Skocz do zawartości

[Zamknięty] Davis Cup


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dyscyplina:Tenis Davis Cup

Spotkanie: Berlocq-Fognini

Typ: 2

Kurs: 1.44

Godz: 02.02.2014 15:30

Bukmacher: Bet365

 

Dziś podczas meczu Davis Cup pomiędzy Argentyną a Włochami zmierzą się między innymi Berloq z Fogninim. Wydaję się ze zdecydowanym faworytem spotkania jest Włoch Fognini. Argetyńczyk Berlocq ostatnich miesięcy nie ma zbyt dobrych, ostatnim dobrym turniejem w wykonaniu Argentyńczyka był turniej w Hamburgu w Lipcu poprzedniego roku. Po tym turnieju wygrywał maksymalnie dwa spotkania w turnieju, a w czterech ostatnich turniejach przegrywał od razu w pierwszej rundzie. Podczas Davis Cup wygrał jednak z Andreasem Seppi, jednak i Seppi ostatnio zdecydowanie nie gra na swoim dobrym poziomie.

Fognini natomiast ma za sobą znakomity występ podczas Australian Open gdzie dopiero w czwartej rundzie przegrał z Djokovicem. Wczesniej wygrywał z Querreyem, Nieminenem i Bogomolovem. Podczas Davis cup wygrał natomiast z Juanem Monaco.

Podsumowując: Zdecydowanym faworytem spotkania jest Fognini, nawierzchnia nie powinna mieć żadnego znaczenia gdyż oboje grają najlepiej własne na kortach ziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tenis, Davis Cup

Fognini(+1.5)-Murray

Typ: Murray

Kurs 1,76 Unibet'

06.04.2014 11:30

 

Dziś rozstrzygną się losy meczu o półfinał Davis Cup pomiędzy Włochami a Brytyjczykami, w pierwszym z dzisiejszych spotkań zmierzą się Fognini a Andy Murray. Mecz zapowiada się arcyciekawie ponieważ są to bardzo barwni zawodnicy. Jestem pewien ze po za niesamowitymi wymianami kibice będą także świadkami wielu kłótni na korcie bo to jest to co lubią Murray jak i Fognini. Mecze odbywają sie na kortach ziemnych co na pewno faworyzuje Fogniniego. Drugim czynnikiem który faworyzuje Włocha to na pewno to ze gra przed własną publiką, a ja na południowca nastało Oni w tedy świetnie się mobilizują. Jednak umiejętności sportowe pokazują ze faworytem jest Andy Murray.

Andy Murray to w tej chwili jeden z 4 wielkich tenisistó. Niestety jednak ostatnio przez problemy zdrowiem jest trochę w tle Djokovica, Nadala, Federera. Jednak wszystko wskazuje na to ze pomalutku wraca do swojej dyspozycji. W Miami rozegrał już kilka dobrych meczów przegrywajac z Djokovicem. Ale wczesniej wygrał m.in z Tsongą. Myślę jednak ze nie ma co patrzyć na tegoroczne mecze Murraya bo w jednym wywiadów mówił ze jak nie musi to jeszcze nie gra na 100%, ale jestem pewien ze w Davis Cup zaryzykuje, tym bardziej ze rywalem jest Fognini. W Piątek bez problemów wygrał z innym Włochem Andreasem Seppi.

Fabio Fognini to tenisista który od kilku lat uważany był za wielki talent jednak chyba dopiero teraz zaczyna to pokazywać. Początek sezonu rewelacyjny,najpierw wygrał turniej w Chile a następnie dopiero w finale przegrał z Ferrerem w Buenos. Obydwa turnieję były na kortach ziemnych.Na kortavh twardych już mu tak dobrze nie szło ale poniżej pewniego pozomu nie schodził. W Piątek natomiast wygrał Z Wardem jednak mecz nie był tak łatwy jak miał być.

Podsumowująć: Mimo kortów ziemnych i kibiców wydaję mi sie ze wygra Murray. Dla Brytyjczyka ten mecz jest na pewno bardzo ważny, bo jak sam kiedyś mówił chciałby wygrać Davis Cup. Lepszej okazji nci w tym sezonie może nie mieć. Więć mi się wydaje ze Murray będzię także niesamowicie zmobilizowany i jeśli plecy nie będą przeszkadzały to powinien wygrać minimum 3:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Już jutro we francuskim Lille rozpocznie się finał tegorocznych rozgrywek Pucharu Davisa. O końcowe zwycięstwo na korcie ziemnym w hali powalczą Francuzi w składzie z Tsonga, Monfils, Benneteau, Gasquet ze Szwajcarią reprezentowaną przez Wawrinke, Federera, Chiudinneliego i Lammera. Jeszcze kilka dni temu faworytem tego finału była ekipa Szwajcarii. Sytuacja ta zmieniła się jednak po finale rozgrywek masters w Londynie, w którym mieli wystąpić niesamowity Serb Novak Djokovic oraz wielki mistrz Roger Federer. Finał, którego jednak nie było, bowiem doszło do walkowera. Mecz poddał Szwajcar, który skarżył się na kontuzję pleców. Sytuacja ta sprawiła, że na przestrzeni tygodnia bukmacherzy przestali przyjmować zakłady na finał Davis Cup. Niewiadoma dyspozycja Federera sprawiła, że na dzień dzisiejszy kursy na końcowy triumf praktycznie się wyrównały. W Pinnacle obecnie za zwycięstwo Szajcarów płacone jest 1.909 wartości postawionej stawki. Osobiście uważam że jest to bardzo atrakcyjny kurs, mimo niewiadomej formy Federera. Uważam, że Roger, który tak naprawdę przez wiele lat swojej wielkiej kariery nigdy nie miał poważniejszej kontuzji poddał mecz Djokovicowi, bo doskonale wiedział że faworytem nie jest a poza tym zdobywał już ten tytuł wielokrotnie. Federer bardzo dobrze zdawał sobie sprawę z tego, że tydzień później czeka go to czego jeszcze nigdy nie osiagnął, finał najbardziej prestiżowych rozgrywek międzynarodowych. Mając na uwadze finał z Francuzami, Szwajcar odpuścił spotkanie z Djokovicem, wie że jeśli nie wygra w tym roku rozgrywek Davis Cup to prawdopodobnie drugiej takiej okazji może nie być. Jeśli jednak uda się zwyciężyć to Federer będzie tenisistą kompletnym, który zdobył wszystko w swoim fachu. Jego pomocnikiem w osiągnięciu celu będzie zwycięzca tegorocznego Australian Open Stanislas Wawrinka, który rozgrywa w tym roku swój najlepszy sezon w karierze. A zatem obaj są w stanie zapewnić Szwajcarom zwycięstwo. W rozgrywce deblowej zaplanowano mecz Benneteau/Gasquet vs Chiudinneli/Lammer i tutaj faworytami są na pewno Francuzi. Nie mniej jednak pary te mogą ulec zmianie i myślę że jest to bardzo prawdopodobne. Wiele zależy od tego jak potoczy się rywalizacja po piątkowych singlowych pojedynkach Tsongi z Wawrinką oraz Monfilsa z Federerem. Nawierzchnia na jakiej zostaną rozegrane mecze to red clay, indoor. A zatem będzie to mączka w hali. W tym przypadku nie powinno mieć to jednak większego znaczenia, bo zarówno jedni i drudzy uczestnicy finału preferują nawierzchnie szybsze. Za Francuzami przemawia jedynie występ przed własną publicznością, która z pewnością będzie żywiołowo dopingować swoich fanów. Nie mniej jednak, myślę że to nie wystarczy i stawiam na zwycięstwo Szwajcarów i tenisowe spełnienie Rogera Federera.

 

#SUPPORTTHESWISS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie jest PEREŁKA! Roger Federer under 7,5 asów w meczu @1,85 betcity
 
kto nie ma limitów, niech ładuje, szczerze to nie widzę żadnych szans na jego overa.
 
ostatnio pisałem tak:
"Roger w ostatnim czasie coraz mniej serwuje "na zabicie", częściej zagrywa rotacyjnie korzystając ze swojej piekielnej precyzji. Spowodowane to jest na pewno po części wiekiem i lekkimi problemami z plecami, przez które przechodził już pare razy. W dodatku jest to oczywiście szalenie efektywne, może asów nie ma za wiele, ale serwisy tak zwane wygrywające(zwykle z użyciem mega rotacji) przy zaledwie dotknięciu piłki przez rywala bądź uniemożliwionym dobrym returnie to jest to, co obecnie przynosi większe efekty niż strzały z prędkością ponad 200. W dodatku ta wolna nawierzchnia dodatkowo nienaturalnie sprezynujaca sprawia, że ogólnie asów nie ma tu mega wiele. Wielu zawodników serwuje nieco inaczej, niż robią to zwykle. Do czego tu piję? Liczę przede wszystkim małą ilość asów Rogera Federera. Jak to wygląda w praktyce w tym turnieju.

Otóż Roger zaserwował w 3. setach z drętwym lekko mimo wszystko na nogach Raonicem zaledwie 5 asów. Z Keiem było lepiej, bo już 7, ale Japończyk po prostu do niektórych piłek nie sięga, dodatkowo tego dnia grał po prostu mega słabo i mało co mu wychodziło, wyglądał jak zbity pies od początku do końca. To byli dwaj słabiej returnujący, albo może po prostu wyłapujący graniczne serwisy. Następni Roger zniszczýł Murraya 6:0 6:1, jednak mimo totalnej.kichy ze strony Szkota, ten asa Rogerowi strzelić nie pozwolił. Z jednej strony z tego względu, że coraz częściej mu szwankuje %1. trafionego serwisu, po drugie to co mapisałem na początku i po 3. to Andyego niezwykle trudno zaskoczyć nie zagrywając pod 220. Z Wawrinką w cholernie dobrym i nieskończenie długim meczu Federer zdobył 4 punkty bezpośrednio z serwisu. 
Ile zdobędzie z Nolem? Według mnie 2-4. Serb to człowiek niezwykle gibki, z dobrym refleksem i intuicją. Ciężko mu będzie go zaskoczyć. Do tej pory 4 zawodnikom w meczach na WTF udało.się to średnio 0,89 raza na set. A nie grał z Sarą Errani czy Isią, tylko z Cilicem(bez formy, ale serwować przecież potrafi cały czas), Berdychem, Wawrinką i Keiem. Jest jeszcze jeden argument za moim typem- według mnie Nole będzie potrzebował zaledwie 2 setów na wygranie spotkania, a to zawsze mniej okazji na asa dla Fedexa. No i może dojsć zmęczenie, wczoraj odbył prawdziwą batalię ze Staszkiem i dzisiaj już może nie być tak świeży.
Podsumowując, może to nie jest taka perełka jak w ostatnich 2 meczach Feda (linie 6,5), ale 5,5 po kursie @1,85 też biorę."

 
nie będę się rozpisywał, bo niedługo mecz, ale według mnie po prostu zdecydowanie warto. Monf gibki zawodnik, typowy defensor, nie pozwoli puścić na mączce tyle asów.
teraz nawierzchnia jeszcze wolniejsza, a Roger po kontuzji pleców (o ile w ogóle po).
 
w 1. meczu mieliśmy 8 asów w 4 setach (po 4 Staś i Tsonga)
Edytowane przez Guntrize
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...