Skocz do zawartości

Nielegalne wypłaty, czyli jak to naprawde wyglada?


giwerka77

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, u wujka google sporo czasu zajmuje znalezienie odpowiedzi w miare konkretnej, więc chciałbym od Was uzyskać coś w rodzaju "info w pigułce" i uzyskać odpowiedzi na kilka pytań.

 

Ogólnie wiadomo, że gry hazardowe online są w Polsce zakazane, ale:

 

1) Czy ktokolwiek spotkał sie z sytuacją, że skarbówka naprawdę się doczepiła i Pan x, miał przez to problemy?

 

2) Jakie kary są nakładane na "złapanych"?

 

3) Do jakiej kwoty można bezpiecznie wypłacać z skrilla/zakładów, i czy ma znaczenie jak w ciagu tygodnia zrobie jedną wypłate za 3k, czy 5x600pln?

 

4) Czy jeśli wypłaty/zakupy bedą robione kartą Skrill, to jest bezpieczniejsza opcja?

 

Jak sobie coś przypomne, to będe dopisywał. Wiem, że już to było poruszane napewno, ale interesuje mnie jak jest na dzień dzisiejszy. Najlepiej odpowiadajcie w formacie 1-odp, w miare bez offtopu;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1) Czy ktokolwiek spotkał sie z sytuacją, że skarbówka naprawdę się doczepiła i Pan x, miał przez to problemy?

 

2) Jakie kary są nakładane na "złapanych"?

 

3) Do jakiej kwoty można bezpiecznie wypłacać z skrilla/zakładów, i czy ma znaczenie jak w ciagu tygodnia zrobie jedną wypłate za 3k, czy 5x600pln?

 

4) Czy jeśli wypłaty/zakupy bedą robione kartą skrill, to jest bezpieczniejsza opcja?

 

Jak sobie coś przypomne, to będe dopisywał. Wiem, że już to było poruszane napewno, ale interesuje mnie jak jest na dzień dzisiejszy. Najlepiej odpowiadajcie w formacie 1-odp, w miare bez offtopu;p

 

na powyzsze pytanie znalazlem odpowiedzi przez google, wiec wnosze ze niechcialo ci sie poszukac

 

Ad1 nie spotkalem sie z takim przypadkiem, jesli jestes wygrywajacy jest to donos najczesciej twoich znajomych przyjaciol, ktorzy sa tobie zyczliwy ( z tym sie spotkalem ) rada: zmien znajomych

 

"Nie słyszałem jeszcze o ani jednym przypadku ukarania gracza, który stawiał zakłady, grał w pokera czy grał w kasynie przez internet! Jeśli taki przypadek będzie miał miejsce, będzie o tym głośno na forach bukmacherskich i być może w mass-mediach. W chwili tworzenia tego artykułu, ustawa hazardowa to pusty przepis, który takim pozostanie do pierwszej rozprawy albo do werdyktu Trybunału Konstytucyjnego dot. zgodności ustawy z prawem UE.

 

Z drugiej strony ostrożności nigdy za wiele. Nie warto się zbędnie narażać. Organ ścigania musiałby wykazać, że Kowalski gra z terytorium Polski i jakie średnie stawki dziennie gra (od bukmacherów takich informacji nie uzyska).

 

Nie poleca się korzystania z polskich kont bankowych, gdyż te mogą być z łatwością skontrolowane pod kątem wpłat/wypłat. Lepiej używać do gry portfeli internetowych i wypłacać kartą z różnych bankomatów.

 

Jacek Kapica potrafi tylko straszyć i próbuje pokryć dziurę budżetową pod pretekstem ochrony społeczeństwa przed "złym i uzależniającym hazardem". "

Ad 2

Wg prawa " art. 109 tej ustawy każdy, kto uczestniczy m.in. w zakładzie wzajemnym urządzonym lub prowadzonym wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych."

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/co-grozi-za-nielegalny-hazard-w-internecie.html

 

 

W praktyce nie nalazono zadnej kary do tej pory dla graczy online, przynajmniej nie bylo tego slychac w mediach , forach portalach branzowych,

 

ad3 sprecyzuj jesli Skrill konto bankowe w teorii to jest 10k E, w krotkim odstepie czasu, Banki maja obowiazek powiadamiania US , odnosnie podejrzanych operacji na koncie, jesli dostajesz przelewy z Malty na 50k w miesiac powinnienes uwazac

 

Dlatego rekomendowane jest przelewanie srodkow Skrill Bukamcher , i wyplata srodkow ze Skrill, Nettelera za pomoca karty , NIE NA KONTO BANKOWE

 

ad 4 zdecydowanie tak

 

 

AD 5 jestes leniem , wyszukiwanie info i napisanie tego posta zajelo mi 8 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wypłatami i ogółem zakupami przez skrilla to też nie do końca. Jakbyś np. kupił sobie 2 Ferrari to wiadomo jest, że US zacznie węszyć. Ale do czego zmierzam, nie warto się obnosić z kasą wygrywaną na zakładach jakoś, poza forami oczywiście, bo tu raczej nikt normalny drugiego nie sypnie bo poleci i on sam.

 

US może się dowalić tylko do obywatela, jeśli znajdzie jakieś nieopodatkowane dochody, lub dziwne dochody, z zagranicznych banków czy kont na większe sumy pieniędzy. Ale jak leci kasa według schematu bukmacher -> portfel -> konto w Polsce to ciężko by US się przyczepił. Bo tak, 2000E trafia na nasze konto. US zaczyna się interesować skąd, jak i dlaczego ? Jedyną informacją jest dostęp, że trafiła z konta Skrill do nas. Jak się tam znalazła, Skrill na pewno historii transakcji nie udostępni. US nie ma takiego obszaru działania. Dodatkowo, Skrill nie musi podawać historii bo według TK tak jak Big pisał, ustawa hazardowa nie została zatwierdzona bo jest niezgodna z prawem unijnym i mają wprowadzać poprawki. Więc zakres działania US kończy się na wiedzy, że kasę mamy ze Skrill. A tu możemy powiedzieć, że babcia nam przysłała :bz:

 

[ Komentarz dodany przez: bigbraine777: 2013-01-10, 18:44 ]

Zbyt abstrakcyjna sytuacja z 2Ferrari, mowimy o realnym przykladzie, zblizonym do sredniej powyzej sredniej , jesli ktos kupil 2 Auta tej klasy to stac go na armie prawnikow i przeprowadzke do Panstwa akceptujace taki stan rzeczy GB, Cypr szkocja etc

 

 

Z tego co mi wiadomo na podstawie srodowiska pokerowego, system wyplat wyglada tak) pokeroom/buk> konto skrill/MB/Netteler> wyplata za pomoca karty z bankomatu, tyle w schemacie nie ma co kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1 - czytałem już wcześniej cały artykuł, skąd jest ten wycinek, tyle że oryginalny tekst był troche stary (teoretycznie aktualizowany) dlatego chciałem sie dowiedzieć jak to jest jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy :)

 

Co do 2 - Widziałem rożne wersje, od stawki dziennej, po sume wszystkich wypłat.

 

Co do 4 - Kolega mnie troche zmylił, więc jak już robiłem temat, to dołożyłem również to pytanie.

 

Co do 5 - Nie to, że leń... a może jednak;p

 

A jeśli chodzi o sprecyzowanie 3 - Chodzi mi o to, czy jak już niemam wyboru i wypłacam bezpośrednio od buka na konto bankowe, to czy bezpieczniej jest zlecić jedną większą wypłąte (np 3k) czy rozbic na mniejsze (5x600pln), czy może to niema znaczenia żadnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystaj w ogole z konta bankowego typu, ze wyplacasz z buka, kasyna prosto na bank. Tak jak mozg napisal, wyplata na Skrill + wyrobienie karty i wyplacasz w bankomacie i masz spokoj. Skrill to nie Polska firma i nie ma prawa udostepnic danych, historii, wyciagów do Twojego konta w celu monitoringu z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie prawo i zasady w nim ustalane były i są chore, czego przykłady można mnożyć, a już kompletną parodią jest ustalanie na dzień przd świętami Bożego Narodzenia nowych zasad fakturowania faktur do końca 2012 zwanych fakturami Vat, a od nowego roku po prostu fakturami. Jedno słowo Vat spowodowało,ze miliony zakupionych przed przedsiębiorców druków starych faktur poszło po prostu w kosz. A żeby było śmieszniej ludzie czyt.drukarnie miały czas przez święta do końca roku na wydrukowanie nowych druków. Czy to nie jest chore by na kilka dni przd końcem roku ustalać nowe prawo!! W normalnym kraju ktoś powinien za to po prostu beknąć, ale nie w Polsce. W Polsce beknie bidny przedsiębiorca jak wypisze fakture na złym druku. NORMALNIE WARIATKOWO!!

A co do obstawiania u buków internetowych to osobiście znam ludzi,którzy w kit zameldowali się na Słowacji i w Niemczech i mogą jak mówi polskie porabane prawo grać bezkarnie pomimo, że i tak siedzą u nas w kraju cały czas. A to że jest to prawo niezgodne z unijnym to inna broszka i może dlatego jeszcze do tej pory nie ma egzekwowania tego jeszcze. Tylko jeszcze kolejna sprawa ,ktorej nasi mądrze nie wzięli pod uwagę. Jeżeli ja nawet nielegalnie zagram i wygram w necie przykład 100zl na czysty to powinienem zapłacić to x120 razy kary. Tylko czy ktokolwiek mnie spyta ile ja wcześniej wtopiłem? Ano nie. Więc jeżeli w sumie ja nie jestem wygrany ale przegrany to za co ta kara ? Tylko za sam fakt puszczenia w necie bo prawo nie zezwala, czy za wygraną, której nie opodatkowałem w Polsce. Bo o ile znam zasady prowadzenia ksiąg podatkowych zysk jest wtedy kiedy po stronie kosztów widnieje mniejsza suma niż po stronie zysków. Ale przyznacie sami ,że to jest niezła zamota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrill to nie Polska firma i nie ma prawa udostepnic danych, historii, wyciagów do Twojego konta w celu monitoringu z tego co wiem.

 

To jest bez różnicy, jeżeli jakis urząd z Polski będzie chciał wyciąg, etc. to je dostanie, ale nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem, ani nigdzie o nim nie pisano na polskojęzycznych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...