Skocz do zawartości

Wimbledon


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

WIMBLEDON

 

116BF866065C4521BA9066637BD59FF6.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

Uczestników w turnieju mężczyzn: S-128 D-64

Uczestników w turnieju kobiet: S-128 D-64

Nawierzchnia: Trawa

Całkowita pula nagród: £16,060,000

Strona oficjalna: http://www.wimbledon.com/en_GB/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis, Wimbledon

Almagro – Rochus O.

Typ: Rochus + 2,5 seta

Kurs: 1.80

Bukmacher: Unibet

Godz: 11.55

Analiza:

 

No i zaczyna się Wimbledon. Na początek mecz sprytnego Belga, który na trawie radzi sobie całkiem przyzwoicie w porównaniu do Hiszpana, który trawy nie lubi i wygrał dotychczas góra dwa meczu w sezonie na trawie. Wysokie kursy na Belga spowodowane są rankingiem i tym, że zawodnicy z czołówki, nawet jak nie przepadają z jakąś nawierzchnią to są w stanie zmobilizować się i wygrać. Belg jest zawodnikiem walczącym i sprytnie grającym, co na trawie wydaje się atutem, z pewnością stać go na wygranie seta, a kurs zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Mecz: Troicki V. - Granollers M.

Data: 25-06-12 13:45

Typ: 3:0 dla Troickiego

Kurs: 4.00

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza: Już dzisiaj początek trzeciego Wielkiego Szlema w tym roku i chodzi tutaj chyba o ten najbardziej popularny i prestiżowy bo mowa o rozgrywanym na trawiastych kortach Londynu Wimbledonie. Jak zawsze bukmacherzy proponują nam bardzo wiele "ciekawych" kursów - w szczególności w piwreszej rundzie, więc ja z tego korzystam. Wybrałem pojedynek Viktora Troickiego z Hiszpanem Marcelem Granollersem. Jak dla mnie gładkie 3:0 dla Viktora Troickiego, którego ostatnio oglądałem na trawie. Najpierw w spotkaniu z Beckerem w Halle, który Troicki wygrał 2:0 (w drugim secie po dość kuriozalnej decyzji Beckera o challengu), ale wygrał, a Becker przed tym turniejem wygrał turniej na trawie w Nottingham (w finale pokonując Dmitreigo Tursunova). Troicki w tym spotkaniu pokazał się z bardzo dobrej strony, ponad 20 asów, nie musiał chyba bronić swojego podania, zagrażał Beckerowi na jego serwisie, sczególnie drugim grając bardzo agresywnie i pewnie. Drugie spotkanie Viktora Troickiego, jakie oglądałem to porażka 0:2 z Xavierem Malissem w ostatnim turnieju w Holandii. Viktor Troicki pierwszego seta przegrał w tiebreaku, a drugiego przegrał 3:6, gdzie kluczowym momentem była błędna decyzja sędziego, przez którą Troicki przegrał podanie, czyli praktycznie cały mecz, bo serwis Malissa trudno było przełamać. Mam nadzieję, że na Wimbledonie Serb będzie bardzo skoncentrowany i nie da się sporowokować nikomu. Granollers zajmuje aż 23 pozycję w rankingu, co dla mnie jest sporym zaskoczeniem, bo dla porównania Troicki jest dopiero 34. Hiszpan ostatnio grał w Halle i Eastbourne w turniejach rozgrywanych na trawie. W Halle pokonał Zvereva 6:4, 6:2 i przegrał z Haasem 3:6, 4:6. W Anglii odpadł w pierwszej rundzie 1:6, 6:4, 6:7 z Denisem Istominem. Jak dla mnie warto zaryzykować i postawić na zwycięstwo Troickiego bez straty seta, no a przynajmniej na czyste jego zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, Wimbledon, 25.06

Muller - Benneteau

Typ: over 9,5g (1set) @ 1,57

Analiza:

Zaczynamy od dziś Wimbledon czyli uważany przez wielu jako najbardziej przestiżowy z całej czwórki Szlemów. Pierwsza runda, najwięcej spotkań, czyli jest z czego wybierać. Na pierwszy ogień idzie spotkanie Mullera z Luksemburgu i Benneteau z Francji. Ciężko w tym meczu znaleźć faworyta, może minimalnie jest nim Francuz, ale obaj mają potężne serwisy i stąd mój typ. Ciężko będzie przełamać obu na takiej nawierzchni i dlatego over jest wskazany w tym spotkaniu, a kurs niczego sobie jak na pierwszą rundę. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, Wimbledon, 25.06

Youznhy - Young

Typ: under 9,5g (1set) @ 1,72

Analiza:

Kolejnym moim typem na dziś jest under gemowy pierwszego seta w meczu Mikhaila Youznhego z Youngiem. Faworytem murowanym jest Rosjanin, który na trawie rozegrał 4 mecze z czego tylko jeden przegrał z samym Federerem. Znamy grę Youznhego, wiemy co potrafi a jego dzisiejszy rywal ostatnio nic nie prezentuje... W tym roku na trawie rozegrał tylko jedno spotkanie z J. Bakerem i na dodatek przegrał je dość dłagko 2-0 co nie wróży nic dobremu. Sądzę, że przy udanym losowaniu serwisu jedno przełamanie to nic dla Rosjanina. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russell M.-Menendez-Mac.A. 3,0

 

Hiszpan ma dobry serwis. W dodatku bardzo ambitnie gra. Co prawda poziom challenderow ale mysle ze bedzie robil progres. Russell tez slabo na trawie gra, raz na 5 razy przeszedl R1 w Wimbledonie. Ogolnie po wynikach widac ze jest pod forma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzę, że przy udanym losowaniu serwisu jedno przełamanie to nic dla Rosjanina. Polecam! - b. duzo zalezy od losowania

 

Wtedy to jest nic!! Mimo wszystko przy beznadziejnym graniu Younga, który nie jest regularny i jest bez formy to przełamanie to nie wiele wysiłku.. Naprawdę z palcem w nosie jest to w stanie zrobić Mikhail i zapewne to uczyni, bo nie będzie chciał przedłużać meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolonc - Pironkova(-1,5s) 2 @ 2,00

Dziś gra także pogromczyni Agnieszki Radwańskiej z Eastbourne i sądzę, że dziś ma szansę sporą i jest faworytką w tym meczu. Przeciwniczka z niższej półki, na trawie coś pogrywa, ale szczególnych rywalek to ona nie miała. Natomiast ogranie trzeciej rakiety świata zmobilizowało na pewno Bułgarkę i sądzę, że na luzie dziś wygra. Unibet daje 2,00 kurs na wygranie w 2 setach, więc pobieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peng S. - Zaniewska S

 

 

Typ:1

Kurs:1.40

 

 

Już za chwilę rozpocznie się pojedynek w ramach pierwszej rundy turnieju wielkoszlemowego Wimbledonu w którym to nasza młoda reprezentantka Zaniewska zmierzy się z Chinką Peng. Oczywiście zdecydowaną faworytką będzie Chinka, która jest aktualnie na 34 miejscu w światowym rankingu dla porównania nasza zawodniczka jest dopiero na 160 lokacie ale dopiero zaczyna swoją karierę i już wielkim osiągnięciem było przebicie się przez trzy rundy kwalifikacji, które z pewnością będzie już odczuwała w tym spotkaniu. Myślę, że niestety nasza zawodniczka nie będzie miała żadnych szans z dużo bardziej doświadczaną i znaną rywalką ale wszystko jeszcze przed nią.

_________________

www.InjuryTable.com

Odwiedź zanim wytypujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Mecz: Cervantes-Huegun I. (Esp) - Cipolla F. (Ita)

Czy Flavio Cipolla (ITA) wygra więcej niż jednego seta?

Typ: Nie

Kurs 3.05

Data: 25-06-12 14:30

Typ: Nie

Bukmacher: Bwin

 

W tym meczu wyraźnego faworyta na zwycięstwo nie ma. Turniej Wimbledon się dziś rozpoczyna i w pierwszej rundzie kwalifikant Hiszpan Cervantes Huegun nr 152 w rankingu Atp zmierzy się z Cipollą 89 w rankingu.

Cipolla w dotychczasowych turniejów rozgrywanych na trawie wystąpił w dwóch i tak w Londynie odpadł w pierwszej rundzie przegrywajac 0-2 z Stakhovsky, w Hertogenbosch zaczynał od drugiej rundy , gdyż w pierwszej wygrał walkoverem ,bowiem Starace poddał mecz. W drugiej rundzie zmierzył się z Francuzem Roger - Vasselin i również przegrał , tym razem 1-2 (2-6,6-3,1-6). Formą Włoch nie imponuje , przegrał oba spotkania , na trawie jak widać nie czuje sie mocny. Cervantes-Huegun przebrnął przez 3 rundy kwalifikacyjne. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej pokonał Morgana 6-0,6-4 , w drugiej wymęczył 2-1 z Trungelittim (7-6,3-6,10-8) w trzeciej musiał grać aż 5 setów z Chvojką ,mecz ten miał imponujący dla Hiszpana przebieg, podniósł się z 0-2 i wygrał 3-2 . (6-7,4-6,6-2,7-6,6-2) . Nie były to łatwe mecze ,ale jednak udało mu się wywalczyć występ w głównej fazie turnieju rozgrywanych na kortach w Anglii. Mój typ jest taki ,że Cipolla nie wygra więcej niż jeden set ,a więc mecz dla mnie może zakończyć się wynikiem 3-0 lub 3-1 dla Hiszpana, Cipolla nie ma formy i będzie musiał sporo się namęczyć ,żeby ugrać przynajmniej jednego seta. Wiem ,że miejsce w rankingu atp nie przemawia za Inigo ,ale dla mnie to nie ma znaczenia , najważniejsza jest aktualna forma i wątpie by znów Hiszpan chciał rozgrywać katorgę i chciałby zachować trochę wysiłku na kolejny mecz, bo na pewno tak długi mecz to mozolny trud. W tej rozgrywce duze znaczenie będzie miała dyspozycja serwisowa obu panów. Kursy na Hiszpana się redukują ,a więc polecałbym jak najszybciej aby grać ten mecz , spotkanie zacznie się za pół godziny i jestem pełen entuzjazmu , zapału i dobrej myśli ,że typ okaże się trafną decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis (WTA Wimbledon)

Mecz: Shuai Peng – Sandra Zaniewska

Typ: Peng (set handicap 0 : 1,5)

Kurs: 2,02

Bukmacher: Betsafe

Data: 25.06.12 r. godz: 14:30

Analiza:

 

Polska kwalifikantka w swoim debiucie w turnieju wielkoszlemowym spotka się z doświadczoną Chinką, która w ubiegłym roku dotarła w Wimbledonie do czwartej rundy. Faworytka jest dla mnie w tym meczu tylko jedna i obawiam się, że zanim Polka otrząśnie się z debiutanckiej tremy może już być po meczu. Co tu dużo, mówić na razie Peng zdecydowanie przewyższa młodą Polkę zarówno umiejętnościami jak i doświadczeniem.

 

Wprawdzie Sandra Zaniewska na trawie spisywała się w tym roku nieźle, ale w turnieju w Birmingham i kwalifikacjach Wimbledonu pokonywała głównie słabsze rywalki. Gdy spotkała się z inną Chinką Jie Zheng gładko przegrała 3:6, 3:6. Również w tym spotkaniu bardzo trudno będzie urwać doświadczonej rywalce choćby seta, dlatego stawiam na gładkie zwycięstwo rozstawionej z numerem 30 Chinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis (WTA Wimbledon)

Mecz: Kim Clijsters - Jelena Jankovic

Typ: 2

Kurs: 3.14

Bukmacher: pinnaclesports

Data: 25.06.12 r. godz: 18:45

Analiza:

 

Kim po dłuższym odpoczynku od turniejów bowiem miała przerwę prawie trzy miesięczną od turnieju w Miami na kortach twardych. Gdzie po okresie trzech miesięcy wystąpiła na turnieju w S-Hertogenbosch, gdzie uzyskała bardzo dobry rezultat dochodząc do półfinału. Do spotkania o finał juz niestety nie przystąpiła z powodu kontuzji miesni brzucha, a rywalka Kim miała byc Ula Radwanska. Nie wiem jak grozna jest ta kontuzja, ale podejrzewam ze moze byc za mało czasu na regeneracje i moze dzis dac sie we znaki w spotkaniu z Jelena. A Jelena ostatnio zrobiła na mnie duże zaskoczenie oczywiście na plus. Po okresie mizernej gry wreszcie cos zaskoczyło na plus w jej grze. W przedostatnim swoim starcie w Birmingham osiągnęła finał ulegając w nim utalentowanej Oudin. Następnie szybko odpadła w S-Hertogenbosch z Arvidsson ale duży wpływ podejrzewam miał jej dobry start w Birmi gdzie kondycja wyszła bokiem, bowiem w ostatnim czasie nie grywała w tak dużych ilości spotkan. Dzis z tego wszystkiego co widac jest w stanie zrobic niespodziankę i wygrac z faworyzowana rywalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska U. (Pol)-Erakovic M. (Nzl)

 

 

Typ:1

Kurs:1.50

 

 

 

W ramach pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Wimbledon zmierzą się Urszula Radwańska z Erakovic. Obydwie zawodniczki w światowym rankingu są bardzo blisko siebie nieco wyżej jest Erakovic, która plasuje się na 49 lokacie zaś nasza zawodniczka jest o 5 miejsc niżej na 54 lokacie. Z tym, że nasza zawodniczka jest ostatnio na fali wznoszącej i powoli wspina się w rankingu. W ostatnim turnieju nawet doszła pierwszy raz w karierze do finału co jest olbrzymim sukcesem. Erakovic gra natomiast przeciętnie, bez porywu dlatego myślę, że to Radwańska wygra to spotkanie zwłaszcza, że bardzo dobrze gra na trawie.

_________________

www.InjuryTable.com

Odwiedź zanim wytypujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimbledon 26.06.2012r. 16.30

Urszula Radwańska - Marina Erakovic

typ: 0-2

kurs: 4.20

bukmacher: William Hill

 

Faworytką tego pojedynku w ramach pierwszej rundy kobiecego turnieju w Wimbledonie jest Ula Radwańska. Za Polką przemawia bardzo wysoka forma od jakiegoś czasu i świetne wyniki na trawie. Młodsza z sióstr Radwańskich jednak celowo tyle grała, aby nazbierać jak najwięcej punktów do rankingu i aby zagrać na upragnionej Olimpiadzie. Łatwo zauważyć, że będzie to jej ósmy z rzędu turniejowy tydzień. Co prawda intensywność gier była dość zróżnicowana i w czterech turniejach tak naprawdę się dotychczas napracowała, a trzy były nieco lżejsze. Za to ósmy zapowiada się niezwykle ciężko. Samo to, że musiała namęczyć się na clayu, a później w zasadzie bez chwili odpoczynku rozpoczęła sezon trawiasty. Ponadto taka intensywna turniejowa gra, a do tego treningi muszą w końcu odbić się na jej dyspozycji. Sądzę, że dzisiaj Ula pomimo, że jest faworytką będzie miała niezwykle trudne zadanie. Erakovic swoją formą nie zachwyca tak co Polka. Jednak prezentuje się bardzo przyzwoicie. Na trawie zawsze grała swój najlepszy tenis. Zawsze dobrze czuła się na trawie w Birmingham. Wygrywała challangery i próbowała swoich sił w Wimbledonie. Przed rokiem zaliczyła tutaj drugą rundę i odpadła po meczu z Hantuchovą. Jej najlepszy start na wimbledońskiej trawie to trzecia runda. Urszula potrafi grać na trawie i też ją bardzo lubi, jednak jej wyniki i nabity bilans jest z tego roku w zasadzie, bo wcześniej tak dobrze jej grass nie służył. Na Wimbledonie przeszła dwa razy pierwszą rundę i w 2009r. dobrze zaprezentowała się w Birmingham. Wokół młodszej Radwańskiej napompowano nieco balon, który będzie musiał zostać przebity. Już poniekąd Petrova zrobiła to w finale Hertogenbosch. Czy teraz jeszcze większej pokory nauczy Polkę niezwykle dobra na trawie Marina Erakovic? Moim zdaniem albo Nowozelandka wygra ten mecz w dwóch setach albo równie gładko przegra. Bardziej prawdopodobny wydaje mi się scenariusz z jej zwycięstwem, bo organizm Radwańskiej musi w końcu się dopominać o przerwę i regenerację. Ponadto w głowie będzie czuła presję po ostatnich sukcesach i gra może się już tak nie kleić jak w ostatnich turniejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) - Mardy Fish (USA)

Czy Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) wygra więcej niż jednego seta?

Typ: tak

Kurs 3.50

Data: 26-06-12 12:30

Bukmacher: Bwin

 

Spotkanie pierwszej rundy wielkiego szlema na wimbledonie , zmierzą się Ruben Ramirez Hidalgo 82 w rankingu atp i Mardy Fish 12. Zdecydowanym faworytem według bukmacherów jest Mardy Fish ,ale ja nie byłbym tego taki pewien , obaj panowie bez formy , Fish wraca po ponad dwóch miesiącach przerwy i nie wiadomo do końca jak się spisze. Hidalgo ,grał już w tym sezonie na kortach trawiastych w Londynie przegrał z Stevem Darcisem 0-2 (6-7,5-7) i w Hertogenbosch z Alejandro Fallą (4-6,4-6) wczorajszym zaskoczeniem było wyeliminowanie przez Falle faworyzowanego Isnera. Jak widać Hiszpan nie zbyt dobrze sie prezentuje na korcie trawiastym ,ale ma już 2 mecze za sobą ,a Fish pierwszy raz zagra w tym sezonie na trawiastej nawierzchni. Myślę ,że mecz może skończyć się w 5ciu setach ,a 2 z nich wygra przynajmniej Hidalgo i takiej jestem myśli ,że tak się stanie. Dotychczas panowie grali ze sobą tylko raz ,a było to dosyc dawno w 2006 roku i pewnie wygral 2-0 Fish ,ale myślę ,że to odbiegłe czasy i wiele się zmieniło i całkiem inna dyspozycja. Mam nadzieję ,ze Hidalgo udowodni Amerykaninowi ,ze nie stoi na straconej pozycji.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Wimbledon

Mecz: Lopez F. - Nieminen J.

Data: 26.06.2012 12:30

Typ: Nieminen

Kurs: 4.34

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Bardzo duży kurs jak na Fina i przyznam się, że nie wiem dlaczego. Jest to bardzo dobry zawodnik, w szczególności na nawierzchnii szybkiej. Nie oglądałem go w ostatnim czasie, więc trochę idę "w ciemno", lecz dla takiego kursu zaryzykuję. Podczas tegorocznego Roland Garros, Jarkko Nieminen dotarł do drugiej rundy, gdzie wyeliminował go Andy Murray, wygrywając w 4 setach. W pierwszej rundzie Jarkko Nieminen Andreeva, który skreczował. Następnie Fin zaliczył dwa turnieje na trawie. Najpierw w Halle na dobrze obsadzonym turnieju, Jarkko Nieminen trafił na Łukasza Kubota, któremu uległ 6:4, 6:4. W kolejnym turnieju na trawie w s-Hertogenbosch Jarkko Nieminen trafił na reprezentanta gospodarzy Igora Sijslinga, z którym przegrał 6:2, 6:4. Myślę, że podczas Wimbledonu Jarkko będzie grał na 100%, ponieważ tutaj nikt nie odpuszcza. Feliciano Lopez jest znacznied wyżej notowanym zawodnikiem i zajmuje bardzo wysoką 17 pozycję w rankingu ATP. Dla porównania Fin jest 44. Inna statystyka przemawia jednak już za Finem, który w obustronnej konfrontacji wygrał aż 5 pojedynków, podczas gdy Feliciano tylko 2. Co ciekawe Feliciano Lopez przegrał pierwsze 5 pojedynków, aby później wygrać 2 i zobaczymy czy do "trzech razy sztuka". Nigdy jeszcze nie grali na trawie. Obydwaj tutaj będą mocni. Feliciano Lopez na trawie podczas turnieju w Londynie wymęczył zwycięstwo z Darcisem w 3 setach oraz przegrał z Andersonem w dwóch tie-breakach. Ja stawiam na Fina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Mecz: Gulbis E. - Janowicz J.

Data: 27-06-12 13:45

Typ: 3:0 dla Gulbisa

Kurs: 4.61

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Bardzo dobry kurs dzisiaj na zwycięstwo Gulbisa bez straty seta. Jak dla mnie zdecydowanie za duzy i pokuszę się, a nóż siądzie. Ernests Gulbis to dopiero jak na jego umiejętności 87 gracz w rankingu ATP, a predyspozycje ma naprawdę na zdeccydowanie lepszą pozycję. Jest szczególnie dobry na trawie oraz nawierzchnii sztucznej, więc liczę na to, że dzisiaj to udowodni. W pierwszej rundzie WImbledonu Ernests Gulbis pokonał samego Tomasa Berdycha, czyli zawodnika, który jest w czołowej dziesiątce i ta nawierzchnia także mu "leży". Nie ogloądałem meczu, lecz jużsam wynik o czymś świadczy. Ernests Gulbis wygrał 3:0, wygrywając trzy razy w tie-breakach. Wcześniej na trawie rozegrałtylko 1 spotkanie i uległ 3:6, 4:6 w Londynie Włochowi Simone Bolleliemu, a co ciekawe tego zawdonika w pierwszej rundzie pokonał Jerzy Janowicz. Polak wygrał 3:6, 6:3, 6:3, 6:3. Jednak mecze na Wimbledonie mają znacznie większy prestiż niż te, które przygotowują zawdonika do turnieju, więc dzisiaj nie ma taryfy ulgowej dla Jerzego Janowicza i według mnie nie ma czego szukać w starciu z Gulbisem. W ostatnim czasie Jerzy Janowicz poczynił naprawdę duże postępy, jednak to już jest za wysoko postawiona poprzeczka. Jerzy Janowicz w rankingu jest 136. Wcześniej doszedł do ćwierćfinału w Nottingham 2, no i wygrał 3 mecze kwalifikacyjne do Wimbledonu. Z Gojowczykiem, który skreczował, 6:1, 6:2 z Kamilem Capkoviciem oraz z Denisem Kudlą także oddając rywalowi 3 gemy w 3 setach! Wyniki świetne, lecz zobaczymy. Ja stawiam na Łotysza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

 

 

Viktor Troicki (SRB) - Martin Klizan (SVK)

Ile gemów zostanie rozegranych w pierwszym secie?

 

 

Typ: 11 lub więcej gemów

 

Kurs 3.60

Bukmacher: Bwin

Data: 27-06-12 14:30

 

Typ bardzo ryzykowny ,ale jestem narwańcem . W sumie do typu zostałem przekonany głównie dzięki statystykom z ostatnich meczy , wiadomo faworytem jest Troicki ,ale myślę ,że możemy się tutaj spodziewać pięciosetowego meczu.Obaj panowie mieli sporo problemów w pierwszej rundzie , na przeszkodzie Troickiem stanął Granollers Marcel i w tym meczu było 5 setów , w dwóch pierwszych setach padło więcej niż 11 gemów. W pierwszym było 5-7 w drugim 6-7, a także w ostatnim secie na swoją korzyść przełamał rywala Troicki i wygrał 8-6. W meczu Klizana też padł wynik pięciosetowy i w 3 setach spośród 5ciu padł over 11 gemów w każdych z tych setów. Wynik spotkania to 7:5,3:6,7:6, 1:6, 11:9 . Jak widać w obu mezach w pierwszym secie padł wynik , który mnie zadowoli i myślę ,że i w tym meczu tak się stanie. Pierwszy set musi się skończyć 7-5 bądź 7-6. Troicki to 34 zawodnik rankingu atp zaś Klizan 62 , dziś zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP Wimbledon Doubles ( 27 Jun 2012, 16:00 )

Spotkanie: Dlouhy L./Mertinak M. - Lindstedt R./Tecau H.

Typ: Lindstedt R./Tecau H. 3-0

Kurs: 2,50

Bukmacher: bet-at-home

 

Ciekawy typ wpadł mi w oko, a mianowicie DW 3-0 na dwukrotnych finalistów Wimbledonu Lindstedta/Tecau. Szwed i Rumun graja wspólnie już od 2010 roku. Rozumieją się świetnie i razem tworzą bezapelacyjnie genialny duet. By to nie były tylko puste słowa to przytoczę kilka statystyk. Ta para odkąd zaczęła wspólnie grać dochodziła 16 razy do Finałów Turniejów ATP. Ośmiokrotnie wygrywali te finały. Grali w 4 finałach na trawie i tylko jeden z nich wygrali i to w tym roku tuż przed Wimbledonem w Holenderskim 's-Hertogenbosch. W 2010 i 2011 roku grali w Finale Wimbledonu. Tutaj na Londyńskich kortach czują się doskonale i jak najbardziej są w stanie powtórzyć wyniki z dwóch ostatnich lat, a co więcej są nawet w stanie polepszyć te wyniki, wygrywając po raz pierwszy turniej wielkiego szlema. W deblu bardzo istotne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie. Tego tej parze odmówić nie można, gdyż oglądając ich mecze widać to bezsprzecznie. Dziś inaugurują swój trzeci wspólny turniej na kortach Wimbledonu. Rywale to dość znane nazwiska aczkolwiek nie grają ze sobą zbyt często. W tym roku zaledwie 3 razy grali wspólnie na clayu, niby wygrali 2 mecze, ale były to spotkania z bardzo przeciętnymi deblistami, a gdy przyszło im się zmierzyć już z lepszą parą to odnieśli porażkę. Zdecydowanie nawierzchnia przemawia za Szwedem i Rumunem. Oboje posiadają świetny serwis i ciężko ich przełamać, to powinien być ich atut w dzisiejszym meczu. Niestety nie miałem przyjemności oglądać jak wspólnie grają Dlouhy z Mertinakiem, ale zaufam swojej intuicji i zagram na to, że nie ugrają choćby seta w tym pojedynku. To spotkanie rozegrane zostanie nie wcześniej niż przed godziną 16 polskiego czasu. GL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP Wimbledon ( 28 Jun 2012, 17:00 )

Spotkanie: Querrey S. - Raonic M.

Typ: Raonic M. 3-0

Kurs: 2,40

Bukmacher: Bwin

 

Jak dla mnie typ bardzo pewny i prawdopodobny. Od razu patrząc na ofertę z tenisa rzucił mi się typ na Raonicia. Kurs 1.25 traktuje jako lokatę 25%, ale posunę się dalej polecając zakłady na handi -1,5 seta oraz DW 3-0. Dlaczego właśnie tak? Otóż już tłumacze. Raonic to wielka nadzieja Kanadyjczyków. Facet ma genialne predyspozycje by niebawem zagościć w TOP 10 rankingu ATP. Jest to wielki chłop ( 196 cm i 90kg ) do tego młody bo zaledwie 22 latek. Tenisista ten posiada wielki arsenał. Bombarduje serwisami aż miło. Jest to typ zawodnika, którego jest arcy trudno przełamać, daje on rywalom bardzo mało szans na breaka, a jak już jest ten break point to zazwyczaj broniony jest on wygrywającym podaniem. Oczywiście nie kończy się to zawsze, ale najczęściej właśnie taka akcja ma miejsce. Przekonał się o tym w I rundzie Giraldo, który miał dwie szanse na breaka i właśnie asem zostały wybite mu z głowy. Co tu dużo gadać przy serwisie Raonicia, Giraldo zdobył zaledwie 15 punktów! Z czego aż 7 w jednym gemie serwisowym Kanadyjczyka w drugim secie, w tym też gemie były te BP. Gem oczywiście został wygrany, a później już Kolumbijczyk nie wygrał więcej niż jeden piłki przy serwisie Raonicia. Sam Roger Federer przekonał się jak na trawie niewygodnym rywalem jest Raonic, z którym to grał w Niemieckim Halle. Na trawie serwis i dobry wolej odgrywa bardzo istotną role i zawodnicy tak grający są zdecydowanie faworyzowani na tej nawierzchni. Mimo iż Raonic jest wielkim chłopem to nie ma problemów z poruszaniem się po korcie. Potrafi zagrać ładnego kończącego woleja. Z Giraldo wygrał aż 18 piłek przy siatce. O jego piekielnie szybkim forhendzie nie wspomnę bo bym musiał się trochę bardziej rozpisać. Querreya oglądałem w tym roku wiele razy i nie widzę w ogóle ani jednego argumentu, który by zanim przemawiał. Niby w Queen`s dotarł do półfinału, ale nie ma co brać na serio pod uwagę meczy rozgrywanych tuż przed Wimbledonem. Były to raczej spotkania, które miały na celu zapoznanie się z nawierzchnią przed Wimbledonem i Igrzyskami. Tam po stojącym wręcz na żenującym poziomie przegrał z Ciliciem. Meczu nie ma co komentować, bo obaj zawodnicy grali co by tu dużo nie mówić słabo. W Eastbourne dziwny krecz z Roddickiem i tu w pierwszej rundzie niby wygrana 3-1 z rodakiem Raonicia, Vaskiem Pospisilem Mecz dość wyrównany, jednak w ważniejszych momentach lepiej grał Amerykanin. Jednak set stracony z Kanadyjczykiem chluby mu nie przynosi, gdyż jest to niedoświadczony zawodnik na trawie w dodatku spoza pierwszej setki rankingu. Jutrzejszy mecz dopiero będzie prawdziwym sprawdzianem dla sama. Jest duże prawdopodobieństwo iż w meczu obejrzymy TB, być może nawet więcej niż jeden, aczkolwiek i tak faworytem dogrywki Tie brekowej i tak będzie Raonic. Milos zazwyczaj skupia się na swoich gemach serwisowych, jednak w jego grze można zauważyć iż w secie daje z siebie więcej w jednym, może dwóch gemach przy serwisie rywala, w którym czuje swoją szanse. Querrej szanse na breaka da mu na pewno nie jedną, gdyż nawet Pospisil miał ich wiele. Zresztą widziałem jego wcześniejsze mecze i przy swoim podaniu jakiś większych fajerwerków to on nie grał. Co tu więcej gadać, Raonic jest zdecydowanym faworytem, 3-0 jest wielce prawdopodobne, Bwin wystawił fajny kurs gdyż inne buki są bardziej ostrożne. Nie widzę innej możliwości niż wygrana Raonicia. Kwestia tylko czy ludzie lubią większe ryzyko czy pewny zysk. Mam nadzieje, że przekonałem co niektórych, że jest to godny uwagi typ. Pozdrawiam i mam nadzieje, że ci co skorzystają nie pożałują! GL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Debel Wimbledon

Mecz: Cipolla F. / Fognini F. - Reynolds B. / Van Der Merwe I.

Data: 28.06.2012 12:30

Typ: Cipolla F. / Fognini F.

Kurs: 2.35

Bukmacher: Bwin

Analiza: Na dzisiaj z Wimbledonu wybrałem 4 mecze, z których najbardziej pewnym wydaje mi się typ na debel Cipolla F. / Fognini F. po bardzo dobrym kursie proponowanym nam przez Bwin. Będzie to dla nich pierwszy mecz deblowy na tym turnieju, co nie znaczy, że nie mają pojęcia z grą na Wielkim Szlemie w tym roku w Londynie. Obydwaj zdążyli już zapoznać się z kortami na Wimbledonie i co ciekawe obydwaj już odpadli. Fognini w pierwszej rundzie pokonał Francuza Michaela Llondre w 4 setach zwyciężając 3:6, 6:3, 6:4, 7:5. Pokazał się w tym meczu z bardzo dorbej strony. Zaserwował 7 asów, trzymał swoje podanie na przyzwoitym poziomie, 34% wygranych returnów oraz 52 winnery w porównaniu do 23 niewymuszonych błędów. W drugiej rundzie los nie był dla Włocha łaskawy i przyszło mu się mierzyć z Rogerem Federerm, a ten mecz srogo przegrał 6:1, 6:3, 6:2, ale tu też nie było najgorzej. Cipolla dość niespodziewanie przegrał z Hiszpanem Cervantesem 2:6, 6:7, 6:3, 6:2, 6:1. Obydwaj odpadli, a więc jedyny dobry wynik jaki mogą osiągnąc pozostaje w deblu. Tutaj nie wróżę im jakiegoś spektakularnego sukcesu, jednak z przedostaniem się do rundy drugiej nie powinni mieć żadnych problemów według mnie. Ich rywalami będzie para złożona z Bobbiego Reynoldsa i Izaaka Van Der Merwe. Zagrali oni w kwalifikacjach do turnieju głównego. Wygrali 2 mecze. Najpierw 6:3, 6:4 z Karolem Beckiem i Lovro Zovko, a później 7:6, 3:6, 11:9 z Australijczykami Ebelithite/Peers. Wyniki te są dosyć dobre, jednak porónując umiejętności obydwu zawodników w singlu, para włoska wydaje się byż znacznie solidniejsza. Debel to jednak inna gra, lecz liczę na to, że Włosi się zmobilizują i udowodnią moje słowa dobrą postawą na korcie. Zarówno Reynolds jak i Van Der Merwe nie dostali się do turnieju głównego singla. Pierwsyz odpadł w 1 rundzie kwalifikacyjnej, a drugi w ostatniej. Stawiam na Włochów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David Goffine-Jesse Levine

Czy David Goffin (BEL) wygra więcej niż jednego seta?

28.06.2012 12:30

Typ: Nie

Kurs 3.50

Bukmacher: Bwin

 

Minimalnym faworytem tego spotkania jest Belg , znajduje się wyżej w rankingu atp niż jego dzisiejszy przeciwnik Jesse Levine. Goffin jest 70 , Levine 106. Levine to kwalifikant , musiał przeprawiać się przez kwalifikacje do wimbledonu i wyszło mu to znakomicie w ostatniej rundzie pokonał 3-0 Odesnika i tak łatwe zwycięstwo dobrze o nim świadczy. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej i drugiej pokonał rywali po 2-1 Mannarino i Morya. W Hertogenbosch Goffin odpadł w pierwszej rundzie z Paire 0-2. Tutaj na wimbledonie w pierwszej rundzie sprawił nie małą sensację pokonując Tomica 3-1 , który nie jest w wysokiej formie. Levine rozprawił się w pierwszej rundzie z Karolem Beckiem także 3-1 i nie miał większych problemów. Dziś typuję ,że Goffin nie ugra więcej niż jednego seta ,a więc Amerykanin wygra 3-1 bądź 3-0. Obaj panowie jeszcze nie grali ze sobą ,ale myślę ,że wygrana z Tomicem w pierwszej rundzie to nie było nic nadzwyczajnego , spodziewałem się takiego rezultatu. Dziś jednak nie będzie miał większych szans z kwalifikantem, który odprawi z kwitkiem Davida 3-0 bądź 3-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis (WTA Wimbledon)

Mecz: Kiki Bertens – Yaroslava Shvedova

Typ: Bertens (set handicap 0 : 1,5)

Kurs: 3,97

Bukmacher: Pinnacle

Data: 28.06.12 r. godz: 14:40

Analiza:

 

Już za chwilę początek meczu 2. rundy turnieju pań. Mecz nie ma zdecydowanej faworytki, ja jednak stawiam na nieco mniej doświadczoną, ale za to będącą w życiowej formie Holenderkę. W świetnym stylu pokonała ona w poprzedniej rundzie Czeszkę Safarovą, tracąc przy tym tylko trzy gemy, a drugi set trwał ledwie kwadrans! Widać że debiutantka na wimbledońskiej trawie czuje się świetnie.

 

Z kolei reprezentantka Kazachstanu woli wolniejsze nawierzchnie, na trawie nie czuje się komfortowo. W pierwszej rundzie musiała się męczyć w dwóch tie-breakach. W kilku startach w Londynie, nigdy nie przeszła drugiej rundy i sądzę że dziś również ta sztuka jej się nie uda. Holenderka ruszy od początku do ofensywy i jeśli będzie trafiać równie pewnie jak z Czeszką to możemy mieć szybkie zwycięstwo Bertens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Mecz: Troicki V. - Monaco J.

Data: 29.06.2012 12:30

Typ: Troicki

Kurs: 2.94

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Najwcześniejszą porą dzisiaj na Wimbledonie zagrają ze sobą Viktor Troicki oraz Juan Monaco. Faworytem bukmacherów jest Argentyńczyk, jednak ja upatruję tutaj niespodziankę i stawiam na Serba. Kurs bardzo przyzwoity. Troicki na tej imprezie wygrywał dwukrotnie w 5 setach. W pierwszej rundzie przyszło mu grać z bardzo dobrze dysponowanym Marcelem Granollersem i o dziwo Serb wygrał dwa pierwsze sety mimo, że zawsze w nich przegrywał i Granollers już naprawdę był blisko wygrania tych setów. Troicki pokazał charakter w tych chwilach, tak samo grając do końca chociażby z Klizanem, który do najłatwiejszych rywali nie należy. Myślę, że to się bardzo przyda Troickiemu, który na trawie prezentuje się bardzo dobrze. Jak wiadomo Serb jest dobry na szybkich nawierzchniach. Poprzednio w tym roku na trawie, wygrał z Beckerem Benjaminem, przegrał z Berdychem i Malissem w kuriozalnych okolicznościach. Monaco w tym roku na trawie oprócz Wimbledonu nie grał nigdzie, nie jest to zawodnik dobry na trawie, a przynajmniej Monaco zalicza się do tych grających wyśmienicie na ziemi, a te nawierzchnie znacznie się różnią, więc Monaco nie będzie mieć łatwo. W poprzednich rundach wygrał 3:0 z Mayerem (6:4, 7:6, 7:6) oraz 3:1 z Jeremym Chardym (6:2, 3:6, 6:3, 7:6). Jak dla mnie, Viktor Troicki powinien spokojnie wygrać, o ile będzie grał "z głową" i będzie powtarzalny. O ile będzie się "trzymać" w długich wymianach, to reszta już jest po jego stronie i to on wygra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Mecz: Troicki V. - Monaco J.

Data: 29.06.2012 12:30

Czy Juan Monaco wygra więcej niż jednego seta?

Typ: Nie

Kurs: 4.20

Bukmacher: Bwin

 

To już trzecia runda Wielkiego Szlema rozgrywanego na kortach trawiastych w Wimbledonie. Dziś o godzinie 12:30 dojdzie do spotkania Victora Troickiego z Juanem Monaco, minimalnym faworytem według bukmacherów jest Hiszpan ,ale zgodnie z moją wiedzą to Serb jest na trawie zawodnikiem lepszym. Dotychczas grali ze sobą 3 razy dwukrotnie zwyciężał Troicki tylko raz wygrał Monaco. Powodem tak wysokiego kursu na Troickiego może być fakt iż rozegrał do tej pory w pierwszej i drugiej rundzie pięciosetowe mecze i może już być lekko zmęczony. W pierwszej rundzie ograł Granollersa chociaż wygrywał już Serb 0-2 to musiał się jeszcze zaniepokoić nie raz ostatecznie wygrał , 2-3 ( 5-7,6-7,6-3,6-2,6-8) . W drugiej rundzie ograł Klizana także 3-2 (6-4,4-6,5-7,7-6,6-4) . Monaco nie miał większych trudności z dotarciem do trzeciego etapu. W pierwszej rundzie gładko ograł Leonardo Mayera 3-0 ,a w drugiej Chardego 3-1. Monaco jest zawodnikiem , który potrafi świetnie grać na nawierzchni ziemnej , na trawie już nie jest taki dobry i myślę ,że nie ugra więcej niż jednego seta ,a kurs na to zdarzenie jest bardzo przyzwoity , Troicki jednak należy do zawodników , którzy mają problemy z psychiką i nawet w przypadku prowadzenia 2-0 w setach może przegrać mecz,jednak ja jestem dobrej myśli , gdyż Serb prezentuje się na szybkiej nawierzchni porządnie i nie odda więcej niż jednego seta swojemu rywalowi jak to miało miejsce w poprzednich 2 meczach na tym turnieju. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimbledon 30.06.2012r. 14.00

Philipp Kohlschreiber - Lukas Rosol

typ: Rosol nie wygra więcej niż jednego seta w tym meczu

kurs: 1.91

bukmacher: Gamebookers

Philipp Kohlschreiber jest absolutnym faworytem tego pojedynku. Niemiec jest doświadczonym zawodnikiem i ma znakomite ogranie na trawie. Jego serwis jak i cała gra robią tutaj największe wrażenie. W pierwszej rundzie po ciężkim boju uporał się ze swoim rodakiem Haasem. Później gładko ograł Jaziriego. Z kolei Rosol w pierwszej rundzie nieco niespodziewanie ograł Dodiga. Do największej niespodzianki doszło kiedy to uporał się w drugiej rundzie z Rafą Nadalem. Czech zagrał mecz życia i po pięciu setach cieszył się z największego w karierze sukcesu. Ograć Hiszpana podczas wielkiego szlema to nie lada wyzwanie. Nic dwa razy jednak się nie zdarza, a fantastyczny wimbledoński sen Lukasa musi w końcu się skończyć. Jest to groźny zawodnik, zwłaszcza ze względu na serwis. Nadal wczoraj wyraźnie nie miał swojego dnia i minimalnie uległ Czechowi. Sądzę, że Kohlschreiber podobnego błędu nie popełni i jest gotowy na bój z Rosolem. Czech nie ma takiego ogrania na trawie i gdyby nie ten serwis to sądzę, że już by go tutaj nie było. Nie będzie jednak w stanie wygrać samym serwisem z Niemcem dzisiaj. Kohlschreiber potrafi nieźle returnować, nie boi się ryzykować. Gra inaczej na trawie niż Nadal. Jeśli Rafa zagrałby jak w meczu z Rosolem, a Philipp swój najlepszy tenis, to mógłby spakować Hiszpana do domu i to w trzech gładkich setach. Może lepiej się dla Rafy stało, że tak się sprawy potoczyły. Jak sam mówił tenis to nie wszystko, a na sukcesy przyjdzie jeszcze znowu czas. Sezon Hiszpan ma udany mimo wszystko, a takie porażki zdarzają się najlepszym. Moim zdaniem dzisiaj Kohlschreiber powinien sprowadzić na ziemię Rosola. Mam nadzieje, że upora się z nim w trzech albo czterech setach i pozwoli zarobić. Pięć setów będzie dla mnie niespodzianką, a zwycięstwo Czecha byłoby już mega sensacją. Ciekawe kto by go wówczas miał zatrzymać. Sądzę, że jednak to Kohlschreiber zamelduje się w dalszym etapie turnieju i powalczy w drugim tygodniu Wimbledonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Wimbledon

Mecz: David Goffin (BEL) - Mardy Fish (USA)

Data: 2012-06-30 16:00

Typ: Fish

Kurs: 2.25

Bukmacher: Sportingbet

 

TO już 3cia runda wielkiego szlema dojdzie do starcia Belga Goffina z Amerykaninem Fishem. 12sty w rankingu Atp wraca po dłuższej przerwie do gry i myślę ,że z 70tym zawodnikiem rankingu Atp łatwego meczu mieć nie będzie. Także w poprzednich spotkaniach musiał się trochę pofatygować z rywalami. W pierwszej rundzie pokonał 7-6,7-5,7-6 Hidalgo, w drugiej rundzie musiał grać aż 5 setów z Wardem , lecz wygrał 6-3,5-7,6-4,6-7,6-3 . GOffin zaś w pierwszej rundzie pokonał Tomica 3-1 , w drugiej Levine także wynikiem 3-1. Głównego faworyta do zwycięstwa w tym meczu nie ma , kursy bardzo zbliżone i ciężko jest określić. Ja myślę ,że jednak Fish powraca do wyśmienitej formy ,a Goffin to zawodnik , który jest zupełnie w zasięgu Amerykanina. 100% przekonania jednak nie mam ,ale kurs jest bardzo ładny i z chęcią skorzystam , tym bardziej ,że Fish to już bardzo doświadczony tenisista ,a Goffin dopiero wkracza do światowego tenisa , gdyż jest jeszcze młodym graczem i jeszcze uważam ,że dużo przed nim. Panowie jeszcze ze sobą nie grali ,a więc będzie to pierwsze starcie tych tenisistów. Liczę na Fisha ,że pokażę dobrą grę na trawie i stać go na dobry wynik w tym turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer, D - Del Potro, J M 2 1.7

 

Ferrer na trawie nigdy nie błyszczał i wygrany turniej przed Wimbledonem nie zmieni mojego zdania, tym bardziej, że przeciwników miał tam przeciętnych. Do domu mógł go wysłać już Roddick, ale posypał się w tb 2 seta. Potro od RG w wysokiej formie. Jedyne co może martwić to jego kondycja, bo nie jestem przekonany czy z wybieganym Hiszpanem byłby w stanie walczyć w 5 setach. Wszystkie inne aspekty czysto tenisowe (serwis, atak) przemawiają za JMDP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasquet R. (Fra)-Mayer F. (Ger)

 

 

 

Typ:1

Kurs:1.20

 

 

 

W ramach czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju Wimbledon zmierzą się ze sobą Gasquet R z Francji i Niemiec Mayer. Zdecydowanym faworytem będzie Francuz, który jak dotąd rewelacyjnie spisuje się na trawiastych kortach Wimbledonu gdzie to nie stracił jeszcze nawet seta. Dla Mayera natomiast sam udział w czwartej rundzie jest dużym sukcesem zwłaszcza dwie ostatnie rundy były dla niego ciężkie gdzie to spotkanie na swoja korzyść rozstrzygał dopiero w piątym secie. Jeżeli chodzi o ranking obydwu tenisistów to nieznacznie wyżej na 19 miejscu jest Francuz zaś Niemiec klasyfikowany jest dziesięć oczek niżej. Jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki to spotkali się oni jak dotąd 4 razy i aż trzy razy lepszy okazywał się Gasquet. Myślę, że będący w gazie Francuz łatwo wygra to spotkanie i pewnie awansuje do następnej rundy.

 

_________________

www.InjuryTable.com

Odwiedź zanim wytypujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...