Skocz do zawartości

[Zamknięty] Orlen Liga 2014-2015


Kpax1985

Rekomendowane odpowiedzi

Zawody: Siatkówka - Orlen Liga 26.04.2014 godz. 18:00

Wydarzenie: Nafta Piła - Karpaty Mosir Krosno

typ: Nafta Piła (-2,5seta)

Kurs: 1.57

Bukmacher: Bet365

 

Na dzisiaj moja propozycja z Orlen Ligi siatkarek, a dokładnie meczu o występy w Orlen Lidze pomiędzy Naftą Piła, a Karpatami Krosno. Siatkarki z Piły które niespodziewanie zajęły przedostatnie miejsce w lidze musiały walczyć w meczach playout z zespołem z Bydgoszczy o prawo wystepu w tym barazu, który zdecydowanie wygrały w spotkaniach 4:0 w wyniku czego zespół z Bydgoszczy opuścił najwyższą klasę rogrywkową. Siatkarki z Krosna natomiast w 1 lidze po sezonie zasadniczym gdzie zajęły 3 miejsce niespodziewanie awansowały do finału playoff 1 ligi pokonując w półfinale lepiej notowany zespół Developres Rzeszów. W finale tym z najlepszą drużyną sezonu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały w spotkaniach zgodnie z oczekiwaniami 0:3 i to drużyna z Ostrowca mogła cieszyć się z awansu do Orlen Ligi, a Karpaty jako przegrany uzyskały prawo do gry w barażu z Naftą Piła. Wczoraj doszło do pierwszego spotkania pomiędzy tymi zespołami, zdecydowanym faworytem nie tylko bukmacherów był zespół gospodyń z Piły i poza pierwszym setem który przegrał 25:18 później juz pokazał, że pomiędzy Orlen Ligą, a 1 ligą jest kolosalna różnica wygrywając kolejne 3 sety do 12,14 i 14. Zespół z Krosna to typowy kopciuszek w walce z tak doświadczonym zespołem jak Pilanki, najstarsza zawodniczka tego zespołu ma zaledwie 25 lat, więc jeszcze sporo do nauki i zdobycia przed tymi zawodniczkami. Ja dzisiaj nie przewiduję jakiejś wielkiej walki dlatego też stawiam, że mecz ten będzie wyglądał jak wczorajsze 3 ostatnie partie czyli zdecydowane wysokie i szybkie zwycięstwo Nafty. Zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zawody: Siatkówka - Orlen Liga 29.04.2014 godz. 18:00

Wydarzenie: Karpaty Mosir Krosno - Nafta Piła

typ: Nafta Piła wygrywa 2:0

Kurs: 1.66

Bukmacher: Bet365

 

Dzisiaj ponownie wspomogę się analizą sprzed poprzedniego meczu:

 

Wydarzenie: Nafta Piła - Karpaty Mosir Krosno

typ: Nafta Piła (-2,5seta)

Kurs: 1.57

Bukmacher: Bet365

 

Na dzisiaj moja propozycja z Orlen Ligi siatkarek, a dokładnie meczu o występy w Orlen Lidze pomiędzy Naftą Piła, a Karpatami Krosno. Siatkarki z Piły które niespodziewanie zajęły przedostatnie miejsce w lidze musiały walczyć w meczach playout z zespołem z Bydgoszczy o prawo wystepu w tym barazu, który zdecydowanie wygrały w spotkaniach 4:0 w wyniku czego zespół z Bydgoszczy opuścił najwyższą klasę rogrywkową. Siatkarki z Krosna natomiast w 1 lidze po sezonie zasadniczym gdzie zajęły 3 miejsce niespodziewanie awansowały do finału playoff 1 ligi pokonując w półfinale lepiej notowany zespół Developres Rzeszów. W finale tym z najlepszą drużyną sezonu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrały w spotkaniach zgodnie z oczekiwaniami 0:3 i to drużyna z Ostrowca mogła cieszyć się z awansu do Orlen Ligi, a Karpaty jako przegrany uzyskały prawo do gry w barażu z Naftą Piła. Wczoraj doszło do pierwszego spotkania pomiędzy tymi zespołami, zdecydowanym faworytem nie tylko bukmacherów był zespół gospodyń z Piły i poza pierwszym setem który przegrał 25:18 później juz pokazał, że pomiędzy Orlen Ligą, a 1 ligą jest kolosalna różnica wygrywając kolejne 3 sety do 12,14 i 14. Zespół z Krosna to typowy kopciuszek w walce z tak doświadczonym zespołem jak Pilanki, najstarsza zawodniczka tego zespołu ma zaledwie 25 lat, więc jeszcze sporo do nauki i zdobycia przed tymi zawodniczkami. Ja dzisiaj nie przewiduję jakiejś wielkiej walki dlatego też stawiam, że mecz ten będzie wyglądał jak wczorajsze 3 ostatnie partie czyli zdecydowane wysokie i szybkie zwycięstwo Nafty. Zachęcam do swojego typu.

 

Zgodnie z moim poprzednim typem siatkarki Nafty udowodniły, że są o wiele lepszym zespołem kontrolując przebieg spotkania przez cały czas i wygrywając mecz 3:0 w setach do 21,19,17. Dzisiaj moim zdaniem spotkanie będzie miało podobny przebieg, bo zespół Nafty co udowodnił jest o wiele lepszym zespołem. Przewiduję wygraną Nafty ponownie w stosunku 3:0, ale mój typ to 2:0 po dwóch setach dla przyjezdnych siatkarek, bo może się oczywiście przydarzyć rozprężenie po dwóch wygranych setach albo trener da szansę pokazania się na koniec sezonu zmienniczkom, więc może przydarzyć się utrata seta. mimo wszystko zachęcam do przyjrzenia się temu spotkaniu. Zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dyscyplina:Siatkówka Orlen liga

23.10.2014

18:00

Spotkanie: Developres Rzeszów - SK Bank Legionovia

Typ: Developres Rzeszów

Kurs: 2.62

Bukmacher: Bet365

 

Jutro ciekawy mecz Orlen Ligi spotyka się drużyna beniaminka z Rzeszowa, która do tej pory urwała sety Chemikowi Police oraz Impelowi Wrocław oraz była bliska wygranej z Budowlanymi Łódź przegrywając 2-3. Legionovo natomiast ograło Budowlanych 3-2 przegrywając 0-2. Składy porównywalne jednak u rzeszowianek jutro ma zagrać środkow Warzocha wracająca po kontuzji natomiast Legionovia poważnie osłabiona brak Połeć, Smarzek i Szymanskiej wszystkie kontuzje powodują , że na boisko powróciła Joanna Studzienna asystentka trenera Kosmola, która zagrała bardzo dobrze z Budowlanymi. Developers to młody zespól, ale wobec kontuzji w Legionovii szanse na wygraną bardzo rosną. Jutro moim zdaniem szanse 50/50 może zdecydować przewaga parkietu dlatego gram po tak wysokim kursie na gospodynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka Orlen Liga

Spotkanie: Impel Wrocław - Atom Trefl Sopot

24.10.2014

18.00

Typ: Atom Trefl

Kurs: 1.95

Bukmacher: Pinnacle

Analiza:

 

Dzisiaj Atom Trefl znów czeka mecz na szczycie. W poniedziałek z Chemikiem zagrali w myśl przysłowia kto nie wygrywa 3-0 przegrywa 2-3. Atom grał świetnie w każdym secie wysoko prowadził ,ale nie potrafił zamknąć spotkania. Mimo wszystko moim zdaniem w Sopocie trener Micelli stworzył świetny team. Szczególnie imponuje gra Cooper ostatnio 26 punktów. Bardzo solidne rozegranie Bełcik, dobra gra Zaroślinskie i Kaczorowskiej. Mankamentem jest przyjęcie zagrywki u drugiej amerykanki McClendon a najbardziej mnie denerwuje klepanie piłki przez Miros (Podolec) kiedyś świetnie atakująca teraz posyła plasy na drugą stronę. Jednak atutu Atomu to świetna zagrywka dobry blok i szeroka równa kadra. Natomiast Imel kadrowo prezentuje się nieźle przyszła świetna Topic do tego grająca coraz lepiej środkowa Kąkolewska doświadczona Mroczkowska do tego dochodzą Ptak ,Hanke kiedyś świetnie zapowiadająca się Kaczor która ostatnie sezony spuściła z tonu. Impel do tej pory w lidze bez rewelacji. Moim zdaniem dziś dużo lepsza grę i formę prezentuje Atom Trefl i dlatego wygra to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka Orlen Liga

Spotkanie: Impel Wrocław - Atom Trefl Sopot

24.10.2014

18.00

Typ: Handicap na sety ( 0 : 1.5 ) 2

Kurs: 1.45

Bukmacher: Betsafe

Analiza:

 

Impel wygrał jak dotąd wszystkie swoje mecze we własnej hali tracąc zawsze 1 seta przeciwniczkami ich były drużyny które raczej nie odegrają większej roli w lidze Rzeszów zajmuje 7 miejsce natomiast Bydgoszcz 11,natomiast Atom wygrał swoje spotkania wyjazdowe w stosunku 3-0 z Bydgoszczą oraz z Ostrowcem.Jednak ostatni mecz we własnej hali Atom po zaciętym meczu przegrał z Chemikiem który jest faworytem do wygrania ligi.Spotkanie we Wrocławiu zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno będzie to wyrównany pojedynek gdzie może nawet być 5 setów.faworyta bardzo trudno wskazać ja jednak minimalnie daje większe szanse gością które po przegraniu ostatniego meczu bardzo będą chciały się zrehabilitować.Bilans ostatnich pojedynków jest na korzyść Impelu ale jeżeli Atom zagra tak jak 2 pierwsze sety z Chemikiem powinno być dobrze.Mój typ na to spotkanie to 1-3 dla Atomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka Orlen Liga

Spotkanie:PSPS Chemik Police - MKS Dabrowa Gornicza

27.10.2014

18.00

Typ: Handicap na sety ( 0 : 2.5 ) 2

Kurs:1,86

Bukmacher: Betsafe

Analiza:

 

 

Nie ulega wątpliwości kto dzisiaj jest faworytem tego meczu i ja się z tym zupełnie zgadzam bo średnio wieże w to że dzisiaj zawodniczki Dąbrowy będą w stanie wygrać te spotkanie,natomiast to że wygrają choćby jednego seta jest jak najbardziej możliwe biorąc pod uwage spotkania w tamtym sezonie gdzie obie ekipy walczyły w play-offach to zawodniczki Chemika zawsze dawały jednego seta rywalką .Nie wiem czy dzisiaj będzie podobnie bo zwłaszcza zespół z Dąbrowy przeszedł duże zmiany kadrowe i nie wygląda to jeszcze tak jak powinno,chociaż jak do tej pory Dąbrowianki wygrały wszystkie swoje mecze tracąc zaledwie 1 seta.Zespół Chemika dopiero teraz zacznie zmagania we własnej hali i trudno coś powiedzieć na ten temat jak się u siebie zaprezentują,jak do tej pory zagrały dwa mecze wyjazdowe gdzie sobie poradziły zwłaszcza bardzo cenna wygrana na Treflu 3-2.

Tak więc dzisiaj faworyt jest dzisiaj tylko jeden i nie powinien mieć problemów większych z wygraniem meczu jednak jest to siatkówka i tego jednego seta napewno są w stanie ugrać zawodniczki MKSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Siatkówka Orlen Liga

Spotkanie:Chemik Police - Dabrowa Gornicza

data: 27.10.2014

godzina: 18.00

Typ: over 141,5 points

Kurs: 1.9

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Bardzo przyjemna linia punktowa, która może pokryć nawet zwycięstwo gospodyń w przypadku wygranej 3:0 np. przy jednym secie na przewagi 27:25 25:21 25:19. Z jednej strony mistrzynie polski po drugiej stronie aktualne liderki tabeli. Oba zespoły z kompletem zwycięstw. Nie zanosi się na jednostronny pojedynek. Drużyna z Dąbrowy funkcjonuje narazie bardzo dobrze, statystyki ataku i bloku są póki co imponujące, choć trzeba przyznać że dzisiejszy mecz będzie pierwszym prawdziwym sprawdzianem dla tego zespołu. Drużyna z Dąbrowy zdaje się tworzyć zgraną grupę, nowe zawodniczki świetnie wkomponowały się w zespół( Katsiaryna Zakreuskaya, Katarzyna Konieczna, Gina Mancuso i Dominika Sobolska).

Chemik wiadomo, faworyt rozgrywek choć na tym etapie rozgrywek nie są jeszcze w optymalnej dyspozycji, w każdym meczu zdarzały im się przestoje, w ostatnim meczu z Sopotem Chemik wracał z dalekiej podróży od stanu 0:2 by wyciągnąć na 3:2. H2h zdecydowanie na korzyść Polic, choć większość pojedynków było w miarę wyrównanych. Myślę że dobra atmosfera i ogólna dyspozycja w drużynie gości przełoży się na nawiązanie walki z faworyzowanymi gospodyniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Volleyball - Poland - Orlen Liga Women
Spotkanie: Chemik Police - Muszynianka FAKRO Muszyna
Typ: over 130,5 pkt.
Kurs:1,75

Godz: 08.11.2014 18.00
Bukmacher: Bet365
Analiza: Mecz dwóch najlepszych ekip w polskiej lidze siatkówki. Oczywiście Chemik nie powinien mieć problemów z wygraną, to polski dream team, a kursy w ok. 1,02 na wygraną policzanek wskazują faworyta bardzo wyraźnie. Obie drużyny jak do tej pory mogą pochwalić się kompletem zwycięstw, ale to mineralne mają lepszy bilans punktów. Siatkarki z Polic w 5 grach straciły 3 sety, w dwóch pierwszych meczach tego sezonu, z KS Rzeszów 3:1 i z Atomem 3:2, oba wyjazdowe. Gospodynie skład mają fantastyczny. Glinka,  Bednarek - Kasza, Gajgał - Anioł, Werblińska oraz 4 Serbki Malangurski, Veljkovic, Bjelica i Ognjenovic. Poza tym kilka innych znanych nazwisk, których już nie wymieniam, ale tak czy inaczej Chemik jest faworytem tego meczu ale też całej ligi. Siłą przyjezdnych jest Katie Carter, wyrastająca na lidera drużyny. Punktują też Plchotova, Wojcieska czy Różycka, ale oczywiście to nie są takie nazwiska jak w Chemiku, choć przecież też reprezentantki Polski czy Czech. Policzanki w ostatnim meczu z Impelem Wrocław poprawiły również znacząco zagrywkę, która odrzucała od siatki rywalki, co może przełożyć się także na mecz z mineralnymi. Niewątpliwie jest to najciekawszy mecz tej kolejki Orlen Ligi. Ja uważam, że przyjezdne są w stanie powalczyć o seta. Nie sądzę, aby Chemik przegrał, ale do 130 pkt. wystarczają 3 sety i to nawet w 2 Muszyna nie musi wyjść poza 20 pkt. Granica u/o dość niska, bo jednak liczę na dość równy mecz i chociaż ze 4 sety.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Siatkówka | Orlen Liga Kobiety
Godzina: 18:00
Spotkanie: Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław
Typ: 1
Kurs: 3.00
Bukmacher: Bet365

Mecz kończący 7 kolejkę OrlenLigi na przeciw sobie stają kandydatki do medalów Muszyna i Wrocław.Jak do tej pory zawodniczki z Muszyny znajdują się na drugim miejscu. Wygrały 5 spotkań i doznały jednej porażki z liderem z Polic , przyjezdne na 6 spotkań zanotowały 2 porażki i plasują się na trzecim miejscu.
Wrocławianki ostatnio falują z formą wygrane przeplatają porażkami ostatnie spotkanie odbyło się w ramach Ligi Mistrzyń gdzie uległy na wyjeździe Vollero Zurich 0:3 przegrywając drugiego seta do 9 !!! Przyjęcie na minus w Impelu.
Gospodynie są w lepszej formie w każdym elemencie lepiej wypadają od rywalek w formie wyśmienitej jest ich libero Paulina Maj która jest ostają w obronie.Jak pisałem wyżej uległy tylko mistrzyniom z Polic , po za tym gra na plus.H2H na remis 7:6 dla Muszyny ale u siebie mają 5:1 więc Wrocławianki im leżą.Jak dla mnie kurs przesadzony.Na ten moment stabilniejsza jest Muszyna i dlatego na nią gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...