Skocz do zawartości

Liga szwedzka 2011/2012


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Finał play off 2010/2011

 

Farjestad - Skelleftea AIK 5:4

Skelleftea AIK - Farjestad 3:2OT

Farjestad - Skelleftea AIK 5:3

Skelleftea AIK - Farjestad 1:2OT

Farjestad - Skelleftea AIK 4:1

 

Mistrzem Szwecji został Farjestad

 

Sezon 2011/2012 rusza 13 września

 

1 runda

Frolunda - Vaxjö Lakers HC

Lulea HF - Vaxjö Lakers HC

Modo - Frolunda

AIK - Timra IK

Farjestad - Skelleftea AIK

Linköpings - Brynas Gavle

HV 71 - Djurgården

 

 

2 liga startuje 16 września

 

1 runda

Almtuna IS - Sodertalje SK

Bofors IK - Oskarshamn

Mora IK - Malmo IF

Boras HC - Örebro

Troja/Ljungby IF - Vasteras

Rogle BK - Leksand IF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Frölunda - Växjö Lakers

 

Czas rozpocząć sezon w mojej ulubionej lidze na Starym Kontynencie czyli szwedzkiej Elitserien! W Göteborgu drużyna Frolundy Indians podejmie beniaminka Vaxjo Lakers. Dość nietypowa sytuacja, gdyż bardzo ciężko awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sito barażowe bardzo ciężkie do przeskoczenia i zazwyczaj udawało się dwóm najsłabszym ekipom pozostać w lidze. Jednak już drugi sezon z rzędu udaje się jakiejś drużynie z Allsvenskan awansować do Elitserien. Dwa lata temu był to AIK Sztokholm, który awansował kosztem Rogle, w ubiegłym sezonie Vaxjo awansowało kosztem Sodertalje. Jednak wróćmy do samego spotkania otwarcia. Frolunda mierzyła się w sierpniu i wrześniu w European Trophy. Wyniki uzyskane w tym letnim turnieju bardzo dobre. Gospodarze dzisiejszego spotkania wygrali swoją grupę wyprzedzając, aż o 5 punktów Eisbaren. Bilans w ośmiu meczach - sześć zwycięstw (jedno po karnych) oraz dwie porażki (również jedna po karnych) bardzo dobry. W ofensywie też znakomicie 32 gole co dawało średnio równo cztery gole na mecz. W straconych bramkach bez szału, ale i tak 19 puszczonych bramek stawiało ich w gronie najlepiej broniących drużyn podczas ET. Znakomicie w nową drużynę wtopili się Magnus Kahnberg oraz Mathis Olimb. Pierwszy był najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji kanadyjskiej w drużynie, zdobył 4 gole i zaliczył 6 asyst. Norweg był tuż za jego plecami z dwoma golami i pięcioma asystami. Jeżeli chodzi o defensywę to na zmianę w bramce występowali Hellberg z Andersenem. Warto zauważyć, że obaj są bardzo młodymi zawodnikami Hellberg ma dopiero 20 lat, Andersen 21! Przede wszystkim Szwed ma papiery na wielkiego bramkarza, dla przypomnienia dodam, że w tym roku został wybrany z numerem 38 w drafcie przez Nashville Predators, a tylko naprawdę bardzo utalentowani bramkarze są wybierani tak wysoko. Oprócz tych dwóch graczy do składu z tych ciekawszych playerów dołączyli wspomniani już Kahnberg oraz Olimb, zaś po rocznej przygodnie zza oceanem do Frolundy wrócił Fredrik Pettersson. Ogólnie kadrowo Indianie wyglądają naprawdę bardzo solidnie i moim zdaniem będą w tym sezonie w ścisłej czołówce ligi. Na co stać beniaminka? Na pewno na spokojne utrzymanie. Potwierdziły to spotkania przed sezonowe w których Vaxjo notowało naprawdę bardzo dobre wyniki. Na osiem spotkań kontrolnych wygrali, aż siedem i tylko jedno z Malmo zakończyło się remisem. Patrząc na rywali Brynas, Assat czy Skelleftea to naprawdę wyniki budzące szacunek. Co ciekawe na rynku transferowym Vaxjo potrafiło zaskoczyć, gdyż ze składu odszedł m.in jeden z głównych autorów awansu David Lundbohm (19G+31A). Do Mistrzów Szwecji Farjestad odszedł 23-letni center Joakim Hillding, zaś karierę zakończył etatowy obrońca Nicklas Rahm. Ale drużyna nie została bez wzmocnień i to naprawdę konkretnych. W bramce beniaminka będzie stał sam Martin Gerber, Szwajcar nie tak dawno grający jeszcze w NHL. Znakomitym posunięciem było pozyskanie Kanadyjczyka Mike'a Igguldena z Langnau. Do tego doszli także Liam Reddox (100 występów w NHL), Ilkka Heikkinen (ostatnio KHL) czy Tomi Kallio... gwiazda Frolundy w ubiegłym sezonie. Naprawdę bardzo dobre ruchy, które moim zdaniem zapewnią beniaminkowi utrzymanie. Jakieś ciekawe typy dotyczące tego spotkania? Liczę, że otwarcie sezonu będzie obfitowało w bramki. Nie chcę typować w jedną czy drugą stronę, bo naprawdę obie ekipy mają spory potencjał. Raczej na początku sezonu nie powinno być żadnej ultra defensywy, więc liczę na kilka ładnych bramek, bo na pewno w ofensywie obie ekipy mają znakomitych zawodników.

 

Typy:

 

- Over 4.5 @1.45 - Expekt :n:

- Over 5.5 @2.02 - Pinnacle :n:

- Frolunda Over 3 @1.75 - Betsafe :n:

- Vaxjo Over 2.5 @2.25 - Betsafe :n:

 

EDIT: Niestety w Szwecji mamy falstart :bz: Frolunda mimo ogromnej przewagi wygrała tylko 2:0. Szkoda, bo naprawdę okazji do zdobywania goli było co nie miara. Mam nadzieję, że kolejne typy będą już bardziej trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spotkanie : Modo Hockey - AIK IF

Typ : X ( w regulaminowym czasie )

Kurs : 4,20

Buk : Bet365

Godzina : 19.00

Analiza :

 

Od razu na początku powiem że nie jestem specjalistą od hokeja, przynajmniej nie na tej zasadzie żeby wiedzieć kto może dzisiaj wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować o zwycięstwie jednej czy drugiej drużyny.

W hokeju zazwyczaj opieram się na statystykach, ostatnich wynikach i historii spotkań.

I dzisiaj będzie nie inaczej.

Ostatnio postanowiłem sprawdzić system na granie właśnie remisów w hokeja i przyznam że można na tym zarobić jeśli ma się nosa gdzie mogą takowe remisy padać.

Moim zdaniem liga szwedzka jest jednym z takich miejsc gdzie tych remisów jest całkiem dużo.

Modo przegrało pierwszy mecz w sezonie 1:4 i to u siebie, ale zaraz potem na wyjeździe wygrali dokładnie tak samo, a więc mają 1 wygraną, 1 porażkę i 5:5 w bramkach.

Nie ma tragedii.

AIK zaczął od wygranej 5:1, potem mieli remis 1:1 i dopiero po karnych wygrali, a ostatnio przegrali 4:2 z Djurgaarden czyli z drużyną którą Modo niedawno pokonało 4:1.

Tak więc mają dwie wygrane (jedna po dogrywce) i jedną porażkę, a tak dokładniej w regulaminowym czasie mają wygraną, remis i porażkę.

W bramkach jest 9:6 tak więc też nie najgorzej.

Remis już mieli w tym sezonie zaś MODO nie.

Co więcej - MODO na remis 'czeka' już 11 spotkań a to jest koszmarnie dużo.

Dla porównania ich dzisiejsi rywale w tym samym czasie zanotowali dwa wyniki remisowe.

To co jednak najbardziej przekonało mnie do tego że w tym meczu może paść remis to to że te dwie drużyny grały ze sobą dopiero trzy razy i w dwóch spotkaniach był remis.

Pierwsze to 1:1 i wygrana po dogrywce MODO 2:1, drugie to 2:2 i wygrana AIK po karnych, trzecie to wygrana AIK 1:4 i to było całkiem niedawno.

Wszystkie mecze zostały rozegrane na terenie MODO.

Tak więc w 66,(6)% spotkań tych drużyn był remis, ostatnio go nie było a więc dzisiaj być powinien i na to właśnie liczę.

Tak więc statystyka meczów pomiędzy tymi drużynami i to że MODO już tak dawno nie miało remisu, bardzo mnie dzisiaj przekonuje i myślę że w tym meczu będzie remis po trzech tercjach, a po dogrywce wygra AIK.

Czuję wynik 2:2 i 2:3 po dogrywce - zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skelleftea AIK - HV-71

 

AIK to wicemistrz Szwecji w hokeju z ubiegłego roku. Początek tego sezonu można nazwać za udany ale jednego tej drużynie brakuje.

Zwycięstwa na własnym lodowisku. Do tej pory wszystkie wygrane na obcym lodzie, co biorąc pod uwagę, ze w zeszłym sezonie w sezonie zasadniczym Skelleftea była najlepiej grającą u siebie drużyną może dziwić. W prawdzie mecz z HV-712 do łatwych pewnie nie będzie należał ale kilka czynników każe mi postawić na gospodarzy.

HV-71 w zeszłym sezonie odpadł zaraz na początku play off co było ogromnym rozczarowaniem tym bardziej, ze sezon zasadniczy zakończyli na pierwszym miejscu. Ten sezon rozpoczęli od trzech porażek, potem dwa kolejne mecze zakończyli wygranymi, ale ich gra nie wygląda dobrze.

Dodatkowo dzisiaj drużyna przyjezdnych będzie dość mocno osłabiona.

Fredrik Bremberg wrócił do składu na ostatnie spotkanie ale dzisiaj znowu nie jest w stanie zagrać to bardzo duże osłabienie dla linii ataku. Kolejnymi nieobecnymi w dniu dzisiejszym będą Adam Almqvist , Jesper Thörnberg, Andreas Andersson. Czterech nieobecnych ale wszyscy oni to bardzo ważni dla jakości drużyny przyjezdnej gracze.

Biorąc to po uwagę jest dla mnie jasnym, ze faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy na pewno będą chcieli wykorzystać kłopoty przyjezdnych i odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym lodzie.

 

Skelleftea (home/away) @ 1.71 Sportingbet 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 4.10.2011

Dyscyplina: Hokej - Szwecja, Elitserien

Spotkanie: Frolunda - Farjestads

Typ: 1

Kurs: 1,90

Bukmacher: Unibet

Godzina rozpoczęcia: 19:00

 

 

Po kilku kolejkach nowo rozpoczętego sezonu w Szweckiej Elitserien możemy już stwierdzić jakie zespoły będą walczyć o mistrzostwo a jakie o spadek.

 

W tej pierwszej z tych grup są na pewno hokeiści z Frolundy. Obecne rozgrywki zainicjowali bardzo skutecznie. Do tej pory rozegrali 7 spotkań z czego wygrali 5 oraz po jednym razie zremisowali i przegrali. Bilans bramkowy mają bardzo korzystny, który wynosi 17:6. W pełni zasłużenie zajmują pierwsze miejsce w najwyższej lidze hokejowej w Szwecji.

Na własnym lodowisku mają bardzo dobry bilans: 3 mecze - 3 wygrane, 9 bramek strzelonych i tylko jedną straconą.

Jest to solidna drużyna, grająca zawsze bardzo dobrze w domu.

 

Goście ten sezon spędzą raczej cały gdzieś w dole tabeli i będą musieli wciąż myśleć jak się obronić przed spadkiem. W tym momencie są czerwoną latarnią ligi z 5 oczkami na koncie po 7 rozegranych spotkaniach. Co ciekawe Farjestads jeszcze nie wygrał meczu w tym sezonie w regulaminowym czasie gry. Jedynie w pierwszej kolejce potrafili dopiero po dogrywce pokonać 3:2 Skelleftea AIK u siebie. W pozostałych 6 spotkaniach albo przegrywali po 3 kwartach albo po dogrywce bądź karnych.

Na wyjeździe grali 3 razy. 2 razy przegrali gładko 0:2 z Lulea Hockey i 2:6 z HV 71 Jönköping w 3 kwartach oraz raz po dogrywce 2:3 z MODO Hockey.

 

Tak więc bardzo mnie dziwi iż na gospodarzy tego meczu jest tak wysoki kurs,gdyż gra pierwszy z ostatnim w tabeli. Frolunda wygra pewnie i wysoko. Niestety nie udało mi się znaleźć nigdzie handicapu na ten mecz więc muszę zagrać tylko gołą, lecz bardzo pewną "1".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc bardzo mnie dziwi iż na gospodarzy tego meczu jest tak wysoki kurs,gdyż gra pierwszy z ostatnim w tabeli. Frolunda wygra pewnie i wysoko. Niestety nie udało mi się znaleźć nigdzie handicapu na ten mecz więc muszę zagrać tylko gołą, lecz bardzo pewną "1".

 

Ile razy mnie to gubiło, pierwszy gra z ostatnim ;) - powodzenia życze, aczkolwiek mnie osobiście wali tu coś na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się znaleźć nigdzie handicapu na ten mecz

Na Sportingbecie jest.

 

aczkolwiek mnie osobiście wali tu coś na odległość.

Mi też tu coś śmierdzi i się zastanawiam czy nie zagrać 2 na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi nie śmierdzi widać brak obycia w temacie. Farjestads będą walczyć o utrzymanie, dobry tekst. Obie ekipy są bardzo wyrównane i nie ryzykowałbym w tym meczu ani jedynki, ani handicapu. Kurs nie jest dziwny, jest adekwatny do form obu drużyn, bo to Indianie w tym sezonie rozpoczęli dobrze rozgrywki, ale goście to kandydat do mistrzostwa, w końcu bronią tytułu. Mają bardzo dobry skład. Także warto czasami poczytać nieco więcej, bo piszesz głupoty. Tym bardziej, że jak można napisać, że będą musieli się bronić przed spadkiem po kilku kolejkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szwecja Elitserien: Farjestad BK - Timra IK godz:19.00

Typ:1 kurs 1,65 William Hill :n::/

 

Spotykaja sie 2 ostatnie drużyny w tabeli,gdzie 1 zdecydowanie zawodzi.Po 4 ostatnich remisach chyba pora na wygrana w regulaminowym czasie gry.Gospodarze z solidna obrona nie traca duzo bramek ale i tez wiele nie strzelaja,na 9 ostatnich spotkań gracze Fajerek zagrali na 8 underów.Timra zagra bez 2 podstawowych zawodników:Elias Granath i John Anderson a występ Antti Halonen'a stoi pod znakiem zapytania-jest gotowy do gry,ale jak trener powiedział:Nie będzie sie spieszył z wpuszczeniem go na lód w dzisiejszym spotkaniu,ma wystapic w sobote przeciwko Växjö Lakers HC.Może nie są to jakies konkretne argumenty żeby grać ten mecz,ale chyba najwyższa pora by Mistrzowie z zeszłego sezonu zdobywali wiecej punktów ze słabszymi drużynami i poprawiali z meczu na mecz swoją pozycje w tabeli.

 

 

Frolunda HC - HV 71 godz:19:00

Typ: over 5,5 kurs:2,35 William Hill :n::/

Ciekawe spotaknie zapowiada sie w Goteborgu gdzie Frolunda zagra z HV71.Obie drużyny w pełnych składach.Indianie wygrali ostatni mecz po dogrywce z AIK,stracili 2 bramki w koncowce 3 teracjii będą chcieli sie zrehabilitować kibicom za nerwową końcowke.Kilka faktów skłoniło mnie by zagrać w tym meczu over5,5:HV-ki graja bardzo ofensywnie i z najwiekszą iloscia goli w lidze prowadzą-34 gole,stracili też 24bramki we wszystkich meczach z tego 13 na wyjezdzie co daje im 9lokalatę w spotkaniach wyjazdowych.Zajmują za to ostatnie miejsce w klasyfikacji fair play,i tutaj bedzie okazja by Frolunda wykorzysała swoj atak i strzeliła gole w przewdze.Frolunda ma najlepszego bramkarza w lidze Frederik Andersen a jego srednia puszczonych goli na mecz to 1,1 przy 258 strzałąch obronił 248.Zespole gości 4 zawodnikow znajduje w pierwszej 8 najlepiej punktujacych graczy ligi:J.Davidsson 10asyst 1 gol,J.Joensuu 5asyst 5 goli,J.Krog j.Fasth maja po 6 asyst 4gole do tego jeszcze dochodzi J.Voutilainen w 7meczach 4asysty i 4gole.W ostatnim sezonie na 5 ozegranych spotkań były 4overy i 3 spotkania zakonczyły sie remisami w regulaminowym czasie gry.Mecz przy ponad 6tyś publiczności na pewno beda pełne emocji i miejmy nadzieje ze bramek również.Wiem,że liga szwedzka jak narazie cieżka do typowania ale można coś pokombinować i taki kurs wrzuć np. do systemu "4".

 

 

Lige szwedzka underowo :/

Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 15.10.2011/godz. 16.00

Dyscyplina: Hokej - Szwecja, Elitserien

Spotkanie: Farjestads - Frolunda

Typ: under 5,5

Kurs: 1,57

Bukmacher: Betfair

 

W lidze szwedzkiej wszystko jest możłiwe i szczególnie między tymi rywalami nie warto stawiać na 1X2. Każdy rezultat może się zdarzyć. Przypominam, że w tym sezonie oba zespoły zagrały już ze sobą dwukrotnie. W European Trophy było 4:1 dla Frolundy, a w lidze 3:2 po dogrywce dla Farjestads. Oba spotkania wygrywali goście. Co ciekawe oba zespoły są na przeciwnych biegunach w tabeli. Gospodarze to czerwona latarnia ligi. Zaledwie 2 wygrane mecze i to w przedłużonym czasie gry, a goście lider. Co więcej zespół gości na 12 rozegranych kolejek uzyskał 12 underowych wyników, gospodarze 10u/11gier. Frolunda ma 13 straconych goli, widać, że Andersen z Hellbergiem (bronił w pierwszym meczu w lidze, puścił gole w 2 i 3 minucie, ale potem już zachował czyste konto do dogrywki) są zaporą nie do przejścia. Ja stawiam na under bramkowy. Liga szwedzka ma to do siebie, że pada tam niezywkle mało bramek. A już jak gra Frolunda z Duńczykiem Andersenem (96,49% obronionych strzałów) w bramce to można liczyć, że przeciwnicy tego rywala nie nastrzelają wielu goli. Nihlstorp u gospodarzy też nieźle, bo ponad 91% obronionych strzałów. Gospodarze tylko 17 strzelonych bramek, goście 28, 6 lub więcej bramek w tym spotkaniu się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Data: 03.11.2011/godz. 19.00

Dyscyplina: Hokej - Szwecja, Elitserien

Spotkanie: Brynas Gavle - Djurgarden

Typ: 1

Kurs: 2.20

Bukmacher: Unibet

 

W 19 kolejce szwedzkiej Elitserien spotkają się zespoły Brynas i Djugarden .... Kurs na ten mecz wydaje mi się strasznie wysoki jeśli spojrzeć na bilans ostatnich meczów tych dwóch zespołów ... Obecnie w tabeli Brynas zajmuje czwarte miejsce z 30 punktami (8 zwycięstw + 2 po dogrywce, 6 porażek + 2 po dogrywce), a Djugarden jest na miejscu dziewiątym z 22 punktami i meczem rozegranym mniej (5 zwycięstw + 3 po dogrywce, 8 porażek + 1 po dogrywce), bilanse bramkowe Brynas 55-46, goście 38-45 .... Co ważniejsze w ostatnich sześciu meczach gospodarze przegrali tylko raz, ale na wyjeździe z Frolundą, trzy mecze które rozegrali u siebie wygrali ... Goście w ostatnich sześciu meczach cztery porażki i dwa zwycięstwa, paradoksalnie wszystkie te mecze przegrali u siebie, a dwa zwycięstwa zanotowali na wyjeździe .... Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie 27 pażdziernika Djugarden był gospodarzem i uległ Brynas 2:4, prowadzać po pierwszej tercji 2:0 stracili w kolejnych dwóch cztery bramki .... W tamtym sezonie oba zespoły spotkały się pięciokrotnie i Brynas wygrał 3 razy + raz po dogrywce, a Djugarden tylko raz i to u siebie, bilans bramkowy 15-11 na korzyść gospodarzy ... Wydaje mi się że ten mecz będzie zaciętym spotkaniem, w którym górą będzie Brynas ... Osobisty typ 4:3

 

Wyniki bezpośrednich spotkań w tamtym i tym sezonie:

 

Swedish Elitserien 2011/2012

 

Djurgården - Brynas Gavle 2:4 27.09.2011

 

Swedish Elitserien 2010/2011

 

Brynas Gavle - Djurgården 2:1 05.02.2011

Djurgården - Brynas Gavle 1:2 22.01.2011

Brynas Gavle - Djurgården 4:3OT 27.11.2010

Djurgården - Brynas Gavle 4:3 19.10.2010

Brynas Gavle - Djurgården 4:2 23.09.2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspcyplina: Hokej, Szwecja

Mecz: Frölunda HC - Linköpings HC

Data: 05-11-11 18:30

Typ: 1

Kurs: 2.05

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Dzisiaj o godzinie 18:30 zostanie rozegrane spotkanie "na szczycie" w tej kolejce w najwyższej klasie rozgrywkowej szweckiego hokeja, w którym to zmierzą się ze sobą drużyny Frolundy z Linkopings. Frolunda jest obecnie na 2 miejscu w lidze ze stratą 2 punktów do HV 71 i na pewno będzie się do końca liczyć w walce o mistrzostwo i rozstawienie do play-offów, w których zagra 8 najlepszych drużyn po sezonie zasadniczym. Frolunda po rozegraniu 19 kolejek zdołało wygrać 10 razy, 5 meczy remisując oraz 4 przegrywając. Z tych 5 remisów, 2 mecze wygrali po dogrywce, a 3 ostatecznie przegrali. Bilans bramek strzelonych do straconych wynosi 50:30. Myślę, że bilans bardzo pozytywny i świadczy o sile tego zespołu, który w tym roku gra bardzo równo i na wysokim poziomie co najważniejsze. Dzisiaj to Frolunda zagra u siebie, więc przytocze statystyki na własnym lodowisku, jakie osiągają. Na 10 rozegranych meczy, jeszcze nie przegrali, tylko 2 razy remisując. 8 pozostałych meczy to wygrane. Bilans bramek to 33:12 na korzyść Frolundy. Jest to zdecydowanie najlepszy bilans w lidze pod względem gry u siebie. Linkopings zajmuje obecnie 6 pozycję w lidze z dorobkiem 28 punktów ze stratą 9 punktów do Frolundy. Linkopings w tym sezonie nie gra zbyt dobrze, lecz pewnie odnajdą się w play-offach. Po 19 rozegranych kolejkach, Linkopings zdołało wygrać 7 razy, 4 mecze remisując oraz 8 razy zanotowali porażki. Bilans bramkowy jest niekorzystny, ponieważ wynosi 38:43. Dzisiaj Linkopings zagra na wyjeździe, więc przytocze ich statystyki na obcych taflach. Z 9 meczy, wygrali tylko 3 oraz zanotowali 6 porażek, nigdy nei remisując. Bilans bramkowy wynosi 17:25 na ich niekorzyść. Frolunda ma także wyśmienitą okazję do rewanżu na ich dzisiejszych rywalach, gdyż Linkopings zdołało w tym sezonie wygrać już u siebie mecz z Frolundą 2:1. Myślę, że podsumowując statystyki obydwu drużyn w tym sezonie, nikt nie ma wątpliwości kto dzisiaj powinnien wyjść górą z tej potyczki, jednak należy pamiętać, że Linkopings to drużyna, która łatwo meczu nie odda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rögle BK - Örebro HK 2 2.10

 

Na dzisiaj hokej, 19 kolejka Szwedzkiej Allsvenskan. Pojedynek dziesiątego w tabeli zespołu Rögle BK z liderem rozgrywek zespołem Örebro HK. Gospodarze w osiemnastu spotkaniach zdobyli 24 punkty, na które złożyło się 8 wygranych (w tym 2 po dogrywce) i 10 porażek (w tym 2 po dogrywce). Goście mają na koncie 45 punktów na które złożyło się 15 zwycięstw i 3 porażki. Rögle BK u siebie spisuje się przeciętnie wygrali tylko 3 z 8 spotkań, w tym tylko 2 w regulaminowym czasie. Goście na wyjazdach grają dobrze wygrali 7 z 9 spotkań. Ostatnie dwa bezpośrednie spotkania pomiędzy tymi drużynami dwoma bramkami wygrywał zespół Örebro HK. Zespół ten jest w bardzo dobrej formy, wygrali 9 spotkań z rzędu, natomiast zespół Rögle BK wygrał tylko 3 z ostatnich 8 spotkań. Gospodarze w dzisiejszym meczu będą osłabieni brakiem sześciu zawodników, goście nie mają takich problemów, dziś zagrać mają w najsilniejszym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 11.11.2011/godz. 19.00

Dyscyplina: Hokej - Szwecja, HockeyAllsvenskan

Spotkanie: Leksands IF - IK Oskarshamn

Typ: under 5,5

Kurs: 1,8

Bukmacher: Betsafe

 

Zespół gospodarzy to najbardziej underowy team w lidze HockeyAllsvenskan. Po 19 kolejkach ma bilans bramkowy 51-31, a średnia ilość goli, padająca w meczach z udziałem tego zespołu wynosi 4,32. W 15 z 19 gier w sezonie tego zespołu kończyło się wynikami, w którym suma bramek wynosiła 5 lub mniej. Zespół ten posiada najlepszą defensywę w lidze. Goście mają bilans bramkowy 50-45, a średnia ilość bramek, padająca w meczach z ich udziałem wynosi 5,00. Zespół w 12 z 19 gier zanotował wyniki, w których suma bramek była 5 lub mniejsza. W bramce gospodarzy znakomicie gra Hanses Erik (15G, 1,65GAA, 93,2% obronionych strzałów). W bramce gości w ostatnim meczu grał Bengtsson Alexander (11G, 2,84GAA, 89,9% obronionych strzałów). Wcześniej grał Svensson Markus (6G, 1,67GAA, 93,9% obronionych strzałów). Tak czy inaczej w ostatnich 10 grach goście stracili 18 goli, w tym 5 w wyjazdowym meczu z Orebro. O defensywę gospodarzy się nie martwię, bo Hanses na pewno zrobi swoje. W tym sezonie w pierwszej rundzie tego sezonu w Oskarshamn było 3:1 dla Leksand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasteras - Almtuna

14 Nov 2011, 19:00

typ: under 5,5

kurs: 1,71

buk: Bet365

 

Spotkanie hokejowej szwedzkiej Allsvenskan. Zagraja ze soba druzyny z dwoch 4-tych miejsc. Tylko ze gospodarze sa na miejscu 4 od gory, a goscie na 4 od konca. Buki faworyzuja oczywiscie Vasteras, ale ja nie podejme sie wytypowania w tym meczy zwyciezcy.

 

Wg mnie under 5,5 w tym spotkaniu jest najlepszym wyborem. Vasteras na swojej tafli zaliczyl do tej pory na 10 spotkan 9 underow ze srednia goli strzelonych 2 i srednia straconych 1,9 co daje lacznie srednio 3,9 gola na mecz. Almtuna na 10 spotkan wyjazdowych zaliczyla 7 underow. Srednia goli strzelonych to 1,8 a straconych 2,8 co lacznie daje 4,6 gola na mecz.

 

Ostatnie 10 spotkan rowniez pokazuje, ze zespoly sa raczej underowe. Vasteras w ostatnich 10 spotkaniach (lacznie i wyjazdy i mecze domowe) ma srednio 2,8 gola na mecz strzelonego i 2,5 gola straconego. Almtuna ostatnie 10 spotkan to srednio 1,8 gola strzelonego i 3,1 gola straconego.

 

W tym sezonie druzyny te juz sie spotkaly w hali Almtuny i wygral Vasteras po duzej strzelaninie 2:7. Aczkolwiek patrzac na to spotkanie, to tam 5 goli padlo w 3 tercji. W poprzednim sezonie druzyny te graly 6-krotnie i padly 4 undery. Uwazam ze w pierwszym spotkaniu te druzyny wyczerpaly limit spotkan z tak duza ilosci goli i dzisiaj zobaczymy gora 5 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie, Szwecja 2 liga

14-11-2011, 19:00

Boras HC-Bofors IK

Typ:2

Kurs:1,8

Tobet

 

 

Dziś o 19:00 w ramach 20 kolejki 2 ligi szwedzkiej hokeja na lodzie spotkają się zajmujące odpowiednio przed ostatnie i drugie miejsce w ligowej tabeli drużyny Boras i Bofors.

Gospodarze w tym sezonie wygrali tylko 3 mecze w regulaminowym czasie gry i 2 po dogrywkach ale byli to niezbyt wymagający przeciwnicy. W ostatniej kolejce Boras pokonali na wyjeździe po dogrywce zajmującą 11 miejsce Almtunę 3-2 w dwóch poprzednich jednak meczach przegrali wysoko z Sodertalie 0-3 oraz z Oskarshamn 1-5. Boras jest najbardziej nieskuteczna drużyną w lidze. W dotychczasowych 19 meczach strzelili tylko 36 bramek a stracili 59.

Goście natomiast w ostatnich 6 meczach przegrali tylko raz ale za to z liderm-Orebro na wyjeździe 3-7. W pozostałych meczach odnosząc zwycięstwa w tym raz po dogrywce z Troją/Ljungby 3-2.

Drużyna Bofors zajmuje jak już wyżej wspomniałem 2 miejsce z 7 punktową stratą do lidera. Goście w tym sezonie wygrali 14 meczy i tylko 5 przegrali. Na wyjazdach natomiast Bofors wygrali 5 meczy a 4 przegrali co nie jest może jakimś rewelacyjnym wynikiem, ale na kiepsko broniącą ekipę Boras wystarczy. Stawiam na przyjezdnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej na lodzie, szwecja alsvenskan 14.11 19:00

AIK - Djugardens

typ: over 5.5 gola

2.42

Betsafe

 

Analiza

Dziś w spotkaniu konczacym dwudziesta kolejke w szwedzkiej lidze hokejowej Aik Sztokholm na wlasnym lodowisku podejmie druzyne Djugardens. Ja dziś skupiam się ku typowi na sporą ilośc bramek w tym spotkaniu. Obydwie druzyny sasiaduja ze soba w tabeli. AIK jest 10, Djugardens zajmuje 9 miejsce. Obydwa zespoly dzieli jednak zaledwie trzy punkty. Uwazam, ze obydwie te ekipy dysponuja podobny potencjalem skladowym. Kazda z druzyn bedzie dzis chciala zwyciezyc, aby zdobyc przynajmniej przewage psychologiczna nad druga ekipa w walce o czolowa osemke. Szczegolnie w spotkaniach ostatnich w wykonaniu AIKu pada duza ilosc bramek. Z Hv 71 padlo ich az 7, z Farjestadt 5, ze Skellefteaa 7. Sadze, ze dzis obydwie druzyny zagraja otwarty hokej. Kazdej z druzyn zalezy na zwyciestwie, uwazam, wiec ze obydwie skupia sie przede wszystkim na grze ofensywnej. Dlatego tez, licze ze w dzisiejszym, jedynym spotkaniu szwedzkiej ligi hokejowej padnie duza ilosc bramek. Mysle, ze mozemy byc dzis swiadkami dobrej skutecznosci obu druzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 16.11.2011/godz. 19.00

Dyscyplina: Hokej - Szwecja, HockeyAllsvenskan

Spotkanie: Södertälje SK - Leksands IF

Typ: under 5,5

Kurs: 1,65

Bukmacher: Betsafe

 

W 21 kolejce HockeyAllsvenskan spotkają się dwa najbardziej underower zespoły ligi. Zespół gości to najbardziej underowy team, bo po 20 kolejkach ma bilans bramkowy 55-32, a średnia ilość goli, padająca w meczach z udziałem tego zespołu wynosi 4,35. W 16 z 20 gier w sezonie tego zespołu kończyło się wynikami, w którym suma bramek wynosiła 5 lub mniej. Zespół ten posiada najlepszą defensywę w lidze. Gospodarze mają bilans bramkowy 42-48, a średnia ilość bramek, padająca w meczach z ich udziałem wynosi 4,50. Zespół w 14 z 20 gier zanotował wyniki, w których suma bramek była 5 lub mniejsza. W bramce gości znakomicie gra Hanses Erik (16G, 1,61GAA, 93,3% obronionych strzałów). W bramce gospodarzy w ostatnim meczu grał Idoff Sebastian (2,45GAA, 91,7% obronionych strzałów). Wcześniej grał Hudacek Julius (2,31GAA, 91,3% obronionych strzałów), ale puścił 5 goli w meczu z Vasteras i dzisiaj chyba będzie bronił Idoff. W ostatnich 5 grach goście stracili 6 goli, a gospodarze 7 goli. Hanses na pewno zrobi swoje, pytanie o bramkarzy gospodarzy, bo w pierwszym meczu grali obaj i Idoff puścił 4 gole, a Hudacek 3 (zmieniony po 8.46 minutach gry). Skończyło się na 7:2 dla Leksand, co przy pozostałych wynikach obu ekip może zrażać do postawienia dzisiaj na under. Ja jednak stawiam na to, że po raz drugi w tym sezonie takiego strzelania w spotkaniu tak underowych drużyn nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swedish Elitserien

Linkopings - Farjestads

21.11.2011 - 19:00

typ: under 5,5

kurs: 1,50

buk: Bwin

 

Kolejny typ z serii "ilosc goli". Tym razem zaczepilem sie na szwedzkiej Elitserien i spotkaniu dwoch sredniakow z tej ligi. Linkopings znajduje sie aktualnie na miejscu 9 z 31 punktami a Farjestad na 7 i ma dokladnie punkt wiecej - 32. Forma druzyn nie pozwala mi jednoznacznie stwierdzic, kto jest w tym meczu faworytem, aczkolwiek bukmacherzy za faworyta uznaja gospodarzy. Ja jednak skupiam sie na ilosci goli w tym spotkaniu, bo wg mnie nie ma szansy dzisiaj na przekroczenie linii 5,5 gola.

 

Linkopings na 21 spotkan zanotowalo 18 underow ze srednia goli strzelonych 1,95 i straconych 2,29. Na wlasnej tafli na 11 spotkan padlo az 10 underow ze srednia goli strzelonych identyczna jak straconych, bo w obu przypadkach srednia wynosi dokladnie 2 gole. Ostatnie 10 spotkan to juz calkowite potwierdzenie "defensywnosci" tej druzyny, bo na 10 ostatnich meczow padlo 10 underow z bardzo niska srednia goli - 1,7 gola strzelonego i 2,2 straconego.

 

Farjestad rowniez bardzo czesto notuje undery. Na 22 rozegrane spotkania az 19 razy nie padlo 6 lub wiecej goli. Srednia goli to 1,86 gola strzelonego i 2,27 straconego. Na wyjazdach na 11 spotkan zaliczyli 9 underow ze srednia goli ledwo przekraczajaca 4 na mecz - 1,82 strzelonego i 2,36 straconego co lacznie daje 4,18 gola na mecz. Ostatnie 10 spotkan Farjestad to tylko 2 overy. Jednakze w tych spotkaniach oni sami strzelili po 1 bramce. Srednia goli z ostatnich 10 spotkan to 2,2 gola strzelonego i 1,9 straconego.

 

W tym sezonie druzyny te spotkaly sie juz dwukrotnie, w obu meczach padly undery.

Farjestad - Linköpings 3:0 25.10.2011

Linköpings - Farjestad 1:0 11.10.2011

Patrzac na historie spotkan mozna jeszcze zobaczyc, ze w ostatnich 3 sezonach te druzyny w meczach przeciwko sobie tylko 4 razy na 17 meczow (wliczajac tegoroczne) przekroczyly linie 5,5 gola.

 

Kursy na to zdarzenie oscyluja okolo 1,45-1,47 ale minimalny kurs to 1,39 a maksymalny 1,55 (tylko ze na bukmacherach niewlaczonych do konkursu). Bardziej sie jednak przychylam do tego nizszego kursu, wydaje mi sie, ze on bardziej odzwierciedla prawdopodobienstwo undera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swedish Elitserien 2011/2012

Farjestad - Vaxjö Lakers HC

24.11.2011 - 19:00

typ: under 4,5

kurs: 2,02

buk: Betsafe

 

Koncowka miesiaca, pora zabrac sie za wyzsze kursy troche niz 1,50 bo mi liderzy odskoczyli troche. :p To ze wyzszy kurs, nie znaczy ze jest to jakis strzal czy naiwne oczekiwanie na szczescie. Jestem dosc mocno przekonany do underowego meczu i zaraz Wam przedstawie dlaczego tak uwazam.

 

Farjestad, tak jak pisalem 3 dni temu, to bardzo underowa ekipa. Rozegrali juz 23 mecz i doszedl jeszcze jeden under do kolekcji. Maja juz ich lacznie 20 co daje 87% spotkan underowych w sezonie. Mowie o underze 5,5 ale 4,5 nie jest wcale mniej. Underow 4,5 bylo 16 na 23 spotkania czyli prawie 70%. Na wlasnej tafli - jeszcze lepsza statystyka. 9 na 11 spotkan czyli prawie 82% wszystkich spotkan. Srednia bramek na wlasnej tafli to 1,91 gola strzelonego i 2,18 straconego co lacznie daje 4,09 gola na mecz.

 

Vaxjo rowniez bardzo czesto notuje mecze ponizej 6 goli. Na 22 spotkania zaliczyli ich 16. Spotkan z mniej niz 5 golami bylo 13. Na wyjezdzie wyglada to lepiej, bo az 9 razy na 11 spotkan nie przekroczyli granicy 4 goli w meczu. Na wyjezdzie srednia goli straconych i strzelonych wynosi w obu przypadkach 2,18 bo strzelili i stracili po 24 gole.

 

W tym sezonie druzyny graly ze soba juz 2 razy, raz padl wynik 4:1 dla Farjestad (po golu na 4:1 w samej koncowce na pusta bramke) a raz bylo 3:2 dla Vaxjo ale po dogrywce.

 

Jak w morde strzelil wychodzi mi 2:2 po regulaminowym czasie gry i dogrywka ale ona juz sie nie wlicza. Under 5,5 po kursie ~1,55 to dobry material do jakiegos dubla czy tripla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 30.11.2011/godz. 19.00

Dyscyplina: Hokej - Szwecja, HockeyAllsvenskan

Spotkanie: Örebro HK - VIK Västerås HK

Typ: over 5,5

Kurs: 1,95

Bukmacher: Expekt

 

Jakoś lepiej wychodzi mi typowanie underów, ale tym razem postawię na over bramkowy. W tym spotkaniu powinno być sporo bramek, mam tu na uwadze głównie strzelanych przez zespół gospodarzy. Zespół ten to lider HockeyAllsvenskan z 63 pkt. na koncie i 15 wygranymi w ostatnich 16 meczach. Zespół gospodarzy w ostatnich 6 grach strzelił 34 gole, co ciekawe sporo też traci. Goście to 3 siła ligi, mają na koncie 50 pkt., ale to jest też 2 atak ligi. Gospodarze w 25 grach strzelili 100 goli, a goście 83. Zespół w ostatnich 4 grach uzyskał 19 bramek i liczę, że i dzisiaj będzie w stanie coś ustrzelić. Na jednym z wiodących portali typuje się tutaj wynik 4:4. Według mnie 6 goli nie powinno być problemem dla dwóch najlepszych ekip pod względem ataku w lidze. Co prawda dla granicy u/5,5 gospodarze mają aż 11 underów, a goście 14 na 25 rozegranych spotkań, ale w tym sezonie w meczu pierwszej rundy między tymi zespołami padło 7 goli, Orebro wygrało 4:3. Gospodarze u siebie strzelili 54 gole w 12 grach, a goście na wyjazdach 55 takze w 12 meczach. To pokazuje, że w tym spotkaniu obaj bramkarze powinni mieć sporo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swedish Elitserien 2011/2012

06.12.2011 - 19:00

Linköpings - Frolunda

typ: under 5

kurs: 1,72

buk: Bet365

 

Juz tylko dwaj bukmacherzy maja zaklad na under 5 - Bet365 i 5dimes. Nie dziwie im sie specjalnie, bardziej wyglada to na to, ze konkretnie zaspali. Przynajmniej Bet365 - bo nawet na under 5,5 maja najwyzszy na rynku kurs: 1,58. No ale to juz nie moja broszka, wg mnie under 5 jest bardzo dobrym typem i zaraz przedstawie dlaczego.

 

Spotykaja sie ze soba druzyny bardzo, ale to bardzo underowe. Linkopings w 27 spotkaniach strzelilo tylko 54 gole, co jest najgorszym wynikiem w lidze, a stracili tych goli 68, co jest, mozna powiedziec, wynikiem niezlym, bo nawet lider i wicelider stracili kolejno 71 i 70 goli, ale znowu sa zespoly ktore traca mniej. Mniej goli stracila wlasnie Frolunda bo tylko 56 goli - jest to najlepszy wynik w calej lidze. Strzelili 67 goli czyli nie znowu jakos wiele - jest 6 ekip ktore strzelilo wiecej.

 

Same statystyki dotyczace underow sa bardzo obiecujace. Linkopings na 27 spotkan zanotowalo az 22 undery, a Frolunda na tyle samo meczow - 21 to undery.

Ogolna srednia goli dla Linkopings to 2 gole na mecz strzelone i 2,52 stracone. Dla Frolundy 2,48 strzelonego gola na mecz i 2,07 straconego. Dzielac na spotkania home/away wyglada to nastepujaco:

Linkopings 1,93 gola strzelonego na mecz i 2,29 straconego. Na 14 spotkan u siebie under 5,5 padl w 12 spotkaniach.

Frolunda na wyjezdzie to 1,92 gola strzelonego i 2,33 straconego i w 12 spotkaniach az 10 razy padal under.

 

W tym sezonie ekipy te juz ze soba graly dwukrotnie i dwukrotnie wygralo Linkopings w stosunku 2:1.

 

Statystyki podawalem oczywiscie dla undera 5,5, ale zmiana linii w typie jest podyktowana tym, ze jestem niemalze przekonany ze padnie mniej goli niz 4 nawet a mozliwosc zwrotu przy 5 golach to po prostu zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasteras - Leksand IF

10.12.2011 - 16:00

typ: under 5,5

kurs: 1,70

buk: Bwin

 

No bardzo optymistyczny kurs podal Bwin na to zdarzenie. U pozostalych bukow kreci sie on raczej wokol 1,65 i nizej. A wg mnie to naprawde typ dnia - oto dlaczego.

 

Spotkaja sie ze soba dwie druzyny grajace bardzo dobrze w obronie. Vasteras ma tylko 57 goli straconych a Leksand jest pod tym wzgledem jeszcze lepszy, bo stracili tylko 53 gole. W obu przypadkach srednia goli straconych na mecz nie przekracza 2.

Dodatkowo na wlasnej tafli Vasteras zaliczyl w tym sezonie 12 underow na 14 spotkan ze srednia goli strzelonych jedynie 2,07 i straconych 1,86. Podobnie ma sie sprawa z Leksand na wyjazdach. Bardzo duzo underow bo az 13 w 15 spotkaniach i srednia goli to 2,33 strzelonych na mecz i 1,67 straconego na mecz.

 

Ostatnie 10 spotkan to 6 spotkan underowych druzyny Vasteras i 7 Leksand. Trzeba dodac ze ostatnie 5 spotkan u siebie Vasterasu to 4 undery - tak samo jak wyjazdy Leksand - ostatnie 5 spotkan to 4 undery. Nie mozna wiec za bardzo mowic o czyms w rodzaju przelamaniu serii, bo calkiem niedawno im sie to zdarzylo.

 

W tym sezonie druzyny te zagraly ze soba juz dwukrotnie, padly wyniki:

Leksand IF Vasteras 4:1 04.11.2011

Vasteras Leksand IF 1:2OT 28.09.2011

 

Dzisiaj rowniez oczekuje bardzo solidnej defensywy obu druzyn i wyniku oscylujacego w granicach 3-4 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Swedish Elitserien 2011/2012

05.01.2012 - 19:00

Vaxjo Lakers HC - Djurgarden

typ: X

kurs: 4.25

buk: Betsson

 

W kolejnym meczu szwedzkiej Elitserien zobaczymy mecz środka tabeli w którym Vaxjo kolejny raz w tym sezonie podejmie Djurgarden... Gospodarze zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 45 punktów po 34 meczach rozegranych, natomiast goście 7 miejsce z 49 punktami i 33 rozegranymi meczami... 17 zwycięstw Djurgarden, sześć po dogrywkach i 16 porażek, cztery po dogrywkach bilans bramkowy 88:94, Vaxjo 15 zwycięstw, pięć po dogrywkach i 19 porażek z czego pięć po dogrywkach, bilans bramkowy 78:92 ... Można by się zastanowić skąd znowu przewiduje remis w meczu hokejowym? ... No szukałem kilku zależności i znalazłem, w tym sezonie oba zespoły grały trzy razy z czego dwa razy u siebie wygrało Djurgarden kolejno 2:1 i 4:2, w Vaxjo było rozegrano jedno spotkanie które było właśnie remisowe i wynik był 3:3 a goście wygrali po dogrywce... Więc to pierwsze i najważniejsze co kusi na postawienie remisu w tym meczu, poza tym w ostatnich dziesięciu spotkaniach w lidze gospodarze i goście zanotowali po tyle samo remisów, tzn. po trzy ... Do tego wszystkiego dochodzi identyczna statystyka remisów w całej lidze, czyli dziesięć ... Być może jest to nie do końca przekonywujące ale kiedy remis w hokeju może być pewny, raczej nigdy ... Ogólnie stawiam w tym meczu wynik 2:2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spotkanie.Lulea-Frolunda

Typ.under 5.5 gola

Kurs.1.52

Bukmacher.Betclic

Data.23.01.2012 g.19.00

 

Analiza.

 

Dzisiaj o godzinie 19.00 zostanie rozegrane spotkanie hokejowe w Szwedzkiej Lidze Hokeja pomiedzy Lulea-Frolunda.Moim typem na to spotkanie jest,ze padnie tu malo goli,a mianowicie ponizej 4,5 gola.A oto kilka argumentow za takim typem...Po pierwsze spotykaja sie tutaj ekipy ktore maja najlepsze formacje defensywne w lidze.Lulea traci najmniej goli w lidze na 40 meczy 79 straconych.Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest Skellefteaa AIK 84 stracone bramki a na 3 pozycji dzisiejsi goscie Frolunda 88 staraconych goli...Jesli do tego wszystkiego spojrzymy na mecze pomiedzy tymi ekipami to nasz typ ma prawo wejscia...

 

14/01/12 ELIT Luleaa - Frolunda 2:1 (Pk)

11/12/11 ELIT Frolunda - Luleaa 2:3

24/10/11 ELIT Frolunda - Luleaa 3:2

17/09/11 ELIT Frolunda - Luleaa 2:1

05/03/11 ELIT Luleaa - Frolunda 0:1

 

Tak jak widac na zalaczonych statystykach widac,ze pada w tych meczach malo goli...a jesli gospodarzami sa zawodnicy Lulea to bramek jest bardzo malo...Mysle,ze przy takich statystykach warto zagrac taki typ w dniu dzisiejszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie.Linkopings-Lulea

Typ.under 5.5 gola

Kurs.1.5

Bukmacher.Tobet

Data.25.01.2012 g.19.00

 

Analiza.

 

Dzisiaj o godzinie 19.00 zostanie rozegrane spotkanie w Szwedzkiej Lidze Hokeja pomiedzy zespolami Linkopings-Lulea.Wedlug mnie najpewniejszym na to spotkanie jest zaklad,ze padnie tutaj mniej niz 5.5 gola w meczu.Po pierwsze wystepuje tutaj zespol Lulea ktory posiada najlepsza linie defensywna w lidze...tylko 80 bramek straconych na 40 meczy...Do tego tego wszystkiego dochodzi przeciwnik Linkopings ktory ma najgorszy atak w lidze i strzela bardzo malo goli.Taki uklad moze nam przyniesc w tym spotkaniu znikoma ilosc bramek...Lulea w ostatnich 5 meczach same undery,natomiast Linkopings 4 undery na 5 ostatnich spotkan...A oto kilka ostatnich spotkan pomiedzy tymi zespolami...

 

18/12/11 ETP Luleaa - Linkoping 3:2 (OT)

23/11/11 ELIT Luleaa - Linkoping 2:3 (Pk)

03/11/11 ELIT Linkoping - Luleaa 1:2

04/10/11 ELIT Luleaa - Linkoping 3:2

05/02/11 ELIT Linkoping - Luleaa 2:1

20/01/11 ELIT Luleaa - Linkoping 3:5

02/12/10 ELIT Linkoping - Luleaa 0:2

02/11/10 ELIT Luleaa - Linkoping 4:1

02/10/10 ELIT Linkoping - Luleaa 2:1

27/02/10 ELIT Luleaa - Linkoping 4:1

 

Tak wiec na 9 ostatnich spotkan,zanotowalismy ,az 8 underow,a gdy gospodarzem byl zespol Linkoping to notowalimy za kazdym razem wyniki underowe...Tak wiec nie pozostaje nam nic innego jak postawic na typ ponizej 5.5 gola w meczu.Kurs moze nie najwyzszy,ale wydaje sie dosc pewny i do jakiegos dubelka w sam raz.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Spotkanie.Tingsryds-Sodertalje

Typ.under 5.5 gola

Kurs.1.68

Bukmacher.Betsson

Data.15.02.2012 g.19.00

 

Analiza.

 

Na dzisiejszy dzien wybralem do typowania spotkanie hokejowe ze Szwedzkiej Allsvenskan.Jest to spotkanie pomiedzy Tingsryds-Sodertalje i typuje,ze w tym spotkaniu nie zobaczymy wiecej niz 6 goli.A sa ku temu wedlug mnie duze szanse,bowiem spotykaja sie tutaj jedne z najgorszych ekip pod wzgledem strzelonych bramek.Gorzej prezentuja sie tylko zawodnicy Borass HC ktorzy strzelili dotad 93 bramki,natomiast Tingsryds 96 bramek ,a Sodertalje 97 goli.Tak wiec ta ulomnsc stzelecka przemawia na nasza korzysc.Ekipy w tym sezonie spotykaly ie ze soba juz 3 razy i za kazdym razem padal wynik ponizej 5.5 gola...

 

28/12/11 HA Sodertalje - Tingsryd 2:0

14/11/11 HA Tingsryd - Sodertalje 2:1

07/10/11 HA Sodertalje - Tingsryd 4:1

 

Dodam jeszcze,ze Tingsryd na 45 meczy zaliczyl 30 underow,a ekipa Sodertalje jeszcze wiecej bo 32 takie wyniki.Mysle,ze po takim kursie warto takie spotkanie dorzucic do jakiegos dubelka.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 16.02.2012/godz. 19.00

Dyscyplina: Hokej - Szwecja

Spotkanie: Växjö Lakers HC - Linköpings HC

Typ: under 5,5

Kurs: 1,52

Bukmacher: Betfair

W tym spotkaniu raczej wielu goli nie należy się spodziewać. Obie ekipy należą do zepsołów, które w lidze szwedzkiej mają najmniej strzelonych bramek. Goście mają 2 najgorszy atak w lidze, i 4 najlepszą defensywę. Zresztą cała liga szwedzka to liga bardzo underowa. Co ważne, goście to ekipa w meczach której pada średnio 4,41 gola/mecz (tylko Lulea ma niższą srednią), a zespół ten w 46 grach tego sezonu zanotował tylko 8 overów. Taki współczynnik dla gospodarzy wypada lepiej, bo średnia wynosi 4,83, a zespół zanotował już 15 overów. Vaxjo w ostatnich 15 grach zanotował jednak tylko 2 overy, stracił 25 goli, a ostatnio 2 razy wygrał. Goście to najgorszy zespół na wyjazdach z bilansem 4-6-13 i tylko 42 strzelonymi bramkami w 23 grach. W ostatnich 15 grach zanotował 3 overy i stracił 33 gole.

This season matches:

Vaxjo - Linköping: 2-4

Linköping - Vaxjo: 1-1

Vaxjo - Linköping: 1-1

Linköping - Vaxjo: 1-2

Ja stawiam na to, że strzelania w spotkaniu tak underowych drużyn nie będzie. Według mnie opcją będzie under bramkowy. Solidna defensywa obu druzyn i wynik w granicach 3-4 goli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hokej-Szwecja-Elitserien

HV71 - Timra

godz.19.00

under 5,5 1,60

Expekt

 

Spotkanie w szweckiej Elitserien w ktorym 5 zespol tejze ligi podejmie outsidera Timre.Typ na under 5,5.Byc moze czesc statystyk na to nie wskazuje,ale jest pare przeslanek ku temu aby zagrac taki zaklad,poczawszy od tego ze szwedzka Elitserien to liga zdecydowanie underowa,ponizej 5,5gola pada tu w 69,6% spotkan co jest zdecydowanie najwyzszym odsetkiem ze wszystkich lig hokejowych.Druga sprawa to procent underow tych zespolow w meczach u siebie w przypadku HV71 (73,9%) i na wyjezdzie Timry (69,6%).W ostatnich 5 wyjazdowych grach Timry padlo 26 goli,czyli sr troche ponad 5 zas skutecznosc w ostatnich 5 grach na lodowisku w Jonkoping ksztaltowala sie na poziomie 5br/mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie.Sodertalje-Leksands

Typ.under 5.5 gola

Kurs.1.65

Bukmacher.Betsson

Data.17.02.2012 g.19.00

 

Analiza.

 

 

Dzisiaj o godzinie 19.00 dojdzie do spotkania w hokeju na lodzie w Szwedzkiej Allsvenskan pomiedzy Sodertalje-Leksands.Ja w tym spotkaniu typuje,ze padnie mniej niz 5.5 gola meczu.Po pierwsze ekipa Sodertalje to po Boraas HC druzyna ktora strzela najmniej goli w lidze...na 46 meczy strzelonych raptem 97 bramek...Z drugiej strony mamy ekipe ktora posiada najepsza defensywe w lidze czyli Leksands ktora na 45 meczy straclia tylko 85 bramek.Tak wiec mozemy byc pewni,ze ekipa gospodarzy za duzo bramek nie strzeli skoro ma takie problemy ze zdobywaniem goli,tym bardziej ,z natkna sie tutaj na najlepsza defensywe...

W tym sezonie ekipy te spotkaly sie juz 3i razy padly wtedy nastepujace rezultaty...

 

30/12/11 HA Leksand - Sodertalje 3:1

16/11/11 HA Sodertalje - Leksand 0:1

12/10/11 HA Leksand - Sodertalje 7:2

 

Na 3 mecze mamy 2 undery i 1 over.Natomiast jesli spojrzymy,ze gdy gospodarzem jest ekipa Sodertalje,czyli tak jak dzisiaj to byl tutaj zdecydowany under i wynik 0-1...Dodam jeszcze,ze ekipa Sodertalje na ostatnich 5 spotkan zaliczyla 4 undery,a w ostatnim spotkaniu przegrali na wyjezdzie z Tingsryd 1-0.Tak wiec indolencja strzelecka ze strony Sodertalje zachowana co moze znaczyc ,ze w dziiejszym spotkaniu takze sie nie rozstrzelaja,a ekipa Leksand to nie taki potentat ,ze by nastrzelali sporo bramek.Tak wiec typuje,ze w tym spotkaniu zobaczymy zdecydowanie ponizej 5.5 gola w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...