Skocz do zawartości

WTA: Paryż, Pattaya City


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

WTA - PARYŻ

 

mediumimage_537.jpg

 

Miejsce: Paryż, Francja

Ranga: Premier

Uczestników: S-30 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $637,000

Strona oficjalna: http://www.opengdfsuez.com/

 

 

 

WTA - PATTAYA CITY

 

mediumimage_237.jpg

 

Miejsce: Pattaya City, Tajlandia

Ranga: International

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.pentanglepromotions.com/Ptt-Pattaya-Open/Ptt-Pattaya-Open-2012/en/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość delpiero88

Dyscyplina: WTA- Paryż- kwalifikacje

Spotkanie: Mona Barthel- Varvara Lepchenko

Typ: Mona Barthel wygra 2-0

Kurs: 1,72

Bukmacher: Bet365

Czas rozpoczęcia: 13:30 06.02.12

 

 

W kolejnej rundzie kwalifikacji do turnieju paryskiego dojdzie do pojedynku pomiędzy 43 w rankingu WTA Niemką- Barthel a 113 w rankingu Amerykanką Lepchenko. Dla mnie zdecydowanym faworytem tego spotkania jest właśnie Niemka, gdyż oglądałem jej pare spotkań i gra naprawdę fajny tenis. W Australii była nawet blisko wygrania seta z Azarenką, i gdyby nie fatalny forhend w siatkę przy piłce setowej kto wie jakby tamto spotkanie się zakończyło. Jest to zawodniczka leworęczna, tak jak również jej dzisiejsza przeciwniczka. Jednak ta w porównaniu do Barthel w tym sezonie w ogóle nie błyszczy. W Australian Open Niemka pokonywała takie zawodniczki jak Anne Keothavong ( 6-0 i krecz zawodniczki z Wielkiej Brytanii), Petra Cetkovska ( 7-5, 6-3). Przed samym turniejem wielkoszlemowym wygrywa turniej w Hobart gdzie pokonuje kolejno takie zawodniczki jak: Olga Govortsova (6-2, 6-3), Nina Bratchikova (4-6, 6-2, 6-1), Romina Oprandi (6-1, 6-4), Anabel Medina Garrigues (6-1, 6-4), Jarmila Gajdosova (2-6, 6-3, 6-2), Angelique Kerber (6-0, 7-6(6)) i w finale niszczy Yanine Wickmayer (6-1,6-2). Tak więc jak dla mnie w tym spotkaniu Barthel powinna wygrać gładko 2-0, tym bardziej, że poprzednie rundy kwalifikacji również wygrywała bez straty seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA- Paryż

Spotkanie: Tsvetana Pironkova Na Li

Typ: Tsvetana Pironkova +5.5 gemów Handicap 2-drogowy - Wygrane gemy

Kurs: 1,90

Bukmacher: Bet365

Czas rozpoczęcia: 13:00 06.02.12

 

Mecz pierwszej rundy i pojedynek Bułgarki Tsvetany Pironkovej z Chinką Na Li. Faworytką jest tutaj oczywiście Li, która sezon rozpoczęła w imponującym stylu (finał w Sydney, półfinał w Melbourne). Myślę, że to spotkanie Chinka wygra ale nie będzie to łatwy mecz dla faworytki.

Po pierwsze dlatego, że Pironkova również nieźle spisuje się w tym roku. W Hobart i Melbourne była w drugich rundach ostatnio natomiast wygrała dwa spotkania dla swojej reprezentacji w Fed Cup. Po drugie patrząc na statystyki Na Li niezbyt często gra w hali, owszem swoje mecze w Fed Cup wygrała w tym sezonie ale ogólnie jej statystyki w hali nie są imponujące. W 2011 1/2 w 2010 3/3, w 2009 1/1 i 2008 9/6. Mecze w Fed Cup dużo nie powiedziały o jej grze w hali, bo i rywalki nie były zbyt wymagające Kai-Chen Chang, Nigina Abduraimova i Galina Voskoboeva, choć ta ostatni potrafiła wygrać nawet seta z Chinką.

Ponadto pamiętajmy, że Na Li potrafi w meczu "robić" sporo błędów niewymuszonych. Nie jest to zawodniczka, która potrafi sobie radzić z presją i gdy rywalka potrafi z nią zagrać wyrównane spotkanie może liczyć na "pomoc" Chinki jak i również ma szansę na zwycięstwo. Ja zwycięstwa Bułgarki co prawda nie przewiduje ale myślę, że warto zagrać tutaj na handicap gemów +5.5. Myślę, że jest wstanie powalczyć z Chinką nie tylko dlatego, że Chinka niezbyt często gra w hali i nie raczej nie preferuje tego typu spotkań ale również dlatego że Bułgarka już raz potrafił z nią wygrać w Sztokholmie w 2011 roku. Jak na razie było to jedyne spotkanie między tymi zawodniczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis 14-30 7.02.2012r WTA Paryż

Kerber - Safarova

typ; 1

1.99

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju wta w paryzu niemka, polskiego pochodzenia Andzelika Kerber zagra z czeszka Lucie Safarova. Czeszka jak do tej pory w tym sezonie gra duzo ponizej oczekiwan. W Brisbane I runda, w Sydney II, Australian Open rowniez I runda, zaledwie jeden wygrany mecz w tym sezonie. Porazki z takimi zawodniczkami jak Benesova, Mcchale. Co ciekawe obie zawodniczki maja jak na ta chwile tyle samo punktow w rankingu wta i zajmuja odpowiednio 27 i 28 miejsce. Kerber w tym sezonie prezentuje sie jednak duzo lepiej. Ostatnio w pucharze federacji pewnie ograla Hradecka. Byla w cwiercfinale w Auckland, polfinale w Hobart i dotarla do III rundy Australian Open, gdzie odpadla z pozniejsza finalistka - Marią Sharapovą. Forma w tym sezonie zdecydowanie przemawia za Niemką. Nie sadze, aby po Australian Open Czeszka mialaby grac zdecydowanie lepiej. Tym bardziej, ze nie zostala powolana do reprezentacji czech na spotkanie fed cupu, wlasnie z niemkami. Bedaca w takiej dyspozycji Niemka bez problemow powinna poradzic sobie z Safarova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA- Paryż

Spotkanie: Tsvetana Pironkova Na Li

Typ: Tsvetana Pironkova +5.5 gemów Handicap 2-drogowy - Wygrane gemy

Kurs: 1,90

Bukmacher: Bet365

Czas rozpoczęcia: 13:00 06.02.12

 

Mecz pierwszej rundy i pojedynek Bułgarki Tsvetany Pironkovej z Chinką Na Li. Faworytką jest tutaj oczywiście Li, która sezon rozpoczęła w imponującym stylu (finał w Sydney, półfinał w Melbourne). Myślę, że to spotkanie Chinka wygra ale nie będzie to łatwy mecz dla faworytki.

Po pierwsze dlatego, że Pironkova również nieźle spisuje się w tym roku. W Hobart i Melbourne była w drugich rundach ostatnio natomiast wygrała dwa spotkania dla swojej reprezentacji w Fed Cup. Po drugie patrząc na statystyki Na Li niezbyt często gra w hali, owszem swoje mecze w Fed Cup wygrała w tym sezonie ale ogólnie jej statystyki w hali nie są imponujące. W 2011 1/2 w 2010 3/3, w 2009 1/1 i 2008 9/6. Mecze w Fed Cup dużo nie powiedziały o jej grze w hali, bo i rywalki nie były zbyt wymagające Kai-Chen Chang, Nigina Abduraimova i Galina Voskoboeva, choć ta ostatni potrafiła wygrać nawet seta z Chinką.

Ponadto pamiętajmy, że Na Li potrafi w meczu "robić" sporo błędów niewymuszonych. Nie jest to zawodniczka, która potrafi sobie radzić z presją i gdy rywalka potrafi z nią zagrać wyrównane spotkanie może liczyć na "pomoc" Chinki jak i również ma szansę na zwycięstwo. Ja zwycięstwa Bułgarki co prawda nie przewiduje ale myślę, że warto zagrać tutaj na handicap gemów +5.5. Myślę, że jest wstanie powalczyć z Chinką nie tylko dlatego, że Chinka niezbyt często gra w hali i nie raczej nie preferuje tego typu spotkań ale również dlatego że Bułgarka już raz potrafił z nią wygrać w Sztokholmie w 2011 roku. Jak na razie było to jedyne spotkanie między tymi zawodniczkami.

 

Ale szkoda 7-6 i 3-2 z przełamaniem i typ na :t: tylko ciekawe jak to buk rozlicza pewnie jako zwrot :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA- Paryż

Spotkanie: Hercog P. - Scheepers C.

Typ: Hercog P

Kurs: 3.25

Bukmacher: Bwin

Czas rozpoczęcia: 07.02.2012 18:00

 

 

Spotkanie pierwszej rundy kobiet WTA w Paryżu. Bukmacherzy moim zdaniem trochę przesadzili z kursami na ten mecz, szczególnie kurs na Hercog 3.25 wygląda zachęcająco. Tenisistki które wystąpią w tym meczu to typowe "średniaki" w damskim tenisie. Ich ranking plasuje się w pierwszej 50 WTA. Zawodniczka ze Słowenii plasuje się na 36 miejscu, zaś Scheepers 44. Mecz zostanie rozegrany w hali, co ciekawe oglądając dzisiejsze transmisje z Paryża wydaje mi się jakby tam bylo mało miejsca, może tylko takie odczucie. Polona nie zaczęła tego sezonu najlepiej porażka goni następna porażkę, jej zwycięstwa w tym sezonie są odnoszone na zawodniczkach słabych. Zaś Scheepers weszła w ten sezon dobrze żeby nie powiedzieć znakomicie. Ogrywa rywalki dobre jak i średnie. Obie zawodniczki grały ze sobą już trzykrotnie. Dwa raz góra była Scheepers a raz tylko wygrała Hercog, lecz ich spotkania zawsze była zacięte tylko pierwszy mecz zakończył się w dwóch setach, dwa pozostałe kończyły sie w 3. Dziś liczę na przełamanie Hercog bo kiedyś musi ono nastąpić, gdyby patrzeć na ranking jaki obie panie zajmują można by śmiało powiedzieć, że mecz będzie na styku. Lecz analizując formę obu zawodniczek to Scheepers wydaje się być mocniejsza. Jednak wszystko zweryfikuje kort.

Dla mniej odważnych można zagrać +1.5 seta na Hercog też po dobrym kursie około 1.8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA- Paryż

Spotkanie: Tsvetana Pironkova Na Li

Typ: Tsvetana Pironkova +5.5 gemów Handicap 2-drogowy - Wygrane gemy

Kurs: 1,90

Bukmacher: Bet365

Czas rozpoczęcia: 13:00 06.02.12

 

Mecz pierwszej rundy i pojedynek Bułgarki Tsvetany Pironkovej z Chinką Na Li. Faworytką jest tutaj oczywiście Li, która sezon rozpoczęła w imponującym stylu (finał w Sydney, półfinał w Melbourne). Myślę, że to spotkanie Chinka wygra ale nie będzie to łatwy mecz dla faworytki.

Po pierwsze dlatego, że Pironkova również nieźle spisuje się w tym roku. W Hobart i Melbourne była w drugich rundach ostatnio natomiast wygrała dwa spotkania dla swojej reprezentacji w Fed Cup. Po drugie patrząc na statystyki Na Li niezbyt często gra w hali, owszem swoje mecze w Fed Cup wygrała w tym sezonie ale ogólnie jej statystyki w hali nie są imponujące. W 2011 1/2 w 2010 3/3, w 2009 1/1 i 2008 9/6. Mecze w Fed Cup dużo nie powiedziały o jej grze w hali, bo i rywalki nie były zbyt wymagające Kai-Chen Chang, Nigina Abduraimova i Galina Voskoboeva, choć ta ostatni potrafiła wygrać nawet seta z Chinką.

Ponadto pamiętajmy, że Na Li potrafi w meczu "robić" sporo błędów niewymuszonych. Nie jest to zawodniczka, która potrafi sobie radzić z presją i gdy rywalka potrafi z nią zagrać wyrównane spotkanie może liczyć na "pomoc" Chinki jak i również ma szansę na zwycięstwo. Ja zwycięstwa Bułgarki co prawda nie przewiduje ale myślę, że warto zagrać tutaj na handicap gemów +5.5. Myślę, że jest wstanie powalczyć z Chinką nie tylko dlatego, że Chinka niezbyt często gra w hali i nie raczej nie preferuje tego typu spotkań ale również dlatego że Bułgarka już raz potrafił z nią wygrać w Sztokholmie w 2011 roku. Jak na razie było to jedyne spotkanie między tymi zawodniczkami.

 

Ale szkoda 7-6 i 3-2 z przełamaniem i typ na :t: tylko ciekawe jak to buk rozlicza pewnie jako zwrot :/

 

jako zwrot poniewaz zaklad nie jest rozstrzygniety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA- Paryż

Spotkanie: Gajdosova J. - Niculescu M.

Typ: Gajdosova J.

Kurs: 2.85

Bukmacher: Tobet

Czas rozpoczęcia: 08.02.2012 11:00

 

 

Na dziś wybrałem kolejne spotkanie które będzie rozgrywane w Paryżu. W meczu zmierzą się znowu rywalki które sa bardzo blisko się w rankingu WTA i kursy są znowu moim zdaniem lekko przesadzone a ja lubię wypatrywać takie niespodzianki szczególnie w damskim tenisie. Choć wczoraj trochę mnie Hercog zawiodła wcale się nie załamuję.

Gajdosova to bardzo agresywnie grająca tenisistka, która nie lubi długich wymian lubi szybko odpalić swoją petardę i albo się uda albo nie. Gra Niculescu jest bardziej spokojna, przemyślana stara się jak najdłużej utrzymać piłkę w korcie i liczyć na błąd rywalek. Obie zawodniczki spotkały się juz raz na kortach w swojej karierze. Było to dokładnie rok temu na kortach ziemnych w Estoril tam po trzy setowej walce góra była jednak zawodniczka z Rumuni. Jednak Gajdosova to zawodniczka lubiąca szybkie twarde korty nie wiem czy ten w Paryżu jest aż tak szybki ale nawierzchnia moim zdaniem bardziej będzie pasować właśnie jej. Kurs jak mówiłem warty jest gry. Ryzyko jest mniejsze niż we wczorajszym meczu ale to tylko tenis WTA tam nigdy do końca nie jest się pewien niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis 11-00 8.02.2012 WTA Paryż

Barrois - Mattek Sands

typ; 1

2.27

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju wta w paryzu dojdzie do spotkania dwoch kwalifikantek, a mianowicie Niemka Kristina Barrois spotka sie z Amerykanka Bethanie Mattek Sands. Obie prezentuja dosyc podobny styl gry, agresywny, bardzo ofensywny. Obie dobrze serwuja, nieco lepiej chyba Niemka, obie przy siatce rowniez radza sobie bardzo dobrzem, smiem twierdzic, ze wychodzi im to najlepiej. Niemka przez kwalifikacje przeszla jak burza, nie tracac nawet seta. Pokonala Malek 6-3 6-2, Bychkova bez straty chocby jednego gema oraz Alberte Brianti rowniez bardzo gladko 6-0 6-3. O wiele trudniejsza droge miala Amerykanka. Najpierw meczyla sie z nikomu blizej nieznana ukrainka Kapshay 7:6 6:3, nastepnie z Brytyjka Broady 6-3 3-6 6-1, a w trzecim spotkaniu z Jill Craybas 6-1 6-7 6-4. O czym to moze swiadczyc? A no o tym, ze Amerykanka nie jest tutaj w dobrej dyspozycji. Mattek w swojej optymalnej dyspozycji, na tak szybkim korcie jaki jest w paryzu nie powinna miec zadnych problemow z pokonaniem wyzej wymienionych zawodniczek. Niemka pokazala w kwalifikacjach, ze na szybkich kortach w paryzu czuje sie bardzo dobrze, zaledwie 8 przegranych gemow w trzech spotkaniach o czyms swiadcza. Biorac pod uwage te aspekty uwazam, ze to niemka jest faworytka tego spotkania i to ona powinna sie dzis zameldowac w drugiej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis wta paryz 12-00 9.02.2012

Mattek - Vinci

typ; 1

1.93

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu drugiej rundy turnieju wta w paryzu amerykanka Bethanie Mattek Sands spotka sie z Wloszka Roberta Vinci. Amerykanka to kwalifikantka, w pierwszej rundzie pewnie ograla inna zawodniczke z kwalifikacji, Barrois. Bethanie zaimpomnowala mi w tym meczu. Swietnie serwowala, popelniala malo bledow, a duzo pilek grala nie do obrony, dobrze radzila sobie rowniez przy siatce. Amerykance wyraznie pasuje szybki kort w paryzu. Dziś przyjdzie jej sie zmierzyc z zawodniczka podobną do wczorajszej przeciwniczki. Wloszka podobnie jak Niemka gra duzo slajsem i czesto biega do siatki. Taki styl gry przeciwniczki wyraznie odpowiada amerykance, co bylo widac chociazby we wczorajszym meczu. Amerykanka swietnie radzila sobie z podcietymi pilkami przez Niemke. Dwa lata temu w Montrealu, na nieco wolniejszym korcie Amerykanka nie miala zadnych problemow z Wloszka. Dziś licze na podobny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: WTA- Paryż

Spotkanie: Yanina Wickmayer - Christina McHale

Typ: Yanina Wickmayer -1.5 seta

Kurs: 2,20

Bukmacher: Unibet

Czas rozpoczęcia: 20:05 09.02.12

 

Yanina Wickmayer jak na razie podczas turnieju w Paryżu nie nagrała się zbyt dużo. W pierwszej rundzie po tym jak wycofała się Jelena Janković zagrała z Jill Craybas, która po pierwszym secie z Belgijką miała już dość i poddała spotkanie. Statystyki tego jednego seta pokazują jednak, że Wickmayer dominowała nad rywalką, owszem był problem z drugim podaniem ale skuteczność pierwszego 73% czy punkty zdobyte przez return 72% pokazują, że doświadczona Amerykanka nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

Christina McHale natomiast w pierwszej rundzie pokonała Varvara Lepchenko ale było to ciężkie spotkanie dla młodej Amerykanki (64 75). Lepchenko miała 4 okazję na przełamanie serwisu z czego 3 razy wykorzystała, to nie wróży dobrze przed dzisiejszym spotkaniem, bo jak już napisałem wczoraj Yanina sporo punktów zdobywała returnem. Belgijka więc dzisiaj powinna mieć sporo okazji na przełamanie serwisu i jeżeli dołoży do tego dobre pierwsze podanie to spotkanie powinno szybko zakończyć się w dwóch setach.

Potwierdziło by to również zwyżkę formy Belgijki, która po nieudanym Australian Open nieźle zagrała w Fed Cup i teraz również zaprezentowała się z dobrej strony. Ponadto jest to zawodniczka, która ma większe doświadczenie jeśli chodzi o grę w hali (40 zwycięstw i 19 porażek, skuteczność 67.8 %). Przy statystykach Amerykanki (8zwycięstw i 7 porażek) wyglądają dość imponująco. Co prawda McHale w tym roku 3 razy wygrała w hali ale też w meczach Fed Cup nie miała trudnych rywalek ( Anastasia Yakimova, która w tym sezonie przegrywa wszystko co się da i Darya Kustova, która zdecydowanie woli grać na cegle niż w hali) nie były zbyt wymagające. Wczoraj natomiast Varvara Lepchenko postawiła ciężki warunki Amerykance i już Christina McHale miała problemy. Dzisiaj zagra z jeszcze lepszą zawodniczką i według mnie tej próby już nie zaliczy. Mój typ to zwycięstwo Yaniny 2-0 w setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Debel WTA

Mecz: Niculescu M / Rosolska A - Safarova L / Zakopalova K

Data: 09-02-12 17:00

Typ: 0:2

Kurs: 3.50

Bukmacher: Bet-at-home

Analiza: Dzisiaj na 17:00 ma rozpocząc się spotkanie deblowe rozgrywanego w Paryżu turnieju kobiet, jednak ten mecz napewno rozpocznie się znacznie później. Zagra w nim jedna Polka, typowa deblistka Alicja Rosolska, która wspólnie z Monicą Niculesku stanie naprzeciw dwócm Czeszkom, jakimi jest Lucie Safarova oraz Zakopalova Klara. faworyta w tym meczu wskazać trudno, stąd kursy u bukmacherów są bardzo podobne i nie wachają się zbyt dużo w jedną bądź w drugą stronę. Ja jednak postanowiłem dzisiaj zagrać tutaj na zwycięstwo debla czeskiego bez straty seta po kursie 3.40 proponowanym nam prze bet-at-home. W pierwszej rundzie turnieju para z Czech pokonała debel złożony z Koryttseva i Woehr 6:4, 6:3. Polka i Rumunka w pierwszej fazie turnieju nie bez problemu pokonały Hrdinova i Pliskovą 6:4, 5:7, 10:6. Zwycięstwo to mnie nie przekonuje. Nie jest to stała para, więc nie będzie się zbytnio rozumieć, a przynajmniej powinno to tak wypaść na tle ich dzisiejszych przeciwniczek, które sporadycznie, ale ze sobą już grały. Jak dla mnie faworytem są Czeszki. Klara pokonała już dzisiaj w singlu Pironkową 6:0, 6:3, natomiast Niculescu będzię się dopiero "męczyć" z Kerber. Pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthel - Wickmayer

 

Na dziś wybrałem spotkanie ćwierćfinałowe turnieju WTA w Paryżu w którym zagrają 22-letnia Niemka Mona Barthel i rok starsza Belgijka Yanina Wickmayer. Niemka ma za sobą bardzo udany zeszły rok, kiedy to awansowała z 205 na 67 miejsce w rankingu WTA, a na początku tego sezonu prezentuje się jeszcze lepiej osiągając kolejne sukcesy, sezon rozpoczęła od drugiej rundy w Auckland gdzie przegrała po wyrównanym meczu z Lisicką, wcześniej ogrywając Dokic, następnie wygrała turniej w Hobart (jako kwalifikantka) gdzie pokonała m.in. Kerber i Wickmayer, dotarła także do trzeciej rundy Australian Open gdzie przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju - Azarenką, dzięki tym wynikom awansowała już na 43 miejsce rankingu WTA. Belgijka jest 29 w rankingu WTA, rozpoczęła sezon podobnie do Barthel, druga runda w Auckland i porażka z Errani, potem przegrany finał z Barthel w Hobart i szybkie zakończenie udziału w Australian Open, gdzie odpadła w pierwszej rundzie z Voskoboevą. W tym turnieju Barthel musiała grać w kwalifikacjach by dostać się do głównego, wygrała wszystkie trzy spotkania w dwóch setach, a następnie już w turnieju głównym bardzo szybko uporała się z Zhalavovą Strycovą i Pamentier, gra na bardzo wysokim procencie wygranych punktów po pierwszym serwisie, a i drugie podanie funkcjonuje bardzo dobrze, choć i po niej i po jej rywalce śmiało można wymagać ;) po nawet i 5 df. Wickmayer wygrała z Craybas która skreczowała po przegraniu pierwszego seta i z Mchale, która jednak w drugim secie była równorzędną rywalką dla Yaniny, która to wcale nie zagrała wielkiego meczu popełniając sporo niewymuszonych błędów. Spotkały się niecały miesiąc temu w finale w Hobart gdzie Niemka nie dała szans rywalce wygrywając do 2 i 1, dziś liczę na kolejną wygraną w dwóch setach.

 

1 -> 1.70

2:0 -> 2.75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09:05

Su-Wei Hsieh - Mirza, S :t: 7:5,6:3

typ:1

kurs: 1,84

Buk: Unibet

 

W pojedynku dwóch azjatek stawiam na tą pierwszą z Tajwanu. Su-Wei przeszła obie rundy bez straty seta ,najpierw pokonała rozstawioną z 5 Chinkę Zheng Jie 6-3,6-2,wczoraj natomiast ograła Japonkę

Date Krumm, Kimiko 2:0 75 60,jak widać problem był tylko w pierwszym secie,później zmiotła rywalkę z kortu. Myślę,że jest w formie i może dzisiaj ograć zawodniczkę z Indii,która w tym turnieju pokonała Japonkę Moritę 3-6,6-1,6-2 oraz Anne Keothavong 6-4,7-5. Chociaż zawodniczka z Tajwanu musiała zagrać w eliminacjach i jest niżej notowana w rankingu WTA 159,jej przeciwniczka 111 to stawiam dzisiaj zdecydowanie na Su-Wei,warto nawet się pokusić o 2-0 dla Tajwanki po kursie 2,80, ja jednak zostaje przy samym zwycięstwie ,które wydaję mi się dosyć pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis Wta Paryż 21-30 10.02.2012

Barthel - Wickmayer

typ; 1

1.67

WilliamHill

Analiza

Dziś w spotkaniu cwiercfinalowym turnieju wta w paryzu Belgijka Yanina Wickmayer spotka sie z rewelacja tego sezonu, Niemka - Mona Barthel. Niemka w tym sezonie spisuje sie swietnie. Wygrala turniej w Hobart, choc musiala przebijac sie przez kwalifikacje. W finale tego turnieju pewnie ograla wlasnie Belgijke 6-1 6-2. Podczas Australian Open musiala uznac wyzszosc pozniejszej triumfatorki - Victorii Azarenki w trzeciej rundzie. Tutaj w Paryzu, rowniez przebijala sie przez kwalifikacje, w turnieju glownym wygrala juz dwa spotkania, bez najmniejszych problemow ograla Zahlavova oraz Parmentier oddajac im lacznie tylko osiem gemow. Ogladalem wczorajsze spotkanie z Francuzka, Barthel zaprezentowala sie w nim bardzo dobrze, widac, ze pasuja jej szybkie korty w paryzu. Belgijka rowniez niezle rozpoczela tegoroczne rozgrywki, jednak nie moze pochwalic sie taka forma jak Niemka. Zaliczyla final w hobart, lecz w australian open przegrala juz w I rundzie. tutaj mimo pokonania McHale oraz Craybas nie zachwyca. Aktualnie w duzo lepszej dyspozycji znajduje sie niemka i ta ja typuje na zwyciezczynie dzisiejszego meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.02 11:15 Daniela Hantuchova - Su-Wei Hsieh

typ: 2

kurs: 4,25

Buk: Tobet

 

Dzisiaj w Tajlandzkim Pattaya odbędą się półfinały najpierw na kort wyjdą Sorana Cirstea - Maria Kirilenko (2) a nastepnie Daniela Hantuchova - Su-Wei Hsieh. Skupmy się na drugim spotkaniu gdzie zdecydowaną faworytką jest Daniela Hantuchova,ja jednak konsekwentnie po raz trzeci stawiam na zawodniczkę z Tajwanu. Pierwszy raz miło mnie zaskoczyła pokonując Date Krumm,wczoraj pokonała

2-0 Mirze. Czy dzisiaj sprawi mi kolejną miła niespodziankę sądzę,że tak. Choć do tej pory na przeszkodzie stawały jej same Azjatki ,teraz zagra z zawodniczką z Europy,jednak uważam,że nie bedzie to miało większego wpływu na przebieg spotkania.

Trzeba zaznaczyć,że zawodniczka ze Słowacji w tym roku gra znakomicie w pierwszym turnieju w Brisbane dotarła do finału gdzie uległa Kai Kanepi,nastepnie w Sydney w ćwierćfinale musiała uznać wyższośc przegrywając z Kvitovą, w AO odpadła w 3 rundzie przegrywając z Clijsters. Nastepnie w pojedynku z Francuskami odniosła dwa zwycięstwa pokonując Cornet, Alize oraz Parmentier, Pauline.

W tym turnieju obie zawodniczki nie straciły nawet seta,jednak z rundy na rundę Hantuchovej zwycięstwa przychodzą coraz trudniej. Natomiast Su-Wei jest na fali i to może być jej turniej. Choć obie zawodniczki dzieli w rankingu WTA 139 miejsc to dzisiaj stawiam na tą mniej znaną ,myślę że pokona rozstawioną z "trojką" Słowaczkę i w jutrzejszym finale spotka się z turniejową "czwórką" Marią Kirilenko. Zagrałem dubel na to spotkanie w Tobecie,mam nadzieję,że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis WTA Paryz 14-30 11.02.2012

Zakopalova - Bartoli

typ: 1

3.5

Unibet

Analiza

Dziś w spotkaniu polfinalowym turnieju wta w paryzu reprezentantka gospodarzy marion bartoli spotka sie z czeszka klara zakopalova. Francuzka w tym turnieju rozegrala jak do tej pory dwa spotkania, gdyz z racji rozstawienia w pierwszej rundzie miala wolny los. Dla Bartoli te dwa spotkania nie byly jednak latwe. Francuzka zagrala w nich bardzo slabo, pokonala jednak Martic oraz po bardzo dlugim, trzzysetowym pojedynku Roberte Vinci. Klara rowniez nie grala wczoraj zbyt dobrze. Pokonala jednak Julie Goerges. We wczesniejszych dwoch spotkaniach Czeszka prezentowala sie duzo korzystniej i bez zadnych problemow odprawila Pironkova oraz Cornet. Francuzce nigdy nie gralo sie z Czeszka latwo. Ich bilans gier wynosi 2:2, natomiast na korcie twardym 1:1, Czeszka wygrala w ubieglym roku w Hobart 2:0, natomiast w new heaven triumfowala Francuzka 2:1. Biorac pod uwage slabsza forme na tym turnieju Francuzki uwazam, ze Czeszka jest w stanie wygrac to spotkanie i awansowac do finalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis wta paryz 15-30 12.02.2012

Kerber - Bartoli

typ; 2-0

4.20

WilliamHill

Analiza

Dziś w spotkaniu finalowym turnieju wta w paryzu niemka, polskiego pochodzenia andzelika kerber spotka sie z Francuzka Marion Bartoli. Reprezentantka gospodarzy w tym turnieju, pomimo dojscia do finalu radzi sobie przecietnie. Meczyla sie zarowno w pojedynku II rundy z Martic, a bardzo blisko odpadniecia z turnieju byla w cwiercfinale w pojedynku z Vinci, ktory zakobnczyl tiebreak trzeciego seta. Rowniez w polfinale w poczatkowej fazie miala problemy, przegrywala w I secie juz 2:5 z Zakopalova. Jednak Czeszka nie wytrzymala presji i zaczela popelniac duzo niewymuszonych bledow. Kerber na tym turnieju prezentuje sie bardzo dobrze. Najpierw bez problemow odprawila Safarova, potem ograla Niculescu. W cwiercfinale sprawila ogromna niespodzianke, lecz zasluzenie ograla Sharapova. Wczoraj po bardzo dobrym spotkaniu pokonala belgijke wickmayer. Na tym turnieju duzo korzystniejsze wrazenie sprawia niemka i ta ja upatruje na zwyciezczynie tego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...