Skocz do zawartości

Typy na dzień 07.01.2012


b@rto

Rekomendowane odpowiedzi

Typy wraz z analizami

 

Obowiązkowe jest wpisanie analizy do odpowiedniego działu tematycznego

W postach pod analizą należy wkleić link do analizy w dziale tematycznym.

 

Pomoże to nam rozwinąć działy z analizami. Złamanie jakiegokolwiek punktu regulaminu = usunięcie analizy, w niektórych przypadkach ostrzeżenie.

 

Opiekun działu ma prawo nie zaliczyć analizy do statystyk, jeśli uzna, że jej zawartość merytoryczna jest słaba.

 

W przypadku nie podania kursu analiza nie będzie liczona, za brak podania godziny odejmujemy 0.3 z kursu.

 

Przypominam o zmianach od września i października:

http://obstawianie.com/regulamin-i-zasady-vt7376.htm#1584415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


USA: NBA

Phoenix Suns - Portland Trailblazers

07.01.2012 04:30

Typ: 2 (home/away z dogrywką)

Kurs: 1,7

BUK: Bwin

 

W spotkaniu tym zobaczymy przeciętne Phoenix Suns oraz bardzo dobrze radzące sobie Portland, które do tej pory przegrało tylko jedno ze swoich spotkań. Jednak zacznijmy od gospodarzy czyli drużyny słońc, która przegrała 4 ze wszystkich 6 spotkań które rozegrała w tym sezonie, wygrywając przy tym 2 mecze ze słabszymi drużynami czyli: New Orleans Hornets i Golden State Warriors. Ogólnie rzecz biorąc drużyna Suns gra bardzo przeciętnie, a co ciekawe w ostatnim meczu z Dallas ich najlepiej punktującym zawodnikiem był Marcin Gortat, który umówmy się gwiazdą NBA nigdy nie był i raczej już nigdy nie będzie, oczywiście Marcin to bardzo solidny koszykarz, z nie małym talentem, ale moim zdaniem na lidera punktujących naprawdę się nie nadaje. Na koniec analizy gry Suns dodam tylko, iż w przeciętnej formie znajduje się gwiazda słońc Steve Nash, którego skuteczność rzutów wynosi 42%, a najlepsze lata ma już za sobą. Na przeciwnym biegunie znajduje się drużyna Portland, która spisuje się bardzo dobrze, i przegrała od początku sezonu tylko jedno spotkanie z Los Angeles Clippers, natomiast w ostatnim meczu wygrała z LA Lakers 107:96 po naprawdę dobrej grze. To wszystko sprawia iż, warto postawić dzisiaj na drużynę gości.

http://obstawianie.com/nba-2011-2012-vt121403,50.htm#1632855

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:43 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie NHL

01:00

New Jersey - Florida

typ: X

kurs: 3.85

buk: Unibet

 

Koniec dobrej serii jaką miałem w lidze NHL, wczorajszy a raczej nocny typ nie wszedł ale nie ma co się zrażać tylko dalej kombinować z tymi remisami ... Teraz wybrałem mecz Jersey z Floridą czyli dziewiąta i czwarta drużyna konferencji wschodniej ... Gospodarze uzbierali do tej pory po 39 kolejkach 44 punkty i w między czasie zremisowali 12 meczów, goście zanotowali jedną kolejkę więcej i jeden remis mniej w tym sezonie ... Obydwa zespoły mają nie znacznie ujemny bilans bramkowy kolejno 106:114 i 105:110 ... W ostatnich dziesięciu spotkaniach bardzo dużo remisów zanotowali goście bo aż pięć, ostatni w nocy dość niespodziewanie z NY Rangers ale po dogrywce i tak przegrali ... Gospodarze w między czasie zanotowali trzy remisy a po nocnej porażce z Boston aż 6:1 chyba będą bardziej zmobilizowani na ten mecz ... W tym sezonie na lodzie dzisiejszych gości już dwa mecze były rozegrane i w zwycięstwach jest 1:1, ale co najważniejsze w drugim z tych spotkań padł remis 2:2 po którym New Jersey wygrało ... W tamtym sezonie w czterech meczach między tymi zespołami dwa razy padły remisy, pierw na lodzie Floridy, a następnie New Jersey i być może będzie tak i w tym sezonie ... Większość remisów tych zespołów to 2:2 między sobą też takie remisy padały najczęściej więc i w tym meczu stawiam na taki właśnie wynik ...

 

http://obstawianie.com/nhl-regular-season-2011-2012-vt120715,75.htm#1632914

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:44 ]

:minus: 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna

Mecz: Real Madrid vs. Granada

Typ: C.Ronaldo strzeli gola - TAK

Kurs: 1.45

Bukmacher: Betsson

Data: 07.01.12 r. godz: 20:00

Analiza:

 

Już jutro na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie w spotkaniu 17 kolejki walczący o zwycięstwo w lidze i wyprzedzający o 3 punkty Barcelonę Real Madryt podejmować będzie 13 drużynę ligi Grandę. Zdecydowanym faworytem jest lider tabeli z racji na skład drużyny i na samą grę. Myślę również że niespodzianki w tym spotkaniu żadnej nie będzie. Nie zdziwię się jeśli Real Madryt rozgromi swojego rywala choć to nie będzie takie łatwe patrząc na drużyny z jakimi Granda wygrała na wyjeździe. Real w ostatnich 5 meczach przed własną publicznością wygrał 4 razy i poniósł w jednym z najważniejszych spotkań sezonu w Grand Derbi z Barceloną 1-3. Granada w ostatnich 5 przegrała 3 spotkania i 2 wygrała. Wygrali między innymi z Sevilla 1-2 i Athletic Club 0-1 a było blisko ugrania remisu z Valencią gdzie drużyna nietoperzy wygrała ledwo ledwo 1-0, co wyraźnie ukazuje że nie są bardzo łatwym przeciwnikiem choć po raz pierwszy rozgrywają swoje mecze w Primera Division. Sam Real nie mierzył się jeszcze nawet w meczach pucharowych z gośćmi. Jednak patrząc na renomę drużyny Realu nie pozwolą sobie na wpadkę. Nie liczę również jutro na słabą postawę filara drużyny Realu Cristiano Ronaldo. Uciekający w klasyfikacji strzelców Leo Messiemu piłkarz powinien spokojnie ukazać jutro swoje umiejętnośći i praktycznie sam może rozgromić drużynę Granady. W ostatnich 5 spotkaniach CR7 zdobył dla swojej drużyny 5 goli. To niezły wynik. Po 17 meczach na swoim koncie ma 20 strzelonych goli. Zdecydowanie ten piłkarz MOŻE poprawić swój zeszłoroczny wynik. Zdobył 2 bramki w Derbach Madrytu z Atletico oraz w meczu z osasuną zdobył hat-tricka. Jeszcze lepiej Cristiano spisuje się w meczach na wyjeździe. Zdobył między innymi z Sevillą hat-tricka z Sporting Gijón jednego gola, Valencią jednego oraz Malagą hat-tricka. Myślę, że jutro powiększy swój dorobek o kilka kolejnych goli. Być może kolejny raz na jednej się nie zakończy ;-)

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:44 ]

:plus: 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hantuchova, D - Kanepi, K godz. 10:05

typ:2

kurs: 1,50

Buk: Unibet

 

Sprawdziła się moja para finałowa typując półfinały . Hantuchova miała trochę szczęscia bowiem jej rywalka poddała mecz w drugim secie. Kanepi też zbyt się dzisiaj nie namęczyła bowiem oglądając jej mecz z Schiavione,Włoszka wyglądała na bardzo osłabioną i Kai punkty wpadały jeden za drugim. W pierwszym bardziej wyrównanym secie bardzo dobrze wychodziła zagrywka Kanepi,ta mierząca 181 cm tenisistka zdobyła tym elementem sporo punktów.Jak pisałem wcześniej Estonka jest w bardzo dobrej formie,co udowadnia w tym turnieju.

Hantuchova natomiast miała słabszą końcówkę roku a w obecnym turnieju ma dużo szczęścia docierając do finału. W pierwszej rundzie pokonała rodaczkę Cibulkova, Dominika 2:1 36 64 63,nastepnie ograła King, Vania 2:1 46 62 63,ćwierćfinał przeszła bez gry bowiem z powodu kontuzji wycofała się Serena Williams,no i dzisiejszy pojedynek z Clijsters. Mecz dosyć wyrównany,przegrany pierwszy set w tie-breaku,pózniej prowadzenie 3-1 i Belgijka już nie wychodzi na kort z powodu kontuzji.

Chociaż Słowaczka ma dobry bezpośredni bilans z Kaią Kanepi 3-0 to w jutrzejszym meczu stawiam jednak na Estonkę,to co widziałem w dwóch dzisiejszych półfinałach bardziej przekonuje mnie,żeby grać na Kaię Kanepi.

 

http://obstawianie.com/atpbrisbane-chennai-doha-wta-brisbane-auckland-vt121466.htm#1632958

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:47 ]

:plus: 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Nba,Koszykówka

Spotkanie: Boston-Indiana

Typ: Indiana +6

Kurs: 1,9

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Dzis w nocy spotkanie pomiedzy graczami Indiany a Celtami.Ekipa Celtow w ostatnim meczu w moim mniemaniu meczyla sie z New Jersey ktore bylo oslabione dwoma waznymi ogniwami w zespole.W ekipie Bostonu dzis ma wrocic juz Ray Allen ktory podobno jest chory na grype tak wiec twierdze ze dzis pewnie mu nie bedzie siedzial rzut i bedzie mniej czasu spedzal na parkiecie.Dla ekipy Indiany bedzie to drugi prawdziwy sprawdzian w tym sezonie po ostatniej sromotnej porazce z Miami 118-83 przy skutecznosci 34% z gry czyli mizernej nie ma co mowic.Jesli Indiana zdominuje deske bo mam taka nadzieje ze nie bedzie wpadac w tym meczu duzo punktow to Hibbert i przede wszystkim Granger zagraja swoj basket co potrafią .Licze to na niespodzianke bo gdzies tej nocy powinna byc .Wg mnie value po stronie Indiany

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:48 ]

:plus: 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna

Mecz: Malaga CF – Atletico Madryt

Typ: 1

Kurs: 2,25

Bukmacher: Unibet

Data: 07.01.12 r. godz: 22:00

Analiza:

 

Po krótkiej przerwie świątecznej wznawia rozgrywki La Liga. Na stadionie La Rosaleda dojdzie do bezpośredniego pojedynku dwóch drużyn aspirujących do gry w przyszłym sezonie w europejskich pucharach, stąd stawka meczu wydaje się szczególnie wysoka.

Malaga ma już za sobą przetarcie w Pucharze Króla, w którym po dziwnym meczu uległa Realowi w Madrycie 3:2. Pierwsza godzina pokazała, że podopieczni Pellegriniego w dobrej formie wchodzą w nowy rok, jednak kilkunastominutowy okres słabszej gry pozbawił ich wygranej. Forma Atletico pozostaje zagadką – po kompromitującej końcówce ubiegłego roku, drużynę objął nowy trener – Diego Simeone. Zakładam, że były zawodnik Los Rojiblancos nie zdążył jeszcze pozbierać całkowicie rozbitej psychicznie drużyny i na gorącym terenie w Maladze przy pierwszych trudnościach znów ujrzymy zlepek graczy rozbitych i pozbawionych wiary we własne możliwości.

 

Mój typ popieram dotychczasowymi statystykami z tego sezonu:

Malaga u siebie 5-1-1 (13:9)

Atletico na wyjazdach 0-1-6 (5:20) – najsłabszy bilans w La Liga

 

Tak jak napisałem wyżej, Simeone będzie potrzebował więcej czasu by ponownie uczynić z Atletico zespół – ten pierwszy mecz na trudnym terenie jeszcze przegra.

 

 

 

http://obstawianie.com/primera-division-2011-2012-vt119642,100.htm#1632977

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:48 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So 2012-01-07 10.30

Slalom gigant mezczyzn-Adelboden

zakonczy na podium-Ted Ligety

kurs 1,85

Bet365

 

To piaty gigant w cyklu alpejskiego PS,w dwóch zwyciezal Ligety,raz Hirscher(Ligety drugi) i raz w Alta Badia Blardone,gdzie jedyny raz za podium wyladowal Amerykanin(4).Faworytów wiec jest tylko dwóch,Ligety i Hirscher(zwyciezca przedwczorajszego slalomu).Dla mnie jednak sukcesy w tej konkurencji przemawiaja na korzysc Amerykanina,ktory jest liderem w gigancie i to jest jego cel,zas Austriak przewodzi w klasyfikacji generalnej PS i on sadze ze przede wszystkim teraz walczy o dobre rezultaty,nie ryzykujac do konca i tu tez upatruje jeszcze wieksza szanse dla Teda.

 

http://obstawianie.com/sporty-zimowe-vt292,100.htm#1633014

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:50 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Koszykówka

Mecz: Philadelphia 76ers - Detroit Pistons

Data: 07.01.2012 01:00

Typ: 2

Kurs: 5.98

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Na dzień dzisiejszy, a rzcej na dzisiejszą noc wybrałem po raz kolejny mecz z NBA. Zagrają ze sobą dwa zespoły ze wschodu, a są nimi Philadelphia i Detroit. Faworytem jest zespół gospodarzy, jednak ja nie wierzę, aby ten mecz był dla nich spacerkiem, a kurs na Detroit zachęcił mnie do tego, aby właśnie ten mecz wybrać do analizy dnia. Sixers w tym sezonie mają na koncie już 3 wygrane i 2 porażki, co jest bilansem typowym dla tej drużyny. W takich granicach zapewne będą oscylować przez cały sezon zasadniczy i pewnie w play-offach trafią na wyżej notowanego rywala. Jest to dobry zespół, jednak ich jedyną gwiazdą jest Iguadola, który w ostatnim meczu nie zaprezentowal się specjalnie dobrze, a z gry trafił tylko 2 rzuty na 10 oddanych. W pierwszej piątce znajdują się także Meeks (podobna skuteczność w ostatnim występie), Holiday, który zaliczył najlepszy występ, Young oraz Turner, który na współ z Holiday'em poprowadził zespół do zwycięstwa. Nie są to jednak znani gracze, i mam nadzieję, że w tym meczu nie zaprezentują się zbyt dobrze. Zespół uzupelniają także Brand, Hawes, Williams oraz Battie. Detroit Pistons to uznana marka, który w ostatnich latach zeszła na dalszy plan na wschodzie, lecz która nadal ma świetnych koszykarzy, którzy według mnie zapewnią im 3 zwycięstwo w tym sezonie. Do tej pory wygrali właśnie 2 razy oraz zanotowali 4 porażki. Pierwszą piatką tworzą Prince, Monroe, Jerebko, Gordon, Stuckey. Przydatni są także Maxiell, Wallace, Bynum, Villanueva oraz Wilkins. Myślę, że ci gracze napewno nawiązą wyrównaną walkę, a wtedy wszystko jest możliwe. Ja mam nadzieję, że to Detroit Pistons wygra ten mecz.

 

http://obstawianie.com/nba-2011-2012-vt121403,50.htm#1633004

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:50 ]

:minus: 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalom gigant mężczyzn

07.01.2012 10:30

Zwycięzca - Marcel Hirscher

kurs: 4.40

buk: Bet-at-home

 

Jutro w Adelboden zostanie rozegrany slalom gigant mężczyzn. Długo zastanawiałem się nad typem i doszedłem do wniosku, że Marcel Hirscher ma duże szanse na wygraną.

Młody Austriak kapitalnie radzi sobie w tym sezonie na stokach. Jest liderem klasyfikacji generalnej z 525 punktami. W klasyfikacji giganta jest natomiast na drugim miejscu. W tym sezonie właśnie w tej konkurencji zajmował odpowiednio szóste, pierwsze, drugie i piąte miejsce. Jeździ on bardzo agresywnie i właśnie to może mu dać sukces w jutrzejszym starcie w Szwajcarii. Pokazał on, że formę ma nadal świetną wygrywając przedwczoraj w Zagrzebiu slalom. Oczywiście jego najgroźniejszym rywalem będzie Amerykanin Ted Ligety. Na pewno zadecydują tutaj ułamki sekund, jeżeli jednak Hirscher pojedzie tak jak potrafi najlepiej to jest duża szansa na jego zwycięstwo po świetnym kursie.

 

http://obstawianie.com/sporty-zimowe-vt292,100.htm#1633006

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:51 ]

:plus: 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obstawianie.com/plus-liga-mezczyzn-2011-2012-vt120635,25.htm#1633015

 

Dyscyplina: Siatkówka

Spotkanie: Resovia Rzeszów vs Indykpol AZS Olsztyn

Typ: Indykpol AZS Olsztyn +1,5 seta

Kurs: 4,00

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcie: 07-01-2012/17-00

Analiza:

To już trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w przeciągu dwóch tygodni. W dotychczasowych dwóch spotkaniach górą byli Rzeszowianie. W spotkaniu ligowym we własnej hali ograli przyjezdnych bez straty seta, natomiast w rozgrywanym kilka dni temu meczu spotkanie miało znacząco inny przebieg. Mecz rozgrywany był w hali w Nidzicy. Kibice dopisali, i praktycznie wszystkie miejsca zajęte, a co za tym idzie emocje gwarantowane. I tak też było. Podopieczni Totolo co było miłym zaskoczenie wygrali pierwszego seta. Druga odsłona to dominacja zawodników Resovii. Osobiście uważam, że spore znaczenie miał niezwykle wyrównany trzeci set. Była tam zacięta walka, i siatkarze grali w nim na przewagi. Ostatecznie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Olsztyńscy zawodnicy słabo zaczęli czwartego seta. Na początku przewagę uzyskali siatkarze Resovii i nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia do końca. Zmorą szczególnie w trzecim secie dla gospodarzy ówczesnego meczu było przyjęcie. Słabo radzili sobie z tym elementem gry. Wyróżniającymi się zawodnikami w ekipie z Olsztyna byli Łukasz Kadziewicz oraz Guillermo Hernan, jednak należy podkreślić, że zagrali Olsztynianie bardzo dobrze. O oto składy w jakich wystąpiły obie drużyny w tamtym meczu:

 

Indykpol AZS Olsztyn: Guillermo Hernán, Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski, Bartosz Krzysiek, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Piotr Łukasik, Mariusz Gaca.

 

Asseco Resovia Rzeszów: Paul Lotman, Wojciech Grzyb, Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek, Olieg Achrem, Gyorgy Grozer, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Łukasz Perłowski, Mateusz Mika.

 

Indykpol przed tym meczem stoi przed dużo trudniejszym zadaniem. Trener Indykpolu czasami w wywiadach ubolewał, że jego zawodnicy borykają się z kontuzjami. Dobrą wiadomością jest powrót Piotra Haina na to spotkanie, gdyż ostatnio często spotykały go kontuzje, jednak dziś ma wystąpić. Zapytany o szanse awansu do półfinału Pucharu Polski powiedział: ,,Jedziemy do Rzeszowa grać, walczyć, bić się o zwycięstwo. Musimy wygrać i na pewno nie pojedziemy tam się poddać''. Tak jak na początku wspominałem Indykpol nie ma tu nic do stracenia. Z pewnością poprawienie przyjęcia może zaowocować tym, że ugrają minimum dwa sety. Dla typerów lubiących mniejsze ryzyko +2,5 seta w stronę Indykpolu ,,chodzi" w granicach 2,00-powodzenia

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:52 ]

:minus: 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NBA, Koszykówka

Spotkanie: Orlando Magic vs. Chicago Bulls

07.01.2012 godz. 2:00

Typ: Chicago Bulls

Kurs: 1,8

Bukmacher: Bet-at-home

 

Analiza:

W nocy z 6 na 7 stycznia, o godzinie 2:00 czasu polskiego, rozpocznie się mecz ligi NBA w którym zmierzą się zespoły Orlando Magic oraz Chicago Bulls. Faworytem tego spotkania wg bukmacherów, a przede wszystkim mnie, są chicagowskie Byki. W przedsezonowych prognozach to właśnie ekipa gości stawiana była w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. Początek nowego sezonu po zwycięstwie nad Lakers (W) przyniósł ostudzenie w postaci zaskakującej porażki z Golden State Warriors (W). Nie mniej Byki po tym blamażu szybko wróciły na właściwe tory i wygrywały w kolejnych spotkaniach tj. z Sacramento (W), LA Clippers (W), Memphis (D), Atlanta (D) i Detroit (W). Magic z kolei pomimo tego, że początek sezonu mieli teoretycznie bardzo łagodny z bilansem 5-2 zajmują trzecie miejsce w Eastern Conference tuż za plecami swoich dzisiejszych rywali. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt ze w dotychczasowych spotkaniach magicy mieli rywali większego kalibru niż Ci dotychczasowi (idą chronologicznie od początku sezonu): porażka z OKC Thunder (W –akurat nie wstyd), to już zwycięstwa nad NY Nets (D), Charlotte Bobcats (W), Toronto (D) – z całą pewnością należy traktować bardziej jako „oczywistą oczywistość” niż w kategoriach sukcesu. Kolejne dwa spotkania są tylko potwierdzeniem mizerii i przeciętności jaka wkradła się do Magic ostatnimi czasy –porażka w Detroit oraz zwycięstwo nad Washington Wizards … Niepokoje związane z DH i jego chęcią do zmiany otoczenia oraz urazy JJ Redick’a i Jameera Nelsona na pewno nie służą temu by Orlando można postrzegać jako niezdobytą twierdzę. Jeśli już mowa o personaliach to MVP poprzedniego sezonu DRose wraca do siebie po drobnych problemach z lewym ramieniem, a to może być tylko dobra nowina dla fanów Byków. W mojej ocenie faworytem tego spotkania są zdecydowanie Bulls. Prowadzeni przez niesamowitego D Rose’a powinni (może nie z łatwością) zdobyć Amway Center i sprawić, że Superman będzie jeszcze mocniej naciskał na odlot z Florydy.

Pozdrawiam i życzę sukcesu

bulwers

 

PS nie dodałem linka ponieważ jestem <5dni/postów w serwisie ;)

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:52 ]

:plus: 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NBA, 07.01.12, 01:00

Charlotte Bobcats - Atlanta Hawks

Charlotte under 94p. @ 1,85 Expekt

 

Tylko Expekt się uchował i pozostał przy niezłej linii na to wydarzenie, bo w ciągu paru godzin, z 95 punktów zrobiło się wszędzie 92. No ale to tyle o zawiłościach bukmacherów i kursie na ten typ. Potrzeba nam przecież szczegółów dotyczących tego, że ekipa gospodarzy nie rzuci więcej niż 93 punkty. Pierwsza i najważniejsza rzecz, która mnie do tego natchnęła, to defensywa Atlanty - do wczorajszego meczu z Heat była najlepszą w lidze i gdyby nie te 15minut dogrywki spowodowane genialnym rzutem Bosha, to pewnie nadal byliby najlepsi. No ale te kilka punktów straconych więcej, to tylko statystyki. Przyjrzyjmy się nieco bardziej obu drużynom.

 

Bobcats, obecnie jedna z najsłabszych drużyn w lidze, niespodziewanie poradziła sobie wczoraj w nocy z Nowym Jorku, pokonując Knicksów 118:110. Może nie sam fakt wygranej Charlotte dziwi, ale rozmiar wygranej i ilość punktów, które zawodnicy rzucili NYK. Ekipa Carmelo Anthonego niestety przechodzi problemy i można było się spodziewać, że stać ich na przegranie tego spotkania. Aczkolwiek Bobcats zagrali nieźle i w sumie to należała im się ta wygrana. Ale to chyba koniec dobrych wiadomości dla nich. No, może poza tym, że do składu wraca Thomas. Po kontuzji kolana wydaje się, że będzie wzmocnieniem, ale z drugiej strony zastanawiam się, czy będzie na tyle dobrym wzmocnieniem by wypełnić lukę po Maggettim, który właśnie wypadł ze składu na minimum 2 tygodnie. Co prawda to nie jest ta sama pozycja, ale bilans strat i zysków jest taki sam ciągle w ekipie z Charlotte, choć nie wiem czy Thomas jest lepszym zawodnikiem od Maggettiego, raczej bym się zastanawiał. Tak czy siak, nie wróży to nic dobrego. Jeśli chodzi o ich zdobycze punktowe, bo to jest przecież najważniejsze, to trzeba przyznać, że jest średnio. Rzucają 96,5 punktów w meczu, choć zdecydowanie podreperowali sobie tę średnią wczoraj. A w sprawię obrony, no to jest już katastrofa. Dają sobie rzucać 107,5 punktów w meczu. To najgorszy bilans w lidze.. Szanse na wygranie tego spotkania oczywiście mają. Szczególnie dlatego, że grają u siebie, mieli dzień przerwy i chyba najważniejszy podpunkt: Atlanta wczoraj rozegrała nieco dłuższe spotkanie niż zawsze, bo grali dodatkowo przez 3 dogrywki. Nie wiem jednak, czy to wystarczy gospodarzom, by w świetle swojej formy, braku Maggettiego i powrotu Thomasa, dali sobie dziś radę.

 

A Hawks, poza tym, że rozegrali bardzo trudne i niestety dla nich, przegrane spotkanie z Heat, to są w dobrej formie i przede wszystkim mają świetną obronę. Pozwalają swoim przeciwnikom rzucać jedynie 90 punktów w meczu. Jak już pisałem, byłoby znacznie lepiej, gdyby nie 116 punktów zdobytych wczoraj przez Miami, choć w regulaminowym czasie gry, zdobyli ich 93. Atlanta naprawdę bardzo dobrze radzi sobie w defensywie i jeśli jakaś drużyna pokazuje, że potrafi być nieskuteczna, to zawodnicy Jastrzębi ich do tego zmuszają. Tak było w wygranym meczu z Miami, tak było w nieszczęśliwie przegranym meczu z Chicago, kiedy w ciągu 36 minut, Byczki rzuciły zaledwie 42 punkty.. Przecież taki wynik to nawet w polskiej PLK nie jest spotykany, a co dopiero NBA. Fakt - Rose i reszta byli niemiłosiernie nieskuteczni, ale to obrońcy Atlanty bardzo dobrze grali w defensywie. Oni po prostu umieją bronić dostępu do kosza, a fakt, że w Charlotte nie ma wybitnych koszykarzy, którzy potrafią zdobywać punkty z każdej niemal pozycji, tylko utwierdza mnie w fakcie, że ten under drużynowy to dobra opcja. W ofensywie jest różnie, choć Atlanta rzucać potrafi. Jest przecież Joe Johnson, Al Horford, Josh Smith, Marvin Williams czy w końcu Jeff Teague czy Tracy McGrady. Wymieniłem niemal wszystkich dobrych strzelców, bo i każdy z nich potrafi w meczu coś od siebie dodać. Gdyby nie ten długi mecz wczoraj, to ja byłbym przekonany o ich dzisiejszym zwycięstwie. Mecze b2b są jednak zazwyczaj ciężkie, a szczególnie jak się przegrywa mecz dzień wcześniej. Wiem jednak, że Atlanta to nie są kelnerzy i dziś zagrają równie dobrze co wczoraj, albo w meczu z Bykami.

 

Ciekawie, naprawdę ciekawie może wyglądać ten mecz. Jeśli Atlanta nie zdominuje przeciwników od początku, a na to się nie zanosi, to możemy mieć sporo emocji do końca spotkania. Mam nadzieję, że tym razem bez dogrywki, bo jednak wtedy ciężej by było o ten under. Nie mniej jednak, linia 94 punktów to może być za wiele na ambitną ekipę Bobcats, która nie ma jednak super strzelców. Jest DJ Augustin, który gra w kratkę, no i nie ma Maggettiego. Zobaczymy co z tego wyjdzie, a ja proponuję właśnie ten under.

 

http://obstawianie.com/nba-2011-2012-vt121403,50.htm#1633034

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:53 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: NHL, godz. 19.05

Spotkanie: Vancouver Canucks u Boston Bruins

Typ: 2

Kurs: 1.99

Bukmacher: Betfair

 

Last 10: Vancouver 7-2-1; Boston 9-1-0

Wielki klasyk w NHL. Rewanż za poprzedni finał NHL, w kótrym Bruins wygrali i zmiażdżyli Canucks, szczególnie w 3 meczach na własnym lodowisku (w bramkach 17-3). To jedyne spotkanie w tegorocznym sezonie, choć wcale nie jest powiedziane, że oba zespoły jeszcze się spotkają po raz kolejny w finale ligi. Gospodarze w ostatnich 15 grach przegrali 3 razy, ale ostatnie 2 mecze w domu to bilans 17-0. Ostatni mecz to upokorzenie Flames (wynik 9:0), a wcześniej roznieśli Devils 6:1 na ich terenie. Bruins w tej chwili gra inny hokej niż reszta. Goście na to spotkanie też mocno się nastawiają, ich bilans 7 wygranych w ostatnich 10 grach pokazuje, że to także jeden z mocarzy ligi. Ostatni mecz to 3:0 z Minnesota (gol na 3:0 do pustej bramki), a Luongo zaliczył 700 mecz w lidze. Wcześniej jednak porazki z Kongs 1:4 i Sharks 2:3 (OT). W tym spotkaniu bardzo prawdopodobny jest jednak występ Schneidera, dla którego będzie to powrót w rodzinne strony.

Roberto Luongo 28G, 2.38GAA, .917

Cory Schneider 17G, 2.15GAA, .931

Wydaje mi się, że gospodarze są tutaj faworytami, na pewno będzie to znakomite spotkanie. Oba zespoły to najbardziej ofensywene ekipy ligi, Boston ma strzelonych 138 goli w 37 grach, Canucks 134 w 41 grach. Jednak defensywa gospodarzy za sprawą:

Tim Thomas 25G, 1.90GAA, .940

Tuukka Rask 14G, 1.49GAA .949

jest o wiele lepsza od gości (99 straconych bramek, przy 69 gospodarzy). Tak czy inaczej nie chce mi się wierzyć, żeby w tym meczu Bruins dali się ograć na własnym terenie.

 

http://obstawianie.com/nhl-regular-season-2011-2012-vt120715.htm#1633072

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:53 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka Nożna Coupe de France 20:45

Bastia - Sochaux

Typ: Bastia

Kurs: 2.20

Stawka: 3/10

Bukmacher: Expekt

Analiza: Dziś kolejne spotkanie w pucharze Francji tym razem stawiam na drużynę z Ligue 2.

 

Bastia bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie maja dość zgrana ekipę i nie odpuszczają pucharu bo nie ma takiej potrzeby jak sytuacja w lidze tego nie wymaga. W drabince o puchar wpadli na jakiś ogórków gdzie wygrali oba mecze miażdżąc rywala La Seyne sur Mer Entente FC 0:8 i Louhans 0:4. Teraz czas na prawdziwy sprawdzian na co tych grajków stać chociaż... no właśnie

 

Sochaux trudny rywal czy łatwy rywal w obecnej sytuacji w lidze można powiedzieć że nie powinni się nawet nim interesować w tym sezonie ponieważ sytuacje w Ligue 1 mają dramatyczna. Gdzie się podziała ta gra zeszłego sezonu pytam. Do tego trener Bazdarevic Mecha ma złe relacje z Maïga oraz Aninem ktorych nie widzi w składzie na wiosnę.

 

Podsumowując Bastia nie przegrała u siebie spotkania o stawkę ligową pucharową od maja 2010r wiec seria naprawde imponująca stawiam że padnie wynik miedzy 2:1.

 

http://obstawianie.com/puchar-francji-vt117969.htm#1633084

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:53 ]

:plus: 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna FA Cup

Spotkanie: Birmingham - Wolverhampton

Typ: 1

Kurs: 2.40

Bukmacher: Pinnacle

Data i godzina : 07.01.12 13:30

 

Pierwsze dzisiejszego dnia spotkanie Pucharu Anglii FA Cup rozpocznie sie dzisiaj o godzinie 13.30. Do boju stana ekipy Birmingham i Wolverhamptonu. Mecze pucharowe rzadza sie swoimi prawami. Zwykle w takim meczach gospodarz ma wieksze szanse na zwyciestwo. W przypadku remisu w tej rundzie Pucharu Anglii mecz bedzie powtorzony na boisku gosci. Jednak jestem pewny ze zarowno trener Wilkow - McCarthy jak i jego pilkarze nie potrzebuja dodatkowego meczu pucharowego ani innych dodatkowych meczow pucharowych w kolejnych rundach. Wiadomo, ze jest to strata sil, a nie kiedy moga przytrafic sie kontuzje kluczowych zawodnikow. I jak wtedy utrzymac sie w Premiership ? Utrzymanie sie w Premier League jest glownym celem pilkarzy Wolverhampton. A laczenie ligi z pucharami w przypadku druzyn walczacych o utrzymanie bywa niezwykle ciezka. Przypomnijmy sobie wydarzenia z poprzedniego roku. To wlasnie Birmingham niespodziewanie zdobyl ten puchar wygrywajac w finale z Arsenalem. Pilkarze Birminghamu musieli rozgrywac wiele dodatkowych meczow zanim dotarli do finalu i w nim zwyciezyli. Okupili to jednak niestety spadkiem z najwyzszej klasy rozgrywkowej w Anglii. Wilki tego samego bledu raczej nie powtorza i dzisiaj prawdopodobnie zagraja w rezerwowym skladzie. Trener McCarthy da na pewno odpoczac kluczowym pilkarzom. Birmingham natomiast zajmuje w Championship miejsce aktualnie 14 i ma 5 punktow straty do miejsca gwarantujacego start w play-offach. Ma takze zalegle 2 mecze do rozegrania. U siebie nie przegrali jeszcze w tym sezonie. No i sa obronca pucharu, takze powinni dzisiaj spokojnie wygrac z ekipa Wilkow. Stawiam na pewne zwyciestwo gospodarzy.

 

http://obstawianie.com/fa-cup-vt121401.htm#1633103

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:54 ]

:minus: 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi Narciarskie, TDS

Spotkanie: Kto wygra bieg na 10km ?

Typ: Marit Bjoergen

Kurs: 1.90

Buk: Bwin

Data: 07.01.2012 - 14:45

 

Tour de Ski. Przed ostatni etap w którym to kobiety pobiegną na 10km ze startu wspólnego stylem klasycznym. Faworytek do wygrania jest 3. Oczywiście są to Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk i Therese Johaug. Według mnie Norweżki rozegrają ten bieg jak nie dawno podczas również biegu ze startu wspólnego. Tam 3 wymienione wyżej zawodniczki prowadziły od startu do mety i na końcowym odcinku Marit wygrała oczywiście. Scenariusz szykuje się podobny, w stawce nie ma biegaczek o podobnych umiejętnościach, być może ktoś się dołączy ale jednak na ostatnim kilometrach spodziewam się wygranej jednej z Norweżek. Kowalczyk lubi ten bieg, ale kiedy ma się przeciwko nie 1, a dwie czy bywa 3 Norweżki to bardzo trudno jej o wygranam stąd też stawianie na nia tym bardziej kiedy słyszy się o kontuzji oraz ostatnie konkurencje przegrywała to moim zdaniem nie warto, chociaż kibicuję jej jak najbardziej. Dla mnie w tym biegu zwycięzcą będzie ponownie Marit Bjoergen i kurs jest bardzo zachęcający bo inne buki oferują w granicy 1.60-1.70. Polecam !!!

 

http://obstawianie.com/sporty-zimowe-vt292,100.htm#1633113

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:55 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka Nożna, Anglia

7/1/12 g.16:00

Spotkanie: Derby County - Crystal Palace

Typ: 1

Kurs: 1,90

Buk; Expekt

 

Dla mnie dzisiejszym pewniakiem dnia jest Derby County. Drużyna Tomasza Cywki dzisiaj o godzinie 16:00 zmierzy się z Crystal Palace w ramach 1/32 finału FA Cup. Na co dzień obie drużyny graja w Championship i w lidze radzi sobie lepiej Derby które jest na 9 pozycji w tabeli, gdy Crystal Palace zajmuje 11 miejsce. Ostatnio obie drużyny są w dobrej formie bo Derby County wygrało 4 mecze z 5 rozegranych w ostatnim czasie spotkań , gdy Crystal Palace wygrało 3 spotkania z ostatnich 5. U siebie zespół Tomasza Cywki w tym sezonie wygrał 7 spotkań, 2 zremisował i 4 przegrał, Crystal Palace na wyjazdach wygrał 6 spotkań i 7 przegrał wiec widać dobitnie że nie lubią nierozstrzygniętych spotkań :) i według tych statystyk minimalnym faworytem byliby gospodarze jednak najbardziej przemawia do mnie fakt, że Crystal Palace dzisiejszy mecz będzie chciało raczej odpuścić bo we wtorek przed nimi wielka szansa, prawdopodobnie jeden z najważniejszych mecz tego sezonu - 1 półfinałowe spotkanie Carling Cup w którym zmierzą się oni z Cardiff City czyli drużyną którą są w stanie wyeliminować bo gdyby przyszło im się zmierzyć z jedna z drużyn z drugiej pary czyli Manchester City albo FC Liverpool to mieliby wtedy spory problem a tak to szanse na awans są. Dlatego podejrzewam że dzisiejsze spotkanie oni trochę odpuszczą żeby nie przemęczać zbyt zawodników przed wtorkowym pojedynkiem, co ułatwi zadanie Derby i to oni dzisiaj wygrają :)

 

Analiza zamieszczona w dziale Piłka Nożna>Wielka Brytania>FA Cup linku do analizy nie podaje bo jeszcze nie mogę

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:56 ]

:plus: 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis ATP Debel 7.01.2012 16:00

Bhupathi/ Bopanna - Erlich/Ram

typ: 1

1.62

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu polfinalowym turnieju deblowego w Chennai para Hinduska, gospodarzy Bhupathi/ Bopanna zmierzy sie z Erlichem i Ramem. O ile na spotkaniach singlowych, w ktorych nie wystepuje zaden reprezentant gospodarzy, to na spotkaniach deblowych, w ktorych mamy az trzech reprezentantow gospodarzy powininismy miec komplet publicznosci. Hinduska publika zawsze zywiolowo dopinguje swoich zawodnikow. Mamy tu wiec przewage pary Bopanna/ Bhupathi. Para Hinduska od tego roku wystepuje raz, chcą przygotować sie i przede wszystkim zakfalifikowac do igrzysk olimpijskich. Zarowno Bopanna jak i Bhupathi to znakomici deblisci, maja na swoich kontach ogrom sukcesow na arenie deblowej. Szczegolnie Bhupathi to bardzo utytulowany zawodnik. Erlich i Ram to rowniez czolowka swiatowego debla, jednak maja oni na swoich kontach duzo mniej sukcesow od ich dzisiejszych przeciwnikow. Niesieni zywiolowym dopingiem swoich kibicow para Bhupathi i Bopanna powinna dzis zgarnac zwyciestwo. Tym bardziej, ze biorac pod uwage ich umiejetnosci deblowe, przewyzszaja oni pare Erlich/Ram.

 

http://obstawianie.com/atpbrisbane-chennai-doha-wta-brisbane-auckland-vt121466,25.htm#1633131

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:56 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: piłka nożna, League 2, Anglia, 16:00

Southend United - Port Vale

Typ: Southend United

Kurs: 1,80

Bukmacher: Sportingbet

 

 

Dzisiaj bardzo ciekawie zapowiada się mecz Southend United - Port Vale. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach 25 kolejki League Two. Port Vale zajmuje 13. miejsce. Jednak zespół dopadła plaga kontuzji oraz zawieszeń. Z różnych względów dziś nie będzie mogło wystąpić aż 12 zawodników. Większość to piłkarze pierwszego składu, w tym m.in. bramkarz S.Tomlinson. Już w poprzednich kolejkach mieli poważne problemy i ostatecznie przegrali z Cheltenham Town oraz Macclesfield Town. Southend United mimo jednego zaległego meczu do rozegrania w tabeli zajmuje 3. miejsce z 4 punktami do lidera. Drużyna posiada bardzo silną formację ofensywną, która zdobyła już 42 bramki. Sądzę, że Southend United wykorzysta atut swojego boiska oraz praktycznie rezerwowy skład rywala i pewnie wygra dzisiejsze spotkanie różnicą minimum dwóch goli.

 

 

http://obstawianie.com/anglia-pozostale-ligi-vt119631,25.htm#1633142

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:57 ]

:plus: 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Piłka Nożna - Hiszpania - Segunda Division

Spotkanie: Deportivo - Xerez

Typ: 1 (wynik do przerwy)

Kurs: 2.00

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Na dzisiaj postanowiłem zajrzeć na mecze z ligi hiszpańskiej a dokładnie to drugiej klasy rozgrywkowej tego państwa. Wybrałem tutaj mecz pomiędzy 3 w tabeli Deportivo La Coruna a 16 w tabeli Xerez. W tym meczu faworyt jest jeden i jest nim gospodarz dzisiejszego spotkania. Deportivo ostatnimi czasy znajduje się w wysokiej formie w ostatnich 5 meczach zaledwie raz przegrali i raz zremisowali a 3 razy zainkasowali komplet punktów. Trzeba też spojrzeć jak ta ekpia gra na własnym boisku bo spisują się oni na prawdę dobrze bo mają aż 7 zwycięstw i tylko jedna porażka i remis. W całej II lidze tylko Valladolid gra tak imponująco jak oni ale Deportivo ma znacznie korzystniejszy bilans bramkowy 20-9. Na przeciwko nich stanie zespół z drugiej połówki tabeli. Xerez jest na 16 miescu na 22 ekipy. W ostanich 5 meczach zanotowali po 2 porażki i zwyciestwa i raz podzielili się punktami. Trzeba zaznczyć że przed 5 meczami zgromadzili aż 8 meczów bez zwyciestwa i jest nie zbyt chlubny rekord. Na wykazdach spisują się przeciętnie bo 3 razy wygrali 4 razy przegrali ( w tym ostatnio aż 3-1 z Villarreal B ktore jest na 18 miejscu) 2 razy zremisowali. Podsumowując nie sądzę że Deportivo potknie się ze znacznie słabszym rywalem. Jeśli nie wygra to będzie to nie wątpliwie zaskoczenie. Ja postanowiłem troszkę zaryzykować i postawić na ich wygraną w pierwszej połowie

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:57 ]

:plus: 100

:minus: 30 za brak godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Süper Lig (Turcja)

Data i godzina: 07.01.2012 15:00

Spotkanie: Bursaspor - Mersin Idman Yurdu

Typ: Bursaspor (0:1)

Kurs: 3.10

Bukmacher: Bet365

 

Spotkanie rozpoczynające 19 kolejkę w tureckiej ekstraklasie pomiędzy drużynami, które dzieli 5 punktów w ligowej tabeli. Wyżej plasują się goście, którzy zajmują obecnie 7 pozycję, co jest zaskoczeniem choćby z uwagi na to, że jest to beniaminek. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z 12. zespołem, który w przeciwieństwie do nich zawodzi na całej linii, bowiem w ubiegłym sezonie zajął 3 miejsce. Dzisiaj w roli faworyta wystąpi Bursaspor, ale kurs wskazuje na to, że bukmacherzy wcale nie przewidują jednostronnego widowiska i są przygotowani na inne rozstrzygnięcie tego meczu. W ostatniej kolejce z dużo lepszej strony pokazali się gospodarze, którzy wygrali na wyjeździe z Kayserispor - drużyną ze środka tabeli. Zawiedli natomiast goście, bowiem byli oni zdecydowanym faworytem w meczu z ostatnim zespołem w lidze, który przechodzi poważny kryzys i praktycznie do końca sezonu będzie grał juniorami i rezerwowymi zawodnikami. Wygląda na to, że Mersin po serii 10 meczów bez porażki schodzi na niewłaściwe tory i teraz będzie tylko gorzej. Dzisiaj czeka ich kolejny ciężki mecz, ponieważ Bursaspor ma ochotę na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu, a do tego dojdzie tylko i wyłącznie jeśli poprawią swoją grę i zaczną zbierać punkty. Dla gospodarzy jest to spotkanie z serii must win i mają o tyle ułatwione zadanie, bo goście nie dość, że są stłamszeni ostatnią porażką to w dodatku nie zagrają dzisiaj w najsilniejszym zestawieniu. Kas (obr 15+1), Bayraktar (pom 11+4), Nobre (nap 15+16 goli najlepszy strzelec), Yahia (pom 16+1 gol), Ozgur (pom 10+1 2 gole). Jak widać goście przyjeżdżają poważnie osłabieni, u gospodarzy brakuje tylko jednego zawodnika, tj. Ipek. W porównaniu do osłabień po stronie gości nie będzie to zbyt duża strata dla Bursaspor. Według mnie warto zagrać na gospodarzy i posilić się handicapem, bo kurs warty ryzyka.

 

http://obstawianie.com/turcja-vt119684,25.htm#1633168

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:58 ]

:minus: 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis ATP Doha 7.01.2012 16:00

Monfils Gael - Tsonga J-W.

typ: Monfils Gael

kurs:2,18

Pinnacle Sport

 

ANALIZA:

Więc mamy finał turnieju tenisowego rozgrywanego na kortach w Katarze. O godzinie 16:00 czasu polskiego na przeciwko siebie stana Jo-Wilfried Tsonga oraz Gael Monfils. Pierwszy z nich awansował bez walki - Szwajcar Roger Federer musiał wycofać sie z turnieju z powodu kontuzji pleców.

Drugiego finalistę w Katarze wyłonił pojedynek Monfilsa (nr 4.) z wiceliderem rankingu ATP - Hiszpanem Rafaelem Nadalem (w turnieju rozstawionym z "jedynką").

Dość niespodziewanie lepszy okazał się Francuz, który wygrał 6:3, 6:4. Wcześniej obaj tenisiści zagrali ze sobą dziewięć razy w historii i tylko razy górą był Monfils, co pokzuje że mój ulubieniec jest w fantastycznej formie przed wielkoszlemowym turniejem Australian Open.

Jeliśli mecz będzie rozgrywany w szybkim tempie to jestem pewny że Monfils wygra bo jest na ten turniej przygotowany pod względem fizycznym, perfekcujnie.

 

http://obstawianie.com/atpbrisbane-chennai-doha-wta-brisbane-auckland-vt121466,25.htm#1633178

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:58 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sensejjag

Spotkanie: Barcelona B - Numancia

typ: Barcelona

kurs: 1,75

buk: tobet

godz. 16

 

analiza:

Spotkanie rezerw Barcelony z Numancia rozpoczną 19 serie sobotnich meczy na zapleczu Primera Division. Bardzo ciekawy kurs zaproponowali bukmacherzy na to spotkanie. moim zdaniem troszke zlekceważyli gospodarzy. co prawda niee graja oni tak skutecznie jak w poprzednim sezonie (gdzie plasowali sie w ścisłej czołówce) jednak młodzież z La Masia to wciaż świetny i perspektywiczny zespół. brak w kadrze takich zawodników jak nolito, jeffren, oriol, ktorzy odeszli latem oraz Cuenci ktory bedzie z pewnościa w kadrze na mecz z Espanyolem, ale w tym zespole nie brakuje reprezentantów hiszpańskiej młodzieżowki z Montoya, Bartrą, Gerardem, Riverolą czy Sergim. tam ci młodzi zawodnicy zdobywaja bezcenne doświadczenie, by w przyszłości zasilić kadrę pierwszego zespołu. maja juz oni nawet debiuty w zespole Guardioli, niektórzy zaliczyli juz nawet po kilka wystepów nawet w lidze mistrzow, gdzie rozbili w tym sezonie Bate 4-0. nie ma co sie łudzić, ze ci gracze przepadną. co prawda karierę na miarę Xaviego czy iniesty nie zrobią, ale kilku z nich powinno na stałe zagościć w kadrze pierwszego zespołu. dzis w kolejnym ligowym meczu podejmą ekipę Numancii. Goście spisuja sie bardzo przecietnie w tym sezonie i trudno bedzie im sie włączyć do walki o miejsca 3-6 dające prawo gry w play-off o awans do Primera Division. głownie to za sprawą słabych występów na wyjeździe, skąd tylko raz udało im sie przywieźć komplet punktów (z Xerex). to nie wróży im nic dobrego przed meczem na Camp Nou. Co prawda Katalończcycy lepiej spisuja sie na wyjeździe jak u siebie to nie powinni miec problemu ze zdobyciem kompletu punktów, bowiem w składzie gosci najprawdopodobniej zabraknie dwoch podstawowych graczy: Javier Del Pino i Nieto. wśród młodzieży Katalonii można liczyc przede wszystkim na Rafinhe, Tello czy Riverolę, których ja osobiscie typuje jako graczy pierwszego składu moze nawet w następnym sezonie. w poprzednim sezonie Barcelona zdobyła komplet punktów w meczach z Numancią. Na Camp Nou skończyło sie skromnie 1-0, w Numancii kibice obejrzeli fascynujące spotkanie zakończone wygraną gości 6-4. w sumie to Barca wygrała trzy ostatnie mecze z Numancia. dzis licze na przedłużenie tej serii do czterech zwycięstw. Stawiam na młodziż z Katalonii

 

http://obstawianie.com/segunda-division-2011-2012-vt119641.htm#1633183

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:59 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Serie A

07-01-2012, 20:45

Inter – Parma

Typ: under 1,5

Kurs:3,85

Tobet

 

W drugim dzisiejszym meczu Serie A Inter zajmujący obecnie 6 miejsce podejmie 13 w tabeli Parmę. Zdecydowanym faworytem wśród bukmacherów jest Inter który z 7 ostatnich meczy ligowych wygrał 6. W dodatku Parma nie wygrała z Interem w Mediolanie od 13 lat. Gospodarze po bardzo słabym początku sezonu i zmianie trenera na Ranieriego zaczęli grać na miarę oczekiwań choć ich gra pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie formacja ofensywna spisuje się w tym sezonie kiepsko a w grze Interu widoczny jest brak Snejidera który prowadził grę Nazzurich. Ostatnie mecze Interu:

21/12-11 Serie A Inter vs. Lecce 4:1

18/12-11 Serie A Cesena vs. Inter 0:1

13/12-11 Serie A Genua vs. Inter 0:1

10/12-11 Serie A Inter vs. Fiorentina 2:0

07/12-11 Liga Mistrzów, Grupa B Inter vs. CSKA Moskwa 1:2

03/12-11 Serie A Inter vs. Udinese 0:1

Parma mimo odległej pozycji w tabeli jest niepokonana od 4 kolejek w których to odniosła same remisy i to z niezbyt wymagającymi rywalami. Najlepszym zawodnikiem drużyny jest przebojowy Giovinco. Gospodarze w meczach wyjazdowych nie mają najlepszego bilansu 1-1-5 i bramki 5-15. Ostatnie mecze Parmy:

21/12-11 Serie A Parma vs. Catania 3:3

18/12-11 Serie A Parma vs. Lecce 3:3

11/12-11 Serie A Cagliari vs. Parma 0:0

04/12-11 Serie A Parma vs. Palermo 0:0

29/11-11 Coppa Italia Parma vs. Verona 0:2

26/11-11 Serie A Novara vs. Parma 2:1

Jak już wcześniej wspomniałem gospodarze są w opinii bukmacherów zdecydowanym faworytem jednakże oglądając mecze Interu nie jestem przekonany do tak pewnego zwycięstwa gospodarzy. Pazzini i Milito w tym sezonie są kompletnie bez formy. Wydaje mi się, żę w tym meczu nie padnie zbyt dużo goli. Goście raczej skupią się na defensywie a Inter z atakiem pozycyjnym w tym sezonie sobie nie radzi. Stawiam under 1,5

 

http://obstawianie.com/serie-a-2011-2012-vt119664,50.htm#1633190

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:59 ]

:minus: 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie.Samsunspor-Galatasaray

Typ.2

Kurs.1.6

Bukmacher.Unibet

Data.07.01.2012 g.18.00

 

Analiza.

 

Juz dzisiaj o godzinie 18.00 dojdzie do spotkania pomiedzy Samsunspor - Galatasaray.Bedzie to mecz rozgrywany w ramach 19 kolejki Super Ligi.Faworytem tego meczu jest oczywiscie zespol gosci i to na ich wygrana dzisiaj stawiam.Sa oni liderami tabeli z 40 punktami na koncie,gdy tymczasem ich dzisiejszy rywal jest na pozycji 16 z 13 oczkami ugranymi...Po drugie Galata jest w super formie i na 6 ostatnich meczy same zwyciestwa ,gdy tymczasem ich rywale na ostatnie 6 meczy zanotowali 2 remisy i 4 porazki.Po trzecie za Galata przemawiaja ostatnie mecze pomiedzy tymi ekipami... 18/09/11 SL Galatasaray - Samsunspor 3:1 04/03/06 SL Galatasaray - Samsunspor 3:2 25/09/05 SL Samsunspor - Galatasaray 1:2 26/02/05 SL Samsunspor - Galatasaray 2:1 Na ostatnie 4 mecze 3 wygrane Galaty.W dodatku w tym sezonie Galatasaray jest piekielnie mocny i umotywowany jak nigdy.Nie graja w europejskich pucharach,druzyna bardzo silna nawet jak na warunki tureckie i w dodatku chec zdobycia tytulu mistrzowskiego ktorego dawno nie mieli.Te wszystkie aspekty przemawiaja na korzysc Galaty i jeszcze chec zwiekszenia przewagi nad najgrozniejszym rywalem Fenerbace ktore tej chwili jest drugie i ma strate 4 oczek.Tak wiec dzisiaj wygrywa Galata.

 

http://obstawianie.com/turcja-vt119684,25.htm#1633200

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 14:59 ]

:plus: 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna, Serie A

07-01-2012, 20:45

Inter – Parma

Typ: Inter -1,5 (HA)

Kurs: 2.53

Pinnacle Sports

 

Po 2 tygodniowej przerwie Seria A powraca na boiska. Dziś na stadionie Giuseppe Meazza gospodarze - Inter Mediolan podejmie Parme. Inter bo słabym początku, gdzie po 4 kolejkach znajdował sie prawie na samym dnie tabeli wraca do formy wygrywając 4 mecze z rzedu i obecnie zajmuje 6 lokate. Goście są przeciwieństwem gospodarzy na początku wiodło im sie przyzwoicie, natomiast ostatnich meczy nie mogą zaliczyć do udanych 4 remisy z rzędu a wcześniej 2 porażki z rzedu. W obu ekipach bez jakiś większych problemów kadrowych. Inter u siebie 4-1-3 z tego ostatnio 2 wygrane u siebie z handicapem, i myślę z niebiescy wracaja do swojej normalnej dyspozycji i będą w stanie będącej w kryzysie Parmie zaaplikować 2 lub więcej bramek. Goście na wyjazdach mają bilans 1-1-5 w tym w bramkach 5-15, co świadczy, iż mecze na wyjazdach nie są ich mocną stroną. Drużyna Interu, która z meczu na mecz się rozkrecą, ma zawodników lepszych w defensywie i ofensywie od graczy Parmy co pozwoli im wygrać spokojnie mecz 2 bramkami.

 

http://obstawianie.com/serie-a-2011-2012-vt119664,50.htm#1633239

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 15:00 ]

:plus: 153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

7.01.2012 g. 22:00

CF Malaga

cfmalagavdv.gifvs. atleticomadryt.gifAtletico Madryt

 

Typ :arrow:over 2.5 bramki / 1,93 / Pinnacle

 

Malaga u siebie spisuje się bardzo dobrze. Mają bilans 5-1-1 i bilans bramkowy 13-9 :ok: Wygląda to naprawdę nieźle, a pierwszym meczem w tym sezonie przeciwko Realowi w Copa del Rey pokazali, że dobrze przepracowali krótką przerwę w rozgrywkach. Zespół Manuela Pellegriniego na swoim stadionie jest bardzo groźny, a w lidze jest bez wygranej od 3 kolejek co będzie tylko dodatkowa motywacją ;) W ostatnich meczach przegrali na wyjeździe z Valencia 0-2 i zremisowali u siebie z Osasuną 1-1 :bz: Dzisiaj podejmą Atletico Madryt, czyli najsłabszy zespół jeśli chodzi o mecze wyjazdowe :)) Bilans 0-1-6 i bilans bramkowy 5-20 mówi wszystko o postawie Rojiblancos. Niestety letnia rewolucja nie wyszła tej ekipie na dobre :(( Sprzedaż takich graczy jak Sergio Aguero, Diego Forlan czy Tomas Ujfalusi to było za dużo jak na jedno okienko transferowe. Do tego doszedł trener Gregorio Manzano, który kompletnie nie miał pomysłu na poukładanie Atletico w efekcie czego zespół nie miał kompletnie żadnego stylu, gra była szarpana i oparta na indywidualnych akcjach :bz: Teraz trenerem jest Diego Simeone, ale jemu tez nie wróże sukcesu. Na pewno w tak krótkim czasie nie da się odcisnąć piętna na drużynie jeśli chodzi o taktykę czy styl. Można tylko wzmocnić morale zespołu, popracować nad psychiką graczy, może tez najzwyczajniej w świecie zadziałać efekt nowej miotły. Patrząc jednak na to co w tym sezonie Rojiblancos wyrabiają to over biorę izi :ok: W tamtym sezonie o dziwo na La Rosaleda wygrali goście i to aż 3-0, ale w tej prym wiedli Aguero z Forlanem. Z kolei w Madrycie lepsza okazała się Malaga wygrywając również 3-0. Ogólny bilans ostatnich pojedynków na stadionie Malagi to 4-1-3, bramki 13-11 na korzyść gospodarzy. Atletico w ostatnich meczach przegrało z Betisem u siebie 0-2 i na wyjeździe z Espanyolem 2-4. W rpzerwie zimowej do Sevilli sprzedany został dodatkowo Jose Antonio Reyes, czego już kompletnie nie rozumiem. Obrona Atletico jest beznadziejna, Godin i Perea mają bardzo słaby sezon, kontuzjowany jest prawy defensor Silvio. Według mnie Malaga izi 2 gole :ok: Jedyne co jest w tej chwili na dobrym poziomie u gości to atak :)) Falcao i Adrian powinni zapewnić swojej ekipie co najmniej 1 gola co w ostatecznym rozrachunku da over :D W tym sezonie łącznie strzelili już 23 gole, a obrona Malagai to także nie jest monolit. Demichelis i Mathijsen to nie są obrońcy, którzy stanowią zaporę nie do przejścia. Według mnie over 2.5 w tym meczu jak najbardziej izi, gdyż ofensywa w obu ekipach jest na dobrym poziomie i w zestawieniu z defensywami obu ekip wypada o wiele lepiej. Polecam ;)

 

http://obstawianie.com/primera-division-2011-2012-vt119642,100.htm#1633256

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 15:00 ]

:minus: 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futbol Amerykański, NFL

07.12.2012, 22:30

Houston Texans - Cincinnati Bengals

Typ: Cincinnati Bengals

Kurs: 3.05

Bukmacher: Pinnacle

 

Sezon NFL wkracza w decydującą fazę. Na początek tegorocznych playoffów w rundzie "dzikich kart" zmierzy się 8 drużyn o 4 miejsca w kolejnej rundzie, gdzie czekają już zwycięzcy swoich dywizji. Pierwszym sobotnim meczem będzie starcie Houston Texans z Cincinnati Bengals. Mecz odbędzie się na Reliant Stadium co jest handicapem dla Teksańczyków. Fakt ten znacznie wpływa też na wysokość kursu na zwycięstwo gości. Ja osobiście nie widzę jednak wielkiej różnicy klas pomiędzy tymi drużynami. W tej fazie rozgrywek nie ma już odpuszczania, każda porażka automatycznie oznacza koniec sezonu. Nie jest tajemnicą, że futboliści Houston Texans odpuścili sobie końcówkę sezonu zasadniczego aby nie ryzykować kontuzjami najlepszych zawodników, przegrywając z najsłabszymi ekipami tego sezonu - Titans i Colts, a wcześniej także z Panterami. Zanim jednak przegrali 3 mecze z rzędu, na własnym stadionie podejmowali dzisiejszych rywali i pokonali ich - ale tylko 1 pkt, po niezwykle zaciętym meczu. Cincinnati w ostatnich swoich meczach sezonu zasadniczego spisywało się bardzo przyzwoicie, żadnego z ostatnich meczów, nie licząc starcia z drużyną Steelers, nie przegrali różnicą większą niż TD. Tak naprawde można jednak jedynie gdybać, gdyż są to już playoffy i obie drużyny zagrają na maksymalnych obrotach. Jednak czy wobec tego wszystkiego o czym napisałem Texans wyglądają na tak zdecydowanych faworytów?

 

http://obstawianie.com/nfl-2011-2012-vt120751.htm#1633279

 

[ Komentarz dodany przez: b@rto: 2012-01-09, 15:02 ]

:minus: 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...