Skocz do zawartości

ATP: Metz, Tokyo; WTA: Stuttgart, Tokyo, Taszkient


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - METZ

 

metz_75x110.gif

 

Miejsce: Metz, Francja

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 353,450$

Strona oficjalna: www.opendemoselle.com

Ubiegłoroczny finał singla: (3)N Djokovic (SRB) d. J Melzer (AUT) 4:6 6:3 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: Gasquet/Santoro d. (3)Knowle/Melzer 3:6 6:1 11:9 (Match TB)

 

 

 

ATP - TOKYO

 

1720.gif

 

Miejsce: Tokyo, Japonia

Uczestników: 48

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 832,000$

Strona oficjalna: http://aigopen.jp/07/index.en.shtml'>http://aigopen.jp/07/index.en.shtml

Ubiegłoroczny finał singla: (1)R Federer (SUI) d. (10)T Henman (GBR) 6:3 6:3

Ubiegłoroczny finał debla: (3)Fisher/Phillips d. Goldstein/Thomas 6:2 7:5

 

 

 

WTA - STUTTGART

 

stuttgart.jpg

 

Miejsce: Stuttgart, Niemcy

Uczestników: 28

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 650,000$

Strona oficjalna: www.porsche-tennis.de

Ubiegłoroczny finał singla: (4)Nadia Petrova (RUS) d. Tatiana Golovin(FRA) 6:3 7:6(4)

Ubiegłoroczny finał debla: (1)Raymond/Stosur (USA/AUS) d. (2)Black/Stubbs (ZIM/AUS) 6:3 6:4

 

 

 

WTA - TOKYO

 

1720.gif

 

Miejsce: Tokyo, Japonia

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 175,000$

Strona oficjalna: http://aigopen.jp/07/index.en.shtml

Ubiegłoroczny finał singla: (1)Marion Bartoli (FRA) d. (WC)Aiko Nakamura (JPN) 2:6 6:2 6:2

Ubiegłoroczny finał debla: King/Kostanic (USA/CRO) d. Chan/Chuang (TPE/TPE) 7:6(2) 5:7 6:2

 

 

 

WTA - TASZKIENT

tashkent1.jpg

Miejsce: Taszkient, Uzbekistan

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 145,000$

Strona oficjalna: http://www.tashkentopen.uz/en/main.html

Ubiegłoroczny finał singla: Sun Tiantian (CHN) d. (WC) Iroda Tulyaganova (UZB) 6:2 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: (4) Azarenka/Poutchek (BLR/BLR) d. (2) Camerin/Gagliardi (ITA/SUI) (walkower, kontuzja Camerin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Haase R. - Navarro Pastor I. 2 (2.58)

Odrazu gdy przeglądałem oferte na Tokyo to spotkanie wpadło mi w oko. Powtórze to jeszcze raz i będę się tego trzymał. Uważam, że doświadczony Hiszpan nie powinien mieć tu dużych problemów z faworyzowanym Holendrem. Uważam, że ten niby talent - bo za takiego jest uznawany Haase to dla mnie zwykły przeciętny zawdonik, który nie pokazuje nic szczególnego. Haase jest to narazie młody zawodnik i jeszcze moim zdaniem niepoukładany, dużo błędów przekładanych ładnymi zagraniami. Uważam, że Hiszpan wygra poprawnością jak i regularnością. W tamtym tygodniu panowie rywalizowali w Mumbaiu. Haase odpadł z Rochusem w 1-wszej rundzie przegrywając gładko 2-0 (6-2, 6-2). Ivan zaś 1-wszą rundę przeszedł bez problemów wygrywając z Reja 2-0 (6-4, 6-1), w drugiej rundzie własnie to Hiszpan spotkał się z pogromcą dzisiejszego rywala - Rochusem tocząc z nim 3-setówke, a wiadomo, że Rochus to właśnie tutaj zajął drugie miejsce przegrywając tylko z Gaśnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanek - Iwabuchi 2.5 (albo handicap +1,5 seta Iwabuchi za 1.55) - typ troche na czuja, wiadomo, ale Vanek na hardzie nie za bardzo się czuje, a i sezon nie za ciekawy. Do tego w Mumbaiu porażka z Lu, więc widać, że nawet typowe średniaki potrafią z nim na hardzie powalczyć i go pokonać. Wiekowy już Satoshi występuje rzadko w tym sezonie, ale na koncie 2 wygrane futersy na hardzie, ostatnio pod koniec sierpnia. Wiadomo futersy to nawet nie challery, ale wskazuje to, że umiejętności do gry na hardzie Japończyk posiada i troche już hardu powąchał w swojej karierze. Do tego atut własnych śmieci ma wielkie znaczenie, nie mowiąc już o Japońskiej publiczności, która jaka jest, sam każdy wie %-) .

 

Gicquel - Serra 1.55 - spotkanie frenchmenów, jak dla mnie dla Marca. Ostatnio troche może Gicquel spuścił z tonu, ale jego umiejętności cenię o wiele wyżej. Pokonał ostatnio Andreeva, więc nawet przy lekko słabszej formie i wynikach widać, że coś jednak gra. Florent cały sezon dość mizerny, ostatnio kreczował w 1 rundzie z Korolevem, nie ma właściwie o czym pisać, jeżeli chodzi o ten sezon Serry. Dodatkowo w h2h 1 0 na korzyść Gicquela, właśnie w tym turnieju wygrał przed rokiem w 2 setach. Jak dla mnie Marc gra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robredo T. (-1.5) - Mayer F. 1 (1.80)

Florian szuka formy, ale coś za bardzo na nią nie może trafić. Mniej więcej ostatnio 11.09 porażka w pierwszej rundzie z Hanescu 0-2 (6-7, 6-7). Tommy to nr 9 na świecie i nie sądzę, żeby dzisiaj miał jakieś problemy z Niemcem. 2 tygodnie temu dobry turniej w Pekinie gdzie doszedł, aż do finału pokonując np. Kiefera, Kunitsyna, przegrał w finale z Gonzo 1-2. H2h 1-1. Panowie spotkali się 2krotnie już. Rok temu w Sopocie i to góra był Mayer ( no ale wtedy jako tako błyszczał formą ), no i w tym roku panowie grali takze na twardej nawierzchni w Miami gdzie to Tommy wygrał 2-0. Zważając na niską formę Niemca i dobrą postawę Hiszpana ostatnio gram HC setowy na Tommiego. vamo$$$ Tommy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dorzuce jeszcze 2 spotkania :mrgreen: :

 

Schuettler - Soeda Ile setów zostanie rozegranych w meczu? (Best of three) 3 sety 2.11

Becker - Suzuki Ile setów zostanie rozegranych w meczu? (Best of three) 3 sety 2.11

 

Właściwie o obu tych meczach moge napisać to samo. Stawiam na to, że gospodarze, którzy ogórkami na hardzie nie są (szczególnie jak dla mnie to Soeda obiecująco pokazał się na hardzie w tym roku), dadzą radę urwać chociaż seta faworytom buków. Soeda całkiem ładnie grał w kwalach USOPEN, ostatnio wygrany challer na hardzie, w w Davisie ostro walczył i z Hanescu i z Pavelem, zresztą podobno jak Suzuki, który też wygrywał challery na hardzie, a z Pavelem w Davisie prowadził 2 0 w setach (7 6 7 6). Jeżeli któryś z Niemców nie odpuści meczu po zeszłotygodniowych dobrych występach (mówie tu o porażce 0 2), to 3 setowe pojedynki jak najbardziej możliwe. Tym bardziej, że ani Rainer ani Benjamin nie mają ustabilizowanej formy. Rainer wygrywa regularnością, ale momenty przestoju też mu się zdarzają co powinien wykorzystać Soeda, za to Becker jak dla mnie to przede wszystkim serw i szybkie kończenie wymian, skupia się raczej na trzymaniu własnego podania. Skoro Suzuki ograł w 2 tajbrach Pavela to tuż licze, że dojdzie do tajbra i Takao rozstrzygnie go na swoją korzyść. Powodzenia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanek - Iwabuchi 2.5 (albo handicap +1,5 seta Iwabuchi za 1.55) :n:

Gicquel - Serra 1.55 :t:

Schuettler - Soeda Ile setów zostanie rozegranych w meczu? (Best of three) 3 sety 2.11 :t:

Becker - Suzuki Ile setów zostanie rozegranych w meczu? (Best of three) 3 sety 2.11 :t:

 

Nie najgorzej :)) Później wrzuce coś na dziś :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivanovic A. - Schnyder P. typ 1 - 1,25

 

Innego rozwiązanie nie widzę. Patty to co prawda prawdziwa artystka kortów tenisowych grająca chyba najlepszy technicznie tenis w turze. Tyle że w tym sezonie niewiele z tego wynika. Wyniki Schnyder są jak na nią słabe. Ze ścisła światową czołówką w takiej formie powalczyć się po prostu nie da. Porażki w sezonie "hardowym" z Schiavone, Paszek, młodziutką Cristeą czy oddanie seta bardzo przeciętnej Zakopolovej to nie są wyniki, na jakie stać Szwajcarkę. Główny problem Patty to oczywiście psychika. Że tak się wyrażę - strasznie chimeryczna to baba %-) A Ana wiadomo. Serbka chyba największy postęp zrobiła ze wszystkich zawodniczek w tym sezonie. Śmiga Ivanovic forehandem aż miło popatrzeć. Kursik słaby, ale cóż takie życie :bz: Gdzieś dołożę na podbicie kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schiavone/Srebotnik - Daniilidou/Woehr

Srebotnik, jeśli chodzi o debla, kładzie wszystkie trzy panie na łopatki w większości elementów. Schiavone budzi się ze snu, który zdawał się być juz śpiączką. Druga para gra ze sobą regularnie, ale bez wyśmienitych wyników. Eleni w ostatnich tygodniach naprawdę nieźle, ale o Woehr nic nie umiem powiedzieć.

 

Janette 'zawsze Cię przelobuję'Husarova/Shahar'zabiję każdego z linii końcowej'Peer - Aga 'nie umiem grac debla' Radwańska/Barbora 'Barbie' Strycova

Bara zaskoczyła mnie negatywnie w poprzednim tygodniu swoim występem w grze podwójnej. Nadal jednak utrzymuję, że jest świetną deblistką, choć bardzo nerwową :D Aga jednak niech skupi się na singlu, bo do debelka nie ma drygu. Po drugiej stronie siatki 'Killerka' z głębi kortu i Janette Husarova, która jest jedną z najlepszych technicznie zawodniczek w Tourze.

 

Benneteau/Mahut - Simon/Wawrinka

Francuzi tworzą zgrany i solidny czołg, który rozjedzie parę z łapanki, czyli Simona, który ośmieszył się dziś z Koubkiem i Wawrinkę, którzy zgarna wpisowe i jada dalej. Simon po takich statystykach jak dzisiejsze nie zasługuje na mój szacunek %-)

 

 

P.S. Wykasujcie mojego posta ze złego tematu, pomyliłem się. Szkoda że tak późno naprawiłem szkodę %-) Chyba mecze jeszcze nie grają :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivanovic A. - Schnyder P. typ 1 - 1,25 :cwaniak:

 

 

Grosjean S. - Koubek St. typ 1 - 1,60

 

H2H 4:2 dla Grocha. Z tego na szybkich nawierzchniach Francuz zawsze był górą (3 razy hard i raz dywan), a Austriak dwa razy triumfował na clay'u. Dziś gramy na hardzie, a więc pierwszy plus po stronie Francuza. Grocha ostatnio widziałem w meczach z Mirnyi'em i Haas'em na US Open. Wyglądała ta jego gra bardzo solidnie. Sebastian trafiał serwisem, nieźle grał kątowo, wytrzymywał ładnie dłuższe wymiany z linii końcowej. Od tego czasu raczej jakiegoś wielkiego załamania formy u Francuza bym się nie spodziewał. Co do Koubka to po pierwsze zdecydowanie preferuje on grę na mączce, po drugie wyniki stosunkowo słabe w tym sezonie. To znaczy sam początek bardzo obiecujący, a później już równia pochyła w dół. Coś tam Austriak ugrywa nieraz, ale to nic godnego uwagi. Z przymrużeniem oka patrze też na jego wygraną z Simonem w pierwszej rundzie tu w Metz. Kto widział statystki ten wie, że Francuz właściwie sam sie załatwił. Rola Koubka ograniczała się jedynie do przebijania na drugą stronę. Podsumowując. Nieźle prezentując się ostatnio, lubiący szybkie nawierzchnie i grający u siebie Groszek kontra Stefan, który ze swoim dzisiejszym rywalem zawsze na szybkich nawierzchniach przegrywał, do tego jest w bardzo przeciętnej dyspozycji i zdecydowanie preferujący grę na cegle. Rozwiązanie nasuwa się samo... ;)

 

Dementieva E. - Hantuchova D. typ 2 - 1,95

 

Daniela jest nierówna, ale ostatnio widać, że to wszystko znów zaczęło tak funkcjonować jak należy i tak jak funkcjonowało choćby na początku tego sezonu. Hantuchova to specjalistka od szybkich kortów, granie na mączce widać robi jej wielką krzywdę i traci ona na tej nawierzchni wiele ze swoich atutów. A główne atuty Słowaczki to przede wszystkim świetne podanie, świetny agresywny, atakujący forehand. Jeśli wszystko funkcjonuje jak należy Daniela potrafi powalczyć z każdym. Ostatnio ograła najlepszy (a może drugi po Henin, kwestia gustu ;) ) backhand w turze i, dla mnie dość niespodziewanie, urwała seta najlepszemu forehandowi (tu już raczej bezdyskusyjnie), czyli Anie Ivanovic. Zresztą po niewątpliwym zimnym prysznicu, jakim było odpadnięcie z pierwszej rundzie US Open, gdzie Daniela grała z lekkim urazem, gra Słowaczki już wygląda zdecydowanie lepiej. A Dementieva...Nie przekonuje mnie. Nie da się według mnie wygrywać z czołówką, jeśli tak strasznie zawodzi podanie. A tym bardziej nie da się wtedy wygrywać z tak dobrze returnującą tenisistą jak Hantuchova. Do tego przełamać Słowaczkę to też spora sztuka. Dla mnie Hantuchova tak na 70% faworytką, a skoro na nią jest w tej parze wyższy kurs to biorę bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golovin - Bondarenko K. 4.2 (albo handi +1,5 seta Kateryna 2.1) - widziałem Kateryne na początku sezonu, widziałem wczoraj mecz z Ivanovic. Po prostu niebo a ziemia :szok: . Serwis na dobrym poziomie, agresywny returny, świetny backhand, mądra gra liftowanymi zagraniami pod końcową linie kortu, winnersów prawie tyle co Serbka, no i do tego nie było widać słabości psychicznej. A Ivanovic wcale nie grała źle. Myślałem, że Kateryna jest dalej zawodniczką, która może rywalizować ze średniakami, ale po tym co wczoraj pokazała zmieniłem zdanie i mam nadzieje, że nie był to jednorazowy wyskok. Skoro pokonała Anę, to dlaczego dziś nie miałaby powalczyć z bez rewelacji spisującą się, nierówną jeszcze po kontuzji Golovin?! Patrząc na przekrój sezonu Francuzka bije wynikami Ukrainkę na głowe, ale liczy się obecna forma, a poza tym przecież umiejętności zawodniczek w trakcie sezonu ewoluują i najwyraźniej, po tym co zobaczyłem wczoraj, jest tak w przypadku Bondarenko. Golovin pokonała niby Chakę, ale jest to raczej wynik tragicznej i bezmyślnej gry Rosjanki ostatnimi czasy. Liczę na kolejny dobry występ Kateryny i niespodziankę :)) .

 

Canas - Korolev 2.7 (albo handi +1,5 seta Korolev 1.6) - przyznam szczerze, że troche nie doceniłem Rosjanina w meczu z Gicquelem. Rosjanin bardzo dobry serwis i forhand, niezła gra pod siatką, hard wyraźnie leży i liczę na powrót do niezłej gry, po okresie słabym. Canas troche przeceniany jest przez buków po 2 zwycięstwach na hardzie nad Federerem, tym bardziej, że potem przegrywał mecze z o wiele słabszymi rywalami. W tym turnieju Argentyńczyk męczarnie zarówno z Ledovskikhem (w tym obrona set pointu w 1 secie) jak i z Melzerem. Evgeny gładko ze Staracze, a z Gicquelem praktycznie nie miał słabych momentów, świetnie serwował, do tego przy drugim serwisie rywala wygrywał praktycznie większość wymian. Kurs jak dla mnie dużo zawyżony i szanse dla Rosjanina duże :)) .

 

O. Rochus - Pavel 1.45 - Belg złapał wiatr w żagle, więc tym bardziej na własnych śmieciach w turnieju, w którym zawsze wysoko zachodzi, liczę na jego dobrą postawe. Oli wygrał ostatnio challera na hardzie w Orleans, w zeszłym tygodniu finał w Mumbaiu, tutaj gładziutkie dwusetówki z Troickim i Bogdanovicem, więc nic a nic tempa nie zwalnia. Andrei ostatnio dość miernie, zacięte mecze w Davisie z Japończykami, wcześniej szybkie odpadnięcia z turów, tutaj dwusetówka z wiekowym Normanem i trzysetówka z Darcisem. Obecna forma zdecydowanie przemawia za Belgiem, do tego atut własnych śmieci, nie widzę tu innego wyjścia jak zwycięstwo Rochusa.

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2007-10-05, 12:16 ]

do challengerów jest osobny temat :yellow:%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grosjean S. - Koubek St. typ 1 - 1,60 :cwaniak:

Dementieva E. - Hantuchova D. typ 2 - 1,95 :c:

 

 

 

Kuznetsova S. - Golovin T. typ 2 - 2,90

 

To kurs z Bet-at-home, w ale w sieci można znaleźć (np. na Betsson) nawet 3,45, co już dla mnie jest totalnym nieporozumieniem. Po prostu, moim zdaniem, kursy na ten mecz są zdecydowanie źle wystawione i dlatego warto chyba wykorzystać ten błąd buków. Tati po nieudanym US Open, gdzie grała z urazem wróciła najwyraźniej do niezłej dyspozycji. Wygrana w Portoroz, ćwierćfinał w Luksemburgu (porażka z Ivanovic wstydu nie przynosi nikomu), w Niemczech ogranie dość łatwo Czaki świadczą o tym, że Francuzka coraz pewniej na korcie się czuje. Zresztą oglądałem kawałkami mecz z Rosjanką i gdy Golovin złapała rytm, to naprawdę Anna byłą w zasadzie bezradna. Fakt, że Czaki też wielkiego meczu nie zagrała, ale stare porzekadło mówi, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. A Golovin tak ganiała Chakvetadze po korcie, że ta w zasadzie niewiele miała okazji do "uruchomienia" swojej wspaniałej gry kątowej. I teraz sprawa następująca. Kuzi najgroźniejsza jest wtedy, gdy pozwoli jej się atakowac forehandem. Do tego jednak Rosjanka musi mieć zawsze ciut podniesioną piłkę. Jej gra oparta jest na prostym schemacie, najpierw atak lekki, zmuszenie przeciwniczki do wyższego zagrania defensywnego i potem już z tej wyższej piłki kończący niezwykle silny forehand. I jeśli Golovin zagra tak jak z Czaki, to znaczy będzie uderzać płasko, będzie ryzykować, zmuszać Svetlanę do biegania, to w zasadzie główne atutu Kuznetsovej zostaną zneutralizowane. Stać na pewno Golovin na taką grę. Zresztą całkiem niedawno grały ze sobą w Toronto i Golovin wygrała. Tak jak pisałem na początku, dla mnie kursy zdecydowanie się wystawione. I dlatego, moim zdaniem, warto sprobować zagrać na Tati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...