Skocz do zawartości

Australian Open


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

Australian Open



 

ao.jpg

 

Grand Slam

Miejsce: Melbourne, Australia

Data: 13.01.2014-26.01.2014

Uczestników w turnieju mężczyzn: 128

Uczestników w turnieju kobiet: 128

Nawierzchnia: Hard

Całkowita pula nagród: A$ 16,000,000

Strona oficjalna: http://www.ausopen.com/index.html

 

 

turniej główny 13.01.2014 - 26.01.2014

 

drabinka panowie http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/ms/index.html

drabinka panie http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/ws/index.html

drabinka debel panowie

drabinka debel panie

drabinka mikst

 

Kwalifikacje 08.01.2014 - 11.01.2014

drabinka kwalifikacji panów http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/qs/index.html

drabinka kwalifikacji pań: http://www.ausopen.com/en_AU/scores/draws/us/usdraw.pdf

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- Australian Open kwalifikacje

Spotkanie: G. Panfil-L. Giustino

Typ: G. Panfil

Kurs: 2,37

Godz: 06:50

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Już za chwilkę rozegrane zostanie spotkanie pierwszej rundy kwalifikacji do Australian Open, gdzie Polak Grzegorz Panfil zmierzy się z Włochem Lorenzo Giustino. Faworytem bukmacherów jest właśnie zawodnik z Półwyspu Apenińskiego, jednak w moim odczuciu spotkanie to powinien wygrać nasz rodak. Grzesiu fajnie pokazał się z Hopman Cup, gdzie pokonał Seppiego czy Raonica. W Australian Open miał nie wystąpić, ze względu na niski ranking, liczył jedynie na dostanie dzikiej karty, jednak tak się nie stało. Ale w ostatniej chwili z kwalifikacji w skutek kontuzji wycofał się Goffin, i to właśnie Grzesiek wskoczył na jego miejsce. Panfil obecnie zajmuje w rankingu ATP 285 miejsce natomiast Włoch 237. Jest to na pewno zawodnik w zasięgu Polaka, jednak ten musi się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności. I sądzę, że zrobi wszystko aby pokonać Włocha, gdyż taka szansa mozliwości gry w turnieju głównym może nie zdarzyć się prędko. Dlatego na pewno mobilizacja jest, niezła forma również, to nie pozostaje nic innego jak ograć Giustino. Jak dla mnie warto spróbować po takim kursie zagrać na naszego chłopaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro

10.01.14 / 00:00

Tenis, WTA, Australian Open - kwalifikacje

H. Watson - S. Foretz

Typ: Foretz AH +5,5 gema

Kurs: 2,02

Buk: Marathonbet

 

Druga runda kwalifikacji do Australian Open wśród pań. W pierwszej Brytyjka wyeliminowała A. Rodionova, natomiast Francuzka odprawiła reprezentantkę gospodarzy T. Patterson. W dzisiejszym meczu zdecydowaną faworytką według bukmacherów jest Watson, jednak ja nie skreślałbym całkowicie Foretz. Według mnie proporcje opisujące szanse awansu poszczególnych tenisistek przedstawiają się w okolicach 55-45 na korzyść Watson, nie więcej. Wprawdzie to dopiero początek sezonu, przewidywanie dyspozycji poszczególnych zawodników, zwłaszcza w cyklu WTA to niejako wróżenie z fusów, ale moim zdaniem Francuzka wcale nie odstaje poziomem od Brytyjki tak bardzo jak wskazywałyby to kursy wystawione przez buków. Watson poprzedni sezon miała dosyć słaby, ratowała ranking dopiero w końcówce startując w małych ITFach. O Foretz powiedzieć wiele ciepłych słów też nie można, to zawodniczka ze średniej, mocno średniej półki, w dodatku dość często łapiąca kontuzję, jednak gdy jest w pełni sił potrafi od czasu do czasu sprawić problemy w pojedynczych meczach dużo wyżej notowanym rywalkom. Z Watson Francuzka mierzyła się trzykrotnie, wygrała tylko raz jednakże wszystkie te potyczki miały miejsce 3-4 lata temu, więc nie ma najmniejszego sensu się nimi sugerować. Brytyjka jest według mnie absolutnie w zasięgu Francuzki i osobiście spodziewam się tutaj bardziej zaciętego meczu, niż gry w jedną stronę na co wskazują jednoznacznie kursy. Watson w meczu z Rodionovą, której hard wybitnie nie leży nie zafundowała swej przeciwniczce żadnego pogromu, wynik 6:4, 6:3 szału nie robi. Foretz powinna postawić Brytyjce poprzeczkę nieco wyżej niż zrobiła to Rodionova, przy odrobinie szczęścia widzę tu nawet szanse na zwycięstwo i awans Francuzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.01.14 / 03:00

Tenis, WTA, Australian Open - kwalifikacje

Pliskova Kristyna - Duval Victoria

Typ: Duval Victoria

Kurs: 2.5

Buk: Pinnacle

 

Analiza:

 

Mecz 2 rundy kwalifikacji do Australian Open. Staną przeciwko sobie dwie młode zawodniczki (22) i (19). Pliskova to dobra zawodniczka jak na turnieje ITF, to samo tyczy się Duval, lecz tutaj powoli wkracza do pierwszej setki rankingu i radzi sobie już z zawodniczkami z top20 nawet. Ma silny fh, dobry serwis. Pliskova również posiada bardzo skuteczny pierwszy serwis, ale w wymianach myślę,że będzie dominować młodsza, ale zdecydowanie silniejsza zawodniczka. Czeszka wygrała w 1 rundzie 6-3 6-4, natomiast Amerykanka w 3 setach, ale z trudną rywalką Beygelzimer. W zeszłym roku Duval wygrała ze Stosur, a to już jest spory wyczyn. Kursy jak najbardziej kuszą żeby zagrać na Czarną Mambę, liczę na zacięty mecz, ale liczę,że siła Amerykanki przeważy o wyniku i jej wygranej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open, kwalifikacje

Spotkanie: Rola Blaz - Herbert Pierre-Hugues

Typ: 1

Kurs: 2.36

Data: 11.01.2014

Godz: 05:35

Bukmacher: Pinaccle

 

 

Analiza:

 

W 3 rundzie kwalifikacji spotkają się Słowieniec Blaz Rola oraz Francuz Pierre Herbert. Obaj młodzi i głodni sukcesów, co niewątpliwie jest awans do turnieju głównego AO. W 3 rundzie kwalifikacji gra się best of 5, czyli do 3 wygranych setów, a w tym meczu może być to bardzo istotny element. Zacznijmy od mojego faworyta, Rola wygrał dwa pierwsze mecze tracąc seta z groźnym na szybkich kortach Ramem 6-3 3-6 6-3, a także wygrywając bez problemów z Di Mauro. Natomiast Francuz musiał się namęczyć i to bardzo mocno. W pierwszym spotkaniu wygrał z Weintraubem 6-7 6-4 10-8, następnie z Arnaboldim 4-6 7-6 6-2. Jak wiadomo w Australii panują ostre upały, kort twardy więc gra o "parę" ładnych gemów więcej na pewno się odbije na zdrowie Francuza. Strata seta z Żydkiem mnie nie dziwi, natomiast wynik 2 pierwszych setów z Arnaboldim już tak. Jak dla mnie solidniej w tym turnieju prezentuje się Rola, a ustawianie go w roli doga jest dla mnie niezrozumiałe. Herbert ma dobry serwis, ale jeśli nie trafi 1 serwisem to może mieć problemy, gdyż Rola jest leworęczny i posiada ostry return. Serwuje też bardzo dobrze, a na korcie twardym jest to oprócz returnu podstawą do wygrywania spotkań. Podsumowując liczę na zwycięstwo Roli, ponieważ powinien być bardziej świeży od swojego rywala i nie opiera swojej gry przede wszystkim na serwisie, który w razie czego w 5 secie na pewno nie będzie już tak skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Samuel Groth - Vasek Pospisil

Typ: over 12.5 gema w 1 secie

Kurs: 2.75

Data: 13.01.2014

Godz: 04:30

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

1 runda Australian Open, mecz pomiędzy właścicielem najszybszego serwisu na świecie Grothem a solidnym graczem Pospisilem. Groth jest gospodarzem i nie musiał przebijać się przez kwalę. Przed turniejem w Sydney grał z Radkiem Stepankiem i przegrał 7-6 6-7 2-6. Czech natomiast grał w Chennai i skreczował w 2 secie z Wawrinką przy stanie 4-6 5-5. Groth posiada świetny serwis, posyła asy z drugiego serwisu, ale jeśli serwis nie siedzi to mogą być spore problemy. Vasek to solidny gracz, który radzi sobie coraz lepiej w tourze. Ma solidny serwis, dobry fh i niezły bh. Liczę na to,że w 1 secie zawodnicy skupią się na swoim serwisie i pewnie doprowadzą do TB. Jeśli tylko serwis będzie "siedział" Grothowi to jestem pewien o to,że będziemy świadkami TB w 1 secie. Wątpię w to,że Vasek da się połamać "drewniakowi" %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- Australian Open

Spotkanie: Baghdatis M.- Istomin D.

Typ: Baghdatis M.

Kurs: 2,37

Godz: 09:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

W okolicach godziny 9 czasu polskiego dojdzie do pojedynku 1 rundy turnieju wielkoszlemowego Australian Open, w którym Baghdatis zmierzy się z Istominem. Faworytem tego pojedynku jest zawodnik z Uzbekistanu, jednak w moim odczuciu Marcos wcale nie jest na straconej pozycji. Przed Australian Open Istomin więcej grał, występował w turnieju w Brisbane w którym odpadł w 1 rundzie, a następnie w Sydney grając 3 rundy. Cypryjczyk natomiast przed tym turniejem rozegrał jeden turniej w Auckland, gdzie odpadł w pierwszej rundzie, jednak może chciał lepiej przygotować się do turnieju wielkoszlemowego. Stawiam na Baghdatisa, równiez z tego względu, ze widziałem spotkanie Istomina z Tursunovem, i po prostu ręce mi opadały jak widziałem Uzbeka w tym meczu. Zagrał bardzo słabo i dziwi na pewno fakt, że we wcześniejszej rundzie wyeliminował Cilica, który w moim odczuciu oddał mecz i chciał wcześniej przyjechać do Melbourne. Jeśli chodzi o h2h pomiędzy oboma zawodnikami, to ta przemawia za Cypryjczykiem. Obaj mierzyli sie dwukrotnie w latach 2009 i 2010, na nawierzchniach twardych i wtedy dwa razy wygrał właśnie Baghdatis. Jak dla mnie jest to lekkie value i zamierzam to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Agnieszka Radwańska - Yulia Putintseva

Typ: poniżej 16.5 gema

Kurs: 1,98

Data i godzina: 14.01.14 04:30

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Zapraszam na spotkanie w turnieju Australian Open pomiędzy Agnieszką Radwańską a Yulią Putintsevą. Radwańska (WTA 5) sezon rozpoczęła od występu w Pucharze Hopmana w Perth. Wygrała tam wszystkie cztery singlowe pojedynki, ale kilka bardzo ciężkich i wspólnie z Grzegorzem Panfilem dotarła do finału. W Sydney broniąc tytułu krakowianka odpadła już po pierwszym meczu, przegrywając z Bethanie Mattek-Sands. Do turnieju w Melbourne Polka jednak przystąpić w dobrej dyspozycji, odpoczynek po Pucharze Hopmana z pewnością się jej przydał. Radwańska w trzech ostatnich sezonach doszła w Australian Open do ćwierćfinału. Jej pierwszą rywalką w ósmym występie w pierwszej lewie Wielkiego Szlema będzie Putincewa (WTA 112), która w Brisbane i Sydney nie przeszła eliminacji. Reprezentantka Kazachstanu gra agresywny tenis z głębi kortu, oparty na sile forhendu. Jest to tenisistka schematyczna, grająca większość piłek w jednym tempie i kierunku, więc Radwańska nie powinna mieć większych problemów z rozmontowaniem. Krakowianka swoim sprytem i taktycznym wyrachowaniem obnaża wszelkie słabości takich tenisistek. Proponuje postawić na under gemowy.

___________________________________________________________________________

6:0 5:7 6:2 (26 gemów) :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Kristina Mladenovic - Stefanie Voegele

Typ: 2

Kurs: 1,55

Data i godzina: 14.01.14 03:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Zapraszam na spotkanie w turnieju Australian Open, pomiędzy Kristiną Mladenovic a Stefanie Voegele. 20-letnia Mladenović (WTA 55) w Hobart w II rundzie przegrała z Samanthą Stosur w tie breaku III seta, nie wykorzystując dwóch piłek meczowych. Wcześniej w Brisbane Francuzka w I rundzie uległa Angelique Kerber. Voegele (WTA 46) dotarła w Brisbane do ćwierćfinału i urwała seta Wiktorii Azarence. Szwajcarka to tenisistka, która gra agresywny tenis z głębi kortu, nie boi się też wypadów do siatki. W podobny sposób można scharakteryzować Mladenović, która wydaje się zawodniczką nastawioną na jeszcze mocniejszy atak, ale w defensywie się gubi.W ubiegłym sezonie w Pekinie Voegele urwała seta Agnieszce Radwańskiej, co pokazuje skalę jej potencjału. Jednak Mladenović to tenisistka o dużej skali talentu. Rok temu wygrała Wimbledon w grze mieszanej wspólnie z Danielem Nestorem, a w singlu zanotowała swoje pierwsze dwa półfinały w głównym cyklu. Taktyczna przewaga powinna być po stronie Voegele, która lepiej czyta grę i jest solidniejsza w defensywie. Moim zdaniem Szwajcarka będzie lepsza w tym spotkaniu.

___________________________________________________________________________

0:2 :plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Robin Haase-Donald Young

Typ: 2

Kurs: 2,20

Data i godzina: 14.01.14 05:00

Bukmacher: Bet365

Analiza: Bukmacherzy upatrują faworyta w Holendrze natomiast ja mam nieco inne zdanie. Haase jest graczem "specjalizującym" sie grą na ceglanej i ihardowej nawierzchni. W sezonie gra niewiele spotkań na hardzie i bilans z 2012 i 2013 jeśli chodzi o twardą nawierzchnie ma wyraźnie minusowy.Young w poprzednim sezonie grał sporo challengerów na hardzie.Skończył sezon z bilansem 30-12 (tylko hard). Lewa ręka Younga + dobre leworęczne crossy myślę,ze pomogą mu dzisiejszej nocy odnieść zwycięstwo nad przeciętnym na tej nawierzchni Holendrem.Mój typ to 3-1 w setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Becker - Kyrgios

Typ: over 12.5 gema w 1 secie

Kurs: 3.75

Data i godzina: 14.01.14 04:00

Bukmacher: Bet365

 

 

Analiza:

 

Dzisiaj podobnie jak wczoraj celuję w TB w 1 secie. Wczoraj niestety Groth się połamał i skończyło się 6-4 w 1 secie. Dzisiaj mecz pomiędzy Niemcem Borisem Beckerem i gospdoarzem Nickiem Kyrgiosem. Uwagę na ten typ przyciągnął kurs, @3.75 na TB to całkiem sporo, zwłaszcza że obaj potrafią zaserwować parę asów w gemie. Kyrgios grał pokazówkę przed AO z Verdasco i przegrał 7-6 3-6 6-7 więc jak widać w 3 setowym pojedynku doszło aż do dwóch TB, w tym w 1 secie. Becker natomiast wszedł w ten sezon bardzo słabo, przegrane dwa bardzo gładko mecze z Wawrinką i Harrisonem. Liczę jednak,że oszczędzał siły na AO i tutaj pokaże, że ma nienajgorsze umiejętności. Głownym autem Niemca jest serwis i gra przy siatce, to samo tyczy się młodego Kangura. Liczę na wyrównany mecz, 5 setów a także na TB w 1 secie. Kurs jest baaardzo przyjemny i kuszący. Mam nadzieję,że tym razem Panowie będą trzymać swój serwis bez żadnych zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis Australian Open

Mecz: Flavia Pennetta - Monica Puig

Data: 15.01.2014 2:30

Typ: Flavia Pennetta 2:0

Kurs: 2.20

Bukmacher: William Hill

Analiza: Druga runda wielkoszlemowego turnieju w Australii. Kursy spadają i nie ma się co dziwić, w moim przekonaniu zdecydowaną faworytką jest Włoszka. Flavia Pennetta jest znacznie bardziej doświadczona i osiągnęła na kortach znacznie więcej niż jej dzisiejsza rywalka, prezentuje minimum o poziom wyższy stopień umiejętności. W pierwszej rundzie pokonała Rumunkę Cadantu oddając rywalce zaledwie 2 gemy, a cały pojedynek trwał nieco ponad godzinę. Puig w poprzedniej rundzie wyeliminowała Tatishvili 6:2, 6:4. W tym roku Puig zagrała dwa turnieje przed AO, najpierw przegrała 4:6, 5:7 z Flipkens w Auckland, a później w Hobart uległa 4:6, 4:6 Vesninie. Pennetta reprezentowała Włochy w Pucharze Hopmana, gdzie przegrała z Isią 2:6, 2:6 oraz wygrała 6:4, 6:4 ze Stosur. Na koniec zawodów w trzecim meczu oddała mecz z Bouchard przy stanie 4:0 dla Kanadyjki. Po ponad 10 dniach przerwy zagrała na AO i jak widać, jej cele są znacznie wyższe niż 2 runda. W swoim pierwszym meczu zanotowała 28 winnerów do 21 niewymuszonych błędów, a Puig miała 25 winnerów do 27 niewymuszonych błędów. Tyle statystyki, w moim odczuciu Włoszka powinna od początku dominować na korcie. Dobra informacja, że będzie stream z jej meczu, bo ostatni rz ją widziałem we wrześniu ubiegłego roku. Podoba mi się jej styl gry, stawiam na 2:0 dla Pennetty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- Australian Open

Spotkanie: A. Kerber- A. Kudryavtseva

Typ: A. Kudryavtseva +1,5 seta

Kurs: 3,47

Godz: 04:00

Bukmacher: ComeOn

Analiza:

 

 

Dzisiejszej nocy kolejna runda zmagań w wielkoszlemowy turnieju rozgrywanym w Australii. W 1/32 finału dojdzie do pojedynku Niemki z polskimi korzeniami- Angeliki Kerber i Rosjanki- Alli Kudryavtsevej. Faworytką tej konfrontacji jest oczywiście Niemka, jednak ja widzę tutaj szansę dla Rosjanki. Po pierwsze za moim typem przemawia na pewno fakt, że Kudryavtseva jest w fajnej formie od początku sezonu. Przed Australian Open wystąpiła ona w turnieju w Brisbane, gdzie przeszła 3 rundy kwalifikacyjne pokonując dwie siostry Rodionove i Rus, by w pierwszej rundzie po fajnej walce ulec innej Rosjance- Pavlyuchenkovej. Po tym turnieju Kudryavtseva rozpoczęła przygotowania do turnieju wielkoszlemowego Australian Open, w którym to musiała przechodzić kwalifikacje. I tak zanim dostała się do głównej drabinki tego turnieju musiała pokonać kolejno Rezai, Hlavackovą i Kovinic. Co ciekawsze w tych trzech spotkaniach nie straciła nawet seta. W pierwszej rundzie w drabince głównej pewnie również bez straty seta pokonała Francuzkę Garcia. Teraz na przeciw stanie już o wiele lepsza zawodniczka, jednak i tutaj może w moim odczuciu powalczyć. Co ciekawsze, obie zawodniczki spotkały się w tamtym roku w turnieju w Monterey, w którym to Kerber wprawdzie wygrała, jednak dopiero po 3 setach. Kerber jeszcze na pewno nie jest w najwyższej formie o czym świadczy pierwsza runda tego turnieju w której to musiała męczyć się z Gajdasovą z którą wygrała w 3 setach a co lepsze, przegranego seta przegrał w stosunku 0-6. Dlatego widać, że przestoje i dekoncentracja u Niemki się zdarzają i sądzę, że Rosjanka będzie w stanie je wykorzystać, gdy te się nadarzą. Jak dla mnie warto spróbować zagrać na zwycięstwo Rosjanki w co najmniej jednym secie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Monica Niculescu - Sabine Lisicki

Typ: 1

Kurs: 3,00

Data i godzina: 15.01.14 01:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Zapraszam na spotkanie w turnieju Australian Open, pomiędzy Monicą Niculescu a Sabine Lisicki. Po obiecującym otwarciu sezonu (ćwierćfinały w Shenzhen - urwany set Na Li oraz w Hobart), Niculescu (WTA 64) Australian Open rozpoczęła od odprawienia Shahar Peer. Lisicki (WTA 15) mecz II rundy w Brisbane oddała walkowerem z powodu choroby. W Melbourne na początek oddała trzy gemy Mirjanie Lucić-Baroni. Dopiero mecz z Niculescu, która dobrze weszła w sezon, będzie pierwszym prawdziwym sprawdzianem jej aktualnej formy. Najlepszy wynik Niemki w Australian Open to IV runda z 2012. Niculescu dwa razy dotarła do III rundy (2011, 2012). Rumunka gra nietypowy tenis oparty na podcinanym forhendzie. Bardzo dobrze pracuje z głębi kortu, potrafi długo utrzymywać piłkę w korcie, przy siatce również dobrze się czuje. Lisicki to tenisistka schematyczna, posyłająca bomby z bekhendu i forhendu, dążąca do szybkiego rozstrzygania wymian. Często jednak gubi rytm i tak dobrze poukładana pod względem taktycznym zawodniczka, jak Niculescu powinna wykorzystać wszelkie słabości Niemki. Jeśli Rumunka zagra konsekwentnie, będzie odgrywać głębokie piłki (z tym jej podcinanym forhendem nie jest łatwo się uporać, jeśli jest utrzymana odpowiednia długość piłki) wtedy ma spore szanse na pokonanie Lisicki, z którą wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów.

___________________________________________________________________________

2:1 :plus::plus::plus::spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janowicz - Andujar 2:30

Janowicz -4.5 1.78 Pinnacle[/b]

 

Mimo przeciętnej i nierównej gry JJ to gram na Jurka z handi. Mam nadzieję, że złapał z Thomsonem właściwy rytm gry i z Hiszpanem od początku wyjdzie skoncentrowany. Andujar ani serwisu, ani kończącej. Do tego na szybkich jest po prostu fatalny. Jego wynik w I rundzie prezentuje się okazale, ale Ramos to jeszcze większy pionek. Kibicujemy w nocy :)

 

Thiem - Anderson 4:30

Anderson 1.60 Pinnacle

 

Nie jestem entuzjastom gry Andersona i ostrożnie podchodzę do typów na tego gracza, lecz jak dla mnie to nieco za wysokie kursy. Anderson odwrócił spotkanie z Veselym (którego bardziej cenie niż Thiema) i pokazał, że jak serwis idzie to przełamać go to ciężka sprawa. Dla młodziana z Austrii to już będzie 5 mecz w krótkim czasie i wątpię czy go wytrzyma. Tym razem gram w stronę gracza z RPA.

 

Gulbis - Querrey 5:30

Gulbis 1.53 Pinnacle

 

Gulbis to wielka zagadka co jest powszechnie znane. Powinno być to overowe spotkanie, ale myślę, że ofensywna gra Łotysza w tie breakach czy przy jakimś break poincie przechyli szalę zwycięstwa na jego korzyść.

 

Wawrinka - Falla 9:00

over 32.5 1.90 BetVictor

 

Dwóch zawodników póki co dobrze spisujących się na początku roku . Falla w formie to nie jest jakiś pokemon do bicia. Wawrinka lubi się rozkojarzyć i na to tutaj liczę.

 

Robredo - Benneteau 3:00

Robredo 1.88 Pinnacle

 

Robredo nie popełni tylu niewymuszonych co młodszy Hiszpan Barreno-Busta w I rundzie z

Julkiem. Dwóch wyjadaczy i czeka nas ciekawy pojedynek z happy endem dla moich picków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.01.14 / 02:30

Tenis, Australian Open

P. Andujar - J. Janowicz

Typ: 1

Kurs: 3,30

Buk: Bwin

 

Druga runda Australian Open wśród mężczyzn i jak dla mnie jeden z najbardziej interesujących betów. W normalnych okolicznościach Jerzyk byłby tutaj bezdyskusyjnym faworytem, korty twarde, atomowy serwis, Hiszpan po przeciwnej stronie siatki, czyli rywal który hardu nie lubi i nie osiąga na nim takich wyników jak na mączce. Argumentów za Jerzykiem można by mnożyć, jednakże teraz okoliczności nie są normalne, a buki wystawiają kursy jakby takowe były co mnie bardzo cieszy bo warto na ich ewentualnym błędzie zarobić parę groszy. Fakty są bowiem takie, że aktualna dyspozycja Janowicza to jedna wielka niewiadoma. Jurek w ostatnim czasie więcej miał problemów zdrowotnych niż okazji do solidnego treningu. Z grudniowego Pucharu Hopmana zrezygnował z powodu kontuzji, pierwszy mecz w obecnym sezonie to gładka porażka z Dolgopolovem w Sydney, drugi mecz to już występ na Australian Open i zacięty, pięciosetowy bój z anonimowym Thompsonem plasującym się w rankingu w trzeciej setce. Jurek sam przyznawał w wielu wywiadach, że nie miał możliwości normalnie trenować, że kompletnie nie czuje kortów i że niczego szczególnego od siebie na AO nie wymaga. Ktoś powie, że Jurek potrafił odwrócić losy meczu z Thompsonem pomimo faktu, że przegrywał już 0:2. Owszem, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że Australijczyk nigdy dotąd nie grał w życiu spotkania trwającego więcej niż 3 sety i gdy Jurek złamał rywala w kluczowym momencie trzeciego seta, w momencie gdy break dawał mu jednocześnie wygraną w tej partii można już było w ciemno założyć, że z biegiem czasu Australijczyk będzie gasł w oczach. To był decydujący czynnik całego spotkania, który sprawił, że Jurek był w stanie odwrócić losy tego meczu na swoją korzyść, jednak teraz rywal jest o wiele bardziej doświadczony i nie ma co liczyć na to, że po 3 czy 4 setach opadnie tak samo z sił. Andujar to zupełnie inna para kaloszy, wprawdzie na hardzie nie czuje się zbyt dobrze, ale wobec niepewnej dyspozycji Polaka to właśnie w nim upatrywałbym faworyta do dalszego awansu. W pierwszej rundzie Hiszpan bez straty seta uporał się ze swoim rodakiem Ramosem co na pewno dodało mu pewności. O kłopotach Jurka na pewno słyszał i będzie to chciał wykorzystać bo dla niego awans do III rundy AO byłby nie lada sukcesem. Niemałe znaczenie dla wyniku tego pojedynku mogą też mieć ogromne upały panujące obecnie w Australii. Dla Andujara gra w takich warunkach jest bez wątpienia o wiele mniejszym utrudnieniem niż dla Janowicza, w końcu Hiszpanie mają z wysokimi temperaturami o wiele częściej do czynienia niż Polacy. Generalnie rzecz biorąc mimo tego, że kursy wskazują jednoznacznie na Jurka - gra w stronę Polaka nie jest według mnie dobrym pomysłem. Widać jak na dłoni, że dyspozycja JJ jest daleka od ideału, kłopoty z kontuzjami, rozregulowany tryb treningowy, brak ogrania, brak czucia kortów, wysokie temperatury, to wszystko sprawia, iż faworytem do awansu do III rundy jest dla mnie Andujar i biorąc to wszystko nie zdziwie się jeśli Jurek nie dogra tego spotkania do końca. Już w meczu z Thompsonem pachniało kreczem, Jurek uskarżał się na ból stopy, korzystał z medical time, pytanie na ile to był efekt rzeczywistego bólu, a na ile zagrywka taktyczna? Nieistotne. Obecna forma Polaka nie gwarantuje absolutnie niczego, dlatego wolę postawić na doświadczonego, przyzwyczajonego do gry w upałach Andujara niż na Janowicza, który ledwo co przebrnął pierwszą rundę. Na koniec wspomnę jeszcze o istotnym fakcie. Celowo pobieram kurs z Bwin (w innych bukach są wyższe), ponieważ bukmacher ten rozlicza ewentualne krecze już od pierwszej piłki. Tak jak wspomniałem wcześniej - krecz w wykonaniu Jurka jest moim zdaniem całkiem realny, zwłaszcza jeśli spotkanie nie będzie się układało po jego myśli. O ile Thompson kondycyjnie nie miał prawa wytrzymać więcej niż 3 setów, o tyle z Hiszpanem Jurek nie ma co liczyć na podobny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Australian Open

Spotkanie: R.Gasquet + S.Wawrinka + E.Gulbis

Typ: Zwycięzcy swoich spotkań

Kurs: 2.40

Buk: Betsson

Data: 15.01.2014 - 01:00

Analiza:

 

Bardzo długo się zastanawiałem nad tym typem ale zaryzykuję bo kurs po prostu mnie niemiłosiernie kusi. Ogólnie to pierwszy raz widzę takie zakłady w Betsson ale się cholernie postarali by zachęcić. Dodam, że jest sporo do wyboru takich zakładów bo dokładnie 9, ale 3 ostatnie to pomyłki bo normalnie AKO lepszy kurs daje niż oni zaproponowali, a większość to różnica od od 0,15 do 0,35 podczas gdy w mojej "składance" R.Gasquet + S.Wawrinka + E.Gulbis normalnie wychodzi 1.90 czyli spora różnica między 2.40. Dobrze wygląda też R.Gasquet + A.Ivanovic + S.Williams + N.Li to jednak kurs 1.70 nie jest już tak rewelacyjny bo tylko normalnie AKO byłoby 1.48. Także wybieram zdecydowanie tam gdzie największa przebitka, a patrząc na grających to również jest wielka szansa na wejście tego zakładu.

 

Gasquet - Davydenko. Co tu dużo pisać, Francuz obecnie jest co najmniej półkę wyżej od rywala, wiem, że miał jakieś kłopoty z plecami, ale mecz w 1 rundzie pokazał, ze raczej wszystko już w porządku. Po za tym Rosjanin za pewne jest w dużo gorszej kondycji, wymęczył po 5 setach wygraną z Kubotem ale to tylko lepiej bo sporo sił stracił, do tego patrząć na upały w Australii to raczej starszy Rosjanin powinien to gorzej znosić. H2H w ostatnich 2 sezonach 3-1 dla Francuza i 2-1 na twardych kortach. Dla mnie nie ma tutaj innej opcji niż pewna wygrana Gasquet.

Wawrinka - Falla. Podobnie jak poprzedni typ, nie wierzę w jakąkolwiek niespodziankę. Falla może nie jest pionkiem do bicia, ale Szwajcar myślę na tyle dojrzał aby już nie odpadać głupio we wczesnych fazach turniju. Z resztą jestem przekonany, że szykuje się na batalie z Djokovicem i czeka na wielki rewanż. Wawrinka w pierwszym meczu nie pograł za długo, w 2 secie dostał walkowera. Falla pokonał natomiast Kukushina 3:1, ale nie bez problemów. Ogólnie Falla zagrał dobre zawody przed Australian Open, ale tutaj inna półka jest, Szwajcar wie kiedy ma grać dobre zawody i jutro dla mnie pewnie wygrywa mecz.

Gulbis - Querrey. Wiadomo najtrudniejszy mecz ale może być tylko w teorii. Gulbis ma wszystko aby pokonać rywala, dla mnie Łotysz dojrzewa powoli jak dojrzewał Wawrinka, czyli w pewnej chwili może na tyle wystrzelić, że regularnie zacznie grać z czołówką, ale warunek, że trzeba przechodzić takich rywali. Querrey to drewno, swoje czasami zagra ale to nie jest koleś, na którego można by coś stawiać. Obaj w 1 rundzie stracili po secie, Gulbis miał cięższy pojedynek z Monaco i chociaż nie zachwycił to jednak dosyć pewnie wygrał ale to może i dobrze bo w tym meczu powinno być lepiej, a Sam z Giraldo zagrał solidne zawody tylko, że rywala gorszego miał.

 

Trochę opisałem spotkania: ale przede wszystkim tutaj kurs mnie zachęcił no i spotkania, które mogą się zakończyć dość gładkimi zwycięstwami moich faworytów. Patrząć na inne kombinację, to szkoda grać, oprócz tej co wcześniej jeszcze wymieniłem wartej uwagi, to reszta praktycznie trzeba typować Dogopolova ( ciężki mecz ), Stosur czy Janowicza, a na pewno Gulbis z tej trójki dla mnie ma największe szanse, a i Gasquet jak Wawrinka wydają się bardzo pewnymi zakładami. ( Gdyby ktoś chciał screena to pisać na priv, zrobiłem specjalnie aby nie było jakiś kontrowersji, w ogóle można to grać tylko w singlu i kursy na te same zdarzenia są w Betsafe ale lekko niższe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Australian Open

 

Spotkanie: Andujar - Janowicz

Data: 15.01.14

Typ: 0-3

Godzina:02:30

Kurs: 2,62

Bukmacher: William Hill

 

Postanowiłem zagrać patriotycznie w stronę Janowicza, Polak przekonał mnie w ostatnim spotkaniu. Pomimo dwóch pierwszych nieudanych setów, pomimo bólu, zachował chłodną głowę i potrafił rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Liczę że dwa pierwsze sety w ostatnim spotkaniu to tylko wypadek przy pracy i pozostałości po kontuzji i dzisiaj od samego początku Janowicz wyjdzie na kort skupiony i obejdzie się bez przestojów w jego grze co pozwoli na pewne zwycięstwo. Andujar zaskoczył w pierwszej rundzie lecz myślę że dzisiaj jego przygoda w AO 2014 dobiegnie końca, Polak jest zawodnikiem zdecydowanie lepszym i jeśli wzniesie się na swój najwyższy poziom to z Hiszpana nie będzie co zbierać. Andujar to zawodnik którego życiowymi osiągnięciami są drugie rundy Wielkich Szlemów, więc nie rozumiem hurra optymizmu i stawiania na Hiszpana, bo jeśli tylko Janowicz nie będzie miał większych problemów ze swoją stopą, będzie trzymał serwis i koncentrację to szybko odbierze Hiszpanowi ochotę do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Agnieszka Radwańska - Olga Govortsova

Typ: over 17.5 gema

Kurs: 1,83

Data i godzina: 16.01.14 04:00

Bukmacher: Unibet

Analiza:

Zapraszam na spotkanie w turnieju Australian Open, pomiędzy Agnieszką Radwańską a Olgą Govortsovą. Pierwszy kontakt Radwańskiej (WTA 5) z australijskim słońcem wypadł mało okazale. Polka potrzebowała trzech setów, aby pokonać Julię Putincewą, mimo że pierwszego seta wygrała do zera. Był to bardzo nierówny mecz w wykonaniu krakowianki. Potrafiła demonstrować wspaniałe akcje ofensywne, pracę w defensywie i w grze z kontry oraz ze stoickim spokojem kończyć akcje przy siatce, by za chwilę popełnić całą serię banalnych błędów. Teraz czeka ją spotkanie z Goworcową (WTA 98), która bez wątpienia jest tenisistką lepszą niż wskazuje jej aktualny ranking. Białorusinka turniej rozpoczęła od pokonania Chinki Ying-Ying Duan. Również wygrała pierwszego seta, ale w drugim broniła setbola i wygrała dopiero w tie breaku. Zarówno Goworcowa, jak i Radwańska pokazały więc zmienne oblicze, ale oczywiście tenisistką solidniejszą jest krakowianka, ranking nie kłamie. Jeśli Polka zagra na swoim normalnym poziomie wtedy nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem Białorusinki, znanej przede wszystkim ze świetnego bekhendu. Krakowianka jednak poszukuje swojej optymalnej dyspozycji i raczej należy się tutaj spodziewać overa gemowego.

___________________________________________________________________________

6:0 7:5 (18 gemów) :plus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis Australian Open

Mecz: Erakovic M. - Diyas Z.

Data: 16.01.2014 1:00

Typ: Erakovic M. 2:0

Kurs: 2.65

Bukmacher: Betsafe

Analiza: Druga runda wielkoszlemowego turnieju kobiet w Australii. Pojedynek 52 w światowym rankingu zawodniczki z Nowej Zelandii z Zariną Diyas pochodzącą z Kazachstanu plasującą się o 100 pozycji niżej w rankingu. Widzę w tym meczu pewne zwycięstwo Eraković i to właśnie w jej stronę idę. Diyas do turnieju głównego musiała przebijać się przez kwalifikacje, gdzie w 1 rundzie pokonała Serbkę Aleksandrę Krunić 6:3, 2:6, 6:4, a drugiej Diyas pokonała Rumunkę Mitu 5:7, 6:3, 6:0, a w decydującej odprawiła się z Kanadyjką Dubois 7:5, 6:3. Nie są to znane nazwiska. W pierwszej rundzie turnieju głównego także miała farta, gdyż wylosowała Czeszkę Siniakovą, którą ograła 6:2, 6:4. Jak do tej pory nie miała okazji sprawdzić się z dobrą zawodniczką, a trafiając w drugiej rundzie na Eraković na pewno będzie musiała wysilić się znacznie bardziej niż do tej pory, mimo, że powinna grać i tak z lepszymi. Eraković do Australian Open przygotowywała się w Australii, "zaliczając" turnieje w Auckland i Hobart. Najpierw przegrała z Lauren Davis 1:6, 4:6, a później 4:6, 1:6 z Flipkens. W pierwszej rundzie samego turnieju trafiła już na Cirsteę, którą pokonała 6:4, 7:6. Jest to znacznie bardziej wymagająca przeciwniczka niż te które do tej pory na swojej drodze miała Diyas. Poza tym styl gry Eraković pasuje do tej nawierzchni, nie wiem jak gra Diyas, ale patrząc na jej dotychczasowe "osiągnięcia" można wywnioskować, że to już za wysoka półka. Myślę, że na korcie panować będzie niepodzielnie Eraković wygrywając w dwóch setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Australian Open

Spotkanie: Millot - Murray

Typ: over 26.5

Kurs: 2.10

Buk: Bet365

Data: 16.01.2014 12:00

Analiza

 

Spotkanie drugiej rundy turnieju Australian Open w wykonaniu męskim. Deszcz płata figle tego dnia w Australii, ale to spotkanie odbędzie się jeszcze dzisiaj pod dachem na jednym z kortów. Zdecydowanym faworytem bukmacherów w tym spotkaniu jest Szkot. Nawet nie ma co porównywać umiejętności czy dokonania tych zawodników, sądzę jednak że kurs jest za dużo na to zdarzenie. Murray nie najlepiej prezentował się w pierwszych turniejach na przełomie roku. Przegrywał z Hewittem(choć to pokazówka) oraz z Mayerem. W I rudzie AO wygrał łatwo i przyjemnie z Sodą 6-1 6-1 6-3 i pewnie dlatego aż tak nisko ustawili bukmacherzy linię na powyższe spotkanie. Prawda jest taka, że Soeda nie ma serwisu czy też uderzenia kończącego mam nadziję, że Francuz pokaże się z lepszej strony. Millot prezentuję się jednak tutaj nadspodziewanie dobrze. Był skazywany na porażkę już w dwóch spotkaniach z elminacji oraz z Odesnikiem a dawał radę. 9 wygranych gemów to cel na to spotkanie 27 letniego tenisisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis-Australian Open

Spotkanie: Chardy J.-Ferrer D.

Typ: Chardy J.

Kurs: 3,40

Godz: 02:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

W nocy z czwartku na piątek w 1/16 finału Australian Open dojdzie do ciekawego pojedynku w którym Francuz- Chardy, mierzy się z Hiszpanem Ferrerem. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest David, jednak ja to widzę inaczej. Może i Hiszpan jest lekkim faworytem, jednak kurs 3,40 na Francuza to bardzo duże value. No ale może od początku. Ferrer widać wyraźnie, że męczy się od początku sezonu. W turnieju w Doha w pierwszej rundzie ograł wprawdzie Dolgopolova, jednak dopiero po 3 zaciętych setach. W kolejnej rundzie jednak musiał uznać wyższość Brandsa, przegrywając dosyć gładko w dwóch setach. Kolejny turniej to Auckland, gdzie Ferrer przeszedł również po męczarniach dwie pierwsze rundy pokonując kolejno Younga i Garcie Lopeza po 3 setowych pojedynkach, by w kolejnej rundzie przegrać z Lu w dwóch setach. No i Australian Open i pierwsza runda wprawdzie gładkie zwycięstwo w 3 setach z Gonzalezem, jednak w kolejnej cztery sety z Francuzem- Mannarino. Sam David w wywiadach podkreśla fakt, że nie jest dobrej formie. Jego przeciwnik w 3 rundzie to Jeremy Chardy, który broni tutaj ćwierćfinału z tamtego roku. Przed Australian Open występował on w turnieju w Brisbane, gdzie doszedł aż do półfinału, pokonując co ciekawsze ostatniego przeciwnika Ferrera- Mannarino w dwóch setach, natomiast w kolejenej w 3 setach uporał się z Mahutem. W ćwierćfinale spotkał się z Grothem i wygral bez straty seta, natomiast w półfinale musiał uznać wyższość Federera przegrywając w 3 setach. W Australian Open w pierwszej rundzie pokonał bez straty seta Hute Galunga, by w kolejnej rundzie pokonać Dolgopolova w 4 setach. Oglądałem to spotkanie i bardzo mi się podobała gra Franzuca. Miał bardzo dużo kończących forhendów. Hiszpan to ciągle gra na nostaligczne przebijanie i wymęczenie przeciwnika. Jednak w moim odczuciu Chardy będzie skracał wymiany kapitalnymi kończącymi forhendami. Jak dla mnie po takim kursie to aż grzech nie skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Serena Williams - Daniela Hantuchova

Typ: under 16.5 gema

Kurs: 1,95

Data i godzina: 17.01.14 01:00

Bukmacher: ComeOn

Analiza:

Zapraszam na spotkanie w turnieju Australian Open, pomiędzy Sereną Williams a Danielą Hantuchovą. Serena Williams (WTA 1) w poprzednich dwóch rundach oddała łącznie sześć gemów Wiesnie Dołonc i Ashleigh Barty. Natomiast Daniela Hantuchova (WTA 33) ma za sobą trzysetowe batalie z Heather Watson i Karoliną Pliskovą. Szczególnie wyniszczający był mecz II rundy z Czeszką, zakończony wynikiem 12:10 w decydującej partii. Teraz wydaje się, że Słowaczka nie ma najmniejszych szans z utrzymującą wysoką formę Amerykanką. Williams sezon rozpoczęła od obrony tytułu w Brisbane. Hantuchova odpadła z tej imprezy w I rundzie, podobnie jak i tydzień później w Sydney. Amerykanka wygrała osiem z dziewięciu dotychczasowych meczów ze Słowaczką. W dwóch ostatnich ich konfrontacjach liderka rankingu straciła łącznie dziewięć gemów. Moim zdaniem to będzie szybki mecz dla Sereny i niemal pewny jest under gemowy. Mecz rozpocznie się o godzinie 01:00.

___________________________________________________________________________

6:3 6:3 (18 gemów) :minus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis-Australian Open

Spotkanie: Mayer - Janowicz

Typ: Janowicz -2.5 gem

Kurs: 3,20

Godz: 01:00

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

 

Pierwsze dzisiejsze spotkanie turnieju męskiego. Nasz Jerzyk spotka się ze zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w dotychczasowej drabince turniejowej. Mayer to doświadczony niemiecki tenisista, który od 10 lat z krótką przerwą jest obecny w pierwszej 100 rankingowej. Fliorian już sporo zdążył pograć po tej dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach. W Doha omal w pierwszej rundzie nie ograł go nasz Ołówek, potem po ciężkich pojedynkach wygrał z Hanescu oraz Murrayem, następnie przyszły dwie porażki. Także przetarcie miał niezły i dosyć dobrze się spisuje tutaj w Australii. Wygrał pewnie z przeciętnym Kudlą oraz zachował zimną krew w 5 secie z Jużnym. Niemiec na tych kortach poza trzecią rundę nigdy się nie wychylał i w tym także się próbuję doszukać szansy dla JJ. Potrafi on być bardzo nieregularny i powinien mu się przytrafić jakiś słabszy moment. Jurek jak się prezentuję to raczej każdy wie. Ostatni mecz nie wyglądał najgorzej. Sporo było strzałów charakterystycznych dla Polaka i w tym spotkaniu także liczę na ryzykowną grę. Wydaje mi się, że jeżeli Polak wyjdzie odpowiednio nastawiony i serwis będzie siedział to po zapewne 4-5 setowym pojedynku może się udać. Fajny kurs na unibecie na zdarzenie z nie dużym handicapem -2.5 gem, na jego pokrycie może wystarczyć nawet porażka w pieciosetówce i taki bet dzisiaj tutaj wklejam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis-Australian Open

Spotkanie: Na li - Lucie Safarova

Typ: over 23.5 gema

Kurs: 3

Godz: 03:00

Bukmacher: Unibet

 

Analiza:

 

W dzisiejszym meczu pomiędzy Na Li i Lucie Safarovą jest jeden faworyt, Chinka. Jednak ja bym nie przeceniał Czeszki. Li wygrała 2 mecze po 2-0, ale 2 razy trafiła na młode wilczyce w świecie tenisa z Konjuh i Bencic. Czeszka natomiast wygrała dwukrotnie 2-1 z Glushko i rodaczką Hradecką. Obie zawodniczki grały ze sobą 7-krotnie i bilans wynosi 6-1 dla Chinki. W 3 z 7 pojedynków linia ta została przekroczona, natomiast w 2 spotkaniach brakowało gema, dwóch gemów. Chinka ma 31 lat, Czeszka 26..jak wiadomo warunki obecnie w Australii to upały po 40 stopni, więc Czeszka powinna lepiej znosić upały, posiada również bardzo dobry i skuteczny serwis, co na hardzie jest główną bronią. FH i serwis to główne bronie Safarovej, a także to,że jest leworęczna. Chinka w tym sezonie póki co bilans spotkań 7-0, ale w ostatni meczu z młodą Bencic wygrała 6-0 7-6, co pokazuje,że zdarzają się jej chwile roztargnienia. Liczę na to,że Czeszka jeśli nie urwie seta, to przynajmniej powalczy i pokryje overka w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis-Australian Open

Spotkanie: Milos Raonic - Gregor Dimitrov

Typ: over 12.5 gema 1 set

Kurs: 2.75

Godz: 04:00

Bukmacher: Bet365

 

Analiza:

 

Dzisiejszy mecz pomiędzy Kanadyjczykiem i Bułgarem zapowiada się na niezwykły maraton. Obaj panowie dysponują potężnymi serwisami i FH, technicznie lepiej wygląda Dimitrov i w wymianach powinien mieć przewagę, ale Milos natomiast będzie nadrabiał (a przynajmniej powinien) serwisem. Liczę na krótkie wymiany, skończone po 1-2 uderzeniach, a także na dużą liczbę TB w meczu, w tym i w 1 secie. Grali ze sobą 3-krotnie i o dziwo nie było w żadnym z tych spotkań TB pomiędzy tymi panami. Jednakże żaden z tych turniejów nie był turniejem wielkoszlemowym, a co za tym idzie nie było motywacji w 200% do wygrania. Raonic w 2 poprzednich meczach w 1 setach rozgrywał TB, Dimitrov natomiast w 1 swoim meczu rozgrywał w 1 secie TB, w 2 meczu wygrał 3-0 i w 3 secie grał dodatkowego gema. Myślę,że w 3 rundzie AO obaj w 1 secie skoncentrują się głównie na swoim podaniu i będą chcieli pewnie je utrzymywać. Skoro obaj ze słabszymi rywalami rozgrywali TB, to w meczu pomiędzy sobą jest jeszcze większe prawdopodobieństwo,że to takiego dojdzie już w 1 secie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Australian Open

Spotkanie: Angelique Kerber - Flavia Pennetta

Typ: 2

Kurs: 2,75

Data i godzina: 19.01.14 01:00

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

Zapraszam na spotkanie 1/8 finału, w turnieju Australian Open, pomiędzy Angelique Kerber a Flavią Pennettą. Odrodzona Pennetta (WTA 29) po kontuzji nadgarstka, jaka ją dopadła w 2012 roku, w ubiegłym sezonie w US Open osiągnęła pierwszy w karierze wielkoszlemowy półfinał. Teraz powalczy o swój pierwszy ćwierćfinał w Melbourne. W poprzednich rundach Włoszka bez straty seta wyeliminowała Alexandrę Cadantu, Monicę Puig i Monę Barthel. Kerber (WTA 9), która w swoim dorobku ma dwa wielkoszlemowe półfinały (US Open 2011, Wimbledon 2012) zagra o swój pierwszy ćwierćfinał w Melbourne. Niemka sezon rozpoczęła od finału w Sydney, a w Australian Open po trzysetowym meczu z Jarmilą Gajdosovą, z którą przegrała seta do zera, Alle Kudriawcewej i Alison Riske oddała łącznie 13 gemów. Kerber jest typem tenisistki grającej bardzo agresywnie z głębi kortu, najlepiej czującej się w wyprowadzaniu zabójczych kontrataków. Pennetta to piękno i gracja, mnóstwo polotu, kombinacyjnych zagrań, akcje przy siatce, piłki krótkie i długie. Łączny bilans ich pojedynków to 2-2. Włoszka odnosiła zwycięstwa w dwóch setach, a Niemka wygrywała po trzysetowych pojedynkach. Obie są dobrze dysponowane, ale moim zdaniem górę weźmie większa taktyczna dojrzałość i pewność gry w trudnych momentach Pennetty.

___________________________________________________________________________

1:2 :plus::plus::plus::spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Huey T. C. / Inglot D. - Bopanna R. / Qureshi A. U. H.

Typ: DW 1:2

Kurs: 3,40

Godz: 2:30

Bukmacher: bet-at-home

Analiza:

 

W 1/8-finału Australian Open w deblu spotkają się pary Huey / Inglot i Bopanna / Quereshi. Faworytami spotkania są Bopanna i Quereshi. Obie pary graja ze sobą bardzo długo i reprezentują bardzo wysoki, wyrównany poziom. Obie pary na Ausralian Open wygrał swoje mecze 2:1, po bardzo zaciętych pojedynkach. Również w jedynym meczu między tymi zawodnikami padł wynik 2:1. Mecz rozegrany był 1.08.2014 roku w Sydney.w Tamtym meczu para Bopanna Quereshi wygrała 6:7 7:6 10:3. Sądzę, że dzisiaj również padnie taki wynik, ponieważ obie pary reprezentują bardzo podobny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Australian open

 

19.01.2014 10:30

STANISLAS WAWRINKA - TOMMY ROBREDO

 

Pierwszy powazny sprawdzian dla Wawrinki ktory narazie nie mial z kim za bardzo pograc , Robredo mozna powiedziec w kazdej rundzie mial wymagajacego rywala praktycznie w zadnym z spotkan nie byl faworytem a jest w 4 rundzie , mysle ze zapowiada sie bardzo wyrownany pojedynek i napewno nie skaczy sie na 3 setach , a upratruje sie nawet w 5 setowke , stawka mecz z Djokovicem

 

Moje typy

 

over 3.5 setow w meczu 1.57 Betsafe

Robredo +2.5 seta Betsafe

Robredo 3:2 8.00 Betsafe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bautista - Dimitrov

typ: 2

kurs: 1.55

bet-at-home

 

Wydaje mi sie, ze warto postawic pieniadze na mlodego Bulgara. Wrocil do niezlej formy, co udwodnil w poprzednim meczu z Raonicem, ktorego ogral po 4 setach. Jest o wiele bardziej wszechstronnym graczem od Bautisty, ktory moim zdaniem jest "overrated". Pokonal co prawda Del Potro, jednak kto ogladal mecz, ten widzial co wyprawial na korcie Argentynczyk. Serwisu specjalnie mocnego Hiszpan nie ma. Wymiany powinien wygrywac Dima. Ostatnie starcie wygral Bautista, wiec licze tym razem na rewanz Dimitrova, ktory aktualnie jest w duzo lepszej formie. Kurs wysmienity, warto zaryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...