Skocz do zawartości

WTA: Charleston


radomiak1910

Rekomendowane odpowiedzi

WTA - CHARLESTON

 

mediumimage_738.jpg

 

Miejsce: Charleston, USA

Ranga: Premier

Uczestników: S-56 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $740,000

Strona oficjalna: http://www.familycirclecup.com/

 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

 

Tenis WTA Charleston 16-00, 1.04.2012r

Karolina Pliskova - Larcher de Brito

typ: 2

1.97

Betsafe

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy kwalifikacyjnej do turnieju wta w Charleston, Czeszka Karolina Pliskova spotka sie z Portugalka Larcher de Brito. W pierwszej rundzie Portugalka nie miala zadnych problemow z pokonaniem Amerykanki, Stevenson odprawiajac ja 6-2 6-3. Czeszka natomiast niemilosiernie meczyla sie w spotkaniu z nikomu blizej nieznana Belgijka, Hendler wygrywajac po trzech partiach. W Charleston mamy doczynienia z amerykanską, zieloną mączką, jest ona odrobine szybsza od normalnej maczki, europejskiej. Uwazam jednak, ze mimo to taka nawierzchnia bardziej odpowiada Portugalce, ktora gra tenis bardzo defensywny. Czeszka natomiast opiera swoje gre na ofensywie i dobrym serwisie. Portugalka to duzo bardziej regularniejsza zawodniczka. Obie spotkaly sie dwa lata temu, w kwalifikacjach us open, wtedy gora byla Portugalka w dwoch partiach. Sadze, ze dzis powinno byc podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Tenis ziemny WTA Charleston 19:30

Spotkanie: McHale C. (Usa) - Wozniak A. (Can)

Typ: Powyżej 20,5 gemów

Kurs: 1.76

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

 

 

Dzisiaj rusza kolejny turniej z cyklu WTA, tym razem Panie zagrają w Charleston (USA) na korcie ziemnym. W jednej z par 1 rundowych zagrają Kanadyjka ( Poskiego pochodzenia ) Aleksandra Wozniak oraz Christina Mchale (USA). Ja uważam że to będzie bardzo długi i wyrównany mecz a zakończy się po minimum 21 gemach. Aleksandra jest to bardzo waleczna zawodniczka, obecnie zajmuje 65 miejsce w rankingu WTA. Nie jest faworytką tego meczu jednak ja daje jej więcej szans. W tym sezonie grała już sporo meczy, bowiem do turniejów zazwyczaj musiała się kwalifikować, a w tych kwalifikacjach pokonywała wiele dobrych zawodniczek, takich jak Jovanovski, Mirza, Bondarenko, Hercog, Rodionova, czy Cornet. W poprzednim tygodniu zagrała niezły turniej w Miami gdzie wygrała z Danilidou i Niculescu oraz przegrała z Williams. Co ważne we wszystkich 3 meczach grała 3 sety. Ogółem grała w tym sezonie już sporo bo aż 12 meczy - 3 setowych ( 3 sety gwarantują praktycznie over 20,5 gemów ). Wozniak w ostatnich 3 turniejch gdzie odpadała to przegrywała dopiero w 3 setach, nawet z naszą Isią potrafiła wygrać seta. W połowie marca wygrała turniej ITF Nassau, gdzie wygrała w finale z Cornet. Tak więc widać ma dosyć sporo dobrych wyników więc można mieć nadzieję że powalczy z Mchale. Rok temu w Charleston była w 1/8 finału gdzie uległa Petrovej. Tam rownież grała w turnieju 3setówke. Jeśli chodzi o McHale to rok temu w Charleston również odpadła w 1/8 finału, a w 1 rundzie grała 3 setowy mecz z Watson (2-1). W tym sezonie jest jedną z zawodniczek, które mocno poprawiły swoją gre. Była w 3 rundzie Australian Open, gdzie wygrała z Safarova czy Erakovic. W Doha odpadła z naszą Isią dopiero w ćwierćfinale, tam grała aż 2 mecze z 4 rozegranych 3 setowe. W Indian Wells pokonała Vesnine oraz Kvitovą (2-1) a odpadła dopiero z Kerber (1-2). Ostatni turniej w Miami wyszedł jej gorzej, wygrała tylko 1 mecz a później uległa Cetkovskiej ale to był dziwny mecz. Jeśli chodzi o H2H to równieź duży plus, w Us Open 2011 grały długo ( 3 setowy ) mecz i po 32 gemach wygrała Mchle. Myślę że te zawodniczki mogą zagrać over w tym typie nawet przy dwóch setach bowiem mecz powinien być zacięty a sety wygrywane po długiej walce tym bardziej że to wolna nawierzchnia, na której większe szanse mają przyjmujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że lubię te turnieje na amerykańskiej mączce, dlatego ruszam z typowaniem już od poniedziałku:

 

Stephanie Dubois - Elena Vesnina (1) 3.3

 

Czemu nie ? Vesnina po kontuzji nie gra zupełnie nic, dlatego takie kursy przeciwko niej warto brać. Kanadyjka należy raczej do przeciętnych zawodniczek, bez większych sukcesów w karierze na poziomie wyższym niż ITF. Co ciekawe obie grały raz w tym roku i wygrałą Dubois.

 

Jamie Hampton - Sloane Stephens (1) 2.00

 

Hampton to takie małe objawienie tego sezonu. Zresztą o Stephens też można mówić dobrze, zwłaszcza w kontekście ostatniego turnieju w Miami. Stylem gry jednak Hampton wydaje mi się bardziej przystosowana do mączki, dlatego też postawię na nią w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Wta Charleston, 19-30, 2.04.2012r

Minella - Lucic

typ; 0-2

3.50

WilliamHill

analiza

Dzis w spotkaniu pierwszej rundy turnieju wta na amerykanskiej maczce w Charleston, zawodniczka z Luksemburgu, Mandy Minella zagra z Chorwatka, Lucic. O dziwo faworytka bukmacherow jest w dzisiejszym spotkaniu Minella, co mnie bardzo dziwi. No bo co takiego dokonala Minella ostatnimi czasy, ze jest w tym spotkaniu uwazana za faworytke? Zawodniczka z Luksemburga oczywiscie duzo lepiej czuje sie na maczce, niz na kortach szybkich, lecz w Charleston mamy doczynienia z szybka maczka. Minella ostatnimi czasy przegrywala w kwalifikacjach w Miami, I rundzie ITFu w Osprey czy kwalifikacjach indian wells. Lucic grala niewiele, ale jednak lepiej od jej dzisiejszej przeciwniczki. Lucic przegrala po walce z kateryna bondarenko, w trzech partiach, w Miami. Chorwatka wygrala juz podczas tego turnieju dwa spotkania, w kwalifikacjach, ograla Cabeze Candele i Amerykanke, Kalhorn. Uwazam, ze to Chorwatka jest faworytka dzisiejszego spotkania i to ona siegnie dzis po pewne zwyciestwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA

Mecz: Zahlavova Strycova B. - Giorgi C

Data: 02-04-12 18:30

Typ: 2:0

Kurs: 2.75

Bukmacher: Expekt

Analiza: Dzisiaj rozpoczyna się pierwsza runda tenisowego turnieju kobiet w Charleston. Z pośród mnóstwa meczy tej najmniej przewidywanej rundy wstępnej każdego turnieju, zdecydowałem się zagrać typ na Czeszkę Barborę Zahlavovą Strycovą, która w rankingu WTA zajmuje znacznie wyższą pozycję od jej dzisiejszej przeciwniczki. Zahlavova Strycova jest w nim na 58 miejscu, podczas gdy Giorgi plasuje się 90 miejsc niżej. Widać, że Włoszka nie jest na tyle ograna co inne zawodniczki i napewno będzię potrzebowała tego ogrania, a to na korcie widać. Nie miała jeszcze okazji, by zmierzyć się z silniejszymi zawodniczkami WTA, więc stawiam tutaj na zdecydowane zwycięstwo Zahlavovej Strycovej. Podczas jej ostatniego turnieju w Miami, Czeszka doszła do drugiej rundy, w której uległa Caroline Wozniacki, która chyba powoli będzie wracać do formy. W pierwszej fazie Zahlavova Strycova pokonała bez straty seta Verę Duszeviną, wygrywając 7:6, 6:4. Dzisiaj nie wyobrażam sobie innego rezultatu jak łatwe i przyjemne zwycięstwo Czeszki. Kurs bardzo atrakcyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Charleston 19-30, 3.04.2012

Zvonareva - Bondarenko

typ; 2-0

2.15

WilliamHill

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju wta w charleston, rozstawiona z numerem czwartym w tym turnieju, Rosjanka, Vera Zvonareva spotka sie z Ukrainka Kateryna Bondarenko. Faworytka bukmacherow jest Rosjanka, choc w moim odczuciu bukmacherzy mogliby ja bardziej faworyzowac. Rosjanka nie radzi sobie ostatnio najlepiej, to fakt. Przegrywala w I rundzie w Doha, drugiej Indian Wells i pierwszej w Miami. Zvonareva wraca jednak do Charleston, a tam jak mowi czuje sie swietnie. Rosjanka zawsze notuje bardzo dobre wyniki na tutejszych kortach. Kateryna natomiast rowniez forma nie zachwyca, wiec niewidze dlaczego mialaby dzis pokonac bardziej utytulowana Rosjanke. Ukrainka w pierwszej rundzie niemilosiernie meczyla sie z Govrotsova, wygrywajac po trzech setach. Widac, ze Ukrainka ma problemy z optymalna dyspozycja. Slaba forma Rosjanki nie moze natomiast trwac wiecznie, tym bardziej, ze to czolowa tenisistka swiata. Uwazam, ze Rosjanka odrodzi sie na tutejszych, bardzo lubianych przez nia kortach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - WTA Charleston

Spotkanie: Nadia Petrova - Jill Craybas

Typ: Nadia Petrova -5.5 gemów (handicap 2-drogowy)

Kurs:1.66

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

W pierwszej rundzie turnieju w Charleston Nadia Petrova łatwo pokonała Marianę Duque-Marino 6-1, 6-2, Jill Craybas natomiast w pierwszej rundzie pokonała Akgul Amanmuradova 7-6(2), 7-6(6) wcześniej jednak doświadczona Amerykanka grała w eliminacjach i wygrała w nich z Abigail Spears i Madison Brengle czyli zawodniczkami dość mało znanymi.

Faworytką dzisiejszego spotkania jest oczywiście Rosjanka, która ma nie tylko niezłe statystyki meczów na cegle (103 zwycięstw/54 porażek, 65.61 % skuteczności) ale również fakt, że grała z Jill Craybas 3 razy i za każdym razem z nią wygrywała (zawsze po 2-setowym pojedynku). Ponadto zobaczmy jak wyglądają statystyki Amerykanki na cegle: 64 zwycięstwa/88 porażki, 42.11 % skuteczności czyli nie najlepiej. I samo zwycięstwo nad Akgul Amanmuradova tego nie zmienia ponieważ był to bardzo słaby mecz w wykonaniu reprezentantki Uzbekistanu, dość powiedzieć, że Craybas miała, aż 22 break pointy w tym spotkaniu! Ponadto potwierdziło się również to, że Amanmuradova nie potrafi grać z Craybas ich obecny bilans bezpośrednich starć wynosi 7-1 na korzyść oczywiście Amerykanki.

Dzisiaj jednak uważam, że 37-letnia Craybas nie będzie miała zbyt wiele okazji na przełamanie serwisu Nadi (o ile w ogóle). Postanowiłem zagrać pewne zwycięstwo Rosjanki z handicapem gemów wygranych -5.5. Warto bowiem dodać, że wczoraj mimo słabej gry Akgul miała 8 okazji na przełamanie serwisu Amerykanki z czego wykorzystała 4. Myślę, że dzisiaj serwis Amerykanki będzie dość często przełamywany przez Rosjankę a sam mecz będzie dość szybki i Nadia szybko upora się z Craybas. Wczoraj Patrova oddała 3 gemy Duque-Marino myślę, że Craybas dużo więcej nie ugra stąd też warto zagrać na handicap gemów na korzyść Rosjanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoli M. - Dushevina V godz. 18:00

typ: 2-0

kurs: 1,75

Buk: Bwin

 

Stawiam dzisiaj na gładkie zwycięstwo Francuski. Obecnie siódma w rankingu WTA Bartoli rozegrała dwa dobre turnieje w USA. W Indian Wells dotarła do ćwierćfinału ,gdzie przegrała z Ivanović ,wcześniej pokonała mi.in. Lepchenko,Scheepers oraz Safarovą. Jeszcze lepiej Marion zagrała w Miami gdzie odpadła dopiero w półfinale przegrywając z Agnieszką Radwańską. Sprawiła tam wielką sensację eliminując AZarenkę,którą pokonała 6-3,6-3. Wcześnie wygrała z Hercog, Halep i Kirilenko.

Widać,że forma francuski jest coraz lepsza i myślę,że nie będzie miała ona problemów z pokonaniem w dwóch setach Rosjanki,która ma turniejach w USA nie zachwyca . W Indian Wells odpadła w pierwszej rundzie,w Miami tak samo.

W pierwszej rundzie na tym turnieju Bartoli miała wolny los ,natomiast Dushevina pokonała Chinkę Chan, Yung-Jan 2:0 64 76. Choć Bartoli ma bilans 3-5 w pojedynkach z Dusheviną,to nie sugerowałbym się tym w ogóle,ostatni pojedynek te tenisistki rozegrały 2 lata temu na trawie tuz przed Wimbledonem. Pojedynek ten wygrała Francuzka. Jednak forma obu zawodniczek jest teraz inna ,Marion pnie się w górę, Rosjanka natomiast spada w rankingu. Patrząc jeszcze na bezpośrednie spotkanie,wszystkie 3 mecze , które wygrała Bartoli , kończyły się wynikiem 2-0,sądzę że dzisiaj też tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Wta Charleston 19-30, 4.04.2012r

Voegele - Hradecka

typ; 2

1.72

Betsson

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju wta w Charleston, Szwajcarka, S. Voegele spotka sie z Czeszka, Lucie Hradecka. Nieznaczna faworytka spotkania wedlug bukmacherow jest Czeszka. W pierwszej rundzie Voegele ograla Jarmile Gajdosova, po trzech setach. Szwajcarka grala rowniez w eliminacjach, gdzie w pokonanym polu zostawila Garcię i Mijackę. Voegele w ostatnim czasie jednak nie zachwycala. Przegrala w I rundzie kwalifikacji w Miami, czy II rundzie ITFu w Osprey. Hradecka bardzo dobrze czuje sie na kortach ziemnych, w Charleston mamy doczynienia z odrobine szybszym clayem, jednak jak widac po pierwszym spotkaniu z nasza Ula Radwanska, Czeszka czuje sie tutaj dobrze. Obie zawodniczki spotkaly sie dwa lata temu, na korcie ziemnym, wtedy pewnie wygrala Lucie. Dziś uwazam, ze powinno byc podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość delpiero88

Dyscyplina: WTA Charleston

Data i godzina spotkania: 06.04.2012/ 17:00

Spotkanie: Medina Garrigues A. / Shvedova Y. - Hlavackova A. / Hradecka L.

Typ: Hlavackova A. / Hradecka L. -1,5 seta

Kurs: 2,85

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

 

Dzisiaj o godzinie 17 rozegrane zostanie ćwierćfinałowe spotkanie pomiędzy deblem Medina Garrigues A. / Shvedova Y. i Hlavackova A. / Hradecka L.. Lekkim faworytem tego pojedynku według bukmacherów jest para Hlavackova/Hradecka i wydaje mi się, że powinny one wygrać to spotkanie gładko w dwóch setach. Po pierwsze za czeską parą przemawia ich starz deblowy, gdyż już od pewnego czasu grają razem w deblu. W tym roku wygrały już turnieje w Auckland i Memphis natomiast w Indian Wells i Australian Open dochodziły do półfinałów. W ostatnim turnieju wprawdzie zanotowały wpadkę ulegając Binerovej/Jans w pierwszej rundzie, jednak szybko się odbudowały, gdyż w tym turnieju pokonały w pierwszej rundzie bardzo dobry debel Kops-Jones/Spears gładko w dwóch setach 6-3, 6-1). Jeśli chodzi o przeciwniczki Czeszek, to grają ze sobą po raz pierwszy a więc wątpię aby mogły dzisiaj zagrozić w jakikolwiek sposób swoim rywalkom. Dlatego jak dla mnie ten pojedynek zakończy się gładkim wynikiem 2-0 dla Czeszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny WTA Charleston Debel 17:00

Spotkanie: Medina Garrigues A. / Shvedova Y. - Hlavackova A. / Hradecka L.

Typ: Hlavackova A. / Hradecka L.

Kurs: 1,70

Bukmacher: Tobet

Analiza:

 

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Charleston odbedzie się mecz ćwierćfinału debla kobiet. Zagrają w nim debel Hiszpańsko- Kazachstański czyli Medina Garrigues/ Yaroslava Shvedova i Czeski debel Hlavackova/Hradecka. Ja patrząc na zgranie oraz na dotychczsowe wyniki nie wacham się na typem i stawiam zwycięstwo Czeszek. Para Medina/Shvedova gra po raz pierwszy ze sobą właśnie w tym turnieju i dość sensacyjnie wygrały w 1 rundzie z King/Rodionova. Ale myślę że tylko na tyle ich będzie stać. Medina to całkiem dobra deblistka, jednak do wyników potrzebne jest zgranie takiego na pewno zawodniczki nie mają. Medina w tym sezonie grała już deble ale z różnymi zawodniczkami, najpierw w Australian Open z Pavlyuchenkovą ale odpadły już na starcie. W Doha również zagrała z Rosjanką i wygrały 1 mecz ale za słabszym deblem Cistea/Keothvong. W następnym meczu już uległy. W Dubaju Medina zmieniła koleżankę na naszą Polkę Alicję Rosolską. Wygrały po kreczu rywalek w 1 rundzie i znowu uległy w 2 rundzie. W Indian Wells, Medina grała z Pennetą i temu deblowi można było wróżyć całkiem dobre wyniki ale szybko je uciszyły Suarez/Dulko w 1 rundzie. W Miami ten debel w końcu wygrał więcej niż 1 spotkanie ale odpadły w 3 z King/Niculescu. Co się rzuca w oczy, Medina miała wiele koleżanek deblowych i często odpadała w 2 meczu, tak własnie prawdopodobnie będzie i w turnieju . Shvedova na poczatku sezonu grała deble z King i w Australian Open doszły do ćwierćfinału gdzie dpadły z ... Hlavackovą/Hradecką. Później nie grywała turniei i wróciła w Miami gdzie wygrała z Voskoboevą tylko 1 mecz. Myślę że dla tych zawodniczek będzie to ostatni mecz w tym turnieju. Obie grały tutaj single i na tym się koncentrowały. Czeszki również grały w singlu ale one zawsze grają również w deblu i wiedzą że tutaj mogą wiecej osiągnąć. Doszły już w tym sezonie do półfinału Australian Open, wygrały turniej w Memphis i grały w półfinale Indian Wells. Mają na koncie wiele wygranych z niezłymi deblami, jak Errani/Vinci czy Goerges/Lisicki. Myślę że dzisiejsze rywalki nie powinny im zagrozić w drodze do finału i Czeszki wygrają 2-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Charleston godz: 23:00

Spotkanie: Zvonareva - Safarova

typ: 2

kurs: 2.31

bukmacher: Pinnacle

 

Spotkanie w których kursy wq mnie powinny być odwrotne, ale zostawmy to, moim zdaniem faworytem tego spotkania jest Safarova. Zvonareva już wczoraj mogła odpaść z Voegele, lecz po wyrównanym meczu zdołała pokanać szwajcarkę w 3 setach. Safarova od kilku miesiący w bardzo dobrej formie, dysponuje przede wszystkim bardzo dobrym serwisem, w szczególności tym wyrzucającym na zewnątrz, jest leworęczną zawodniczką więc po tym serwisie często otwiera sobie cały kort na kończące uderzenie. Jej forehand również jest bardzo dobry, jeden z najlepszych w tourze, Czeszka zdobywa dużo winnersów, czasami potrafi dużo psuć, ale dzisiaj myślę że więcej będzie tych kończących uderzeń. Rosjankę dosyć długi czas nie widziałem w akcji, miała ona kilku miesięczną przerwę spowodowaną kontuzją, jej ostatnie turnieje pokazują że jest jeszcze w bardzo kiepskiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ziemny WTA Charleston, godz. 21.00

Spotkanie: Polona Hercog - Lucie Safarova [u/o 21 games]

Typ: over

Kurs: 1,855

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Półfinał turnieju w Charleston. Lucie Safarova wczoraj nie dała najmniejszych szans Zvonarevowej. Znowu Hercog to specjalista od gry na nawierzchni ceglastej i to spotkanie powinno potrwać dość długo. Według mnie być może 3 sety. Safarova po niezbyt udanych występach w Indiana Wells i Miami, w turnieju w Charleston gra znakomicie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na bardzo dobry serwis, z którym nie mogą sobie poradzić rywalki. Ale rywalki to Lucic, Wozniak i Zvonareva, która w tym roku gra katastrofalnie. Polona Hercog w turnieju ograła Date Krumm, Lepczenko i Bartoli, a wczoraj zmiotła z kortu Pietrovą. Rywalki raczej lepsze od tych, które pokonała Safarova. Lepczenko to też zawodniczka o mocnym serwisie, więc Hercog może mieć mniej problemów z serwisem Safarovej jak poprzednie rywalki Czeszki. Według mnie faworytki tutaj nie ma i sądzę, że to spotkanie potrwa długo, dlatego over gemowy wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ponadto bardziej skłaniałbym się ku Hercog, która w ostatnim czasie ma bilans gier na mączce 18-4, przy 13-9 Safarovej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlyuchenkova/Safarova - Medina Garigues/Shvedova 1 2.08

 

Typ ten gram ze względu na wyniki uzyskane w tym turnieju. Jest to mecz finałowy debla w Charleston, specyficznego turnieju na amerykańskiej ziemi. Debel Pavlyuchenkova/Safarova gra tu z dziką kartą i niespodziewanie dotarły Rosjanka z Czeszką do finału. Ich przeciwniczkami będą doświadczona Hiszpanka Medina Garrigues oraz powracająca do wysokiej dyspozycji Kazaszka Shvedova. Stawiam dziś na debel Pavlyuchenkova/Safarova ze względu na fakt, że Czeszka jest w znakomitej dyspozycji, w świetnym stylu doszła do finału singla. Oraz fakt, że w drodze do tego finału debla para ta pokonała zdecydowanie trudniejsze rywalki, a mianowicie dwa typowane przeze mnie do zwycięstwa w tym turnieju deble: Vesnina/Mirza i Huber/Raymond. Dziś to właśnie Rosjanka z Czeszką wydają mi się faworytkami finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...