Skocz do zawartości

Poleffki %-)


pershing

Rekomendowane odpowiedzi


Wraca Kamil Stoch po Igrzyskach w Soczi i zdobyciu Kryształowej Kuli do domu, a tam żona przygotowała przyjęcie na jego cześć. Są wszyscy: Prezes Tajner, trenerzy Kruczek i Mateja, skoczkowie: Małysz, Hula, Murańka, Miętus, Kot, Ziobro, Kubacki, Zniszczoł, Żyła oraz sąsiedzi – górale. W pewnym momencie skończyły się Harnasie... Żona mówi do Stocha "Kamil, skocz po piwo do sklepu". Stoch na t...o: "Dla mnie to za blisko, niech Miętus skoczy...”. Na to Miętus "Dla mnie to za daleko, może niech Żyła skoczy". A Żyła (szturchając w Ziobro Kubackiego): "Ja, dlaczego ja ?. W wojsku jest tak, że skacze Kot, najmłodszy". Na to Kot "Ale najmłodszy jest Murańka, niech on skoczy". A na to Klimek nieśmiało: "Ja ? . Ja nie jestem pełnoletni, nie sprzedadzą mi piwa, co najwyżej Miętusy" ... . Kubacki przekonywał wszystkich, że musi być zapewne jakiś Kruczek, aby Klimkowi jednak to piwo sprzedali. Trener Mateja tak intensywnie myślał, że aż mu się Żyła na czole pojawiła, a pod rozpiętym dresem odznaczało się suche Ziobro trenera. Zaś trener Kruczek patrzy w stronę Zniszczoła, i po chwili namysłu decyduje: "On nie, jeszcze butelki po drodze wytłucze...". Wreszcie odzywa się Prezes Tajner "Leć, Adam, leeeć.." A Małysz"Ja ?. Ja już dawno nie skaczę..., niech Stefan Hula". Na to trener Mateja "No nie bądź Żyła Stefan, nie daj się prosić".... i Stefan zgodził się. A żona Stocha mówi do Stefka: "To weź jeszcze Miętusy dla Klimka, wódkę dla Prezesa i sok „Fortuna”, bo Fortuna do wódki pasuje...”. Stefan wraca po kwadransie i mówi: "Fortuna nam nie sprzyja. Halny Hula – sklep Zniszczoł, ani harnasiów nie będzie, ani Miętusów dla Klimka, ani wódki i „Fortuny”..... wszystko Zakopane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...