Skocz do zawartości

ATP: Hertogenbosch,Eastbourne;WTA: Hertogenbosch,Eastborune


radomiak1910

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - 'S-HERTOGENBOSCH

 

77E9A083270942248C18ED47AF02551B.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: 's-Hertogenbosch, Holandia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Trawa

Pula nagród: €398,250

Strona oficjalna: http://www.unicefopen.nl'>http://www.unicefopen.nl

 

 

 

ATP - EASTBOURNE

 

6D5396F3876A469D8E790E6ABF6EA766.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Eastbourne, Wielka Brytania

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Trawa

Pula nagród: €410,925

Strona oficjalna: http://www.lta.org.uk/fans-major-events/AEGON-British-Tennis-Series/AEGON-International/'>http://www.lta.org.uk/fans-major-events/AEGON-British-Tennis-Series/AEGON-International/

 

 

WTA - 'S-HERTOGENBOSCH

 

77E9A083270942248C18ED47AF02551B.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: 's-Hertogenbosch, Holandia

Ranga: International

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Trawa

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.unicefopen.nl

 

 

 

WTA - EASTBOURNE

 

mediumimage_644.jpg

 

Miejsce: Eastbourne, Wielka Brytania

Ranga: Premier

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Trawa

Pula nagród: $618,000

Strona oficjalna: http://www.lta.org.uk/fans-major-events/AEGON-British-Tennis-Series/AEGON-International/

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Liga, Data i godzina: WTA Hertogenbosch 12.06 16-00 Tenis

Spotkanie: Filipkens- Zakopalova

Typ: 2-0

Kurs: 2,65

Bukmacher: Betsson

 

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju na trawiastych kortach w holenderskim Hertogenbosch Belgijka Kirsten Filipkens spotka sie z Czeszka Klarą Zakopalova. Choc sezon trawiasty dopiero sie rozpoczal to Belgijka ma juz za soba jeden turniej na tej nawierzchni kortu. Filipkens grala w ubieglym tygodniu w Birmingham gdzie dotarla do drugiej rundy, gdzie przegrala po ciezkim dwusetowym pojedynku z Sabina Lisicki, ktora bedzie dzis grala pojedynek finalowym tamtego turnieju. Belgijce niewiele zabraklo w tamtym spotkaniu do zwyciestwa, gdyz przegrala 5-7 6-7. Czeszka natomiast gry na trawie boi sie chyba jak ognia, gdyz zamiast przyzwyczajac sie do gry na trawie przed Wimbledonem w Birmingham lub w Eastbourne to zagrala turniej na twardych kortach z Kopenhadze, gdzie zreszta przegrala w szybkim dwoch partiach z anonimową Kathrin Woerle. Czeszka bardzo slabo czuje sie na korcie trawiastym, dlatego tez moze podjela taka decyzje tydzien temu. Jej forma jest rowniez daleka od optymalnej. Cztery ostatnie spotkania to zaledwie jedno zwyciestwo z mloda Rosjanka Pervak po trzy setowym pojedynku. Belgijka natomiast zdecydowanie lepiej czuje sie na trawie. Niezle radzi sobie w grze przy siatce i dobrze serwuje, co na korcie trawiastym stawia zawodnika w uprzewilejowanej pozycji. Biorac pod uwage forme obydwu zawodniczek oraz ich mozliwosci na korcie trawiastym zdecydowanie lepiej w tym zestawieniu prezentuje sie aktualnie Belgijka i nie sadze aby miala ona problemy z awansem do drugiej rundy turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Już po czasie, ale żeby nie było, że nie wkleilem analizy ;) zwłaszcza, że ustrzelilem kurs 3,50 :D

 

 

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Jordan Cox vs Richard Bloomfield

Typ: 1

Kurs: 3,50

Buk: Bwin

Data/godzina rozpoczęcia: 11-06-2011/11-30

Analiza:

Turnieje w Halle i Londynie dobiegają powoli końca, a co za tym idzie rozpoczyna sie kolejny tydzień tenisowcyh zmagań. Zawodnicy będą grali przede wszystkim w Eastbourne oraz w S-Hertogenbosch. Dziś rozpoczynają się kwalifikacje, walka o udział w turnieju głównym. Bardzo często w tych kwalifikacjach ma miejsce najbardziej zażarta, zacięta rywalizacja, i myślę, że dziś może byc podobnie. Jordan Cox jest jeszcze bardzo młdym zawodnikie, rocznik 92, ale już rozegrała kilkanaście spotkań i jest dobrze zapowiadającym się zawodnikiem na przyszłosc. Był finalista juniorskiego Wimbledonu z 2009r. W grze juniorskiej jest jednym z lepszych. Aby dostac się do turnieju głównego musi przebrnac kwlaifikacje, a ostatnio dla niego niezbyt dobrze sobie radzi. Bloomfield Richard jest już zawodnikiem dużo bardziej ogranym na kortach, przede wszystki duzo starszym. Jest zawodnikiem gospodarzy, praworęcznym. Ostatnio przebrnął kwlaifikacje do turnieju gównego w Nothhingham, jednak, już w pierwszej rundzie odpadł w starciu z Farahem. Njaważniejsze na początku seta będzie utrzymanie własnego podania. Liczę na niespodziankę i jednak myślę, że jeżeli Cox się nie ,,spali'' przed początkiem spotkania młodosc może wygrac-powodzenia

 

[ Komentarz dodany przez: duncan: 2011-06-13, 19:58 ]

a możesz mi powiedzieć, jaki jest sens umieszczania analizy po czasie, bo nie bardzo rozumiem :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tursunov D. - Kendrick R godz. 13:00

typ:2-0 :t:

kurs: 2,10

buk: Bet-at-home

 

W rozpoczynającym się turnieju na kortach trawiastych w Hertogenbosch zmierza się w pierwszej rundzie Rosjanin Tursunov oraz Amerykanin Kendrick. Dla mnie zdecydowanym faworytem jest ten pierwszy i stawiam,że nie straci seta.Dla Rosjanina będzie to 3 w tym roku turniej na trawie . Najpierw doszedł do 3 rundy w Nottingham gdzie pokonał Rogera Vaselina 2-0 oraz Warda 2-0 ,słabiej zaprezentował sie w Londynie gdzie przegrał tydzięń temu z Feliciano Lopezem 0-2 (6-7,3-6) . Dla Kendricka będzie to pierwsze spotkanie na trawie,ogólnie nie błyszczy on formą w ostatnich pięciu turniejach tylko raz awansował do 2 rundy, jednak był to chalenger.

Obaj zawodnicy spotkali się już raz na trawie:

19/06-07 The Nottingham Open, Anglia R32 Europa Trawa Tursunov, Dmitry 2:0 61 64

wtedy góra zdecydowanie był Rosjanin,dzisiaj spodziewam się podobnego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.06 godzina 18:30

Tenis Eastbourne

Seppi Andreas - Kamke Tobias

typ 0:2

kurs 3,50

Bet365

 

Mecz pomiędzy specjalistą od trawy Niemcem Kamke Tobiasem, a Włochem Andeasem Seppim. Włoch zajmuje obecnie 51 miejsce w rankingu Niemiec jest sklasyfikowany na 73 pozycji. W ostatnim czasie Tobias nie zachwyca, męczy się z zawodnikami, którzy przeszli kwalifikacje. Na trawie jest specjalistą, ale to jest dopiero początek sezonu sam zagrał zaledwie dwa mecze z Reisterem, który kreczował po 7 gemie, oraz przegrał z Kanadyjczykiem Raonicem 7-6(2), 6-3. Włoch również w Halle doszedł do II rundy po drodze wygrał z Tommy Hassem, a więc z dziadkiem, który przebrnął kwalifikacje 2-1 6-2, 6-7, 6-3, później szybko został pokonany przez Leytona Hewitta 4-6, 4-6. Tobias w Eastbourne powinien sobie poradzić z Seppim, bo mu takie granie, leży wygrał swego czasu z samym Andreasem Guillermo rok temu w I rundzie Wimbledonu. Co prawda Kamke nic nie pokazał między innymi w Furth, ale sądzę, że odpadnięcie w ćwierćfinale było spowodowane chęcią lepszego przygotowania się do turnieju w Halle. Panowie zagrali ze soba dwa mecze na trawie bilans jest remisowy 1-1 w 2008 roku w I rundzie Wimbledonu wygrał Seppi (3-1) natomiast dwa lata później lepszy okazał się Niemiec (3-1). Kamke to specjalista od nawierzchni trawiastej więc sądzę, że jest w stanie dzisiaj gładko wygrać i napewno stac go na namieszanie w tym turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Petrova : Stosur

Typ : Petrova

Kurs : 3,03

Buk : Bwin

Godzina : 18.00

Analiza :

 

Dzisiaj czeka nas bardzo ciekawe spotkanie w turnieju kobiecym.

Zagrają ze sobą dwie bardzo dobrze znające się z kortów zawodniczki - Nadia Petrova i Samantha Stosur.

Ja stawiam zdecydowanie na niedocenianą przez bukmacherów Rosjankę i przyznam że dziwi mnie taki kurs.

Nic mi nie wiadomo o żadnych kontuzjach czy chociażby problemach zdrowotnych żadnej z pań.

A jesli ich nie ma to zdecydowaną faworytką powinna być Rosjanka która co prawda ranking ma niższy, ale sukcesy na trawie dużo większe, ogólnie ma lepsze warunki fizyczne, jest mocniejsza, szybsza, ma bardziej zróżnicowaną grę a nie tak jak Stosur tylko serwis (który ostatnio i tak osłabł a przede wszystkim jest bardzo nieregularny) i forehand.

Petrova ma więcej finezji, większą technikę, siłę i ogólnie lepiej czuje się na szybkich kortach.

Panie grały ze sobą cztery razy i zawsze Petrova miażdżyła rywalkę 2:0 i to nie dając jej żadnych szans w żadnym meczu.

Wszystko to na szybkich nawierzchniach halowych albo twardych otwartych kortach.

Dzisiaj ta seria zostanie podtrzymana a Petrova zniszczy Stosur i spokojnie awansuje do kolejnej rundy.

Kurs jest bajeczny więc serdecznie polecam ten bet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Kukushkin : Lu Y-H

Typ: DW 0:2

Kurs: 1.825

Bukmacher: Sportingbet

godzina: 19:30

 

 

Analiza: Po bardzo dobrym turnieju w niemieckim Halle w wykonaniu Lu, zmierzy się dzisiaj z młodym Kukushkinem, zawodnik ten w ososatnich turniejach nie zachwyca. W Londynie przegrał już w 1 rundzie z Bozoljac w dwóch setach, widocznie gra na trawie nie należy do jego ulubionych. Kukushkin jest niezwykle chimerycznym chłopakiem który dopiero nabiera doświadczenia. Luw Halle pokazał że świetnie czuje się na szybkich kortach, nie sprawia mu najmniejszych problemów poruszanie po kortach trawiastych. Oglądałem Go w 2 rundzie meczu z Mayerem mimo że przegrał ten mecz, to wcale nie grał gorzej od Mayera. Lu świetnie serwuje, jego pierwsze podanie regularnie przekracza 200 km/h, bardzo rzadko przegrywa swoje gemy serwisowe. Uważam że jest bardzo prawdopodobne że nie uda się Kukushkinowi ani prazu przełamacż Lu. Ma bardzo dobry płaski forehand, dobry volley przy siatce, a smeczuje dosyć pewnie i mocno gra kątowa również nie jest mu obca, a gry kątowe na trawie są silną bronią ponieważ piłka dostaje poślizgu. Uważam że Lu w dwóch setach gładko pokona rywala w 1 rundzie i będzie czarnym koniem tego turnieju, bo predyspozycje do gry na trawie posiada naprawdę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po meczu, ale nie mogę przejść obok niektórych rzeczy:

 

jest mocniejsza, szybsza, ma bardziej zróżnicowaną grę a nie tak jak Stosur tylko serwis (który ostatnio i tak osłabł a przede wszystkim jest bardzo nieregularny) i forehand.

Petrova ma więcej finezji, większą technikę, siłę i ogólnie lepiej czuje się na szybkich kortach.

 

Szczególnie bawi mnie "szybsza" - sprinterką to Nadia nigdy nie była, a ostatnio z bieganiem to u niej jest poniżej krytyki

Oraz to, ze ma "więcej finezji" i większą technikę - no sorry, ale gdzie ty człowieku widzisz technikę i finezję w grze Rosjanki. To zdecydowanie typ, który dąży to maksymalnego skrócenia wymiany, typ, który tenis opiera na ryzyku i silnym kończącym uderzeniu.

 

 

Ostrzegam, ze nie będę tolerował pisania bzdur tylko po to, aby analiza była dłuższa i zaliczona w PD. Nie będę tolerował wprowadzania innych użytkowników w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williams S. - Pironkova T godz. 13:45

typ: Williams -1,5 :n:

kurs: 1,63

buk: Unibet

 

Dzisiaj na kortach w Eastbourne dojdzie do pojedynku pomiędzy 33 w rankingu WTA Bułgarką Pironkovą i powracającą po prawie rocznej przerwie Amerykanką Sereną Williams. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie gdyż nie wiemy w jakiej formie jest Serena,jednak ja zdecydowanie ją faworyzuję i stawiam na 2-0 dla niej.

Pironkova w ostatnich 5 turniejach wygrała tylko jeden mecz na RG pokonując w pierwszej rundzie Dellacqua, Casey 2:0 75 63,jednak nazwisko jej przeciwniczki za dużo nie mówi. Na trawie to będzie pierwsze spotkanie dla Bułgarki,myślę że ostatnie przed Wimbledonem.

Serena Williams po wygraniu poprzedniego Wimbledonu nie pojawiła się na korcie w oficjalnym meczu, jednak sądzę że wraca z wysoką formą by obronić tarczę z przed roku. Warto zaznaczyć,że wygrywając Wimbledon w tam tym roku Serena nie straciła żadnego seta. Jej atutem jest na pewno silny serwis i nie sądzę,żeby Pironkova ją przełamała.

Dla SW będzie to pierwsze i ostatnie przetarcie przed Wimbledonem i myślę,że bedzię chciała wypaść jak najlepiej a w dzisiejszym spotkaniu nie będzie miała problemu z pokonaniem Bułgarki w dwłóch setach , gdyż ta jest zupełnie bez formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga, Data i godzina: Tenis ATP Hertogensboch 13-00 14.06

Spotkanie: Malisse-Falla

Typ: 2-0

Kurs: 2.0

Bukmacher: Bet365

 

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju w holenderskim hertogenbosch reprezentant belgii xavier malisse spotka sie z kolumbijczykiem, rewelacja turnieju rollanda garossa alejandro falla. Alejandro musial sie przebijac do tego turnieju przez kwalifikacje. Ogral w finalowej rundzie Hiszpana Navarro w trzech partiach. Falla jednak nie nalezy do zawodnikow lubiacych nawierzchnie trawiastych. Zdecydowanie bardziej lubi on nawierzchnie ceglane, co udowodnil chocby na tegorocznym turnieju rollanda garossa gdzie dotarl do czwartej rundy. Falla slabo serwuje i nie ma czym zaskakiwac na korcie trawiastym. Belg natomiast bardzo lubi grac na kortach trawiastych. Xavier Malisse dobrze serwuje i niezle radzi sobie przy siatce, co bardzo pomaga mu w grze na tej nawierzchni kortu. To, ze Malisse niezle radzi sobie na trawie potwierdzil chocby turniej w Londynie przed tygodniem. W drugiej rundzie ugral on seta z pozniejszym zwyciezca Szkotem Andym Murrayiem i nie byl daleki od wyeliminowania szkota juz w drugiej rundzie. Obaj spotkali sie tutaj rok temu. Na tych samych kortach w Hertogenbosch. Wtedy lepszy byl Belg 6-3 3-6 6-3. Sadze jednak ze Malisse nie bedzie mial w tym roku takich problemow z Kolumijczykiem tak jak w poprzednim roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hertogenbosch
belgii
xavier malisse
kolumbijczykiem
rollanda garossa
alejandro falla.
szkota

 

aż źle się na to patrzy :/ używasz języka polskiego, to stosuj jego zasady ortograficzne i interpunkcyjne

Falla jednak nie nalezy do zawodnikow lubiacych nawierzchnie trawiastych. Zdecydowanie bardziej lubi on nawierzchnie ceglane,
.

 

Nie wydaje mi się...Ja klasyfikuje go raczej jako specjalistę od kortów szybkich. Nie każdy gracz z Ameryki Południowej to specjalista od mączki.

 

Falla slabo serwuje

 

a tym to najbardziej mnie rozbawiłeś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flipkens K. - Larsson J. godz. 12:30

typ:2-0 :n:

kurs: 2,70

buk : Bet-at-home

 

Dzisiaj w Hertogenbosch dojdzie do drugiej rundy, w której spotkają się Belgijka Flipkens oraz Szwedka Larsson. Dla Flipkens jest to drugi turniej na trawie w tym roku. Zaczęła od zwycięstwa w Birmingham nad Lertcheewakarn, Noppawan 2:0 61 62,poźniej jednak musiała uznać wyższość poźniejszej zwyciężczyni Sabine Lisicki , z którą przegrała po zaciętej walce 5-7,6-7. W obecnym turnieju pokonała w pierwszej rundzie Zakopalova, Klara 6-3,6-2 . Jak napisał radomiak Flipkens dobrze czuję się na na kortach trawiastych,dobrze gra przy siatce (co według Samprasa jest kluczem do wygrywania pojedynków na trawie) oraz posiada dobry serwis.

Dla Larsson jest to pierwszy turniej na kortach trawiastych,tydzień temu wybrała również Kopenhagę, odczuwam że nie jest więc najsilniejsza na trawie. Jednak w pierwszej rundzie pokonała Marino Rebecce 7-5,7-5 . Uważam,że Belgijka nie będzie miała problemów z pokonaniem Szwedki w dwóch setach. Warto dodać,że Flipkens dotarła w ostatnim Wimbledonie do 3 rundy.

Ja osobiście czekam aż Unibet wystawi to spotkanie i z pewnością je zagram.

 

A o to parę innych spotkań,którę warto rozpatrzyć:

 

11:05 Cibulkova, D - Barrois, K 1 1,52 :t:

11:05 Pennetta, F - Dokic, J 1 1,50 :n:

12:05 Kvitova, Petra - Makarova, E 1 1,36 :t:

13:35 Jovanovski, B - Stosur, S 2 1,40 :t:

15:35 Hantuchova, D - Na Li 2 1,52 :n:

16:05 Nishikori, K - Schuettler, R 1 2,02 :szok:

 

kursy z Unibet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larsson, Johanna - Flipkens, K (1) 2.5

 

Ja z kolei uważam, że Larsson wygra te spotkanie. Szwedka w ostatnim czasie zrobiła duży postęp w grze. Co prawda nie ma to jeszcze znaczącego przełożenia na wyniki, ale wynika to ze stosunkowo niskiego rankingu i faktu, że już w pierwszych rundach trafia na mocne, rozstawione przeciwniczki. Larsson gra tenis, który w mojej opinii znakomicie pasuje na trawę. Mocny serwis, dobry forehand, ofensywna gra, szukanie rozwiązań w kilku uderzeniach. Flipkens też zrobiła spory postęp w przeciągu ostatnich 2 lat, dlatego też spotkanie z pewnością będzie wyrównane. Biorąc pod uwagę kursy opłaca zaryzykować się grę na Larsson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie.Zvonareva V. (Rus) -Williams S. (Usa)

Typ.2

Kurs.2.45

Bukmacher.Betsson

 

Analiza.

 

Dzis o godzinie 14.30 w Eastbourne dojdzie do bardzo ciekawego spotkania pomiedzy Zvonareva V. (Rus) -Williams S. (Usa).Faworytka bukmacherow jest tutaj Rosjanka,ale ja zdecydowalem sie zagrac na Williams S.Wiem,ze amerykanka wrocila po kontuzji prawie rok przerwy.W pierwszej rundzie Serena pokonala Pironkova T. 2-1 w setach...1-6,6-3,6-4...Mecz z trudnosciami i Serena go wygrala,a przypomne,ze grala po kontuzji i nie byle z kim bo ubiegloroczna polfinalistka Wimbledonu.Natomiast 3 rakiet kobiecego tenisa Zvonareva V pokonala w pierwszej rundzie Brytyjke Watson H. 2-0 w setach 6-3,6-3...Tak wiec w tym meczu widac ,ze Rosjanka takze sie meczyla i jakos mnie nie przekonala do swojej gry.Natomiast Serena mi zaimponowala i po tak dlugiej przerwie wygrala swoj pierwszy mecz i to w dodatku trzy setowy i potrafila wyjsc z nie lada opresji.Zaryzykuje i postawie tutaj na wygrana Amerykanki po swietnym kursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł zarzut, że ostatnio mało tu pisze, a więc coś napisze ;)

 

 

Baghdatis M. - Haase R. typ 2 - 1,85

 

Haase dwa, trzy lata temu był uznawany za nadzieje holenderskiego tenisa. Coś jednak idzie nie tak, bo od dłuższego czasu gra średnio. Może inaczej - nie robi takich postępów jak powinien. Ma chłopak warunki do gry - wysoki i obdarzony niemała mocą jeśli chodzi o serwis i kończące uderzenie. U siebie może być groźny. Zresztą, w pierwszym meczu pyknął Zvereva - a to solidny grajek na trawie. Typ jednak określiłbym - "przeciwko Bagiecie". Bo tu od dłuższego czasu forma mizerna. Zresztą Marcos żadnym specjalistą od trawy nie jest. Mógłby tu jeszcze bronić się serwisem, ale w tym elemencie ostatnio te szału nie ma.

 

 

Radwanska A. - Schiavone F. typ 2 - 2,35

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Aga jest w stanie to wygrać. Szczególnie jesli popatrzymy na jej mizerny serwis. I nie mówię tu o samej technice serwowania, ale o sile tego serwisu. I ogólnie o sile uderzenia Polki. Nawet na trawie Włoszka przy swojej szybkości i waleczności będzie to w stanie przebijać. Kiedyś Radwańska zapowiadała się świetną zawodniczką, jeśli chodzi o trawę, ale to było kiedyś. Kombinacyjna gra, jaką w tej chwili preferuje na ten typ kortu się nie nadaje. I uratować ją tylko może to, że Włoszka odpuści mecz. Bo Paryż przecież na pewno czuje w nogach, a Londyn już tuż tuż...

 

Williams V. - Ivanovic A. typ 2 - 2,35

 

Wszystko w rękach i nogach Any. Jak się patrzy na nią ostatnio to wniosek nasuwa się jeden - chimeryczna to baba. Potrafi zagrać momentami tak, jak wtedy, gdy była "jedynką" rankingu, a za chwilę tak, jak wtedy, gdy staczała się na łeb i na szyję w rankingu. Jeśli będzie siedział serwis i forehand to Serbka jest w stanie pyknąć Venus w dwóch setach. Wszystko zależy od jej dyspozycji dnia. Amerykanka dwa dni temu nic wielkiego w meczu z Petkovic nie pokazała. Znacznie lepiej zaprezentowała się siostra. Andrea przegrała ten mecz w głowie. Tak jak pisałem, najwięcej zależy w tym meczu od samej Any.

 

 

Zvonareva V. - Williams S. typ 2 - 2,50

 

Serena marnie wyglądała na początku wczorajszego meczu z Pironkową, ale z piłki na piłkę było coraz lepiej. Vera wcale nie jest w dobrej formie. Przegrywała ostatni z przeciwniczkami, które zdecydowanie powinna ogrywać. Jeśli Williams zagra tak, jak wczoraj trzeci set z Bułgarką to wygra. Łatwo na pewno nie będzie. Ale pewnie błędy po stronie Very pomogą. Trochę na czuje, ale kusi mnie ten kurs :)

 

 

Li N. - Hantuchova D. typ 2 - 2,50

 

Trawa to królestwo Danieli. Jej żywioł to gra serv&volley. Gry przy siatce mogą się od niej uczyć nawet panie z pierwszej 10. Li musi odpuścić, jeśli chce zaistnieć na Wimbledonie. Niemożliwe jest wygrać Paryż, grać długo w Eastbourne i zaprezentować się dobrze w Londynie. Fizycznie nie ma tenisistki, która by to zniosła. Zresztą nigdy Li tu dobrze nie grała. Jej rekord w Eastbourne to druga runda. Hantuchova w zaistniałych okolicznościach i przy swoich umiejętnościach gry na trawie powinna dać rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis / Eastbourne / godz 14.00

Agnieszka Radwanska - Francesca Schiavone

TYP: dw 0-2

KURS: 5.10

BUK: Betsson

 

 

 

Dzis w drugiej rundzie na przeciw siebie stana dwie zawodniczki które moim zdaniem sa bardzo wyrównane .Faworytka bukamecherów jest Radwanska która to moim i chyba nie tylko moim jest dobra technicznie i szybka jednak nie wytrzymuje ona presjii co pokazała w meczu z NA LI gdzie to przegrała praktycznie wygrany mecz.Po tym spotkaniu doszło miedzy nia a ojcem do pewnj kłotni a skutkami tego jest pojawienie sie na tym turnieju z trenerem reprezentacjii Polski .Czy jest to dobre posuniecie ?? Watpie poniewaz juz w pierwszej rundzie meczyła sie ona z Gajdosovą i po ciezkim meczu wygrała 7-6 7-5 .Dzis jej rywalka bedzie Włoszka Schiavone i bedzie to juz ósme spotkanie pomiedzy tymi zawodniczkami . zwyciesca tej rywalizacjii zagra z zniezbyt silnie grajacymi Kvitovą lub Makarovą i dopiero potem zacznie sie trudniejsza przeprawa. Licze dzis na doscv gładka wygrana wloszki poniewaz jest ona w bardzo dobrej formie co pokazał wczorajszy mecz z Finka Kanepi a takze bedzie chciała ona wkoncu przełamac zła passe meczów z Radwanska gdyz przegrała dwa ostatnie spotkania. A co do Radwanskiej to mysle ze bedzie ona chciała na siłe w tym meczu pokazac ze w tym sporze to ona miała racje i to moze sie dla niej zle skonczyc .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyciesca tej rywalizacjii zagra z zniezbyt silnie grajacymi Kvitovą lub Makarovą i dopiero potem zacznie sie trudniejsza przeprawa. Licze dzis na doscv gładka wygrana wloszki poniewaz jest ona w bardzo dobrej
hm Petra Kvitova i delikatny tenis czy ty ja kiedys widziales w akcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Eastbourne, 15.06.2011, godz. 16:00

Spotkanie: J.W. Tsonga - R. Stepanek

Typ: J.W. Tsonga wygra 2-0

kurs: 2

buk: Bet365

 

Analiza: Druga runda ATP w Eastbourne, w którym zmierzą się Francuz Tsonga z Czechem Stepankiem. Nawierzchnia trawiasta, ostatni sprawdzian przed Wimbledonem to doskonała okazja aby ustabilizować swoją formę na największy turniej na trawie. Faworytem bukmacherów oraz moim jest tylko i wyłącznie Tsonga. Rozstawiony w tym turnieju z nr 1, jest głównym pretendentem do wygrania tego turnieju. Dwa dni temu, rozegrał on finał innego turnieju na trawie - w Queens, gdzie uległ Murrayowi 2-1, po zaciętym boju. Wczoraj poradził sobie w dwóch setach z Denisem Istominem, który ze swoim dobrym serwisem na takiej nawierzchni jest trudnym rywalem. Francuz jest naprawdę dobrze przygotowany do pojedynków na trawie i może sporo osiągnąć w nadchodzącym Wielkim Szlemie. O Radku Stepanku mogę napisać jedynie tyle, że pokonał w dwóch setach, mało znanego C.Fleminga w 1szej rundzie tego turnieju. Czech nie ma w swojej karierze jakiś specjalnych, wygrał 4 turnieje w grze pojedynczej. W Wielkich Szlemach nigdy nie osiągnął niczego wielkiego, co raczej świadczy o przeciętnej grze tego zawodnika. Uważam, że dla Tsongi dzisiejszy mecz powinien być kolejnym spacerkiem w drodze po zwycięstwo w tym turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska A. - Schiavone F. typ 2 - 2,35

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Aga jest w stanie to wygrać. Szczególnie jesli popatrzymy na jej mizerny serwis. I nie mówię tu o samej technice serwowania, ale o sile tego serwisu. I ogólnie o sile uderzenia Polki. Nawet na trawie Włoszka przy swojej szybkości i waleczności będzie to w stanie przebijać. Kiedyś Radwańska zapowiadała się świetną zawodniczką, jeśli chodzi o trawę, ale to było kiedyś. Kombinacyjna gra, jaką w tej chwili preferuje na ten typ kortu się nie nadaje. I uratować ją tylko może to, że Włoszka odpuści mecz. Bo Paryż przecież na pewno czuje w nogach, a Londyn już tuż tuż...

 

przyczepie się tylko do jednego duncan,serwis Aga w porównaniu z zeszłym sezonem poprawiła baaardzo :),nie gra tak bezpiecznie jak kiedyś,nawet drugi jest porównywalny z pierwszym,oglądałem kilka spotkań w tym sezonie z jej udziałem i poważnie mówiąc jej porażki nie wynikają ze słabego serwisu,ale ze słabej głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwanska A. - Schiavone F. typ 2 - 2,35

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Aga jest w stanie to wygrać. Szczególnie jesli popatrzymy na jej mizerny serwis. I nie mówię tu o samej technice serwowania, ale o sile tego serwisu. I ogólnie o sile uderzenia Polki. Nawet na trawie Włoszka przy swojej szybkości i waleczności będzie to w stanie przebijać. Kiedyś Radwańska zapowiadała się świetną zawodniczką, jeśli chodzi o trawę, ale to było kiedyś. Kombinacyjna gra, jaką w tej chwili preferuje na ten typ kortu się nie nadaje. I uratować ją tylko może to, że Włoszka odpuści mecz. Bo Paryż przecież na pewno czuje w nogach, a Londyn już tuż tuż...

 

przyczepie się tylko do jednego duncan,serwis Aga w porównaniu z zeszłym sezonem poprawiła baaardzo :),nie gra tak bezpiecznie jak kiedyś,nawet drugi jest porównywalny z pierwszym,oglądałem kilka spotkań w tym sezonie z jej udziałem i poważnie mówiąc jej porażki nie wynikają ze słabego serwisu,ale ze słabej głowy...

 

Po meczu, więc i tak już nici z rzeczowej dyskusji ;) Miałem na myśli to, że nie jest to serwis na grass. Aga na pewno nie przegrywa serwisem, tylko tak jak piszesz głową - dla przykładu ostatni mecz z Maryśką, gdzie kompletnie posypała się w decydujących momentach. Chodziło mi to, że jej podanie na trawie to żaden atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Eastbourne, 16.06.2011, godz. 13.30

Spotkanie: Petra Kvitova (CZE) - Agnieszka Radwańska (POL)

Typ: 2

Kurs: 2.14

Buk: Pinnacle

 

Tenis to nie jest moja dyscyplina, tym bardziej zakład na polskiego zawodnika, ale czemu nie. Jak zauważyłem ostatnio inni userzy też mają problemy z trafnym typowaniem. Co do meczu to buki widzą faworytkę w Czeszce. Co prawda jest ona wyżej w rankingu i na pewno bije mocniej niż Polka, ale bo by było tyle przewag Kvitovej. W poprzedniej rundzie wygrała z Makarovą 7:6 7:6, która to wygrała turniej Eastbourne w 2010 r, ale w obu setach Kvitova broniła setboli. W pierwszej rundzie 2:1 z Sevastovą. Co do Radwańskiej to jak wiemy znacznie poprawiła serwis, nawet drugi jest poprawny i przy dobrej długości przeciwniczki nie mogą go zaatakować jak kiedyś. Oczywiście minimalna ilość błędów to już standard w meczach Polki. Radwańska jak wiemy gra już bez ojca na trybunach, co wydaje się będzie tylko procentować. W turnieju wygrała z Gajdosovą i Schavione. Włoszka ugrała 5 gemów i pytanie tylko czy to kolejny znakomity mecz Radwańskiej czy Schavione ma już kompleks Polki, po po raz kolejny przegrywa z kretesem. Kvitova to zawodniczka podobna do poprzednich rywalek, bije mocno i biega do wszystkiego. Radwańska powinna zagrać swój tenis, czyli zmieniać rytm, grać długo i bezbłędnie. Dość powiedzieć, że trawa to chyba najbardziej ulubiona nawierzchnia Polki, w końcu też w Eastbourne wygrała swój ostatni turniej, a było to w 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis / WTA Eastbourne / godz 13

 

Petra Kvitova - Agnieszka Radwanska

TYP: DW 0-2

KURS: 3.40

BUK: Betsson

 

Analiza:

 

DZis kolejne juz trzecie spotkanie Agnieszki Radwanskiej na kortach w Eastbourne. Po wczorajszej wpadce z zadwodniczka Francesca Schavione przekonałem sie do klasy Agnieszki i ze moze jeszcze daleko dojsc w tym turnieju mimo iz w grze sa jeszcze najlepsze zawodniczki swiatowego tenisu.Ale do rzeczy jak wczoraj pisałem Radwanska bedzie chciała za wszelka cene udowodnic ze to ona miała racje w sporze ze swoim ojcem narazie idzie jej to bardzo dobrze gdyz wczoraj bardzo łatwo rozprawiła sie z Włoszka 6-3 6-2 . Dzis jej rywalka bedzie Kvitova Petra która to wygrała wczoraj z Rosjanka Makarovą .Obie rywalki Radwanskiej dzieli tylko jedno miejsce w rankingku WTA .Obie zawodniczki bardzo dobrze radza sobie na trawie wiec licze na wyrównany mecz lecz z lekka przewaga Radwanskiej .W ostatnim spotkaniu pomiedzy tymi zawodniczkami góra była Kvitova która wygrała gładko 2-0 lecz było to rok temu i teraz licze na rewanz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Hertogenbosch, 16.06.2011, godz. 15:15

Spotkanie: Cibulkova - Kuznetsova

Typ: 1

Kurs: 1.70

Buk: Unibet

Analiza:

Przed nami bardzo ciekawy pojedynek, stawiam pewną jedynką ponieważ wszystkie aspekty przemawiają za piękną Słowaczką. Ich h2h to 3:3, lecz 3 ostatnie spotkania wygrała właśnie Cibulkova. Cibulkova w tym turnieju idzie jak burza, w dwóch swoich meczach wygrywała pewnie, w obydwu tych meczach straciła razem tylko 4 gemy !. Cibulkovej jak widać odpowiada gra na trawie, mimo nie za wysokiego wzrostu serwuje bardzo silnie i pewnie, silny forehand jest jej mocną stroną oraz mocny forehand, jest również jedną z najszybszych tenisistek. Kuznetsova nie przepada za bardzo za trawą, w dwóch meczach rozegranych w tym turnieju wygrała po dosyć ciężkich meczach. Mimio że różnica w rankingu jest dużo wyższa Rosjanki to Cibulkova jest faworytką również u bukmacherów, kursy niemal u wszystich buków spadła na zwycięstwo Cibulkovej. Zastanawiałem się nad zagraniem 2:0 na Słowaczkę, lecz Kuzniecowa może seta urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Eastbourne, 17.06.2011, godz. 12.30

Spotkanie: Kvitova - Hantuchova

Typ: 2

Kurs: 2.24

Bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

Jutro arcyciekawy i myślę że prestiżowy pojedynek pomiędzy najlepszymi tenisistkami Czech i Słowacji. Obydwie tenisistki rozegrały dzisiaj 3 setowe pojedynki. Obydwie tenisistki grają bardzo podobnie, są nawet podobnie zbudowane pod względem fizycznym. Hantuchova jednak jest bardziej doświadczoną tenisistką, pokaała w turnieju w Birminham że świetnie czuje się w grze na trawie, przegrała dopiero w finale z rewelacją ostatnich miesięcy Niemką polskiego pochodzenia Lisicką. Hantuchova z Williams pokazała że serwis na trawie bardzo jej pomaga, można powiedzieć że dość regularny jest jej serwis, Kvitova zaś popełnia wiecej podwójnych błedów serwisowych. Jeżeli nie siedzi jej pierwsze podanie to nie idzie jej łatwo w swoich gemach serwisowych co pokazał mecz z Radwańską. Kvitova dopiero po tiebreaku wygrała mecz z naszą Agnieszką. Kvitova ma bardzo dobry płaski forehand, lecz za to Hantuchova oprócz również dobrego forehandu gra o wiele,wiele lepiej przy siatce, jak wiemy volley na trawiepo wyrównanym meczu to Hantuchova wygra ten pojedynek, w meczu z Williams było widać że Daniela jest bardzo zmotywaowana i zależy jej na grze i zwycięstwie w tym turnieju, nie wydaje mi się że odpuści mecz żeby odpocząc przed Wimbledonem. Kurs zachęcający wystawil Pinnacle, myślę że jutro u większości buków kursy będą wyrównane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...