Skocz do zawartości

Typy na dzień 05.08.2013


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wzór podawania typów

 

Ukryta zawartość


    Musisz być zalogowany, aby zobaczyć zawartość.

 

W przypadku nie podania konkretnego typu, kursu lub bukmachera analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny odejmujemy 0.3 z kursu.

 

Typy wraz z analizami - obowiązuje zakaz rezerwowania typów.

 

Obowiązkowe jest wpisanie analizy do odpowiedniego działu tematycznego

W postach pod analizą należy wkleić link do analizy w dziale tematycznym.

Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami.

 

Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, jeśli uzna, że jej zawartość merytoryczna jest słaba.

 

WAŻNE!

Jeśli zauważyłeś błąd w swojej analizie - napisz o tym w temacie http://obstawianie.com/pytania-i-uwagi-vt120027.htm

Jeśli Twoim błędem jest brak linku do analizy w dziale tematycznym - napisz drugi post z analiza i podanym linkiem a opiekun działu usunie post bez podanego linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Piłka Nożna - Norwegia ( Adeccoligaen )

Spotkanie: Bodo-Glimt - Sandefjord

Typ: 1

Kurs: 1.57

Data: 05.08.2013

Godzina: 19.00

Bukmacher: WilliamHill

Analiza:

 

Zapraszam do Norwegii na spotkanie w Adeccoligaen.

W meczu zmierzą się Bodo-Glimt oraz Sandefjord.

Bodo-Glimt zagrało w tym sezonie w lidze szesnaście meczy z których dwanaście wygrali, dwa zremisowali oraz dwa przegrali co daje trzydzieści osiem punktów i pozycję lidera w Adeccoligaen, bilans bramek 35-12.

Sandefjord również rozegrało szesnaście meczy lecz zdobyło dwadzieścia osiem punktów po ośmiu wygranych oraz po czterech remisach i czterech porażkach co plasuje ich na piątym miejscu w tabeli, bilans bramek 22-16.

Gospodarze u siebie grali osiem razy i zdobyli komplet dwudziestu czterech oczek i mają niesamowity bilans bramek na swoim stadionie 21-2.

Goście na wyjazdach zagrali siedem razy i przywieźli z nich trzynaście punktów po czterech wygranych, jednym remisie oraz dwóch porażkach, bilans bramek na wyjazdach 9-5.

Mój typ to jedynka, Bodo-Glimt całkowicie wykorzystuje potencjał tego że gra u siebie strzelając u siebie bardzo dużą ilość bramek tracąc do tej pory tylko dwie, a Sandefjord będzie kolejna drużyną która wróci ze stadionu Bodo-Glimtu bez punktów a i być może z odpowiednim bagażem bramek straconych.

 

http://obstawianie.com/norwegia-vt119659,50.htm#1772247

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:23 ]

:plus: 57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Chiny, Super Liga

Spotkanie: Shanghai Shenhua – Hangzhou Greentown

Typ: BTS

Kurs: 2.00

Bukmacher: William Hill

Godz. 13:45

Analiza:

Dziś ostatni mecz który kończy 19 – tą kolejkę w Chińskiej Super Lidze.

Zespół gospodarzy Shanghai Shenhua jeszcze rok temu kojarzyliśmy z gwiazdami takimi jak Drogba czy Anelka który walczył o czołówkę jednak teraz jest to całkiem inny zespół który na teraz walczy o ligowy byt. Obecnie z dorobkiem 20 punktów plasują się na jedenastym miejscu mają nad strefą spadkową sześć punktów. Po liderze mają najmniej porażek bo tylko dwie ale za to aż jedenaście remisów przy pięciu zwycięstwach, bramki 21:19. Na własnym stadionie legitymują się bilansem 4-4-1, bramki 10:9. Drużyna gości jest w gorszej sytuacji 19 punktów na koncie daje im trzynastą pozycję z przewagą czterech oczek na strefą spadkową. Potrafią u dużo strzelać i tracić 23:29. Od pięciu spotkań ligowych nie zdobyli trzech oczek.

Uwagę na ten typ zwróciłem ze względu na serię underową gospodarzy która wynosi już sześć spotkań dziś najwyższa pora na przełamanie. Powodów by tak było znalazłem kilka, gospodarze przegrali u siebie tylko jedno spotkanie potrafili wygrywać tutaj z najlepszymi i dziś to oni będą faworytem. Mimo straty dwójki świetnych napastników ofensywa wygląda nadal bardzo dobrze dwójka doświadczonych snajperów Dady 6 bramek i Al Khatib 7 bramek których wspomaga Kolumbijczyk Moreno 4 bramki. Przed tą serią underową potrafili grać bardzo overowo nawet gdy remisowali spotkania. Obrona nie stanowi monolitu stąd często muszą odrabiać straty lub po prostu robi to rywal, dużo też faulują w polu karnym kilka przykładów: remis 3:3 z Wuhan Zall a przegrywali 3:0, remis 2:2 z Jiangsu dwie bramki stracone po karnych i kolejny wysoki remis Guizhou 2:2 mimo prowadzenia 0:2. Goście na wyjazdach są jedną z gorszych ekip tylko jedna wygrana prawie dwie bramki na mecz stracone a w ostatnich dwóch wyjazdowych spotkaniach piłkę z bramki wyciągali sześć razy. Siła ataku bardziej wyrównana rozkładająca się na kilku graczy a to dobrze dla typu. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0 dziś takiego scenariusza nie przewiduje tym bardziej że na tym stadionie było zazwyczaj bardzo overowo, rok temu 5:1, dwa sezony temu 3:2, 2:1.

http://obstawianie.com/ligi-azjatyckie-vt12315,100.htm#1772283

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:24 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ong FC Twente - FC Oss godz. 20:00

typ:1

kurs: 2,10

Buk: Sportingbet

 

W tym roku Eerste Divisie została powiększona z 18 na 20 zespołów, do drugiej ligi holenderskiej dołączyły trzy ekipy młodzieżowe ,PSV,Ajaxu oraz właśnie Twente. Dziś postanowiłem zagrać na młodzież Twente,uważam że w debiucie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony,każdy piłkarz z tego zespołu ma na pewno ambicję by grać w pierwszym zespole ,za wiele nie wiem na temat zespołu gospodarzy,być może rezerwowi zawodnicy,którzy nie zagrali w pierwszym zespole dziś pojawią się w spotkaniu przeciwko Oss.

Zespół gości natomiast w bardzo słabym stylu zakończył sezon 2012/13 przegrywając trzy ostatnie spotkania ostatecznie piłkarze FC Oss zakończyli rozgrywki na 10 pozycji. Z tego co widzę goście rozegrali tylko dwa sparingi pokonując 4-0 Dessel(nic mi ten zespół nie mówi) oraz zremisowali 1-1 z Den Haag.

Jednak w dzisiejszym meczu uważam,że górę weźmie młodość i gospodarze wygrają pierwszy mecz w seniorskiej piłce.

 

http://obstawianie.com/holenderska-eerste-divisie-i-ligi-nizsze-vt119671,75.htm#1772299

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:24 ]

:plus: 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka nożna – Niemcy, DFB-Pokal

Spotkanie: BSV Schwarz-Weiss Rehden - FC Bayern Monachium

Typ: Bayern Monachium -5.0 (handicap azjatycki)

Kurs: 1.80

Bukmacher: Bet365

Godz. 20:30

Analiza:

 

Dzisiejszym rywalem Bayernu Monachium jest średniak północnej Regionaligi, wszystkie znaki na niebie i zmieni wskazują na to, że będzie to raczej spacerek dla podopiecznych Josepa Guardioli. Co prawda nie można lekceważyć takiego przeciwnika ale jak pokazały wczorajsze mecze można takich przeciwników jak BSV Schwarz-Weiss Rehden bardzo wysoko wypunktować i odnieść efektowne zwycięstwo (wczorajsze przykłady Kaiserslautern czy Hoffenheim).

Wszystko jednak wskazuje, że Bayern do tego meczu przystąpi naprawdę w bardzo mocnym zestawieniu. Co prawda nie zagrają Mario Goetzego i Holgera Badstubera. Luiz Gustavo i Diego Contento ale podstawowa "11" jaka przewija się w mediach czyli Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Alaba – Schweinsteiger – Robben, Thiago, Müller, Ribéry – Mandzukic, robi wrażenie i wydaje się, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem powinniśmy być świadkami naprawdę wysokiego i efektownego zwycięstwa.

Myślę, że granica -5.0 w stronę Bayernu czyli zwycięstwo Bawarczyków 6:0 lub wyżej jest naprawdę osiągalna w dzisiejszym spotkaniu. Miałem okazję oglądać Bayern w grach przedsezonowych z FC Barceloną, Manchesterem City oraz Borussią Dortmund i owszem w tych spotkaniach Bayern popełniał błędy w defensywie i tracił nawet bramki ale stwarzał sobie również bardzo dużą ilość okazji podbramkowych. Dziś jest rywal słabszy, a z tego co widzimy siła ognia jaką wystawia szkoleniowiec Bayernu daję nadzieje, że Bayern ten mecz zdominuje i pokusi się o bardzo efektowne zwycięstwo. Bayern jak wiemy z poprzedniego sezonu potrafi bardzo wysoko i efektownie pokonać swojego rywala i mam nadzieje, że dziś właśnie będziemy świadkami takiego spotkania. 6:0 dla Bayernu według mnie (czy nawet wyższy wynik) jest tutaj w zasięgu i warto chyba spróbować zagrać właśnie handi -5.0 w stronę Bawarczyków.

 

http://obstawianie.com/puchar-niemiec-vt117683,25.htm#1772303

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:25 ]

zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna, Singapur

Spotkanie: Baliester Khalsa vs Hougang

Typ: HT/FT: 1/1

Kurs: 2.50

Bukmacher: Betclic

Godzina: 14:00

Analiza:

 

Mecz ligi singapurskiej która często jest rozchwytywana przez obstawiających i myślę że ten typ który wybrałem jest na prawdę fajny i realny.Zajmujący 6 pozycję w tabeli Balister podejmuje przedostatnią drużynę tabeli czyli Hougang.Mimo iż gospodarze dzisiejszego meczu zajmują dopiero 6 lokatę to jednak w ostatnich spotkaniach pokazują się ze znakomitej strony o czym świadczą wyniki ostatnich 5 spotkań czyli 3 zwycięstwa oraz 2 remisy.Zupełnie inaczej jest u gości dzisiejszej batalii bo ostatnie 5 meczów to 5 porażek drużyny hougang więc już teraz chyba każdy wie dlaczego stawiam taki typ w stronę Balister.W tych 5 ostatnich spotkaniach Baliester aż 3-krotnie prowadził już po połowie więc jest to drużyna która nie czeka zbytnio na rozwój sytuacji w drugiej połowie tylko już na początku meczu chce załatwić sprawę i tak powinno być też dzisiaj bo rywal krótko mówiąc ostatnio grający najgorszą piłke w całej lidze.W tym roku BAlister już 3-krotnie pokonał drużynę Houngang i dziś musi być 4 zwycięstwo które w moim odczuciu będzie dość łatwe i już po połowie sprawa wygranej będzie przesądzona.Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie dla mnie ogromną niespodzianką i wsytarczy że BAliseter już na początku strzeli bramkę Hougang i będzie po sprawie.Powodzenia!!!

 

http://obstawianie.com/ligi-azjatyckie-vt12315,100.htm#1772307

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:25 ]

:plus: 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: tenis, ATP Montreal

Spotkanie: Tomic - F. Mayer

Typ: DW 2:0

Kurs: 2.25

Bukmacher: Bet-at-home

godz: 18:00

Analiza:

przed nami spotkanie pierwszej rundy dość dobrze obsadzonego turnieju na twardej nawierzchni w Montrealu pomiędzy nierozstawionymi Australijczykiem Barnardem Tomiciem, a Niemcem Florianem Mayerem. Bernard obecnie w rankingu ATP sklasyfikowany jest na 40. pozycji dorobkiem 950 punktów, natomiast Florian zajmuje w tym rankingu 47. miejsce dzięki zgromadzonym 905 punktom. Tomić od czasu Wimbledonu przeżywa zwyżkę formy, widać że wraz z jego serwisem wróciła pewność siebie przez co bardzo trudno go przełamać. Dodatkowo na jego korzyść będzie działać miejsce rozegrania czyli Kanada gdzie kibice będą na pewno za nim. Mayer natomiast to przeciętny tenisista, wygrywa ze słabeuszami, aczkolwiek zdarzają mu się wpadki a dostaje baty od utytułowanych graczy. Dlatego uważam że Tomic powinien wygrać w dwóch setach.

 

http://obstawianie.com/atp-montreal-wta-suzhou-toronto-vt125838.htm#1772311

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:26 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna (Polska Ekstraklasa)

Mecz: Lechia Gdańsk - Jagiellonia

Typ: liczba bramek w meczu – over 2,5

Kurs: 2,10

Bukmacher: Sportingbet

Data: 05.08.2013 godz: 18:00

 

Analiza:

 

W ostatnim meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmie Jagiellonię Białystok. Mój typ na to spotkanie to over 2,5 gola. Lechia pokazała w dotychczasowych meczach niezłą grę w ofensywie, przede wszystkim może się podobać Japończyk Matsui, który strzelił dwa gole Podbeskidziu. Również z Ruchem Lechia przeważała i mogła strzelić więcej niż jednego gola. Meczu z Barceloną za bardzo nie liczę, bo to była bardziej zabawa, choć kilka akcji też mogło się podobać i pokazało że potencjał ofensywny w tej drużynie jest. Gorzej to wygląda w obronie, o czym świadczy to że jak dotąd mimo strzelanych goli nie udało się meczu wygrać. Bramki tracone zwłaszcza z Podbeskidziem mocno obciążają obronę.

Jagiellonia pod wodzą Stokowca zaczyna trochę przypominać Polonię z jesieni. Gra jest szybka, dynamiczna, ofensywna. Jestem przekonany że dzisiaj też graczy z Białegostoku stać będzie na zdobycie przynajmniej jednego gola, a może nawet kilku, tak jak to było we Wrocławiu. Jednocześnie końcówka meczu ze Śląskiem pokazała że defensywa która tak gubiła się w końcówce poprzedniego sezonu wciąż nie jest jeszcze monolitem.

To wszystko utwierdza mnie w przekonaniu że po wczorajszym dniu z małą liczbą goli w Ekstraklasie, dziś na koniec kolejki zobaczymy mecz overowy.

 

 

http://obstawianie.com/ekstrakalsa-2013-2014-vt125750.htm#1772325

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:27 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canada » ATP Montreal » Kohlschreiber P. - Paire B. 05 Aug 2013, 21:00

typ Kohlschreiber P. 1 SET

kurs 1,8

MarathonBet

 

Wczoraj wieczorem udało mi sie pograć win Niemca po kursie 1,77 teraz kursy dość mocno lecą- myślę ze warto parę zloty zainwestować w to spotkanie.Dla mnie faworytem jest Kolba, który jest bardziej uniwersalnym zawodnikiem podtrawi grac na wszystkich nawierzchniach, ale hard to chyba jego ulubiona, może pokazać pełnię swoich możliwości.Dobry serwis, mocny jednoręczny backhand lubi i podtrawi atakować... obaj sa dość chimeryczni nieobliczalni- nie równi podtrawią grac kapitalnie by za chwile psuć niesamowite piłki.Paire to raczej maczka- bilans spotkań to 2-1 dla Kolby. Liczę na to ze Niemiec dobrze wejdzie w mecz- pewnie mocno serwując grając bardzo ofensywnie agresywnie złamie Paire i wygra to spotkanie.Biorąc rewanż za porażkę z Indian Wells

http://obstawianie.com/atp-montreal-wta-suzhou-toronto-vt125838.htm#1772329

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:28 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Piłka nożna - Dania(Superligaen)

Spotkanie:Vestsjaelland-Aalborg

Typ: 2

Kurs:2.04

Godz:19.00

Bukmacher: Betclic

Analiza:

Myślę, że doświadczona drużyna Alborga pewnie pokona beniaminka Vestsjaelland. Trzeba zauważyć, że Alborg rozpoczął bardzo dobrze ten sezona- dwie wygrane po 2:1 raz u siebie i raz na wyjeździe. natomiast gospodarze dzisiejszego spotkania zanotowali remis na ywjeżdzie i porażkę u siebie 0:2. Alborg zeszły sezon zakończył na 5 miejscu w tabeli. W tym zesonie napewno będą chcieli nawiązać walkę o mistrzostwo. Czy im się to uda nie wiadomo, ale napewno będą próbować i nie zamierzają tracić punktów z beniaminkiem. cel na ten mecz to komplet punktów - remis bedzie smakował jak porażka. Vestsjaelland awansował do pierwszej ligi duńskiej z drugiego miejsca. Myślę, że mją jeszcze zbyt mało doświadczenia by nawiązać walkę z Alborgiem, który w zeszłym sezonie w rozgrywkach o klasę wyżej spisywał się dobrze na wyjazdach, zwłaszcza na początku sezonu. Stawiam pewne zwycięstwo Alborga 2:0

 

Nie mogę dać linku bo jestem za krótko na tym forum... - idiotyczna zasada:)

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:31 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna: Puchar Niemiec

Data i godzina: 05.08.2013, 20:30

Spotkanie: Schwarz Weiss Rehden – Bayern Monachium

Typ: 2 (handicap azjatycki Bayern -4,75)

Kurs: 1,62

Bukmacher: ComeOn

 

 

Nowy sezon dla Bawarczyków nie rozpoczął się po ich myśli, gdyż w Superpucharze Niemiec przegrali z Borussią 4-2. Przygodę z DFB-Pokal Bayern rozpoczyna meczem z BSV Schwarz-Weiss Rehden występującej na co dzień w północnej Regionallidze, czyli tam gdzie grają rezerwy Bawarczyków (aktualnie przewodzą w tabeli). Co ciekawe cały zespół gospodarzy wyceniany jest na 1,5 miliona euro. W poprzednim sezonie Rehden zajęli dopiero 9 miejsce w tabeli. Bawarczycy podreperowali ostatnio troszkę morale zwyciężając w Audi Cup, pokonując w finale Manchester City 2-1. Dzisiejszy mecz powinien więc być spacerkiem dla Bawarczyków dlatego liczę na prawdziwą kanonadę w wykonaniu drużyny Pepa Guardioli. Bawarczycy oprócz Gotzego i Badstubera nie maja większych problemów kadrowych. Nawet jeśli dziś zobaczymy kilku zmienników w składzie to tym lepiej dla mojego typu, bo na co dzień rezerwowi będą chcieli udowodnić swoją wartość dobrym występem w dzisiejszym meczu, tym bardziej, że do rozpoczęcia sezonu już tylko 4 dni. Stawiam na wysokie zwycięstwo Bawarczyków.

 

http://obstawianie.com/puchar-niemiec-vt117683,25.htm#1772370

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-27, 15:19 ]

:plus: 62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel - Elite League

Spotkanie: Poole Pirates - Eastbourne Eagles (Hancock - Michelsen)

Typ: G. Hancock (-4 pkt)

Kurs: 2,00

Data,godzina : 05.08.2013 20:30

Bukmacher:Bet365

 

 

W meczu Elite League Poole Pirates zmierzy się z Eastbourne Eagles. Po kilku latach przerwy do rozgrywek powrócił Greg Hancock, który stracił angaż w Polsce. Amerykanin ma zastąpić kapitana zespołu Chrisa Holdera. Greg wystawiony jest pod "trójką", więc będzie miał stosunkowo łatwe biegi i do tego być może start w biegu nominowanym. Hancock świetnie radzi sobie na technicznych torach brytyjskich, o czym świadczy tegoroczny występ w Cardiff czy King's Lynn. W parze pojedzie z Grajczonek, z którym nie powinien tracić punktów. Mikkel Michelsen jest dość przeciętnym zawodnikiem, o czym świadczy dopiero 5 średnia w zespole. Do tego w parze będzie jeździł z liderem Orłów Pedersenem, więc o punkty będzie mu ciężko. Prawdopodobnie wystąpi jako z/z za kontuzjowanego Drymla, więc obaj zawodnicy mogą mieć po 5 startów. Sądzę, że Jankes będzie chciał pokazać swoje umiejętności w debiucie w barwach Piratów. Jeśli nie będzie defektów czy wykluczeń, to jest w stanie pokryć tę linię.

 

http://obstawianie.com/elite-league-vt125128.htm#1772375

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:33 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Tenis - WTA Toronto 05.08.2013 godz. 23:20

Wydarzenie: K. Zakopalova - L. Safarova

typ: K. Zakopalova wygra 2-0

Kurs: 2,5

Bukmacher: Bet365

 

Na dzisiejszą wieczór proponuje mecz z turnieju pań w Carlsbad. Będzie to spotkanie pomiędzy 35rakietą światowego żeńskiego tenisa Czeszką Klarą Zakopalovą, a jej rodaczką Lucie Safarovą obecnie 29.WTA. Z rankingu wynika, że powinien to być wyrównany pojedynek, ale moim zdaniem zdecydowaną faworytką w tym spotkaniu jest Zakopalova. Zdecydowanie lepiej sobie radzi w tym sezonie na twardej nawierzchni, co prawda ostatni mecz na twardym korcie rozegrała w marcu tego roku ale 12 zwycięstw i 7 porażek w porównaniu do 2 zwycięstw i 7 porażek Safarzowej na tych samych kortach to ogromna różnica. Widać po tych statystykach że zdecydowanie Klara przewodzi i lepiej czuje się na tego typu nawierzchni, Jeśli chodzi o obecną formę to również atuty są po jej stronie w ostatnim turnieju w jakim grała w Bastad przegrała dopiero w półfinale i to z nikim innym jak gwiazdą światowego tenisa Sereną Wiliams, a jeszcze wcześniej osiągnęła również półfinał w Palermo po porażce z Errani. Safarova nie może pochwalić się takimi wyczynami ostatnie dwa turnieje to porażka w drugiej rundzie Wimbledonu z przeciętną Knapp i ostatni turniej jaki rozegrała to Budapeszt i tam kompromitacja z mało znaną Rosjanką Solovievą w stosunku 0-6,1-6. Jak widac wszystko przemawia za zwycięstwem mojej faworytki, zachęcam do swojego typu i pozdrawiam.

 

http://obstawianie.com/atp-montreal-wta-suzhou-toronto-vt125838.htm#1772396

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2013-08-22, 18:33 ]

:minus: 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...