Skocz do zawartości

ATP: Madryt; WTA: Madryt


radomiak1910

Rekomendowane odpowiedzi

Tenis, ATP Madryt, godz. 21:00

Spotkanie: Djokovic N. - Ferrer D.

Typ: Ferrer D.

Kurs: 3.75

Bukmacher: Bet365

 

O godzinie 21:00 dojdzie do niewątpliwie najciekawszego spotkania w dniu dzisiejszym, na przeciwko siebie staną druga rakieta świata - Novak Djokovic i 6. w rankingu ATP - David Ferrer. Serb ostatni raz przegrał 21.11.2010 na World Tour Finals w Londynie z Federerem, od tego czasu Novak śrubuje rekord w ilości wygranych pojedynków z rzędu - po wczorajszym meczu ta seria wynosi 31. Dzisiaj przyjdzie mu się zmierzyć ze znakomicie dysponowanym Hiszpanem, który na mączce czuje się jak ryba w wodzie, jego bilans z tego roku na cegle to 12-2 (w tym dwie porażki z nieosiągalnym na cegle Nadalem). Djokovic wcale nie ustępuje swojemu przeciwnikowi jeżeli chodzi o statystyki, w jego przypadku jest to 6-0. To prawda, że Serb wygrał w tym roku na mączce wszystkie pojedynki, które mógł wygrać, jednak biorąc pod uwagę z kim przychodziło mu się mierzyć to nie znajdujemy wśród pokonanych zawodnika zbliżonego poziomem gry do Ferrera (wykluczając Feliciano Lopeza, który faktycznie mógłby i Ferrerowi sprawić kłopoty). Djokovic to nie ten sam zawodnik co rok temu, ale myślę, że jeżeli chodzi o grę na mączce to nie dostrzeżemy tak dużej poprawy w porównaniu z betonem. Mączka nigdy nie należała do jego ulubionych nawierzchni, utożsamiany jest z twardymi typami kortów i to właśnie na nich osiąga fantastyczne rezultaty, zostawmy więc mączkę innym zawodnikom :). Ferrer to dla mnie obecnie druga rakieta świata jeżeli chodzi o grę na mączce i ciężko mi odpuścić możliwość gry po tak okazałym kursie. Bukmacherzy zachwycili się grą Novaka w pierwszych dwóch rundach, gdzie jego rywalom ciężko było o choćby stworzenie sobie szansy na przełamanie, zagrał bardzo dobre mecze, ale wiele zależy od dyspozycji dnia (chociaż w jego przypadku nie ma słabszych dni), od nawierzchni i od gry rywala (i na tych faktach bym się skupił). Otóż panowie mieli okazję grać na mączce trzykrotnie, co się okazuje Novak nie ograł jeszcze Hiszpana na mączce, to fakt, że przegrywał minimalnie, ale to znaczy, że Ferrer zawsze miał więcej argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tenis, ATP Madryt, 21:00

Novak Djokovic - David Ferrer

Typ: ilość gemów - powyżej 20,5

Kurs: 1.61

PinnacleSports

 

W ostatnim ćwierćfinale rozgrywanego w Madrycie turnieju ATP Masters zagrają obecnie drugi tenisista rankingu Serb Novak Djokovic z szóstym Hiszpanem Davidem Ferrerem. Pojedynek ten zapowiada się bardzo ciekawie ponieważ obaj w tym sezonie prezentują się znakomicie. Djokovic jest niepokonany(!) w tym sezonie, ale większość turniejów w których brał udział, wygrywał nie odbywała się jednak na mączce, na tej nawierzchni wygrał w zeszłym tygodniu na własnych śmieciach w Belgradzie - jednak rywale nie byli z najwyższej półki. Pierwszy prawdziwy sprawdzian będzie dziś z specjalistą od gry na kortach ziemnych - Ferrerem. Hiszpan również jest w świetnej dyspozycji, znakomicie prezentował się już w Australii, a na mączce jeden turniej wygrał a w dwóch kolejnych nie tak dawno osiągał finały, w których to przegrywał z Nadalem. Djokovic jest na pewno faworytem tego spotkania, ale liczę na bardziej wyrównany pojedynek niż wskazują to kursy, na mączce Ferrer do tej pory radził sobie z Serbem, na pewno stać go dzisiaj przynajmniej na wygranie seta a może nawet i na więcej, linia gemowa (20,5) powinna zostać spokojnie pokryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Madryt, 21:00

Novak Djokovic - David Ferrer

Typ:Ferrer +4

Kurs: 1.93

PinnacleSports

 

Djokovic to w tej chwilinumer jeden na świecie ale nie na powierzchni ziemnej. Djokovic w tym roku wygrał już turnieje w Dubaju , IndianWells , Miamioraz w Belgradzie. Serb zaskakiwał wspaniałą tecniką , niekonwencjalnymi zagraniami i o dziwo świetnie wyglądał kondycyjnie i szybkościowo z czym miewał już problemy. Ale to były korty twarde , nawierzchnia ziemna to zupełnie inna bajka. Ferrer ntomiast również ostatnimi czasy gra na wysokim poziomie i jest to gracz który preferuje korty ziemne. W tym roku Ferrer na kortach ziemnych doszedł już do finalów w Madrycie oraz Barcelonie gdzie przegrywał z Nadalem. Obaj panowie spotkali się ze sobą już 9 razy. 5 razy wygrywał Serb a cztery razy górą był Ferrer ale na kortach ziemnych grali ze sobą 2 razy i oba mecze wygrał Ferrer wiec myślę że i dzisiaj Hiszpan powalczy ipokryje przybnajmniej handicap gemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Nadal Rafael (ESP) vs. Federer Roger (SUI)

Typ: Federer Roger (SUI) +1,5 seta

Kurs: 2.75

Bukmacher: Unibet

 

Długo oczekiwany półfinał w Madrycie. Faworyt gospodarzy Rafael Nadal podejmuje na swojej ulubionej nawierzchni największego rywala w ATP, Rogera Federera. Bukmacherzy zdecydowanie faworyzują Hiszpana wystawiając kurs ok 1.10, zaś na Szwajcara jest grubo ponad 6.00 a nawet 7.00. Dla mnie jest to nieco dziwne. Roger przecież nie jest byle grajkiem. W końcu to 3 rakieta świata, wczoraj ograł w 2 setach Soderlinga, który na clayu gra bardzo dobrze. Wiadomo iż Federer nie gra tak dobrze jak kiedyś, ale wciąż posiada on w swoim repertuarze genialne zagrania oraz dużo lepszy serwis niż Nadal. Jak na clay to nawierzchnia Madrycka jest dość szybka, także Roger potencjalnie ma jeszcze większe szanse. Większość mówi o upadku Mistrza, że Federer niczego już nie osiągnie, że jest słaby i trochę za stary. Ja bym go jeszcze nie skreślał, uważam iż pokaże on jeszcze tym niedowiarkom, że w cale nie jest tak jak mówią. Roger trenuje bardzo dużo, stara się zmieniać coś w swojej grze, gra bardziej agresywniej, chodzi do siatki. Nadal znany jest z grania mocnym topspinem i przebijania piłek oraz dość niespodziewanego przejścia z obrony do ataku. To jest z pewnością ogromny atut po jego stronie. Jednak i on nie jest nieomylny i bezbłędny, wczoraj z Llodra popełniał dużo błędów, gdy był zmuszony do obrony. Serwował także nie najlepiej, myślę iż Roger powinien to wykorzystać. Roger musi zagrać agresywniejszym returnem, gdyż granie na pół kortu nie ma najmniejszego sensy, gdyż skończy się to winnersem dla Nadala. Rok temu Federer ograł właśnie na tej ziemi Nadala i to w dwóch setach. Myślę iż stać Szwajcara nawet na zwycięstwo, jednak nie jestem taki hura optymista, dlatego też gram że Federer ugra minimum jednego seta z Nadalem. Ta sztuka jest jak najbardziej w jego zasięgu. Trzymam kciuki i czekam na to niecodzienne widowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

07.05.11 18:00

Tenis, WTA Madryt

Azarenka - Kvitova

Typ: 1

Kurs: 1.47

PinnacleSports

 

Finał turnieju WTA w Madrycie. Białorusinka jest piątą zawodniczką rankingu WTA, w tym sezonie prezentuje się znakomicie, ostatnio wygrała dwa turnieje, a jeśli przegrywała jakieś spotkanie to ze względu na kontuzje. Kvitova jest 18 w rankingu WTA, sezon rozpoczęła bardzo dobrze, wygrała w Brisbane i Paryżu. Później nie wyglądało to już tak dobrze, od połowy lutego jej wyniki są przeciętne. Obie w tym turnieju straciły po secie, patrząc na nazwiska rywalek wydawać by się mogło że to Kvitova miała trudniejszą drogę do finału, ale nic bardziej mylnego, Zvonareva i Li nie są obecnie w swojej optymalnej dyspozycji, a bardzo równy pojedynek z Cibulkovą, której główne walory do defensywa, pokazuje że jest ona do pokonania. Azarenka miała o wiele mniej znaczące w kobiecym tourze nazwiska na swojej drodze do finału ale to choćby Georges w ostatnim czasie była jedną z najlepiej prezentujących się tenisistek w tourze, a ograła ją bez problemu, dając tylko jedną szansę na przełamanie. Seta straciła z Safarovą, Czeszką która dla wielu tenisitek jest bardzo niewygodną rywalką, zwłaszcza na mączce. Widać że Azarenka jest w formie, gra bardzo agresywnie i co najważniejsze trafia. Serwisy rywalek, nawet tak świetnie serwującej Goerges nie robiły na niej większego wrażenia, łamała kolejne rywalki multum razy bez większego problemu. Ranking WTA także o czymś świadczy, to Azarenka jest lepszą, równiej grającą zawodniczką, liczę że potwierdzi to w dzisiejszym finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Typ: 2

Kurs: 3,40

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 08-05-2011/18-30

Analiza:

Z pewnością będziemy dziś świadkami jednego z najbardziej ciekawych spotkań ostatnich dni, miesięcy, a n wet nie wiem czy lat. Zagrają ze sobą obecnie dwaj najlepsi tenisiści świata, a co za tym idzie można spodziewać się niesamowitych emocji, zwrotów akcji. Tego czego kibice oczekują. Mam nadzieję, że zawodnicy nas nie zawiodą. Zaobserwowałem jednak, że większość ,,ucieka'' od typowania tego spotkania. Być może strach przed niskim kursem i wtopą na Nadala, a może brak wiary w umiejętności Serba. Jak będzie przekonamy się za kilka godzin. Faworytem bukmacherów jest Nadal, lecz jestem zdania, iż w obliczu tego, że to jest już finał trudnym zadaniem jest wskazaniem faworyta przed rozegraniem pierwszej piłki. Rafa Nadal od 24 spotkań rozgrywanych na nawierzchni ceglastej jest niepokonany. Poczynając od turnieju rozgrywanego w tym tygodniu w Madrycie wyeliminował Baghdatisa, Del Potro ( z którym nie rozegrał, ani jednej piłki, gdyż Argentyńczyk oddał mecz walkowerem), Llodrę, i wczoraj po ciekawym meczu i pomimo przegranej w pierwszym secie, wygrał dwa następne Rogera Federrera. We wczorajszym meczu bardzo widoczne było wsparcie dla Hiszpana. Po każdym udanym zagraniu otrzymywał gromkie brawa. Dziś z pewnością Djokovic musi też się liczyć z tym, że jest skazany tylko na swoje umiejętności. Zaglądając do statystyk ostatnich miesięcy na nawierzchni ceglastej został pokonany tylko raz. Jednak to co należy pochwalić to fakt, że od początku rozpoczęcia sezonu tenisowego nie odnotował jeszcze ani jednej porażki. Na drodzoe do finału nie spotykał się z tak wymagającymi rywalami. Jeszcze raz powtórzę, że ciężkim zadaniem jest wskazanie faworyta, zwłaszcza po tym w jak genialnej formie znajdują się obaj zawodnicy. Pomiędzy sobą rozegrali razem łącznie 25 pojedynków. Lepsze statystyki ma Nadal, lecz co należy podkreślić, to fakt, że w dwóch pojedynkach w tym roku ( rozgrywanych na nawierzchni betonowej) zwyciężył Serb, po zaciętych trzysetowych pojedynkach. Dziś każdy chce zobaczyć dobry tenis, a ja jestem zdania, że warto pokusić się o zagranie na Djokovica-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...