Skocz do zawartości

ATP - Brisbane - Chennai - Doha


JokerPila

Rekomendowane odpowiedzi

brisbane222.jpg

Brisbane International presented by Suncorp

ATP World Tour 250

Brisbane, Australia

29.12.2013-05.01.2014

Hard

http://www.brisbaneinternational.com.au/

aircel.jpg

Aircel Chennai Open

ATP World Tour 250

Chennai, India

Date: 30.12.2013-05.01.2014

Hard

http://www.aircelchennaiopen.org/2014/

doha2.jpg

Qatar ExxonMobil Open

ATP World Tour 250

Doha, Qatar

30.12.2013-04.01.2014

Hard

http://www.qatartennis.org/

 

Zapraszamy do dyskusji oraz pisania analiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- ATP Brisbane

Spotkanie: Herbert P.H.- Mitchell B.

Typ: Herbert P.H.

Kurs: 2,20

Godz: 04:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Mając chwilkę dostępu do internetu postanowiłem podać typ z tenisa na niedzielny poranek. Otóż w drugiej rundzie kwalifikacj turnieju w Brisbanei dojdzie do pojedynku Francuza Herberta z zawodnikiem gospodarzy Mitchellem. Lekkim faworytem Australijczyk, jednak ja tutaj stawiam na Francuza. Obaj bardzo dobre serwisy, jednak w moim odczuciu to Francuz lepiej zagrywa. Obaj panowie bez problemu przeszli pierwszą rundę kwalifikacji. Mitchell w dwóch setach pokonał Odensika, natomiast Herbert uporał się z innym zawodnikiem gospodarzy Van Peperzeelem. Obaj panowie jak dotąd spotkali się ze sobą tylko raz i to ostatnio w listopadzie tego roku gdzie wprawdzie wygrał Mitchell, jednak to spotkanie było naprawdę zacięte, gdyż w pierwszym secie widzieliśmy tie break który wygrał Australijczyk 14-12. W drugim secie wygrał on 6-4 wygrywając cały mecz 2-0. Jednak ten turniej to nie turniej w Japonii tylko turniej z cyklu ATP i na pewno Francuz będzie żądny rewanżu nad swoim rywalu. Jak dla mnie lekkie value w stronę żabojada, dlatego stawiam na jego zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kavcic B - Rudnev V 2:0 @1.50 Bet way

 

Różnica klas między tymi zawodnikami. Kavcić już z powodzeniem rywalizował na poziomie ATP World Tour, Rudnev cały czas z przeciętnymi wynikami w Challangerach. Kavcićowi w zagoszczeniu na dłużej w TOP100 przeszkadzają kontuzje i z taką kończył również poprzedni sezon. Teraz zaczął bez problemu bez oddania gemu w pierwszym meczu tego sezonu z anonimowym przedstawicielem gospodarzy. To co pozwala wierzyć w dobrą formę Słoweńca to ciężki okres przygotowawczy w Dubaju, gdzie trenował m.in. z... Federerem i Tsongą.

 

Przeciwnikiem jest Valery Rudnev. Wysoki, mocno zbudowany tenisista bez większych atutów. Poza przyzwoitym podaniem i forehandem, bardzo kuleje backhand Rosjanina, a przede wszystkim praca na nogach. Rudnev póki co nawet i bez większych sukcesów na poziomie Challangerów, wczoraj po wyrównanym meczu, dopiero w trzecim secie poradził sobie z Philippem Davydenką po ciężkim, ponad 2-godzinnym meczu, co w stosunkowo ciężkich warunkach w Katarze może się odbić na dzisiejszej dyspozycji. Dla mnie zdecydowanym faworytem Blaż.

 

TenisFlesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- ATP Brisbane

Spotkanie: Sugita Y.- Herbert P.H.

Typ: Herbert P.H.

Kurs: 2,20

Godz: 03:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek dojdzie do ostatniego spotkania rundy kwalifikacyjnej do turnieju w Brisbane, gdzie Japończyk Sugita zmierzy się z Francuzem Herbertem. Wczoraj stawiałem na Francuza i się nie zawiodłem, dlatego na dzisiejszą noc również postawię na żabojada. Herbert pokazał wczorajszym meczem z Mitchellem, że bardzo zależy mu na dobrym wyniku tutaj, wygrywając w 3 równych setach 7-5, 5-7, 7-6. Dzisiejszy rywal to Japończyk Sugita, który w pierwszej rundzie kwalifikacji uporał się z Boltem w 2 setach, a w kolejnej w 3 setach pokonał Klahna. Jednak wydaje mi się, że na Herberta będzie miał mniej argumentów i przegra to spotkanie. Dla obu panów będzie to pierwsze spotkanie (przynajmniej ja nie znalazłem żadnego oficjalnego spotkania). Wczoraj typ na Herberta okazał się trafny i na plusik, dlatego w ostatniej rundize grzechem byłoby nie zagrać na Francuza po takim atrakcyjnym kursie. Jak dla mnie to spore value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- ATP Chennai

Spotkanie: E. Roger-Vasselin-A. Ramos

Typ: A. Ramos

Kurs: 3,50

Godz: 12:00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

 

Dzisiaj w pierwszym spotkaniu dnia w turneiju ATP Chennai dojdzie do pojedynku pomiędzy Francuzem Roger-Vasselin a Hiszpanem Ramosem. Zdecydowanym faworytem pojedynku Francuz, jednak jak dla mnie gra na niego po takim kursie to spore ryzyko, dlatego ja pójdę w stronę Hiszpana. Hiszpan na pewno zdecydowanie lepszy na ziemi niż na hardzie, jednak na pewno łatwo tego spotkania nie odda. W tamtym sezonie wprawdzie w 16 spotkaniach na hardzie wygrał jedynie 3, jednak to jest początek sezonu i różne cuda się dzieją. Francuz natomiast dużo lepiej radzi sobie na hardzie.Co ciekawsze dla obu panów będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy sobą. W tamtym sezonie Vasselin doszedł tutaj do 2 rundy ulegając Tipsarevicovi, natomiast Ramos grał w turnieju w Doha, gdzie przegrał w pierwszej rundzie z Lorenzim. Wszystko wskazuje na Francuza, jednak ja czuje tutaj niespodziankę. Jak dla mnie to spore value taki kurs na Hiszpana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Dyscyplina: Tenis, ATP Doha

29.12.2013 16-30

Spotkanie: Brands D. - Ferrer D.

Typ: Ferrer - 4,5 gema

Kurs: 2,00

buk: ComeOn

 

Analiza:

Początek roku to otwarcie nowego sezonu tenisowego. Pierwsze turnieje tradycyjnie rozpoczynają się w Australii i Katarze, które są wstępem do pierwszego turnieju wielkoszlemowego w Australii. Do Azji udał sie m.in. Ferrer, który obok Nadala są faworytami do wygrania tego turnieju. Na początku sezonu trudno dokładnie stwierdzić jaką formę prezentują czołowi tenisiści, bo jednak była kilkutygodniowa przerwa, ale smiem twierdzić, ze po najlepszym poprzeddnim sezonie w wykonaniu Hiszpana śmiało trzeba wierzyć ze w tym bedzie chcial podtrzymać dobre wyniki. Na pewno bedzie w Katarze chciał zaprezentować podobny poziom jak ten w pokazowym turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie łatwo odprawił Wawrinkę i wygrał z faworyzowanym Nadalem ogrywając obu 2-0. W finale jednak gładko uległ Djokovicowi 0-2, ale to nie dziwi bo akurat Serb wyraźnie Davidowi nie leży ( pięć zwyciestw Hiszpana przy czternastu Serba). Mimo wszystko finał osiągnięty to tak spory sukces. Dzis rywalem w 1/8 jest Niemiec Brands. 26-latek to aktualnie 54 rakieta w rankingu, więc jakimś super graczem nie jest i nie powinien sprawic turniejowej dwojce wiekszych problemow. W poprzedniej rundzie pokonał leciwego Davydenkę 6-4 6-4. Niespodziewanie natomiast to Ferrer miał wiecej problemów w meczu z Dolgopolovem, bo oddał mu seta. Nie licze jednak by to udało sie dziś Niemcowi bo jednak jest on slabszym graczem od Ukrainca. Nie wierze też by Hiszpan zagrał drugi raz pozwolił na stratę seta. Linia na gemy moim zdaniem bardzo nisko ustawiona którą powinien Hiszpan łatwo pokryć. To pierwsze spotkanie tych tenisistów i uwazam, ze faworyzowany Hiszpan powinien pokazać Brandsowi miejsce w szyku. Stawiam na łatwe zwycięstwo Ferrera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Doha, Godzi:16:30

Nadal-Gulbit

Typ: Nadal -2,5 gema

kurs 1.46 ComeOn

 

W trzeciej rundzie turnieju w Doha dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy Ernestem Gulbisem a Rafaelem Nadalem. Nie trzeba chyba pisać ze zdecydowanym faworytem jest Rafael Nadal. Jednak wczoraj dość niespodziewanie bardzo męczył sie słabym Niemcem Kamke. W pierwszej rundze natomiast nie miał problemów z Rosolem.

Również i Gulbis nie zachwycił w dwóch pierwszych meczach, najpierw męczył się Evansem a wczoraj z Kubotem. W dotychczasowych meczach bezpośrednich wszystkie 6 spotkań wygrał Nadal. Jednak tylko w jednym nie stracił seta. Wydaje mi się ze dziś również może stracić jednego seta ale jestem niemal pewny ze mój typ wejdzie. Bo jeśli Gulbis ma wygrać seta to chyba tylko 7:6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.01.2014 15:00

Qatar ExxonMobil Open

 

Hanescu V. - Mayer F.

Typ: 2 (-1.5 seta)

Kurs: 2.02

Bukmacher: Pinnacle

 

 

W jednym z ćwierćfinałów Turnieju Qatar ExxonMobil Open rozgrywanego w Doha zagrają: Victor Hanescu i Florian Mayer. Dojście obu zawodników do tej fazy turnieju to mała niespodzianka. Hamescu w poprzedniej rundzie pokonał rozstawionego z numerem osiem Hiszpana Verdasco 2:1 (4:6, 7:6, 6:2), w pierwszej rundzie turnieju pokonał Sousa 2:0 (6:3, 6:2), w tym meczu w oczach bukmacherów Hanescu też nie był faworytem. Mayer wczoraj również zaskoczył pokonując turniejową trójkę Andy'ego Murray'a 2:1 (3:6, 6:4, 6:2), w pierwszej rundzie Niemiec wygrał z Polakiem Przysiężnym 2:1 (6:2, 3:6, 7:6). W tym meczu większe szanse powodzenia daję Mayerowi. Pokonał w dobrym stylu Murray'a, który w zestawieniu z Verdasco jest lepszy. Do tego dochodzą mecze bezpośrednie między Hanescu a Mayerem mimo, że wszystkie odbył się na innej nawierzchni niż ta, na której zagrają dzisiaj. Mayer wygrał dotychczasowe 3 starcia z dzisiejszym rywalem, w tym dwa w kraju przeciwnika. Mając w pamięci wczorajszy mecz Mayera to jego stawiam w roli faworyta dzisiejszego spotkania, Niemiec nie powinien w tym meczu oddać seta rywalowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Tenis - ATP Doha 02.01.2014 godz. 16:45

Wydarzenie: R. Nadal - E. Gulbis (1set)

Typ: R. Nadal

Kurs: 1.422

Bukmacher: Pinnacle

 

Na dzisiaj moja propozycja z ćwierćfinałowego spotkania turnieju w katarskim Doha pomiędzy Hiszpanem Rafaelem Nadalem, a Łotyszem Ernestem Gulbisem. Dla formalności podam, że Hiszpan jest obecnie wiceliderem rankingu ATP, a Łotysz zajmuje w nim 24 miejsce. Oglądałem obydwa spotkania tych zawodników w poprzedniej rundzie i o wiele lepsze wrażenie sprawił na mnie Nadal który mimo, że stracił seta w spotkaniu z Niemcem Tobiasem Kamke przez całe spotkanie kontrolował jego przebieg, Gulbis natomiast męczył się z naszym rodakiem Kubotem i również stracił seta tak jak w spotkaniu pierwszej rundy z Evansem. Wydaje mi się, że Gulbis nie jest w najlepszej formie co może przełożyć się na spotkanie bez wygranego seta z dobrze dysponowanym Hiszpanem, który jako że nie grał w tamtym sezonie w katarskim turnieju na pewno nastawiony jest na jak najlepszy wynik, żeby zdobyć maksymalną liczbę punktów za ten turniej. W spotkaniach pomiedzy tymi zawodnikami Gulbis jeszcze ani razu nie potrafił wygrac z Nadalem i na sześć spotkań przegrał wszystkie.Mimo tego wiele z nich zakończył wygrywając seta co jak wiadomo z Nadalem nie jest takim łatwym dokonaniem, a dokładniej to zdobywał seta w pięciu z sześciu spotkań. Nomen omen było to spotkanie właśnie w Doha przed trzema laty gdzie Rafa wygrał 7:6,6:3. Dzisiaj wydaje mi się że wynik ten się powtórzy dlatego też zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: tenis, ATP Brisbane (Australia), twarda

Spotkanie: Cilic M. - Nishikori K.

Typ: 1

Kurs: 1.92

Bukmacher: marathonbet

godz: 2:30

Analiza:

przed nami spotkanie ćwierćfinałowe dość dobrze obsadzonego turnieju rangi ATP rozgrywanego na nawierzchni twardej w Brisbane pomiędzy nierozstawionym Chorwatem Marinem Ciliciem, a turniejową "dwójką" Japończykiem Kei Nishikori. Cilić obecnie w rankingu ATP sklasyfikowany jest na 37. pozycji dorobkiem 1130 punktów, natomiast Nishikori zajmuje w tym rankingu 17. miejsce dzięki zgromadzonym 1915 punktom. Do tej pory w turnieju Cilić prezentuje się bardzo dobrze pokonał już Dimitrova 2:0 oraz Istomina 2:1, i żadnemu z tych tenisistów nie dał przełamać swojego serwisu, który będzie jego najsilniejszą bronią w starciu z Keim. Nishikori natomiast w tym turnieju rozegrał tylko jedno spotkanie z Australijczykiem Ebdenem, które wygrał gładko w dwóch setach. Do tej pory obaj panowie na twardych nawierzchniach spotykali się 4 razy, a bilans ich pojedynków to 2:2. Jak widać ciężko wskazać faworyta tego spotkania, ale ja stawiam na Cilicia, który u progu sezonu wydaje się być w lepszej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro

3.01.14 / 05:30

Tenis, ATP Brisbane

L. Hewitt - M. Copil

Typ: 2

Kurs: 3,80

Buk: Marathonbet

 

Ćwierćfinał w Brisbane. Faworyt jest w tym meczu bezdyskusyjny i jest nim Hewitt. Jednak patrząc na to jak radził sobie w tym turnieju dotychczas Copil uważam, że warto te kilka groszy w niego zainwestować, ponieważ stać go na sprawienie niespodzianki. Hewitt wiadomo, ogromne doświadczenie, atut gry u siebie, ale lata lecą, na karku Lleyton ma ich już prawie 33, Copil z kolei to młody zawodnik, rocznik 90 i dopiero wkracza na dobre w poważny tenis. Początek roku ma znakomity, przebrnął udanie kwalifikacje do tego turnieju pokonując po drodze de Bakkera, Warda i Kuznetsova, czyli zawodników w miarę solidnych. Jednak na tym Rumun nie poprzestał, w pierwszej rundzie wyeliminował po bardzo zaciętym meczu Japończyka Sugitę, w drugiej zaś nie dał szans Simonowi wygrywając w dwóch setach co naprawdę robi spore wrażenie. Hewitt w kwalifikacjach nie grał, w I rundzie odprawił anonimowego rodaka Kokkinakisa, w drugiej wygrał z Lopezem. Mimo wygranych w dwóch setach nie były to jakoś szczególnie imponujące zwycięstwa. Rozpędzony Copil spokojnie jest w stanie nawiązać walkę z niezwykle doświadczonym Australijczykiem. Pomóc w tym może dosyć dobry serwis, przy 1,93m wzrostu mocna zagrywka jest niejako obowiązkiem. Hewitt ze swoim 1,80m wypada na tle Rumuna dość skromnie, poza tym jak już wspomniałem Lleyton ma swoje lata i siła jego serwisu nie jest już tak imponująca jak kiedyś, co zwłaszcza w toku trwania spotkania może prokurować szanse do bp dla Rumuna. Ogólnie rzecz biorąc mecz ten jest starciem młodości z doświadczeniem. Hewitt jest w tym spotkaniu faworytem, jednakże według mnie nie tak wyraźnym jak widzą to buki. Copil ma spore szanse na sprawienie niespodzianki. Jeśli zagra na podobnym, lub nawet wyższym poziomie co dotychczas to jego awans do półfinału w Brisbane zupełnie mnie nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: Tenis- ATP Chennai

Spotkanie: Khachanov K. / Myneni S.- Brunstrom Jo. / Nielsen F.

Typ: Khachanov K. / Myneni S. +1,5 seta

Kurs: 2,00

Godz: 18:15

Bukmacher: bet-at-home

Analiza:

 

 

Dzisiaj w okolicach godziny 18 dojdzie do pierwszego deblowego półfinału w turnieju w Chennai, gdzie rosyjsko-indyjska para Khachanov K. / Myneni S. zmierzy się z parą szwedzko-duńską Brunstrom Jo. / Nielsen F.. Faworytem bukmacherów to debel ze Skandynawii, jednak w moim odczuciu, debel Khachanov K. / Myneni S. powalczy w tym spotkaniu. W pierwszych dwóch rundach pokonali oni bez straty seta parę hiszpańską Ramos/ Carreno-Busta, zaś wczoraj pokonali rozstawionych z numerem pierwszym w tym turnieju Bopanna R. / Qureshi A. U. H.. Ten wynik na pewno napawa optymizmem przed tym dzisiejszym spotkaniem. Para Brunstrom Jo. / Nielsen F. wprawdzie nie straciła jeszcze seta w tym turnieju, jednak nie mieli oni silnych rywali. Najpierw pokonali Bednarka/Elgina, a następnie Raję/Sela. Kusił mnie cały dzień typ na zwycięstwo pary rosyjsko-indyjskiej. jednak zagram bezpieczniejszą opcję, na wygranie przez nich co najmniej jednego seta po bardzo fajnym kursie. Jak dla mnie warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Doha, 16:00

Nadal-Monfils

Typ:1

kurs:1.44

Bet365

 

Dziś finał pierwszego turnieju ATP w tym sezonie. I już od razu zapowiada sie bardzo ciekawe widowisko . A Mianowice zagrają Rafa Nadal i Geal Monfils. Myślę ze w tym meczu będą niesamowite wymiany. Monfils to zawodnik który biega do każdej pilki. A Nadala przedstawiać nie trzeba. Rafa w tym turnieju gra stosunkowo słabo, ale to przez to ze miał słabych rywali i nie od dziś wiadomo ze niektórzy tenisiści mają problemy z koncentracja w takich meczach./ Nadal w tym turnieju [przegrał seta z Gojowczykem i Kamke. Ale w obu meczach jak i w innych grał dobrze w tedy kiedy trzeba było. Myśle ze dziś juz cały mecz musi zagrać dobrze. Monfils w tym turnieju nie przegrał jeszcze a miał rywali trudnych: Giraldo, Gasquet, Brand i Mayer. Jednak w jakiej formie jest to przekonamy się dziś.

Podsumowując: Ja liczę na niesamowity mecz, jednak Rafa na pewno w tym meczu jest faworytem i myślę ze wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Doha

04.01.2013 16:00

Nadal - Monfils

Typ: 2

Kurs: 3.25

Betfair

 

Finał turnieju ATP w Doha. Zmierzą się w nim najwyżej rozstawiony Rafael Nadal z Gaelem Monfilsem. Na pierwszy rzut oka oczywistym faworytem wydaje się być Nadal, jednak po przeanalizowaniu faktów wychodzi nam zupełnie coś innego. Otóż, Nadal nigdy na samym początku sezonu nie spisywał się specjalnie dobrze, nie inaczej było w pokazówce przed tygodniem, gdzie grał przeciętnie. No i na tym turnieju mamy tego potwierdzenie, w każdym spotkaniu miewał tu problemy, ledwo udało się skończyć w dwóch setach z Rosolem, stracony set z Kamke, ciężka przeprawa z Gulbisem i stracony set z Gojowczykiem. Natomiast Monfils wygrywał tu bardzo pewnie, widać że świetnie czuje się na tych kortach, gra wyśmienicie, pierwsze podanie na bardzo wysokim poziomie. Pokonał w dwóch setach kolejno: Giraldo, Gasqueta, Brandsa i Mayera, z meczu na mecz prezentując się lepiej. Do tego należy dodać, że w Doha grali już ze sobą dwukrotnie w przeszłości Nadal z Monfilsem i oba pojedynki pewnie w dwóch setach wygrywał Francuz, liczę że i dziś będzie podobnie, to jeden z takich spotkań w których trzeba zagrać mocno po wysokim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Doha

Spotkanie: Rafael Nadal - Gael Monfils

Typ: powyżej 2,5 seta

Kurs: 2.50

Bukmacher: Unibet

Godzina: 16:00

Analiza:

 

ATP w Doha. Finał turnieju w którym to zmierzą się ze sobą Rafael Nadal oraz Gael Monfils. Mecz może być na prawdę na wysokim poziomie, obaj są genialni w obronie, ale i w ataku potrafią zagrać kosmicznie. Do tego Monfils wiadomo jaki to jest typ "showmana" także mecz na pewno godny oglądnięcia. Nadal tutaj jest faworytem ale nie musi tego wygrać, widać, że jego forma jest jeszcze na słabszym poziomie, swoje wygrywa ale stracił sety z Kamke czy Gojowczykiem w tym turnieju oraz spore męki z Gulbisem czy Rosolem. Monfils nie stracił seta jeszcze, na pewno swoje pojedynki wygrywal pewniej niż Hiszpan, a rywali nie miał złych bo Gasquet czy Brands oraz w ostatneij rundzie F.Mayer. Jednak najciekawsze jest porównanie H2H. Otóż, grali ze sobą 10 razy obaj tenisiści i 8-2 jest dla Nadala także bez niespodzianki, ale te 2 zwycięstwa Francuza oczywiście były w tym turnieju w Doha, w roku 2009 oraz 2012 i to Gael wygrywał te spotkania bez straty seta. Monfils kapitalnie serwuje, jak utrzyma podanie to wiadomo Nadala nie jest tak trudno przełamać. Rafa na pewno da od siebie więcej, to jest finał i on nie zwykł ich przegrywać. Monfils na pewno powalczy, liczę na 1 seta dla niego, a później jak Rafa dochodzi do głosu. 3 sety według mnie bardzo realne i tak też stawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...