Skocz do zawartości

Norwegia - sezon 2006/2007


Obstawianie

Rekomendowane odpowiedzi


Dziś w Norwegii odbywają się dwa zaległe mecze, które poprzedzają ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego. Większośc kart już została rozdana i można podejrzewać, że niektóre zespoły łapią oddech przed decydującą fazą.

Taka sytuacja jest możliwa w parze Stjernen - Sparta. Gospodarze, którym cały sezon kompletnie nie wyszedł wciąż szukają sposobu na wygrywanie. Ostatnio zaczęło im to trochę wychodzić, dzięki czemu zanotowali 2 wygrane u siebie (Comet, Trondheim) i 2 wyjazdowe (Furuset, Lillehammer). Czy jest to znak, że zespół się poukładał to trudno ocenić, ale psychicznie napewno ich podbudował. Sparta z kolei przeżywa jakiś kryzys (a może właśnie odpoczywa) i odniosła ostatnio sporo porażek, ale też układ spotkań był wyjątkowo trudny. Aktualna pozycja w tabeli (miejsca 4-6) podzielona zostanie między 3 ekipy (Frisk, Spartę i Comet) i tu chyba warto upatrywać nastawienia do ostatnich spotkań. - Kto komu bardziej odpowiada w dalszej fazie rozgrywek?

W meczach bezpośrednich zdecydowanie lepszy jest zespół Sparty, który prowadzi w rywalizacji 4-1.

Stjernen - Sarpsborg Sparta typ: 1, kurs: 2.55 3-8 durne nadzieje sobie robiłem :wstyd:

 

W drugiej parze lepszą pozycję wyjściową ma Frisk/Asker, który wygrywając dzisiejszą rywalizację będzie bardzo bliski zajęcia 4 pozycji i w tym przypadku w play off trafi na Spartę. Przy niekorzystnym układzie wyników mogą nawet trafić na Stavanger a warto pamiętać, że w ostatniej kolejce zagrają ze Storhamar i nie będzie to łatwy mecz. Aby więc zachować szansę na dobrą pozycję dzisiejszy mecz powinni wygrać. Comet nie będzie łatwym przeciwnikiem, gdyż walczy o to samo i jest podbudowany dwoma ostatnimi zwycięstwami. Jednak w ostatniej rundzie grają z Furuset i raczej punkty powinny być pewne. Najważniejszym meczem będzie więc dzisiejsze spotkanie, choć nawet wygranie obu spotkań nie gwarantuje awansu w tabeli. Wszystko rozstrzygnie się na lodowiskach, a ja skłaniam się do wygranej gospodarzy.

Frisk/Asker - Comet typ: 1, kurs: 1.85 2-1 :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furuset - Comet Halden - 2

 

Troche ryzykowny typ ale przemyślany.

- Furuset ósme miejsce w tabeli.

- Comet szóste miejsce w tabeli.

- Furuset na 21 meczy na swoim lodzie wygrał tylko 6.

- Comet na wyjazdach wygrywał 9 razy w 21 meczach.

 

Norwegian Hockey League 2006/2007

Furuset - Comet Halden 3:6

Comet - Halden Furuset 4:1

Comet - Halden Furuset 6:1

Furuset - Comet Halden 5:4

Comet - Halden Furuset 2:3

 

 

Frisk/Asker - Storhamar - no bet

reszta po kursach ;)

Valerenga Oslo - Stavanger - 1

Trondheim - Sarpsborg Sparta - 2

Stjernen - Lillehammer - 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frisk/Asker - Storhamar - no bet

LOL :D

Akurat to spotkanie to dzisiaj wg mnie najpewniejszy mecz do postawienia :))

Storhamar 2 miejsce w tabeli aktualnie i traci do 1 Valarengi 3 pkt :) Walka o 1 miejsce po sezonie zasadniczym wciąż trwa i Storhamar nie odpuści tego meczu :))

Poza tym bilans gier między Storhamar a Frisk w tym sezonie zdecydowanie na korzyść gości!!

Po kursie 1.80 w BetGun gram Storhamar :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wszystko wskazuje na Storhamar,ale widziałem wszystki statystyki i jakoś się nie przekonałem żeby postawić ten mecz,ale jak stawiasz na nich to życze wygranej,dla mnie no bet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trondheim-Sarpsborg Sparta

Typ:2

Kurs:1.55(Toto-Mix)

 

To już będzie ostatnia kolejka sezonu zasadniczego w Norwegii.Wszystko jest już rozstrzygnięte.Sparta plasuje się na piątym miejscu i ma szanse na przeskoczenie w tabeli Frisk-Asker,które zagra bardzo ciężki mecz ze Storhamar.Goście w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe średniaka ligi Stjernen 9:3.Trondheim nie wygrało meczu od 28.12.2006 i nie wierze aby dziś to uczylili.W poprzednim sezonie cztery razy wygrywała Saprta 4:5,2:3 na wyjeździe i 3:1,6:4 u siebie.Dla mnie pewne zwycięstwo Sparty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek ruszają playoffy w lidze norweskiej. Moje typy wraz z uzasadnieniem podam już dziś:

 

Furuset-Valerenga typ: 2 kurs 1,39 :jupi:

 

Generalnie Valerenga powinna być murowanym kandydatem do mistrzostwa, gdyż w sezonie zasadncizym byli najlepsi, a w fazie play off zawsze są niezwykle groźni, jednak nie przekreślałbym szans Storhamara i... Stjernen! Jeśli chodzi o pojedynek z Furusetem, to powinni spokojnie go wygrać.

 

Stjernen-Storhamar typ: 2 kurs 1,58 :wsciekly:

 

Stjernen jest moim czarnym koniem rozgrywek, mimo iż w sezonei zasadniczym grali fatalnie, to liczę na to, że na playoff coś przygotowali. Mimo wszystko stawiam jednak w poniedziałkowym meczu na Storhamar, gdyż nawet w zeszłym sezonie, gdzie Stjernen grało naprawdę wspaniale, Storhamar w meczach wyjazdowych z tą drużyną radził sobie bardzo dobrze. Mam takie przeczucie, że Stjernen na wyjeździe coś "ukłuje", ale pierwszy mecz grają u siebie.

 

Comet-Stavanger

 

Brak pomysłu na typ. Stavanger do najsilniejszych drużyn wyjazdowych nie należy, a Comet jak jest w dobrej formie to może ograc każdego.

 

Sparta Sarpsborg-Frisk Asker typ: 1 kurs 1,98 :jupi:

 

Te drużyny powinny ze sobą stoczyć najbardziej zacięty pojedynek w tej rundzie. Może być tak, że dopiero w ostatnim meczu wszystko sie roztrzygnie. Ja jednak stawiam, że Sparta awansuje dalej a żeby tak było, to mecze na własnym lodzie należy wygrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugie mecze pierwszej rundy:

 

Valerenga-Furuset typ: no bet

 

Oczywiście wiadomo, że jak Valerenga zechce, to rozniesie Furuset, jednak Valerenga to drużyna, która lubi od czasu do czasu zrobić jakiś przekręt jeśli kurs jest bardzo niski, takżę dziś to może nastąpić lub w drugim meczu w którym drużyna z Oslo będzie grać u siebie. Dla ryzykantów polecam zagrać na Furuset.

 

Storhamar-Stjernen typ: 1 kurs 1,24 :jupi:

 

Bardzo niski kurs, ale Storhamar będzie abrdzo zmotywowany, gdyż pierwszy mecz zakończył sie ich porażką i jeśli ten też przegrają, to będzie naprawdę niewesoło. Przeczuwałem, że Stjernen będzie dobrze przygotowane do play off ale nie sądziłem, że już w pierwszy meczu wygrają. Storhamar jest jednak lepszą drużyną i dziś powinien wygrać.

 

Stavanger-Comet typ: 1 kurs 1,44 :jupi:

 

Skoro Stavanger wygrał pewnie na wyjeździe, to u siebie też wygra z przeciętnym Cometem.

 

Frisk-Sparta typ: 2 kurs 2,51 :wsciekly:

 

Jest to najtrudniejszy do wytypowania mecz na dziś, ale myślę, że można zaryzykować i postawić na Spartę. W pierwszym meczu u siebie Sparta pewnie wygrała, teraz na wyjeździe na pewno będzie trudniej, jednak uważam, że da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jutro trzecie spotkanie 1 rundy. Oto moje typy:

 

Furuset-Valerenga typ: 2 kurs 1,32 :jupi:

 

Jestem niemal przekonany, że Valerenga w tej rundzie jakiś mecz przegra, jednak wydaje mi sie, że to nastąpi w meczu czwartym, gdzie Valerenga będzie gospodarzem.

 

Stjernen-Storhamar typ: 2 kurs 1,7 :wsciekly:

 

Mecze Storhamara ze Stjernen są bardzo ciężkie, w sumie spodziewałem sie, że Stjernen będzie groźne, ale nie sądziłem, że aż tak. Jutrzejszy mecz ma istotne znaczenie, gdyż jeśli Storhamar przegra, to wynik 1-2 nie będzie wesoły i zacznie sie nerwówka. Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie i że Storhamar jutro wygra.

 

Comet-Stavanger brak pomysłu na typ

 

Jak dla mnie 50-50. Comet w poprzednim meczu pokazał, że łatwo nie złoży broni i napewno będzie walczyć do końca. Skoro Stavanger u siebie sie męczył, to na wyjeździe może być jeszcze trudniej. Odważni mogą grać na Comet po ładnym kursie.

 

Sarpsborg-Frisk typ: 1 kurs 1,9 :wsciekly:

 

Konsekwentnie w tej rundzie będę stawiać na Sparte jeśli będzie grała u siebie. Pierwszy mecz u siebie wysoko wygrali, drugi mecz na wyjeździe przegrali, teraz czas na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMET-STAVANGER LB 6,5 (2)

 

Jak wiadomo liga norweska to typowo overowa liga. Pada tam mnostwo bramek. Zdecydowalem sie i w tym meczu postawic na over.

Stavanger jest jedna z tych druzyn ligi norweskiej ktora ma bilans bardzo wysoki, a mianowicie: 203:154.

Pare spotkan, ktore te zespoły rozegrały miedzy soba zakonczyly sie nastepujacymi wynikami:

Stavanger Comet Halden 5:3

Comet Halden Stavanger 2:6

Stavanger Comet Halden 4:1

Comet Halden Stavanger 3:5

Stavanger Comet Halden 5:2

Mysle, ze w tym meczu padnie sporo bramek, a dla osob ktore chca zagrac bezpieczniej niektore buki daja linie 5,5.

Kurs: 1,65

Bukmacher: toto mix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storhamar - Stjernen (over 5.5) (1.40) Expekt :piwo:

 

Niestety tylko Expekt wystawia linie 5.5 na over :)) Reszta daje 6.5 :p Za 1.40 to dla mnie promocja :D

Drużyny te spotykały się w tym sezonie włącznie z Play Off's 7 razy i 7 razy padał over w tych spotkaniach!!! ;)

Dodatkowo Stjernen przegrywa rywalizację ze Stjernen 1-2 i dzisiaj będą walczyć o zwycięstwo :)) Przewiduję ostre strzelanie i wynik overowy :]

 

//Edit - wynik 5-3 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valerenga-Furuset

 

Oficjalnie tego typu nie podaję, jednak jeśli ktoś ma zamiar grać ten mecz, to polecam dać na Furuset. Czuję, że Valerenga zrobi dziś wałka, choć tym wałkiem może być też remis.

 

Storhamar-Stjernen typ: 1 kurs 1,29

 

Kurs jest daremny, ale Storhamar po prostu musi wygrać ten mecz, bo inaczej ich szanse na awans będą marne.

 

Stavanger-Comet typ: 1 kurs 1,34

 

Stavanger powinien tym meczem zakończyć pierwszą rundę i zbierać siły na następną. Sytuacja Cometa jest naprawdę fatalna, 0-3 w rywalizacji na pewno nie jest mobilizujące, a raczej dołujące.

 

Frisk-Sarpsborg typ: X2 kurs 1,66

 

Niby Frisk jest faworytem, ale coś czuje, że Sparta dziś nie przegra, w przeciwnym wypadku ich szanse na awans nie będą zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STORHAMAR-STJERNEN playoff (5mecz) - 1- 1.30 - Bwin

 

 

 

Jak dla mnie najpewniejszy dzisiejszy mecz .. Nie widzę innej możliwości niż zwycięstwo gospodarzy , którzy razem z Valerengą Oslo zdominowali rozgrywki hokejowe w Norwegii w ostatnich latach.. Gospodarze w tym sezonie mają zdecydowanie najlepszy bilans spotkań u siebie w całej lidze.. Oto wszystkie mecze mecze tych zespołów w tym sezonie :

 

 

Storhamar Stjernen 5:3 02.03.2007

Stjernen Storhamar 8:3 01.03.2007

Storhamar Stjernen 4:2 27.02.2007

Stjernen Storhamar 7:6 25.02.2007

Storhamar Stjernen 6:3 18.02.2007

Stjernen Storhamar 5:3 07.01.2007

Storhamar Stjernen 6:1 16.11.2006

Stjernen Storhamar 3:6 05.10.2006

 

 

Jak widać w bezpośrednich starciach w ostatnim czasie Storhamar zawsze wygrywał mecze u siebie zdecydowanie (min. 2 bramkami) .. Ponieważ teraz te dwie drużyny los zetknął w I fazie play-off gospodarze nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek wpadkę w niedzielnym spotkaniu , gdyż mogłoby to mieć ogromne konsekwencje - łącznie z odpadnięciem z walki o mistrzostwo co byłoby mega sensacją.. Jutrzejsze zwycięstwo wyprowadzi zdwcydowanych faworytów na prowadzenie 3:2 (rywalizacja toczy się do 4 zwycięstw) i pozwoli im spokojnie jechać do Stjernen na kolejne spotkanie..

 

Pewna jedyneczka, kurs może nie duży , ale za to maksymalnie pewny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sparta Sarpsborg-Valerenga typ: 2 kurs 1,65

 

Stan rywalizacji na chwilę obecną 1-1. Sparta pierwszy mecz niespodziewanie wygrała, a drugi przegrała wysoko. Valerenga to najlepsza drużyna tego sezonu i pewnie przyszły zwyciężca play off, także z wyeliminowaniem Sparty nie powinni mieć większego problemu. W sezonie zasadniczym Valerenga wysoko ogrywała Sparte w meczach wyjazdowych, więc ten pierwszy przegrany mecz w play off to według mnie wypadek przy pracy, albo jakiś wałek ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valerenga-Sparta Sarpsborg typ: 1 kurs 1,32

 

Oj ciężko coś sie gra Valerendze z tą Spartą, szczególnie na wyjazdach, gdzie dwukrotnie polegli. Miało być szybko, łatwo i przyjemnie, a tu trzeba jeszcze walczyć. Valerenga to jednak silniejszy zespół od Sparty i powinni dać rade ich wyeliminować w ciągu dwóch najbliższych spotkań. Nie wierzę, że Valerenga przegra jakiś mecz i doprowadzi do decydującego starcia.

 

Storhamar-Stavanger typ: 1 kurs 1,63

 

Tutaj sytuacja jest bardzo podobna i tu faworyzuję Storhamar. Zdziwiła mnie troche ich ostatnia porażka po dogrywce ze Stavangerem i wydaje mi sie, że tym razem niespodzianki nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

26.03.2007 - 19:00

Valerenga Oslo - Storhamar

Drugi mecz pomiędzy tymi zespołami w tej fazie play-offów na lodowiskach w Norwegii.W pierwszym meczu bardzo cenne zwycięstwo drużyny z Oslo, która dziś jest zdecydowanym faworytem, w ich porównując do ubiegłego sezonu pojawiło się wielu utalentowanych zawodników, gra również kilku bardzo doświadczonych hokeistów i warto wspomnieć o świetnym bramkarzu.Valarenga jest drużyną która posiada proporcje między obroną a atakiem, myślę żę Storhamar nie jedt drużyną gorszą lecz aktualnie to team z Oslo posiada większy potencjał na wygranie dzisiajszego meczu.

Typ:Valarenga Oslo(home win) @1,8 (betsson)

 

 

EDIT:W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.03.2007 - 19:00

Valerenga Oslo - Storhamar

Jak dla mnie dzisiaj jest to wielka zagadka, ale patrząc w przeszłość Oslo z podniesionym czołem wychodziło na mecze po wysokich porażkach.Ostatni mecz to inetersująca wygrana Storhamaru, aż 4:1.Narazie w rywalizacji jest remis.Za dużo o dzisiejszym meczu nie można powiedzieć, licze na odblokowanie się drużyny z Oslo któa miała podobny motyw w poprzedniej fazie play-offów grając z drużyną Sparty.Oslo przegrało 4:1 by w nastepnym meczu, na własnym lodowisku wygrać 6:1.Wierzę w drużyne ze stolicy, warto zaryzykować granie na jedynkę :)

Typ:Valarenga Oslo(home win) @1,85 (betsson)

 

Obie drużyny bramkostrzelne, lecz stawianie na ilość bramek dzisiaj mija się z celem, dlatego undera ani overa na ten mecz poprostu grać nie polecam.

 

EDIT: Valerenga izi 4:1 $$$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...