańskim Monterrey. 27- letnia Czeszka Hlavackova zmierzy się z 21-letnią Amerykanką Nicole Gibbs. Moja faworytka jest także faworytką bukmacherów. Andrea znana jest szczególnie ze swojej świetnej gry deblowej(obecnie 11 w rankingu a najwyżej na miejscu 3) ale potrafi co nieco zamieszać także w singlu. Najwyżej w rankingu była pod koniec 2012 roku na 58 miejscu. Ma nieporównywalne większe doświadczenie od rywalki a jej wszechstronność nabyta w deblowych pojedynkach będzie miała kolosalne znaczenie. W tym roku występowała w kilku dużych turniejach. Nie odnosiła większych sukcesów, ale swoje mecze wygrywała a przegrywała tylko z lepszymi zawodniczkami. Amerykanka jescze tak na prawdę nie zaistniała w tenisowym świecie WTA. Grywa raczej w turniejach ITF. Gdy próbuje gry w turniejach wyższej rangi to kończy się to wszystko w szybkich dwóch setach jak z Sirotkiną czy Ormachea. Czeszka lubi twarde korty i ofensywną grę i nie po to wybiera się do Ameryki Południowej by odpaść z zawodniczką, która ma często problemy z juniorkami na poziomie if-ów. Kurs jest jak najbardziej fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Charleston

01.04.2014 17:05

Medina Garrigues - Dominguez Lino

Typ: handicap setowy AH(1,5:0) 2

Kurs: 1.83

Unibet

 

Pierwsza runda rozgrywanego w Charleston turnieju WTA. Nawierzchnia zwana jest green clayem, czyli zieloną amerykańską ziemią. Mój typ jest przeciwko jednej z zawodniczek, która to nie potrafi wygrać spotkania od września zeszłego roku a nawet ugranie seta graniczy u niej z cudem. Anabel Medina Garrigues to deblistka o uznanej marce, ale i kiedyś niezła singlistka, najwyżej była nawet na 16 miejscu w rankingu WTA. Jednak to w jakiej formie znajduje się obecnie, jakie wyniki osiąga pozwala się zastanawiać po co ona w ogóle tego singla gra. Przegrała 11 kolejnych singlowych spotkań praktycznie bez walki, ugrała w tych pojedynkach tylko jednego seta, a nie grała wcale z specjalnie mocnymi rywalkami, przeważnie z niżej notowanymi, a bez względu na nawierzchnie nie potrafiła z nimi podjąć walki. Dominguez Lino jest również bardzo doświadczona, w zeszłym tygodniu grała już na amerykańskiej ziemi, w challengerze w Osprey odpadła po wyrównanym boju w półfinale z Schmiedlovą. Lata świetlne temu Medina Garrigues regularnie ogrywała Dominguez Lino, ale w jedynym meczu bezpośrednim w zeszłym sezonie Medina Garrigues ugrała całe trzy gemy z Domiguez Lino. Ciężko oczekiwać by w tym meczu mogła być wyrównana walka, sądzę, że skończy się to na dwóch setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.04.14 / 17:45

Tenis, WTA Charleston

A. Medina Garrigues - L. Dominguez Lino

Typ: 1

Kurs: 3,58

Buk: Pinnacle

 

Typ trochę wbrew logice. Medina ostatnio dostaje regularne baty od kogo popadnie, przegrała 11 meczów z rzędu, z czego 10 do zera w setach, ten jedyny secik udało się jej urwać akurat w ostatnim meczu, w Miami przeciwko Kanadyjce Abandzie, może to więc dobry znak %-) A tak poważniej rzecz ujmując, seria Hiszpanki fatalna, jednak kiedyś przecież musi się skończyć, czyli musi w końcu nastać ten dzień, w którym Anabel zejdzie z kortu zwycięska. Dziś okazja jest ku temu o tyle dobra, że i nawierzchnia na której obie panie będą rywalizować jest inna. Tak się bowiem składa, że te 11 porażek pod rząd Mediny miało miejsce na nawierzchni twardej, tymczasem dzisiaj wskakujemy na kort ceglany, czyli naturalny dla wszystkich zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Dominguez Lino też jest oczywiście Hiszpanką, w tym roku miała już okazję grać kilka meczów na cegle, ba - grała nawet kilka dni temu bo akurat przedwczoraj zakończyła występy w Osprey gdzie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony wygrywając 3 mecze. Na papierze wszelkie atuty w starciu Hiszpanek wydają się więc leżeć po stronie Dominguez. Jednak ja postanowiłem zaryzykować i liczę, że Medina, w końcu przełamie tą niekorzystną dla siebie serię porażek. Nowa nawierzchnia, nowe otwarcie, nowa mobilizacja do osiągnięcia korzystnego wyniku. Rywalka też jak najbardziej w zasięgu, w h2h Medina prowadzi 4:1, choć trzeba zaznaczyć, że jej zwycięstwa miały miejsce wieki temu, ostatnie w 2009 roku, a jedyna porażka akurat dość wcześnie bo w zeszłym sezonie w Bastad. Generalnie jednak sam fakt, iż Medina potrafiła seryjnie wygrywać mecze z Dominguez powinien z psychologicznego punktu widzenia wzmocnić morale u Anabel i zmobilizować ją do jeszcze większych wysiłków na rzecz odniesienia tego jakże ważnego dla niej zwycięstwa. Faworytką jest tu na pewno Dominguez, ale nie stawiałbym Mediny na zupełnie straconej pozycji. Nie zapominajmy też, że grają ze sobą rodaczki, które bardzo dobrze się znają, to też może mieć jakiś wpływ na ostateczny rezultat całego pojedynku, choć na jakieś fixy weronixy nie ma się co nastawiać, aczkolwiek Medina i tak ma wystarczająco powodów do tego by podjąć w końcu skuteczną, zakończoną zwycięstwem walkę w drodze do przerwania niechlubnej serii porażek jakiej ostatnio doświadcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Charleston

01.04.2014 17:30

A.Petkovic - L.Tsurenko(handicap gemowy 0:4,5)

Typ: 1 (Petkovic -4,5)

Kurs: 1,87

Buk: BetGun

 

 

Patrząc na dzisiejszą ofertę tenisa rzucił mi się w oczy powyższy handicap. Niemiecka tenisistka bardzo niemrawo wraca do formy z sezonu 2011.

W dzisiejszym spotkaniu z Tsurenko nie widzę innej możliwości jak gładka wygrana Petkovic.

Turniej w Charleston rozgrywany jest na nawierzchni ziemnej, ktora w mojej opinii służy Petkovic. W tamtym roku pojawiła się w tej miejscowości i zakończyła swój udział na 3 rundzie(oddała mecz walkowerem z Wozniacki). Ogólnie w tamtym roku nieźle prezentoweała się na tej nawierzchni pokonując m.in : Puig(bez straty gema), Medina Garrigues, Jankovic, Beck. Doszla do finału turnieju w Stuttgarcie gdzie powstrzymała ją dopiero Peer. Sukcesy odnosiła właśnie na tej nawierzchni.

Jej dwa lata młodsza rywalka to zawodniczka w mojej opinii za słaba na turnieje takiej rangi, a za mocna na ITF itp. Oglądałem kilka meczów tej tenisistki i niczym mnie nie ujęła. W potyczce z dobrze, silnie grającą Petkovic nie daje jej większych szans. Z jej serwisem nadzieje się na sporo nieprzyjemnych returnów Andrei.

Tegoroczny tour Petkovic nie zaczęła zbyt dobrze, dlatego liczę że "przesiadka" na mączke okaże się dla niej korzystna.

Jest to ich pierwsze spotkanię i głęboko wierzę w to, że po tym meczu Niemka będzie prowadzic w h2h 1:0.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina Tenis WTA

02.04.2014

Godzina: 17:30

Spotkanie: King - Lisicki

Typ: King

Kurs: 3.38

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Dzisiaj moim zdaniem czeka nas ciekawy pojedynek na kortach teoretycznie ziemnych specyficzna "zielona mączka" dużo szybsza od tradycyjnej mączki europejskiej. Dzis spotykają się Sabina Lisicki ktora od finału Wimbledonu w 2013 roku praktycznie nic nie gra. Oczywiście należy pamiętać o pierwszym wygraym turnieju i był to wlaśnie turniej wCharleston w 2009 roku. Jednak w tym sezonie Sabina gra beznadzienie ostatnio jeszcze krecz w Miami a więc problemy zdrowotne. Vania King to zawodniczka ,która nie potrafi wykorzystać swoich wielkich możliwosci. W tym sezonie jedynie udany turniej w Shenzhen i półfinał poza tym przeciętnie. Jednak biorąc pod uwagę forme Lisicki Amerykanka nie jest bez szans na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.04.14 / 20:45

Tenis, WTA Charleston

Ch. Scheepers - V. Williams

Typ: 1

Kurs: 3,60

Buk: Bwin

 

Jedną mega sensację w Charleston dzisiaj już mieliśmy, Serena Williams poległa w dwóch setach z przeciętną Słowaczką Cepelovą - po meczu stwierdziła, że nie miała po prostu swego dnia, ale mimo wszystko się cieszy bo będzie mogła teraz chwilę odpocząć udając się na krótkie wakacje - złośliwi twierdzą, że to był właśnie główny czynnik decydujący o tak sensacyjnej porażce z zawodniczką, która jeszcze nigdy w karierze nie pokonała nikogo z top10. No to zobaczymy jak to dzisiaj będzie z drugą Williamsową, kto wie czy Venus również nie ma zabukowanego biletu w tym samym kierunku co jej siostra, więc warto moim zdaniem te kilka symbolicznych złotówek w porażkę starszej z sióstr zainwestować tym bardziej, że również pod względem czysto sportowym Venus nie jest w tym meczu dla mnie aż takim żelaznym faworytem. W poprzedniej rundzie męczyła się strasznie z Zahlavovą-Strycovą wygrywając dopiero po 3 setach, w drugim secie Amerykanka nie potrafiła wygrać nawet jednego gema ulegając przeciętnej Czeszce 0:6. Trzeba pamiętać, że Venus ma już swoje lata, skutecznie się jej przeciwstawić potrafi coraz więcej zawodniczek i to nie tylko tych z górnej, ale i średniej rankingowej półki. Scheepers na cegle prezentuje się całkiem dobrze, w poprzedniej rundzie uporała się z A. Riske w trzech setach, ogólnie rzecz biorąc może spokojnie powalczyć z Williamsową o zwycięstwo nawet jeśli ta zechce grać na 100% co moim zdaniem nie jest takie pewne. Ps: w kilku bukach kursy na zwycięstwo Scheepers są dużo wyższe, nawet i powyżej 4,00, ja kurs pobrałem akurat z Bwin, ponieważ jest to jeden z buków, które ewentualny krecz rozliczają już od pierwszej piłki. Jeśli ktoś w tym meczu miałby kreczować to z wielu względów powinna być to właśnie Williams.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozniak, Aleksandra - Ivanovic, Ana (+1.5/-1.5) typ 2 - 1,40

 

 

Wozniak jest spasiona, tłusta i biega jak słoń %-) Ana w porównaniu do niej porusza się na korcie jak profesjonalna baletnica. Oczywiście Serbka tylko w porównaniu z Aleksandrą wypada w tym elemencie tak dobrze, bo powszechnie wiadomo, że też ma z gracją ruchów, szybkością biegu oraz techniką ustawiania się do uderzenia niemałe problemy. Tenis Ivanovic jest za szybki dla Wozniak, zanim ta obróci tułów w dobrą stronę nie będzie już co zbierać. No oczywiście Ana musi trafiać przynajmniej na przyzwoitym poziomie. Dla mnie będzie to szybki 2:0 dla Serbki. Kokosów na tym meczu nie zrobi się, ale wygląda dość pewnie.

 

Pozdrawiam

duncan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Charleston



 

player_316738.jpgwtaLogo.pngplayer_319001.jpg

UKR.pngSUI.png

 

Spotkanie: Elina Svitolina - Belinda Bencic

Typ: DW 2:0

Kurs: 2,82

Data i godzina: 03.04.2014 21:00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

 

Zapraszam na spotkanie 1/8 finału, na turnieju WTA Family Circle Cup rozgrywanego w amerykańskim Charleston, pomiędzy Eliną Svitoliną a Belindą Bencic. Trzecia runda turnieju WTA w Charleston, starcie dwóch bardzo perspektywicznych a zarazem młodych tenisistek. Dość dobrze już znana Elina Svitolina (WTA 35) będzie podejmować młodszą o trzy lata Belindę Bencić (WTA 140). Svitolina od drugiej połowy zeszłego sezonu zalicza ogromny progres, w tej chwili jest już na 35. miejscu w rankingu WTA, potrafiła w tym sezonie nawiązać walkę z Agnieszką Radwańska czy Aną Ivanović. W Charleston wyeliminowała Jarmilę Gajdosovą i Sloane Stephens. Ukrainka potrafi grać na każdej nawierzchni, jest bardzo uniwersalną tenisistką, bardzo dobrze utrzymuje piłkę w korcie, potrafi również skutecznie zaatakować. Oczywiście można w jej grze jeszcze wiele poprawić jednak jak na 20-latkę prezentuję świetny tenis. Bencić również może zaliczyć bardzo duży skok w rankingu, jednak ma jeszcze bardzo dużo czasu i na tą chwilę jej gra nie jest aż tak bardzo imponująca, oczywiście nie patrząc na wiek (ma dopiero 17 lat) to w swojej kategorii wiekowej jest najlepsza. Jej sfera mentalna jest jeszcze zdecydowanie do poprawienia bo bardzo często nie panuje nad emocjami. Natomiast serwis Szwajcarki na tą chwilę jest fantastyczny, jeśli będzie się dobrze rozwijać to za kilka lat będzie siać postrach. Bencić w Charleston, w turnieju głównym wyelminowała Marię Kirilenko i Marinę Eraković. Myślę, że to spotkanie wygra bardziej doświadczona z tych młodych tenisistek a mianowicie Svitolina, która według mnie gra na tą chwilę wyraźniej i po prostu bardziej mnie przekonuje. Dodatkowo Elina jest w świetnej dyspozycji od dłuższego czasu a gra Belindy przypomina sinusoidę. Jak dla mnie będzie to dosyć szybkie 2:0 dla Svitoliny. Rozpoczęcie meczu planowane jest na godzinę 21:00.

___________________________________________________________________________

1:2 :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Charleston

04.04.2014 19:00

Jankovic - Bouchard

Typ: 1

Kurs: 1.43

Unibet

 

Ćwierćfinał turnieju WTA rozgrywanego na green clayu w Charleston. W pierwszym dzisiejszym ćwierćfinale zmierzą się rozstawiona z numerem drugim Serbka Jelena Jankovic oraz rozstawiona z szóstką Kanadyjka Eugenie Bouchard. Była liderka światowego rankingu 29-letnia Jankovic to jedna z równiej grających tenisistek w tourze, w moim odczuciu w jej wykonaniu rzadko widzimy jakieś większe wtopy, zajmuje wysokie ósme miejsce w rankingu WTA. Ostatnio jednak taka się zdarzyła, przegrała w pierwszej rundzie w Miami z Lepchenko w bardzo wyrównanym meczu, jednak forma nie jest zła, wcześniej w Indian Wells porażka w ćwierćfinale również po wyrównanym pojedynku z Agnieszką Radwańską, wcześniej odpadała z Sereną Williams i tam można by wymieniać, ogólnie można powiedzieć, że to kolejny dobry sezon w wykonaniu Jeleny. 20-letnia Bouchard natomiast wchodzi do światowej czołówki, miała bardzo dobrą końcówkę zeszłego sezonu i udało jej się obecnie awansować na 20 miejsce w rankingu WTA. Jednak nie jestem przekonany do jej formy w ostatnim czasie, po świetnym Australian Open, gdzie osiągnęła życiowy sukces, doszła tam do półfinału mamy obecnie dużo słabsze wyniki w jej wykonaniu, porażki z Mattek-Sands, Beck, Garcia pokazują, że to jeszcze nie jest ten równy poziom by na stałe zagościć w końcówce. Nieco lepiej wyglądało to podczas Indian Wells łatwo ograne Peng i Errani (choć oczywiście obie mają słaby sezon) i porażka po walce z Halep, ale w Miami już znów dużo słabiej i mocne lanie od Svitoliny. Wiadomo nawierzchnia na której zagrają specyficzna, jednak obie zdołały ze sobą na niej zagrać, oczywiście na tym turnieju rok temu, wtedy Bouchard do pojedynku z Jeleną była rewelacją turnieju, jednak w meczu z doświadczoną rywalka była w stanie ugrać zaledwie 3 gemy. Serbka widać lubi grać w tym turnieju, broni punktów za finał sprzed roku, kiedyś już nawet go wygrywała, nie należy on do najwyższej półki a Jankovic praktycznie rok w rok tu gra więc musi faktycznie go lubić. W tym roku obie miały pierwszą rundę wolną, w drugiej Bouchard pokonała Kudryavtsevą łatwo 6:2 6:0, a w trzeciej zagrała z Venus Williams, która to jest od jakiegoś czasu w niezłej dyspozycji, ale tu męczyła okropnie, a Kanadyjka wygrała ledwo ledwo. Dziś dla niej prawdziwy sprawdzian, Jankovic wygrała oba mecze łatwo z Davis 6:0 6:3 i i Tomljanovic 7:5 6:1, nie były to oczywiście wielkie rywalki, ale forma jest. Możliwe, że Kanadyjka powalczy i urwie seta, ale ciężko przypuszczać by Serbka ten mecz mogła przegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Charleston



 

player_310553.jpgwtaLogo.pngplayer_310770.jpg

CZE.pngGER.png

 

Spotkanie: Lucie Safarova - Andrea Petkovic

Typ: 1

Kurs: 2,38

Data i godzina: 04.04.2014 20:30

Bukmacher: MarathonBet

Analiza:

 

 

Zapraszam na spotkanie ćwierćfinałowe, na turnieju WTA Family Circle Cup rozgrywanego w amerykańskim Charleston, pomiędzy Lucie Safarovą a Andreą Petkovic. Andrea Petković (WTA 40) w I rundzie straciła seta z Łesią Tsurenko, ale w dwóch kolejnych oddała łącznie jednego gema Lourdes Dominguez Lino i Sabine Lisicki. Lucie Safarova (WTA 26) ma za sobą trzysetowe mecze z Virginie Razzano i Samanthą Stosur oraz dwusetowy z Johanną Larsson. Petković wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów z Czeszką. Ostatni raz obie tenisistki mierzyły się w ubiegłym sezonie w Pekinie i po trzysetowej bitwie lepsza była Safarova. Dysponująca potężnym forhendem leworęczna Czeszka w tym sezonie gra całkiem solidnie. Doszła do ćwierćfinału w Sydney, a w III rundzie Australian Open była o krok od wyeliminowania Na Li (miała meczbola). Później była III runda w Ad-Dausze, Indian Wells i Miami. W każdym z tych turniejów urwała po secie zawodniczkom z Top 10, odpowiednio Petrze Kvitovej, Simonie Halep i Marii Szarapowej. Petković przed turniejem w Charleston z dobrej strony pokazała się praktycznie tylko w Pucharze Federacji, gdy pokonała Dominikę Cibulkovą po obronie piłki meczowej. Dobrze wypadła jeszcze w turnieju w Paryżu, gdzie doszła do ćwierćfinału. Moim zdaniem lepsza okaże się Safarova, która od początku roku utrzymuje równą dyspozycję. Rozpoczęcie meczu planowane jest na godzinę 20:30.

___________________________________________________________________________

1:2 :minus::fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Charleston

Spotkanie: Lucie Safarova - Andrea Petkovic (gems handicap 2,5:0)

Typ: Safarova(+2,5)

Kurs: 1,8

Buk: Bet365

04.04.2014 21:30

 

 

 

Zupełnie nie rozumiem oddsmakerow wystawiajacych kursy na ten mecz. Dla mnie kursy powyzej 2 na Lucie są sporym value, jednak ja wybrałem bezpieczniejszą opcję i zagram ją z handicapem na gemy +2,5. Dla mnie Safarova jest bardziej poukładana taktycznie od swojej rywalki. Bardzo lubię tenis Niemki(juz polecałem ją w tym temacie z pojedynku z Tsurenko) lecz nie wydaje mi się by Safarova nie mogła z nią wygrać. Co prawda Czeszka męczyła się w poprzednich rundzie ze Stosur czy Razzano, ale wszystko dla niej dobrze się skończyło. Safarova w ostatnich turniejach nie osiągnęła wielkich wyników, ale odpadała z takimi rywalkami jak: Sharapova, Halep, Jankovic i Kvitova.

O Petkovic kilka słów napisałem kilka posótw wyżej, i zdanie podtrzymuje, jednak Safarova to nie Tsurenko. Tutaj nie będzie darmowych punktów prezentowanych od rywalki. Safarova to solidna zawodniczka która wie kiedy przyspieszyć, a przede wszystkim bardzo dobra w defensywie.

Nie sugeruję sie h2h między tymi zawodniczkami, gdyż:

- żaden mecz nie odbył się na mączce(wszystkie hard) - mimo, że tutaj w Charleston nawierzchnia jest inna niż w pozostałej części globu.

- ostatni pojedynek odbył się pół roku temu(Safarova wygrała 2:1) , a pozostałe 4 pojedynki to ponad 2,5roku temu(tam h2h1:3 dla Petkovic)

 

Ze swojej strony gorąco polecam ten typ, bo nie wydaje mi się by dzisiaj Petkovic znalazla receptę na regularną do bólu Lucie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Charleston



 

player_316774.jpgwtaLogo.pngplayer_319001.jpg

SVK.pngSUI.png

 

Spotkanie: Jana Cepelova - Belinda Bencic

Typ: 2

Kurs: 1,85

Data i godzina: 05.04.2014 20:30

Bukmacher: MarathonBet

Analiza:

 

Zapraszam na spotkanie półfinałowe, na turnieju WTA Family Circle Cup rozgrywanego w amerykańskim Charleston, pomiędzy Janą Cepelovą a Belindą Bencic. Dwie rewelacje turnieju zmierzą się o finał. Dla każdej z nich będzie to pierwszy półfinał w karierze. Belinda Bencić (WTA 140) przeszła eliminacje, a w turnieju głównym pokonała Marię Kirilenko, Marinę Eraković, Elinę Svitolinę i Sarę Errani. Teraz zagra z Janą Cepelovą (WTA 78), która w II rundzie odprawiła Serenę Williams. Poza tym Słowaczka wygrała z Melanie Oudin, Jeleną Wiesniną i Danielą Hantuchovą. Bencić w styczniu jako kwalifikantka doszła do II rundy Australian Open, pokonując Kimiko Date-Krumm i przegrywając z Na Li (II seta przegrała z Chinką dopiero w tie breaku). W lutym pokazała się ze świetnej strony w Pucharze Federacji - Szwajcaria przegrała z Francją 2-3, ale ona sama wygrała z Alize Cornet i Virginie Razzano. 17-letnia Bencić to tenisistka nadzwyczaj inteligentna jak na swój wiek. Ma dużo siły w swoich uderzeniach, ale też myśli na korcie, potrafi zmieniać rotację, mieszać różne zagrania wybijające rywalkę z rytmu, poza tym jej atutem jest fantastyczny serwis. Cepelova sezon rozpoczęła od ćwierćfinału w Shenzhen, a w lutym doszła do III rundy w Ad-Dausze. Słowaczka to zawodniczka grająca z kontry, ale umie przyspieszyć grę i przeprowadzić z pełną agresją ofensywne akcje. Moją faworytką w tym meczu jest Bencić, która ma większy repertuar zagrań. Szwajcarka gra coraz solidniej, zdobywa doświadczenie i moim zdaniem jest już gotowa, by zagrać w finale. Rozpoczęcie meczu planowane jest na godzinę 20:30.

___________________________________________________________________________

2:1 :minus: znowu wszystko na odwrót... :fp:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.04.2014 01:15

Dyscyplina: Tenis, WTA Monterrey

Ana Ivanovic - Carolina Wozniacki(dokladny wynik)

typ; 2:0 (dla Ivanovic)

Kurs: 3,7

Buk: Betsson

 

 

Juz za kilkadziesiąt minut rozpocznie się drugi półfinał turnieju w Monterrey. Naprzeciw siebie staną Dunka polskiego pochodzenia - Karolina Wozniacki oraz jedna z najładniejszych zawodniczek w tourze - Ana Ivanovic.

Dla mnie faworytką tego spotkania(znów wbrew zdaniu oddsmakerów ;) ) Ana Ivanovic (i to nie ze względów estetycznych :p )

Bardzo podoba mi się styl gry Any, jej gra w tym turnieju może nie zachwyciła ale gra solidnie.

Sezon 2014 zaczęła z bardzo wysokiego "c". Wygrała pierwszy turniej w Auckland oraz osiągnęła czwartą rundę w AO. odpadła dopiero po 3-setowym pojedynku z Kanadyjką Bouchard, lecz warto zauważyć iż to właśnie Ana wyeliminowała wtedy głowną faworytkę do wielkoszlemowego triumfu - Serene Williams która wtedy miała 25 zwycięstw z rzędu(4 turnieje wygrane pod rząd), oraz zawsze grożną na swojej ziemi Samanthę Stosur. Ostatnimi czasy lekko spuściła z tonu jednak osobiście liczę, że w turnieju w Meksyku to właśnie ona ostatecznie wygra. Potencjał w niej drzemie ogromny.

Tenis Karoliny Wozniacki nigdy mnie przekonywał, dla mnie była liderką światowego rankingu "z braku laku... ". Widziałem jej dwa mecze ostatnio i nie wywarła najlepszego wrażenia - szczegolnie w meczu z przeciętną Pliskową, do tego widziałem jakieś problemy w poruszaniu się(kontuzja?).

 

Zwycięstwo Any Ivanovic wydaje mi się bardzo realne, lecz posunę sie odrobinę dalej i zagram, że Serbka zwycięży bez straty seta po kursie 3,7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Tenis - WTA Monterrey 07.04.2014 godz. 01:00

Wydarzenie: Ana Ivanovic - Jovana Jaksic

typ:Ana Ivanovic wygra 2:0

Kurs: 1.44

Bukmacher: Bet365

 

Na jutro proponuję pojedynek finałowy turnieju WTA w Monterrey pomiędzy dwoma Serbkami Jovaną Jaksic(137.WTA), a Aną Ivanovic(13.WTA). O ile występ w finale doskonale znanej fanom tenisa Any Ivanovic nie jest niczym szczególnym, bo zawodniczka ta należy do ścisłej światowej czołówki to udział w tym meczu Jovany Jaksić mozna uznać za sporą niespodziankę jeśli nie powiedzieć sensację. Młodsza Serbka nie zanotowała jeszcze żadnych znaczących sukcesów oprócz wygrania kilku turniejów rangi najniższej ITF, nawet w tym roku wygrała taki jeden, a jutrzejszy występ w Monterrey będzie jej największym sukcesem w karierze. Co prawda występ w tym finale zawdzięcza dość udanie poukładanej drabince, bo szczerze powiedziawszy nie pokonała w drodze do finału żadnej wybitnej zawodniczki, a jej najtrudniejszą rywalką którą pokonała w tym turnieju była Włoszka Knapp zajmująca obecnie 50 miejsce w rankingu. Pojedynek z Ivanovic może być dość sporym utarciem nosa dla tej zawodniczki chociaż swoje już tu wygrała i nawet porażka nie ujmie jej sukcesu. Jej rywalka Ivanovic jest zdecydowaną faworytką tego spotkania i uważam, że ten mecz będzie miał jednostronny pojedynek ze wskazaniem na Anę. Jeśli w półfinale pokonała samą Karolinę Woźniacką w dwóch setach to nie powinna mieć problemów z powtórzeniem tego w finale z o wiele mniej doświadczoną i mniej obytą z grą na najwyższym poziomie Jaksić. Mój typ to krótkie dwusetowe zwycięstwo Ivanovic. Zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...