Skocz do zawartości

ATP - Sydney - Auckland


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

Apia International Sydney



apia.jpg

Sydney (Australia)

06.01.2013-11.01.2014

Hard

Oficjalna strona: http://www.apiainternational.com.au/

 

 

 

Heineken Open

heinecen.jpg

Auckland (Nowa Zelandia)

06.01.2013-11.01.2014

Hard

Oficjalna strona: http://www.heinekenopen.co.nz/

 

 

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- ATP Sydney

Spotkanie: Juan Martin Del Potro-Radek Stepanek

Typ: Radek Stepanek

Kurs: 3,75

Godz: 02:30

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

 

W nocy ze środy na czwartek w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału turnieju w Sydney dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy Argentyńczykiem- Del Potro i Czechem- Stepankiem. Faworyt bukmacherów oczywisty-5 na świecie zawodnik z Ameryki Południowej. To dlaczego stawiam na Stepanka? Bo coś mi w tym meczu po prostu śmierdzi. Nie byłbym sobą gdybym nie zagrał w stronę Czecha jakichś pieniędzy, bo w moim odczuciu Stepanek wcale nie jest bez szans w tym spotkaniu. No ale może po kolei. Dlaczego czuję wałek w tym spotkaniu? Po pierwsze jakoś dziwne jest to, że panowie grają ze sobą pierwszy ćwierćfinał dnia. Jakoś dawno nie widziałem tego, że "jedynka" turnieju, jaką jest Argentyńczyk zagra jako pierwsza swoje spotkanie w ćwierćfinale. Natomiast meczem dnia, czyli spotkaniem, które zakończy ćwierćfinałowe zmagania jest pojedynek nierozstawionych w tym turnieju Matosevica- zawodnika gospodarzy i Ukraińca Stakhovskyego. No dobra turniej w Australii, ale bądźmy szczerzy, spotkanie najlepsze (przynajmniej ze względów nazwisk i klas zawodników) dajemy na pierwszym miejscu, natomiast główny mecz wieczoru to zawodnik który kilka dni temu dostał baty od Federera przegrywając 1-6, 1-6 i zawodnika, który przebijał się przez kwalifikacje. Dla mnie to po prostu śmieszne. Albo po prostu komuś się już spieszy do Melbourne. Przecież już w następnym tygodniu morderczy turniej wielkoszlemowy Australian Open. Wydaje mi się, że Del Potro może podejść do tego meczu, tak aby go jedynie odbębnić i polecieć już zapoznać się z kortami, na których będzie się być mierzył przez najbliższe dwa tygodnie. No dobra to sobie pogdybałem. A teraz trochę konkretów. W tamtym sezonie Juan przed Australian Open uczestniczył w turnieju pokazowym Kooyong. Ale patrząc na sezon 2012 to grał on również w Sydney. I tak pierwsza runda wolna, druga runda zwycięstwo nad naszym Kubotem i ćwierćfinał niespodziewana porażka z Cypryjczykiem Baghdatisem. Przypadek? No to spójrzmy na 2011 rok i również turniej przed Australian Open. I tak Del Potro występuje w ... turnieju w Sydney. Tutaj w pierwszej rundzie męczarnie z Lopezem i wygrana po 3 tie-breakach i w drugiej rundzie niepodziewana porażka z Mayerem gładko w dwóch setach. Przypadek? Nie wiem, ale mnie osobiście wydaje się, że nie bardzo. Lepiej się przygotować i zaaklimatyzować do turnieju w którym można wygrać grubą kasę i zyskać sporo punktów do rankingu niż męczyć się w podrzędnym turnieju a potem nie wytrzymać kondycyjnie trwającego dwa tygodnie Australian Open, które rozgrywane jest w bardzo wysokich temperaturach. No dobra ale powiedzmy, że to wszystko co napisałem to był przypadek. Del Potro w tamtych latach po prostu był gorszy od swoich przeciwników. Ale to nie znaczy, że z Radkiem to będzie spacerek. W pierwszym spotkaniu tego turnieju, który był również pierwszym w sezonie, Juan Martin odbył męczarnie ze średnim Mahutem wygrywając po 3 setach, i przegrywając pierwszego aż 1-6. Widać forma nie jest jeszcze optymalna. Stepanek rozegrał 3 spotkania w Hopmanie, wygrał 2 z Munozem De La Nava i Raonicem, ulegając jedynie Tsondze. W tym turnieju po 3 setach pokonał Grotha, a następnie bez straty seta Ramosa. Jeszcze jeden powód który mnie zachęca na ten typ to bilans meczy pomiędzy oboma panami. Stepanek wyraźnie nie leży Del Potro, o czym świadczą 3 porażki w 5 rozegranych spotkaniach. Co ciekawsze wszystkie 3 zwycięstwa Stepanka to zwycięstwa na nawierzchni twardej a więc na tej, na które rozegrane zostanie to spotkanie. Jak dla mnie spore value w tym spotkaniu i rzechem byłoby nie zagrać na Radka po takim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...