Skocz do zawartości

WTA: Pekin, Kolkata, Portoroz


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

WTA - PEKIN

 

beijing.jpg

 

Miejsce: Pekin, Chiny

Uczestników: 28

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 600,000$

Strona oficjalna: www.chinaopen.com.cn

Ubiegłoroczny finał singla: (2) Svetlana Kuznetsova (RUS) d. (1) Amélie Mauresmo (FRA) 6:4 6:0

Ubiegłoroczny finał debla: (2) Ruano Pascual/Suárez (ESP/ARG) d. Chakvetadze/Vesnina (RUS/RUS) 6:2 6:4

 

 

 

WTA - KOLKATA

 

kolkata.jpg

 

Miejsce: Kolkata, Indie

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard (Greenset)

Pula nagród: 175,000$

Strona oficjalna: www.sunfeastopen.com

Ubiegłoroczny finał singla: (1) Martina Hingis (SUI) d. Olga Poutchkova (RUS) 6:0 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: (1) Huber/Mirza (RSA/IND) d. (3) Beygelzimer/Fedak (UKR/UKR) 6:4 6:0

 

 

 

WTA - PORTOROZ

 

portoroz.jpg

 

Miejsce: Portoroz, Słowenia

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 145,000$

Strona oficjalna: www.sloveniaopen.si

Ubiegłoroczny finał singla: (Q) Tamira Paszek (AUT) d. (6) Maria Elena Camerin (ITA) 7:5 6:1

Ubiegłoroczny finał debla: (4) Hradecka/Voracova (CZE/CZE) d. (2) Birnerova/Loit (CZE/FRA) (walkower, kontuzja Loit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Peya/Phau - Pashanski/Troicki 1,35 :t:

Gonzo - Capdeville(+4,5gema) 1,8 :n:

Andreev - Gicquel 1,45 :n:

Seppi - Armando 1,25 :n:

Simon - Korolev 1,4 :t:

 

Na jutro liczę pieniążki na 'grrrrrrubasa' i inwestuję w następujące mecze:

 

Hradecka/Voracova - Kosińska/Chakanashvili 1,35

Czeszki, półfinalistki Indian Wells, broniące w Portoroz tytułu spotkaja się z Gruzinką i Polką 'przy kości' %-) Jeśli chodzi o debla to dzielą je trzy galaktyki, Lucie i Renata grają ze sobą tydzień w tydzień, a druga para jest z łapanki. Hradecka gra mocno, oburąć zarówno bh jak i fh. Nie lubi się bronić, raczej ryzykuje i agresywnie atakuje. Największym mankamentem w grze Czeskiej pary jest popełnianie ogromnej ilości podwójnych błędów serwisowych. Tworzą jednak solidny duet i są groźne dla niemal każdego duetu na świecie. Polka i Gruzinka są bez szans, wszystko jedno jak się zaprezentują.

 

Bammer/Hercog - Mohovic/Pejalic 1,21

BamBam to klasa. Hercog to 16-letnia zawodniczka gospodarzy, która jest jednym z większych talentów w kraju. M.in. urwała seta Schnyder w Fed Cupie. Dlatego też organizatorzy 'posmarowali' Austriaczce, żeby była partnerką ich pupilki :D Rywalki to kompletne 'nołnejmy', bez jakichkolwiek wyników. 'Mama' Bammer i 'córka' Hercog grają dalej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulihrach - Sabau 1,26 :t:

Hradecka/Voracova - Kosińska/Chakanashvili 1,35 :t:

Bammer/Hercog - Mohovic/Pejalic 1,21 :t:

 

Jako, że 'grrrrrrubas' wszedł i straciliśmy bodajże 7 gemów, inwestujemy dalej w Portoroz:

 

Klepac - Vrljic 1,35

Klepac pamiętam z Warszawy z tego roku. Grała na dolnych kortach z Katą Bondarenko. Klepac potrafiła zdominować silnie grającą Ukrainkę i bardzo mi się to podobało. Klepie ( %-) ) mocno z obu stron, gra bez fajerwerków technicznych. Ogólnie rzecz biorąc gra bardzo poprawnie, choć nienajlepiej się broni. Vrljic nigdy nie widziałem i narazie się na to nie zapowiada. A szkoda, bo do Portoroz miałem się wybrać :( Wróżąc z jej wyników, mimo iż przeszła kwale, nie sądzę, aby urwała choćby seta zawodniczce gospodarzy.

 

Dushevina - Ozegovic 1,25

Vera odpoczęła parę dni po USO, gdzie zaszła do 3rundy. W ostatnich tygodniach nie zanotowała porażki z rywalką, z którą miałaby szanse wygrać. Ozegovic, podobnie jak Vrljic, jest dla mnie zagadką, ale to jest przede wszystkim typ na Rosjankę, a nie przeciwko nieznanej mi zawodniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

King V. - Koryttseva M. typ 1 - 1,30

 

Z King może być bardzo dobra tenisistka, choć trzeba przyznać, że jej rozwój nieco "wyhamował" ostatnio, no ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Vania na pewno talent ma duży i trzeba tylko z tym talentem rozsądnie postępować, a będzie "z tej mąki chleb". Amerykanka zdecydowanie preferuję grę na betonie, bije płasko, agresywnie, bardzo przyzwoicie uderza z forehandu. Tyle zdarzyłem zaobserwować oglądając ją bodajże dwa razy w zaszłym sezonie. Koryttseva natomiast jest dla mnie prawie całkowicie anonimowa. Nazwisko kojarzę, ale raczej z gry deblowej, ze statystyk widzę, że woli wolniejszą mączkę od agresywnej gry na hardzie. Zdecydowanie wszystkie atuty po stronie King.

 

Loit E. - Vierin N. typ 1 - 1.30

 

Loit to ugruntowana marka w światowym tenisowym światku. Viernin to rzemieślniczka jakich w tym sporcie wiele. W większości przypadków, gdy gra z kimś z pierwszej setki, przegrywa z kretesem. Wyjątki od tej reguły naprawdę można znaleźć nieliczne. Nawet z naszą Anią Korzeniak przegrała. Więc z czym do Loit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepac - Vrljic 1,35 :n:

Dushevina - Ozegovic 1,25 :t:

 

Jutro próbujemy debla, po ładnym kursie:

 

Klepac/Licha - Hradecka/Voracova 2,52

Przed turniejem typowałem Czeszki jako zwyciężczynie tego turnieju(odsyłam do wtaworld) i idę za ciosem. Ponownie, para Czeska jest zgrana, razem osiągnęły m.in. półfinał Indian Wells. Druga para sklejona na potrzeby tego turnieju. Licha jest dobrą deblistką, co pokazuje na kortach od wielu lat. Klepac natomiast, mimo tego, iż jest niezłą singlistką, wyników w deblu nie ma za grosz. Słoweniec, obserwujący turniej z trybun informował po półfinale, że jest zaskoczony na '+' jej grą przy siatce, ale nie do końca mu wierzę :D Nie ulega wątpliwości, że Słowenka będzie najsłabszym ogniwem na korcie(moim zdaniem). Utopi więc statek, na którym dopłynęła wraz z Lichą i tak już bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golovin T. - Dushevina V. (1) 1.25

 

Tatiana to zawodniczka lepsza w każdym aspekcie. Na pewno jednak należy podkreślić niezła formę Dusheviny w tym turnieju, a szczególną uwagę zwraca wygrana z Zwonariewa. Ze strony Golovin martwić mogą małe przestoje (kilku gemowe) które często dość zdarzają jej sie w niektórych setach. Tutaj jednak jest to już 1/2 a więc pełna koncentracja i determinacja -myślę ze będzie pewne zwycięstwo Golovin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...