Skocz do zawartości

ATP:Marsylia,Memphis,B. Aires; WTA:Memphis,Dubaj,Monterrey


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MARSYLIA

 

51FFB2FD75AB47E7B8F58FB14C9492B8.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Marsylia, Francja

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €512,750

Strona oficjalna: http://www.open13.fr/

 

 

ATP - MEMPHIS

 

9257C358B3854BE7952D7D3A29991402.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Memphis, USA

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $1,155,000

Strona oficjalna:http://www.memphistennis.com/home

 

 

ATP - BUENOS AIRES

 

130F2D5DBF954321893D6BE2E8C83655.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Buenos Aires, Argentyna

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $484,100

Strona oficjalna: http://copaclaro.com/atp/

 

 

WTA - MEMPHIS

 

mediumimage_985.jpg

 

Miejsce: Memphis, USA

Ranga: International

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.memphistennis.com/home

 

 

 

WTA - DUBAJ

 

mediumimage_652.jpg

 

Miejsce: Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Ranga: Premier

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $2,000,000

Strona oficjalna: http://www.dubaidutyfreetennischampionships.com

 

 

WTA - MONTERREY

 

mediumimage_1471.jpg

 

Miejsce: Monterrey, Meksyk

Ranga: International

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.abiertodetenismonterrey.com/2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość delpiero88

Dyscyplina: ATP Buenos Aires

Spotkanie: Dutra Da Silva R. - Marti J.

Typ: Marti J. wygra 2-0

Kurs: 4,00

Bukmacher: Bet365

Czas rozpoczęcia: 16:00 20.02.12

 

 

Dzisiaj w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju głównego w Buenos Aires dojdzie do pojedynku Brazylijczyka Dutry Da Silva i Hiszpana Matriego. Faworytem bukmacherów jest Brazylijczyk, jednak mnie osobiście wydaje się, że Hiszpan powinien ten pojedynek wygrać i to w dwóch setach. Obaj panowie jak dotąd rozegrali między sobą jeden pojedynek. Rok temu w turnieju w brazylijskim mieście Pereira lepszy był zawodnik gospodarzy wygrywając 2-1 (1-6, 6-2, 7-5). Jeśli chodzi o formę obu zawodników, to Hiszpan w tym sezonie zanotował ćwierćfinał w turnieju w Kazaniu, gdzie uległ w tej fazie rozgrywkowej Gabashviliemu 1-2, wcześniej jednak pokonując Malka Jaziriego i Akhmetshina. Po tym turnieju zagrał w ubiegłym tygodniu w turnieju w Sao Paulo, gdzie w pierwszej rundzie gładko pokonał bardzo dobrze grającego na mączce Frederico Gila 2-0 (6-2, 6-4) i w 1/8 uległ po fajnej walce znanemu Hiszpanowi Fernadowi Verdasco 1-2 (4-6, 7-6, 5-7). Do tego turnieju grał już dwie rudny kwalifikacyjne i pokonał w nich kolejno Gimeno-Traver 2-1 i Schwartzmana 2-0. Jeśli chodzi natomiast o Brazylijczyka to w turnieju w Sao Paulo odpadł on w pierwszej rundzie kwalifikacji z Martinem Alundem 1-2. W tym turnieju w kwalifikacjach pokonał on już Feldrea 2-0 i Schwanka 2-1. Jak dla mnie warto spróbować gry na Hiszpana po tak fajnym kursie na zwycięstwo w dwóch setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA Memphis

Spotkanie: Krajicek, Michaella - Baltacha, Elena

Typ: 1 :t:

Kurs: 2,30 :t:

Bukmacher: Betsafe

Czas rozpoczęcia: 17:00 20.02.12

 

Dzisiejsze spotkanie jest pierwszym pomiędzy obiema paniami. Mianowicie zagrają ze sobą 79 i 61 rakieta kobiecego rankingu. Bukmacherzy faworyzują Elene Baltache moim zdaniem zaś wygra Michaella Krajicek która rozegrała w tym roku tylko 2 spotkania ( Australian Open). W 1 rundzie pokonała Barrois w kolejnej uległa pięknej :p Anie Ivanović. Spoglądając na wyniki Eleny można śmiało zaryzykować po dobrym kursie na jej przegraną. Patrząc na jej grę od września to wygrała zaledwie 1 (!) spotkanie. Porównując to do Michaelli jest tylko jedna faworytka tego spotkania. Mimo rozegranych zaledwie 2 meczów w tym sezonie moim zdaniem wygra pewnie holenderka 2-0, z tak kiepsko grającą Eleną nie widzę innej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - WTA Dubaj 20.02.2012 16:00

Spotkanie: Julia Goerges - Svetlana Kuznetsova

Typ: Julia Goerges

Kurs: 3.00

Bukmacher: Bet365

 

Obie zawodniczki miały okazję ze sobą zagrać dwa razy na kortach twardy i dwa razy spotkania te zakończyły się dość łatwymi zwycięstwami Rosjanki. 7-5, 6-1 w Doha w 2007 roku i 6-3, 6-2 w Nowym Jorku w 2009 roku, do tego czasu jednak sporo się zmieniło. Svetlana Kuznetsova nie jest już zawodniczką z czołówki światowej (obecnie 27. miejsce w rankingu WTA). Julia Goerges natomiast robi ciągłe postępy i pnie się w rankingu WTA (19. miejsce). Ostatnio w Doha miała trochę pecha, bo w II rundzie przegrała z Varvarą Lepchenko po dwóch tie-breakach 2-0 wcześniej jednak był ćwierćfinał w Paryżu czy IV runda Australian Open. Kuznetsova osiąga ostatnio podobne rezultaty bo była i w III rundzie w Australian Open i w III rundzie w Doha.

Dlaczego więc zdecydowałem się na zagranie w tym meczu Niemki? Po pierwsze jak już wspomniałem Julia ciągle robi postępy, oglądałem jej pojedynek ćwierćfinałowy w Paryżu z Klarą Zakopalovą, gdzie w pierwszym secie miała niesamowitą przewagę, dobry serwis, dobry return i kończące piłki w połowie drugiego seta to przestało funkcjonować i mecz ostatecznie przegrała ale jeżeli będzie potrafiła zagrać tak jak z Czeszką pierwszego seta również z Kuznetsovą to myślę, że Rosjanka nie będzie miała zbyt wiele do powiedzenia. Tym bardziej, że jak już również wspomniałem Rosjanka nie gra swojego najlepszego tenisa ostatnio Lucie Safarova pokonała ją 76 (6) 63 a przecież Czeszka nic wielkiego ostatnimi czasy nie grała.

Według mnie jeżeli Julia Goerges będzie trafiała pierwszym serwisem jak i nie będzie popełniała zbyt dużo błędów własnych to jest wstanie pokonać Rosjankę (mimo, że bukmacherzy twierdzą inaczej). Ponadto Rosjanka ostatnimi czasy nie ma jakiegoś super pierwszego podania, owszem zdarza jej się wygrał łatwo gem serwisowy ale również rywalki mają kilka okazji na przełamanie serwisu i zazwyczaj z niej korzystają. Myślę, że Niemka również będzie miała kilka okazji na przełamanie serwisu Rosjanki a jeżeli doda to tego dobry swój serwis (który ma) to mecz jak już napisałem wcześniej powinna rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Dubaj 20.02.2012 16-00

Goerges - Kuznetsova

typ: 2-0

5.0

Expekt

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju wta w dubaju Niemka Julia Goerges spotka sie z Rosjanka Svetlana Kuznetsova. OBie spotykaly sie jak do tej pory dwukrotnie, dwukrotnie gora byla Rosjanka. Dzis jednak spodziewalbym sie innego scenariusza tego pojedynku. Dzis w Dubaju wiatr bardzo przeszkadza zawodniczkom w grze. Mysle, ze w tych niekorzystnych warunkach wieksze problemy powinna miec Rosjanka. Svetlana od dluzszego czasu nie jest w swojej najwyzszej dyspozycji. W Doha przegrala z Czeszka Luccie Safarova, z ktora przegrala juz w tym roku dwukrotnie. Goerges zaliczyla ostatnimi czasy cwiercfinal w paryzu, w ktorym zagrala katastrofalnie. We wczesniejszych rundach prezentowala sie znakomicie, by z Czeszka Zakopalova zagrac fatalne zawody. Uwazam jednak, ze ta zawodniczka powinna lepiej radzic sobie w tych trudnych dzisiejszych warunkach w Dubaju i to niemke typuje jako zwyciezczynie dzisiejszego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: ATP Buenos Aires

Spotkanie: Victor Hanescu- Pablo Andalujar

Typ: Victor Hanescu

Kurs: 1,66

Bukmacher: Bet365

Czas rozpoczęcia: 18:00 20.02.12

 

W meczu I rudny turnieju w Buenos Aires 93 w rankingu Victor Hanescu zmierzy się z 48 Pablo Andalujarem. Trudno w tym meczu wskazać jednoznacznego faworyta chociaż ja sam uważam, że wygra Hanescu. Rumun w tym sezonie pokonał już samego Querreya co można uznać za duży sukces. Obydwaj preferują mączkę jako nawierzchnie a właśnie na takiej nawierzchni będą grać w Buenos. Wyżej sklasyfikowany faworyt gospodarzy wcale w ostatnim czasie nie prezentuje wysokiej formy. W AO pokonał w I rundzie Kunitsyna natomiast Rumun przegrał z Tobiasem Kamke. 5 lat starszy Victor ma większe doświadczenie od jeszcze nieopierzonego Pablo i to doświadczenie może dzisiaj zaprocentować. Do tej pory spotkali się tylko raz w 2008 w Kitzbuhel gdzie górą w trzech setach był Hanescu. Prawdopodobnie czeka nas dzisiaj kolejny wyrównany pojedynek ale doświadczenie i ogranie, które przemawia za Hanescu powinno dać mu zwycięstwo chociaż nie będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodig - Tomic (1) 3.1

 

Uważam, że warto ze względu na kurs. Dodig w tym sezonie gra dość nierówno. Nie mniej jednak na twardych nawierzchniach jest groźny. Dobry serwis, potrafi zagrać przy siatce, usposobiony raczej ofensywnie. Tomic tak naprawdę dopiero pokazuje zadatki na tenisistę pierwszej 10 ATP. Dobra technika, świetne warunki fizyczne, niewygodny styl gry.Generalnie jak Dodig zagra na swoim dobrym poziomie to mecz będzie wyrównany zdecydowanie bardziej niż wskazują na to kursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis WTA Memphis

20.12.2012 21:30

Tsurenko - Glatch

typ: Tsurenko -1,5 seta

kurs: 2.56

buk: Pinnacle

 

Mecz pierwszej rundy turnieju w Memphis. Bukmacherzy nie co faworyzują Tsurenko, ja też tak uważam, ale dla mnie jest ona znaczną faworytką tego spotkania.

Lesya zbyt udanego początku w Australii nie miała. Zarówno w Hobart jak i w Brisbane odpadła już w kwalifikacjach. Podczas Australian Open dotarła do drugiej rundy gdzie uległa Hantuchovej w trzech setach. Napsuła jednak znacznie utytułowanej rywalce sporo krwi. Później grała w Pucharze Federacji i tam zaprezentowała się znakomicie. Wygrała bez najmniejszych problemów z Schiavone 6:2 6:1, a w drugim meczu pokonała Errani 6:1 3:0 i krecz Włoszki.W Doha przegrała z Ulą Radwańską oddając mecz po pierwszym gemie drugiego seta.

Glatch musiała przedzierać się tutaj przez kwalifikacje. W pierwszym pojedynku pokonała Kunic 6:2 6:3,a w drugiej rundzie wygrała z Brengle 1:6 6:3 6:4. Przedtem dotarła do półfinału w słabo osadzonym turnieju i odpadła w pierwszej rundzie w Midland, gdzie przegrała z Jamie Hampton w dwóch setach.

Po kontuzji Ukrainki już chyba nie ma śladu i jak zagra tak jak we Włoszech to o wynik można być spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis WTA Dubaj

21.12.2012 12:30

Daniela Hantuchova - Polona Hercog

typ: Suma gemów: Poniżej 19.5

kurs: 1.80

buk: Bet365

 

Po zwycięstwie w Pattaya City i naprawdę niezłej grze w Doha Daniela Hantuchova odpadła już w pierwszej rundzie z Simoną Halep. Tą porażkę można tłumaczyć zmęczeniem Słowaczki o którym sama mówiła już po meczach w Fed Cup teraz po tygodniu odpoczynku zobaczymy ją w Dubają, pierwszą jej rywalką będzie Słowenka Polona Hercog i wydaje się, że dzisiaj żadnej niespodzianki nie będzie i Daniela pewnie wygra ten pojedynek.

Hercog do turnieju w Dubaju przebijała się przez kwalifikacje i trzeba powiedzieć, że miała sporo szczęścia. Najpierw pokonała 18-letnią Francuzkę Kristina Mladenovic ale po 3-setowym pojedynku, następnie Virginie Razzano, która po pierwszym secie przegranym 2-6 poddała spotkanie a w ostatniej rundzie Hercog przegrała z Aleksandrą Wozniak w 3-setach, mimo to nieco kuchennymi drzwiami zobaczymy ją w turnieju głównym.

Jak do tej pory w tym sezonie Polona Hercog odpadała już w pierwszych rundach (o ile udało jej się zakwalifikować). W Sydney z Marion Bartoli 36 36 w Melbourne z Julia Goerges 36 67, w Paryżu z Chanelle Scheepers 26 26 i w Doha z Tsvetana Pironkova 06 46. Jak widać były to raczej spotkania w których Polona nie miała zbyt wiele do powiedzenia (z wyjątkiem spotkania z Julią Goergers) i te mecze zazwyczaj kończyły się poniżej 19.5 rozegranych gemów.

Myślę, że podobnie będzie w starciu z Danielą Hantuchovą, Hercog jest to bowiem zawodniczka, która zdecydowanie lepiej czuje się na kortach ziemnych 72.4 % zwycięstw niż na kortach twardych 41.77 % zwycięstw. Hantuchova natomiast miała okazję nieco odpocząć i dzisiaj spodziewam się, że zobaczymy tą Słowaczkę z Pattaya City a nie tą z meczu z Halep.

Warto prześledzić statystyki jak wygląda serwis Słowenki otóż z Kristina Mladenovic punkty zdobyte z 1. podania to 63% sam pierwszy serwis natomiast to 49%, ponadto Francuzka miała 7 break pointów z czego 2 wykorzystała. W meczu z Aleksandrą Wozniak punkty zdobyte z 1. podania to 60% natomiast Wozniak miała, aż 18 break pointów z czego wykorzystała raptem 5. Statystyki więc nie powalają na kolana i trudno spodziewać się dzisiaj jakiejś znaczącej poprawy tym bardziej, że gra z Danielą Hantuchovą zawodniczką zdecydowanie lepszą pod względem serwisu i returnu niż dwie wcześniejsze. Stawiam więc na łatwe i szybkie zwycięstwo Słowaczki w tym spotkaniu, mój typ to poniżej 19.5 gemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Dubaj 13-10 21.02.2012

Hantuchova - Hercog

typ: under 19 games

2.15

Pinnacle

Analiza

Dzis w spotkaniu pierwszej rundy turnieju wta w Dubaju Polona Hercog zmierzy sie ze Slowaczka Daniela Hantuchova. Hercog dostala sie do tego turnieju niejako kuchennymi drzwiami, gdyz przegrala w finalowej rundzie kwalifikacji z Kanadyjka - Aleksandra Wozniak. Hercog wogole ma za soba ciezkie kwalifikacjie, w pierwszej rundzie mmeczyla sie w trzech partiach z Mladenovic, pozniej po I wygranym secie Razzano skreczowala, i trzysetowy ciezki mecz z Wozniak. Slowenka ma prawo odczuwac w nogach trudy tego turnieju. Slowaczka natomiast miala tydzien na odpoczynek, gdyz przegrala juz w I rundzie w Doha z Simona Halep, Hantuchova narzekala jednak na zmeczenie, gdyz tuz przed Doha wygrala turniej w Pattaya City, gdzie rozegrala az piec spotkan. Hercog jest w marnej dyspozycji, natomiast Slowaczka potwierdzila w Pattayi, ze czuje sie ostatnimi czasy bardzo dobrze. Nie sadze aby to spotkanie moglo potrwac dlugo i mysle, ze Slowaczka pewnie awansuje do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hradecka L. - Tsurenko L. godz. 17:00

typ: 2 :t:

kurs: 2,85

Buk: Bwin

 

Druga runda turnieju WTA w Memphis. Faworytką tego spotkania jest rozstawiona z "trójką" Czeszka Lucie Hradecka,ja jednak szukam niespodzianki w tym spotkaniu i postanowiłem zagrać na Ukrainkę Tsurenko. Znajdująca się obecnie na 125 miejscu w rankingu WTA Tsurenko zaskoczyła mnie w pojedynku z Włoszkami ,gdzie pokonała Schiavone, Francesca 2:0 61 62 oraz Errani, Sara Zwycięstwo 61 30 (S. Errani retired). W pierwszej rundzie Ukrainka pokonała nie bez problemów Glatch, Alexa 2:1 26 76 62. Uważam jednak,że jest w stanie pokonać zawodniczkę z Czech.

Hradecka w tym roku nie zachwyca,Hobart - odpada w pierwszej rundzie przegrywając z Peer 3-6,1-6. Australian Open to tylko jedno zwycięstwo Lucie z Rodiną. Nastepnie przegrywa z Kerber 4-6,4-6.

Na turnieju w Midland, USA C100-01A pokonuję dwie nie zbyt znane zawodniczki Larriere, Victoria 2:1 62 57 62 oraz Jeukeng, Anne-Liz 2:0 62 75 , wkolejnej rundzie przegrywa z Hampton 2-0.

W Memphis w pierwszej rundzie pokonuję bez problemów Tatishvili, Anna 2:0 63 61 ,jednak Gruzinka również nie błyszczy formą.

Uważam,że Tsurenko jest w stanie pokonać wyżej notowaną rywalkę,nie wiem czy Włoszkom się nie chciało czy kontuzja Eranni była tak cięzka,że ugrała tylko jednego gema ale do mnie przemawiaja te wyniki,kurs jest kuszący a forma Ukrainki rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirilenko - Ivanovic 1 3.00

 

Według mnie kurs na Marię Kirilenko jest bardzo atrakcyjny. Są to tenisistki pomiędzy którymi nie ma jakiejś większej różnicy, osiągają podobne rezultaty o czy świadczą choćby tegoroczne wyniki obu, Kirilenko odpadła z Kvitovą w 3 rundzie Australian Open, a Ivanovic z tą samą rywalką przegrała w kolejnej rundzie. Kirilenko potem osiągnęła finał dość przeciętnie obsadzonego turnieju w Pattaya, gdzie przegrała po wyrównanym meczu z Hantuchovą, następnie w zeszłym tygodniu obie grały w Doha, odpadły w drugiej rundzie, Kirilenko na pewno była zmęczona, dziwne dla mnie było że w ogóle wygrała w pierwszej rundzie z Zheng a odpadła dopiero w drugiej z Kuznetsovą, a Ivanovic po łatwym zwycięstwie z Suarez Navarro poległa z Cetkovską, która wcale w jakiejś wielkiej formie na początku tego sezonu nie jest. W pierwszej rundzie tego turnieju Kirilenko ograła bez problemu dobrze radzącą sobie ostatnio Niculescu, a Ivanovic pokonała Schiavone, która to nie ustabilizowała jeszcze formy na równym, wysokim poziomie. W meczach pomiędzy nimi jest 3:@ dla Ivanovic ale 4 z 5 ich pojedynków było dawno temu, w zeszłym roku w Tokio Kirilenko wygrała 6:3 6:1.

 

+3,5 gema 2.00

+1,5 seta 1.83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Dubaj 13-00 22.02.2012

Hantuchova - Peng

typ: 0-2

3.75

Unibet

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju wta w dubaju Slowaczka Daniela Hantuchova zagra z Chinka Shuai Peng. Obie jak do tej pory spotkaly sie zaledwie raz, bylo to piec lat temu, wtedy triumfowala Slowaczka. Dziś jednak mam nieco odmienne zdanie co do faworytki tego spotkania. Slowaczka wczoraj niemilosiernie meczyla sie ze Slowenka, Polona Hercog, ktora w tym sezonie w turnieju glownym jeszcze nie triumfowala. Mecz zakonczyl sie tiebreakiem trzeciego seta, a obie panie prezentowaly sie bardzo slabo. Chinka natomiast w dobrym stylu w pierwszej rundzie ograla Francuzke Marion Bartoli 6-4 6-3. Widac, ze Peng lepiej czuje sie w trudnych warunkach jakie panuja w Dubaju. Slowaczka w dniu wczorajszym zagrala tak slabo, ze dzis nie wierze w jej nagle odrodzenie, a z taka forma jaka prezentowala w spotkaniu z Hercog nie powalczy dzis zbyt dlugo i odpadnie z tego turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę w tym wątku komentować analizy, ale chciałbym się odnieść tylko do tej kwestii:

Chinka natomiast w dobrym stylu w pierwszej rundzie ograla Francuzke Marion Bartoli 6-4 6-3.

 

Bartoli w 1 secie jako tako się ruszała, ale do 2 seta wyszła bez jednej nogi nabawiła się jakieś kontuzji. Grała sztywno praktycznie tylko ze środka, nie biegała do wymian, a mimo tego przełamała Chinkę i prowadziła 3-0. Z uwagi na powyższe typ na Chinkę polecam poważnie rozważyć nawet mimo żałosnej gry Hantuchovej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalbandian David - Monaco Juan (2) 1,67

 

Spotkaie dopiero jutro, ale ja polecam to już dziś, bo kursy mogę spaść. Monaco świetna forma, na clayu w tym roku jeszcze nie pokonany - wygrał turniej w Vina del Mar. Na nawierzchni ceglanej dla mnie ścisła czołówka światowa. Nalbandian w dyspozycji jest średniej, przede wszystkim zdarzają mu się wahania formy i dobre mecze przeplatane są słabszymi. David zapewne już nigdy nie wróci do formy ze swoich najlepszych lat, co powoduje, że z Monaco będzie mu wygrać szalenie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenis WTA Dubaj 11-00 23.02.2012

Jankovic - Stosur

typ; 2-0

4.0

WilliamHill

Analiza

Dziś w spotkaniu cwiercfinalowym turnieju wta w dubaju Serbka Jelena Jankovic spotka sie z Australijka, Samantha Stosur. Obie jak do tej pory spotykaly sie na korcie szesciokrotnie, z tego cztery raz triumfowala Jelena Jankovic. Serbka w tym roku, poza wystepem w australian open (4 runda) nie prezentowala sie zbyt dobrze. Podczas turnieju w Dubaju udowadnia jednak ze dobrze sie tu czuje i z jej forma jest coraz lepiej. Samantha rowniez nie ma za soba zbyt udanego poczatku sezonu, poza turniejem w Doha, gdzie w ubieglym tygodniu dotarla do finalu. Australijka ma prawo czuc sie jednak troche zmeczona, po ubieglotygodniwym ciezkim turnieju i wczorajszym trzysetowym meczu z Lucie Safarova. Serbka podczas tego turnieju pewnie odprawila Cetkovska i Penette. Bilans spotkan na korcie twardym pomiedzy obiema zawodniczkami wyglada jeszcze lepiej dla Serbki, gdyz wynosi 4:1. Sadze, ze Serbka bedaca w coraz lepszej dyspozycji powinna dzis awansowac do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis WTA Dubaj

23.12.2012 12:30

Agnieszka Radwanska - Sabine Lisicki

typ: Sabine Lisicki

kurs: 2.90

buk: Pinnacle sports

 

Agnieszka Radawańska z trudem bo z trudem ale przeszła dwie pierwsze rudny turnieju w Dubaju, najpierw w bardzo szczęśliwych okolicznościach pokonała Aleksandrę Wozniak, która prowadziła już w decydującym secie 5-3 i serwowała a następnie pokonała Shahar Peer również po dość niespodziewanie ciężkim meczu dla Isi.

Wydaje się, że popularna Isia gra zdecydowanie słabiej niż jeszcze w Doha czy Australian Open i nie tylko dlatego, że tam wygrywała swoje mecze dość spokojnie i łatwo. Również dlatego, że w Dubaju słabo funkcjonuje jej serwis gra zbyt asekuracyjnie i ogólnie nie przekonuje swoją postawą na korcie. Daje się dość łatwo przełamać rywalkom i to w momentach w których do breaku nie powinno dojść (wczoraj 5-3 i strata serwisu w drugim secie z Peer).

Sabine Lisicki może ostatnio nie prezentowała się najlepiej ale wczoraj dość pewnie pokonała Ivetę Benesovą 63 63. Niemka polskiego pochodzenia jest zawodniczką, która ma potężny serwis i forhend i wydaje się, że dzisiaj Radwańskiej już nie będzie tak łatwo odrabiać gemów serwisowych jak w poprzednich spotkaniach. Wczoraj Czeszka miała raptem dwie okazję na przełamanie serwisu Lisicki - obie próby nieudane. Ponadto skuteczność zdobytych punktów z pierwszego podania u Niemki w tym meczu to 76%, natomiast z drugiego podania 62%.

Przy dość nieprzekonywującej grze Radwańskiej w Dubaju myślę, że Lisicki jeżeli utrzyma te statystyki również w tym meczu może się okazać zwyciężczynią tego pojedynku i półfinalistą turnieju. Co ciekawe obie zawodniczki miały już raz okazję grać przeciwko sobie w Stanford również na nawierzchni twardej niespełna rok temu (również w ćwierćfinale imprezy) i wtedy górą okazała się Niemka po 3-setowym spotkaniu. Myślę, że dzisiaj jest wstanie się powtórzyć i Lisicki znów pokona zawodniczkę pochodzącą z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwańska - Lisicki

typ: 1

 

Radwańska faktycznie miała problemy w 1 rundach, oglądałem jedynie decydującego seta z Wozniak, gdzie w decydujących momentach wygrała przede wszystkim swoim doświadczeniem, Lisicki po 3setówce, ostatnio dosć często zmaga się z urazami, Isia zdecydowaną faworytką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Monterrey 24.02.2012 0-05

Mayr - Birnerova

typ: 2-0

3.30

Sportingbet

Analiza

Dziś w nocy w spotkaniu drugiej rundy turnieju wta w monterrey, Austryjaczka Patricia Mayr spotka sie w pierwszej rundzie z Czeszka Birnerova. Obie panie dzieli w rankingu zaledwie szesc miejsc na korzysc Mayr. W pierwszej rundzie obie panie zwyciezaly w podobnym stosunku, Mayr ograla Gisele Dulko 6-4 7-6, natomiast Birnerova ograla kwalifikantke Marosi 7-6 6-4. Duzo wieksze wrazenie robi zwyciestwo austryjaczki, mimo, ze dulko nie gra ostatnimi czasy zbyt dobrze, to zwyciestwo nad doswiadczona Argentynka zawsze ma swoja wartosc. Birnerova grala dzis przeciw Argetynce w deblu i przegrala grajac w parze z Panova. Austryjaczka to wedlug mnie zawodniczka majaca w swojej palecie zagran wiecej mozliwosci. Mayr potrafi dlugo przebijac pilke na druga strone jak i szybko przyspieszyc, nie najlepiej idzie jej serwis, lecz stwierdzilbym, ze Czeszka ma jeszcze gorsze podanie. Sadze, ze to Mayr bedzie zwyciezczynia tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweeting - Stepanek 1 3.32

 

rozpoczęcie przesunięto to można dodać że Stepanek początek roku ma mocno przeciętny, porażka w trzech setach w AO z Mahutem, ostatnio w San Jose z Darcisem. A Sweeting to nie jest wcale byle kto, w AO odpadł po 5-setowej walce z Ferrerem, ostatnio w San Jose tak jak Stepanek przegrał w dwóch tb ale z lepszym rywalem jakim jest Benneteau. Tutaj w pierwszej rundzie Czech nie dał szans Reynoldsowi a Sweeting Blakowi. Myślę że kursy na dzisiejsze spotkanie są źle oszacowane, zbyt mocno sugerowano się miejscami w rankingu ATP, gdzie tych tenisistów dzieli 50 miejsc. Warto spróbować zagrać coś w stronę Amerykanina, jak nie czystą wygraną to przynajmniej handi gemowe, kursy zachęcające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsarevic J. - Llodra M. godz. 16:00

typ: 2-0

kurs: 2,10

Buk: Bet-at-home

 

Dzisiaj w Marsylii dojdzie do półfinału ,w którym zmierzą się Janko Tipsarevic z Serbii oraz zawodnik gospodarzy Michael Llorda. Dla mnie zdecydowanym faworytem jest wyżej notowany Tipsarevic (9 ATP).

Serb gładko przeszedł dwie rundy pokonując w nich Goffin, David 2:0 64 62 oraz Ljubicic, Ivan 2:0 64 64. Myslę,że nie będzie miał problemów z pokonaniem w takim samym stosunku niżej notowanego zawodnika z Francji ( 50 ATP). Serb osiagnał w tym roku finał w Chennai jednak przegrał tam z Raonicem. W Australian Open odpadł w 3 rundzie po porażce z Gasquetem.

Serb rozegrał jeszcze dwa spotkania w rywalizacji Serbii z Szwecją,pokonał tam bez straty seta Prpic, Filip 3:0 63 63 64 oraz Ryderstedt, Michael 3:0 62 76 75.

Llorda w tym roku zaczął od AO doszedł tam do 3 rundy przegrywając z Murray-em , w Rotterdamie odpadł w pierwszej rundzie z Del Potro,natomiast w Marsylii rozegrał 3 spotkania pokonując kolejno:

24/02-12 Ćwierćfinały Llodra, Michael vs. Olivetti, Albano 2:0 76 75

23/02-12 R16 Llodra, Michael vs. Dolgopolov, Alexandr 2:1 64 57 76

22/02-12 R32 Llodra, Michael vs. Chiudinelli, Marco 2:0 76 76

Jak widać namęczył się trochę,bowiem w każdym spotkaniu grał tie-break lub minimum 10 gemów w secie. Uważam,że Tipsarevic nie będzie grał takich długich setów,przełamie go wcześniej i wygra gładko w dwóch setach.

Obaj zawodnicy spotykali się trzy razy , choć było to dawno bilans jest korzystny dla Serba:

23/04-07 Grand Prix Hassan II, Casablanca, Moroko R32 Afryka Kort ziemny Tipsarevic, Janko 2:0 62 76

04/10-06 Mons, Belgium R32 Europa W hali/ Dywan Tipsarevic, Janko 2:0 76 64

18/02-06 Belgrade, Serbia Półfinały Europa W hali/ Dywan Tipsarevic, Janko : 64 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer - Nalbandian (2) 2.8

 

Myślę, że warto spróbować postawić na Argentyńczyka. Korty są przygotowane pod niego (szybka mączka), a do tego Nalbi jest w świetnej dyspozycji. Najpierw rozbił świetnie grającego w tym roku Monaco, a potem w jeszcze lepszym stylu pokonał finalistę z Vina del Mar Berlocqa. Ferrer na mączce czołówka światowa, w normalnych okolicznościach postawiłbym na Hiszpana, ale wobec takiej formy Nalbandiana ciężko przejść obojętnie. Szykuje się wyrównane spotkanie miejmy nadzieje z pozytywnym zakończeniem dla reprezentanta gospodarzy.

 

Almagro - Wawrinka (1) 1.55

 

Wawrinka w stosunkowo słabej formie jest w tym roku - to znaczy wygrywa jakieś tam mecze, ale mnie zdecydowanie nie przekonuję swoim występami. Ostatnio nawet przegrał z Fishem na mączce podczas DC w Szwajcarii. Drabinkę w Buenos Aires miał dość łatwą - Zeballos, Paire, Nishikori. Almagro to z kolei specjalista od mączki - wygrał w zeszłym tygodniu turniej w Brazylii, a w tym tylko potwierdza swoją dobrą dyspozycję. Łatwo dziś mu nie będzie, ale to jemu daję większe szanse na kolejny finał w tym roku.

 

Georges - Radwańska (2) 1.35

 

Radwańska w tym roku przegrywała tylko z Azareką, liderką rankingu i zawodniczką, która na początku roku dominuje w kobiecych rozgrywkach. Agnieszka gra dobrze od początku roku, a nawet jak ma słabszy dzień to potrafi wygrywać, co było jej bolączką w poprzednich latach. Georges w turnieju gra dobrze, ale nie równo. Chociażby wczoraj z Wozniacką - serie świetnych forehandów były przeplatane prostymi błędami i gdyby Karolina była w lepszej formie to Niemkę by ograła. Na ten moment Radwańska w porównaniu do Wozniackiej ma więcej do zaoferowania w ofensywie i to powinno zadecydować o tytule dla Polki. Niedawno Isia ograła Georges 6-1 6-1 - dziś tak łatwo z pewnością nie będzie, ale wierzę, że ostatnią piłę w meczu wygra Agnieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26.02.2012 2-00 WTA Memphis, tenis

Erakovic - Arvidsson

typ: 2-0

2.75

Bwin

Analiza

Dziś w nocy w spotkaniu finalowym turnieju wta w memphis, Nowozelandka Marina Erakovic zagra ze Szwedka Sofia Arvidsson. Nieznaczna faworytka bukmacherow jest Erakovic i ja w pelni sie z tym zgodze. Obie spotykaly sie jak do tej pory tylko raz, niedawno, w ubieglym roku w Standford, na podobnej nawierzchni pewnie w dwoch setach zwyciezyla Erakovic. Nowozelandka swietnie czuje sie na kortach szybkich, bardzo dobrze serwuje i gra ofensywny tenis. Szwedka to raczej melodia przeszlosci. Arvidsson nigdy nie osiagnela jakiegos spektakularnego sukcesu, jednak uwazam, ze mimo zaliczenia przez nia tu finalu bedzie sie staczac po rowni pochylej. Szwedka nie miala po drodze do finalu zbyt dobrych przeciwniczek, Watson, Parmentier,Brianti czy Tsurenko to nie sa zawodniczki czolowki. Erakovic swoja gre opiera przede wszystkim na serwisie, jesli Nowozelandce dzis bedzie siedzial serwis, to nie widze zbyt wielkich szans w tym meczu dla Szwedki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...