Skocz do zawartości

NHL Sezon 2007/2008


chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

nas38.gifNashville Predators s Detroit Red Wings det38.gif

 

Ten mecz zawsze przykuwa moja uwage. Odkad pamietam byly bardzo ciekawe i mocno zaciete. Nawet gdy "Czerwone Skrzydla" wygrywaly roznica 4 goli, na boisku nie bylo to widoczne.

 

Dzis jednak, przegladajac statystyki, wpadlo mi w oko cos ciekawego.

Spojrzmy na ostatnie 6 bezposrednich pojedynkow miedzy tymi druzynami:

 

08/11-07 NHL Detroit vs. Nashville 2:2; 2:2 (OT); 3:2 (Po karnych)

30/03-07 NHL Nashville vs. Detroit 1:2

15/03-07 NHL Detroit vs. Nashville 4:2

14/03-07 NHL Nashville vs. Detroit 2:5

07/03-07 NHL Detroit vs. Nashville 3:3; 3:3 (OT); 4:3 (Po karnych)

25/02-07 NHL Nashville vs. Detroit 3:3; 4:3 (OT)

 

Az 3 z nich zakonczyly sie remisem po 60 minutach gry. 4 overki. Dzis jednak moim zdaniem overka nie bedzie :D Czym to popre? Otoz m.in. dlatego, ze Detroit gra dzis mecz w systemie "dzien-po-dniu" i mimo, iz mieli wczoraj gladka przeprawe na swojej tafli z zespolem St.Louis Blues, dzis nie bedzie tak prosto. Zmeczenie i dobra forma Nashville w swojej hali (6-2-1) to podstawowe "przeciw". Nie ma watpliwosci, ze sa jednym z pretendentow do tytulu, ale kazdy zespol (wezmy pod uwage chociazby ostatni mecz Ottawy) kiedys musi odpuscic mecz i zregenerowac sily. Najlepiej robic to wlasnie podczas takich spotkan jak dzisiejsze.

Cala moja teorie troche psuje brak kilku podstawowych graczy w druzynie gospodarzy. Nadal nie ma Petera Forsberga (nie zagra co najmniej do stycznia), Steve'a Sullivan'a (pauzuje co najmniej do grudnia), a pod znakiem zapytania stoi wystep Jasona Arnotta.

Jednak nie planowalem nawet stawiac tu czystej "1", o nie nie. Zerknijcie na ostatnie mecze Nashville (rozegrane w prawie identycznym skladzie jaki zagra dzis):

 

20/11-07 NHL St Louis vs. Nashville 2:1

18/11-07 NHL Nashville vs. St Louis 2:2; 2:2 (OT); 2:3 (Po karnych)

16/11-07 NHL Nashville vs. Chicago 4:4; 5:4 (OT)

13/11-07 NHL Columbus vs. Nashville 1:4

11/11-07 NHL Nashville vs. Columbus 3:3; 3:3 (OT); 4:3 (Po karnych)

08/11-07 NHL Detroit vs. Nashville 2:2; 2:2 (OT); 3:2 (Po karnych)

 

4 remisy na 6 meczow!! Wszyscy mowili, ze gospodarze beda w tym sezonie dobrym typem do progresji na remis, ale nie sadzilem, ze to bedzie az tak oczywiste %-)

Do tego wystarczy przejrzec ostatnie mecze Detroit, chodzi mi o te rozgrywane "dzien-po-dniu" by zauwazyc, ze bardzo czesto gdy pierwszy mecz wygrywali, w drugim remisowali, jak chociazby 4 dni temu z Columbusem.

 

Wiele znakow na niebie i ziemi wskazuje na to, ze dzisiejsze spotkanie zakonczy sie remisem. Ja raczej proponuje stawiac underka, jako, ze kontuzje w zespole gospodarzy i zmeczenie w druzynie gosci dadza sie we znaki. A na dodatek kursiwo przyjemne, czemu nie zagrac? :D

 

Nashville Predators vs. Detroit Red Wings typ: under 5,5 1.80 :spoko:wynik 3:2 :spoko:

Dla odwaznych, choc za niska stawke:

Nashville Predators vs. Detroit Red Wings typ: X 4.05 :c:blisko bylo :c:

Typ z amerykanskiego serwisu typerskiego:

Nashville Predators vs. Detroit Red Wings (1.tercja) typ: X 2.55 :spoko:wynik 1:1 :spoko:

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


det38.gifDetroit Red Wings s Calgary Flames cal38.gif

 

Dzis i jutro kolejne mecze LM, wszyscy zapewne zapomnieli o innych rozgrywkach. A tu tak na marginesie ukroil nam sie ladny pewniaczek, ktorym chcialbym sie z Wami podzielic.

Druzyna gospodarzy, pewna druga lokata w lidze, z bilansem 8 zwyciestw i 2 porazek bedzie dzis faworytem. I choc ostatnie mecze tego moze nie do konca dowodza, za to historia z cala pewnoscia. Popatrzmy na bezposrednie spotkania rozegrane na Joe Louis Arena od sezonu 06/07 do dzis:

 

11/10-07 Detroit vs. Calgary 4:2

21/04-07 Detroit vs. Calgary 5:1

15/04-07 Detroit vs. Calgary 3:1

13/04-07 Detroit vs. Calgary 4:1

12/02-07 Detroit vs. Calgary 7:4

02/11-06 Detroit vs. Calgary 3:2

 

Wlasnie! Detroit wygrywa wszystkie mecze na swojej tafli. U siebie sa nie do zatrzymania dla zespolu "Plomieni". Dodam rowniez, ze ostatnie 4 mecze z rzedu zakonczyly sie zwyciestwem gospodarzy (jeden po dogrywce). Przewazaja pod kazdym wzgledem, w ataku jak rowniez w obronie. Niepokoi mnie tylko ich ostatnia forma, choc grali wtedy bez 2 podstawowych graczy, ale to tylko popycha mnie do podwyzszenia stawki na tym singlu. Na przelamanie!!

 

Typ staje sie szczegolnie ciekawy, gdy przyjrzymy sie blizej druzynie gosci. Nie sa specjalnie mocni, powiedzialbym nawet, ze troche zawodza w tym sezonie. Jeszcze niedawno z PS, dzis, co prawda w nieco zmienionym skladzie, bez wiary i przekonania o swojej sile. Dopiero 22 lokata w tabeli i bilans na wyjazdach 4-6-0 to stanowczo za malo. Co prawda swietna postawa z drugim w klasyfikacji meczow na wlasnej tafli - Colorado, ale to tylko przelotne wybicie. Sa bez formy, widac to w niemal kazdym meczu. Do tego zdziesiatkowany przez kontuzje (z tych powaznych oslabien to brak Marcusa Nilsona na lewym skrzydle, oraz 2 rezerwowych bramkarzy).

W ostatnim meczu rowniez nie zachwycili, nie strzelili nawet bramki dla St.Louis Blues, ktorzy radza sobie swietnie, ale nie tak dobrze, zeby ogrywac rywali do zera. W koncu to hokej. Zero polotu i finezji wsrod napastnikow nie napawa optymizmem, choc z takim zespolem jak Detroit zawsze pelna mobilizacja.

 

Wszystko przemawia za zespolem "Czerwonych Skrzydel", takze pierwszy gol dla nich powinno spokojnie wejsc, jako, ze w tym elemencie sa naprawde dobrzy. Polecam!

 

Detroit Red Wings vs. Calgary Flames typ: 1 1.75 :spoko:wynik 5:3 :spoko:

Detroit Red Wings vs. Calgary Flames (1.gol) typ: 1 1.60 :c:1.gol dla Calgary, choc 1.tercja dla Detroit 2:1 :/:c:

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyi38.gifNew York Islanders s Ottawa Senators ott38.gif

 

Na poczatek, jak zazwyczaj, krotkie opisy kazdej z druzyn.

Gospodarze: to ligowy sredniak, nawet pozycja jaka zajmuja w klasyfikacji generalnej na to wskazuje - 15. Bilansik u siebie niczego sobie: 8-3-1. 3 miejsce w swojej konferencji to tez nienajgorszy wynik. Ale mimo wszystko, to za malo, by pokonac tak silna w tym sezonie druzyne jak Ottawa. Nawet ich forma nie przepowiada niczego dobrego:

 

27/11-07 NY Islanders vs. Dallas 2:2; 2:3 (OT)

25/11-07 NY Islanders vs. Boston 2:1

23/11-07 Boston vs. NY Islanders 2:1

22/11-07 NY Islanders vs. Montreal 1:4

 

Warto przyjrzec sie blizej spotkaniu u siebie z Montrelem. Wlasnie wydaje mi sie, ze dzisiejszy mecz z Ottawa zakonczy sie podobnym wynikiem, gdyz oba zespoly maja podobny potencjal zespolowy, choc ...

 

No wlasnie, Ottawa, wszystko zalezy od tego czy i tym razem brak jednego z najskuteczniejszych skrzydel w lidze sparalizuje im ruchy :/ W poprzednich meczach do niedawna lider generalki (po wczorajszym zwyciestwie Detroit wskoczylo na fotel lidera) prezentowal sie slabo bez Alfredssona, co dzis zaprezentuje? Ciezko ocenic. Wiem jedno, spadli na drugie miejsce, a to juz wystarczajacy cios by w koncu wziac sie do roboty i przelamac 3 porazki z rzedu.

 

Biorac pod uwage ostatnie 10 meczow, oba zespoly prezentuja sie identycznie. Dlatego mnostwo osob, wsrod znanych mi typerow NHL proponuje tu stawiac na remis, ale wystarczy, ze zerkniemy na bezposrednie spotkania miedzy Wyspiarzami a Senatorami:

 

01/04-07 NY Islanders vs. Ottawa 2:5

16/03-07 Ottawa vs. NY Islanders 5:2

28/12-06 Ottawa vs. NY Islanders 2:0

06/12-06 NY Islanders vs. Ottawa 2:4

31/12-05 Ottawa vs. NY Islanders 4:3

24/12-05 NY Islanders vs. Ottawa 2:4

25/11-05 NY Islanders vs. Ottawa 2:6

06/11-05 Ottawa vs. NY Islanders 6:0

 

Po 4 spotkania na swojej tafli i na wyjezdzie, tak zeby bylo sprawiedliwie ;) ... Absolutnie na korzysc Ottawy, ktora tylko w jednym meczu miala trudna przeprawe (z 0:2 wyciagneli wtedy na 4:3 :D ). Nie mozna tego "nie zauwazyc", historia pokazuje, ze Senatorowie maja sposob na Wyspiarzy, nie ma watpliwosci. Do tego wiara w moj ulubiony zespol, ktoremu od poczatku kibicuje oraz przekonanie typem "na przelamanie" ... dla mnie czysta "2".

 

 

New York Islanders vs. Ottawa Senators typ: 2 2.10 :c:wynik 3:2 AP :c: // nie ma Alfredssona - nie ma Ottawy :/

 

Dzis tylko jeden typ, ale za duza kase. POLECAM!

:piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

det38.gifDetroit Red Wings s Tampa Bay LIghtning tam38.gif

 

Trzeba przyznac, ze zespol gospodarzy to moj ulubiony zespol do stawiania. Szczegolnie ostatnio, kazdy typ w meczu gdzie gra Detroit wchodzi. Dzis wiec znowu sprobujemy zarobic na nich, i szybko zapomniec o porazce Ottawy :( ktora sprawila wielka niespodzianke prezentujac sie bardzo slabo. Ale do rzeczy:

 

Zespol gospodarzy to zaraz po Ottawie jeden z potentatow do zdobycia PS. Prezentuje to chociazby w klasyfikacji generalnej, zajmujac fotel lidera. Bilans spotkan u siebie: 9-2-0 ... fantastyczny. Przelamali passe 2 porazek z rzedu w meczu z Calgary, wrocili na "tor zwyciestw", miejmy nadzieje, ze sie na nim utrzymaja, zwlaszcza, ze nie maja wymagajacego rywala ...

 

Zespol gosci zaprezentowal swoja aktualna forme w dzisiejszym meczu (w nocy czasu polskiego), przegrywajac na wyjezdzie 1:5 z druzyna Chicago. Amerykanskie serwisy pastwily sie nad ich postawa przez kilka godzin. Slabe noty jakie otrzymali hokeisci Tampy swiadcza o tymczasowej niedyspozycji lub, co gorsza, o powaznym kryzysie. Gdyz goscie nie wygrali od 5 meczow. Kontynuuja fatalna passe, ktora byc moze jest konsekwencja ciaglej rotacji w skladzie. Co tydzien inny zawodnik umieszczony zostaje na liscie kontuzjowanych graczy. Dzis nie wystapia m.in. Tim Taylor © oraz Ryan Craig © a takze rezerwowy bramkarz.

 

Jesli chodzi o bezposrednie mecze obu zespolow, niestety nie zapisalo sie ich wiele w ostatnim czasie. Podczas przedsezonowych rozgrywek spotkali sie 2 razy, zas wczesniej w 2005 roku takze to jest tak naprawde pierwszy powazny mecz, ktory pokaze ktory z zespolow na chwile dzisiejsza jest mocniejszy. Ja osobiscie proponuje stawiac na gospodarzy, ktorzy na wlasnej tafli niszcza ... no i ten Henrik Zetterberg ;)

 

 

Detroit Red Wings vs. Tampa Bay Lightning typ: 1 1.75:spoko:wynik 4:2 :spoko:

Do tego jeszcze to, w czym Detroit jest najmocniejsze w lidze, 1.tercja :D :

Detroit Red Wings vs. Tampa Bay Lightning (1.tercja) typ: 1 2.15 :spoko:wynik 1:0 :spoko:

 

 

 

 

 

nyr38.gifNew York Rangers s New York Islanders nyi38.gif

 

Drugi mecz, ktory wybralem z dzisiejszej oferty to debry Nowego Jorku. Te mecze, zawsze zaciete, nigdy nie obfitowaly w gole. Moze inaczej - bardzo rzadko dalo sie zauwazyc grad bramek. Dzisiejszy mecz czuje nie odbiegnie od standardow. Popatrzmy na ostatnie mecze obu druzyn.

 

NY Rangers (8.miejsce z bilansem 13-9-2; u siebie 8-4-0)

25/11-07 NY Rangers vs. Dallas 2:3

24/11-07 Florida vs. NY Rangers 2:2; 2:2 (OT); 3:2 (Po karnych)

22/11-07 Tampa Bay vs. NY Rangers 1:2

20/11-07 NY Rangers vs. NY Islanders 1:2

 

Postawa slaba, ale jak to na Rangersow przystalo, traca niewiele bramek. Ostatnie 4 mecze - 4 undery. Do tego nas przyzwyczaili. Choc sa w generalce wyzej, forma nie wrozy nic dobrego. Poza tym dzis zagraja oslabieni, najprawdopodobniej nie zagra Brendan Shanahan (LW), Ryan Callahan (RW) oraz Sean Avery ©. Wiec sila w ataku nieco oslabnie, ale obrona w komplecie.

 

NY Islanders (12.miejsce z bilansem 13-8-1, na wyjazdach 4-5-0)

29/11-07 NY Islanders vs. Ottawa 2:2; 2:2 (OT); 3:2 (Po karnych)

27/11-07 NY Islanders vs. Dallas 2:2; 2:3 (OT)

25/11-07 NY Islanders vs. Boston 2:1

23/11-07 Boston vs. NY Islanders 2:1

 

Mocno zaskoczyla mnie niezwykle dobra postawa w dzisiejszym meczu przeciwko Ottawie, no ale derby rzadza sie innymi prawami. Dla druzyny gosci bedzie to tzw. "dzien-po-dniu" mecz. Zmeczenie da sie we znaki. I mimo, iz w niemal najmocniejszym ustawieniu wyjda na lod, bedzie im niezwykle ciezko. Z zestawienia ostatnich meczy zauwazamy, ze prezentuja sie niezle w swojej hali, zas cienko na wyjazdach. Normalnie widzac cos takiego postawilbym po prostu "1" na gospodarzy, ale goscie jak sie okazuje grali juz niedawno wyjazd z Rangersami. I o dziwo wygrali :| Takze wstrzymuje sie od tego rodzaju typow. W zamian proponuje grac under, gdyz Wyspiarze to tak jak Rangersi - typowi underowcy. Ostatnie derby zobrazowaly to dokladnie (mecz zakonczyl sie wynikiem 1:2).

 

Mam jednak wrazenie, ze zespol gospodarzy bedzie chcial sie zrewanzowac za ostatni mecz przed wlasna publicznoscia. Nalezaloby rozwazyc mocno taka ewentualnosc. Ja natomiast konsekwentnie proponuje grac under w tym meczu. Nic nie zapowiada lawiny goli, moim zdaniem 10/10, i juz licze zyski :D POLECAM!

 

Expekt proponuje zaklad na under 4,5 ... po dlugim namysle uwazam, ze rowniez taki typ powinien wejsc, a kursiwo zachecajace (2.05) takze mysle, ze warto zaryzykowac.

 

 

 

New York Rangers vs. New York Islanders typ: under 5,5 1.60 :c:wynik 4:2 :c:

New York Rangers vs. New York Islanders typ: under 4,5 2.05 :c:wynik 4:2 :c:

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam38.gifTampa Bay Lightning s Ottawa Senators ott38.gif

 

Zacznijmy od tego, ze po wyleczeniu urazu do skladu wraca Alfredsson. Czekalem na ten moment z analiza, Senatorowie byli nieprzewidywalni bez swego skrzydelka ;) Tak wiec skoro wyjsciowy sklad kompletny, postanowilem dzis sie skusic i typowac ten mecz.

 

Wielka przepasc pomiedzy obiema druzynami. Ottawa, choc przegrala ostatnie (!!) szesc meczy z rzedu, zdolala zachowac lokate wicelidera NHL z dosc interesujacym bilansem na wyjazdach 6-2-1. Detroit odskoczylo na 4pkt zas Dallas (ku mojemu zdziwieniu) depcze im juz po pietach i czeka na kolejna porazke. Dosc pechowo wypadl im ostatni mecz z NY Rangers. O wyniku zadecydowala pierwsza tercja, w ktorej bramkarz Rangersow H. Lundqvist po prostu zabarykadowal dojscie do wlasnej bramki, broniac wszystkie strzaly Ottawy. Teraz po powrocie Alfredssona czuje, ze wroca morale i sportowa zlosc i wszystko sie odmieni.

Z kolei Tampa to slabiak ligi, jak juz nieraz pisalem w swych analizach, nie ma juz w zasadzie szans na dobra pozycje w PO. 26 lokata to naprawde nie za ciekawie, choc bilans spotkan na swoim lodzie przyzwoity, nawet powiedzialbym bardzo dobry: 9-3-1. Przelamali oni ostatnio serie 6 porazek z rzedu (czyli dokladnie tyle ile dzis ma do przelamania przeciwnik) wygrywajac z Bostonem. W tym miesiacu czeka ich wiele trudnych pojedynkow z wyzej notowanymi rywalami jak chocby Montreal czy Toronto. Dzis z kolei podejmuja wicemistrza ligi na swoim lodzie, wcale nie bez szans na zwyciestwo.

 

Najgorsze jest to, ze oba zespoly graly ze soba tylko raz w tym roku, na dodatek w poprzednim sezonie, wiec nie ma czym sie podeprzec jesli chodzi o historie spotkan. Spojrzmy jednak na poprzednie bezposrednie pojedynki obu druzyn:

 

25/03-07 Tampa Bay vs. Ottawa 2:7

22/12-06 Ottawa vs. Tampa Bay 2:4

03/12-06 Ottawa vs. Tampa Bay 5:2

26/11-06 Tampa Bay vs. Ottawa 3:1

 

Dalsze to juz sezon 05/06, wiec sobie darowalem wklejanie :D Powyzsze na korzysc Ottawy, stosunkowo czesto pada over, ktory proponowalbym dzis stawiac. Do tego zwyciestwo Ottawy, ktora takie spotkania jak tu z "Blyskawicami" musi wygrywac jesli chce wrocic na fotel lidera. Jednak jako, ze wyjazd, moze byc ciezki i zaciety pojedynek. Ale watpliwosci nie mam. Polecam!

 

 

Tampa Bay Lightning vs. Ottawa Senators typ: 2 2.20 :c:wynik 4:3 OT :c:

Tampa Bay Lightning vs. Ottawa Senators typ: over 5,5 1.72 :spoko:wynik 4:3 OT :spoko:

 

Ottawa w koncu wygra, a juz daja dobre kursy, dlatego uwazam, ze warto ryzykowac!

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam38.gifTampa Bay Lightning s Carolina Hurricanes car38.gif

 

2 przeciwlegle bieguny generalki, 2 zupelnie inne style gry. A do tego pewne, prawidlowosci, ktore dzis wyciagniemy i zagramy.

Na poczatek pare slow o obu zespolach.

 

Gospodarze, po wygranej z wracajaca do formy ku memu zadowoleniu Ottawa, bedzie chciala pociagnac swoja dobra passe dalej. Mecz z Senatorami byl niezwykle waznym momentem w ich poczynaniach. Do tej pory 24 lokata i bilans spotkan na swoim lodzie 10-3-1, czyli stosunkowo niezle. Zespol ten prezentuje calkiem dobry poziom u siebie, potrafi wygrac z niemal kazdym przeciwnikiem, co od czasu do czasu udowadnia. Ich ostatnie spotkania co prawda moze nie sa imponujace, ale moze teraz sie przebudza? Co chcialbym jeszcze podkreslic, strzelaja i traca srednio nieco ponad 3 bramki w meczu. Na 6 ostatnich meczow wylapali 4 overki.

 

Goscie to zespol, ktory bedzie w tym sezonie walczyl o najwyzsze miejsca, mysle, ze podium jest bardzo mozliwe. W tym momencie 4 pozycja w lidze, i cieniutki bilansik wyjazdow (7-5-2). Odkad pamietam byl to zespol niezwykle nieprzewidywalny, dzis wygrywaja z liderem, jutro sromotna porazka z przedostatnim w lidze zespolem. Dlatego bardzo rzadko decyduje sie na typ w stylu 1x2 w ich meczach, chyba, ze jest wyrazne wskazanie na jakas opcje. Dzis takiego nie widze, choc jest cos, na co prawdopodobienstwo jest stosunkowo wysokie. Ilosc goli. Tak jak przeciwnicy strzelaja i traca srednio ponad 3 gole na mecz. Poza tym ostatnie 6 spotkan - 4 overy :D

Na dodatek zerknijmy na bezposrednie spotkania miedzy obiema druzynami:

 

24/11-07 Carolina vs. Tampa Bay 4:3

15/11-07 Tampa Bay vs. Carolina 6:1

09/11-07 Carolina vs. Tampa Bay 1:5

04/04-07 Tampa Bay vs. Carolina 3:2

31/03-07 Carolina vs. Tampa Bay 2:4

02/02-07 Carolina vs. Tampa Bay 0:4

21/01-07 Carolina vs. Tampa Bay 5:5; 5:5 (OT); 5:6 (Po karnych)

17/12-06 Tampa Bay vs. Carolina 2:3

29/10-06 Carolina vs. Tampa Bay 6:4

27/10-06 Tampa Bay vs. Carolina 5:1

17/10-06 Tampa Bay vs. Carolina 1:5

 

Nieco lepiej wypada w zestawieniu Tampa, ale nas interesuje glownie ilosc goli, a tu jak wol widzimy 8 overkow na 10 meczow. Bez watpienia gradem goli zakonczy sie dzisiejsza potyczka. Szczegolnie gdy oba zespoly wystapia w najmocniejszych skladach.

 

Szykuje sie bardzo zaciety mecz, oba zespoly pokazaly charakter w ostatnich swoich spotkaniach. Ja stawiam na duza ilosc goli i fauli w tym meczu. A gdybym mial stawiac zwyciezce, mysle, ze bardziej Tampa niz Carolina, ale remis wcale nie wykluczony. Polecam!

 

 

Tampa Bay Lightning vs. Carolina Hurricanes typ: over 5,5 1.87 :c:wynik 2:1 :c:

Tampa Bay Lightning vs. Carolina Hurricanes (włącznie z dogrywką i rzutami karnymi) typ: 1 1.75 :spoko:wynik 2:1 :spoko:

 

Edit. Ale zjechane dzis wyniczki. Masakra jakas. 2 mecze na 6 udalo mi sie trafic %-) - ten i Montreal. Dzis kolejne typy. Jest juz nas dwoch, wiec bedzie razniej.

pozdro Vader

:piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chmielu :piwo1:

 

TBL- CAR :t::jupi: wynik: 2-1

Moim zdaniem jest to bardzo dobra analiza. Sam rano analizowałem ten mecz i nic innego mi nie wychodzi jak tylko win Tampy. I sądzę, że regulaminowym czasie gry. Dlaczego? Jest kilka argumentów jakie mnie przekonują. W historii meczów między tymi ekipami był bardzo rzadko remis. Jak dla mnie Tampa ten mecz wygra w regulaminowym czasie albo popełnią jakieś błędy i wtopią to. Jednak drugiego scenariusza nie przewiduje. Mocno zdziwie się jak Tampa to przegra. Choć juz wiele rzeczy mnie dziwiło.

Tampa przełamała się w meczu z BOS. Powinni wygrać w reg. czasie gry z OTT. Jednak fenomenalna końcówka w wykonaniu Senatorów a zwłaszcza Alfredssona spowodowała dogrywkę i karne, w których jednak mniej mylili się gracze Błyskawic. Huragany z kolei ostatnio wygrały na wyjezdzie 0-4 ze Strażnikami. Ale można było to przewidzieć jako przełamanie i zmazanie blamażu z meczu wyjazdowego z Szabalmi gdzie wtopili 8-1.

W tym sezonie Błyskawice już pokonały okazale Huragany. Tak się składa, że w podpisie mam link do skrótu z tego meczu. Nie jest to przypadek bo kibicuje Tampie, a link już miałem wcześniej :) Można sobie obejrzeć wycinek tego meczu CAR może grać lepiej w defensywie. Ostatnio bramki dla Błyskawic nie strzela "magiczne trio", czyli Lecavalier, St. Louis, Richards. Ale chyba dziś już czas na gola Viniego :t: i myślę, ze także strzeli dziś Vaclav Prospal. :n:

Ciekawym akcentem jest to, że w składzie Huraganów dziś wystapi Stillman :t: . Dla mnie to jeden z tzw. "zawodników klucz". Co ciekawsze to straszny farciarz. Przyszedł na jeden sezon do Tampy i zdobył z nimi Puchar Stanleya. Z Tampy poszedł do Caroliny z zaraz zdobył kolejny Puchar. A dla porównania inni doskonali zawodnicy zmieniali kluby...szukali szansy na to żeby z jakim klubem podnieść Puchar i im się nie udało. Np. Paul Kariya ( obecnie STL). Zmienia kluby i jakoś nie może zdobyć swojego Pucharu.

A tak już pół żartem pół serio.

Ostatnio jak grałem Tampe z Bostonem także rano kurs był 2.20 na Bet365. Wieczorem wzrósł do 2.25. Mecz wygrały Błyskawice. Dziś rano zagrałem Tampe po kursie 2.20. A teraz na Bet365 jest 2.25. Czyżby powtórka z rozrywki? Oby...

Będę szukał linka, żeby móc go obejrzeć.

 

Kilka słów jeszcze o 2 meczach które są godne uwagi moim zdaniem.

NYR- TOR :n: wynik 2-6 :f:

Myślę, że z tego meczu warto wybrać między underem :n: lub win Strażników. Dlaczego?

TOR jako drużyna tracąca sporo goli ostatnio troche lepiej spisuje się w obronie. Choć to raczej mniej goli traci z powodu zwyżki formy Toskali (G). Poza tym po ostatniej porażce NYR u siebie z CAR Lundqvist (G) powinien się postarać o rehabilitacje. Bo nie sądze, żeby dziś w bramce wystąpił Valiquette. Więc under? :)

No i myślę, że Strażnicy dziś win. Dlaczego? Porażka do zera z CAR. Zmazanie tej porążki jak najbardziej potrzebne. Liście grają strszną padakę. Udało im się przełamać i mają teraz serie 3W. Ale nie sądzę, żeby to starczyło na Strażników.

Jak NYR miałby lepszego bramkarza na miare Brodeura, dorzucić do tego może obrnońce Lindstroema to mieliby GIGA skład. A tak mają MEGA skład :) Co powinno i tak wystarczyć w dziesiejszych okoliczonościach, żeby pokonać TOR.

 

BOS- MON :t::jupi: wynik: 2-4

Tutaj krótko. Murray, Kessel, Savard ( wszyscy BOS) nieźle sobie radzili w ostatnich meczach. Wczoraj grałem na nich po to żeby przełamać serie W NJD. Po 1 tercji było bardzo dobrze ale ostatecznie jednak remis 60' i porażka po OT. MON ma kiepską passe ostatnio. Natomiast niezły bilans spotkań na wyjeżdzie. Tak samo w pojedynku obu drużyn minimalnie na korzyść Kanadyjczyków. Gram na przełamanie słabej serii zwłaszcza ostatnio serii win in road MON. Kurs zachęcający. Rano był 2,70 na unibecie, 2,60 na Bwin. Teraz widzę, że spadły.

To tyle ode mnie...

 

Powodzenia i pozdrawiam!

 

EDIT: Ja skupiłem się wczoraj na tych 3 meczach no i niestety NYR zawiedli... Jak wyrównali na 2-2 już byłem dobrej myśli. Ale przy stanie 4-2 już wiedziałem, że jest pozamiatane. Zwłaszcza, że grałem 60'. No ale przy wyniku 4-2 dla TOR było 10 SOG z czego 4 gole... masakra...

 

pozdrawiam :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

det38.gifDetroit Red Wings s Minnesota Wild min38.gif

 

Dzis wiele spotkan, otworzylem oferte w expekcie i pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to pojedynek wlasnie tych dwoch zespolow. Standardowo, na poczatku kilka slow o kazdym z zespolow.

Gospodarze to juz legenda ligi. Wiele zdobytych tytulow, z reguly w czworce PO. Nie bez powodu, to bardzo silny zespol, laczacy takie klasowe nazwiska jak chociazby Mikael Samuelsson, Henrik Zetterberg czy Pavel Datsyuk, no i goalie Dominik Hasek, ktorzy w swoim reprezentacjach graja jak zaczarowani, no, moze oprocz tego ostatniego. Tworza zgrana ekipe, stad ich ciagle sukcesy. Aktualnie liderzy w generalce, z najlepszym bilansem spotkan u siebie (11-2-0). Passa 4 ostatnich zwyciestw nikogo wiec nie dziwi, choc moze nie grali z jakimis potegami, oprocz ostatniej potyczki z Montrealem na wyjezdzie, ktory pretenduje w tym sezonie do podium. Bardzo dobra postawa "Czerwonych Skrzydel" w tym meczu popycha mnie do typowania ich zwyciestwa w nastepnym meczu z kim by nie grali. Ale przyjrzyjmy sie blizej ich nastepnym przeciwnikom.

 

Druzyna gosci, przerwala przedwczoraj serie 4 zwyciestw z rzedu, co moze, choc nie musi, swiadczyc o jakims kryzysie w zespole. Od razu na wstepie napomkne, ze prawdopodobnie wplyw na taki bieg wydarzen (1:3 u siebie z Philadelphia) mialy kontuzje, z ktorymi boryka sie zespol. Rowniez dzis wystapia bez kilku dobrych graczy (absencja niektorych jeszcze nie jest potwierdzona), czesto zmiennikow, no ale tak mowiac szczerze, to zmiennikow tez trzeba miec na poziomie. Stawia ich to w zlym swietle przed bardzo trudnym, wyjazdowym pojedynkiem z Detroit.

Minnesota to typowy underowiec, malo strzela, malo traci (ich naskuteczniejszy hokeista Marian Gaborik zdobyl dotad 22 punkty - to mowi samo za siebie, dla porownania Zetteberg 37 :D ). W ich czterech ostatnich meczach padlo mniej niz 5 goli. Do tego stosunkowo slaba postawa na wyjazdach (5-5-2), co mocno zmniejsza szanse na wygrana.

 

W poprzednim sezonie spotkali sie 4 razy, trzykrotnie zwyciezyly "Skrzydla". Potem dwa predsezonowe spotkania, ktorych z reguly nie uznaje w analizach, no i to spotkanie bedzie pierwszym w sezonie 07/08. Nie spodziewam sie niespodzianki. Moj typ to Detroit. Do tego przewiduje malo goli. Tradycyjnie tez polecam typowac pierwszy gol, lub nawet pierwsza tercje dla gospodarzy, gdyz jak same statystyki pokazuja, w tym sa bezprecedensowo najlepsi.

 

 

Detroit Red Wings vs. Minnesota Wild typ: 1 1.80 :spoko:wynik 5:0 :spoko:

Detroit Red Wings vs. Minnesota Wild typ: under 5,5 1.72 :spoko:wynik 5:0 :spoko:

Tu na dodatek popiera mnie pewien amerykanski serwis bukmacherski :) :

Detroit Red Wings vs. Minnesota Wild (1.gol) typ: 1 1.65 :spoko:

 

 

 

pho38.gifPhoenix Coyotes s San Jose Sharks san38.gif

 

Oto i drugie spotkanie, ktore wydalo mi sie dosc ciekawe. Tutaj krotko.

Gospodarze, okupujacy dol tabeli, wyraznie odbili sie od dna, wygrywajac ze slabym zespolem LA Kings, przerywajac tym samym serie 4 porazek z rzedu (wszystkie wyjazdy). To bardzo slaby zespol, ktory od czasu do czasu zaprezentuje sie co najwyzej srednio. Haniebny bilans spotkan na swojej tafli (5-7-0) tego wcale nie poprawia. Nie pomaga nawet znakomitosc na lawce trenerskiej - Wayne Gretzky. Zespol juz raczej nie ma szans na awans to strefy PO. Z takimi zespolami zawsze trudno sie gra. Wczoraj na przyklad, nizej notowani Kings wysoko wygrali z Buffalo, ktorzy prezentowali ostatnio zwyzke formy. Nawet najlepsze zespoly, a do takich mysle zalicza sie San Jose, zawsze maja problemy z tymi "slabiakami".

 

Goscie aktualnie na miejscu siodmym, w koncu sie przelamali i zaczeli wygrywac. Passa +3 jeszcze moze nie jest oznaka zwyzki formy, ale na pewno podnosi morale i poziom gry poszczegolnych zawodnikow. Co ciekawe wszystkie trzy mecze zakonczyly sie wynikiem 3:2 ... Doskonale prezentuje sie Joe Thornton, ktory byl kluczowym zawodnikiem w kazdym wygranym meczu. Zespol "Rekinow" to typowy underowiec, strzelaja srednio 2.6 bramki na mecz, tracac ok. 2.

 

Widzielismy juz wiele bezposrednich pojedynkow obu zespolow. W poprzednim sezonie spotkali sie 8 razy, 6 z nich wygralo SJ. A w tym sezonie:

 

16/11-07 Phoenix vs. San Jose 0:6

13/11-07 San Jose vs. Phoenix 5:0

11/11-07 San Jose vs. Phoenix 4:1

 

Chyba maja jakis sposob na "Kojotow", wysokie zwyciestwa w kazdym meczu, tracac co najwyzej 1 bramke to mnie musze przyznac przekonalo. Proponuje dzis puscic singla na San Jose, ale jak juz ktos chce za duza kase, mysle, ze warto skusic sie na taki typ, ale lacznie z dogrywka i karnymi. Naprawde nie widze nic, co mogloby zrobic Phoenix, aby ten mecz wygrac. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja latwe zwyciestwo gosci, ale ja tam wole bym pewien :D POLECAM!

 

 

Phoenix Coyotes vs. San Jose Sharks (lacznie z dogrywka i karnymi) typ: 2 1.68 :spoko:wynik 0:1 :spoko:

 

To kombi polecam czysta "2".

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

det38.gifDetroit Red Wings s Carolina Hurricanes car38.gif

 

Spotkanie na szczycie. Oba zespoly walcza w tym sezonie o najwyzsze trofea. Oba zespoly prezentuja teraz wysoka forme, oab kroluja w swoich dywizjach. Spotkanie na pewno bedzie zaciete, ale po kolei...

 

Gospodarze kontynuuja serie 5 zwyciestw z rzedu. Nie straszny im zaden przeciwnik. Na pewno pojedynku z Carolina sie nie obawiaja, zwazywszy ze w swojej hali mloca wszystkich. Bilansik wzrosl o jedno oczko do puli zwyciestw, przedstawia sie teraz nastepujaco: 12-2-0. Imponujacy, naprawde. Poza tym fantastyczna forma czolowych hokeistow zespolu, to, co robi Zetteberg to wrecz niesamowite. Bez niego zgina.

 

Goscie, dzis na pozycji 4 w generalce, rowniez maja sie czym pochwalic. Strzelili do tej pory tylko 1 bramke mniej niz Detroit (co prawda rozegrali 2 mecze wiecej), choc traca o wiele wiecej (na pewno niemaly wplyw ma na to sromotna przegrana z Buffalo 1:8). Ze statystyk wynika ze dzisiejszy mecz zakonczy sie wynikiem wysokim, ja osobiscie nie polecam obstawiania ilosci goli. Undery/Overy dzis "no-bet" :uwaga:

 

To, co dzis zagram, to typ na zwyciestwo gospodarzy. Bardzo zachecajacy kurs u niektorych bukow nawet 2.00, stosunkowo duze szanse powodzenia, ktore wrosna jak tylko uswiadomimy sobie, ze Carolina gra drugi wyjazd z rzedu w systemie "dzien-po-dniu", dzisiajszy mecz z Montrealem na pewno ich wymeczyl. Ja osobiscie NIGDY nie stawiam na druzyny, ktore graja drugi mecz dzien po dniu, choc nie zawsze typuje ich przeciwnikow. Ale taka potega hokeja jak Detroit spokojnie to wykorzysta. No i jeszcze ten Chris Osgood, ktory ostatnio pokazuje wysoka forme, puszcza srednio ledwo 1.79 bramki/mecz.

 

W historii oba zespoly spotkaly sie 4 razy, lecz bylo to tak dawno, ze nie warto nawet przytaczac tu wynikow. Od ostatniego ich meczu sklady pozmienialy sie, nie byloby to obiektywne.

 

Jedyne co mnie martwi, to ta passa Detroit. Wiem, ze w koncu przegraja, bo kazdy zespol, chocby wygral 10 z rzedu, w koncu trafi na kogos silniejszego, ale dzis jeszcze powinni dac rade zmeczonej Carolinie. Jeszcze jako ciekawostke dodam, ze zauwazylem taka fajna prawdlowosc w wynikach wyjadowych meczy Caroliny. Spojrzcie:

 

09/12-07 Montreal vs. Carolina 1:5

07/12-07 Tampa Bay vs. Carolina 2:1

04/12-07 NY Rangers vs. Carolina 0:4

02/12-07 Buffalo vs. Carolina 8:1

 

Normalnie co drugi wyjazd sobie odpuszczaja. We wczesniejszych bylo podobnie. Koleno wtopa-wygrana-wtopa-wygrana, wiec dzis sie szykuje wtopa, a jak w ogole odpuszcza, to skonczy sie jak z Buffalo :smiech:

 

 

Detroit Red Wings vs. Carolina Hurricanes typ: 1 1.90 :spoko:wynik 5:2 :spoko:

Jak zawsze stawiam na pierwszego gola dla Detroit, jeszcze sie nie zawiodlem :D

Detroit Red Wings vs. Carolina Hurricanes (1.gol) typ: 1 1.60 :spoko:

 

 

Powodzenia!

:piwo1:

 

Edit. Nie no, nie ukrywam - 8 setek wpadlo. Dla mnie to juz jest pieniadz, gdyz nie operuje jeszcze kwotami po 400 czy 500 ziko jak Pershing :D Takze cholernie sie ciesze :yah:

Vader, upewniles mnie do 2 underow, skorzystalem z twojej azalizki i w necie rowniez siadlo :jupi: Dziekoweczka!!

Takze bardzo udana niedziela. Co do soboty, odpuscilem obstawianie, w jednym kombi zagralem overek 5,5 Montrealu i siadlo. Reszta - porazka totalna. Ale czulem, ze tak bedzie, po prostu co jakis czas trzeba sie wycofac, NHL to najbardziej schizowa liga na swiecie. Jak np. po lockout'cie wyniki byly tak straszne (rotacje w skladzie, mnostwo zawodnikow w nizszych ligach), ze odpuscilem obstawianie az do PO. Teraz jest juz w miare ok.

Zapraszam wieczorkiem na nowe swiezutkie anazlizki na najblizsze mecze NHL.

 

Pozdr

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chmielu!

 

Nie wiem czy wczoraj coś grałeś, ale jak dla mnie to była totalna porażka... Wszystkie mecze, które myślałem moim zdaniem były w miare godne zagrania wtopiły... Tylko udało mi się ustrzelić Caroline po ładnym kursie.Po prostu MASAKRA... :zdziwiony:

 

Co do meczu DET -CAR to dziś chyba należałoby się spodziewać, że w bramce stanie Hasek. Ostatnio notował kiepskie wyniki i na jakiś czas zagościł w bramce Chris.

Ale powrót Dominika był udany. Ostatnio w meczu MIN zanotował pierwszy w tym sezonie shutout. A DET wygrało u siebie 5-0. Trener wspominał wcześniej, że da szanse gry Dominikowi. Skoro tak dobrze wypadł ostatnio to myślę, że dziś także wyjdzie bronić.

Pytanie brzmi czy ostatni mecz był wyjątkowo dobry czy Hasek wraca do formy. Linia u/o to chyba jednak w tym meczu loteria. Tak jak piszesz.

A co do typu na DET. To obie ekipy rzadko grywają. Więc nie ma zbytnio porównania. CAR jest trochę nieobliczalna. Na tyle, ze wczoraj na nich zagrałem bo "czułem" ich win. W zasadzie DET powinno ich pokonać, ale po wczorajszej nocce już sam nie wiem co myśleć... Poza tym kurs na necie jest mizerny jak dla mnie... ok. 1,60 na reg. czas. tTakie kursy często lubią nie wchodzić... A kurs na ML to już w ogóle jakiś nie "nhl-owy"Więc jakbym miał brać DET to chyba hcp -1,5 po kursie 2.10.

Nawet to by weszło. :)

Jednak Hasek spisał się całkiem nieźle choć nie został three stars.

 

Ja dziś poszukam chyba jakiś underów w meczu NYR- NJD. Mianowicie może under 1,5 na 1 tercje :t: a także under 5 na cały mecz :t: . Obie ekipy raczej underowe. Bywa bardzo często, że w 1 tercji powoli się rozkręcają. Brodeur (golkiper NJD) powienien być dodatkowym atutem. No i może Lundqvist (bramakarz NYR) też się postara dziś...

 

Także zastanawiam się nad underem na 1 tercje :t: lub cały mecz w meczu :t: CHI- CGY. Mikołaj Khabibulin ( bramkarz CHI) ostatnio jakoś sobie radzi w bramce. Może przypomniały mu się czasy gdy zodbywał Puchar Stanleya z Tampą ;) Mikka Kiprusoff to też nie jest ręcznik. Dla mnie to top5 golkiper. Napad w obu drużynach też jakoś bez szaleństw. Więc można pomyśleć o underach.

To kilka słów ode mnie... :]

 

Powodzenia i pozdrawiam!

 

 

EDIT: No undery na NJD -NYR to mega undery... :jupi:

Rzadko pada wynik 0-0 w 60 minutach.

W tym sezonie to chyba drugi jak się nie myle...

Dla mnie to zawsze ciekawostka, że przez 60 minut nikt nie potrafi strzelić gola. W tym seoznie już widziałem taki wynik:

http://scores.espn.go.com/nhl/scoreboard?date=20071020

Jak widać ponownie była tam drużyna Strażników.

A z poprzedniego sezonu pamiętam:

http://scores.espn.go.com/nhl/boxscore?gameId=270327030

ten mecz... grałem też wtedy undera...

taka mała ciekawostka jak dla mnie.Kolejny mecz NHL zakończony 0-0.

 

A co do meczu CHI- CGY to już takiego luzu nie było ale 1 tercja weszła.

Na mecz jak ktoś miał linię 5,5 to siadło. Jeśli 5 to zwrot. Tutaj linia była wyższa zależna od buka.

 

Chmielu DET spokojnie :piwo1:

 

Bramkarze w roli głównej.

nhlmeczeci1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch cieeezkich dniach wolnych od typowania NHL, wracamy ze swieza porcja typow. Z moich obserwacji wynika, ze nie za ciekawie sie dzialo. Sporo niespodzianek, ale coz, takie wlasnie jest NHL - czesto nieprzewidywalne. Na dzis cos takiego wymyslilem :D

 

 

car38.gifCarolina Hurricanes s Ottawa Senators ott38.gif

 

Nadzwyczaj ciekawie zapowiadajace sie spotkanie. Obie druzyny to scisla czolowka ligi. Oba po przejsciowych kryzysach. Przyjrzyjmy sie poszczegolnych teamom.

 

Gospodarze, ktorych postawa przyprawie mnie czasem o zawroty glowy, zajmuja aktualnie 8 miejsce ze strata jedynie 4 pkt do drugiej Ottawy (Detroit poza zasiegiem - 11pkt przewagi). Ich charakterystyczna cecha, jak juz nieraz z kolega Vaderem wspominalismy, w kratke. Naprawde popatrzmy na ich ostatnie 6 spotkan:

 

09/12-07 Detroit vs. Carolina 5:2

09/12-07 Montreal vs. Carolina 1:5

07/12-07 Tampa Bay vs. Carolina 2:1

04/12-07 NY Rangers vs. Carolina 0:4

02/12-07 Buffalo vs. Carolina 8:1

01/12-07 Carolina vs. Washington 4:3

 

win-lose-win-lose-win-lose ... Po fantastycznym meczu jaki rozegrali na wyjezdzie z druzyna Rangersow, bardzo slaba postawa przeciwko Tampie (choc to moze Tampa zagrala dobry mecz), potem jeszcze lepiej ograli Montreal na ich lodzie, zeby pozniej z kretesem dostac od co prawda lidera, ale az 2:5. Absolutnie nieprzewidywalny zespol. Maja ogromny potencjal, ktory czasem nie wiedziec czemu nie potrafi rozwinac skrzydel. Strzelaja srednio ponad 3 bramki w meczu, tracac rowniez 3. A wiec overowiec. W 4 z 6 ostatnich meczow lapali overy, proponuje wiec skupic sie dzis na tej opcji.

Dzis do meczu przystapia w najsilniejszym skladzie, wiec bedzie na co popatrzec, bardzo mozliwe, ze bedzie mozna znalezc ten mecz na Sopcascie, wiec juz teraz zapraszam na zarwania nocki bo szykuje sie uczta dla oka :D

 

Tymczasem druzyna Senatorow, wicelider NHL, ma mysle, powazny kryzyk juz za soba. 7 porazek z rzedu potentatom do tytulu nie powinno sie zdarzac. Ostatnie 2 mecze z Florida i Dallas pokazuja, ze wyszli na prosta. Niemala w tym zasluga 2 hokeistow: bramkarza Emery'ego (w meczu z Dallas) oraz Alfredssona (ktory wrocil po kontuzji).

Druzyna Ottawy w ostatnich 5 meczach zanotowala overki. W zestawieniu z "Huraganami" grad bramek wiecej niz realny.

Jedyne, co mnie troche martwi, to brak w dzisiejszym meczu centra Jasona Spezza, zdobywcy 24 asyst dla Senatorow w tym sezonie. To nie lada oslabienie w ataku, ale nie sadze zeby mocno wplynelo na ilosc goli w tym meczu.

 

Od sezonu 2005/2006 odbyly sie 4 mecze z udzialem obu druzyn na lodzie Caroliny, lecz tylko jeden z nich udalo sie gospodarzom wygrac. Warto wziac to tez pod uwage typujac zwyciezce dzisiejszego pojedynku, ale jako, ze Ottawa zagra oslabiona, sklonil bym sie bardziej ku "Huraganom". Wiele tez zalezec bedzie od bramkarza Senatorow, w zespole panuje ogromna walka o wyjsciowy sklad, z wiesci wynika, ze zagra dzis Gerber, a jesli tak sie stanie, bedzie sie chcial na pewno pokazac z jak najlepszej strony. To moze byc decydujacy mecz o pozycji bramkarza w zespole.

 

Moj typ: 4:3 po dogrywce.

 

Carolina Hurricanes vs. Ottawa Senators (lacznie z dogrywka i karnymi) typ: over 6 1.87 :/wynik 0:6 :bz:

Nieco ryzykowny typek na zwyciestwo:

Carolina Hurricanes vs. Ottawa Senators (lacznie z dogrywka i karnymi) typ: 1 1.95 :c:wynik 0:6 :c:

 

 

Mam pewne przymiarki do meczu Rangersow, ale poczekam na jakies wiesci nt. tego meczu, wiele rzeczy bedzie mialo wplyw na koncowy wynik. Jak cos bede wiedzial, wrzuce typa tutaj.

 

Powodzenia!

:piwo1:

 

Edit. Normalnie nie mam nic wiecej do powiedzenia jak Martin Gerber!! Wspaniale sie pokazal w tym meczu, nie puszczajac zadnego z 25 strzalow. No nie spodziewalem sie tak efektownego zwyciestwa Ottawy. Szkoda tylko, ze zamiast kaski jest zwrot :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja wiedzial, ze Spezza jednak pojawi sie w pierwszym skladzie, nigdy w zyciu nie stawialbym na Caroline. Najwidoczniej wykurowal sie szybko i zdazyl na mecz. Pokazali klase, bez dwoch zdan.

Dzis duzo spotkan do typowania, przegladajac oferte postanowilem wybrac ten:

 

 

san38.gifSan Jose Sharks s Vancouver Canucks van38.gif

 

Jak zwykle cholernie pozno graja, nie ma bata, zebym do 4:00 dotrwal bez poteznych srodkow wspomagajacych :D A szkoda, obejrzenie meczu czesto daje lepszy wglad w gre druzyny, jak i forme poszczegolnych zawodnikow. No coz, zostaje bazowanie na statach.

 

Gospodarze to silna druzyna, z malymi kryzysami. Jednak nie ma szans zeby zabraklo jej w play-off'ach. Po dotkliwej porazce z Buffalo, ktorej w zasadzie nikt sie nie spodziewal, szybko sie podniesli i pokonali, moze i slaby zespol, Minnesote, ale bez owijania w bawelne. Pierwsze skrzypce w tym meczu gral goalie Evgeni Nabokov, wyjmujac 36 strzalow, przepuszczajac zaledwie 1. Jesli to ma byc zwiastun jego wspanialej formy, to jestem spokojny o dzisiejszy pojedynek.

Bilansik u siebie mniej okazaly niz na wyjazdach (gdzie jako chyba jedyna druzyna w NHL mloca): 5-6-2. To najlepszy dowod na to, ze dla nich nie liczy sie atut wlasnej hali. Jesli maja zagrac dobrze, zrobia to wszedzie. Traca bardzo malo bramek (nieco ponad 2 na mecz), w zasadzie niewiele wiecej strzelajac (ok. 2.6/mecz). Typowy underowiec, choc ja czesto wypatruje w ich meczach overow, szczegolnie gdy graja z druzynami z wyzszej polki. Oprocz porazki z Buffalo, 5 kolejnych underow.

Dzis z powodu kontuzji kolana nie wystapi Jeremy Roenick ©, zdobywca 6 goli i 8 asyst, ale SJ ma dobrych zmiennikow, wiec nie powinno to stanowic problemu.

 

Goscie to bardzo ciekawa druzyna. Wczesniej jakos nie lubilem jej typowac, w zasadzie bez powodu, i tak ukradkiem wskoczyli do czolowki. Maja tez bardzo ladny bilans spotkan wyjazdowych: 10-5-1. Nieco gorzej niz SJ, ale nadal swietnie. Pokazali sie z dobrej strony wygrywajac dzisiejszy (czasu polskiego) mecz wyjazdowy z Anaheim, jednak nie byli w tym spotkaniu strona dominujaca. Statystyka strzalow na bramke wystarczajaco to naswietla: 20-35. Z pomocna dlonia przyszedl bramkarz Vancouver - Curtis Sanford, broniac 33 SOG. To wystarczajacy dowod na to, ze Vancouver nie jest silna w ataku, ale potrafia byc do bolu skuteczni, jak dzis. Jednak to spotkanie z "Kaczorami" bylo takich przelamaniem po tragicznej porazce z najslabszym moim zdaniem w lidze zespolem LA Kings. Nie pokazali w nim nic godnego zespolu z 4 pozycji w generalce NHL. Osobiscie mysle, ze szybko stamtad spadna.

Bardzo mozliwe, ze wroci w tym spotkaniu do skladu pierwszy bramkarz gosci, Roberto Luongo, 4 goalie ligi wg kilku hokejowych serwisow. Zabraknie natomiast zdobywcy 8 bramek i 12 asyst, centra Brendana Morrisona. To dosc spore oslabienie, ktore mam wrazenie, ze moze zadecydowac o losach tego meczu.

 

W tym sezonie oba zespoly spotkaly sie juz dwukrotnie, oba na lodzie Vancouver, oba wygrali hokeisci SJ. Jedn under, jeden over %-) Wczesniej bywalo roznie, oba teamy wypadaja w nim w miare po rowno, z lekka nawiazka na SJ.

 

Podsumowujac te troszke przydluga analize, uwazam, iz "Rekiny" powinny wygrac ten mecz, choc bardzo interesujaca opcja jest hcp na gosci. Wiele tez zalezy od tego, jak zagra Thornton, bo jesli on nie zagra dobrze, SJ bedzie trudno strzelic bramke. Jednak zaryzykowalbym typ na gospodarzy. Rowniez underek wydaje sie byc na miejscu. Obie druzyny nie strzelaja duzo bramek, a jak obaj bramkarze (zakladajac ze obaj wyjda) zagraja podobnie jak w swoich ostatnich wystepach, po 60min zobaczymy na tablicy wynik w stylu 1:1 :D

 

 

San Jose Sharks vs. Vancouver Canucks typ: 1 1.90 :spoko:wynik 5:2 :spoko:

San Jose Sharks vs. Vancouver Canucks typ: under 5,5 1.69 :c:wynik 5:2 :c:

San Jose Sharks vs. Vancouver Canucks (+1,5) typ: 2 1.53 :c:wynik 5:3,5 :c:

 

Powodzenia!

:piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atl38.gifAtlanta Thrashers s Toronto Maple Leafs tor38.gif

 

Dzis spotkanie druzyn, ktore ostatnio staralem sie omijac w analizach. Ciezko bylo dopatrzec sie w ich grze jakiejs prawidlowosci. Dzis jednak sie skusze.

Gospodarze w czolowce ... najgorszych zespolow ligi %-) To nie bedzie dla nich idany sezon. Choc co jakis czas widac w ich poczynaniach ksztyne jakiegos zapalu, sportowej walki, ale caloksztalt nie powala. Nie maja, jak to sie mowi, "pakiety" w skladzie, zawodnicy to nie sa gwiazdorzy swoich reprezentacji, choc maja potencjal, np. Ilya Kovalchuk, 3 lewe skrzydlo ligi, zdobywca 24 goli i 14 asyst - taka perelka to za malo, by walczyc o powiedzmy pierwsza "10" NHL.

Z forma nie lepiej, dzis beda starac sie przerwac serie 2 porazek z rzedu. Bilansik 6-7-0 niezadowalajacy, choc sa gorsi :D W ich czterech ostatnich spotkaniach padaly overy, gdyz zarowno oni, jak i ich dzisiejsi przeciwnicy to typowi overowcy. Strzelaja srednio 2,7 gola na mecz tracac 3,29.

Dla porownania goscie strzelaja 3,1/mecz, tracac 3,08. Ale oni maja bardziej wyrownany sklad. Tam malo kto sie mocno wybija ponad pozostalych (jak np. Thornton w SJ). Na razie bardzo dobra forma, na ostatnich 6 meczy przegrali zaledwie 1 - z Bostonem (ktory wyraznie zlapal wiatr w zagle). Cztery z nich zakonczyly sie overami.

 

11/12-07 Toronto vs. Tampa Bay 6:1

09/12-07 Toronto vs. Boston 1:2

07/12-07 NY Rangers vs. Toronto 2:6

05/12-07 Toronto vs. Nashville 3:1

02/12-07 Toronto vs. Pittsburgh 4:2

30/11-07 Atlanta vs. Toronto 2:4

 

Zwroccie uwage na ostatni mecz. Wlasnie, oba zespoly spotkaly sie wtedy w hali Philips Arena. Zwyciezyli goscie, ktorzy z obecna forma powinni rowniez wygrac i dzis. Szczegolnie, gdy w zespole Antlanty nie zagra zdobywca 2 goli w ostatnim ligowym spotkaniu z Bostonem - M. Recchi. Dodatkowo na liscie kontuzjowanych widnieja nazwiska 2 bramkarzy: Kari Lehtonen i Ondrej Pavelec, oraz centra Bryana Little.

 

Oba zespoly graly ze soba wiele razy, nas interesuja mecze stosunkowo niedawne, sezon 2006/2007 najpozniej:

 

30/11-07 Atlanta vs. Toronto 2:4

24/10-07 Toronto vs. Atlanta 4:4; 4:4 (OT); 4:5 (Po karnych)

30/03-07 Atlanta vs. Toronto 2:2; 3:2 (OT)

06/12-06 Toronto vs. Atlanta 2:5

01/12-06 Atlanta vs. Toronto 5:0

31/10-06 Toronto vs. Atlanta 4:2

 

4 z nich wygrala Atlanta (2 po dogrywkach), ale nie sadze, by dzis stac ich bylo na zwyciestwo. Zreszta jaka kolejnosc: najpierw wygrywa Atlanta, potem dopiero po dogrywce, potem po karnych i nastepny juz w dupe, wiec czuje, ze Toronto ma jakis sposob na gospodarzy. W czterech meczach padal over i jak najbardziej polecam taki typ, na ktorym dzis opieram swoje przemyslenia i pieniadze :D Jak dla mnie 9/10.

 

 

Atlanta Thrashers vs. Toronto Maple Leafs typ: over 6 1.87 :c:wynik 0:4 :c:

A dla odwaznych:

Atlanta Thrashers vs. Toronto Maple Leafs (lacznie z karnymi o dogrywka) typ: 2 2.02 :spoko:wynik 0:4 :spoko:

 

Wysokich wygranych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Koniec leniuchowania, lezenia do gory "wentylem" i nic nie robienia. Wracamy jeszcze przed swietami do typowania naszej ulubionej NHL :D Trzeba w koncu zarobic na Sylwestra co nie? Jedziem!

 

 

atl38.gifAtlanta Thrashers s Ottawa Senators ott38.gif

 

Normalnie lubie stawiac przeciwko Atlancie. Jakos mi to dobrze wychodzi :D Ostatnio z Toronto, dzis z moja ukochana Ottawa. Ale sami zobaczcie:

3 ostatnie mecze gospodarzy na wlasnym lodzie:

 

19/12-07 Atlanta vs. Tampa Bay 6:2

15/12-07 Atlanta vs. Toronto 0:4

13/12-07 Atlanta vs. Boston 3:5

 

Potrafili wygrac tylko jeden, ze stosunkowo slabo spisujaca sie TBL, przelamujac w ten sposob passe 4 porazek z rzedu. Ich postawa spowodowala dosc spory spadek w tabeli, naleza w tej chwili do najslabszych zespolow w lidze. Do tego bilansik u siebie pozal sie Boze: 7-8-0.

Meczyk z Tampa wygrali glownie dzieki bramkarzowi Lehtonen'owi, ktorego dzis niestety zabraknie w skladzie. Kontuzjowani sa tez prawe skrzydlo Mark Recchi oraz center Bryan Little. Jednym slowem tragedia. A jak jeszcze uswiadomimy sobie kogo podejmuje Atlanta, watpliwosci znikna.

 

A podejmuja jeden z czolowych druzyn, wicelidera ligi, glodnych sukcesow Senatorow. Ci natomiast moga sie pochwalic NAJLEPSZYM bilansem wyjazdow: 11-2-2 (wszystkie porazki poniesli podczas kryzysu w zespole, przy kilku podstawowych graczach kontuzjowanych, jak chociazby Zetteberg). Ich w pelni zasluzona passa +6 jest dosyc dobrym zjawiskiem, choc jestem dzis swiecie przekonany, ze jutro z ranca bedzie juz +7 :D

Oto 3 ostatnie mecze Ottawy na wyjazdach:

 

19/12-07 Boston vs. Ottawa 2:3

14/12-07 Pittsburgh vs. Ottawa 1:4

13/12-07 Carolina vs. Ottawa 0:6

 

Nieoczekiwanie latwa przeprawa z Carolina, latwy mecz z Pingwinami no i ciezka przeprawa z Bruins na ich lodzie. Wszystkie trzy w dobrym stylu nie tracac wielu bramek. Cala Ottawa! Jesli tylko jest w formie i pelnym skladzie, jedzie kazdego.

 

Dzis trio Spezza-Heatley-Alfredsson zaczaruje znowu. Spodziewam sie ogromnej przewagi gosci, choc moze niekoniecznie duzej ilosci bramek. Tak sie sklada, ze oba zespoly zagraly ze soba 16-12-07. Owczesni gospodarze, druzyna Ottawy wygrala ten mecz 7:3, co chyba najlepiej pokazuje jaka jest przepasc miedzy nimi.

 

Bez zadnych watpliwosci polecam typ na Senatorow. Zastanawiam sie nad typem na Ottawe -1,5, ale po meczu z Bostonem chyba sobie odpuszcze. Czuje, ze wejdzie, jednak nie jest to "pewniaczek". Ze swej strony pragne jeszcze dodac, iz pewien serwis internetowy prowadzony przez amerykanskich studentow proponuje na dzis w tym meczy zwyciestwo Ottawy, lecz juz w pierwszej tercji. Warto sie nad tym zastanowic, gdyz kursik przyjemny, a jak kursik ladny to i wygrana mila :D

 

 

Atlanta Thrashers vs. Ottawa Senators typ: 2 2.00 :c:wynik 3:2 :c:

Atlanta Thrashers vs. Ottawa Senators (1.gol) typ: 2 1.70 :spoko:

Typek amer. serwisu typerskiego:

Atlanta Thrashers vs. Ottawa Senators (1.tercja) typ: 2 2.40 :spoko:wynik 0:1 :spoko:

 

Powodzenia!

:piwo1:

 

Jak znajde chwile, jeszcze cos naskrobie, teraz obowiazki wzywaja ;)

 

EDIT. Typki ch** strzelil. Mimo tragicznego meczu i tak jestem pelen podziwu Gerberowi, ktory wyjal 42 strzaly puszczajac 3. Niespodzianke tu mamy, ale jak widze po innych meczach nie tylko tu. Wczoraj byl kiepski dzien do obstawiania NHL :/ choc cwaniaki z USA znowu trafiaja. Maja nosa chlopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bos38.gifBoston Bruins s St. Louis Blues stl38.gif

 

Baaardzo ciekawe spotkanie, ktore odbedzie sie nieco wczesniej niz pozostale, wiec od razu zachecam do obejrzenia (na sopcascie szykuje sie live). Spotkanie obu zespolow, ktore niezle namieszaly ostatnio w szykach faworytow, choc wcale nie sa potentatami do czolowych pozycji. Przyjrzyjmy sie im blizej.

W zasadzie ciezko powiedziec tu cokolwiek o formie obu teamow. Straszna kratka, a ja szczegolnie nie przepadam za obstawianiem nieprzewidywalnych zespolow. Jednak tu cos mi mowi, ze akurat tak a nie inaczej sie zakonczy pojedynek.

Gospodarze, ktorzy juz wskoczyli do pierwszej "10", sa stosunkowo mocnym zespolem. Bilansik 18-12-4 (z czego u siebie 8-5-2) sa calkiem niezle jak na potencjal zespolu. Do pewnego czasu prezentowali sie swietnie, byli nawet w pierwszej trojce klasyfikacji tzw. "szostki", czyli 6 ostatnich spotkan, co moze swiadczyc o zwyzce formy. Jednak ostatnio nie szokuja wynikami. Cos peklo w nich po meczu z Ottawa. Wlozyli w niego sporo sil, walczyli do ostatnich sekund, przegrywajac ostatecznie 2:3. Potem mecz z "Pingwinami" to juz zal bylo patrzec. Zaprezentowali sie znacznie slabiej niz z "Senatorami", widac bylo ich delikatne podlamanie. Szczegolnie pierwsza tercja (0:3) zadecydowala o porazce.

Maja w skladzie kilku bardzo dobrych zawodnikow, szczegolnie Marc Savard, doswiadczony center zasluguje na uznanie (do tej pory 8 goli i az 30 asyst). Szkoda natomiast Patrice'a Bergeron'a, ktory doznal kontuzji 27 pazdziernika. Wykluczyla go ona z gry na dlugi okres, a to naprawde przydatny zawodnik, ktory w 9 meczach ktore zdazyl rozegrac strzelil 3 bramki przy 4 asystujac.

 

Goscie, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, radza sobie calkiem niezle. Zespol, ktoremu nie dawano zadnych szans na play-off'y, a w tym momencie brakuje mu 3 punktow do wskoczenia do najlepszej "8" Western Conference (przed nimi Anaheim, ktore ma 6 meczow wiecej rozegranych, wiec szanse sa co najmniej realne). Bilansik 17-12-2 (wyjazdy 6-7-1) bardzo zblizony do przeciwnikow. Sprawili ogromna niespodzianke wygrywajac u siebie z Detroit, szczegolnie gdy mieli juz za soba 4 porazki z rzedu. Noz na gardle zawsze popycha do dzialania. Szczegolne gratulacje naleza sie bramkarzowi M. Legace (Saves: 34, Save Pct: .944), za fantastyczna postawe w obronie. Bardzo dobrze spisal sie nowy nabytek Andy McDonald, pozyskany z Anaheim na zasadzie wymiany zawodnikow - asystowal przy 2 golach. Mam nadzieje, ze w tym meczu pokaze sie byly zawodnik Bostonu, Brad Boyes, niesamowicie skuteczny w ataku, zdobywca 20 goli dla "Nutek".

 

Oba zespoly graly ze soba raz w poprzednim sezonie, mecz na Scottrade Center zakonczyl sie wygrana gospodarzy (STL), choc dopiero po karnych, 3:2.

 

Tak sie mocno zastanawialem nad typem w tym spotkaniu, mam dziwne wrazenie, ze oba zespoy prezentuja sie w tej chwili bardzo podobnie. Dlatego zdecydowalem sie na Boston, ale (to bardzo wazne) wlacznie z dogrywka i karnymi. Szykuje sie remis w tym meczu, co rowniez puscilem juz w malym rozpisie, wszystko za tym przemawia. Gdyby nie atut wlasnej hali bylbym pewny, a tak mysle, ze gospodarze moga mocno namieszac w tym meczu. Moim zdaniem zaciety mecz, malo goli, gdybym mial typowac dokladny wynik to 2:2 jak wuj :D Polecam!

 

 

Boston Bruins vs. St. Louis Blues (wlacznie z dogrywka i karnymi) typ: 1 1.73 :c:wynik 1:4 :c:

Boston Bruins vs. St. Louis Blues typ: under 5,5 1.65 :spoko:wynik 1:4 :spoko:

Dla odwaznych:

Boston Bruins vs. St. Louis Blues typ: X 4.20 :c:wynik 1:4 :c:

 

Przerzucam sie chyba na betssona, maja wieksza oferte niz Expekt, choc moze nieco gorsze kursiwo.

Powodzenia!

:piwo1:

 

EDIT. Duuuza pomylka, nie docenilem STL :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edm38.gifEdmonton Oilers s Anaheim Mighty Ducks ana38.gif

 

Poswiętne typowanie czas zaczac. Dzis duza oferta, to co wybralem moze nie jest bankowe, ale na pewno wielce prawdopodobne. Wczoraj byl dobry dzien do typowania, dlatego dzis spodziewam sie niespodzianek. Mimo to skusilem sie na taki meczyk.

 

Gospodarze ciagna dalej swoja nieciekawa passe 3 meczow bez zwyciestwa. Ich postawa, badzmy powazni, nie napawa optymizmem. Strzelili 5 goli w reg. czasie gry w ostatnich 5 meczach - slabszego ataku dawno nie widzialem. Owszem maja przeblyski, zwykle spowodowane niedyspozycja przeciwnika, jak chociazby w meczu z Detroit dwa tygodnie temu, ale sa to sporadyczne przypadki. Prawda jest taka, ze jest to zespol z dolnej czesci tabeli, raczej nie majacy jakis sporych szans na faze PO (a skoro o to sie nie gra, to nasuwa sie pytanie czy jest sens w ogole grac? ;P - taka mala dygresja). Bilansik u siebie 8-10-1 - masakra jakas :) Oto ich ostatnie 3 mecze we wlasnej hali:

 

22/12-07 Edmonton vs. New Jersey 1:3

19/12-07 Edmonton vs. Dallas 1:1; 1:1 (OT); 1:2 (Po karnych)

16/12-07 Edmonton vs. Vancouver 1:1; 1:1 (OT); 2:1 (Po karnych)

 

Kazdy chyba wystarczajaco jasno widzi ich postawe, nie potrzeba tu dodatkowych komentarzy. Ogolnie rzecz biorac slabiaki.

 

Z kolei druzyna gosci to starzy wyjadacze. Zdobywcy Pucharu Stanleya w poprzednim sezonie, w tym juz nie graja tak rewelacyjnie, oby nie obudzili sie z reka w nocniku, ze pod sam koniec wypadna z pierwszej "16" i nie zagraja w fazie pucharowej. Ale to, ze nie graja rewelacyjnie, nie znaczy, ze nie potrafia zagrac dobrego meczu, szczegolnie gdy dzis opponent taki slabiutki.

Ostatnie mecze "Kaczorow" to pokaz dobrej gry w defensywie. Zawsze w hokeju kluczem do zwyciestwa jest defensywa. Owszem, zeby wygrac trzeba tez umiec strzelic gola, ale nawet najlepszy atak przegra swoj mecz nie majac na kogo liczyc w obronie. Anaheim ostatnio nie myli sie w obronie. Wystarczy spojrzec:

 

23/12-07 San Jose vs. Anaheim 2:5

20/12-07 Anaheim vs. Colorado 1:1; 2:1 (OT)

19/12-07 San Jose vs. Anaheim 0:2

17/12-07 Anaheim vs. San Jose 1:1; 1:1 (OT); 1:2 (Po karnych)

 

3 trudnych przeciwnikow w 4 meczach, passa +3, bramek straconych jedynie 4, przy strzelonych 9. Moze nie jest to zespol wyjazdowy, jak chociazby SJ, Ottawa czy Calgary, ale bilansik maja nieco lepszy niz Edmonton na wlasnym lodzie - 8-9-1.

 

Do tego problemy kadrowe. W druzynie gosci nie zagra dzis podstawowy goalie Dwayne Roloson (juz od kilku meczow zastepuje go M. Garon), a i pod znakiem zapytania stoi wystep lewego i prawego skrzydelka zespolu: swietnego Alesa Hemsky'ego oraz Raffi Torresa. Trener gospodarzy bedzie mial nielada orzech do zgryzienia z zastapieniem tych kluczowych graczy.

Wsrod gosci sytuacja odwrotna - wszyscy zdrowi i gotowi na skopanie tylkow przeciwnikom.

 

Sadze, ze bedzie to jednostronny pojedynek, choc nie spodziewam sie gradu bramek. Sam osobiscie puszcze hcp na gosci, a wszystkim proponuje grac zwyciestwo "Kaczorow". Jak ktos sie boi remisu, to wlacznie z dogrywka i karnymi choc naprawde nie sadze, zeby ten mecz zakonczyl sie remisem po 60min gry. Moj strzal: 1:3. Polecam!

 

 

Edmonton Oilers vs. Anaheim Mighty Ducks typ: 2 2.15 :spoko:wynik 1:2 :spoko:

Dla cwaniakow :D

Edmonton Oilers vs. Anaheim Mighty Ducks (1,5 - 0) typ: 2 3.10 :c:wynik 1:2 :c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis duuuza oferta ligi NHL, pomyslalem, ze rzuce wiecej typkow bo jest z czego wybierac, a szczegolnie gdy tyle "pewniaczkow" zasialo. Od najbardziej pewnego, do tego najmniej lecimy.

 

 

ott38.gifOttawa Senators s Washington Capitals was38.gif

 

Tutaj krotko, gdyz roznica klas, jaka jest widoczna miedzy obiema druzynami jest kolosalna i mowi sama za siebie. Senatorowie niepokonani od 3 spotkan, ich zawodnicy sa w fantastycznej formie. Trio Spezza-Alfredsson-Heatley w kazdym meczu rzadza na lodzie. Potega w ataku nie zawsze jest jednak potega w obronie, gdzie nalezy szukac slabych punktow gospodarzy. Zeby jednak moc wykorzystywac te slabe punkty trzeba miec jakis potencjal w ataku, ktorego Washington nie ma, badz ma za malo, bo sam Ovechkin nic nie zdziala.

Spojrzmy na ich ostatnie wyjazdowe mecze:

 

28/12-07 NHL Pittsburgh vs. Washington 3:3; 4:3 (OT)

23/12-07 NHL NY Islanders vs. Washington 2:2; 3:2 (OT)

18/12-07 NHL Detroit vs. Washington 3:3; 3:3 (OT); 4:3 (Po karnych)

 

Oprocz Detroit nie byli to wymagajacy przeciwnicy. Co prawda stawiaja opor, przegrywaja dopiero po dogrywce, ale to za malo by zatrzymac rozpedzonych zawodnikow Ottawy.

 

W poprzednim sezonie ten zespol, ktory gral u siebie wygrywal. Co ciekawe oba zespoly spotkaly sie juz w tym sezonie, w Scotiabank Place zwyciezyli goscie, byla to druga porazka gospodarzy po 13 wygranych meczach. Dzis jednak nie ma watpliwosci, kto tu jest faworytem. Chyba tylko jakis kataklizm spowoduje ewentualna dogrywke, po ktorej i tak zwycieza gospodarze - kazdy inny wynik niz wygrana Ottawy 2 bramkami bedzie dla mnie niespodzianka.

 

 

Ottawa Senators vs. Washington Capitals (0 - 1,5) typ: 1 1.93 :c:wynik 6:8 :wow: :c:

Ottawa Senators vs. Washington Capitals (1.gol) typ: 1 1.55 :c:

 

 

 

 

clb38.gifColumbus Blue Jackets s Carolina Hurricanes car38.gif

 

 

Bardzo ciekawe spotkanie. Oba zespoly jeszcze ze soba w tym sezonie nie graly (Preseason nie licze), zas wczesniej gospodarze wygrali tylko 1 na 5. Przyjrzyjmy sie blizej poszczegolnym teamom.

 

Zespol "Kurtek" raczej nie zwojuje nic w tym sezonie w NHL. Nie to zebym mial cos do nich ... kwestia bardzo slabej gry. Jedyne ich wygrane mecze ostatnio to z Atlanta i LA, slabiakami ligi. Ja bym ich okreslil tak: za dobrzy na dol tabeli, za slabi na PO. I rzeczywiscie, pozycja, ktora teraz zajmuja powinna w pelni ich satysfakcjonowac, bo dla mnie graja ponizej krytyki. Bilans spotkan u siebie 11-6-4, czyli w zasadzie nie najgorzej, ale wystarczy, ze przyjedzie Calgary czy Dallas i juz sie gubia. A dzis przeciwnika maja bardzo trudnego, druzyne "Huraganow".

Goscie prezentuja sie co najmniej dobrze. Graja rowno i pewnie, niezaprzeczalnie zasluzenie plasuja sie w pierwszej "10" ligi. W 39 spotkaniach strzelili 124 gole, tylez samo tracac, czyli jak widzimy typowy overowiec. A oto ich ostatnie spotkania:

 

29/12-07 NHL Carolina vs. Boston 4:3

27/12-07 NHL NY Rangers vs. Carolina 4:2

23/12-07 NHL Tampa Bay vs. Carolina 1:4

21/12-07 NHL Florida vs. Carolina 5:4

19/12-07 NHL Carolina vs. Toronto 2:2; 3:2 (OT)

16/12-07 NHL Philadelphia vs. Carolina 5:5; 5:5 (OT); 5:6 (Po karnych)

 

Bilansik wyjadow tez calkiem calkiem: 10-9-2. Mysle, ze spokojnie dzis wygraja. Wiele bedzie zalezalo od skutecznosci ich graczy.

Dzis nie zagra Justin Williams i prawdopodobnie Matt Cullen (Carolina), co sprawia, ze sila w ataku moze byc nieco mniejsza, ale jak pewnie kazdy kto sie troche orientuje lub przeglada od czasu do czasu statystyki zauwazyl, ze w ostatnich meczach zwyzke formy przezywa E.Staal, punktujacy w kazdym meczu. To wlasnie na neigo bede liczyl, stawiajac na gosci.

Ze skladu gospodarzy w na ten mecz wypadlo 2 dosc waznych centrow: Michael Peca oraz Manny Malhotra. Podziurawi to nieco obrone zespolu, a przy takich ataku jakim dysponuje Carolina, moze to byc bardzo wazny szkopul.

 

Moj typ w tym spotkaniu to Carolina, choc wlacznie z dogrywka i karnymi, dla asekuracji :D Dodatkowo overek, i jesli tylko gospodarze zagraja jak w ostatnim meczu z Nashville (a wszystko na to wskazuje), moge byc spokojny.

 

 

Columbus Blue Jackets vs. Carolina Hurricanes (wlacznie z dogrywka i karnymi) typ: 2 2.15 :c:wynik 4:1 :c:

Columbus Blue Jackets vs. Carolina Hurricanes typ: over 5,5 1.95 :c:wynik 4:1 :c:

 

 

 

col38.gifColorado Avalanche s Los Angeles Kings los38.gif

 

 

Spotkanie Dawida z Goliatem. Wlasnie dlatego umiescilem je dopiero na koncu, jako najmniej pewne ;)

Gospodarze w czolowce, i nie ma watpliwosci ze z takim bilansem u siebie (15-4-0) zasluzenie doszli tak wysoko. To zespol, ktory na swoim lodzie niszczy. Ostatnia porazka z Detroit da sie jeszcze zrozumiec, w koncu z liderem tabeli kazdy ma ten problem %-) Poza tym pokazuja klase. Kolejny mecz wydaje sie byc najprostszym ze wszystkich, jednak nie do konca tak jest. W NHL jak w pilce, zawsze z ostatnimi zespolami w lidze gra sie ciezko.

 

Jednak LA pokazuje, ze im juz nie zalezy. Przegrywaja wiekszosc spotkan w kiepskim stylu, bez walki. Fatalna passa 8 porazek z rzedu - trzeba by w koncu ja przerwac, ale cholera zle trafili. Ja ich przelamania tu nie widze :) Najgorszy zespol w lidze wygral tylko 4 razy na wyjazdach, przegrywajac razy 12 (plus raz po dogrywce). Tylko Tampa gra gorzej (tyle, ze oni chociaz dobrze prezentuja sie u siebie). Czesto przegrywaja jednym golem, wiec warto pomyslec nad handicupem na nich. Ja w sumie ryzykowac nie planuje.

 

Oba zespoly spotkaly sie juz w tym sezonie, a nawet w tym miesiacu, dwukrotnie, w obu zwyciezylo Colorado 5:2, 4:2. Absolutnie nic nie wskazuje na zmiane proporcji. W druzynie gospodarzy zabraknie centra Joe Sakic'a, ale to nie jest az tak istotna strata. Wielka niespodzianka bedzie dogrywka w tym spotkaniu, moim zdaniem Colorado, bez wiekszych problemow.

 

 

Colorado Avalanche vs. Los Angeles Kings typ: 1 1.70 :c:wynik 1:3 :c:

Mocno zastanawiam sie tez nad czyms takim:

Colorado Avalanche vs. Los Angeles Kings (0 - 1,5) typ: 2 1.71 :spoko:wynik 1:4,5 :spoko:

 

Ten drugi na przelamanie dla LA (passa -8, no ludzie, musza w koncu wygrac), choc w tym meczu bardziej wygrana jednym golem Colorado, niz zwyciestwo LA.

 

Powodzenia!

:piwo1:

 

 

EDIT. Tragiczny wieczor, po dwoch wymarzonych dniach, gdzie wszystko siadlo, dzis masakra. Jedyny typ, ktory wszedl, to ten, ktorego najmniej bym sie spodziewal. ech!

Sprobujemy dzis sie troche odkuc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buf38.gifBuffalo Sabres s Ottawa Senators ott38.gif

 

 

Ciekawy pojedynek nam dzis zgotuja zawodnicy obu druzyn. Zwazywszy, ze oba teamy kontynuuja serie porazek.

Gorzej sytuacja wyglada u gospodarzy. 4 razy plecy z rzedu to juz niedobrze, zle wrozy. Czyzby jakis kryzys? Zawodnikom Buffalo bardzo trudno o strzelanie bramek. W ostatnich 4 przegranych meczach strzelili ich 5, co na druzyne hokejowa masakryczny wynik. Szczegolnie ich bezsilnosc obnazyl mecz z Pittsburghiem. Brak Maxima Afinogenova na pewno dal sie odczuc. Tim Connolly bez formy w zasadzie po kontuzji, a to juz ogromne oslabienie w ataku. A powitaja dzis na swoim lodzie nie byle kogo ...

 

Goscie, nie wiedziec czemu przegrali oba spotkania z Washingtonem ostatnio. Naprawde ogladalem - widzialem - niszczyli. Chyba najgorzej wypadla obrona (w drugim meczu Ray Emery zastepujacy Gerbera), choc naprawde mysle, ze to Capitals zagrali kapitalnie ;) Ottawa grala swoje, a przeciwnicy zagrali powyzej swoich umiejetnosci.

Ale do rzeczy, moje ukochane trio dzis rowniez wystapi bez brakow. Wszyscy trzej w formie, wiec mozemy spodziewac sie overka. To nadal drugi zespol ligi, niezwykle imponujacy atak, z ktorym niewiele defensyw sobie radzi.

 

W tym sezonie oba zespoly spotkaly sie juz trzykrotnie:

 

27/12-07 Buffalo vs. Ottawa 3:5

22/11-07 Buffalo vs. Ottawa 4:2

16/11-07 Ottawa vs. Buffalo 3:2

 

2 winy Senatorow, 2 overki - takie moje typy na dzisiejszy mecz. Jednak win Ottawy proponuje pojechac lacznie z dogrywka i karnymi. To jednak wyjazd, nienajlepsza strona gosci, ale mysle, ze Buffalo za slabe by tu powalczyc o komplet pkt.

 

 

 

Buffalo Sabres vs. Ottawa Senators (lacznie z dogrywka i karnymi) typ: 2 1.92 :spoko:wynik 3:5 :spoko:

Buffalo Sabres vs. Ottawa Senators typ: over 5,5 1.69 :spoko:wynik 3:5 :spoko:

 

Obym sie tylko nie zdziwil, jak po meczu z Capitals :p

Polecam!

:piwo1:

 

EDIT. Jak wczesniej pojechalem Emery'ego za szmaciarska postawe, tak dzis cofam te slowa - wyjal 36 strzalow puszczajac ledwo 3. Godne pochwaly! Pokazal klase.

Dzis kolejne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atl38.gifAtlanta Thrashers s Buffalo Sabres buf38.gif

 

 

Wczoraj stosunkowo dobry dzien do obstawiania, dzis oferta mierna, ale wylapalem taki meczyk bardziej na farta niz za duza kaske. Oba zespoly w trzeciej "10" w generalce, wiec szalu nie bedzie, ale na pewno emocji nie zabraknie.

 

Gospodarze to zespol grajacy bardzo nierowno, w zasadzie najczesciej slabo. Ich ostatnie mecze to schemat formy druzyny z konca tabeli bez watpienia. Spojrzmy:

 

05/01-08 Atlanta vs. Carolina 3:4

03/01-08 Carolina vs. Atlanta 4:4

4:5 (OT)

31/12-07 Boston vs. Atlanta 5:2

30/12-07 Atlanta vs. Boston 5:0

28/12-07 Atlanta vs. Florida 3:5

27/12-07 Columbus vs. Atlanta 2:0

 

Maja takie dni, ze niszcza Boston do zera, albo walcza jak rowny z rownym z Carolina, ale jak dostali od Florydy na swoim lodzie, to nie bylo na co nawet oka zawiesic. Mecz bledow i niedokladnosci. Po dwoch w sumie nienajgorszych meczach z druzyna "Huraganow" spodziewam sie slabszej postawy w dzisiejszym meczu. Bilansik 10-10-0 pokazuje jak bardzo sa nieprzewidywalni. Bardziej overowcy niz ci drudzy, traca srednio wiecej bramek niz strzelaja. Do tego w dzisiejszym meczu nie zagra wartosciowy center Steve Rucchin, zdobywca 5 goli i 16 asyst dla swojego teamu, co oznacza oslabienie i tak slabej defensywy. Nie wroze im nic dobrego w tym spotkaniu.

 

Z kolei druzyna gosci ... tu jest gorzej ;) Nie wygrali od 5 spotkan, w tym sezonie takiej slabej postawy jeszcze nie prezentowali. Ostatni mecz wypadl im calkiem niezle, mozeby i wygrali, gdyby nie powracajacy do formy goalie "Senatorow" Ray Emery, ktory zagral swietny mecz broniac 36 strzalow rywali. Ta porazka zrzucila ich z drugiej "10", maja jeszcze realne szanse na PO, jesli tylko wezma sie w garsc i w koncu przelamia zla passe.

Maja do tego swietna okazje, bo trafia sie przeciwnik slaby, a na pewno slabszy niz ci z ktorymi przegrali. 8-9-2 na wyjazdach nie podbudowuje, ale maja noz na gardle, beda grac dzis nerwowo, desperacko i mysle, ze to im pomoze. Najprawdopodobniej dzis rowniez zabraknie ich skrzydelka Afinogenova. Mam tylko nadzieje, ze dobry mecz rozegra Tim Connolly, a jesli tak sie stanie - Buffalo wygra dwoma lub trzema bramkami.

 

Ostatnie 5 meczy miedzy soba rozgrywali tak:

 

12/10-07 Buffalo vs. Atlanta 6:0

18/03-07 Atlanta vs. Buffalo 3:3; 4:3 (OT)

07/02-07 Atlanta vs. Buffalo 3:3; 3:3 (OT); 3:4 (Po karnych)

31/12-06 Buffalo vs. Atlanta 4:1

29/10-06 Buffalo vs. Atlanta 4:4; 4:4 (OT); 4:5 (Po karnych)

 

Na 5 meczy 3 dogrywki ... hmm ... to daje duzo do myslenia. Do tego tylko w 1 meczu under ... Ja jednak obstaje przy swoim, Buffalo win, bardzo mozliwe, ze po dogrywce, wiec radze dac wlacznie z dogrywka i karnymi. Overek tez ma szanse powodzenia, ale mysle, ze 6 goli nie wiecej, takze proponuje under 6,5 (znalazlem cos takiego na bah). Dla ryzykantow polecam X w pierwszej tercji i na koniec po 60min. Statystyki lekko na korzysc gosci, choc na lodzie Atlanty potrzebowali dogrywki by wylonic zwyciezce. Trzeba to wziac pod uwage :D

 

 

 

Atlanta Thrashers vs. Buffalo Sabres (wlacznie z dogrywka i karnymi) typ: 2 1.84 :c:wynik 5:2 :c:

Atlanta Thrashers vs. Buffalo Sabres typ: under 6,5 1.75 :c: ech! wynik 5:2 :c:

Dla odwaznych:

Atlanta Thrashers vs. Buffalo Sabres typ: X 4.20 :spoko:wynik 1:1 :spoko: chociaz jeden typ siadl :/

Atlanta Thrashers vs. Buffalo Sabres (1.tercja) typ: X 2.65 :c:wynik 5:2 :c: no comment!

 

Powodzenia!

:piwo1:

 

 

EDIT. No i nie wyszedl typ na przelamanie, kurcze Buffalo w kryzysie. Ale 6 porazka z rzedu to ja zaczynam progresje, nie ma wuja :D

Na poczatku mial byc over 5,5 ale zaden z bukow nie oferowal takiego typka tylko over 6 wiec zmienilem na under 6,5 i wtopa. Wniosek: nie zmieniac zdania w ostatniej chwili!

Ogolnie - tragedia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ana38.gifAnaheim Mighty Ducks s Nashville Predators nas38.gif

 

 

Moim zdaniem najlepsze spotkanie do typowania z dzisiejszej oferty. Oba zespoly prezentuja dosc stabilna forme, wiec mozna wyciagnac z tego pewne wnioski. Zapewne moje wnioski wielu zaskocza, ale taka juz moja natura, deczko ekscentryczna %-) jesli chodzi o NHL ofc :D

 

Gospodarze to zespol broniacy trofeum zdobytego w poprzednim sezonie, a wiec jak zawsze nie mozna ich niedoceniac. Dla mnie to oni graja zbyt slabo, nie pokazuja nawet polowy tego co w sezonie 06/07. Ich ostatnie wyniki sa w zasadzie zadowalajace, ale takie nazwijmy to "na granicy" remisu. Pamietam jak ogladalem ich pojedynek z Edmonton, druzyna cieniutka w tym sezonie, wygrali dosc fartownie. Przeciwnicy mieli dwie 100-procentowe sytuacje i tylko oni wiedza jak je zmarnowali. Jak czytam artykuly o "Kaczorach" to podobnie bylo w nastepnych spotkaniach. Ale to zwykle wyjazdowki (jestem swiecie przekonany, ze odpuscili sobie mecz z Phoenix, to bylo widac, ze nie graja na maxa).

Jednak w swojej hali graja znakomicie. Bilans 12-6-4, typowy underowiec, wiec bramek sie tu w tym spotkaniu nie spodziewam. Anaheim slynie z tego, ze nie pozwala na wiele rywalom. Graja bardzo blisko przeciwnika, mocno pressingiem i szybkimi podaniami po odbiorze - w tym ich sila. Z tego co pamietam uwielbiaja grac w PP, czesto wykorzystuja przewagi zamieniajac je na gole. Srednio w meczu jeden na 2 gole zdobywaja w przewadze. A to dzis bedzie mialo ogromne znaczenie.

 

Dlaczego? Graja z zespolem, ktory czesto fauluje. W poprzednim spotkaniu "Predatorzy" zagrali nadzwyczaj spokojnie, ale juz wczesniejszy z Edmonton pokazal, ze lubia ostra gre. Zas przeciwnicy swoje dwie bramki zdobyli w przewadze, jak sie pozniej okazalo przegrali 2:5, ale to daje duzo do myslenia. Slaba obrona w PP mysle, ze dzis moze zawazyc. Do tego cienka postawa na wyjazdach: 8-11-1.

 

Ale najlepsza jest historia, ktora pokazala prawidlowosc w ich meczach:

 

09/12-07 Nashville vs. Anaheim 4:2

18/10-07 Anaheim vs. Nashville 3:1

05/03-07 Anaheim vs. Nashville 2:2; 2:2 (OT); 3:2 (Po karnych)

04/02-07 Nashville vs. Anaheim 3:0

10/01-07 Nashville vs. Anaheim 4:4; 5:4 (OT)

07/12-06 Anaheim vs. Nashville 4:0

 

Za KAZDYM razem wygrywal gospodarz! A prznajmniej od sezonu 06/07 :D Zanotowano 2 undery na 6 spotkan. Ja widze, ze Dumont i Alexander Radulov, wspomagani przez kolegow, rozszaleli sie na dobre, ale mam wrazenie, ze defensywa "Kaczorow" bedzie dla nich za trudnym wyzwaniem. Rowniez gwiazdka gospodarzy, Ryan Getzlaf, punktuje w kazdym meczu, takze szykuje sie nam mocno ofensywny pojedynek, z niewielka iloscia goli mysle :D Tak paradoksalnie :D Moim zdaniem jesli gospodarze zagraja dobrze w obronie, wygraja to bez problemu, a ostatnio pokazuja, ze akurat obrona u nich nie szwankuje, dlatego polecam typ na zwyciestwo Anaheim. Bardziej under niz over, obaj bramkarze radza sobie bardzo dobrze, szczegolnie swietna forme prezentuje D. Ellis zastepujacy w druzynie "Predatorow" bedacego bez formy Chrisa Masona.

 

Dla mnie oczywista oczywistosc %-) Osobiscie jade tu vabank na gospodarzy, jestem raczej przekonany o ich zwyciestwie. Polecam goraco!

 

 

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators typ: 1 1.85 :spoko:wynik 5:2 :spoko:

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators typ: under 5,5 1.60 :c:wynik 5:2 :c:

Zaznajomione mi forum amer. podalo wlasnie swojego pewniaka na dzis:

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators (1.tercja) typ: under 1,5 1.69 :spoko:wynik 0:1 :spoko:

 

Leci all-in (143PLN) wiec modlcie sie razem ze mna :D

Powodzenia!

:piwo1:

 

 

EDIT. Udalo sie :D All-in sie oplacil. Fundusze wrocily do normy, dzis gramy dalej ;) Co prawda takiej czwartej tercji w wykonaniu Anaheim nikt sie nie spodziewal, bo wszystkie serwisy amerykanskie pisza o tym jak o czyms niezwyklym. To ze under nie wszedl to juz inna sprawa. Mialem nadzieje, ze bramkarze zagraja tu glowne role, tymczasem napastnicy pokazali klase. Coz! Wazne ze jak to mowicie peFka siadla :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rządzisz w tym temacie, brawo, analizy są bardzo wyczerpujące, co do wygranej Anaheim to przyznam Ci rację, pozostałe typy też całkiem niezłe ale wszystkie typy są zależne od jednego meczu. Jeśli wejdą wszystkie lub chociaż 3, masz u mnie plusa. Zobaczymy jak to będzie, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdą wszystkie lub chociaż 3, masz u mnie plusa. Zobaczymy jak to będzie, powodzenia

 

ich w sumie jest 3 %-)

 

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators typ: 1 1.85 raz

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators typ: under 5,5 1.60 dwa

Zaznajomione mi forum amer. podalo wlasnie swojego pewniaka na dzis:

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators (1.tercja) typ: under 1,5 1.69 trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem 3 typki zapodalem, jednak moje sa dwa. Ten z forum jest po prostu sciagniety, dostaje cynki od ziomka w Stanach, on zapodaje mi pewniaka z ich forum a ja go Wam podaje. Nie odnosze sie do niego, traktujcie to jako informacja zza oceanu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem 3 typki zapodalem, jednak moje sa dwa. Ten z forum jest po prostu sciagniety, dostaje cynki od ziomka w Stanach, on zapodaje mi pewniaka z ich forum a ja go Wam podaje. Nie odnosze sie do niego, traktujcie to jako informacja zza oceanu :D

pewniak czyli tak zwana peFka :p

Chmielu :piwo1: za te wyczerpujące analiy :ok:

:piwo1: za to, że nadal Ci się chce pisać :spoko:

Jako, że dziś poniedziałek to nic nie gram. Choć wydaję się, że ANA oraz DAL mogą wygrać. A EDM- NYI czuje remis. No ale nic nie gram. Może za drobne bym dam.

Poniedziałki zawsze jakoś moim zdaniem obfitują w "niespodzianki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators typ: 1 1.85

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators typ: under 5,5 1.60

Zaznajomione mi forum amer. podalo wlasnie swojego pewniaka na dzis:

Anaheim Mighty Ducks vs. Nashville Predators (1.tercja) typ: under 1,5 1.69

 

Leci all-in (143PLN) wiec modlcie sie razem ze mna :D

Powodzenia!

 

no to dwa typy już ci wlazly bankowo :)):)):)) Twoja alicja (pierwsza tercja 0:1 nashv)

a teraz jest 2 tercja (9min) i jest juz 4:1 dla Kaczek takze wygrana raczej juz pewna.

Pefka ci siadla :D:D:D:)):)):)) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chi38.gifChicago Blackhawks s Dallas Stars dal38.gif

 

 

Wczoraj odpuscilem obstawianie, pozno sie z pracy wraca to nie ma sensu na sile z ledwo otwartymi ze zmeczenia oczyma typowac, a juz na pewno nie NHL :p A szkoda, bo mozna bylo wczoraj zarobic, ale znajac zycie skusilbym sie na Calgary ... nieco zaskoczyla mnie ich przegrana. Przyroda jak to sie u nas mowi na zdarzenia bardzo nie na reke :D

 

Na dzis cos takiego wybralem, bardziej na upartego niz z rozsadku jak Anaheim przedwczoraj %-) Niby ogromna przepasc miedzy zespolami w generalce, niby roznica dwoch czy trzech klas, a jednak to nie peFka jak mnie chlopaki nauczyli pisac :D Sporo znakow zapytania przed tym meczem stawiaja buki, szczegolnie majac na mysli forme Dallas. I maja zupelna racje.

 

Goscie graja dobry hokej, skuteczny, co wazne. Ale juz nieraz pokazali jak mozna w bardzo glupi sposob przegrac mecz. Czesto ogromna role ogrywa bramkarz, jak np. z Minnesota, rywale oddali 20 strzalow z czego 6 znalazlo droge do bramki. Paskudny fakt, ale prawdziwy. Statystyki nie klamia, w tamtym meczu M. Turco, zanim zostal zmieniony, obronil 1 strzal ... na 4 %-) To juz wola pomste do nieba.

Jak nie przytrafiaja im sie takie akcje, to graja przyzwoicie. Z Detroit oba mecze przegrali, bo im do pasa nie dorownuja na razie, zabraklo umiejetnosci. Ale jak tylko naprzeciw stawali slabsi rywale, mloca. Cale Dallas. Troszke bez formy czolowi gracze, prezentuja sie srednio, mozna powiedziec, ze dobrze, ale nie wybornie, jak powinno byc.

Mieli maly kryzys, ale przelamali 4 porazki z rzedu (strzelajac w nich jedynie 4 gole) i mysle, ze teraz powinni grac jak trzeba, bez niespodzianek.

 

Z kolei gospodarze ... no, tu jest zle. Chlopaki nie wygrali od 6 spotkan. Kryzys powoli wkrada sie w szeregi, kilku zawodnikow poklocilo sie z trenerem i przesiaduja teraz na lawce rezerwowych, grajac ledwo kilka minut w meczu. Ostatnie spotkanie wyszlo im calkiem niezle, malo brakowalo, gdyz prowadzili juz 3:2, ale goscie z Montrealu, ktorzy cisneli cale spotkanie, strzelili bramke na 3:3, potem w dogrywce juz panowali na lodzie.

Druzyna Chicago jest zupelnie bez formy, ostatnie 3, nawet 4 porazki jeszcze da sie zrozumiec, ale wczesniejsze 2 z najgorszym zespolem ligi Los Angeles Kings (i to jeden z nich az 2:9) to juz przesada. Mysle, ze ten mecz spowodowal u nich spadek morale i utrate wiary w sowje mozliwosci. Zostali wtedy zmiazdzeni przez ostatni zespol ligi, tez bym sie zdolowal %-)

Bilansik u siebie srednio na jeza: 12-10-1, w porowaniu do wyjazdowego Dallas (11-9-2) jest kiepski. Do tego te ogromne roznice w poszczegolnych elementach gry. Brak kilku zasadniczych zawodnikow tez nie wplynie na poprawienie ich gry, a wrecz przeciwnie.

Ciezko powiedziec jakie sklady dzis wyjada na lod, gdyz w zespole Dallas kilku graczy rowniez skarzy sie na wszelkiego rodzaju bole i dolegliwosci, jak informuje serwis sportsline.com.

 

Jak pokazala historia, obie druzyny zmierzyly sie w tym sezonie juz dwukrotnie, oba mecze wygrali Blackhawks. Dlatego jestem zdeterminowany i przy obecnym kryzysie gospodarzy proponuje Dallas. Sa zespolem mocniejszym, bardziej doswiadczonym i w lepszych nastrojach po ostatnich meczach. Gdyby grali u siebie, watpliwosci nie mialbym zadnych, a ze jest to wyjazd, to jedyne czego bym sie obawial, to remis po 60 minutach gry, bo tylko na tyle na dzien dzisiejszy stac Chicago.

Oba zespoly w ostatnich meczach strzelaly malo bramek, kwestia blokady ataku czy cos, a przynajmniej tak to fachowo nazywaja na amerykanskich serwisach, ktorych reportazy dzis przeczytalem bodajze z 10. Nie ma zadnych pobudek by to sie zmienilo, wiec oprocz typu na Dallas proponuje rowniez underek. Mam wrazenie, ze bedzie to mecz ogromnej walki w srodku pola, nie obfitujacy w bramki, blisko remisu. Moj strzal 2:1 goscie. Polecam!

 

 

Chicago Blackhawks vs. Dallas Stars (wlacznie z dogrywka i karnymi) typ: 2 1.70 :spoko:wynik 1:3 :spoko:

Chicago Blackhawks vs. Dallas Stars typ: under 5,5 1.65 :spoko:wynik 1:3 :spoko:

 

W tej sytuacji, znaczy przy takich typach, wydaje sie stosunkowo pewne takie cus:

Chicago Blackhawks vs. Dallas Stars (1.tercja) typ: under 1,5 1.75 :c:wynik 1:1 :c:

 

 

EDIT. Taa :D Dzis rowniez zgodnie z planem. Kurcze troche sie nie spodziewalem az 2 bramek w pierwszej tercji, no ale nie zawsze wszystkie typy siada. Najwazniejsze, ze ten puszczony u buka wszedl :D Czas do pracy, po powrocie usiade to dzisiejszej oferty i cos na dzis poszukamy :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stl38.gifSt.Louis Blues s Dallas Stars dal38.gif

 

 

No i znowu bogata oferta, po wczorajszych ochlapach :) Jest z czego wybierac, choc te dzisiejsze mecze siakies dziwne. W wiekszosci ciezko wykazac kogos lepszego. Oprocz Ottawy i Detroit nie widze murowanych faworytow, ale na te zespoly buki wystawily "mikrokursy", ktore dzis sobie odpuszczam, ale polecam na podbicie kursu do jakiegos kombi czy systemu.

Jako "typ dnia" wybralem mecz "Nutek" z "Gwiazdami". Bardzo ciekawie zapowiadajace sie spotkanie. Kilka moich spostrzezen wypisze w tym poscie, kazdy sam podejmie decyzje czy warto stawiac. Lecimy.

 

Gospodarze, mimo, iz nikt nawet nie myslal, ze jest to zespol na play-off'y, pokazuja charakter. Ich zespol zbudowany jest na silnej obronie i swietnym bramkarzu - M. Legace, ktory w kazdym meczu gra fantastycznie. W poprzednim starciu z druzyna Columbusu obroni 17 strzalow, puszczajac jeden. Reszte zrobili napastnicy, strzelajac 6 bramek. A ofensywa STL rowniez nie nalezy do slabych. Doswiadczony Keith Tkachuk czy mlody, ale waleczny Brad Boyes to hokeisci, ktorych nazwiska sa juz dobrze znane w hokejowym swiatku. Do tego nowy nabytek Andy McDonald, ktory gra jak natchniony, punktujac w kazdym meczu.

"Nutki" maja ogromny potencjal. Jeszcze nie pokazali na co ich stac. A do tej pory pokazali juz sporo, wygrywajac wyjazdowe spotkanie z dotychczasowym liderem NHL, Detroit Red Wings. W ostatnich 6 meczach przegrali 3, ale 2 po dogrywkach a jeden, z San Jose, tylko 0:1 po bardzo zacietym meczu. Ich bilans spotkan na swoim lodzie wyglada bardzo przyzwoicie: 13-7-3. 13 pozycja w generalce to na razie swietny wynik, choc zaloze sie, ze jeszcze wskocza wyzej, bo w przeciwienstwie do wyzej notowanych rywali, rozegrali tylko 40 spotkan, przy np. 45 meczach Dallas.

 

A zespol gosci to juz legenda amer. hokeja. Jak juz pisalem wczoraj, maly kryzys maja za soba, rozegrali wczoraj niezle spotkanie ze slabiutkim Chicago, tracac tylko 1 bramke. W koncu przelamal sie atak "Gwiazd". Jeden z lepszych meczy, jak nie najlepszy, rozegral M. Modano, asystujac przy wszystkich 3 bramkach. Wysoka forme pokazal rowniez goalie M. Turco, broniac 17 strzalow rywali, puszczajac 1. Charakterystyka zespolu od wczoraj sie nie zmienila, post wyzej wypisalem wszystkie najwazniejsze cechy zespolu. Dzis nalezy dodac jedynie zwyciestwo do wyjazdowego bilansu, ktory bedzie przedstawial sie nastepujaco: 12-9-2.

 

W historii oba zespoly graly ze soba wiele razy. Wezmy pod uwage mecze od sezonu 06/07:

 

30/12-07 NHL Dallas vs. St Louis 4:4; 4:4 (OT); 5:4 (Po karnych)

03/04-07 NHL Dallas vs. St Louis 2:4

09/03-07 NHL St Louis vs. Dallas 5:3

04/02-07 NHL St Louis vs. Dallas 2:0

02/11-06 NHL Dallas vs. St Louis 4:1

 

Jak widzimy STL u siebie nie zwykli przegrywac z Dallas. Raz nawet wygrali na wyjezdzie. A co sprawia, ze typ na gospodarzy staje sie jeszcze pewniejszy czy realny, to fakt, iz goscie graja drugi mecz z rzedu "dzien-po-dniu". Wczorajsze wyjazdowe zwyciestwo na pewno odczuja w dzisiejszym meczu. "Nutki" maja przewage wlasnej tafli, sa bardziej wypoczeci i graja na razie bardzo dobrze, stad morale na pewno wysokie.

Powaznie, moze i mialo to miejsce, ale ja po prostu nie pamietam, zeby jakis zespol, grajac "dzien-po-dniu" wygral 2 wyjazdowe spotkania. Mysle, ze kurs na gospodarzy jest nieco przesadzony i stosunkowo pewny. Jedyne spotkanie rozegrane w tym sezonie miedzy obiema druzynami zakonczylo sie remisem, wiec mozna wlaczyc dogrywke i karne to typu, ale ja mysle, ze STL poradzi sobie i w ciagu 60 minut roztrzygnie mecz na swoja korzysc. Biorac pod uwage swietne ostatnie mecze i forme bramkarzy, proponuje rowniez under, gdyz oba zespoly stawiaja dzis na defensywe, tak przynajmniej zarzekaja sie trenerzy. Polecam!

 

 

St.Louis Blues vs. Dallas Stars typ: 1 2.20 :spoko:wynik 4:2 :spoko:

St.Louis Blues vs. Dallas Stars typ: under 5,5 1.62 :c:wynik 4:2 :c: // niewiele brakowalo :/ //

 

Powodzenia!

:piwo1:

 

 

EDIT. Kolejny typek siadl bez wiekszych problemow. Zauwazylem, ze sporo osob gralo wczoraj takiego singielka. Gratuluje wszystkim :ok:

Dzis zawieszam typowanie NHL z powodu wyjazdu na studia, ale wylacznie do poniedzialku, kiedy to pojawia sie nowe analizki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

col38.gifColumbus Blue Jackets s Vancouver Canucks van38.gif

 

 

Wracamy do typowania. Wczoraj wpadlo pare groszy po wygranej "Pingwinow", wiec postawimy te pieniadze na mecz, ktory mi dzis szczegolnie podpasowal.

 

A zmierza sie w nim zespoly Blue Jackets i Canucks. Od razu na poczatku musze napisac, ze jestem pod wrazeniem bardzo dobrej gry gosci w ich ostatnim spotkaniu przeciwko "Nutkom". Szczegolnia gra blizniakow Sedin przypadla mi do gustu. Panowie zagrali swietnie, prowadzac swoj zespol do zwyciestwa nad bardzo mocna druzyna St.Louis. Przelamali tym samym serie 2 porazek z rzedu (zwlaszcza ta z Phoenix byla dosc dolujaca, gdyz przegrali w kiepskim stylu).

Vancouver to ciagle jeden z potentatow do zwyciestwa w walce o PS. Aktualnie zajmuja 8 miejsce z bilansem 25-16-4 (12-9-2 wyjazdy). Traca bardzo malo bramek (duza w tym zasluga bramkarza Roberto Luongo), graja bardzo uwaznie w defensywie a i ofensywa niczego sobie. Jesli duet Sedin-Sedin + M. Naslund zagraja jak ostatnio, spokojnie wygraja z druzyna pokroju Islandersow (z ktorymi ostatnio wygrali) a wlasnie do takich zalicza sie zespol gospodarzy.

 

Columbus ma juz za soba trudne chwile, od niedawna wyszli na prosta wygrywajac kilka waznych meczy. Wskoczyli kilka pozycji wyzej i walcza w tej chwili o PO. Po tragicznej porazce z druzyna STL az 1:6, zrewanzowali sie im na wlasnym lodzie wygrywajac 6:4. Nastepny mecz z Nashville byl niezwykle wyrownany, czego dowodem byla dogrywka oraz rzuty karne, w ktorych lepsze okazaly sie "Kurtki". Aktualnie pozycja 17 z dorobkiem 45pkt w 48 meczach. Bilans spotkan u siebie 15-6-4 czyli nadwyraz dobrze, a powiedzialbym nawet bardzo dobrze. Podobnym bilansem moze pochwalic sie druga w generalce Ottawa Senators :wow: A wiec zapowiada sie ciekawe starcie.

 

Teraz uzasadnienie dlaczego mysle, ze wygraja goscie %-) Sa 3 powody, dla ktorych powzialem taki typ na to spotkanie.

1/ w ostatnich 6 meczach na lodzie Columbus 4 zakonczyly sie zwyciestwem Vancouver;

2/ oba zespoly graly ze soba juz dwukrotnie w tym sezonie, oba mecze wygrali goscie;

3/ w dzisiejszym meczu w skladzie gospodarzy zabraknie dwoch niezwykle istotnych graczy, nie sa to najskuteczniejsi hokeisci zespolu, ale ich obecnosc oraz znajomosc elementow taktyczno-mentalnych bardzo czesto pomagala w wygrywaniu meczow, zeby nie powiedziec, ze byla kluczowa. Sa to S. Fedorov (8 goli, 17 asyst) oraz C. Glencross (mlodziutki LW, potrafiacy w razie potrzeby genialnie grac w obronie, co pokazal wielokrotnie ratujac zespol przed utrata gola). Pod znakiem zapytania stoi wystep Ricka Nasha, ktory narzeka na bol plecow. Jesli wszyscy trzej nie wyjda w dzisiejszej potyczce z Vancouver, Columbus nie ma szans. Jesli natomiast trener desygnuje mimo wszystko ich do gry, moze byc bardzo roznie w tym meczu, mimo wszystko sklaniam sie ku gosciom. 7/10.

 

 

Columbus Blue Jackets vs. Vancouver Canucks (wlacznie z dogrywka i karnymi) typ: 2 1.80 :c:wynik 3:2 :c:

Polecam tez ciekawy typ odnosnie ilosci goli w meczu:

Columbus Blue Jackets vs. Vancouver Canucks typ: under 5 1.85 :/wynik 3:2 zwrot :/

 

 

EDIT. Druzyna gosci slabo rozpoczela mecz, oddajac ledwo 7 strzalow w pierwszej tercji, lecz potem cisneli do samego konca. Co od razu rzucilo sie w oczy, to bezsprzeczna zimna krew gospodarzy w grze w przewadze - strzelili tak oba gole w pierwszych 5min meczu i to zawazylo. Szkoda, bo lepiej zagral Vancouver, ale jak to w hokeju bywa - to czasem za malo %-)

Dzis cos wrzuce, trzeba sie odbic co nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

njd38.gifNew Jersey Devils s New York Islanders nyi38.gif

 

 

Dzis krotko, bo trudny i bardzo smutny dzien mam za soba ...

 

Gospodarze o klase aktualnie lepsi. Zasluzenie w pierwszej "10", w ostatnich szesciu meczach ulegli jedynie na wyjezdzie druzynie z Bostonu. Bardzo wysoka forma poszczegolnych zawodnikow, przez co sa skuteczni. Szczegolnie u siebie wlasnie pokazuja na co ich stac w tym roku. Bilans 13-5-0 jest tego dowodem i naprawde dobrym osiagnieciem. Bez watpienia faworyci dzisiejszego spotkania.

 

Goscie z kolei jada w tej chwili lekko za "16", ktora zagra w play-off'ach. Znacznie gorsza forma, choc co ciekawe wygrali 2 spotkania z ostatnich szesciu, oba wyjazdy, i to z takimi potegami jak Ottawa czy chocby Calgary (tu po dogrywce). Jednak moim zdaniem byly to przypadki, raczej przeciwnicy odpuscili (na co wskazuja statystyki), niz "Wyspiarze" zachwycili gra. Widac to wyraznie, gdy zerkniemy na ich bilans wyjazdowych spotkan: 9-10-3 - kiepscizna, choc sa gorsi :p

 

W druzynie gosci nie ma powazniejszych oslabien, zas gospodarze wystapia najprawdopodobniej bez swojego centra J. Madden'a, ale ja tam licze na fantastycznie grajacych "Diablow": Gionta i Parise.

 

Oba zespoly zmierzyly sie ze soba w tym sezonie juz czterokrotnie, wszystkie spotkania wygrali "Wyspiarze", takze uwazam, ze nadaza sie swietna okazja do przelamania nieciekawej passy i ogrania w swojej hali przyjezdnych z Nowego Jorku. Co ciekawe oba spotkania przedsezonowe wygraly "Diably" ...

 

Jak dla mnie tu czysta "1", chlopaki z New Jersey spisuja sie znacznie lepiej, sa druzyna bardzo doswiadczona i utytulowana, powinni dzis ograc slabo spisujacych sie gosci. Warto przemyslec typ z handicupem na gospodarzy.

 

 

 

New Jersey Devils vs. New York Islanders typ: 1 1.80 :c:wynik 1:3 :c:

Spore ryzyko, ale i kurs milusi, a kto nie ryzykuje ten nie wygrywa :D

New Jersey Devils vs. New York Islanders (0 - 1,5)typ: 1 2.40 :c:wynik 1:4,5 :c:

Wiekszosc bukow niezdecydowana co do ilosci goli w tym meczu, ja tam mam swoj typ:

New Jersey Devils vs. New York Islanders typ: over 4,5 1.87 :c:wynik 1:3 :c:

 

EDIT. Niefartownie. Devils mocno mnie zawiedli. Strzelali na bramke R. DiPietro 38 razy, trafiajac tylko 1 :/ ZERO skutecznosci. Dla porownania NYI oddali 23 strzaly :zdziwiony: Typy przygotowalem specjalnie pod ich dobra gre, tymczasem dali wczoraj ciala. Bywa i tak :/

 

 

 

phi38.gifPhiladelphia Flyers s Florida Panthers flo38.gif

 

 

Bardzo ciekawie zapowiadajacy sie mecz. Naprzeciw stana druzyny, ktore maja podobny potencjal zespolowy. Przyjrzyjmy sie kazdej po kolei.

 

Goscie, bo od nich zaczniemy, graja fatalnie. Spadli juz kilka miejsc w generalce, zaliczajac sie teraz do najslabszych zespolow ligi. Na szesc spotkan, ktore rozegrali, wygrali 2, w tym po dogrywce z "Wyspiarzami" (nieco fartownie trzeba przyznac) oraz z Atlanta, ktora rowniez nie pokazuje w tym sezonie praktycznie nic. 2 porazki z Pittsburghiem oraz fatalna postawa w meczu z TBL na pewno nie podniosly ich na duchu. Zespol w ogole bez formy, bez tej werwy, z ktora wystartowal w tym sezonie. Wyjazdy nie sa ich mocna strona (11-11-1), choc nie jest jeszcze tragicznie, bo jeszcze gorzej prezentuja sie na wlasnym lodzie. Na dodatek dzis bez kilku podstawowych graczy, m.in. V. Peltonena oraz J. Stumpela. Nie wroze im dzis nic dobrego.

 

Z kolei gospodarze absolutnie nie do poznania po sezonie 2006/2007, kiedy to okupowali ostatnie miejsce w lidze. Dzis sa zespolem mocno ofensywnym, maja w skladzie 2 naprawde niesamowitych hokeistow, ktorzy wygrywaja im mecze. Mowie tu oczywiscie o Richards'ie, ktory gra najlepszy chyba sezon w zyciu, oraz jak zawsze Briere, czesto punktujacy we wlasnej hali. Sporym oslabieniem jest dzis brak Joffrey Lupul'a, ktory gral ostatnio jak zaczarowany. Nie wystapi od juz prawdopodobnie do konca stycznia, ale trener "Lotnikow" ma kilku zawodnikow, ktorymi moze te luke po Lupulu zalatac.

Philadelphia w ostatnich szesciu spotkaniach (5 wyjazdow) przegrala 2, wiec forma dopisuje. W 3 ostatnich meczach padaly wysokie wyniki, wiec spodziewam sie dzis rowniez gradu bramek, szczegolnie gdy zespol Floridy swoje ostatnie 2 mecze rowniez konczyl overowymi wynikami. Bilans spotkan u siebie 8-5-5, w zasadzie cienko, ale nie mozna za wiele wywnioskowac, nie widzac tych przegranych po dogrywce meczow. Flyers czesto tracili glupie bramki w koncowkach, sadze, ze i tu jest podobnie.

 

W tym sezonie w meczach miedzy soba maja po jednym zwyciestwie na koncie, kazde roznica jednej bramki. Juz w pierwszej tercji spodziewam sie wielu goli. Potencjal strzelecki obu druzyn jest dzis nieco ograniczony, ale mimo wszystko bede gral na over. Jesli Flyers zagraja jak w ostatnim meczu przeciwko Capitals'om, beda panowac na boisku.

 

 

 

Philadelphia Flyers vs. Florida Panthers typ: over 5,5 1.90 :spoko:wynik 5:3 :spoko:

Philadelphia Flyers vs. Florida Panthers (1.tercja) typ: over 1,5 1.90 :spoko:wynik 4:1 :spoko:

Dla ryzykantow mam jeszcze cos specjalnego od moich kolegow z amer. serwisu typerskiego:

Philadelphia Flyers vs. Florida Panthers (0 - 1,5) typ: 1 2.60 :spoko:wynik 5:4,5 :spoko:

 

Enjoy!

:piwo1:

 

 

EDIT. Pierwszy typ przygotowany pod NJD wtopa na maksa. Ale chociaz Flyers nie zawiedli. Wszystkie 3 siadly :D Przynajmniej z tego jestem zadowolony. NHL to nie kaszka z mleczkiem, raz typy wejda, raz nie, trzeba byc tego swiadomym planujac obstawianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...