Skocz do zawartości

---perpan---

Transfery, newsy itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy mistrza Finlandii:

HJK zdobył po raz trzeci z rzędu tytuł mistrza Finlandii. Klub z Helsinek wygrał w meczu 28. kolejki z IFK Mariehamn 2-0 i zapewnił sobie 24. tytuł w historii.

Wicelider tabeli Inter Turku ma sześć meczów do rozegrania i aż 21 punktów straty do lidera.

Piłkarzem klubu z Helsinek jest Jari Litmanen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Charlie Davies,który występował dotychczas w Sochaux, podpisał umowę z duńskim Randers

26-letni napastnik doszedł wcześniej do porozumienia z francuskim klubem w sprawie

rozwiązania swojego kontraktu.

Davies uległ przeszło dwa lata temu wypadkowi samochodowemu, po którym czekała go

długa rehabilitacja. Od tego czasu rozegrał zaledwie dwa mecze w barwach Sochaux, a ostatni

sezon spędził na wypożyczeniu w amerykańskim DC United.

Randers jest beniaminkiem duńskiej SAS Ligaen. Jak spekulują dziennikarze, dzięki

transferowi do Skandynawii Davies będzie mieć szansę na przebicie się do wyjściowego składu.

goal.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polak zagra w islandzkiej ekstraklasie

25-letni obrońca Tomasz Łuba przedłużył wygasający w październiku kontrakt z islandzkim UMF Víkingur Ólafsvík i pozostanie w tym klubie również w przyszłym sezonie. Będzie to debiutancki sezon jego klubu na szczeblu islandzkiej ekstraklasy.

Łuba gra na Islandii od czterech lat. Pierwsze dwa sezony spędził w 2. deild (trzeci poziom) - w Reynir Sandgerði i w Víkingurze. Z tym drugim klubem wywalczył najpierw awans do 1. deild (drugi poziom), a w tym roku do Pepsi-deild (pierwszy poziom). Przed wyjazdem z kraju reprezentował barwy ŁKS-u Łomża i Wisły Płock - w obydwu klubach grał na zapleczu ekstraklasy.

W minionym sezonie Polak rozegrał 21 meczów ligowych.

Walczyć trenować Chojnice muszą panować!

MKS Chojniczanka Chojnice!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piłkarz Wolfsburga wypożyczony do Danii

Rasmus Jönsson, szwedzki napastnik VfL Wolfsburg, przenosi się do duńskiego Aalborg BK. 23-letni zawodnik spędzi tam sezon na wypożyczeniu.

Jönsson trafił do Wolfsburga latem 2011 roku i od tamtego czasu wystąpił w 17 ligowych meczach. W międzyczasie był też wypożyczony do drugoligowego FSV Frankfurt.

goal.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Valenciennes do Odense

Pomocnik Valenciennes Dusan Djuric został wypożyczony do duńskiego Odense. Szwed w ostatnim czasie zmagał się z licznymi kontuzjami, które nie pozwoliły mu zaistnieć we francuskim zespole, do którego trafił w styczniu 2012 roku z FC Zurich.

28-latek w drużynie Valenciennes zdołał rozegrać zaledwie pięć spotkań w Ligue 1. W poprzednim sezonie ani razu nie pojawił się na boisku.

- Jestem bardzo szczęśliwy z przejścia tutaj. To nowa szansa dla mnie. Jestem w pełni gotowy do gry - powiedział Djurić.

goal.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jorgensen przechodzi do Kopenhagi

Mathias Jorgensen kończy swoją nieudaną przygodę z PSV Eindhoven i przenosi się do swojego byłego klubu, FC Kopenhagi. Duńczyk opuścił zgrupowanie Boeren w Austrii i wkrótce przejdzie badania medyczne.

Jeśli zawodnik pozytywnie przejdzie testy medyczne, podpisze umowę na najbliższe trzy sezony. Wcześniej kluby osiągnęły porozumienie w sprawie warunków transferu.

24-latek trafił do Eindhoven w lipcu 2012 roku i przez dwa sezony wystąpił w zaledwie 23 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

goal.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie: Doblas w HJK

Toni Doblas został nowy bramkarzem HJK Helsinki.

34-latek podpisał z mistrzami Finlandii roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Doblas ma być zastępcą Michaela Tørnesa, który doznał niedawno poważnego urazu, wyłączającego go z gry na dłuższy czas.

- Jestem szczęśliwy, ponieważ jest to dla mnie wielka szansa. Trafiłem do dobrego zespołu, o którym słyszałem wiele pozytywnych opinii. Jest to największy klub w Finlandii, który może pokazać się w Europie w tym sezonie. Bardzo chciałbym im w tym pomóc - stwierdził były bramkarz Napoli.

Doblas większość kariery spędził w Hiszpanii, grając dla m.in. Saragossy, Betisu czy Xerez. W 2013 roku obrał dość egzotyczny kierunek i został bramkarzem azerskiego Xəzəru Lenkoran, w którym rozegrał siedem spotkań ligowych. W zeszłym sezonie został na krótko zakontraktowany przez Napoli, gdzie udało mu się dwukrotnie pojawić na boiskach Serie A.

Oficjalnie: Dwaliszwili w Odense

Zgodnie z przewidywaniami, Wladimer Dwaliszwili podpisał dwuletni kontrakt z duńskim Odense Boldklub.

Gruzin do nowego klubu trafił na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa. W OB będzie grał w koszulce z numerem 13.

- Nie jest tajemnicą, że bardzo staraliśmy się o wzmocnienie naszego ataku. Zespół zasilił ostatnio Thomas Mikkelsen, a teraz Dwaliszwili. Wladimer to bardzo ciekawy zawodnik, który przyciągnął uwagę wielu klubów, dlatego cieszymy się, że wybrał właśnie naszą ofertę. Ten zawodnik posiada doświadczenie z gry w Izraelu i Polsce, które może okazać się niezwykle ważne podczas gry w lidze duńskiej - powiedział dyrektor sportowy Odense, Jesper Hansen.

28-latek w barwach mistrza Polski w sezonie 2013/14 strzelił 15 ligowych bramek. Jest też reprezentantem Gruzji.

Oficjalnie: Moberg Karlsson w Nordsjaelland

Zawodnik Sunderland AFC David Moberg Karlsson zasilił szeregi FC Nordsjaelland.

Skrzydłowy podpisał czteroletnią umowę z duńskim klubem. Cena zapłacona przez nowego pracodawcę nie została ujawniona.

Etap kariery w ekipie "Czarnych Kotów" nie może być pomyślnie wspominany przez Moberga Karlssona. Piłkarz pozyskany w poprzednim letnim oknie transferowym zaliczył tylko jeden występ dla Sunderlandu. W styczniu został wypożyczony do szkockiego Kilmarnock, a tam również był zawodnikiem głębokich rezerw.

- Nie mam wątpliwości, że to dla mnie dobry ruch. Nie mogę doczekać się, kiedy poznam nowych klubowych przyjaciół i zacznę sezon. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o klubie, przede wszystkim o stawianiu na młodych piłkarzy. To jest dla mnie ważne - oznajmił skrzydłowy.

transfery.info

pre_1417615469__united.jpg

Wkrótce czerwona część Manchesteru się odrodzi...

„Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi” - Winston Churchill

,,Głupich nigdzie na świecie nie brak, a szczególnie w tym kraju!" - Bogusław Radziwiłł

I - Pewniak Dnia Styczeń 2014

I, KS - Liga Ekspertów III

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

I - Typer Miesiąca Październik 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie: Agger w Brøndby

b900c16660a89714f9f035e331fe7b1f.jpg

Daniel Agger jest nowym zawodnikiem Brøndby.

Tym samym środkowy obrońca wraca do Kopenhagi po ośmiu latach spędzonych w Liverpolu, w którego barwach rozegrał 175 meczów w Premier League. Kwota transferu wedle nieoficjalnych informacji zamknęła się w trzech milionach funtów.

29-latek w tym sezonie nie miałby większych szans na regularne występy w zespole Brendana Rodgersa. Pomimo tego transfer jest sporym zaskoczeniem, bowiem wcześniej Duńczykiem interesowały się największe kluby Europy. Ten jednak ostatecznie zdecydował się na powrót do klubu, w którym się wychowywał.

Agger jest reprezentantem Danii. Do tej pory zagrał w 64 spotkaniach, strzelił 11 bramek.

transfery.info

,,Głupich nigdzie na świecie nie brak, a szczególnie w tym kraju!" - Bogusław Radziwiłł

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie: Bangura w AIK

7b2ab5849a65a720ccc3fe1b712e2664.JPG

Mohamed Bangura został nowym zawodnikiem AIK Solna, wiążąc się kontraktem do 2016 roku z opcją przedłużenia o rok.

Dla reprezentanta Sierra Leone jest to już drugi powrót do zespołu z Friends Arena. W AIK występował w sezonie 2010/2011. Dobre występy zaowocowały transferem do Celtiku Glasgow, jednak tam nie spełnił oczekiwań i dwukrotnie był wypożyczany, najpierw w sierpniu 2012 roku do klubu z Solny na pół roku, a następnie na rok przeniósł się do Elfsborga.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie dołączyłem do tego klubu. Wiem, że zawiodłem wielu kibiców, kiedy zdecydowałem się na przejście do Elfsborga i to nie jest przyjemne uczucie, kiedy wiesz, że część zawiodłeś. Teraz jestem trochę starszy, ale i mądrzejszy, dlatego zdecydowałem się na powrót. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc AIK i moim kolegom w zdobywaniu tytułów - powiedział napastnik.

Ostatnio występował w İstanbul BB. W barwach drużyny z Süper Lig rozegrał zaledwie osiem spotkań, w których nie zdobył ani jednej bramki.

Źródło: AIK Solna

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie: Etuhu w AIK

Dickson Etuhu został nowym piłkarzem AIK Solna. Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt. 32-letni pomocnik to dwudziestokrotny reprezentant Nigerii, z którą w 2010 roku wystąpił na Mundialu w RPA. Od końca czerwca pozostawał bez klubu, po tym jak wygasł jego kontrakt z Blackburn Rovers. Etuhu przez całą swoją karierę był związany z angielskimi klubami. W przeszłości grał jeszcze w Manchesterze City, Preston North End, Norwich, Sunderlandzie i Fulham.

Teraz zdecydował się na podpisanie kontraktu z ekipą ze szwedzkiej ekstraklasy. Sam zawodnik nie ukrywa, że nie może się doczekać gry w barwach "Gryzoni":

- Wiele czynników złożyło się na moją decyzję. Największy wpływ miały na pewno ambicja i charakter tego klubu. Szybko doszedłem do wniosku, że nasze wizje i cele są podobne, więc podpisałem kontrakt. Będę teraz występował w pięknym kraju o odmiennej kulturze, co bardzo mnie ekscytuje. Mogę obiecać wszystkim kibicom, że zrobię wszystko, by pomóc tej drużynie swoim doświadczeniem, umiejętnościami, a także głodem gry. Mam nadzieję, że w następnym sezonie odniesiemy sukcesy w Szwecji, a w kolejnych latach umocnimy swoją pozycję w Europie - powiedział po podpisaniu kontraktu.

Źródło: AIK Solna

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie: Ojamaa w Sarpsborgu

Piłkarz Legii Warszawa Henrik Ojamaa został wypożyczony do występującego w norweskiej ekstraklasie Sarpsborga.

Estończyk pozostanie w nowej drużynie do sierpnia bieżącego roku. Jesienną rundę 23-latek spędził w szkockim Motherwell, dla którego rozegrał 21 meczów, strzelił jednego gola i dołożył cztery asysty.

Ojamaa dołączył do Legii półtora roku temu. Umowa piłkarza z mistrzem Polski wygasa z końcem czerwca przyszłego roku.

Sarpsborg ligowe zmagania rozpocznie dopiero za dwa miesiące, wtedy bowiem startują rozgrywki norweskiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie nowy klub Ojamyy zajął w tabeli ósme miejsce.

Źródło: Legia Warszawa

Edytowane przez RozbójnikAlibaba

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oficjalnie: Amini w Randers

Środkowy pomocnik pochodzący z Australii Mustafa Amini zamienił Borussię Dortmund na duński Randers.

Utalentowany 22-latek, który rozpoczął zawodową karierę pięć lat temu w Central Coast Mariners, podpisał z nowym pracodawcą trzyletnią umowę. Przez ostatnie kilka sezonów piłkarz rozwijał swoje umiejętności w ekipie rezerw BVB. Teraz stanie przed szansą udowodnienia swojej wartości w czwartej drużynie duńskiej Superligi.

- Przed przybyciem do Randers nie wiedziałem zbyt dużo o tym klubie, jednak wpisałem nazwę w wyszukiwarce Google i uzupełniłem wszelkie braki - zażartował "Musti".

- Przede wszystkim dowiedziałem się, że to zespół z dużymi ambicjami. Zostałem przyjęty bardzo ciepło i nie mogę się doczekać pierwszego treningu z nowymi kolegami. Już zacieram ręce na rundę kwalifikacyjną do Ligi Europy - dodał gracz środka pola.

Klub z AutoC Park swoje zmagania rozpocznie już w lipcu walcząc o udział w fazie grupowej europejskich rozgrywek.

Źródło: Randers FC

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie: Z Benfiki do Brøndby

Hany Abubakar Mukhtar zasilił szeregi Brøndby IF.

21-latek przeniósł się do duńskiego zespołu na zasadzie wypożyczenia z Benfiki z opcją pierwokupu.

Ofensywny pomocnik trafił do ekipy z Lizbony w połowie stycznia minionego roku i od tego czasu rozegrał zaledwie jedno spotkanie dla drużyny z Estádio da Luz. Z kolei całe minione rozgrywki spędził w Salzburgu, dla którego strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty w trzynastu rozegranych meczach.

Wychowanek Herthy jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Niemiec. Razem z zespołem narodowym zdobył tytuł mistrza Europy w 2014 roku (strzelił zwycięską bramkę w finale przeciwko Portugalii) oraz uczestniczył w Mistrzostwach Świata do lat 20.

Źródło: Brøndby IF

I - Liga Ekspertów V 

I - Ekstraklasa 2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi