Skocz do zawartości

Liga polska 2011/2012


DreamT

Rekomendowane odpowiedzi

Finał play off 2010/2011

 

Kraków - Tychy 8:1

Tychy - Kraków 3:7

Tychy - Kraków 2:1OT

Kraków - Tychy 4:0

 

Mistrzem Polski została Cracovia Kraków

 

 

Sezon 2011/2012 rusza 13 września

 

1 runda

Torun - Podhale Nowy Targ

Jastrzebie JKH GKS - Sanok

Unia Osvetim - Sosnowiec

Tychy - Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie

Data: 13.09.2011 Godzina: 18:00

Spotkanie: Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec – Unia wygra różnicą 5 lub więcej goli?

Typ: TAK

Kurs: 4,00 (liczony do konkursu 3,50)

Bukmacher: Bet365

 

Przed nami pierwsza kolejka Polskiej Ligi Hokejowej. W meczu który wybrałem Unia Oświęcim podejmie Sosnowieckie Zagłębie. Faworytem i to 100% w tym meczu jest Unia, każdy inny wynik niż pewne i wysokie zwycięstwo hokeistów z Oświęcimia będzie niespodzianką. Ze względu na to, że na zwykłą wygraną Unii mamy niski kurs postanowiłem poszukać w tym meczu bardzo realnego typu a zarazem dużego kursu i tak przeglądam oferty bukmacherów i wpadło mi w oko zdarzenie w Bet365 na to, że Unia wygra ten mecz różnicą 5 lub więcej goli, jest to dla mnie jak najbardziej realne co więcej zdziwię się mocno jeśli Unia nie wygra tego meczu właśnie różnicą minimum 5-6 goli, wynik jaki przewiduje w tym meczu to coś w okolicach 7-1, 8-1 może 7-2,8-2. Unia przed sezonem pozyskała bardzo dobrych graczy przyszli między innymi: Kłys, Noworyta i Łopuski wszyscy z mistrza kraju Cracovii wszyscy stanowili o sile Craxy w tamtym sezonie doszedł też Czeski napastnik Procházka, oraz obrońca z Janowa Urbańczyk, odeszli tylko dwaj obrońcy Dronia i Flasar oraz Waldek Klisiak zakończył kariere. W Sosnowcu pozyskali tylko kilku mniej znanych graczy przede wszystkim z spadkowiczów Janowa i Krynicy a odeszli kluczowi gracze jak bracia Kozłowscy, Kulik czy Voźnik. Zagłębie ma najniższy budżet w lidze zaledwie 1,3 mln, Unia dla przykładu ma 4,5 mln i tylko Sanok ma o 0,5 mln większy budżet od Oświęcimian. Co tu dużo pisać dziś własny lód, spora ilość kibiców oraz o klasę lepszy skład to musi skończyć się pogromem do tego jak to w PLH zawsze pada dużo goli i w tym meczu pewny też jest over 6,5 gola a strzelać gole będą gospodarze, Zagłębie jak wspomniałem wyżej strzeli dziś max z 2 gole a straci z 7-8 a nawet dwu cyfrówka mnie nie zdziwi, dlatego stawiam w tym meczu typ na wygraną Unii różnicą 5 lub więcej goli po świetnym kursie 4,00 w Bet365.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dyscyplina : Hokej na lodzie, Polska, PLH

Spotkanie : GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ

Typ : GKS Tychy -4,5

Kurs : 1,90

Bukmacher : Bet365

Data: 2011-10-11 18:00

 

Analiza : Dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz 11 kolejki Polskiej Ligii Hokeja na lodzie pomiędzy GKS Tychy, a MMKS Podhale Nowy Targ. GKS Tychy zajmuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25 pkt.(8-2). MMKS Podhale Nowy Targ jest na przedostatnim siódmym miejscu z dorobkiem 6 pkt.(2-10). Gospodarze u siebie mają bilans rozegranych meczy (3-2). Natomiast goście fatalnie radzą sobie na wyjazdach (0-5, bramki 7:42). Gospodarze na trzy ostatnie mecze u siebie dwa przegrali (z Toruniem i z Jastrzębiem). Obecnie mają serię trzech zwycięstw (w tym na wyjeździe z Cracovią i z Sanokiem). Goście w tym sezonie wygrali tylko dwa razy na dwanaście prób, w tym ani razu nie udało im się zdobyć punktu na wyjeździe. W meczach wyjazdowych zdobyli tylko siedem bramek, tracąc aż czterdzieści dwa. Nic więc nie zapowiada przełomu w dzisiejszym meczu i raczej będzie to kolejna, szósta porażka na wyjeździe i czwarta z rzędu (u siebie z Sanokiem 3:7 i Unią 3:8 oraz na wyjeździe z Jastrzębiem 1:7). GKS dodatkowo będzie chciał się zrewanżować za ostatnią porażkę w meczu u siebie z ubiegego sezonu. I są w tym meczu zdecydowanymi faworytami, który powinni nawet pokusić się o dwucyfrowy wynik. Wygrana z Podhalem róznicą pięciu bramek jest jak najbardziej realna. Jak dla mnie wygrana gospodarzy różnicą conajmniej sześciu, siedmiu bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakow-Jastrzebie

 

 

Typ:2

Kurs:2.85

 

 

 

I na sam koniec swoich typów postanowiłem zaryzykować i postawić na drużynę, która nie jest faworytem przynajmniej według bukmacherów. W ramach 13 kolejki polskiej ligi hokejowej zmierzą się Cracovia Kraków z Jastrzębiem. Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco ponieważ spotykają się ze sobą dwie naprawdę znakomite ekipy jak na ligę polską. Jak na razie troszkę lepiej w tym sezonie spisuję się ekipa gości, która po zwycięstwie nad liderem rozgrywek umocniła się na trzeciej pozycji, jak na razie Jastrzębie zgromadziło 26 punktów, zaś tuż za nimi plasuje się Cracovia, która ma 4 oczka mniej. Jak widać w tym sezonie trochę lepsza jest ekipa gości w poprzednich sezonach było na odwrót to Cracovia zawsze była lepsza w tabeli ligowej ale jeżeli chodzi o bezpośrednie pojedynki to Jastrzębie zawsze miało patent na Cracovie i często z nimi wygrywała, myślę, że w tym sezonie będzie podobnie i goście utrą nosa gospodarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrzebie-Sanok

 

 

Typ:1

Kurs:2.10

 

 

 

Ekstra ciekawie zapowiada się spotkanie w ramach 15 kolejki polskiej ligi hokejowej pomiędzy Jastrzębiem a Sanokiem. Na pierwszy rzut oka ciężko wskazać tutaj faworyta, jak na razie obydwie drużyny bardzo dobrze spisują się w lidze dzięki czemu Sanok jest na drugim miejscu z dorobkiem 30 punktów a mające o jedno oczko mniej na koncie Jastrzębie plasuje się na 3 pozycji. Mimo iż Sanok jest minimalnie wyżej myślę, że to Jastrzębie wygra to spotkanie głównie dlatego, że będzie grało przed własną publicznością, która swoim wspaniałym dopingiem doda im skrzydeł jak na razie Jastrzębie wygrało sześć z siedmiu spotkań przed własną publicznością co jest fantastycznym rezultatem, równie dobrze przed własną publicznością gra tylko Sanok, który ma taki sam bilans. Natomiast na wyjedzie Sanok już nie spisuję się tak rewelacyjnie na 7 spotkań wygrał zaledwie 4. Myślę, że przy tak wyrównanym meczu właśnie fakt, że Jastrzębie gra przed własną publicznością będzie miało decydujące znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

MMKS Podhale Nowy Targ - GKS Tychy godz. 18:00

typ : 1 tercja 2

kurs: 1,75

Buk: Tobet

 

Dzisiaj w polskiej extralidze hokeja dojdzie do pojedynku,w którym ostatnie w tabeli Podhale podejmuję zespół GKS Tychy. Dla mnie zdeydowanym faworytem tego spotkania jest zespół gości,sądzę że szybko zaczą strzelać gole i udokumentują swoją przewagę juz w pierwszej tercji. Tychy po dwóch porażkach spadły na 4 pozycję jednak strata do Cracovii,która jest liderem to zaledwie 2 punkty,jednak zespół z Krakowa rozegrał 2 spotkania więcej. w ostatnim spotkaniu Podhale przegrało 7-3 z Unią Oświęcim , natomiast GKS przegrał po dogrywce z Sanokiem.

Oba zespoły tej jesieni spotkały się dwukrotnie i dwa razy górą byli hokeiści GKS ,najpierw w Nowym Targu , Tychy wygrały 3-2, miesiąc pożniej w Tychach górą byli gospodarze wygrywając 4-0.

Podobnego wyniku spodziewam się dzisiaj,sądzę że Tyszanie szybko rozpoczną strzelanie i wygrają pierwszą tercję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tychy-Jastrzebie

 

 

Typ:1

Kurs:1.66

 

 

 

Już za niespełna godzinę rozpocznie się mecz pomiędzy GKS Tychy a Jastrzębiem. Mecz zapowiada się na bardzo emocjonujący ponieważ obydwie drużyny to ścisła czołówka polskiej ligi jak na razie gospodarze są na drugim miejscu z 38 oczkami na koncie zaś goście, którzy mają tyle samo punktów są jedno miejsce wyżej. Mimo tego, że spotykają się tak wyrównane zespoły myślę, że wygrają Tychy, ponieważ Jastrzębie rewelacyjnie gra przed własną publicznością zaś na wyjazdach spisuję się już znacznie gorzej co widać po bilansie spotkań, który prezentuję się następująco 4 wygrane i 4 porażki niezbyt imponujący bilans jak na drużynę z czołówki. Niestety Jastrzębie to już nie ta sama drużyna w meczach wyjazdowych co przed własną publicznością, dlatego myślę, że to spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oswiecim –Jastrzebie

 

 

Typ:1

Kurs:1.80

 

 

Już za trochę ponad godzinę początek spotkań 25 kolejki polskiej ligi hokejowej spośród, których zainteresował mnie pojedynek pomiędzy Oświęcimiem a Jastrzębiem. Obydwie ekipy grają w tym sezonie dość dobrze ale to goście są wyżej w tabeli aktualnie na trzeciej pozycji z 48 punktami na koncie zaś, gospodarze plasują się na 5 miejscu i mają 7 oczek mniej niż ich dzisiejszy rywal. Dlaczego więc typuje wygraną gospodarzy? Z jednego prostego powodu Jastrzębie strasznie słabo gra w meczach wyjazdowych, przegrywa praktycznie wszystkie spotkania z drużynami z czołówki a do takich należy Oświęcim, wygrywa jedynie ze słabszymi. W dodatku gospodarz dzisiejszego spotkania są w dość dobrej formie o czym najlepiej świadczą trzy wygrane z rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cracovia-Jastrzebie

 

 

Typ:1

Kurs:1.55

 

 

Po dłuższej w końcu do walki wracają polscy hokeiści, już za niespełna dwie godziny swój mecz rozpoczną drużyny Cracovi Kraków i Jastrzębia. Mecz zapowiada się na bardzo interesujący ale mimo iż obydwie drużyny są koło siebie w tabeli i dzieli ich zaledwie punkt, ma zdecydowanego faworyta, którym są zajmujący aktualnie 2 lokatę gospodarze głównie dlatego, że Jastrzębie, które jest trzecie bardzo słabo spisuję się w meczach wyjazdowych wygrywając tylko te z drużynami z dołu tabeli zaś z tymi z czołówki praktycznie wszystkie przegrywa jak na razie na 13 meczów udało im się wygrać zaledwie 6 z nich co jak na drużynę z czołówki jest naprawdę słabym wynikiem. Cracovia natomiast przed własną publicznością wygrała 10 spotkań na 13 rozegranych. Myślę, że Cracovia wykorzysta atut swojego lodowiska i wygra to spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie

Data: 13.01. 2012. Godzina: 18:00

Spotkanie: KH Zaglebie Sosnowiec – GKS Tychy – Under/Over 6,5 gola

Typ: Over

Kurs: 1,97

Bukmacher: Pinnaclesports

 

Przed nami 30 kolejka Polskiej ligi hokeja na lodzie, w meczu który wybrałem Zagłębie Sosnowiec podejmie na własnym lodzie GKS Tychy, faworytem tego spotkanie według tabeli i bukmacherów są goście ale patrząc na osłabienia w GKS (o tym w dalszej części analizy) oraz formę obu zespołów to ze stawianiem na gości bym się wstrzymał. Po 29 kolejkach Zagłębie jest 6 w tabeli z 28 punktami i bilansem bramek 88-124 natomiast Tychy (walczą o czwórkę która będzie rozstrzygać między sobą walkę o medale) zajmują 5 pozycję z 53 punktami i bilansem bramkowym 96-69 – 4 w tabeli Unia ma tyle samo punktów co Tychy więc teoretycznie dla GKS-u każdy teraz mecz jest meczem o życie bo jak w tej fazie stracą dystans do „czwórki” to może potem być za późno by odrobić straty. Wybrałem w tym meczu overa 6,5 goli pomimo, że mecze Zagłębia z Tychami są małą święta wojną i na lodzie jest zawsze mega walka i wojna ale to też może pomóż w trafieniu overa bo w meczach tych jest dużo wykluczeń i gry w przewagach, kolejnym plusem przemawiającym za overem jest obsada bramki Zagłębia, dziś ma wystąpić teoretycznie 3 bramkarz Szydłowski, pierwszy bramkarz Dzwonek jest kontuzjowany a Nowak zagrał przeciętnie w ostatnim meczu i mój kolega kibic Zagłębia, który dziś będzie na meczu mówił mi, że niemal na 100% dziś szanse dostanie Szydłowski a on swoje najlepsze lata ma za sobą do tego jest po kontuzji niedawnej i zbyt pewnym punktem nie powinien być, następnym plusem za overem są kontuzje i zawieszenia w Tyskim zespole podstawowych obrońców na pewno nie zagrają Sokół, który jest jednym z najlepszych defensorów w całej lidze oraz zawieszony za karę meczu z ostatniego spotkania Kotlorz, do tego prawdopodobnie nie zagra też dziś Gwiźdź oraz z formacji ofensywnej Pasiut oraz może nie zagrać Galant, tak więc do tej pory najlepsza obrona w lidze trochę się rozsypała i liczę, że będące w dobrej formie Zagłębie przed własną publiką jest dziś wstanie strzelić w tym meczu przynajmniej 3 gole a może i więcej jak wyjdzie im mecz, strzelali ostatnio po 4 gole na wyjeździe w Jastrzębiu i Oświęcimiu więc u siebie przy osłabieniach GKS-u jak najbardziej są wstanie strzelić 3-4 bramki, goście siłę ofensywną mają pomimo braku Pasiuta wciąż wielką, Zagłębie w bramce z Szydłowskim oraz niezbyt szczelną defensywą także straci minimum z 3 gole łącznie spodziewam się 7-8 bramek w tym meczu i wyniku w okolicach 4-3 5-3 dla któregoś z zespołów dlatego po bardzo dobrym kursie jaki oferuje Pinnacle 1,97 gram over 6,5 goli jest to też typ na przełamanie GKS-u Tychy który notuje 6 underów z rzędu co jak na PLH jest bardzo długą serią, bo PLH należy do jednej z najbardziej overowych lig jakie mamy do typowania. Dotychczas oba zespoły grały w tym sezonie ze sobą 4 razy i 3 z tych meczów kończyły się overami 6,5 wygrane Zagłębia 6-3 i 3-1 oraz GKS-u 6-4 i 8-3. Tak więc liczę na mecz z bramkami spora ilość kar i przewag oraz na przełamanie underowej serii Tychów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie

Data: 19.01. 2012. Godzina: 18:00

Spotkanie: MMKS Podhale - GKS Tychy – under/over 6,5 gola

Typ: Over

Kurs: 1,71

Bukmacher: Bet365

 

Przed nami 32 kolejka Polskiej Ligi Hokeja na Lodzie w meczu, który wybrałem popularne „Szarotki” podejmą na własnym lodzie Tyski GKS. Faworytem w tym meczu i to zdecydowanym są goście z Tych, którzy musza ten mecz wygrać bo walczą o finałową czwórkę a w tym momencie są na 5 miejscu w tabeli ze stratą 2 punktów do Unii Oświęcim, Podhale już wie, że będzie walczyć o utrzymanie w dolnej części tabeli, prawdopodobnie z ostatniego miejsca, no chyba, że zanotuje w końcowej fazie sezonu zwycięstwa z rywalami, którzy na pewno będą w dolnej „4” mam tu na myśli przede wszystkim Toruń, który wyprzedza Podhale o 6 punktów, tak więc jeśli hokeiści Podhala chcą uniknąć walki z silnym rywalem z 5 miejsca muszą ostro wziąć się do roboty, ale jak wspomniałem wyżej dla nich najważniejsze jest zdobywać punkty z rywalami z dolnej części tabeli a w meczach z silnymi mogą zagrać luźniej bo jak nie uda się punktów zdobyć to tragedii nie będzie bo Toruń też raczej silnym punktów nie urwie za dużo. Tak więc jak ktoś gra bezpiecznie to polecam wygraną Tych dziś ale kurs na to zdarzenie jest mały więc ja próbuje w tym meczu over 6,5, jest to typ na przełamanie serii underowej Tychów, którzy mają bodajże 7 underów 6,5 z rzędu co w tak operowej lidze jest ewenementem, z kim nie przełamać tej serii jak nie z operowym Podhalem? Tak więc ja gram dziśw tym meczu overa 6,5 i liczę na wygraną Tychów w okolicach 2-5, 2-6, 3-5, 3-6. „Mamy spore problemy kadrowe, a ponad 50 % drużyny to juniorzy, którzy po ciężkich meczach mają prawo odczuwać zmęczenie - przyznał opiekun "Szarotek", który nie będzie mógł skorzystać m.in. z Rafała Dutki, Mariusza Jastrzębskiego, Rafała Ćwikły i Kaspra Kryniczki” u gości wracają dwaj obrońcy Sokół i Kotlorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cracovia Kraków - Podhale Nowy Targ typ Podhale +4,5 kurs 1,68 bukmacher Tobet/ Wynik 4-5 :plus:

 

W Krakowie dojdzie dzisiaj do pojedynku pomiędzy zespołami Pasów oraz Szarotek. Na pierwszy rzut oka w tabele, wydaje się że Cracovia powinna wygrać dzisiaj spokojnie pokrywając taki handicap. Natomiast jest parę czynników, które skłaniają aby zagrać na drużynę gości z dodatnim handicapem.

Pierwszym z nich jest historia bezpośrednich spotkań pomiędzy obiema drużynami. Na ostatnie 10 meczy, na własnym lodowisku Cracovia aż 8-krotnie przegrywała przy wyznaczonej linii handicapowej.

 

06.11.2011 Polska Ekstral Cracovia Kr 6 - 3 Podhale Now :t:

23.09.2011 Polska Ekstral Cracovia Kr 10 - 0 Podhale Now :n:

14.01.2011 Polska Ekstral Cracovia Kr 6 - 2 Podhale Now :t:

10.10.2010 Polska Ekstral Cracovia Kr 4 - 1 Podhale Now :t:

13.03.2010 Polska Ekstral Cracovia Kr 4 - 5 Podhale Now :t:

12.03.2010 Polska Ekstral Cracovia Kr 3 - 4 Podhale Now :t:

09.02.2010 Polska Ekstral Cracovia Kr 4 - 3d. Podhale Now :t:

15.01.2010 Polska Ekstral Cracovia Kr 5 - 3 Podhale Now :t:

08.12.2009 Polska Ekstral Cracovia Kr 11 - 3 Podhale Now :n:

18.10.2009 Polska Ekstral Cracovia Kr 3 - 0 Podhale Now :t:

 

Dodatkowo drużyna z Nowego Targu w ostatnich 10 meczach ligowych z różnymi rywalami wygrywała z takim hc od 9 spotkań. Przy czym należy zaznaczyć, że spotykali się z czołówką ligi (2xSanok, Unia, 2x GKS Tychy,Jastrzębie, Cracovia)

 

Polska Ekstral Ciarko KH S 7 - 6 Podhale Now :t:

19.01.2012 Polska Ekstral Podhale Now 0 - 1 GKS Tychy :t:

15.01.2012 Polska Ekstral Aksam Unia 6 - 2 Podhale Now :t:

13.01.2012 Polska Ekstral Podhale Now 5 - 6d. JKH GKS Jas :t:

10.01.2012 Polska Ekstral TKH Nesta T 3 - 2 Podhale Now :t:

08.01.2012 Polska Ekstral Podhale Now 1 - 5 Ciarko KH S :t:

06.01.2012 Polska Ekstral Zagłębie So 4 - 3d. Podhale Now :t:

06.12.2011 Polska Ekstral Podhale Now 4 - 8 Cracovia Kr :t:

02.12.2011 Polska Ekstral GKS Tychy 2 - 1d. Podhale Now :t:

29.11.2011 Polish Cup Podhale Now 3 - 12 Ciarko KH S :n:

 

Jak widać ostatnie spotkania, pokazują że drużyna z Nowego Targu grając na luzie potrafi osiągnąć dobre rezultaty czego przykładem jest niedawny wynik uzyskany u lidera ligi i nieznaczna przegrana na ostatnie 20 sekund meczu, gdzie drużyna z Nowego Targu mogła się pokusić o dużą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Tychy - JKH Jastrzębie typ GKS Tychy ML kurs 1,62 bukmacher Tobet/ Wynik 5-3 :plus:

 

W stolicy polskiego piwa dojdzie dziś do przysłowiowego meczu o 6pkt. Drużyna GKS-u Tychy podejdzie do tego meczu z nożem na gardle, ponieważ okupują obecnie 5 miejsce i do wymarzonego 4 miejsca gwarantującego udział w play off-ach tracą 2 pkt., co istotne do końca sezonu zasadniczego pozostało tylko 10 spotkań i każde zwycięstwo jest na wagę złota dla tyskiej drużyny. Naprzeciw tyszan stanie natomiast drużyna z Jastrzębia, która zajmuje obecnie 3 lokatę i do goniących ją drużyn z Oświęcimia i Tychów mają odpowiedni 2 i 4 pkt przewagi.

Do GKS-u po kontuzjach wrócili Łukasz Sokół oraz Michał Kotlorz co powinno wzmocnić defensywe tyszan, najprawdopodbniej natomiast nie wystąpi Grzegorz Pasiut. W kadrze Jastrzębia zabraknie natomiast najlepiej punktującego zawodnika Richarda Krala (kontuzja), Marcina Słodczyka i Patryka Koguta.

 

Dlaczego wygra GKS?

-być może najważniejszy mecz w sezonie dla Tyszan, przegrana mocno komplikuje już ich i tak niezbyt dobrą sytuację,

-atut własnego lodowiska,

-brak najlepszego obecnie zawodnika JKH, który niejednokrotnie decydował o losach spotkania,

-lepsza histora bezpośrednich starć,

-JKH jest typową drużyną własnego ldou, na wyjazdach idzie im gorzej.

 

Dlaczego wygra JKH?

- Igor Bobcek w defensywie GKS-u to dramat, dramat, dramat %-)

- nieskuteczność Tychów oraz problemy podczas gry w przewadze,

- większy komfort psychiczny, nie siedzi na nich taka presja jak na zawodnikach GKS,

- 3 wygrane z GKS-em w tym sezonie.

 

Jestem z Tychów, więc być może jestem nieobiektywny w analize tego spotkania, mimo to widzę wiecej atutów po stronie GKS-u. Spodziewam się, zaciętego spotkania w którym gorą bedą gospodarze. Natomiast dla pewności wolę podeprzeć typ dlatego skłaniam się ku opcji ML. Jeżeli, tyszanie nie będą głupio łapać kar i poprawią skuteczność to o wynik spotkania jestem spokojny.

Statystyki z poprzednich spotkań:

 

Podhale-GKS 0-1 Strzały 21-41

GKS-Sanok 2-3 po karnych Strzały 42-40

GKS-Cracovia 0-4 Strzały 33-25

GKS-Unia 3-1 Strzały: 24-47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia Oświęcim-GKS Tychy



27.01.2012 godz. 18.00

typ GKS Tychy Moneyline

kurs 2,15

bukmacher Tobet

 

Wynik meczu 2-4 :plus:

 

W hali przy ul.Chemików 4 dojdzie do arcyważnego pojedynku dla obu drużyn. Stawką spotkania jest walka o 4 lokatę gwarantującą start w play offach. Faworytem bukmacherów jest drużyna gospodarzy co wydaje się być racjonalnym punktem widzenia biorąc po uwagę formę ostatnich spotkań ligowych obu drużyn. Na uwagę zasługują wygrane Oświęcimian na bardzo trudnym terenie Jastrzębia oraz wygraną z aktualnym mistrzem Polski na własnym lodzie. Drużyna z Tychów większość sezonu grała w dużym osłabieniu kadrowym co przekładało się niestety na kiepskie wyniki. Po zmianie trenera z Płachty na Matczaka oraz po powrotach kontuzjowanych zawodników, w zespole można odczuć lekką "chemię" w zespole. O ile w pierwszym meczu z Sanokiem gra drużyny GKS-u wyglądała w stylu :chcemy ale nie możemy oraz minimalnym zwycięstwie na Podhalu przy dużym braku nieskuteczności, drużyn z Tych pokazała charakter w meczu o wszystko z JKH wygrywając 5-3. W tym meczu trener Matczak wprowadził nietypowe roszady w składzie montując 2 piątkę składającą się z 3 centrów: Da Costy, Parzyszka, Pasiuta co okazało się strzałem w 10 ponieważ zdobyli oni 4 z 5 bramek.

 

Co do atmosfery samego spotkania to jest to "święta wojna" pomiędzy tymi drużynami. W hokejowym światku można to uznać za takie mini Gran Derby. Zawodnicy walczą wtedy na każdym centymetrze lodu, a kibice robią gorącą atmosferę zarówno w Tychach jak i w Oświęcimiu. Mecz z kategorii no bet ponieważ każdy wynik jest tutaj możliwy, natomiast w moim odczuciu minimalnie więcej argumentów jest po stronie Tyszan.

 

Dlaczego wygra Unia:

-atut własnego lodowiska,

-stabilna forma,

-brak znaczących osłabień (nie wystąpi tylko Jarosław Kłys, Damian Piotrowicz)

-urodziny kapitana Unii

 

Dlaczego wygra GKS:

-3 wygrane na 4 mecze w starciach bezpośrednich w tym sezonie w tym dwukrotnie na lodzie Oświęcimian (0:2 i 3:4 po karnych)

-praktycznie pełny skład (brak tylko Wanackiego)

-urodziny trenera Matczaka,

-wraca skuteczność wśród napastników GKS-u,

-komfort psychiczny (Wygrana w spotkaniu GKS-Unia 4-1 6 stycznia, gdzie drużyna GKS-u prezentowała się znacznie lepiej od rywali).

-historia h2h:

 

18.11.2011 Polska Ekstral Aksam Unia 3 - 4d. GKS Tychy :t:

25.09.2011 Polska Ekstral Aksam Unia 0 - 2 GKS Tychy :t:

22.02.2011 Polska Ekstral Aksam Unia 2 - 4 GKS Tychy :t:

21.02.2011 Polska Ekstral Aksam Unia 4 - 3 GKS Tychy :n:

30.01.2011 Polska Ekstral Aksam Unia 7 - 1 GKS Tychy :n:

22.12.2010 Polska Ekstral Aksam Unia 1 - 3 GKS Tychy :t:

10.08.2010 Mecze towarzys Aksam Unia 2 - 3 GKS Tychy :t:

19.02.2010 Polska Ekstral Aksam Unia 2 - 5 GKS Tychy :t:

18.10.2009 Polska Ekstral Aksam Unia 3 - 2 GKS Tychy :n:

04.01.2008 Polska Ekstral Aksam Unia 1 - 5 GKS Tychy :t:

 

Prognoza: Wygrana Tychów w opcji Moneyline

stawka 3/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1liga hokeja:

 

Legia Warszawa - HC GKS Katowice typ 2 bukmacher Tobet kurs 1,80// Wynik 2-4 :plus:

 

Na zapleczu ekstraklasy dojdzie do pojedynku pomiędzy drużynami z Warszawy i Katowice. Faworytem tego spotkania jest drużna gości, która dysponuje zdecydowanie lepszym składem oraz infrastrukturą hokejową. Nie ma co się oszukiwać jest to główny faworyt rozgrywek na tym szczeblu i awans do ekstraligi powinien być formalnością. W meczu tym szanse na zwycięstwo poszczególnych drużyn oceniam na 30-70%. Obie drużyny wystąpią w pełnych zestawianiach, drużyna z Katowic miała jeden dzień więcej odpoczynku.

 

Historia spotkań pomiędzy obiema drużynami w tym sezonie:

 

sobota, 22. października 2011 15:30 Legia Warszawa-HC GKS Katowice 2-6 :t:

sobota, 12. listopada 2011 20:00 HC GKS Katowice-Legia Warszawa 6-2 :t:

sobota, 07. stycznia 2012 18:30 HC GKS Katowice-Legia Warszawa 7-5 :t:

 

Bilans dom/wyjazd:

 

Legia dom: 6-0-3

GKS wyjazd: 8-0-1

 

Ostatnie mecze ligowe:

01-22: Legia Warszawa - KS KTH 5:6

01-21: HC GKS Katowice - KS KTH 2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.01.2012 godz: 18:30

Cracovia Kraków - Unia Oświęcim typ Cracovia Moneyline kurs 1,60 Tobet 5/10// Wynik 3-7 :minus: // to jednak zaskoczyli :fp:

 

W Krakowie dojdzie do derbów Małopolski. Obie drużyny zagrają pod presją ponieważ Cracovia po zaskakującej porażce z Podhalem na własnym lodzie, roztrwoniła swoją przewagę punktową do tego stopnia, że każda kolejna porażka może skomplikować ich sytuację w tabeli. Naprzeciw stanie drużyna z Oświęcimia, która po porażce u siebie z Tychami spadła na 4 miejsce, i również w tym przypadku porażka w Krakowie przy zwycięstwie Jastrzębia w Sosnowcu może zepchnąć ich na 5 lokatę. Drużyna z Krakowa ma więcej atutów w tym spotkani: własny lód,wsparcie kibiców, lepszą kadrę zawodników oraz dobry bilans spotkań pomiędzy tymi drużynami gdzie w tym sezonie Cracovia wygrała 3 na 4 spotkania. Reasumując każdy inny wynik niż wygrana Cracovii będzie dla mnie zaskoczeniem.

 

Historia H2H:

 

20.11.2011 Polska Ekstral Cracovia Kr 3 - 2 Aksam Unia :t:

27.09.2011 Polska Ekstral Cracovia Kr 4 - 0 Aksam Unia :t:

28.01.2011 Polska Ekstral Cracovia Kr 8 - 2 Aksam Unia :t:

02.11.2010 Polish Cup Cracovia Kr 8 - 5 Aksam Unia :t:

21.09.2010 Polska Ekstral Cracovia Kr 1 - 3 Aksam Unia :n:

11.10.2009 Polska Ekstral Cracovia Kr 9 - 5 Aksam Unia :t:

06.01.2008 Polska Ekstral Cracovia Kr 4 - 1 Aksam Unia :t:

23.10.2007 Polska Ekstral Cracovia Kr 7 - 2 Aksam Unia :t:

17.09.2006 Polska Ekstral Cracovia Kr 5 - 4 Aksam Unia :t:

03.02.2006 Polska Ekstral Cracovia Kr 0 - 1 Aksam Unia :n:

 

Spotkania w tym sezonie:

 

Unia - Kraków 6:3 :n:

Kraków - Unia 3:2 :t:

Unia - Kraków 3:4 :t:

Kraków - Unia 4:0 :t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.01.2012 godz. 18:00

Podhale - Toruń 1 1,75 bet at home // Wynik 5-3 :plus:

 

W Nowym Targu dojdzie do walki o 7 lokatę w PLH. Nie ma to co prawda wiekszego znaczenia ponieważ obie druzyny i tak spotkają się w walce o utrzymanie, natomiast zwycięstwo w tym meczu może mieć podłoże psychologiczne i komfort przed fazą play out.

Drużyna Podhala dawno nie zaznała zwycięstwa na własnym lodzie i właśnie dziś nadarza się świetna sytuacja poprawić ten stan rzeczy. W dzisiejszym spotkaniu do składu Podhala wracają ważni zawodnicy: Rafał Ćwikła, Sebastian Łabuz i Rafał Dutka. Liczę, że zmotywowani gracze Podhala będą dziś gryźć lód jak w spotkaniach z Sanokiem i Cracovia.

Osłabienia w drużynach:

Podhale: Mariusz Jastrzębski, Kasper Bryniczka, Dominik Cecuła

Toruń: Paweł Połącarz, Daniel Minge, Kamil Kalinowski, Tomasz Witkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.01.2012 godz. 18:00

Zagłębie Sosnowiec - Unia Oświęcim typ 2 kurs 1,45 Expekt // Wynik 1-2 :plus:

 

Starcie dwóch przeciwstawnych biegunów. Po jednej stronie czekające już na walkę o utrzymanie Zagłębie, po drugiej drużyna Unii dla której 3pkt w tym meczu to konieczność. O ile w meczu z Tychami u siebie Oświęcimianie zagrali słabo, o tyle na lodowisku Cracovii pokazali lwi pazur i wywieźli w pełni zasłużone zwycięstwo. Zagłębie jest chyba najbardziej nieobliczalną drużyną w tej lidze ponieważ spłatali już wiele figli. Myślę, że tutaj jednak zwycięży sportowa rywalizacja i wygra drużyna będąca aktualnie w lepszej dyspozycji i o lepszym potencjale. Warto nadmienić również, że w dzisiejszym spotkaniu zabraknie dwóch ważnych graczy Zagłębia: Martina Voznika i Karela Hornego. W drużynie Unii zabraknie tylko Jarosława Kłysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie

Data: 03.02. 2012. Godzina: 18:00

Spotkanie: GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec – under/over 6,5 gola

Typ: Over

Kurs: 1,99

Bukmacher: PinnacleSports

 

Przed nami 37 kolejka Polskiej ligi hokeja na lodzie w meczu, który wybrałem Tyski GKS podejmie na swoim lodzie Zagłębie Sosnowiec. Po 36 kolejkach GKS jest na 5 miejscu w tabeli z 66 punktami i bilansem bramkowym 116-85 i ma tyle samo punktów co 4 w tabeli zespół z Jastrzębia a jak wiadomo tylko 4 pierwsze zespoły zagrają o medale po sezonie zasadniczym więc Tychy muszą dziś wygrać i to za 3 punkty inaczej będzie bardzo ciężko o załapanie się do czwórki, natomiast Zagłębie zajmuje 6 pozycję w tabeli z 36 punktami i bilansem bramkowym 108-155 i tak naprawdę nie gra już o nic bo wyżej już w tabeli nie będzie, niżej też już na 99,9% nie bo ma przewagę 14 punktów nad 7 Toruniem a do końca rozgrywek zostało tylko 6 kolejek. Tak więc dziś Tychy wygrać muszą za 3 punkty i wygrają, pomimo, że bilans w tym sezonie jest korzystny dla Zagłębia, które wygrało 3:1, 4:2 w Sosnowcu i 6:3 w Tychach przegrywając 4:6 w Sosnowcu oraz 8:3 w Tychach, pomimo tego, że mecze Zagłębia z Tychami mają swoją otoczkę i smaczek i nigdy nikt nie odpuszcza i walka jest na całego to dziś myślę, że Zagłębie przegra wysoko ten mecz i typuje overa 6,5 gola po bardzo dobrym kursie 1,99 jaki w tym momencie oferuje Pinnacle, w 2 dotychczasowych meczach w Tychach padało bardzo dużo goli 9 i 11 pomiędzy tymi zespołami i dziś również powinna zostać spokojnie przekroczona linia 6,5 gola i spodziewam się tu wyniku 6-2 6-3 dla GKS-u, który ma full skład jeśli chodzi o ofensywę na dzisiejszy mecz i przystąpi do tego meczu niezwykle zmotywowany, nie zagra tylko obrońca Tomasz Jakesz, w Zagłębiu nie zagrają 2 napastnicy ważni Martin Voznik i Karel Horny, ale ja tu liczę przede wszystkim na GKS, że będzie strzelał gole, chodź Zagłębie spokojnie strzeli z 2 gole i wspomoże overa. Do tego w niedzielę Zagłębie ma mecz z Cracovią, której najbardziej nie lubi w lidze i może dziś odpuścić trochę GKS-owi, by siły zebrać na niedzielę i za wszelką cenę spróbować urwać punkty Craxie by utrudnić im wejście do 4. Tak więc ja dziś spodziewam się spokojnej wygranej Tyszan i sporej ilości goli i typuje na swojego pewniaka dnia over 6,5 gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03.02. 19:00 Unia Oświęcim - KH Sanok Unia ML 1,72 Tobet Wynik 3:4

:minus:

Do kolejnego ważnego spotkania z punktu widzenia drużyny z Oświęcimia dojdzie dziś na ich własnym lodzie. Jak pokazuje historia spotkań pomiędzy tymi drużynami, zdecydowanie wolą one zdobywać punkty na własnym podwórku (Sanok 3 zwycięstwa u siebie, Unia 2)

Jestem przekonany, że drużyna z Sanoka nie da z siebie w tym meczu 100%. Do play off zostało już niewiele kolejek i każda rozsądna drużyna, na ich miejscu oszczędzałaby siły a sami zawodnicy będą uważać, żeby głupio złapana kontuzja nie wyeliminowała ich z dalszych rozgrywek. Przykład takiej gry można było obejrzeć w meczu Sanoka z Podhalem zakończonym zwycięstwem 7:6, gdzie w poprzednich meczach drużyna z Sanoka grająca z pełnym zaangażowaniem deklasowała tych samych rywali wynikami w stylu 13:1 i 10:1.

Drużyna Unii powinna rzucić się na rywali już od pierwszych minut z wysokim pressinigem, który zaprezentowali w Krakowie z tamtejszą Cracovią. W poprzednich kolejkach obie drużyny odniosły minimalne zwycięstwa: Unia wygrała w Sosnowcu 2:1, natomiast Sanok wygrał u siebie po dogrywce z Jastrzębiem 2:1.

O tym, że Unia jest groźna na własnym lodzie nie muszę chyba nikogo przekonywać, także nawet w przypadku gdyby moje przeczucia okazały się niesłuszne w stosunku mniejszego zaangażowania Sanoczan, myślę że jest ona w stanie spokojnie przechylić szalę tego spotkania na swoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SztJMYDQ-2ZdOOyVm.pngCracovia Kraków - KH Sanok GOfxrOoF-EZZsgEKq.png

07.02.2012 godz. 18:30

Typ: Cracovia Moneyline

Kurs: 1,57

Bukmacher: Tobet

Wynik: 4-1 :plus:

 

 

W Krakowie dojdzie do pojedynku lidera z wiceliderem tabeli. W obecnym sezonie drużyna z Sanoka posiada patent na drużynę Cracovii, ponieważ w 5 meczach 5-krotnie odnosili zwycięstwa z krakusami. Dziś jednak spodziewam się trochę innego scenariuszu. Po serii słabych spotkań drużyna Cracovii potrzebuje dzisiejszych punktów jak ryba wody, ponieważ druga lokata, to tylko 1pkt przewagi nad 4 w tabeli GKS-em Tychy oraz 2 pkt nad 5 Unią Oświęcim. Drużyna z Sanoka natomiast ma już zapewniony start w fazie play off, i ostatnie kolejki sezonu zasadniczego traktuje już raczej z przymrużeniem oka, gdzie w ostatniej kolejce na własnym lodzie Sanoczanie ulegli GKS-owi Tychy, grając mocno okrojonym składem i 2 bramkarzem, a większość bukmacherów dość szybko ściągnęło wtedy to spotkanie z ofert. Dzisiaj co prawda, desygnowany do gry jest podstawowy skład, mimo to liczę że zawodnicy będą już myślami przy pierwszym meczu fazy play off i nie dadzą z siebie 100% w tym meczu.

 

Osłabienia:

Cracovia: Nick Sucharski, Łukasz Wilczek, Daniel Laszkiewicz, Tuomas Immonen

Sanok: Roman Guriczan, Michał Radwański, Dawid Maciejewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH Zagłębie Sosnowiec - Nesta Toruń godz. 18:00

typ: 1

kurs: 2,00

Buk: Tobet

 

Dzisiaj w Sosnowcu Zagłebie podejmować będzie przedostatnią w tabeli Nesta Toruń. Dla mnie faworytem tego spotkania są gospodarze. Oba zespoły walczą o utrzymanie,Zagłebie do tej pory wygrało 14 spotkań 24 przegrali. Ich rywal z Torunia jest zupełnie bez formy mają na swoim koncie zaledwie 6 zwycięstw i 32 porażki. Strzelają bardzo mało goli,zaledwie 87 najmniej z całej ligi oraz tracą najwięcej bo aż 210. Ostatnie 6 meczy hokeistów z Torunia to same porażki kolejno:

05/02/2012 Extraliga Nesta vs. GKS J. P - 2:3

03/02/2012 Extraliga Nesta vs. Cracovia P - 0:6

31/01/2012 Extraliga Podhale vs. Nesta P - 5:3

29/01/2012 Extraliga Tychy vs. Nesta P - 5:2

27/01/2012 Extraliga Nesta vs. Sanok P - 4:7

24/01/2012 Extraliga Unia vs. Nesta P - 7:3

Przegrywają z każdym nawet najsłabszym Podhalem,w ostatnim spotkaniu tych drużyn w Sosnowcu,który odbył się w grudniu padł wynik 3-2 dla gospodarzy. Myslę,że dzisiaj również wygra Zagłebię.

W ostatniej kolejce zespół gospodarzy pokonał po dogrywce wicelidera Cracovię,myślę że są podbudowani tym zwycięstwem i powinni pokonać słabo prezentujący się obecnie zespół z Torunia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Spotkanie:

K28fuXub-hEG7MLS7.png JKH Jastrzębie - GKS Tychy Ol2WB8cb-pSwBzbpK.png

Data: 09.02.2012 godz. 18:00

Typ: GKS Tychy ML

kurs: 2,05

bukmacher: Bet365

 

Na Jastrzębskim lodowisku dojdzie do spotkania dwóch GKS-ów. Starcia obu drużyn są zawsze bardzo zacięte i o zwycięstwie decydują niewielkie detale. W tym sezonie drużynie JKH odpowiadała gra z tyską drużyną - 3 zwycięstwa JKH oraz 2 porażki. Jest tylko jeden mały szczegół - bilans 3-1 JKH uzyskało z drużyną prowadzoną przez Jacka Płachtę, byłego szkolniowca GKS-u Tychy, który podał się do dymisji. Obecna kadra prowadzona przez Wojciecha Matczaka to całkiem inny zespół. 7 zwycięstw oraz 2 porażki przy czym porażki z Sanokiem po karnych oraz w Krakowie 2-1. W tym sezonie kadra Matczaka miała okazje spotkać sie z JKH na własnym lodzie, gdzie wygrali tyszanie 5-3. Wynik nie odzwierciedla przewagi tyskiej drużyny, która była spora. Dziś do kadry JKH wraca ich czołowy napastnik Richard Kral. Myślę jednak, że po powrocie po kontuzji to nie będzie ten sam zawodnik, który jeszcze niedawno zachwycał jastrzębskich kibiców swoją niebanalną techniką i skutecznością. W drużynie GKS-u Tychy zabraknie dziś Tomasa Jakesa jednego z lepszych obrońców w zespole.

Ostatnie wyniki JKH nie powalają, sromotna porażka 7-0 w Oświęcimiu oraz minimalne zwycięstwo w Toruniu 3-2 pokazują dobitnie, że drużyna ta przechodzi spory kryzys i osobiście nie wierzę, że wygrają dziś ze zdecydowanie lepszym w ostatnich kolejkach GKS-em Tychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...