Skocz do zawartości

ATP: Montpellier, Zagrzeb, Vina del Mar


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MONTPELLIER

 

555A5991E7904D3EB7FB58FDC1D5B84E.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Montpellier, Francja

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €398,250

Strona oficjalna: http://www.opensuddefrance.com/

 

 

 

ATP - ZAGRZEB

 

9CB126828BE843C5BF7059C387DB58B4.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Zagrzeb, Chorwacja

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €398,250

Strona oficjalna: http://www.zagrebindoors.com/

 

 

 

ATP - VINA DEL MAR

 

446B90AE36584330BF4A2592F3AEDCD1.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Vina del Mar, Chile

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €398,250

Strona oficjalna: http://www.vtropen.cl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gil, Frederico - Lorenzi, Paolo (1) 1.75 :plus:

 

Gila mam za lepszego tenisistę, całkiem fajnie zagrał na AO, więc na ulubionej mączce też powinien zrobić dobry wynik.

 

Berlocq, Carlos - Gimeno-Traver, Daniel (2) 3.7 :minus:

 

Przesadzili z kursami - ja tu widzę wyrównany mecz

 

Chardy, Jeremy - Prodon, Eric (2) 3.35 :minus:

 

Chardy słabiutki od jakiegoś czasu - nie wiem czemu jest tutaj tak faworyzowany. Prodon wirtuozem nie jest, ale powinien zawalczyć,

 

Zeballos, Horacio - Ungur, Adrian (1) 1.75 :plus:

 

Argentyńczyk fajnie się zapowiadał, wszedł do top100 i od tamtego momentu zanotował zjazd w dół. Myślę, że pomimo to na cegle nadal będzie groźny. Teoretycznie Ungura powinien ograć gładko 2-0. Jak będzie zobaczymy.

 

Ramirez Hidalgo, Ruben - Montanes, Albert (2) 1.55 :plus:

 

Montanes wydaję mi się zawodnikiem o klasę lepszym. Forma obu jest raczej nie wiadomą, ale Albert na clayu ma już wiele niezłych nazwisk na rozkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Massu N. (Chi) - Del Bonis F. (Arg)

Data: 01.02.2012 00:45

Typ: 1

Kurs: 5.01

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Wczesną nocą, bo o godzinie zerowej z 45 minutowym opóźnieniem :) zagrają za sobą przedstawiciel gospodarzy Chilijczyk Nicolas Massu z Argentyńczykiem Del Bonisem. Ja typuje tutaj niespodziewanie na zwycięstwo Massu po kursie nawet 5.01 proponowanym nam przez Pinnacle. Wszystko zależy od tego jak do sezonu przygotował się doświadczony już Nicolas. Jeśli naprawdę potraktował przynajmniej turniej u siebie na poważnie to ma szanse pokonać Del Bonisa. Nie ważne czy w 2 czy w 3 setach, ważne, aby przeszedł do kolejnej fazy rozgrywek. W tym roku jeszcze nie grał, odpuścił Australian Open i jeśli podjął dobrą decyjzę, mam nadzieję, że typ wejdzie. Ostatni raz grał w połowie listopada, kiedy to przegrywał w 2 setach Anderyem Kuznetsovem czy Paulem Capdevillą, jednak po walce. Wygrywał także mecze z Horacio Zeballosem czy Cabalem, znanym bardziej z gry w deblu. Jego dzisiejszy przeciwnik jest znacznie wyżej notowany w rankingu ATP, zajmuje 172 miejsce w porównaniu do 503 pozycji Massu. W tym roku doszedł już do półfinału turnieju w brazylijskiej miejscowości Sao Paulo. W Vina Del Mar w kwalifikacjach bez problemów pokonał Facundo Arguelo 6:2, 6:2 wygrywając swoje podanie na poziomie 80%. Jest jednak do pokonania, ponieważ jest to znacznie młodszy zaowdnik od Massu, który jeszcze nie ma takiego ogrania, jednak to on jest mimo tego faworytem. Ja liczę na dobry występ przed własną publicznością ze strony Massu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Zagreb

Mecz: Ljubicic I. - Berrer M.

Typ: Berrer M. wygra 2-0

Kurs: 4.46

Bukmacher: PinnacleSports

Data i godzina: 01.02.12, godz. 19:15

 

Spotkanie drugiej rundy na turnieju w Zagrzebiu pomiędzy Chorwatem i Niemcem zapowiada się na najciekawszy mecz drugiej rundy. W roli faworyta wystąpi grający na "własnej ziemi" Ivan Ljubicic, ale nie jest on murowanym faworytem do zwycięstwa. Berrer dobrze się czuje na kortach w stolicy Chorwacji, jest finalistą dwóch ostatnich turniejów, w których uległ kolejno Cilicowi przed dwoma laty i Dodigowi przed rokiem. Dzisiaj na jego drodze stanie Ljubicic, który miał niespodziewane problemy w pierwszej rundzie z Karolem Beckiem. Chorwat był lepszy w poniedziałkowym meczu, ale miał problemy przy własnym serwisie i uratowała go umiejętność gry pod presją, jak dla mnie jest to obecnie jeden z czołowych zawodników radzących sobie w ważnych momentach typu utrzymanie podania i kończenie "wystawek" przy przewadze. Berrer z kolei grał wczoraj, jego przeciwnikiem był Szwajcar Chiudinelli, nie jest to nazwisko mrożące krew w żyłach ale solidny zawodnik, który dobrze gra w hali. Niemiec nie miał większych problemów i wygrał nie tracąc seta. Nawierzchnia kortów w Zagrzebiu jest wolna jak na halę i nie promuje zawodników, którzy wygrywają mecze serwisem czyt. Karlovic. Panowie dzisiaj grający to nie tylko serwis, aczkolwiek Ljubo zawdzięcza 60-70% serwisowi w wygranych piłkach, to właśnie dobrym podaniem kreuje sobie dobre rozegranie. Według mnie są to specyficzne korty i duże znaczenie może mieć historia, nie każdy tenisista czuje się dobrze na tego typu twardej nawierzchni, a jestem przekonany, że Ljubo nie jest w stanie zagrać w Zagrzebiu na swoje 100%, ponieważ nie pozwalają mu na to kortowe warunki. Przeciwieństwem jest Michael, który już niejednokrotnie pokazywał, że czuje się jak ryba w wodzie w Zagrzebiu i dlatego co roku tutaj przyjeżdża. Jak dla mnie zwycięstwo w dwóch setach dla Berrera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dutra Da Silva, Rogerio - Montanes, Albert (2) 1.3 :plus:

 

Albert wczoraj pokazał dobrą formę. Ten cały jego przeciwnik dla mnie zupełnie nie znany. Wiem tyle, że wczoraj grał bardzo długi mecz i zdążył też przegrać seta do zera. Tak więc raczej Montanes 2-0.

 

Monaco, Juan - Andreev, Igor (1) 1.35 :plus:

 

Grałem Andreeva w pierwszym meczu z Capdevillem (@1,6). Liczyłem, że na ulubionej mączce i z słabym rywalem będzie w stanie zagrać na chociażby przyzwoitym poziomie. W zasadzie tak się stało, ale mecz z Chilijczykiem nie był łatwy, skończył się w 3 setach. Tak więc wniosek jest jeden - forma jak słaba była tak dalej słaba raczej pozostała. Monaco to jednak na mączce rywal bardzo mocny, do tego chyba w niezłej dyspozycji (końcówka roku 2011 rewelacyjna, na AO też dobry mecz mimo porażki w 1 rundzie). Kurs do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sa/Soares-Andreev/Chardy 1 1.63 toto

Spojrzałem na taki zestaw i uśmiech pojawił się na mojej twarzy :) Jak dla mnie na przeciwko panów S połowa debla. Naprawdę ciężko jest mi sobie wyobrazić Andreeva w deblu. Kolo nie potarfi grać wolejem i jedyne co ma groźne to fh. Bh to też w zasadzie klapa. Czasami jeszcze zdarzy mu się nienajgorzej w meczy serwować i wtedy tym swoim odwrotnym fh potrafi zgasić ale nie na dluższą metę. Chardy'iego mam za gracza z lepszym warsztatem technicznym niż Rosjanin. Wróćmy jednak do sedna sprawy czyli panowie S.

Obaj wiedzą doskonale na czym polega gra w deblu. Wolej to podstawa. Nawet na cegle. Bez tego nie ma szans wygrywania meczy. Sa tworzył przez dłuższy czas parę z Ferreiro a Soares z Mello. Nie wiem dlaczego zmiany bo Soares z Melo mógł dalej ciągnąć do olimpiady (obaj brazylijczycy) ale Soaresowi to chyba nie przeszkadza: semi w Auckland i 4. runda w AO w tym roku z Butorac'iem. Forma jest. I nie boję się tego, że Sa z Soaresem zagrają ze sobą pierwszy raz. Tym którzy stale grają debla nie robi to wg mnie większego problemu jeśli para składa się z dwóch deblistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Fleming C. / Hutchins R. - Mahut N. / Roger-Vasselin E.

Data: 02.02.2012 17:00

Typ: 2:0

Kurs: 2.75

Bukmacher: Bet365

Analiza: Na dzisiaj wybrałem pojedynek debla rozgrywango turnieju w Montpellier, w którym to spotkają się ze sobą przedstawiciele gospodarzy, czyli Nicolas Mahut, który właśnie w 2 setach odprawił z kwitkiem faworyzowanego Floriana Mayera, a także Edouard Roger-Vasselin. Nie jest to para, która gra ze sobą, dlatego nie zaliczam ich do jednej z lepszych. Ich dzisiejszymi przeciwnikami będzie stała para, która grywa ze sobą regularnie złożona z typowych deblistów jakimi są Fleming i Hutchins. W pierwszej rundzie moi dzisiejsi faworyci bez problemów pokonali parę Bolleli/Ramos oddając rywalom zaledwie 3 gemy. Francuzi także zaliczyli dobry występ, ponieważ pokonali oni parę Mannarino/Simon 6:3, 7:5. Jednak ci drudzy to typowi singliści, którzy w deblu niewiele grali, więc nie wiem, że brać to niezbyt pewne zwyciestwo na poważnie. Dzisiaj przyjdzie im grać przeciwko jednym z lepszych par na świecie, więc to Fleming i Hutchins powinni być zdecydowanymi faworytami. Ja na nich stawiam. W pierwszej rundzie turnieju "moja" para trzymała podanie na poziomie 74% serwując 6 asów i popełniając 2 podwójne błędy serwisowe. Mahut i Roger Vasselin świenie radzili sobie z 1 serwisem, za sprawą Mahuta, który znany jest ze świetnego serwisu. Ale czy na tej nawierzchni siła serwisu będzie na tyle wpływała na kolej meczu. Według mnie zdecydowanie nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Rufin - Simon

Data: 03.02.2012 13:00

Typ: 1

Kurs: 5.20

Bukmacher: Unibet

 

Spotkanie na kortach halowych we francuskim Montepelier. Guilaime Rufin co prawda w tym roku nie dostał się na Australian Open bo odpadł w trzeciej rundzie kwalifikacji ale w Montepelier pokazuje się z bardzo dobrej strony. Ograł faworyzowanych Vaska Pospisila oraz przede wszystkim Feliciano Lopeza. Gilles Simon od jakiegoś czasu nie gra najlepiej. Australian Open w jego wykonaniu było kiepskie w pierwszej rundzie męczył się aż 5 setów z Udomchoke następnie poległ z Benneteau. Tutaj pokonał co prawda 2;0 Cipolle ale jego gra nie wyglądała najlepiej. Myślę że Rufin przy swoim poprawnym serwisie w meczu z Lopezem aż 16 asów serwisowych oraz całkiem niezłej technice ma szanse na ogranie Simona który nie jest w najwyższej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźne przemyślenia na dzień dzisiejszy:

 

Berrer +1,5 seta @1.8 :plus:

 

Berrer w Zagrzebiu grał zawsze bardzo dobrze (dwa finały). W tym roku jest podobnie. Widziałem jego mecz z Ljubą i grał na wysokim poziomie. Facet nie ma nadzwyczajnych umiejętności, ale to co potrafi idealnie pasuje na szybkie nawierzchnie halowe. Sprawia to, że może być bardzo groźny tutaj dla każdego. Melzer to bardzo podobny styl gry, również lewa ręka. Austriak dobrze gra w tym turnieju, ale generalnie jego wcześniejsze występy były bardzo słabe. Ciężko odgadnąć czy mamy do czynienia z przebudzeniem Jurgena czy też po prostu wykorzystywał słabość rywali. Moim zdaniem mecz będzie na styku, więc set dla Berrera wygląda obiecująco.

 

Dodig +1,5 seta @1,6 :minus:

 

Baghdatis mnie zupełnie nie przekonuje w ostatnim czasie. Ograł Rosoła w meczu, w którym przez około godzinę nic nie grał i tracił seryjnie gemy. Ograł Kubota, ale Polak zdecydowanie jest pod formą (fatalnie w singlu jak i deblu) Na AO Marcos początek miał niezły, ale skończyło się szybko - 0-3 z Wawinką i kilkoma zniszczonymi rakietami. Dodig jest nie równy, ale solidnie prezentował się z GGL. Irytowały mnie jego na prawdę proste błędy, ale miał też dużo świetnych akcji ofensywnych. Set ugrany u siebie bardzo możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Vina del Mar (CHI)

Spotkanie: Carlos Berlocq - Federico Del Bonis

Typ: C. Berlocq (-1.5 Sets)

Kurs: 2.10

Bukmacher: Pinnacle sports

Analiza:

 

Federico robi naprawdę niezłe wrażenie w Vina del Mar pokonał uznanych już zawodników takich jak Nicolas Massu i Thomaz Bellucci ale wydaje mi się, że na tym się zakończy. Dzisiaj bowiem zagra ze swoim rodakiem Carlosem Berlocq i mimo, że na cegle nieźle sobie młodszy z Argentyńczyków radzi to jednak wydaje mi się to za mało na Carlosa.

Wystarczy bowiem spojrzeć na statystyki z dwóch poprzednich sezonów z gry na cegle Berlocq. Rok 2010: 68 zwycięstw, 28 porażek, rok 2011: 39 zwycięstw i 19 porażek ten sezon rozpoczął od dwóch przekonujących zwycięstw nad Daniel Gimeno-Traver 75 60 i Diego Junqueira 61 i 60. Ponadto w 2010 roku obaj tenisiści spotkali się w Mediolanie na cegle i mecz wygrał pewnie 63 62 Berlocq.

Warto również wspomnieć, że Federico Del Bonis oprócz meczów w dwóch pierwszych rundach grał również trzy mecze kwalifikacyjne, które wcale łatwe nie były wystarczy przytoczyć mecz z Juan-Sebastian Cabal 61 67(5) 76(3). Dlatego może być już nawet troszkę zmęczony tym turniejem stąd też typ na pewne zwycięstwo w dwóch setach Berlocqa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Zagreb

Mecz: Baghdatis M. - Dodig I.

Typ: Dodig I.

Kurs: 3.36

Bukmacher: PinnacleSports

Data i godzina: 03.02.12, godz. 19:45

 

Spotkanie 3 rundy na turnieju w Zagrzebiu, w którym będziemy mieli okazję oglądać Cypryjczyka Baghdatisa i Chorwata Dodiga. Obaj panowie dobrze się czują na kortach w stolicy Chorwacji i jak do tej pory bez większych zarzutów przeszli do 1/8 finału. Wyżej sklasyfikowany Dodig napotkał na swojej drodze najpierw Ilhana, którego ograł po dwóch zaciętych setach, a następnie Hiszpana Garcia-Lopeza w trzech setach po przeszło 2.5-godzinnym pojedynku. Łatwiejszą przeprawę miał Baghdatis, w pierwszej rundzie miał niespodziewane problemy z Słowakiem Rosolem, był lepszy na korcie ale grał w pewnych momentach za nerwowo i tak na prawdę sam sobie stworzył problemy. Z kolei w drugiej rundzie grał z Kubotem ogrywając go w dwóch setach, nie przywiązywałbym jednak zbyt dużej wagi do wyniku tego spotkania, ponieważ korty w Zagrzebiu nie podchodzą Łukaszowi. Dobra dyspozycja serwisowa Chorwata w znacznym stopniu pomogła mu wygrać dwa spotkania, zaserwował 33 asy i skutecznie bronił się przed break pointami rywali. Dodig triumfował w ubiegłym roku na kortach w Zagrzebiu i w tym roku jest obrońcą tytułu i trzeba przyznać, że jak na razie gra jak na obrońcę tytułu przystało, ewidentnie trafił z formą. Baghdatis ma skłonność do utraty koncentracji a wtedy staje się zawodnikiem spoza setki rankingu i większość piłek ląduje na siatce lub poza liniami kortu. Namiastkę jego możliwości mieliśmy w meczu z Rosolem, kiedy to ze stanu 4:1 i ogromnej przewagi na korcie doprowadził do przegranych 5 kolejnych gemów. Zdecydowanie bardziej zrównoważony psychicznie jest Dodig, który już niejednokrotnie nawet w tym turnieju wychodził z opresji a to może dzisiaj zaprocentować i stać się dodatkowym atutem Chorwata. W h2h Dodig prowadzi 1-0, wygrał na trawie w zeszłym roku nie dając większych szans Cypryjczykowi, miejmy nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Mecz: Youzhny - Ivo Karlovic

Data: 03.02.2012 17:45

Typ: 2:0

Kurs: 3.20

Bukmacher: Bet-at-home

 

Witam. Dziś mamy początek weekendu. Piątek. Na dziś myślę postawić coś z tenisa. I tutaj nasuwa mi się typ na Youzhnego. Oglądałem go wczoraj i zaprezentował się całkiem nieźle. Wygrał z Zemlją 6:1 6:3 czyli dość okazale. Jego dzisiejszy rywal a raczej wielkolud również pokonał swojego przeciwnika a mianowicie Izraelczyka Sele 6:2 6:3. Kolejnym faktem przemawiającym za moim typem jest ranking. Rosjanin zajmuje w nim 39 a Ivo 46 pozycje. Również jeśli chodzi o rozstawienie w turnieju mój faworyt prezentuje się lepiej. 3 i 8. W ostatnich meczach po między tymi rywalami padały wyniki które przemawiają za Youzhnym. W Doha wygrał 2:1 a we wcześniejszym turnieju a mianowicie w Australian Open w 2008 roku 3:0. Tak więc po tej krótkiej ale treściwej statystyce można postawić na Rosjanina. Kto oglądał wczorajszy mecz wie co potrafi ten zawodnik. Uważam że Rusek potwierdzi swoją klase i pokaże wszystkim że centymetry to nie wszystko w sporcie. Chodzi mi tutaj o 2,08 Chorwata. Zatem nie pozostaje nic innego jak zaprosić na mecz który rozpoczyna się już za 5 minut czyli o godzinie 17:45 czasu polskiego. Przypomnę że turniej rozgrywa się w Zagrzebiu. Może i ściany pomagają ale myślę że nie w tenisie którym to podczas meczu na trybunach jest cisza. Po takim kursie warto pobrać. Pozdrawiam. Z innych dzisiejszych meczy proponuję typ na to że Lewy nie strzeli oraz że Dortmund nie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Zagreb

Mecz: Youzhny M. - Berrer M.

Typ: Berrer M.

Kurs: 2.79

Bukmacher: PinnacleSports

Data i godzina: 04.02.12, godz. 17:05

 

Przeglądając dzisiejszą ofertę od razu rzuciło mi się w oczy spotkanie na turnieju w Zagrzebiu, w którym zagrają Jużny i Berrer. Ten pierwszy wyeliminował wczoraj "drwala" z Chorwacji Ivo Karlovica po niezwykle emocjonującym meczu trwającym niespełna 3 godziny. Jak na mecz w hali bardzo długo, ostatecznie zadecydował tie break. Karlovic może sobie pluć w brodę, ponieważ wydawało się, że to on powinien być zwycięzcą, ale słaba skuteczność wykorzystanych szans na brejka sprawiła, że zaliczył porażkę. Jużny nie grał nadzwyczajnego tenisa, Karlovic dobrze krył siatkę i z rzadka udawało się Rosjaninowi mijać wysokiego Chorwata. Zdecydowanie cięższą przeprawę do półfinału miał Niemiec, który po drodze sprawił dwie niespodzianki, najpierw pokonując rozstawionego z jedynką Ljubicica bez większego problemu w dwóch setach, a następnie odprawiając dobrze dysponowanego i świetnie czującego się na kortach w Chorwacji Jurgena Melzera w trzech zaciętych setach. Po wczorajszym meczu doszedłem do wniosku, że na drodze Berrera nie może już stanąć większa przeszkoda niż Melzer i to on zostanie zwycięzcą w roku 2012. Konsekwentnie będę się trzymał mojego założenia i do końca zaufam Niemcowi. Michael nie gra nigdzie tak dobrze w ostatnich latach jak w stolicy Chorwacji, dwukrotny finalista sprzed kolejnych dwóch lat jest na dobrej drodze aby powtórzyć sukces z ubiegłych lat i awansować do finału imprezy. Jużny jest znany z braku stabilności i często zdarzają mu się ciężkie momenty w meczu, umiejętnościami przewyższa rywala to fakt, ale czy jest w stanie wszystkie swoje atuty pokazać na kortach w Zagrzebiu? Nie sądzę, widać że jego zwycięstwa nie były przekonujące, piszę tutaj o meczach ze Stakhovskim i Karlovicem, nie cieszył się z gry, w większości piłek nie było tego Jużnego, który grał piękny tenis na turniejach w hali w Rotterdamie czy St. Petersburgu. Odnoszę wrażenie, że Rosjanin nie jest w stanie pokazać nam swojego najlepszego tenisa na tym turnieju, a w dzisiejszym meczu solidna gra może nie wystarczyć, trzeba będzie odrobinę finezji. Do tej pory doszło między nimi do jednego pojedynku, górą był Niemiec, który wygrał w dwóch setach 7:5 6:4, dzisiaj liczę na podobny rezultat, myślę że Niemiec jest w stanie rozstrzygnąć w dwóch setach mecz na swoją korzyść. Drugi Misza będzie dzisiaj górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaco - Chardy (1) 1.4 :plus:

 

Monaco to wysoka klasa na mączce. W tym turnieju to potwierdza zmiatając kolejnych rywali z kortu. Chardy po cichutku poszedł do półfinału - w każdym z meczów miał niewielkie momenty kryzysowe, ale przełamywał je i potrafił ostatecznie przechylić szalę zwycięstw na swoją stronę. Nie mniej jednak przeciwko Juanowi wielkich szans mu nie daje. Argentyńczyk wygrywa ten mecz, a jutro prawdopodobnie cały turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Zagreb

Mecz: Youzhny M. - Lacko L.

Typ: Youzhny M.

Kurs: 1.65

Bukmacher: Expekt

Data i godzina: 05.02.12, godz. 16:05

 

W finałowym turnieju w Zagrzebiu 39 w rankingu Youzhny zmierzy się z 97 Lacko. Wszystko wskazuje na gładkie zwycięstwo faworyzowanego Rosjanina. W hali obydwaj w tym sezonie mają bilans 4:0 ale to dopiero początek sezonu więc nie przywiązywał bym do tego wielkiej wagi. H2H także na korzyść Rosjanina. Wszystkie 3 mecze wygrał Youzhny ale było to w 2010 roku a mecze były wyrównane. Patrząc na grę obydwu zawodników to moim zdaniem więcej przemawia za Youzhnym. Tylko jeden set stracony w 4 pojedynkach a wczorajszy mecz z Berrerem rozegrał bezbłędnie. Myślę, że Misha zapomniał już o wpadce w Melbourne z Golubievem i zwycięstwo w Chorwacji wzmocni jego morale. Lacko po pokonaniu wczoraj Baghdatisa dzisiaj będzie miał trudniejsze zadanie. Po pierwsze w końcu AO kiedyś musi mu się dać we znaki. 6 rozegranych meczy razem z kwalifikacjami kiedyś musi odbić na jego grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monaco - Berlocq (1) 1.47

 

Tak jak pisałem wczoraj Juan bierze ten turniej. Monaco - na clayu czołówka światowa, do tego świetna forma i tyle w temacie.

 

Berdych- Monfils (1) 1.44

 

Berdych imponuje w tym turnieju. Wygrywa pewnie - serwis trudny do złamania, sety wygrywane wysoko. Monfils z Simonem zawsze miał problemy. Wczoraj grali długi, ponad dwugodzinny mecz. Poziom spotkania dość przeciętny, sporo błędów, kilka breaków w meczu z obu stron. Kurs stosunkowo niski, ale biorąc pod uwagę dyspozycję obu wydaję się być po prostu uczciwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP Vina Del Mar (Chile)

05.02.2012 21:45

Monaco - Berlocq

typ: Monaco -1,5 seta

kurs: 2.38

buk: Pinnacle

 

W turnieju finałowym chilijskiej imprezy spotkają się reprezentanci Argentyny Juan Monaco i Carlos Berlocq. Faworytem meczu jest młodszy o rok i według mnie wygra on to spotkanie w dwóch setach.

Monaco to zawodnik o dużym potencjale tenisowym lecz nie potrafi on go wykorzystać. Oczywiście jak zawodnicy z Ameryki Południowej najlepiej czuje się grając na ziemi. Podczas tegorocznego Australian Open przegrał w pierwszej rundzie z Niemcem Kohlschreiberem w pięciu setach po bardzo fajnym widowisku. Tutaj w Chile nie miał większych problemów z dotarciem do finału. W drugiej rundzie pokonał Rosjanina Andreeva 6:2 6:1, w ćwierćfinale uporał się z Montanesem 3:6 6:1 6:1. W pierwszym secie w meczu z Hiszpanem zagrał jakby mało skoncentrowany i stąd ten wynik, jednak w pozostałych dwóch nie pozostawił złudzeń i wygrał gładko oba sety 6:1. Wydawało się,że w półfinale z dobrze grającym Chardym będzie miał nie co większe problemy,ale nic z tych rzeczy i szybkie zwycięstwo 6:1 6:4.

Co do Berlocq'a to w tym turnieju gra również solidnie. W pierwszym meczu wygrał z Traverem 7:5 6:0, później zwycięstwo nad Junqueirą 6:1 6:0, Delbonisem 6:3 6:4 oraz w półfinale z Chelą 6:3 4:6 6:0. Trzeba jednak przyznać, że to ostatnie spotkanie Chela zagrał bardzo słabo i dlatego może dość przekonywujące zwycięstwo.

Obaj zawodnicy mają bardzo podobne średnie wygrywania punktów przy swoim pierwszym i drugim podaniu jednak znacznie częściej pierwszym serwisem trafia Monaco i to może być klucz do zwycięstwa. Stawiam może nie na gładkie, ale zwycięstwo 2:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...