barcatom1 Posted November 5, 2013 Report Share Posted November 5, 2013 Nie wiedziałem gdzie tutaj na forum poruszyć taki temat więc wpisuję go tutaj. Jak myślicie dla kogo Złota Piłka 2013? Rok w rok nagrodę tę zdobywał Leo Messi i to był jak najbardziej słuszny wybór. Jest to bez wątpienia najlepszy piłkarz świata ostatnich lat. W tym sezonie myślę że nagrodę powinien zgarnąć Franck Ribery. Nie jest typowym napastnikiem, a strzela bramki, asystuje i daje wiele drużynie, przede wszystkim ten element nieprzewidywalności i umiejętność zrobienia czegoś w pojedynkę. Był najlepszych zawodnikiem drużyny która wygrała Bundesligę i Ligę Mistrzów. Na pewno wygrać nie powinien Ronaldo. Jest otoczony wielkimi piłkarzami, a mimo to nie potrafił pociągnąć Realu do zdobycia jakiegoś trofeum. Nie wygrał też klasyfikacji na najlepszego strzelca La Liga gdzie został zdystansowany przez Messiego. Tak więc Messi jest bez wątpienia najlepszym piłkarzem świata, ale to Ribery miał najlepszy rok 2013 tym bardziej że ostatnio piłkarz Barcy ma jakiś problem i gra chyba najgorzej w swojej karierze. Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts