Skocz do zawartości

Systemy podstawowe


IwanKSG

Rekomendowane odpowiedzi

Zakłady systemowe to forma zapisu zakładu zakumulowanego, polegająca na wytypowaniu kilku możliwych wydarzeń do obstawienia, które się ze sobą kombinują i mogą być obstawione wraz z pewniakiami lub bez nich. Zawierając zakład systemowy, zachowuje się szansę na wygraną nawet w wypadku popełnienia jednego lub więcej błędów (w zależności od wybranego systemu). Obecnie mozliwe jest przyjmowanie zakładów systemowych w ramach 15 wydarzeń.Dostępne są wszystkie opcje nie przekraczające 1000 kombinacji.

 

Pewniak - są to wydarzenia, które można dodać do zakładu systemowego lub blokowego. Nieprawidłowe wytypowanie pewniaka powoduje przegranie całego zakładu. Liczba pewniaków jest uzależniona od rodzaju zakładu systemowego lub blokowego np. przy zakładzie 8 z 10 maksymalna liczba pewniaków to 92 wydarzenia. Liczba pozycji w zakładzie blokowym lub systemowym + pewniaki nie może przekraczać w prostym akumulatorze 100 pozycji.

 

System 2z3

Na przykład, jeżeli wybierzesz trzy zdarzenia (trzy typy A,B,C) możesz je kombinować we wszystkich możliwych dublach. W tym przypadku wszystkie możliwe duble to AB, AC, BC, łącznie 3 zakłady składowe. W tym przypadku wygraną otrzymujesz, gdy z tych 3 typów prawidłowo wytypujesz min. 2 typy, jeden typ może być błędny.

 

System 2/4 (6 zakładów)

Składa się z 4 typów, z których tworzonych jest 6 podwójnych kombinacji. Aby wygrać, przynajmniej dwa typy muszą być prawidłowe.

 

System 3/4 (4 zakłady)

Składa się z 4 typów, z których tworzone są 4 potrójne kombinacje. Aby wygrać, przynajmniej trzy typy muszą być poprawne.

 

System Yankee (11 zakładów)

System Yankee składa się z 4 typów, z których tworzonych jest 11 zakładów: sześć podwójnych kombinacji, cztery potrójne kombinacje i jedna poczwórna kombinacja. Aby wygrać, przynajmniej dwa typy muszą być poprawne.

 

System Lucky 15 (15 zakładów).

System ten składa się z 4 typów, z których tworzonych jest 15 zakładów: jeden zakład pojedynczy na każdy typ, 6 podwójnych kombinacji, 4 potrójne kombinacje i jedna poczwórna kombinacja. Aby wygrać, przynajmniej jeden typ musi być prawidłowy.

 

System 2/5 (10 zakładów)

składa się z 5 typów, z których tworzonych jest dziesięć podwójnych kombinacji. Aby wygrać, przynajmniej dwa typy muszą być poprawne.

 

System 3/5 (10 zakładów)

składa się z 5 typów, z których tworzonych jest dziesięć potrójnych kombinacji. Aby wygrać, przynajmniej trzy typy muszą być prawidłowe.

 

System 4/5 (5 zakładów)

składa się z 5 typów, z których tworzonych jest pięć poczwórnych kombinacji. Aby wygrać, przynajmniej cztery typy muszą być poprawne

 

System Canadian (26 zakładów)

System Canadian składa się z 5 typów, z których tworzonych jest 26 zakładów: dziesięć podwójnych kombinacji, dziesięć potrójnych kombinacji, pięć poczwórnych kombinacji i jedna pięciokrotna kombinacja. Aby wygrać, przynajmniej dwa typy muszą być prawidłowe.

 

System Lucky 31 (31 zakładów)

System Lucky 31 składa się z 5 typów, z których tworzonych jest 31 zakładów: jeden zakład pojedynczy na każdy typ, dziesięć podwójnych kombinacji, dziesięć potrójnych kombinacji, pięć poczwórnych kombinacji i jedna pięciokrotna kombinacja. Aby wygrać, przynajmniej jeden typ musi być prawidłowy.

 

Systemy 2z7, 3z7 polegają na tym samym. W systemie 2z7 należy trafić conajmniej 2zdarzenia, w 3z7 3 zdarzenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...