Skocz do zawartości

ATP: Barcelona, Bukareszt; WTA: Stuttgart, Fes


mln

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - BARCELONA

 

4ABBE2898CCE448C8F55A4B041DA4403.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Barcelona, Hiszpania

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €1,627,500

Strona oficjalna: http://www.barcelonaopenbancsabadell.com/index-torneo.php

 

 

 

ATP - BUKARESZT

 

BBEE4320A8684F0ABDA9217E807C7DB0.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Bukareszt, Rumunia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €398,250

Strona oficjalna: http://brd-nastase-tiriac-trophy.ro/2012/

 

 

 

WTA - STUTTGART

 

0,,12781~651,00.html

 

Miejsce: Stuttgart, Niemcy

Ranga: Premier

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $740,000

Strona oficjalna: http://www.porsche-tennis.de/prod/pag/tennis.nsf/web/german-home

 

 

WTA - FES

 

mediumimage_84.jpg

 

Miejsce: Fes, Maroko

Ranga: International

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.frmt.ma/frmt/index.php

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Cornet - Suarez Navarro 1.44 Bwin

 

Hiszpanka Suarez Navarro to specjalistka od gry na ziemi, jest to bardzo niewygodna rywalka, przebija wszystko na drugą stronę, ostatnio bardzo dobrze rozpoczęła sezon na cegle - od finału w Barcelonie. Cornet ostatnio niezły rezultat w Kopenhadze, ale rywalki pokonała słabe. Grały ze soba 2-krotnie i 2 razy lepsza była Suarez Navarro. Dziś to ona jest zdecydowaną faworytką, zbyt wysoki kurs ten kurs choć i tak spadł, bo wyjściowym był 1.50

 

Meusburger - Szavay 1.60 Bwin

 

drugi typ z kwalifikacji w Stuttgarcie na dziś. Typ oczywiście przeciwko Szavay, która nie grała od maja, w rankingu WTA spadła do piątej setki. Meusburger może i się wynikami nie wyróżnia w ostatnim czasie, ale dziś powinna być górą, ciężko widzę by w pierwszym meczu turniejowym po takiej przerwie Szavay była w stanie powalczyć, takie powroty najczęściej kończą się szybkimi porażkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Korolev - Vagnozzi 1.67 PaddyPower

 

Nigdy Korolev nie pasował mi ze swoim stylem na ziemię, po licznych problemach z kontuzjami nie może wrócić do dobrej dyspozycji, obecnie spadł do czwartej setki rankingu ATP. Ostatnie dwa występy na ziemi tragiczne, porażki: 1:6 1:6 z Bautistą-Agutem w kwalach Casablanki i 4:6 6:7 z słabym Martim w kwalifikacjach challengera w Rzymie. Vagnozzi natomiast to specjalista od tej nawierzchni, gra na niej praktycznie na okrągło, kiedy tylko może, starcza to na drugą setkę rankingu, dziś według mnie zdecydowany faworyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP - SINGIEL: Bucharest (Rumunia) - Kwalifikacje, ziemna; g.12:20

Jurgen Zopp - Nikola Mektic

typ: Nikola Mektic

kurs: 3.50

bukmacher: Bet365

 

Decydująca runda kwalifikacyjna w turnieju ATP w Bukareszcie. Jurgen Zopp zmierzy się z Nikola Mektic, faworytem bukmacherów jest ten pierwszy, który jak na razie ograł Timo Nieminen 6-2, 6-1 i Razvana Sabau 6-4, 6-3. Chorwat natomiast ograł już Nikola Cacica 6-3, 6-2 oraz Kevina Krawietza 7-6(6), 6-7(4), 6-3. Kursy według mnie na to spotkanie są raczej nieadekwatne ponieważ na Estończyka jest w granicach 1.2-1.3 natomiast na Mektica 3.5, dla mnie natomiast to spotkanie nie ma zdecydowanego faworyta dlatego warto według mnie zagrać za mniejszą stawkę właśnie Chorwata, który jest bardzo niedoceniany i chyba lekko lekceważony przed tym pojedynkiem.

Obaj zawodnicy mają niezłe statystyki gry na kortach ziemnych. Jurgen Zopp 67.13 % zwycięstw na cegle, natomiast Nikola Mektic 62.2 % zwycięstw na cegle. Małym plusem być może jest fakt, że Estończyk gra po raz pierwszy w tym sezonie na kortach ziemnych, gdy Chorwat natomiast gra już na cegle w tym sezonie od początku marca (bilans 7/5). Może więc to większe ogranie w tym sezonie na cegle być małym handicapem w stronę Chorwata, bo Zopp mimo, że rozegrał już dwa spotkania na cegle to jednak z rywalami, którzy raczej nie mogli mu sprawić kłopotów.

Patrząc na statystyki obu graczy z poprzednich meczów kwalifikacyjnych to można napisać, że Zopp ma większą skuteczność zdobytych punktów z pierwszego serwisu niż Nikola Mektic, jednak nie najlepiej wygląda to z drugim serwisem, który był na poziomie 47% i 41% w meczach z Timo Nieminenem i Razvan Sabau. To też sprawiało, że rywale mieli swoje szansę na przełamanie serwisu rywala jednak zbyt wielu szans nie wykorzystali. Warto również zwrócić uwagę, że Zopp ma bardzo nierówne pierwsze podanie w meczu z Sabau było to 69% natomiast już z Nieminenem 41%. Jeżeli więc Estończykowi również dzisiaj nie będzie "siedziało" pierwsze podanie może mieć spore problemy z wygraniem meczu. Mektic natomiast te statystyki ma bardziej wyrównane (choć nie są one jakieś rewelacyjne) to jednak można napisać, że jest bardziej powtarzalny i równy w odstępie całego spotkania. Mam nadzieje, że dzisiaj będzie podobnie i pozwoli mu to wygrać ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Andrey Golubev (KAZ) - Steve Darcis (BEL)

Zakład na sety

Typ: 2:0

Kurs:4.20

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Faworytem bukmacherów przed tym spotkaniem jest reprezentant Belgii Steve Darcis. Czy jednak słusznie? Ostatnio Steve Darcis próbował swoich sił w Monte-Carlo gdzie wygrał jedynie z Sebastienem Couberese, z zawodnikiem o którym ogólnie nic nie wiadomo. W decydującej rundzie kwalifikacyjnej przegrał natomiast z Frederico Gilem w trzech setach i nawet nie awansował do turnieju głównego.

Andrey Golubev natomiast, mimo, że dla wielu nie jest zawodnikiem dobrze radzącym sobie na cegle, grał w poprzednim tygodniu w Challengerze w Rzymie tam najpierw pokonał Marco Cecchinato, a następnie przegrał w drugiej rundzie z późniejszym finalistą Rui Machado w trzech setach. Do turnieju głównego w Barcelonie natomiast przebijał się przez kwalifikacje gdzie wygrał dwa spotkania (2-0) z niezłymi zawodnikami na cegle czyli Juan-Sebastian Cabal i Adrian Menendez-Maceiras.

Oczywiście statystycznie Golubev ma 52.44 % zwycięstw na cegle, jednak pamiętajmy, że składa się na to głównie słaby poprzedni sezon na cegle gdzie miał bilans 1/15, obecnie natomiast wygląda to dużo lepiej. Darcis natomiast ma 67.87 % zwycięstw na cegle ale w Monte-Carlo nie udało mu się nawet przejść przez kwalifikacje.

Według mnie możemy spodziewać się w tym spotkaniu niespodzianki jaką niewątpliwie byłoby by zwycięstwo reprezentanta Kazachstanu. Ja osobiście typuję nawet dokładny wynik tego meczu 2-0 na stronę Andreya Golubeva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Barcelona, 17-00, 23.04.2012

Ramirez Hidalgo - Stepanek

typ; 1

3.02

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju atp w Barcelonie, reprezentant gospodarzy, Ruben Ramirez Hidalgo spotka sie z Czechem Radkiem Stepankiem. Zdecydowanym faworytem bukmacherow wydaje sie byc doswiadczony Czech, ja mam jednak nieco odmienne zdanie. Radek Stepanek to zawodnik preferujacy zdecydowanie korty szybsze, jego gra opiera sie na serwisie i szybkim konczeniu akcji, najczesciej wolejowym. Na takiej nawierzchni nie daje mu to wiekszych szans na zwojowanie turnieju. Hiszpan to typowy zawodnik na ceglana maczke, lubi dlugo przebijac. Sadze, ze dzis, wiekowy juz Czech moze tego po prostu nie wytrzymac. W Monte Carlo Czech przegral juz w pierwszej rundzie z Jaarko Nieminenem w dwoch partiach. Hiszpan natomiast ma za soba bardzo udane tygodnie. Wygral challengera na ziemi w Saint Luis Potosi, byl w finale challengera w Kolumbii. Ponadto dzis wystapi przed wlasna publicznoscia, bedzie podwojnie zmotywowany. Mysle, ze ma dzis ogromne szanse na sprawienie niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska, Urszula - Bertens, K 1 2.18

 

Ulka ma potencjał, problemem jest póki co głowa. Przeciwniczki nie znam w ogóle, a to bardziej świadczy o jej słabości niż mojej wiedzy.

 

Schiavone, F - Niculescu, M 1 1.5

 

Niculescu niby na clayu grać potrafi, ale w tym roku wyraźnie obniżyła loty. Schiavone z roku na rok odrobinę słabsza, ale na mączce zawsze prezentowała się bardzo dobrze.

 

Barrois, K - Petkovic, A 2 1.24

 

Barrois jest po prostu bardzo drewniana. Petkovic wraca po kontuzji i o ile nie jest to powrót przedwczesny, to o jej zwycięstwo jestem spokojny.

 

 

Goffin, D - Andujar, P 2 1.29

 

Andujar na mączce to już niezła marka. Goffin póki co balansuje między turniejami ATP a czelkami.

 

Brands, D - Dodig, I 2 1.59

 

Dodiga uważam za bardziej klasowego gracza, na plus dobra gra w MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderson K. - Del Bonis F godz. 11:00

typ:1

kurs: 1,77

Buk: Pinnacle

 

Dzisiaj na kortach w Barcelonie dojdzie do pojedynku zawodnika z RPA Kevina Andersona z Argentyńczykiem Federico Del Bonis-em. Według mnie spotkanie to powinien wygrać plasujący się o 100 miejsc wyżej Anderson. Choć nie prezentuję on ostatnio jakiejś wysokiej formy,powinien sprostać coraz lepiej grającemu Del Bonisowi. Argentyńczyk dobrze spisuję się w kwalifikacjach jednak już w głownym turnieju zawodzi,tak było m.in. w Casablance i Monte Carlo gdzie odpadł w pierwszej rundzie przegrywając z Chardym oraz Andujarem. W tym roku najlepiej spisał się na Chellengerze w Sao Paulo na poczatku roku gdzie odpadł w półfinale. W turniejach lepiej obsadzonych dotarł do 3 rundy w Chile oraz w Marakeszu,gdzie jednak nie było najlepszych.

Anderson w tym roku wygrał turniej w Delray Beach ogrywając m.in. zawodników gospodarzy Roddicka oraz Isnera. Zazwyczaj Kevin wygrywa dwie ,trzy rundy jedynie tydzień temu w Monte Carlo odpadł w pierwszym meczu przegrywając z Bellucci . Nie miał szczęścia również na Indian Wells gdzie w pierwszej rundzie musiał zmierzyć się z Djoko.

Patrząc na wyniki Anderson prezentuję się lepiej,widać znaczne postepy Del Bonisa jednak z zawodnikami z czołowki jeszcze sobie nie radzi. Sądzę,że zawodnik z RPA wygra to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, 15-00, 25.04.2012, WTA FES

Begu - Kuznetsova

typ; 1/1

3.25

Bet365

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju WTA w marokanskim, Fes, na kortach ziemnych, Rumunka Begu spotka sie z Rosjanka Svetlana Kuznetsova. Faworytka bukmacherow wydaje sie byc bardziej doswiadczona Rosjanka, ja jednak nie bylbym dzis taki pewny jej zwyciestwa. Obie panie spotykaly sie jak do tej pory dwukrotnie i podzielily sie zwyciestwami. Obydwa spotkania mialy swoje miejsce w ubieglym roku, na kortach ziemnych, w Marbelli wygrala Rumunka, w Rolland Garros - Rosjanka, w Paryzu mamy do czynienia jednak z odrobine szybszymi kortami niz normalne korty ceglane. Korty ceglane daja wieksze szanse Rumunce, ktora na tych kortach czuje sie najlepiej. Rosjanka preferuje raczej korty szybsze, gra ofensywnie, z coraz mniejsza regularnoscia. Rosjanka o ile kiedys slynela z bardzo dobrego przygotowania fizycznego, z tym jest juz jednak gorzej z wiekiem. Rowniez forma w ostatnim czasie Rosjanki nie zachwyca. W Dubaju I runda, w Miami rowniez I, w Indian Wells II, dzieki kreczowi rywalki w I rudzie. Biorac pod uwage kursy wystawione w dzisiejszym spotkaniu na zwyciestwo Rumunki uwazam, ze az zal byloby nie skorzystac z takiej promocji. Sadze, ze Rumunka ma ogromne szanse na zwyciestwo w dzisiejszym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muguruza Blanco G. - Bertens K. godz. 13:00

typ: 1

kurs:1,52

Buk: Pinnacle

 

Ćwierćfinał turnieju w Fes/Maroko. Naprzeciw siebie staną Hiszpanka Muguruza Blanco (139) oraz Holenderka Bertens. Dla mnie faworytką tego spotkania jest zawodniczka z Hiszpanii,miała jak dotąd łatwiejszą drogę do 3 rundy. W eliminacjach pokonała Botto, Bianca 2:1 57 61 63, w pierwszej rundzie Tatishvili, Anna 2:1 75 57 64 w drugiej natomiast do zwycięstwa wystarczył tylko jeden wygrany set z Mayr-Achleitner 6-4,po którym Patricia skreczowała .

Holenderka w eliminacjach pokonała Pliskovą 2-1, w pierwszej rundzie Ulę Radwańską 6-4,7-5,natomiast wczoraj w trzech setach wygrała z Scheepers. Na pewno Hiszpanka miała więcej czasu na regenerację ,zagrała dwa sety mniej co przy grze o godzinie 13 w słonecznym Maroko może mieć duże znaczenie. Dla Holenderki to pierwszy w tym roku turniej z cyklu wta od Australian Open gdzie odpadła w kwalifikacjach. Ostatnio dobrze spisywała się w Chellengerach,jednak dzisiaj trafiła na bardziej wymagającą przeciwniczkę,która ostatnio pokazała się z dobrej strony na turnieju w Miami,gdzie odpadła w czwartej rundzie z późniejszą zwyciężczynią Agnieszką Radwańską.

Patrząc na wyniki ostatnich spotkań faworytką moją jak i bukmacherów jest Muguruza Blanco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Stuttgart, 15-30, 26.04.2012

Goerges - Stosur

typ; 1

3.12

Tobet

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju WTA w Stuttgarcie, reprezentantka gospodarzy Julia Goerges spotka sie z Australijka, Samantha Stosur. Faworytka bukmacherow wydaje sie byc bardziej doswiadczona Stosur. Ja mam jednak nieco odmienne zdanie na temat dzisiejszego spotkania. Uwazam, ze Niemka ma ogromne szanse na zwyciestwo ze Stosur. Bilans spotkan obydwu pan jest korzystny dla reprezentantki Niemiec, wynosi 2-0. Obie panie spotkaly sie rok temu na tych samych kortach, wtedy triumfowala Goerges dzis moze byc podobnie. Niemka bedzie bronic sporej ilosci punktow z poprzedniego roku, bedzie, wiec maksymalnie zmotywowana. Goerges bardzo dobrze czuje sie na szybkim, korcie ziemnym w Stuttgarcie. Stosur w tym sezonie nie imponuje formą. Australijka to przede wszystkim forehand, serwis i gra przy siatce. Niemka potrafi grac z takimi zawodniczkami, co udowodnila chocby w dwoch rozegranych spotkaniach z Australijka. Sadze, ze to Niemka dzis awansuje do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis ATP Bukareszt, 29.04.2012r, 14-00

Simon - Fognini

typ; 2

4.72

Pinnacle

Analiza

Jutro w spotkaniu finalowym turnieju ATP w Bukareszcie, Wloch, Fabio Fognini spotka sie z Francuzem Simonem Gillem. Bukmacherzy praktycznie nie daja wiekszych szans na zwyciestwo w tym spotkaniu nizej notowanemu Wlochowi. Ja jednak daje mu spore szanse na zwyciestwo w jutrzejszym spotkaniu. Fabio Fognini bardzo dobrze czuje sie na korcie ziemnym, to zdecydowanie jego ulubiona nawierzchnia. W tym turnieju Wloch stracil zaledwie jednego seta, w pojedynku z rodakiem, Andreasem Seppim. Bez straty seta Wloch ogrywal Balazsa, Souze i Baghdatisa. Francuz podobnie, rowniez stracil zaledwie jednego seta, w spotkaniu z Lukaszem Kubotem, bez strat ogrywal Bachingera i Sele. Francuz mial ogromne klopoty w spotkaniu z Kubotem, po przegraniu pierwszego seta byl bliski odpadniecia z turnieju. Francuz nie jest wiec w swojej najwyzszej dypozycji. W tym upatruje szansy Wlocha, ktory jest w moim odczuciu zawodnikiem regularniejszym. Mysle, ze ma on jutro ogromne szanse na wywalczenie tytulu w Bukareszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...