Skocz do zawartości

Wimbledon


typer1407

Rekomendowane odpowiedzi

WIMBLEDON

 

116BF866065C4521BA9066637BD59FF6.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Londyn, Wielka Brytania

Uczestników w turnieju mężczyzn: S-128 D-64

Uczestników w turnieju kobiet: S-128 D-64

Nawierzchnia: Trawa

Całkowita pula nagród: £14,600,000

Strona oficjalna: http://www.wimbledon.com/

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Łukasz Kubot vs Kristijan Mesaros

Typ: 2

Kurs: 5,50

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 14/06/2011-18-00

Analiza:

Dziś są rozgrywane spotkania w większośi II rundy kwalifikcji do wiekoszlemowego Roland Garros. W jednym ze spotkań mężczyzn oczywiście za spotkaniem Jerzego Janowicza również jest polski akcent. Rozstawiony z dwójką w tych kwalifikacjach Polak Łukasz Kubot zagra z Chorwatem Mesaros o awans do III rundy kwalifikacji. Analizując to spotkanie postanowiłem skupic się przede wszystkim na Polaku, gdyż można o nim więcej napisac, niż o Chorwacie, no ale kilka słów o rywalu Polaka. Kristijan Mesaros Jest jeszcze stosunkowo młodym zawodnikiem. Kilka dni temu zakończył sezon gry na nawierzchni ceglastej, i bez wcześniejszego rozegrania na kortach trawiastych zaczął z wysokiego c od wielkoszlemowego Wimbledonu, jest kilkadziesiąt pozycji niżej w rankingu od rywala. Jest zawodnikiem praworęcznym z oburęcznym backhandem. W pierwszej rundzie po zaciętym trzysetowym spotkaniu wyeliminowal Kolumbijczyka Sebastaiana Juana Cabala. Chorwat jest jak narazie bez większych suckesów, ale młody wiek zobowiązuje przede wszystkim do walki i sprawienia niespodzianki. Polak Łukasz Kubot to już dużo bardziej doświadczony zawodnik. Największe sukcesy odnosi przede wszystkim w grze podwójnej w parze z Olivierem Marachem. Z pewnością większosc wie ja trudno jest połączyc grę singlową z deblową. Niektórym to się udaje. Polak w zeszłym roku doszedł do II rundy turnieju głównego. Z pewnością większosc wiąże z nim duże nadzieje, ale uważam, że będzie ciężko. Przede wszystkim przypomnę, że Polak w I rundzie Roland Garros na nawierzchni ceglastej wyeliminował Hiszpana Almagro. Polak ma potencjał, ale nie można zapomniec o tym, że Chorwat tak łatwo nie odpuści. Polak wyeliminował w I rundzie kwalifikacji Nikole Cirica, bez straty seta. Jeszcze raz wspomnę, że kiedyś podczas challnegeru w Zagrzebiuoglądałem Kavcica i choc nie zaprezentował się rewelacyjnie widac, ze ma potencjał. Kubot nie jest to jakiś wielki zawodnik, a więc jeżeli Mesaros się nie ,,przestraszy'' może sprawci niespodziankę i wyeliminowac wyżej notowanego rywala-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kristijan Mesaros Jest jeszcze stosunkowo młodym zawodnikiem.

 

i co z tego wynika???

 

Kilka dni temu zakończył sezon gry na nawierzchni ceglastej,

 

jak wszyscy, tak to sprytnie jest skonstruowany kalendarz ATP i WTA :lol:

 

jest kilkadziesiąt pozycji niżej w rankingu od rywala.

 

serio??? %-)

to zdanie jest oczywiste, po co piszesz o rzeczach oczywistych?

 

 

Jest zawodnikiem praworęcznym z oburęcznym backhandem.

 

no i co z tego wynika???

 

ale młody wiek zobowiązuje przede wszystkim do walki i sprawienia niespodzianki.

 

nie rozumiem... jak się jest doświadczonym zawodnikiem to nie można walczyć i sprawiać niespodzianek???

 

Z pewnością większosc wie ja trudno jest połączyc grę singlową z deblową.

 

nie, ja nie wiem, możesz coś bliżej napisać, bo ja mogę podać wiele przykładów bycia jednocześnie świetnym siglistą(tką) i deblistą(tką)

 

Przede wszystkim przypomnę, że Polak w I rundzie Roland Garros na nawierzchni ceglastej wyeliminował Hiszpana Almagro

 

wszyscy pamiętam ten chlubny dzień polskiego tenisa, ale co to wnosi do Twojej analizy???

 

Polak ma potencjał,

 

ja to nawet myśle, że z takim potencjałem to pierwsza 10 rankingu jest spokojnie w jego zasięgu :k:

 

 

ale nie można zapomniec o tym, że Chorwat tak łatwo nie odpuści.

 

brzmi to tak, jakbyś patrzył w szklaną kulę i wróżył :lol:

Jeszcze raz wspomnę, że kiedyś podczas challnegeru w Zagrzebiuoglądałem Kavcica i choc nie zaprezentował się rewelacyjnie widac, ze ma potencjał.

 

ale o co chodzi z tym Kavcicem, bo nie bardzo rozumiem??? skąd w ogóle pomysł aby o nim tu wspomnieć? jaki on ma związek z tym meczem, o którym piszesz???

 

może sprawci niespodziankę i wyeliminowac wyżej notowanego rywala

 

pewnie, że może, jakby nie było w sporcie niespodzianek, to zakłady bukmacherskie nie miałyby sensu :)

 

 

Reasumując, poziom tej analizy uważam za żenujący. Pisanie dla samego pisania, aby tylko w PD analiza została zaliczona. W Twoim przypadku to już kolejne ostrzeżenie. Obiecuje Ci, że jak kolejny raz coś w dziale tenis takiego zobaczę, to skończy się ostrzeżeniem. Miałem ogromną chęć w ogóle wykasować ten Twój post, ale zostawiam go dla celów edukacyjnych - czyli lekcja, jak nie powinna wyglądać analiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristijan Mesaros Jest jeszcze stosunkowo młodym zawodnikiem.

 

i co z tego wynika???

 

Kilka dni temu zakończył sezon gry na nawierzchni ceglastej,

 

jak wszyscy, tak to sprytnie jest skonstruowany kalendarz ATP i WTA :lol:

 

jest kilkadziesiąt pozycji niżej w rankingu od rywala.

 

serio??? %-)

to zdanie jest oczywiste, po co piszesz o rzeczach oczywistych?

 

 

Jest zawodnikiem praworęcznym z oburęcznym backhandem.

 

no i co z tego wynika???

 

ale młody wiek zobowiązuje przede wszystkim do walki i sprawienia niespodzianki.

 

nie rozumiem... jak się jest doświadczonym zawodnikiem to nie można walczyć i sprawiać niespodzianek???

 

Z pewnością większosc wie ja trudno jest połączyc grę singlową z deblową.

 

nie, ja nie wiem, możesz coś bliżej napisać, bo ja mogę podać wiele przykładów bycia jednocześnie świetnym siglistą(tką) i deblistą(tką)

 

Przede wszystkim przypomnę, że Polak w I rundzie Roland Garros na nawierzchni ceglastej wyeliminował Hiszpana Almagro

 

wszyscy pamiętam ten chlubny dzień polskiego tenisa, ale co to wnosi do Twojej analizy???

 

Polak ma potencjał,

 

ja to nawet myśle, że z takim potencjałem to pierwsza 10 rankingu jest spokojnie w jego zasięgu :k:

 

 

ale nie można zapomniec o tym, że Chorwat tak łatwo nie odpuści.

 

brzmi to tak, jakbyś patrzył w szklaną kulę i wróżył :lol:

Jeszcze raz wspomnę, że kiedyś podczas challnegeru w Zagrzebiuoglądałem Kavcica i choc nie zaprezentował się rewelacyjnie widac, ze ma potencjał.

 

ale o co chodzi z tym Kavcicem, bo nie bardzo rozumiem??? skąd w ogóle pomysł aby o nim tu wspomnieć? jaki on ma związek z tym meczem, o którym piszesz???

 

może sprawci niespodziankę i wyeliminowac wyżej notowanego rywala

 

pewnie, że może, jakby nie było w sporcie niespodzianek, to zakłady bukmacherskie nie miałyby sensu :)

 

 

Reasumując, poziom tej analizy uważam za żenujący. Pisanie dla samego pisania, aby tylko w PD analiza została zaliczona. W Twoim przypadku to już kolejne ostrzeżenie. Obiecuje Ci, że jak kolejny raz coś w dziale tenis takiego zobaczę, to skończy się ostrzeżeniem. Miałem ogromną chęć w ogóle wykasować ten Twój post, ale zostawiam go dla celów edukacyjnych - czyli lekcja, jak nie powinna wyglądać analiza.

 

 

Ach jakiś Ty przemądrzały

 

Pierwszy do kryrtyki

 

Kiedy ostatnio sam napisałeś analizę?

 

A gdyby Chorwat wygrał jestem ciekawy czy byś tak cwaniakował :wsciekly::wsciekly::wsciekly:

 

Może masz jeszcze ochotę na pojedynek tenisowy? Zobaczymy kto będzie lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach jakiś Ty przemądrzały

 

cóż znam się trochę na tym sporcie

 

Pierwszy do kryrtyki

 

tak moja rola - pilnowanie tu zawartości merytorycznej

 

Kiedy ostatnio sam napisałeś analizę?

 

zdarza mi się, nie obawiaj się o mnie, nie trzepie ich codziennie, bo jest kasa do wygrania w PD

 

A gdyby Chorwat wygrał jestem ciekawy czy byś tak cwaniakował :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:

 

wszystko pisałem przed meczem, nie znałem wyniku %-), nawet jakbym pisał po, to nie zmienia to faktu, że Twoja analiza jest pod względem merytorczynym żenująca

 

Może masz jeszcze ochotę na pojedynek tenisowy? Zobaczymy kto będzie lepszy ;)

 

nie, z Tobą na pewno nie

 

 

Przypominam, że w moim poście zawarłem kilka pytań co do Twojej analizy, więc broń się argumentami rzeczowymi. Szczególnie interesuje mnie kwestia Kavcica i wpływ dwuręcznego backhandu losy tego spotkania.

Myśle, ze skoro się ośmieszyłeś to warto spróbować się wytumaczyć.

 

 

Twoja analiza byłą żenująca pod względem merytorycznym. I to już nie pierwszy taki przypadek. I wierz mi, że kolejne takiej sytuacji nie puszczę płazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Augustin Gensse vs Łukasz Kubot

Typ: 1

Kurs: 3,90

Buk: Unibet

Data/godzina rozpoczęcia: 18-06-2011/11-30

Analiza:

Z pewnością większosc z typujących zadaje sobie pytanie czy dziś ostatnia trzecia runda eliminacji do turnieju głównego Wimbledonu. Prognoza pogody wskazuje jednak, że mecze zostaną dziś dokończone. Nie wiadomo jak te przekladania spotkań z dnia na dzień wpłynie na postawę zawodników. Mecz pomiędzy Francuzem, a Polakiem jest dkończany. Unibet jak narazie jako jedyny wystawił kursy na to spotkanie. Obecny stan spotkania to wygrana w pierwszym secie przez Polaka 6-3, oraz w drugim secie obecnie jest prowadzenie Francuza 2-1, który raz przełamał Polaka, i teraz serwuje. W przypadku utrzymania swojego podania będziemy świadkamia trzeciego seta, w którym wszystko może się zdarzyc. Polak w tych kwlaifikacjach jest rozstawiony z dwójką. W I rundzie wyeliminował Serba Nikolę Cirica bez większych problemów, natomiast już w II rundzie w spotkaniu z mało znanym Chorwatem Mesarosem miała nie lada problemy. Pomimo przegranego pierwszego seta Chorwat zagrał w drugim dobrze, zwcyiężył, natomiast w trzeciej odsłonie wygrywała już 3-0, ale ostatecznie przegrał 4-6. Francuz w pierwszej rundzie kwalifikacji wyeliminował wyżej notowanego, faworyzowanego Amerykanina Rajeva nie tracąc ani jednego seta. W kolejnym spotkaniu tym razem trzysetowym pokonał rodaka Brezaca. Obaj zawodnicy jeszcze ani razu ze sobą nie grali. W przypadku odpadnięcia Polaka, a zwycięstwa Francuza Kubot może liczyc na szczęśliwe losowanie tak zwane lucky lusers. Z pewnością będzie ciekawe, a spotkanie najprawdopodobniej rozpocznie się za kilkadziesiąt minut-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typerku, obawiam sie, ze juz za pozno :) Kubot juz zaczal grac i wygral w 1szym secie :) Mecz byl przerwany z powodu opadow deszczu, wiec niestety, analiza zbyt pozno.

 

Kryształku :D nie za późno, gdyż Unibet pomimo rozegrane pierwszego już seta, i trzech gemów w drugim jako jedyny wystawił jeszcze kursy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typerku, obawiam sie, ze juz za pozno :) Kubot juz zaczal grac i wygral w 1szym secie :) Mecz byl przerwany z powodu opadow deszczu, wiec niestety, analiza zbyt pozno.

 

Kryształku :D nie za późno, gdyż Unibet pomimo rozegrane pierwszego już seta, i trzech gemów w drugim jako jedyny wystawił jeszcze kursy ;)

 

Jesli tak to ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nishikori K. (Jpn) - Hewitt L. (Aus)

 

 

 

Typ:1

Kurs:1.66

 

Już w poniedziałek rusza mój ulubiony turniej Wimbledon, wszyscy w koło na biało, truskawki i zielona trawa, już nie mogę się doczekać. Wybrałem jeden mecz pomiędzy Japończykiem Nishikori a Leytonem Hewittem z Australii, którego kibicą tenisa nie trzeba przedstawiać, niestety wraz z upływem lat Lepton gra coraz to słabiej i mimo iż jest to jego ulubiona nawierzchnia gdzie zawsze grał najlepiej nie wróże mu długiej przygody z turniejem ponieważ w ostatnim czasie jest w katastrofalnej formie i odpada z reguły w pierwszych rundach co od razu widać po rankingu ATP w którym zajmuję bardzo odległe 130 miejsce, natomiast jego rywal gra ostatnio bardzo dobrze w ostatnim turnieju ATP w Eastbourne zakończył swoją przygodę na półfinale co pokazuje, że czuje się ona bardzo dobrze na kortach trawiastych i jest w coraz to wyższej formie. Jak na razie Japończyk jest klasyfikowany na 59 miejscu czyli dużo wyżej od swojego dzisiejszego rywala. Myślę, że warto postawić na to spotkanie bo kurs jest naprawdę fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne to analizy. Po zdaniu do każdego spotkania. Te zdania to moje takie pierwsze myśi, dlaczego zagrać tak a nie odwrotnie. :)

 

 

 

Raonic M. - Fognini F. typ 2 - 5,00

 

Zdecydowanie przesadzony ten kurs. Raonic to żółtodziób, ciężko powiedzieć, co może pokazać na londyńskiej trawie. Samym serwisem meczu się na pewno nie wygra. Dla mnie szanse 50 na 50. Na pewno spróbuje za drobne.

 

Kohlschreiber P. - Istomin D. typ 2 - 4,20

 

Ma Istomin świetne "parametry" do gry na trawie. Kolba sezon ma słaby, ładnie zagrał ostatnio tylko w Halle. Tu trochę na czuja, ale nie takie rzeczy widziała londyńska trawa.

 

Lopez F. - Berrer M. typ 2 - 5,00

 

Zawsze tą całą watahę średniaków Niemców szufladkowałem jako dobrych graczy na grass. Może dlatego, że sporo tego typu kortów nasi zachodni sąsiedzi posiadają. Berrer to serwis i siła - więcej nic. Ale na Lopeza może wystarczyć, bo forma u Felicjana mizerna.

 

Muller G. - Haas T. typ 1 - 1,65

 

Ja już nie wierzę w powrót Haasa. Znów Niemiec najpewniej odpadnie w pierwszej rundzie. Muller szybkie korty lubi, więc nie powinien mieć problemów.

 

Cirstea S. - Parmentier P. typ 2 - 3,20

 

Tu też 50 na 50. Rumunka i trawa to jakoś nie bardzo. Generalnie mecz dwóch przeciętności. Zaryzykuje po takim kursie.

 

Vesnina E. - Pous Tio L. typ 2 - 5,00

 

Vesina jest kompletnie bez formy. Skoro przegrywała z Arn czy Lucic, to czemu miałaby dziś wygrać?

 

Clement A. - Kubot L. typ 1 - 1,75

 

Nie wierze w zwycięstwo Polaka. Może jakby grali na mączce albo hardzie, to wstrzymałbym się z typowaniem. Na trawie Francuz dla Polak to profesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: WTA Wimbledon 17-00 20.06.2011

Spotkanie: Petra Martic- Vania King

Typ: -1,5 gema Martic

Kurs: 2,01

Bukmacher: PinnacleSports

 

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie Chorwatka Petra Martic spotka sie z Amerykanka Vanią King. Nieznaczna faworytka bukmacherow w tym meczu jest Martic. W moim odczuciu jest ona zdecydowana faworytka tego spotkania, a juz pisze dlaczego. King to zawodniczka chyba czujaca sie lepiej w grze deblowej, dobrze gra przy siatce i na swoim koncie posiada wiecej sukcesow deblowych niz singlowych. Ostatni jej turniej to wielkoszlemowy Rolland Garross w ktorym dotarla o dziwo az do trzeciej rundy. Trzeba jednak wspomniec ze clay to zupelnie inna nawierzchnia niz trawa. King nie zagrala ani jednego turnieju na trawie przed Wimbledonem, moze byc jej ciezko wejsc w mecz. W tym roku trawa na Wimbledonie ma byc najszybsza od lat. To moze zdecydowanie pomoc Chorwatce, ktora bardzo dobrze serwuje i preferuje ofensywny styl gry. Na potwierdzenie tych slow udowodnila to w turnieju na hardzie w Kopenhadze, gdzie dotarla do polfinalu, w ktorym wygrala seta z Czeszka Lucie Safarova. Po tym turnieju widać, ze forma Martic przed Wimbledonem wyraznie zwyzkuje. Dlatego tez nie wydaje mi sie zeby Amerykanka miala cos do powiedzenia w spotkaniu z Chorwatką. Martic powinna dzis znalezc sie w drugiej rundzie turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : R. Marino : P. Mayr

Typ : 2

Kurs : 5,00

Buk : Bet365

Godzina : 20.00

Analiza :

 

Moim zdaniem w tym spotkaniu dojdzie do sporej niespodzianki.

Mayr nie jest może wybitną tenisistką zajmuje 113 miejsce w rankingu.

O trawie ma pojęcie niewielkie , grała sześć spotkań wygrała dwa.

Jednak rywalka też jakaś super nie jest.

Niby w rankingu jest 44 a ma dopiero 21 ale trawa to też trochę obce jej klimaty.

Grała tu 12 razy i wygrała 5 spotkań a więc również ma ujemny bilans tak jak Mayr.

Ma trochę lepszy serwis ale u kobiet nie ma to takeigo znaczenia jak u facetów bo te różnice są naprawdę niewielkie.

Zreszta sukcesy większe ma Mayr bo była w drugiej rundzie na Wimbledonie a jej rywalce jeszcze nigdy nie udało się nawet przebrnąć kwalifikacji.

Myślę że ta przewaga serwisu nie zrobi tu tak wielkiej różnicy.

A wtedy obie panie są na podobnym poziomie i obie mają takie same szanse na wygranie.

A w takim wypadku zdecydowanie wolę zagrać na kurs 5 niż na 1,10.

Polecam zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też może nie pokuszę się o jakieś głębsze analizy, ale tak kilka spostrzeżeń na jutrzejszy dzień, bo wydaje mi się o wiele ciekawszy niż dzisiejsze spotkania. Przede wszystkim szukam wyższych kursów, i tak:

N. Almagro - J. Nieminen | Powyżej 39.5 1.87 Unibet :plus:

 

Hiszpan to dla mnie mistrz wydłużania spotkań i nierównej gry. W ostatnich latach, szczególnie w Wielkim Szlemie często zdarzało mu się prowadzić 2:0, potem dał się dogonić rywalowi, by ostatecznie wygrać. Zdarzało się też odwrotnie - najlepszy przykład Wimbledon 2009. U Nicolasa widać spore przestoje, do tego obaj panowie potrafią nieźle poserwować i minimum jeden tie-break całkiem możliwy. Przy czterech setach typ może wejść spokojnie.

 

Dolgopolov, Alexandr - Gonzalez, Fernando | Powyżej 37.5 1.87 Unibet :plus:

Dolgopolov, Alexandr - Gonzalez, Fernando | Gonzalez+2.5 seta 1.52 Unibet :plus:

 

Gonzalez bez formy, mało grał i można jeszcze wymieniać wiele na jego temat. Ale wiadomo Gonzo to zawsze Gonzo, na pewno powalczy, a pewnych umiejętności się nie zapomina. Na pewno jest w stanie ugrać seta z Ukraińcem, który też jakimś wielkim wymiataczem na grassie nie jest.

 

Do tego dorzucam:

 

J. Ward - M. Llodra 1 3.00 Unibet :minus:

J. Isner - N. Mahut 1 1.48 Unibet :plus:

 

Ward gra u siebie, ostatnio pograł ładnie w Quuens. Na pewno jest dobrze przygotowany i zdeterminowany, żeby zaliczyć jakiś dobry wynik w GS. LLodra już swoje lata ma i jest w zasięgu Brytyjczyka.

Isner powalczył z Nadalem na RG, od tamtego momentu miał czas żeby dobrze przygotować się na Wimbledon i ze swoim serwisem nie zawiedzie. Nie wierzę, żeby przegrał już w pierwszej rundzie. I na pewno za argument nie przyjmę tego, że Mahut będzie chciał się zrewanżować za historyczny mecz sprzed rok. Sądzę, że Amerykanin zrobił jeszcze postępy od tamtego czasu i teraz wygra szybciej i bardziej zdecydowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: 21.06.2011 17-00 Tenis Atp Wimbledon

Spotkanie: Ward- Llodra

Typ: +4,5 gema Ward

Kurs: 1,877

Bukmacher: PinnacleSports

 

Analiza

Jutro w spotkaniu pierwszej rundy turnieju singlistow podczas wimbledonu reprezentant gospodarzy obdarowany przez organizatorow dzika karta James Ward spotka sie z Francuzem Michaelem Llodrą. Dla obu tych zawodnikow ulubiona nawierzchnia wydaje sie byc trawa. Francuz jednak swoje najlepsze lata ma juz chyba za soba. Nie jest juz zawodnikiem tak szybkim, zwrotnym przy siatce. Francuz glownie opiera swoja grę na grze serve and volley, bez tego praktycznie nie istnieje. Ponadto w Londynie kreczowal w spotkaniu z Francuzem Jo Wilfriedem Tsonga, dlatego tez nie wiadomo czy jest w 100% przygotowany do turnieju w Londynie. Zawodnik z Wielkiej Brytanii natomiast chyba osiagnal szczyt swojej dyspozycji przed wielkoszlemowym turniejem przed wlasna publicznoscia. W Londynie, w Quenns Clubie gral swietnie. Dotarl do polfinalu gdzie przegral z Francuzem Jo Wilfriedem Tsonga. Po drodze do tego polfinalu jednak pokonal takich zawodnikow jak Wawrinka czy swietnie czujacy sie na trawie Amerykanin Sam Querrey. W Eastbourne rowniez spisal sie niezle, przegral z pozniejszym finalista turnieju Janko Tipsarevicem po trzy setowej ciezkiej walce. Ward swietnie serwuje, wspaniale czuje sie na nawierzchni trawiastej i jesli jutro nie zje go trema powinien nawiazac rownorzedna walke z Francuzem, a moze nawet zwyciezyc w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Llodra - Ward (1) 1.4

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ward może i miał dobry turniej ostatnio, ale to zdecydowanie półka niżej niż Llodra. Francuz to specjalista od gry na trawie - bardzo dobry serwis i świetna gra przy siatce. Być może ostatnio w trochę słabszej formie, ale na Wielki Szlem mobilizacji z pewnością nie zabraknie.

 

Georges - Medina Garrigues (1) 1.47

 

Georges świetnie prezentowała się w cyklu turniejów na mączce. Co prawda trawa to inna bajka, jednak uważam, że styl Niemki pasuje na tą nawierzchnie. Julka potrafi nieźle serwować, gra ofensywnie sporo kończy z forehandu. Medina wydostała się z ogromnego dołka w którym była jeszcze kilka miesięcy temu, ale na ten moment nic szczególnego w singlu nie pokazuje.

 

Dushevina - Vinci (1) 3.2

 

Vinci dla mnie to typowa zawodniczka "czerwonej mączki" Owszem jest waleczna co się zawsze przydaje, ale pewnych braków nie da sie nadrobić samym bieganiem. Dushevina to średnia zawodniczka, aczkolwiek mam wrażenie że dość często ma ciężkie losowania w 1 rundach. Niemniej jednak pamiętam jej wyrównane pojedynki z zawodniczkami z czołowej 15 WTA. Rosjanka moim zdaniem lepiej serwuje i ma bardziej ofensywne podejście do gry co powoduję że jestem skłonny zagrać dziś na nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georges - Medina Garrigues (1) 1.47

 

Georges świetnie prezentowała się w cyklu turniejów na mączce. Co prawda trawa to inna bajka, jednak uważam, że styl Niemki pasuje na tą nawierzchnie. Julka potrafi nieźle serwować, gra ofensywnie sporo kończy z forehandu. Medina wydostała się z ogromnego dołka w którym była jeszcze kilka miesięcy temu, ale na ten moment nic szczególnego w singlu nie pokazuje.

 

Ja tu się nie zgodzę. Widziałem ostatnio wyczyny Julii w meczu z Ivanovic na trawie. Wyglądało to delikatnie mówiąc - komicznie. Może i jej styl na grass pasuje, ale grać to ona na trawie na razie nie nie potrafi. Ja zagram odwrotnie ;)

 

Dushevina - Vinci (1) 3.2

 

Vinci dla mnie to typowa zawodniczka "czerwonej mączki" Owszem jest waleczna co się zawsze przydaje, ale pewnych braków nie da sie nadrobić samym bieganiem. Dushevina to średnia zawodniczka, aczkolwiek mam wrażenie że dość często ma ciężkie losowania w 1 rundach. Niemniej jednak pamiętam jej wyrównane pojedynki z zawodniczkami z czołowej 15 WTA. Rosjanka moim zdaniem lepiej serwuje i ma bardziej ofensywne podejście do gry co powoduję że jestem skłonny zagrać dziś na nią

 

Pod tym natomiast podpisuje się rękoma i nogami %-) Vera nie grała od RG, ale jej styl zdecydowanie bardziej pasje na grass. Nie można powiedzieć, że Vinci na trawie grać nie potrafi, wygrała przecież w tym roku w Den Bosch - ale zwykle tak bywa, że kto wygrywa przed Wimbledonem, na samym Wimbledonie szybko przegrywa :)

 

Niedługo skrobnę coś jeszcze od siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zaczął prężnie działać to i jak kilka typków na dzisiaj podam :))

 

P.Kvitova - A.Glatch Glatch over 2.5 gema w 1 secie @1.70 - Bwin

 

Petra w formie, dobry turniej w Eastbourne, w tamtym roku półfinał w Wimbledonie. Jednak wyraźnie w ostatnich meczach pokazała, że pierwszy set to dla niej spore wyzwanie. Aż trzykrotnie przegrywała pierwszą partię, w dwóch kolejnych Tie-Break. Według mnie Amerykanka, która przebrnęła eliminacje jest w stanie ugrać trzy gemy w pierwszej partii. Jeżeli Czeszka znów troszkę słabiej zacznie to kursik 1.70 powinien izi wejść.

 

V.Troicki - M.Gonzalez 3:0 @1.50 - Bwin

 

Bwin troszkę przysnął z kursem, a według mnie Serb powinien ograć bez problemów Argentyńczyka. Maximo grać na trawie nie potrafi, pokazał to ostatnio w turnieju w Holandii, gdzie akurat miałem okazje go oglądać. Jak dla mnie parodia tenisa, serwis mizerny, gra przy siatce mizerna. Victor może jakimś super tenisistom na trawie nie jest, ale ma sporo argumentów, które szybko powinny pozwolić mu zakończyć pojedynek. Szybkie i łatwe 3:0 według mojej oceny.

 

S.Lisicka - A.Sevastova 2:0 @1.60 - Bwin

 

Sabina pozytywne zaskoczenie tego sezonu. Wybrała sobie wcześniejszy turniej w Birmingham dzięki czemu miała jeszcze tydzień odpoczynku. Turniej oczywiście wygrany i to w bardzo dobrym stylu. Sześć spotkań bez starty seta, według mnie z Łotyszką, która ostatnio wszędzie odpada w pierwszej rundzie nie będzie miała większych problemów. Lisicka jest w stanie namieszać w tym turnieju, jeżeli zdoła utrzymać swoją dyspozycję.

 

D.Cibulkova - M. Lucic 1 @1.55 - Nordicbet

 

Dominika w bardzo przyzwoitej formie w ostatnim czasie. Filigranowa Słowaczka doszła do półfinału turnieju w 's-Hertogenbosch, gdzie uległa zwyciężczyni całego turnieju Vinci. Jeżeli uda jej się zagrać w takim samym stylu jak grała w Holandii to moim zdaniem Lucić nie ma czego szukać. Mirjane widziałem w ćwierćfinale turnieju w Birmingham, gdzie grała z Ivanović. Jest to mimo mojego typu zawodniczka dość dobrze grająca, ale jeżeli się zablokuje to potem wali po autach lub co drugi serwis to podwójny błąd. Liczę na to, że Słowaczka wymusi te błędy na Chorwatce, a wówczas wygrana będzie już tylko formalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pora oddac typy mistrzowskie :D

 

1. 2011-06-21 17:05 Dodig, I - Harrison, R

TYP: Dodig -1,5 seta

kurs: 1,65

Unibet

 

Chorwat w wysokiej formie trawiasej, dobry, regularny serwis,turniej w hartogenbosh w jego wykonaniu bardzo udany( na rozkladzie Baghdatis, Hanescu , czyli zawodnicy znajacy sie na grze na trawie). Jego przeciwnik , uznawany za wielu "talentem" , dla mnie chyba antytalentem. Chlopak pokroju Gulbisa , czyli znakomite warunki do gry w tenisa, swietna szybkosc ...alee glowa jak u Radwanskiej :). W kwalifikacjach nie błyszczal, przegral ze slabiutkim Stebe. Dzis ( jak sie uda zagrac ) spokojne 3-0 lub 3-1 dla Dodiga

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, Wimbledon, godz. 16.10

Spotkanie: Baltacha, E v Barthel, M

Typ: 2:1

Kurs: 4.2

Bukmacher: Sportingbet

Analiza: Tenis to nie moja dyscyplina, więc typ po prostu konkursowy. Ładniutka Ukrainka z Ipswich, czyli naturalizowana Brytyjka zagra z Niemką Barthel. Buki dają więcej szans Baltachy (diabli wiedzą jak to odmieniać). Chyba należy sięz tym zgodzić, bo będzie grała przed swoją publiką no i w ostatnim czasie wygrała turniej ITF w Nottingham na trawie. Rywalki nie za dobre, bo najwyżej rozstawioną była Hradecka (41) i Cetkovska (91), którą ograła w finale. Poza tym bez sukcesów. Niemka grała eliminacje do Wimbledonu. Rywalki to Cabeza, Savinykh i Catandu. Wszystko wygrała po 2:0. Niezbyt urodziwa, właściwie to w ogóle brzydka w tym sezonie wygrała 2 turnieje ITF, a ostatnio poczyna sobie przyzwoicie w większych turniejach. 2 runda RG, półfinał w Kopenhadze. Według mnie tutaj mogąpanie zagrać3 sety, ale Baltacha o wiele bardziej doświadczona, no i podbudowana sukcesem w Nottingham powinna przechylić mecz na swoją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golubev, A - Garcia-Lopez, Guillermo (1) 3.00

 

Golubev umiejętności ma niezłe, ale brakuje stabilizacji. To jest taki typ zawodnika jak Gulbis - albo gra swoje i jest groźny dla graczy z przedziału 5-20 w rankingu ATP albo jest bez formy i przegrywa niemal wszystko co popadnie. Na trawie Kazach radzi sobie nieźle i myślę, że z Hiszpanem będzie toczył wyrównany mecz. GGL to dość uniwersalny gracz i choć trawa z pewnością mu najmniej pasuje to jednak dostosuje się i do tej nawierzchni i łatwo nie ustąpi. Kurs na Golubeva wysoki więc można próbować - dodatnie hcp setowe tym bardziej warto łapać.

 

Baghdatis, M - Blake, James (2) 4.00

 

Nie ulega wątpliwości, że Blake najlepsze lata ma za sobą. Do tego ostatnio mało gra, a jak już gra to słabo. Dla niego problem zawsze stanowiły kontuzje, które mocno skomplikowały jego karierę. Ciężko powiedzieć jak jest przygotowany do Wimbledonu Amerykanin, ale jeśli fizycznie nie jest najgorzej to tutaj może powalczyć. Blake serwis zawsze miał bardzo dobry, na trawie też grał z dobrym skutkiem. Baghdatis umiejętności i możliwości ma bardzo duże, jednak jego gra jest bardzo nierówna. Pojedyncze dobre turnieje, a potem dłuższa przerwa w sukcesach. Ostatnio miał dobry turniej więc wydawało by się, że powalczy o dobry wynik podczas Wimbledonu. Generalnie dużo zależy od przeciwnika - jeśli Blake przyjechał tylko na wycieczkę to Cypryjczyk gładko wygra 3-0, jeśli jednak James jest gotowy na 100% to 5 setówka niewykluczona.

 

Dolgopolov - Gonzalez (2) 3.7

 

Być może to bez sensu, ale liczę na przebudzenie kolejnego zawodnika z dawnego top10. Fernando wypadł na długi czas z czołówki z powodu kontuzji i teraz powoli wraca (?) do formy. Umiejętności z pewnością ma bardzo wysokie, w Wimbledonie też zwykle przechodził kilka rund. Dolgopolov po świetnym początku sezonu osłabł. Teraz gra bardzo przeciętnie i zwykle szybko odpada z turniejów. Generalnie nigdy nie ceniłem jego stylu gry - być może to co grał na początku roku to była jego życiówka i poziom na który już nie wróci. Gonzalez to niewiadoma, ale kurs jest bardzo wysoki dlatego można podjąć te ryzyko.

 

Pennetta - Begu (2) 4.3

 

Z jednej strony mam Włoszkę, która od jakiegoś czasu jest bez formy i przegrywa prawie wszystko co się da, a z drugiej młoda Rumunkę, która na trawie doświadczenie ma w zasadzie zerowe. Uważam jednak, że u kobiet różnicę w nawierzchniach stanowią mniejsze znaczenie niż u panów, bowiem i mniejsze znaczenie ma serwis. Rumunka jest wysoka, ciągle się rozwija tenisowo, gra już na przyzwoitym poziomie. Jeśli Flavia nadal jest w swojej beznadziejnej dyspozycji to uważam, że po takim kursie warto zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raonic M. - Fognini F. typ 2 - 5,00 zwrot

Kohlschreiber P. - Istomin D. typ 2 - 4,20 :t:

Lopez F. - Berrer M. typ 2 - 5,00 :n:

Muller G. - Haas T. typ 1 - 1,65 :t:

Cirstea S. - Parmentier P. typ 2 - 3,20 :t:

Vesnina E. - Pous Tio L. typ 2 - 5,00 :n:

Clement A. - Kubot L. typ 1 - 1,75 :n:

 

 

 

Kolejna porcja złotych myśli :mrgreen:

 

Isner J. - Mahut N. typ 1 - 1,45

 

Isner ze swoim wzrostem i zasięgiem ramion grajków pokroju Mahuta na trawie będzie niszczył.

Safarova L. - Hradecka L. typ 1 - 1,45

 

Lewa ręka+serwis+forehand to sprawia, że Luśka jest tu zdecydowaną faworytką.

Almagro N. - Nieminen J. typ 2 - 2,20

Almagro przegrał ostatnio z Kubotem i Berrerem. A to świadczy o jego formie. Strasznie nierówny to gracz. Fin ma "predyspozycje stylowe" na grass.

 

Baghdatis M. - Blake J. typ 2 - 3,60

 

Typ przeciwko Bagiecie. Dwóch zagubionych mocno grajków. Choć Blake coś tam w challengerach próbuje. Wielkie imprezy to żywioł Amerykanina. Kiedyś miał być tym, który zatrzyma Federera, ale nic z tego nie wyszło i nie wyjdzie.

Devvarman S. - Gremelmayr D. typ 2 - 2,70

 

Dla mnie kursy powinny być odwrotnie wystawione. Devvarman w Londynie i Nottingham dał się zlać wielkim słabeuszom.

 

Melzer J. - Falla A. typ 2 - 3,20

 

Melzer bez formy. Falla serwować i grać przy siatce potrafi. Dlaczego miałbym nie spróbować??

Garcia-Lopez G. - Golubev A. typ 2 - 2,90

 

I jeden i drugi bez wyników ostatnio. Zdecyduje dyspozycja dnia. Trawa dla GGL to chyba trochę za szybko.

Seppi A. - Montanes A. typ 2 - 2,70

Montanes już nieraz zaskakiwał na hardzie. Trwa to niby już nie dla niego, ale wszechstronny to gracz. Włocha nigdy nie ceniłem.

 

Nishikori K. - Hewitt L. typ 1 - 1,95

 

Kangur to jedna wielka kontuzja. Ciekawe czy uda mu się tym razem dograć cały mecz. Kei ładnie się prezentuje na trawie.

 

Goerges J. - Medina Garrigues A. typ 2 - 2,50

 

Widziałem Julie z Aną na trawie. Julia robiła z siebie pośmiewisko. Albo nie umiała, albo nie chciała. Ale raczej to drugie.

 

Beck K. - Berlocq C. typ 2 - 2,90

Argentyńczyk ograł na grassie ostatnio Dolgopolova. Czemu miałby dziś przegrać? Przeciwnik przecież to rzemieślnik.

Vinci R. - Dushevina V. typ 2 - 3,20

 

Kto dobrze gra przed Wimbledonem, na Wimbledonie zwykle szybko odpada. Poza tym Vera wydaje się lepszą tenisistką na trawę. H2H 3:0 dla Rosjaniki.

 

Li N. - Kudryavtseva A.(-1.5/+1.5) typ 2 - 4,00

 

Chinka wcześniej czy później RG odczuje w nogach. Pytanie tylko kiedy. Konsekwentnie będę tu grał przeciwko niej. Na początek z handicapem seta, bo przeciwniczka mizerna.

Pennetta F. - Begu I. typ 2 - 4,20

 

Flavia bez formy. Begu już zaszalała raz w tym sezonie. Jeśli u Flavi nic się nie zmieniło, to prawdopodobnie przegra.

Kirilenko M. - Brianti A. typ 2 - 3,20

 

Tu też 50 na 50. Kirilenko zagrała jeden mecz na trawie w tym roku i przegrała z emerytowaną Japonką. 3,20 na Brianti to dobra oferta.

Malisse X. - Zverev M. typ 2 - 6,20

 

Dawno nie kreczował Ksawier. Najwyższy czas, aby coś zaczęło mu dolegać. Warto zagrać u takiego buka, gdzie kreczujący przegrywa. Poza tym Zverev nieraz ładnie pokazywał się na trawie. W tym sezonie jednak trudno o nim powiedzieć coś dobrego.

 

De Voest R. - Ramirez Hidalgo R. typ 2 - 6,20

 

"Emeryten party" %-) No i gdzie taki kurs??? Nie będzie dla mnie wielkim zaskoczeniem jak Ramirez to wygra. Wystarczy, że rywalowi średnio będzie siedział serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: tenis, Wimbledon, 19:00

Marion Bartoli- Kristyna Pliskova

Typ: Poniżej 18.0 gemów

Kurs: 1,75

Bukmacher: Tobet

 

 

W pierwszej rundzie Wimbledonu zmierzą się ze sobą Marion Bartoli oraz Kristyna Pliskova. Zdecydowaną faworytką tego spotkania jest francuska tenisistka, która obecnie zajmuje w rankingu 9. miejsce. Czeszka jest 229. D turnieju głównego musiała się przebijać przez kwalifikację. Co prawda Pliskova jest mistrzynią juniorskiego Wimbledonu 2010, jednak w seniorskim tenisie jeszcze nic wielkiego nie osiągnęła. Bartoli natomiast znajduje się obecnie w świetnej formie. Przed paroma dniami wygrała turniej w Eastbourne, natomiast wcześniej doszła do półfinału Roland Garros oraz do finału w Strasburgu. Francuska powinna dzisiaj szybko i pewnie wygrać z Pliskovą. 17 gemów powinno wystarczyć Bartoli do pokonania swojej dzisiejszej rywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isner J. - Mahut N. typ 1 - 1,45

 

Isner ze swoim wzrostem i zasięgiem ramion grajków pokroju Mahuta na trawie będzie niszczył.

 

Mahut to specjalisty od gry na trawie - wg mnie to on tylko tam potrafi grać :) Warto dodać że obaj panowie grali w 1 rundzie rok temu i mecz trwał prawie 12 godzin i skończył się wynikiem 70-68 w 5 secie. Obaj wymiatają serwisem więc tutaj posypią się Tiebreaki. Dla mnie no bet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Kukushkin Mikhail vs Roger Federrer

Typ: Powyżej 3,5 seta

Kurs: 5,00

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 21-06-2011/16-00

Analiza:

Na godzinę 16-00 zaplanowane jest to spotkanie. W roli zdecydowanego faworyta jest Szwajcar, ale jak powszechnie wiadomo te pierwsze spotkania dla każdego są trudne. Federrer już sześciokrotnie triumfował w Wimbledonie. Ewentualne siódme zwycięstwo przybliży go do powtórzenia wyczyny Peta Samprasa. Roger był już przez niektórych wysyłany na emeryturę. Teraz ostatnio rywalizacja przebieglała pomiędzy Nadalem, a Djokovicem, ale jednak wyeliminowanie przez Szwajcara Serba, no i jednak porażka w finale z Hiszpanem Nadale dała sobie przypomniec o tym, że Fedex jeszcze liczy się na arenie międzynarodowej. Jest to obecnie trzecia rakieta świata. Od momentu przegranego finału podczas Roland Garros nie grał ani razu w żadnym oficjalnym turnieju. Miał wystartowac w Halle i byc tam jedną z gwiazd, jednak w ostatnim momencie zrezygnował. Kazach grał w Londynie i Eastbourne przed startem w Wimbledonie. Nic wielkiego tam nie osiągnął. Za jego duży sukces można jednak uznac zwycięstwo z dobrze grającym na trawie Lu Yen-hsun. Kukushkin jak narazie nie odnotowywał żadnych znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej. Jest zawodnikiem praworęcznym, dysponującym oburęcznym backhandem. Typując ten over spodziewam się, że Kazach ugra przynajmniej jednego seta-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : N. Mahut : J. Isner

Typ : 1

Kurs : 2,66

Buk : Pinnacle

Godzina : 19.00

 

Rok temu ci panowie zagrali ze sobą w tym turnieju, dokładnie na tym samym poziomie czyli w pierwszej rundzie tego turnieju.

Tamto spotkanie przeszło do historii - był to najdłuższy mecz w historii tenisa a trwał ponad 11 godzin.

W decydującym sezonie Isner wygrał 70:68 a Mahut wtedy strasznie żałował bo przecież grali ponad 11 godzin a zadecydowało tak na dobrą sprawę kilka złych piłek.

Obaj panowie świetnie serwują, ale jednak Mahut to zdecydowanie lepszy zawodnik niż Isner.

Isner oprócz serwisu i świetnych warunków fizycznych nie posiada żadnych atutów żeby wygrać ten mecz.

Mahut zaś jest jednym z genialniejszych speców od trawy, co prawda na Wimbledonie nigdy nie miał wielkich wyników ale gra świetnie.

Ma super serwis, klasyczne akcje serw-wolej i tym dzisiaj rozwali Isnera.

To będzie wielki rewanż za wielki bój z przed roku.

Nie wierzę w to żeby Mahut miał dzisiaj przegrać i sie nie zrewanżować szczególnie że tak jak mówię - jeśli chodzi o trawę jest to dużo lepszy zawodnik od Isnera.

Będzie 3:1 albo 3:2 dla Mahuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Soderling - Petschner

typ: 2

kurs: 4.00

buk: Bet365

Tenis, ATP Wimbledon

21.06.2011 17:30

 

Co prawda Petschner w ostatnim turnieju, podczas finału w Halle kreczował z powodu urazu pleców, to wydaje mi się że nie powinno być już śladu po tej kontuzji. Petschner na trawie w tym sezonie spisywał się bardzo dobrze, wygrał z Raonicem i przede wszystkim z Berdychem który uważam jest lepszy od Sody. Obaj zawodnicy bardzo dobrze serwują i posiadają równie niebezpieczne forehandy. Petschner napewno jest lepszy przy siatce. Po serwisie często kończy akcje volleyem. Soderling głównie gra z lini końcowej kortu. Petschner napewno nawiąże wyrównaną walkę ze Szwedem, uważam że okarze się lepszy, napewno jest w lepszej formie. Po takim kursie naprawdę trzeba to zagrać za średnią stawkę. Panowie rozegrali jeden mecz na trawie w którym po wyrównanym 3 setowym pojedynku wygrał Soderling. Dzisiaj czas na rewanż i sprawienie małej niespodzianki. Warto zagrać w Bet365 w razie jakby Petschner miał kreczować mamy zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T. Berdych - J. Benneteau Typ: Berdych(-2.5 seta) 1.85 Unibet :plus:

 

Na jutro póki co proponuję taki typ. Tu myślę nie ma wątpliwości co do zwycięstwa. Na dodatek liczę na szybką wygraną Czecha, który jest lepszy od Francuza w niemal każdym elemencie gry. Dobry serwis, FH, BH, lepsze warunki fizyczne, młodość do tego mniejsze zmęczenie po pierwszej rundzie. Thomas w niecałe półtorej godziny odprawił z kwitkiem Volandriego, a Benneteau po pięciosetowej walce wygrał z Bemelmansem. W grze Francuza widać było sporo przestojów. Skoro miał tak dużą przewagę w asach (22 do 7), niewymuszonych błędach (27 do 41) i wygranych piłkach (54 do 38) nie wiem jakim cudem przegrał dwa sety. Berdych już rok i dwa lata temu pokazał, że początkowe rundy przechodzi bez problemów, zbierając siły na dalszą rywalizację, więc myślę, że można się pokusić o wygraną Czecha bez straty seta. Na dodatek kurs całkiem przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: WTA Wimbledon 22.06.2011 19-00

Spotkanie: K.Bondarenko-Errani

Typ: 2

Kurs: 2,0

Bukmacher: Gamebookers

 

Analiza

Jutro w spotkaniu drugiej rundy kobiecego turnieju na wimbledonie ukrainka kateryna bondarenko spotka sie z wloszka sara errani. W pierwszej rundzie Ukrainka ograla Francuzke Alize Cornet, Errani natomiast okazala sie lepsza od Estonki Kai Kanepi. Bondarenko wrocila nie dawno po ponad dwu miesiecznej nieobecnosci w turniejach wta. Dla niej spotkanie pierwszej rundy z Francuzka bylo pierwszym wygranym po dlugim powrocie. W Rzymie, Strasbourgu i Paryżu odpadala w pierwszych spotkaniach. Wloszka nigdy bardzo nie przepadala za grą na trawie. W tym sezonie pokazala jednak ze potrafi grac rowniez na tej nawierzchni kortu. Druga runda w Birmingham, druga runda w Eastbourne i porazka z Rosjanka Kuznetsova, lecz po trzysetowej walce wstydu jej nie przynosi. Ponadto ograla tu ofensywnie przysposobiona Estonke Kanepi, ktora rowniez niezle serwuje. Powiedzialbym wlasnie ze Ukrainka prezentuje podobny styl do Estonki, lecz jest w moim odczuciu wyraznie slabsza w umiejetnosciach oraz w aktualnej formie. Wiec jesli Wloszka ograla Estonke to w moim mniemaniu powinna poradzic sobie rowniez z Ukrainka. Bilans spotkan pomiedzy obiema zawodniczkami rowniez jest korzystny dla Wloszki. dlatego tez ja nie widze tutaj innego wyniku niz pewne zwyciestwo Errani i jej awans do trzeciej rundy turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...