Skocz do zawartości

Kiedy wchodzi nowa ustawa?


Sotev

Rekomendowane odpowiedzi


w Dzienniku Ustaw jest od 29.06

 

oto ustawa:

 

http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2011134077901.pdf

 

 

 

moze lepiej wypisac jakie kasyna/buki/poksy zamykają sie na Polske :)

 

z tego co się orientuje na teraz z buków

 

to na pewno Ladbrokes i chyba myBet oraz Betway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko Betsson

 

Uprzejmie informujemy, że usługi świadczone są w rzeczywistości poza granicami Polski i zgodne są z Artykułem 49 traktatu o swobodzie przepływu osób, usług i kapitału na terenie Unii Europejskiej.

Zgodnie z prawem UE, podmiot z innego kraju członkowsiego (Malta) może świadczyć usługi w innym kraju członkowskim (Polska) bez potrzeby posiadania w nim jakiegokolwiek stałego zakładu pracy/filii/przedstawicielstwa.

Poza tym w Polsce nie ma prawa, na podstawie którego ktokolwiek może mieć wgląd w nasze konto bankowe bez toczącego się postępowania i żadania sądu lub prokuratora.

Również nie istnieje prawo, które zezwala na blokowanie licencjonowanych serwisów zajmujących się e-rozrywką na terenie Uni Europejskiej lub monitorowanie ich Użytkowników.

Chcielibyśmy zauważyć, że w związku z naszą standardową procedurą bezpieczenstwa może Pan zostać poproszony o przesłanie dokumentów jak np. wyciąg z konta bankowego/ karty kredytowej. Zapewniamy, że nie mamy wglądu w dane na Pan koncie bankowym i jedyne informcje jakie nas interesują to widoczne dane właściciela konta/ karty oraz numer konta - watrości liczbowe mogą zostać zakryte.

 

 

Stanowisko Expekt:

 

Cezary: Na chwile obecna nie bedziemy blokowac kont.

Cezary: Expekt bedzie nadal oferowal swoje uslugi na polskim rynku. Srodki pieniezne graczy w naszym serwisie sa bezpieczne, a ich dostep do kont pozostaje taki, jak dotychczas, bez zadnych zmian. Prawa naszych klientow sa chronione zgodnie z regulacjami Malta Lotteries and Gaming Authority. Malta jest czlonkiem Unii Europejskiej.

: a co z jawnością danych osobowych

Cezary: Nie jestem prawnikiem, dlatego nie jestem uprawniony do udzielania tak szczegolowych danych.

: czyli na dzień dzisiejszy nic się nie zmienia ?

Cezary: Wszystko pozostaje tak jak bylo.

Cezary: obowiazuje nas prawo Unijne

Cezary: ktore jest ponad prawem Polski

 

 

A optymistyczne dla nas wiadomości napływają z Europy. Dzisiaj EGBA (European Gaming and betting association) wydała oświadczenie dotyczące niedawnego wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dotyczącego prawa francuskiego odnoszącego się do hazardu online (głównie chodzi o wyścigi koni). Trybunał po raz kolejny wydał wyrok, w którym potwierdza, że państwa członkowskie Unii Europejskiej mają prawo do państwowego monopolu w dziedzinie hazardu jeśli w społeczeństwie istnieją rzeczywiste problemy hazardowe i konieczna jest ochrona interesu społecznego. Jednak państwa członkowskie nie mogą zamykać swoich rynków hazardowych jeśli w tym samym czasie monopolista państwowy prowadzi agresywną kampanię reklamową oferowanych przez siebie produktów. Nie da się chyba ukryć, że reklamowa działalność Totalizatora Sportowego z pewnością jest bardzo agresywna.

 

Sama informacja o wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości nie byłaby być może tak istotna dla sytuacji pokera w Polsce, gdyby nie informacje do jakich dotarliśmy. Jak udało nam się dowiedzieć zarówno EGBA jak i jej poszczególni członkowie już się zwrócili, lub mają w planach uczynić to w najbliższym czasie, do Komisji Europejskiej z wnioskami o bliższe przyjrzenie się polskiej ustawie hazardowej.

 

Jednym z zastrzeżeń zgłaszanych przez EGBA i jej członków jest to, że pierwotna wersja ustawy (z listopada 2009 r.) nie była notyfikowana przez KE. Procedurę notyfikacji przeszedł dopiero draft nowelizacji dotyczącej internetu, który był bazą dla właśnie przyjętej nowelizacji. Jak twierdzą zainteresowani oznacza to, że wchodząca w życie nowelizacja jest oparta na prawie uchwalonym bez zgody KE, a zawierającym przepisy techniczne wymagające notyfikacji.

 

Nie jest to jeszcze pozytywny przełom w sprawie sytuacji prawnej pokera w Polsce, ale są to z pewnością dwie dobre wiadomości, które pozwalają przypuszczać, że polskie władze zostaną w końcu zmuszone do kolejnej nowelizacji ustawy hazardowej. Tym razem w taki sposób, aby spełniać już wymogi Unii Europejskiej i być może w racjonalny sposób uregulować rynek gier online w Polsce.

 

(źródło: pokertexas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś będzie grał w buku za granicą i ta kasa nie będzie wpływała na konta Polskie to ta ustawa chyba może mu zrobić jedno wielkie G jeśli Trybunał Sprawiedliwości przyjął, że legalne jest granie. Dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli ktoś będzie grał w buku za granicą i ta kasa nie będzie wpływała na konta Polskie to ta ustawa chyba może mu zrobić jedno wielkie G jeśli Trybunał Sprawiedliwości przyjął, że legalne jest granie. Dobrze rozumiem ?

 

Tutaj znajdziesz kilka sensownych postów o tej ustawie...

 

http://obstawianie.com/problemy-wasyla-vt119425,25.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stanowisko Betsson

 

 

Drogi Użytkowniku,

 

Uprzedzając wszelkie plotki i niepotwierdzone informacje, chcielibyśmy zapewnić Cię, iż Betsson nie planuje zaprzestania świadczenia swoich usług dla polskich klientów.

 

Betsson od 2004 roku posiada licencję zezwalającą na świadczenie gier i zakładów w Unii Europejskiej zgodnie z jej traktatami. Tym samym Betsson jest uprawniony do oferowania swoich usług we wszystkich państwach członkowskich, w których ograniczenia w tym zakresie nie zostały notyfikowane przez UE. Polska ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych takiej notyfikacji nie posiada i w odczuciu Betssona nie jest zgodna z prawem Unijnym.

 

Betsson jest regularnie audytowany przez jedną z największych firm audytorskich na świecie (PricewaterhouseCoopers), a spółka, do której należy jest notowana na giełdzie w Sztokholmie.

 

Tradycyjnie przypominamy, że środki finansowe na Twoim koncie są jak zawsze w pełni bezpieczne, a Twoje dane są szyfrowane i pod żadnym pozorem nieudostępniane podmiotom zewnętrznym.

 

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszą polską obsługą klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

stanowisko Scandic Bookmakers

 

 

Szanowni Klienci,

W związku z wejściem w życie nowelizacji Ustawy Hazardowej informujemy, iż Scandic Bookmakers całkowicie wstrzymuje świadczenie usług dla użytkowników z Polski. Od dnia 25.08.2011 nie będzie możliwości dokonywania depozytów również za pomocą serwisów Moneybookers oraz Neteller. Wszyscy użytkownicy posiadający jakiekolwiek środki na swoim koncie proszeni są o dokonanie zlecenia ich wypłaty. Klienci, którzy dokonywali wszystkich swoich depozytów przy pomocy wpłaty na konto bankowe mogą wypłacić środki na konto bankowe, o ile zlecenie wypłaty nastąpi do dnia 28.08.2011 do godziny 23:30. Po tym terminie wypłata będzie możliwa wyłącznie za pośrednictwem serwisów Moneybookers oraz Neteller.

Pozdrawiamy,

Scandic Bookmakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma Obywatelska i jej wiceminister Jacek Kapica nie próżnują w kwestii hazardu internetowego. Po tym, jak większość bukmacherów naziemnych złożyła wniosek o licencję na organizowanie zakładów wzajemnych w Internecie (12% podatek od stawki przy jednoczesnym zakazie reklamy i wielu innych totalnie niekonkurencyjnych zapisach), teraz pojawia się informacja, która powinna typerom zamierzającym korzystać z STS online, Fortuna online itd. dać wiele do myślenia. Ministerstwo Finansów rozpoczęło pracę nad prawem przewidującym rozszerzenie zakresu informacji sporządzanych na temat zakładów wzajemnych dla naczelników urzędów celnych rozszerzenie zakresu informacji sporządzanych na temat zakładów wzajemnych dla naczelników urzędów celnych o dane związane z zawieraniem zakładów wzajemnych przez Internet.

Podmioty urządzające zakłady wzajemne przez Internet będą miały obowiązek przesyłania informacji o wpłatach, wypłaconych lub wydanych wygranych naczelnikowi urzędu celnego właściwemu ze względu na siedzibę podmiotu. Według ministerstwa takie rozwiązanie pozwoli na powiązanie ewentualnych kontroli z miejscem wykonywania czynności. Informacje o sumie wpłat, sumie wypłaconych i wydanych wygranych w sieci mają być przesyłane w terminie dziesięciu dni od zakończenia miesiąca, którego dotyczą. Co to tak naprawdę oznacza w praktyce?

Funkcjonariusze Służby Celnej wedle nowej ustawy hazardowej mają już dostęp do danych telekomunikacyjnych operatorów telekomunikacyjnych (na ich koszt) oraz możliwość blokady rachunku skok (na 72 h) i bankowego. Nowy projekt legislacyjny MF określający sposób przekazywania informacji Generalnego Inspektorowi Informacji Finansowej pozwala Służbie Celnej nie tylko sprawdzić podatników korzystających z hazardu internetowego pod kątem ich ewentualnej gry u nielegalnych operatorów, ale również umożliwia skontrolowanie ich kont bankowych w taki spobób, który pozwoli na sprawdzenie nie tylko przelewów z takich gier. Fiskus otrzyma także informacje np. o darowiznach, które powinny być opodatkowane.

Zamierzamy monitorować przelewy bankowe na konta organizatorów gier w internecie i z tych kont na konta uczestników gier – podkreśla Jacek Kapica, wiceminister finansów odpowiedzialny za nową ustawę hazardową. W praktyce oznacza to, że osoba, która będzie korzystać z hazardu internetowego, zostanie sprawdzona przez kontrolę celną i skarbową. Głównymi informacjami dla fiskusa o transakcjach podatnika będą jego przelewy bankowe. Takie przepisy zawiera znowelizowana ustawa hazardowa. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów, kontrola w tym zakresie ma być szczegółowa, co ma pozwolić na szybkie wykrywanie nieprawidłowości. Zdaniem ekspertów taka procedura może spowodować, że nie tylko będą wykrywani hazardziści, ale również podatnicy dokonujący innych transakcji, np. darowizn między rodziną (zwolniona jest z podatku najbliższa rodzina, ale trzeba taką darowiznę zgłosić do urzędu skarbowego) czy znajomymi, którzy nie zgłaszają ich do opodatkowania. Jednym słowem: pełna inwigilacja! Fiskus, pod płaszczykiem walki z nielegalnym hazardem internetowym, dostanie świetne narzędzie do wykrywania różnych działań podatników, które powinny skutkować odprowadzaniem podatków.

Główny Inspektor kontroli skarbowej (GIKS) bedzie zatem całkowicie współdziałał w tej kwestii ze Służbą Celną. Zgodnie z obecną ustawą o kontroli skarbowej oraz ustawie o Służbie Celnej, urzędy kontroli skarbowej oraz celne i tak już mają np. możliwość wystąpienia do banku z wnioskiem o informacje o rachunku bankowym oraz jego obrotach – jednak co do zasady wyłącznie w związku z wszczętym postępowaniem o przestępstwo i wykroczenia (skarbowe) lub gdy w trakcie postępowania kontrolnego osoba kontrolowana nie udostępni takich danych z własnej woli. Pretekst tropienia hazardu internetowego oznaczać będzie jednak szerszy krąg badanych rachunków bankowych oraz transakcji. Wykrywanie większych przelewów i opodatkowanie ich jako darowizny może rzeczywiście wystąpić jako efekt uboczny lub tzw. efekt skali – więcej kontrolowanych rachunków oznacza większe prawdopodobieństwo wykrycia nieprawidłowości – stwierdza prawnik Tomasz Piekielnik.

Na koniec, jedna bardzo ważna rada dla wszystkich grających u bukmacherów internetowych: nie wypłacajcie wygranych na konta bankowe! Nie ułatwiajcie pracy ludziom Kapicy!

Prawnik Arkadiusz Michaliszyn w rozmowe z Gazetą prawną,pod koniec 2009r. kiedy pierwsza nowalizacja ustawy hazadowej była przyjmowana, mówił że władze polskie nie mają możliwości kontroli internetowych firm hazardowych z siedzibą w różnych egzotycznych jurysdykcjach, dlatego sankcja karna zostanie nałożona na uczestnika takiej gry, a wyciąg z rachunku bankowego jest jedynym łącznikiem pomiędzy uczestnikiem gry a internetowym bukmacherem oraz jedynym dowodem uczestnictwa w nielegalnym przedsięwzięciu. Czy organom uda się w ten sposób wytropić kilkaset tysięcy Polaków grających przez internet? Szczerze w to wątpię. Urząd musiałby: zidentyfikować gracza, zidentyfikować jego rachunek bankowy, wykazać, że dany przelew dokonany jest w związku z nielegalną grą hazardową - podsumowuje Arkadiusz Michaliszyn.

Po drugie, trzeba się zastanowić, czy warto w ogóle korzystać z usług bukmacherów internetowych (STS online, Fortuna online) posiadających licencję Ministerstwa Finansów? Skoro mają one obowiązek współpracy z Urzędem Skarbowy, to tak jakby pójść do funkcjonariusza i poprosić o kontrolę swojej gry u tego buka, wszystkich przelewów na kontach bankowych i co najważniejsze, zasugerować mu, że jesteśmy graczem bukmacherskim, a więc jest duża szansa...że gramy też u bukmachera internetowego bez licencji od polskiego MF!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...