Skocz do zawartości

ATP: Barcelona; WTA: Stuttgart, Fes


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - BARCELONA

 

B067AC1EE9B549988A0F7974E2030809.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Barcelona, Hiszpania

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: €1,550,000

Strona oficjalna: http://www.barcelonaopenbancosabadell.com/

 

 

 

WTA - STUTTGART

 

mediumimage_651.jpg

 

Miejsce: Stuttgart, Niemcy

Ranga: Premier

Uczestników: S-28, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $721,000

Strona oficjalna: http://www.porsche-tennis.de/

 

 

 

WTA - FES

 

mediumimage_84.jpg

 

Miejsce: Fes, Maroko

Ranga: International

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.frmt.ma/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Spotkanie : Granollers-Pujol : Brands

Typ : 2

Kurs : 3,94

Buk : Pinnacle

Godzina : 13.30

Analiza :

 

Pierwsza runda turnieju w Barcelonie oczywiście na nawierzchni ziemnej powinna jak zwykle dać zarobić. Liczę tu przynajmniej na kilka niespodzianek a jedna z nich tyczy się wygranej Brandsa z Pujolem. Jak dla mnie kursy mocno przesadzone i warto stawiać dzisiaj na Brandsa. Obaj panowie jakimiś wielkimi clayowcami nie są. Owszem dla Granollersa to jest ulubiona nawierzchnia i na niej gra najczęściej ale jakoś nie zachwyca. Ma w karierze 235 wygranych i 159 porażek. Jego rywal grał dużo dużo mniej i wygrał 115 pojedynków a 79 przegrał. W tym roku każdy z nich na razie grał po razie i obaj panowie przegrywali swoje pojedynki. Jak dotąd rozegrali też jeden mecz bezpośredni i to właśnie na nawierzchni ziemnej i wtedy zdecydowanie górą był Brands który wygrał 64 62. W poprzednim roku Brands tu nie startował a Pujol odpadł w drugiej rundzie. Obaj panowie mają podobne szanse na wygranie tego meczu i jak dla mnie kursy powinny być zdecydowanie bardziej zbliżone, a przy takim rozrzucie oczywiście stawiam na Brandsa szczególnie że nawet bezpośrednie pojedynki przemawiają za nim. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartoli M. - Pironkova T godz: 13:00

typ: 2-0

kurs:2,10

buk: Bet-at-home

 

W turnieju tenisowym krótka przerwa przed finałem więc polecam takie spotkanie.

Dzisiaj w pierwszej rundzie turnieju w Stuttgarcie spotkają sie rozstawiona z 8 francuska Bartoli oraz 36 w rankingu WTA Bułgarka Pironkova.

Dla mnie zdecydowaną faworytką tego spotkania jest Bartoli,po za ostatnim turniejem w Charlston gdzie odpadła w pierwszej rundzie z Lisicki,w pozostałych turniejach marcowych grała dobrze a czasami nawet bardzo dobrze dochodząc do finału Indian Wells. W Kuala Lumpur dwie pierwsze rundy przeszła jak burza tracąc tylko 4 gemy,odpadła w ćwierćfinale. Nastepny turniej tow/w IW gdzie pokonała kolejno :

20/03-11 Finał Bartoli, Marion vs. Wozniacki, Caroline 1:2 16 62 36

18/03-11 Półfinały Bartoli, Marion vs. Wickmayer, Yanina 2:0 61 63

16/03-11 Ćwierćfinały Bartoli, Marion vs. Ivanovic, Ana 2:0 64 76

15/03-11 R16 Bartoli, Marion vs. Clijsters, Kim Zwycięstwo 36 31 (K. Clijsters retired)

13/03-11 R32 Bartoli, Marion vs. Petkovic, Andrea 2:0 64 62

11/03-11 R64 Bartoli, Marion vs. Niculescu, Monica 2:1 26 63 62

Później jeszcze turniej w Miami gdzie odpada w ćwierćfinale z Zworaneva , przegrywając 2-1.

Jej rywalka przez ostatnie 2 miesiace nie miała tak wysokiej formy ,szczyt jej mozliwosci to 2 runda, warto dodać że przeciwniczki wtedy nie były zbyt wymagające i znane mi.

W ostatnim turnieju W Marbeli Pironkova odpadła w 2 rundzie z Safiną przegrywając 3-6,4-6, poprzedni turniej w Miami wypadł jeszcze gorzej gdzie Bułgarka w pierwszej rundzie przegrywa z Dominguez Lino, Lourdes 1:2 75 36 46.

Uważam ,ze Bartoli spokojnie powinna pokonać swoją przeciwniczkę nie tracąc seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Gabashvili-Montanes 18.04.2011 godzina;16;05

Typ : 1

Kurs : 4.74

Buk : Pinnacle

Analiza;

 

Zupełnie nie rozumiem co jest powodem aż tak wysokiego kursu na Gabashviliego. Teimuraz jest przecież soecjalistą od kortów ziemnych i powinien nawiązac równą walke z Montanesem który również specjalizuje się w grze na kortach ziemnych. Obaj w tym roku wystąpili na jednym turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych. Montanes w Monte Carlo ograł Malisse by w drugiej rundzie przegrac z Simonem.Gabashvili natomiast gral w Hosuton gdzie zaprezentował sie całkiem nieźle. Pokonał Capdeville , Dimitrova i odpadł dopiero w cwiercfinale ale za to z przyszłym zwycięzcą turnieju Ryanem Sweetingiem. Myślę że to będzie bardzo wyrównany mecz i warto również spróbowac zakład z handicapem na Gabashviliego który na ziemie grac potrafi co pokazał w zeszłym roku gdzie dotarł do czwartej rundy French Open.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosur S. - Martinez Sachnez M.J godz: 10:00

typ: 2-0

kurs: 2,55

buk: Bet-at-home

 

Jutro w Stuttgarcie kolejne mecze pierwszej rundy,tym razem stawiam na Australijkę Stosur,która jest rozstawiona w tym turnieju z "5", jej przeciwniczką będzie Hiszpanka Martinez Sanchez.

Obie zawodniczki grały ze soba pięć razy górą jest Stosur,która wygrywa 3-2 z czego 3 ostatnie spotkania pomiędzy tymi zawodniczkami.

11/05-10 Madryt, Hiszpania R32 Europa Kort ziemny Stosur, Samantha 2:0 76 64

19/03-10 Indian Wells, USA Ćwierćfinały Ameryka Kort twardy otwarty Stosur, Samantha 2:0 63 76

06/02-10 Gra pojedyncza Stosur, Samantha 2:1 26 61 64

07/01-10 Kobiety Australia Twarda Martinez Sanchez, Maria Jose 0:2 46 16

06/11-09 Bali, Indonezia, Grupa B Martinez Sanchez, Maria Jose 0:2 67 57

Ja proponuje zagrać zwyciestwo Australijki 2-0, która w 4 ostatnich turniejach gładko przechodziła pierwszą rundę. Pokonała ona w Dubaju Errani 6-0,6-1, Indian Wells to pokonanie Pous Tio 6-2,6-2,w kolejnym turnieju w Miami zwyciężyła z Zheng 6-2,6-1 oraz ostatnio wygrała w Charlston z Mayr-Achleitner 6-1,6-2. Jak widać w pierwszej rundzie Stosur gra wyśmienicie, co prawda odpada ona ostatnio w 2 lub 3 rundzie ale myśle ,ze jest w stanie wygrać bez straty seta z Hiszpanką.

Ta natomiast może być zmęczona weekondowymi zwycięstwami nad Rezai i Razzano. Wcześniej nie grała natomiast rewelacyjnie odpadając w pierwszej rundzie w Dubaju i Doha. W Indian Wells dotarła do drugiej rundy pokonując Halep 2-0. Również w Miami udało sie dotrzec do 2 rundy pokonując Tatishvili, Anne. To jednak max co może ugrać w tej chwili Martinez,biorąc pod uwagę rywalki z pierwszej rundy Hiszpanki,które pokonała sądzę,że nie poradzi sobie jutro ze Samanta Stosur przegrywając 0-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Barcelona, godz. 18:00

Spotkanie: Gabashvili, T - Montanes, A

Typ: Gabashvili, T (1. set)

Kurs: 3.30

Bukmacher: Betsson

 

Wysoki kurs na Rosjanina prawdopodobnie podyktowany w dużej mierze miejscem zamieszkania Montanesa. Zapewniam jednak, że ta informacja nie będzie miała żadnego wpływu na losy spotkania, a bukmacherzy w trakcie trwania meczu dają większą wiarę w możliwość pożegnania Hiszpana już w pierwszej rundzie. Wydaje się, że Gabashvili w końcu złapał drugi oddech i zaczyna coś pogrywać, bo początek sezonu był w jego wykonaniu fatalny. Niewiele dobrego możemy powiedzieć na temat bardziej doświadczonego Hiszpana, od którego oczekuje się znacznie więcej niż do tej pory pokazał - 28 miejsce w rankingu zobowiązuje. W dzisiejszym meczu wiele może zależeć od dyspozycji serwisowej Rosjanina, jeżeli będzie mu "siedział" to jestem spokojny o to, że nawiąże walkę, a wtedy może zadecydować lepsza gra pod presją. Montanes wciąż budzi respekt w swoich przeciwnikach, ale wygląda na to, że im starszy tym gorszy i o ile niektórym tenisistom wiek służy to Montanesowi niekoniecznie. Statystyki pokazują, że Gabashvili w roli outsidera spisuje się bardzo dobrze, co ciekawe niewiele więcej meczów wygrywa jako faworyt. Ja mam w pamięci dobry występ Teimuraza z ubiegłorocznego French Open, wielki szlem zbliża się wielkimi krokami, najwyższy podreperować trochę ranking i znów pokazać się z dobrej strony w stolicy Francji. Według mnie bukmacherzy przesadzili z szansami Rosjanina w tym meczu, moim zdaniem ma on znacznie większe szanse a po tym kursie aż grzech nie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP BARCELONA

Gimeno-Traver - Starace

typ: dokłady wynik 1-2

kurs: 3,75

buk: Betclic

 

Analiza:

 

W pierwszej rundzie turnieju w barcelonie zmierzą sie reprezentujący gospodarzy gimento i reprezantant włoch starace. W bezposrednich pojedynkach jest 1-0 dla włocha, który wygrał w Australii w 2010r. Starace obecnie zajmuje 44 miejsce w rankingu, jego rywal jest 61. zawodnicy prezentują zbliżony poziom, co odzwierciedlają pozycje w rankingu. starce ostatnio miał problem z wygrywaniem meczów w dwoch setach, w casablance udało mu sie dojsc az do finału, gdzie uległ w dwoch setach z pablo andujar'em, wczesniej stoczył dwa ponad 3 godzinne pojedynki w cwiercfinale i polfinale wygrywając oba 2-1, w kazdym z tych pojedynków po dosc pewnie wygranym pierwszym secie przychodziło rozluznienie i przegrany drugi set, a pozniej bardzo nerwowa koncówka, sledziłem te mecze na live i myslałem ze zwarjuje jak widziałem co on gra, dlatego w tym upatruję szansy dla zawodnika hiszpanskiego, ponaddto grając w swoim kraju, przed wlasną publicznoscią na pewno bedzie chciał sie pokazac z jak najlepszej strony i urwac chociaz jednego seta w meczu. Na ostatnim turnieju w monte carlo hiszpan przeszedł jedną runde wyzej, odpadł po przegranej 2-0 z Monfils w r32, natomiast starace odpadł juz w r64 po przegranej 1-2 z riba. w casablance gimeno przegrał w r32 z hanescu 1-2, który pozniej uległ wlasnie staraciemu.

zdaje mi sie, ze staraci nie pozwoli sobie na wpadke i awansuje do kolejnej rundy, jednak hiszpana stac na to zeby jednego seta na własną korzysc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Spotkania: Nishikori K. (Jpn) Riba P. (Esp)

Typ: dw 2-0

Kurs: 2.05

Bukmacher: Betsson

 

 

Dzis o godzinie 11 rozpocznie sie spotkanie w turnieju singlowym ATP w Barcelonie .W spotkaniu tym według statystyk spotkaja sie miedzy soba dwaj wyrównani gracze ,lecz moim zdaniem Japończyk Nishikori jest tu zdecydowanym faworytem do gładkiego zwycięstwa 2-0 .W ostatnim czasie bardzo dobrze zaprezentował on sie na turnieju w Houston gdzie w finale poległ gładko 2-0 z Amerykaninem Ryanem Sweetingiem. Lecz w walce do tego finału pokonał miedzy innymi Pablo Cuevasa ,Fisha Mardy czy tez Igora Andreeva. moim zdaniem finał ten przegrał z braku doświadczenia gdyż przed tym pojedynkiem prezentował bardzo wysoki poziom .W tym turnieju to jego pierwszy pojedynek a jego rywalem bedzie sklasyfikowany na 76 miejscy w rankingu ATP Hiszpan Riba .Hiszpan w ostatnich pojedynkach nie grał zdyb dobrze co pokazała porażka z Andujara-Alba Pablo .Dzis wraca po kontuzjii której nabawił sie w pojedynku z Martinem Ciliciem .w ostatnim czasie nie odniósł on zadnego przekonywujacego zwycięstwa. Kontuzji tej nabawił sie szesc dni temu i dzis śmiem twierdzić ze nie bedzie on w pełni sił i granie zwyciestwa Japonczyka jest jak najbardziej prawdopodobne .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Barcelona, godz. 17.15

Spotkanie: Dawidienko - Dołgopołow

Typ: 1:2

Kurs: 5,5

Bukmacher: Betfair

 

Pierwsza runda turnieju BARCELONA OPEN BANCSABADELL 2011. Obaj panowie są to gracze zza wschodniej granicy, ale to Ukrainiec jest rozstawiony w turnieju. Dolgopolov rok temu był 66 na świecie, a dzisiaj jest 20 zawodnikiem rankingu ATP, a Rosjanin po kontuzji spadł na 39 miejsce. Buki w roli faworyta widzą Ukraińca, ale nie należy zapominać, że Davydenko to niezły gracz i jako jedyny ma dodatni bilans meczów z Nadalem. Ukrainien w ostatnim czasie robi zawrotną karierę, a co więcej największe sukcesy to właśnie korty ceglaste. Finał of Costa do Sauipe, półfinał w Acapulco, ćwierćfinał AO czy ostatnio wygrał debla z Malisse w Indian Wells. W tym roku 16-9 i według mnie powinien zajść dalej niż 1 runda w Barcelonie, co było jego udziałem rok temu. Rosjanin wraca po kontuzji, po finale w Doha, notuje bilans 2-7 i trudno wskazać jakieś jego dobre występy. Na czerwonym korcie jednak zawsze jest groźny i według mnie ten mecz może potrwać dość długo. Jednak Dolgopolov jest w lepszej formie i to on powinien grać dalej, ale stawiam na 3 sety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze moj wczesniejszy typ został anulowany podaje drugi na dzis.

 

Tenis, ATP Barcelona

stepanek - roanic

typ: dokłady wynik 1-2

kurs: 3,75

buk: Betclic

 

Analiza:

Pewniakiem na dzis był moj wczesniejszy mecz, no ale niestety krecz i trzeba na szybko cos nowego bylo wymyslic.

W pierwszej rundzie zmierza sie ze sobą reprezentujący czech radek stepanek i reprezentant kanady milos roanic.

W tym pojedynku nie ma wyraznego faworyta, wiekszosc bukmacherów wskazuje na lekką przewage roanica i mnie osobiscie wydaje sie ze tak własnie bedzie, ale licze, ze radkowi uda sie wygrac jednego seta. bezposrednie pojedynki są na korzysc roanica, który wygrał wlasnie 1-2 w memphis w hali. No i był to zdecydowanie bardzo zaciety pojedynek, w gemach (4-6 7-6 6-7) takze o zwyciestwie zadecydowało raptem kilka piłek. w rankingu sytuacja wygląda nastepująco: roanic 28, natomiast stepanek 68. w monte carlo stepanek wygrał pierwszy mecz, po pewnych klopotach, 2-1, ale wygrał,w drugiej rundzie trafił na murraya, który dotarł do finału tej imprezy, murray pokonał stepanka pewnie 2-0. roanic w monte carlo zaszedł jedną runde wyzej, ale w niej wyraznie przegrał z ferrerem 0-2, mecz był raczej jednostronny i nikt nie miał wątpliwosci kto awansuje. podsumowując mysle ze bedzie twardy i zacięty mecz, trwający 2 lub wiecej godzin, trzysetowy, w którym minimalnie lepszy okaze sie roanic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrois, K - Bartoli, Marion godz. 12:05

typ: Bartoli, Marion -1,5

kurs: 1,70

buk: Unibet

 

3 dzień turnieju w Stuttgarcie ,druga runda. Ponownie postanowiłem zagrać na Bartoli,że wygra 2-0. Póki co moje typy co do dokładnego wyniku się sprawdzały,myślę że dzisiaj będzie tak samo.

O Bartoli nie będę sie rozpisywał wystarczy poczytać wyżej. W pierwszej rundzie pokonała ona Pironkova 2-0 w setach 6-4,6-1. W pierwszym secie francuska miała jeszcze problemy, bo przegrywała 4-2 ale od tego momentu poszła jak burza,wygrała seta 6-4 oraz kolejne 5 gemów w drugim secie , straciła dopiero gema na 5-1 ale to nie przeszkodziło w szybkim dokończeniu 2 seta.

Dla mnie Bartoli jest zdecydowaną faworytka w dzisiejszym meczu,kursy już też nie są tak atrakcyjne jak w pierwszej rundzie,na zwycięstwo francuski ok 1,3-1,35,jednak jestem przekonany,ze Marion poradzi sobie z Barrois w dwóch setach.

Co do Niemki zajmuję ona obecnie 79 pozycję w rankingu WTA, w pierwszej rundzie również wygrała dosyć łatwo z Safarovą tracąc tylko 5 gemów 6-1,6-4.

Jednak jej poprzednie turnieje to widoczny brak formy,w Marbeli co prawda dotarła do drugiej rundy ale została rozbita przez Errani 6-1,6-2, w Miami przegrywa w pierwszej rundzie z Matric 0-2 (5-7,2-6), w Indian Wells z Safarovą 1-2(6-7,7-6,0-6) widać jak szybko się załamuje gdy jej coś nie wychodzi oraz w Dubaju z Zheng 1-2 (3-6,6-2,4-6).

Obie zawodniczki jeszcze nie grały ze sobą ,myślę że w pojedynku tych zawodniczek będzie 1-0 dla Bartoli.

 

Polecam również dzisiaj spotkanie Pavlyuchenkova, A - Zvonareva, V ,2-0 dla Wery kurs 1,75 na Unibecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

ATP Barcelona 2. runda



20.04.2011 g. 14:00

 

K. Anderson - V. Hanescu 2 / 1,75 / Redbet :t: (4-6 4-6)

 

Rumun jest faworytem tego spotkania, chociaż od wczoraj kursy minimalnie wzrosły. Według mnie powinien to spotkanie wygrać, może nie takim wynikiem jak wczoraj z Golubevem, ale to Hanescu powinien być w trzeciej rundzie. Raz już ograł Andersona i to w tym roku, i to na jego ulubionym hardzie. Mecz był rozgrywany w Auckland w Nowej Zelandii i Victor wygrał 7-6 6-7 6-4. Teraz zagrają przeciwko sobie na clay'u, gdzie zdecydowanie lepiej czuje się Rumun. Jego doświadczenie na tej nawierzchni jest nieporównywalnie większe (bilans w karierze: 95-77), Anderson dopiero rozpoczyna swoje granie na clay'u (rekord w karierze: 3-8). Wczoraj Hanescu wygrał zdecydowanie z Golubevem 6-3 6-2 i był to bardzo dobry mecz w jego wykonaniu, którego nie wygrał przy pomocy serwisu tylko dzięki dobrym wymianom. Przełamał rywala 4 razy mając 10 szans na brejka. Sam oddał rywalowi tylko raz swój serwis (Golubev miał tylko jedną szansę na brejka). Anderson wczoraj ograł Cuevasa 7-5 3-6 6-4 co, przyznam szczerze, mnie zaskoczyło. Zaserwował 6 asów, miał 2 podwójne, 75% 1. serwisu, brejki wygrane 2/10, brejki obronione 6/8. Hanescu w tym roku grał wcześniej na clay'u w Maroku. Ograł Gimeno-Travera 4-6 6-4 6-4, Berrera 6-4 7-6, Kuznetsova 6-7 7-5 6-2 i przegrał w półfinale ze Starace 1-6 7-6 6-7. Tymczasem Anderson zagrał na clay'u w Monte Carlo i przegrał w 1. rundzie w Fogninim 6-3 2-6 2-6. W mojej ocenie na tej nawierzchni Anderson traci po części swój największy atut, czyli serwis. Z racji słusznego wzrostu (203 cm) na hardzie jest to jego duża przewaga, ale na clay'u to nie serwis decyduje. Zresztą Hanescu też jest słusznego wzrostu (198 cm). Jego przewaga, w mojej ocenie, jest jednak przede wszystkim w tym, że lepiej porusza się po korcie, jest lepszy w wymianach z głębi, gra tenis bardziej urozmaicony, co ma znaczenie na clay'u gdy trzeba trochę "pogonić" przeciwnika. Hanescu jako wygrany tego spotkania, jak najbardziej wart zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nishikori K. - Lopez F. godz. 17:00

typ: 2-0

kurs: 2,55

buk: Bet-at-home

 

Dzisiaj polecam spotkanie pomędzy Japończykiem Nishikori,który obecnie jest 48 w rankingu ATP a 42 rakietą Feliciano Lopezem. Za decydowanego fawotyta tego spotkania uważam Japończyka,który według mnie jest obecnie lepszy i powinien wygrać dzisiaj bez straty seta.

Nishikori grał krócej w Barcelonie bowiem rozegrał tylko 8 gemów w pierwszej rundzie 6-2,nastepnie Riba skreczował , w drugiej rundzie Japończyk pokonał Machadu 6-1,6-4. W poprzednim turnieju w Houston dotarł do finału nie tracąc gema pokonując po drodze :

10/04-11 Finał Nishikori, Kei vs. Sweeting, Ryan 0:2 46 67

09/04-11 Półfinały Nishikori, Kei vs. Cuevas, Pablo 2:0 63 75

09/04-11 Ćwierćfinały Nishikori, Kei vs. Fish, Mardy 2:0 63 62

07/04-11 R16 Nishikori, Kei vs. Andreev, Igor 2:0 63 63

05/04-11 R32 Nishikori, Kei vs. Skugor, Franco 2:0 63 62

Jeszcze wcześniej rozegrał 3 turnieje w USA kolejno w Delray Beach dotarł do półfinału,w Indian Wells odpadł w pierwszej rundzie z Andreevem przegrywając 1-2 nastepnie w Miami odpadł w 2 rundzie jednak nie miał dużych szans bo trafił na Nadala .

Feliciano Lopez w Barcelonie już trochę sie umęczył wygrywając w 3 setach z Kukushkinem oraz z Garcia-Lopez. W ostatnich turniejach strasznie męczył sie w pierwszych rundach wygrywając po 2-1 w Monte Carlo gdzie odpadł w nastepnej rundzie przegrywając z Ferrerem 2-6 ,0-6. W indian wells dotarł do 3 rundy ale 2 pierwsze to również męczarnie po 2-1 z Berankis-em oraz Chelą .

Indiaian Wells nie należał do udanych Lopez odpada w pierwszej rundzie przegrywając z Benneteau 4-6,4-6.

Myślę,że w obecnej formie Lopeza, Japończyk powinien go pokonać bez problemów,nie tracąc przy tym seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victor Hanescu vs. David Ferrer (-1.5),

typ: 2

kurs: 1.38

 

Być może kurs wystawiony przez bukmacherów na to spotkanie nie powala na kolana, jednak uważam, że prawdopodobieństwo powodzenia jest bardzo wysokie, nie zamierzam więc przechodzić obok prezentu obojętnie. David Ferrer jest obok swojego rodaka - Rafaela Nadala aktualnie jednym z najlepszych clay'owców na świecie. Forma jak widać dopisuje, pokazał się ostatnio ze świetnej strony w Monte Carlo, gdzie doszedł przecież bez straty seta do finału, pokonując po drodze naprawdę wymagających zawodników tj. Lopez, Raonic, Troicki, Melzer. Mimo porażki w dwóch setach z Nadalem uważam, że Ferrer pokazał się z bardzo dobrej strony. Walczył bardzo dzielnie, nie odpuszczał ani jednej piłki, popełniał stosunkowo niewielką ilość błędów... miał sporą szansę na wygraną w drugim secie, jednak Rafa po raz kolejny pokazał klasę wychodząc obronną ręką z tarapatów. David jest zawodnikiem szanującym piłke, uwielbia długie wymiany, w których powinien zdominować mało cierpliwego Rumuna. W Barcelonie pokonał dzisiaj bez najmniejszych problemów Carlosa Berlocq 2:0 (6:2, 6:2). Nie miałem niestety okazji pooglądać tego spotkania, jednak myślę, że wynik mówi sam za siebie.

Victor Hanescu to zawodnik, który potrafi grać naprawdę nieźle na clay'u jednak ostatnimi czasy zdecydowanie zbyt często zdarzają mu się przeróżne wpadki. Doszedł co prawda do półfinału w Casablance, gdzie spotkał się z Potito Starace, który nie jest w najlepszej formie. Przegrał pierwszego seta 6:1, w następnym po obronieniu 2 piłek meczowych przy serwisie rywala nieoczekiwanie przełamał i później w TB wygrał drugą partię. W trzeciej odsłonie na samym począku o wiele lepiej wyglądał właśnie Rumun, szybko złamał serwis rywala... niestety po kilku minutach coś niedobrego zaczęło się z nim dziać. Zaczął popełniać multum niewymuszonych błędów, fatalnie serwował i nie widać było większego zaangażowania w mecz, kondycyjnie również wysiadł. Tego typu wpadki zdarzają mu się coraz częściej, kolejnym przykładem jest chociażby mecz z Maximo Gonzalezem podczas turnieju w Monte Carlo, gdzie wygrał pierwszego seta, w drugim miał zdecydowaną przewagę jednak pomimo tego nie udało mu się ostatecznie zwyciężyć. W Barcelonie jak dotąd nie miał aż tak trudnej drabinki - najpierw beznadziejny Golubev, który jest kompletnie bez formy, a dzisiaj Kevin Anderson, który poza serwisem jak widać nie ma zbyt wiele do zaoferowania w swojej grze. Jeśli więc David Ferrer zagra na swoim optymalnym poziomie, powinien wówczas bez najmniejszych problemów ograć Hanescu... nie wyobrażam sobie nawet innego wyniku niż 2:0 dla Hiszpana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

 

Spotkanie: Bryan B./Bryan M. vs Cermak F./Ram A.

 

Typ: 2

 

Kurs: 6,50

 

Buk: Bwin

 

Data/godzina rozpoczęcia: 21-04-2011/11-00

 

Analiza:

 

Amerykańscy tenisiści to jedna z najlepszych par deblowych na świecie. Dziś jednak celuję, ze odpadną. Mecz deblowy, a zwłaszcza jedno przełamanie może miec duży wpływ na przebieg spotkania. Bracia Brayanowie kroczą od zwycięstwa do zwyciestwa na nawierzchni ceglastej. Rozstawieni są z jedynką w tym turnieju. Ostatnio grają bardzo często, dochodzą do większości finałów. Ta passa musi byc zostac kiedy przerwana. Mam nadzieję, ze dziś to nastąpi. Cermak i Ram nie jest to typowy debel, nastawiony tylko i wyłącznie na grę podówjną. W pierwszej rundzie pomimo przegranego pierwszego seta nie poddali się i ostatecznie wygrali z deblem Istomin z Golubevem. Zarówno Cermak jak i Rajev mają znakomite warunki fizyczne. To co w deblu bardzo się liczy to mocne uderzenie z serwisu, a następnie pilka kończąca. Podejrzewam, ze właśnie dziś będzie miało taki przebieg to spotkanie. Liczę na niespodziankę-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTA Stuttgart 14-30

Lisicki- Georges

typ: 2-0

Betsson

2.90

Analiza

Dziś w cwiercfinale turnieju wta w stuttgarcie w hali spotkaja sie naprzeciw siebie dwie reprezentantki gospodarzy, sabine lisicki , tenisitka posiadajaca polskie korzenie oraz julia georges. Ta druga nieco szczesliwie znalazla sie w 1/4 finalu tego turnieju. W pierwszej rundzie co prawda pewnie ograla Holenderke Michaelle Kraijcek 6-3 6-1, jednak w drugiej po przegraniu pierwszego seta 4-6 jej rywalka- Victoria Azarenka skreczowala, tym samym Georges znalazla sie w kolejnej rundzie. Lisicki natomiast w tym turnieju gra swietnie. Aktualnie 155 rakieta swiata (napewno po tym turnieju sporo awansuje) ograla kolejno w I rundzie Dominike Cibulkova 7-5 7-6, natomiast w drugiej ograla finalistke tegorocznego turnieju australian open , chinke na li 6-4 7-5. Lisicki po kontuzji sygnalizuje ostatnio zwyzke formy. Dotarla przeciez w ostatnich tygodniach do trzeciej rundy zarowno w Miami jak i w Charleston.

Charleston, USA, Ameryka

07/04-11 R16 Lisicki, Sabine vs. Mirza, Sania 0:2 46 46

07/04-11 R32 Lisicki, Sabine vs. Bartoli, Marion 2:0 62 63

05/04-11 R64 Lisicki, Sabine vs. Voracova, Renata 2:1 36 64 62

Miami, USA , Ameryka

26/03-11 R32 Lisicki, Sabine vs. Sharapova, Maria 0:2 26 06

24/03-11 R64 Lisicki, Sabine vs. Petrova, Nadia Zwycięstwo 46 63 31 (N. Petrova retired)

22/03-11 R128 Lisicki, Sabine vs. Czink, Melinda 2:1 63 57 64

 

W tym turnieju prezentuje sie jak do tej pory rewelacyjnie i jest faworytka spotkania ze swoja wyzej notowana kolezanka z reprezentacji. Tym bardziej, ze Georges gra ostatnio w kratkę. Dotarla co prawda do cwiercfinalu w Charleston, jednak juz w Miami odpadla w pierwszej rundzie.

Charleston, USA, Ameryka

09/04-11 Ćwierćfinały Goerges, Julia vs. Vesnina, Elena 1:2 62 26 26

07/04-11 R16 Goerges, Julia vs. Peer, Shahar 2:0 62 63

05/04-11 R32 Goerges, Julia vs. Birnerova, Eva Zwycięstwo 16 75 20 (E. Birnerova retired)

04/04-11 R64 Goerges, Julia vs. Govortsova, Olga 2:0 75 64

Miami, USA , Ameryka

22/03-11 R128 Goerges, Julia vs. Oudin, Melanie 0:2 57 36

 

W Stuttgarcie mamy do czynienia z troche szybszym niz zazwyczaj clayem. Zdecydowanie korzystniejsze jest to dla Sabiny, ktora bardzo dobrze serwuje i gra ofensywnie. Lisicki popelnia w tym turnieju stosunkowo malo bledow i wiele pilek konczy. W pierwszym meczu zaserwowala az 14 asow serwisowych , wiec jest takze w dobrej formie serwisowej. Nie widze tu innej mozliwosci jak zwyciestwo nizej notowanej niemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, WTA Morocco, godz. 12:00

Spotkanie: Halep S. - Arn G.

Typ: Halep S. wygra 2-0

Kurs: 2.49

Bukmacher: PinnacleSports

 

Spotkanie trzeciej rundy na turnieju w Maroko pomiędzy Węgierką Arn i Rumunką Halep. Faworyzowana Halep jest młodsza od swojej rywalki o 13 lat, w tym sezonie nie najlepiej radzi sobie na mączce, ale jest na dobrej drodze aby poprawić swój dotychczasowy bilans. Dwie początkowe rundy przeszła spacerkiem, nie przegrała seta a swoim rywalkom oddała zaledwie kilka gemów, jej przeciwniczkami były: Kudryavtseva i Yakimova (tenisistki z setki rankingu). W podobnym stylu do trzeciej rundy awansowała Greta Arn, w pierwszej rundzie wygrała dzięki kreczowi rywalki przy stanie 6:0, 1:0; druga runda to trudniejsza przeprawa z nieznaną w tenisowym światku Pliskova. Opierając się na informacjach, które znalazłem podczas wgłębiania się w to spotkanie zdecydowanie większe szanse daję Rumunce. Arn zmaga się z problemami zdrowotnymi, wygląda na to, że jest to ból w okolicach żołądka. Być może nie jest to ból, który uniemożliwia grę, ale na pewno będzie przeszkadzał Węgierce i nie wykluczone, że podda mecz. Halep lepiej sobie radzi na mączce i dlatego jest faworytką tego spotkania, kiedy dodamy do fakt problemów zdrowotnych rywalki to kursy rozkładałyby się w granicach 1.2 na Rumunkę. Kurs może nie należy do najwyższych, ale jak na 80% szans powodzenia jest zachęcający. Dodam jeszcze, że wczoraj bukmacherzy dawali większe szanse Grecie, kurs cały czas spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TENIS ATP Barcelona Debel 15-30

Lindstedt/Tecau- Mirnyi/ Nestor

typ: Mirnyi i Nestor nie wygraja seta

4.25

Bwin

Analiza

Dziś w spotkaniu cwiercfinalowym turnieju atp w barcelonie na kortach ziemnych Lindstedt i Tecau zagraja z Mirnyiem i Nestorem. Mirnyi i Nestor dopiero od tego roku graja razem w parze. Wygrali oni jak do tej pory turniej w Mepmhis, byli w finale turnieju w Miami. To ich najwieksze sukcesy razem. Tamte turnieje jednak byly rozgrywane na kortach twardych, w Barcelonie natomiast beda grali na kortach ziemnych, wolniejszych, a jak wiadomo zarowno Mirnyi jak i Nestor zdecydowanie preferuja gre na kortach szybszych. Ich gra glownie opiera sie na serwisie. Mirnyi swietnie serwuje, gorzej gra przy siatce, Nestor jest natomiast zawodnikiem lepiej czujacym sie pod siatka. Mirnyi gdy jednak dojdzie juz do wymiany jakiejkolwiek czesto popelnia bledy. W pierwszej rundzie widac bylo ze na clayu Nestor i Mirnyi nie czuja sie najlepiej. Wygrali pierwszy mecz, w trzech setach z Cuevasem i Dlouhym , wygrywajac super tiebreaku 14-12. Lindstedt i Tecau wygrali juz jeden turniej w tym roku na korcie ziemnym. Zwyciezyli bez problemow w Casablance, kort ziemny to dla nich najbardziej przychylna nawierzchnia.

Casablanca, Morocco, Doubles, Africa

09/04/2011 Final Lindstedt R / Tecau H vs. Fleming C / Zelenay I 2:0 6:2 6:1

08/04/2011 Semifinals Lindstedt R / Tecau H vs. Fognini F / Riba P 2:0 6:2 6:1

06/04/2011 Quarterfinals Lindstedt R / Tecau H vs. Kohlmann M / Ventura S 2:0 6:4 6:4

05/04/2011 R16 Lindstedt R / Tecau H vs. Elgin M / Golubev A 2:1 6:2 5:7 10:5

 

W Barcelonie ograli w pierwszym meczu bez najmniejszych problemow, Lopeza i Monaco, oddajac im zaledwie dwa gemy.

Barcelona, Spain, Doubles, Europe

21/04/2011 R16 Lindstedt R / Tecau H vs. Lopez M / Monaco J 2:0 6:0 6:2

 

Bukmacherzy uwazaja ze zdecydowanymi faworytami powinni byc Bialorusin i Kanandyjczyk, ja jednak nie podzielam ich zdania. Nestor i Mirnyi nie prezentuja nic nadzwyczajnego na korcie ziemnym, w pierwszej rundzie powinni zakonczyc juz swoj udzial w tym turnieju. Lindstedt i Horcia Tecau na korcie ziemnym natomiast czuja sie jak ryby w wodzie, wiec uwazam ze sa w stanie awansowac do kolejnej rundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

ATP Barcelona - 1/4 finału



22.04.2011 g. 14:30

Jurgen Melzer - David Ferrer

 

Typ: under 20.5 gemów / 1,85 / Expekt :t: (3-6 3-6)

 

Szykuje się ciekawy mecz, ale zdecydowanym faworytem jest Hiszpan. Przez wielu fachowców uważany jest za drugiego najlepszego gracza na tej nawierzchni, oczywiście po Nadalu. Jest na pewno najbardziej regularnym tenisistą. Ferrer to prawdziwa tenisowa ściana, który skruszyć jest niezwykle ciężko, o czym przekonał się sam Rafael Nadal. Rafa ograł Ferrera w finale w Monte Carlo, ale mecz był bardzo zacięty i wyrównany co wynik 6-4 7-5 w pełni oddaje. Wczoraj Ferrer rozegrał mecz chyba idealny. Pokonał Hanescu 6-3 6-3 i grał naprawdę fantastycznie. Nie dały rywalowi żadnej szansy na brejka, sam przełamał go 3 razy na 6 okazji, miał jednego asa, wygrał 100% piłek po swoim pierwszym serwisie !!! Wcześniej miał przetarcie z Berlocqiem, którego ograł 6-2 6-2. Tymczasem Melzer wczoraj stoczył trudny mecz z Montanesem. Wygrana 6-7 6-3 6-3, naprawdę nie przyszła mu łatwo. Przede wszystkim serwis nie funkcjonował odpowiednio, dał rywalowi aż 15 szans na przełamanie, ale na swoje szczęście aż 13 z nich obronił. Sam przełamał Montanesa 5 razy na 9 okazji. Jednak jeśli dzisiaj podobnie zagra z Ferrerem to za wesoło dla niego na pewno nie będzie. Obaj najlepiej czuja się na clay'u, jednak rekordy Ferrera są znacznie bardziej imponujące. W całej karierze na clay'u ma bilans 191-88, wygrał 6 turniejów na tej nawierzchni, w tym roku bilans 9-1. Melzer na clay'u ma bilans 100-77, wygrał 1 turniej, tym roku 4-2. Niedawno spotkali się z Monte Carlo i zdecydowanie wygrał Hiszpan 6-3 6-2. Miał 4 okazje na brejka i wszystkie wykorzystał, podczas gdy Melzer wykorzystał 1 z 9 szans. Ogólnie w bezpośrednich pojedynkach jest 4-2 dla Ferrera, a na clay'u 3-1 dla Hiszpana. Jedyna wygraną Melzer zanotował w ubiegłorocznym Roland Garros, 6-4 6-0 7-6 i była to sporego kalibru niespodzianka. Teraz jednak Ferrer jest zdecydowanie w lepszej formie, można nawet powiedzieć, że w życiowej. Gra przeciwko niemu to koszmar dla każdego, ponieważ przebija ogromną ilość piłek, nawet bardzo trudne zagrania wracają. Na clay'u, gdzie serwis nie jest tak dużym atutem, trzeba grac wymiany, a wymiany z Ferrerem to mega wyzwanie. Dzisiaj Melzer będzie musiał bardzo dużo ryzykować, ponieważ pod względem kondycyjnym nie ma z Hiszpanem żadnych szans. Będzie musiał dążyć do skracania wymian, a z tego mogą wziąć się błędy. Ferrer także zdecydowanie wzmocnił swoją grę i teraz piłki odgrywane przez niego są o wiele silniejsze niż jeszcze 2-3 sezony temu. Według mnie Ferrer wygra to spotkanie w dwóch setach, nie oddając rywalowi więcej niż 8 gemów w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almagro, Nicolas - Ferrero, Juan Carlos

2011-04-22, godzina: 18:30

Typ: 2

Kurs: 4.2

Bukmacher: Betsafe

 

Już dzisiaj około godziny 18:30 dojdzie do starcia pomiędzy Nicolasem Almagro a Juanem Carlosem Ferrero, można wręcz powiedzieć, że będzie to pojedynek bratobójczy, gdyż wystąpi w nim dwóch Hiszpanów. Ten pierwszy jest jednak z rocznika 85', natomiast drugi urodził się w 1980 roku. Jak wiemy generalnie w sportach to duża różnica, a gdy o Almagro możemy powiedzieć, iż jest to już doświadczony zawodnik to jaki stopień owego doświadczenia przyjąć Ferrero? Na pewno weteran to będzie odpowiednie określenie. Na pewno może on się czuć spełniony, gdyż wygrał w 2003 roku Roland Garros i był numerem 1 w rankingu ATP. To właściwie można powiedzieć wszystko czego chciał. Był jeszcze w sumie w finale US Open i półfinale Australian Open, ale szczerze mówiąc nie liczyłem, że wygra z Andy Roddick'iem. Almagro to dobry tenisista, ale będąc szczerym można powiedzieć, że nie ma on żadnych szans na wygranie jakiegokolwiek Wielkiego Szlema. Był już nawet w ćwierćfinale French Open dwukrotnie, ale to chyba jego maksymalne możliwości do osiągnięcia, znikome są szanse, że uda się mu coś więcej, choć w rankingu otarł się o pierwszą dziesiątkę niegdyś. Juan Carlos Ferrero wraca po kontuzji i już można powiedzieć, iż w niezłym stylu, gdyż ograł mocnego Xaviera Malisse, Mischę Zvereva, z którym miał bilans 0-3, a przegrywał nawet będąc w formie i w ostatnim spotkaniu pokonał Simone Vagnozziego. Ten ostatni bardzo mi się podobał podczas turnieju w Barcelonie, wygrywał z takimi specjalistami od cegły jak Fognini czy Monaco. Przerwa od startów starszego z Hiszpanów wynosiła 7 miesięcy i 15 dni dokładnie, więc to trochę jest, ale sądząc po wynikach i po tych trzech potyczkach można już stwierdzić, że się zaaklimatyzował, bo wcześniej był trochę niepewny. Myślę, że Juan Carlos Ferrero to wielki specjalista od gry na clayu i żaden powrót po kontuzji mu nie jest straszny, także on się na pewno doskonale przygotował, chce zabłysnąć znowu, tak jak kiedyś przed własną publicznością w Barcelonie, na to też liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, WTA Stuttgart

spotkanie: Wozniacki - Radwańska

typ: over 19.5 gemów

kurs: 2.02

bukmacher: PinnacleSports

Analiza:

Jutro czeka nas pojedynek arcyciekawy pojedynek dla Polskich kibiców tenisa pomiędzy Polką Agnieszką Radwańską oraz Dunką z Polskimi korzeniami. Faworytem spotkania jest Wozniacki choćby z powodu 1 miejsca w rankingu WTA, można powiedzieć że jest najrówniej grającą tenisistką, od dłuższego czasu utrzymuje równość w swojej grze, bez zbytnich braków formy. Radwańska po przerwie spowodowanej kontuzją jakby zaczęła grać lepiej i miejmy nadzieję że wraca do top10 kobiecego tenisa. Napewno poprawiła serwis. Nawierzchnia na której będą grały tenisistki, mianowicie cegła, myślę że będzie atutem Radwańskiej, ponieważ piłki nie przyspieszają jak choćby na hali. Spodziewam się jutro ciekawego pojedynku a może nawet sprawienia sensacji. Handicap gemowy jest warty zagrania, nie spodziewam się jednostronnego meczu. Radwańska napewno powalczy choćby o ugranie 1 seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caroline Wozniacki - Agnieszka Radwańska

2011-04-23, godzina: 18:30

Typ: 2

Kurs: 4.16

Bukmacher: Bwin

 

Zapowiada nam się dzisiaj w Stuttgart fantastyczne widowisko z udziałem właściwie dwóch Polek, bo tak możemy określić Karolinę Woźniacką, choć reprezentuje ona Danię. Agnieszka Radwańska z Karoliną bardzo się przyjaźnią, więc to nie będzie łatwy pojedynek, tak jak i wcześniej, gdy przyszło im się zmierzyć, choć na korcie raczej nie będzie żadnych sentymentów. Isia znajduje się obecnie w świetnej formie, w sumie od jakiegoś już czas więc może czas pokusić się o pokonanie pierwszej rakiety świata. Jej zarzucano, że nie umie pokonać zawodniczek z pierwszej "10" rankingu WTA, ale widać iż teraz lepiej się to układa. Caroline Wozniacki jest numerem 1, aczkolwiek to też trochę z przypadku, wydaje się że raczej nie ma tyle talentu co inne tenisistki, lecz skoro już jest liderką to trzeba to docenić. W Polsce panują różne opinie na temat Dunki polskiego pochodzenia, jednak to absolutnie nie zmienia faktu, że dzisiejsze przeciwniczki się bardzo przyjaźnią i też znają swój styl gry na pamięć pewnie. W ostatnich spotkaniach lepiej sobie radzi Dunko-Polka, w 2010 roku stoczyły 2 potyczki i obie wygrała właśnie liderka rankingu gładko 6-2, 6-3 i w Japonii Aga skreczowała przy wyniku 0-5 w pierwszym secie. Wcześniej w 2008 roku Woźniacka również łatwo poradziła sobie i rezultat tej walki to 6-4, 6-1. Jedyne wygrane przez Polkę spotkanie miało miejsce w 2007 roku w Szwecji, był to rezultat 6-4, 6-1, wtedy jeszcze zawodniczki miały po 17 i 18 lat, także juniorki właściwie. Turniej w Stuttgarcie jest dosyć ważny, można w nim zdobyć sporo punktów do rankingu i też pieniędzy, pula nagród wynosi $721,000. Nie muszę zapewne przypominać fanom tenisa, że jest to półfinał tych zawodów i moim zdaniem zwyciężczyni tej pary wygra zabawę w Niemczech, gdyż w drugiej parze gra Julia Goerges i Samantha Stosur, która jest w dość słabej jak na siebie formie. Agnieszka Radwańska dotąd dość dotkliwie przegrywała z swoją przyjaciółką, ale teraz jest zupełnie inna sytuacja, Polka się zdecydowanie poprawiła i przede wszystkim ten serwis, na który tak narzekano, a technikę miała dobrą zawsze. Zresztą ostatnio zaczęła przełamywać swoje słabości i wygrała dwa razy z Francescą Schiavone, więc teraz może czas na numer 1 rankingu? Myślę, że jest to odpowiedni czas, awans do finału przed Roland Garros byłby jej bardzo potrzebny. Jak wiemy na French Open może być ona mocna i ten półfinał jest w jej zasięgu, aczkolwiek przed tym musi zdobyć więcej pewności siebie. Wozniacki może tutaj przegrać, da się zdecydowanie ją pokonać co udowodniła chociażby Andrea Petkovic, pomimo tego, iż przegrała 4-6, 1-6 to w 1 secie prowadziła już 4-1. Radwańska na tym turnieju póki co imponuje, dlatego teraz czas wygrać z mocną Karoliną Woźniacką, ale do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brzuszek

ATP Barcelona - 1/2 finału



23.04.2011 g. 16:05

Rafael Nadal - Ivan Dodig

 

Typ: under 17.0 gemów / 1,65 / tobet ZWROT (6-3 6-2)

Typ: under 16.5 gemów / 2,00 / Unibet :n: (6-3 6-2)

 

Wczoraj obejrzałem spotkanie Rafaela Nadala z Gaelem Monfilsem i był to mecz genialny w wykonaniu mistrza z Manacor. Ochotę do gry odebrał Francuzowi w zasadzie w połowie 1. seta, nie dał mu żadnej szansy na brejka, sam przełamał go 4 razy na 9 okazji, przy swoim serwisie stracił tylko 8 punktów w 8 gemach, niektóre jego zagrania to była najwyższa maestria tenisowa, grał wczoraj (jak i w całym tym turnieju) jak niedościgniony wzór. Nadal jest w genialnej formie. Dzisiaj zmierzy się z Ivanem Dodigiem z Chorwacji, dla którego już sam fakt zmierzenia się z Nadalem w półfinale tej imprezy to wielkie szczęście. Niestety w tej rywalizacji raczej nie ugra więcej niż Monfils i jego poprzednicy. Nadal chyba nie trzeba przedstawiać, ale niech jego geniusz na clay'u po raz kolejny potwierdzą liczby. Rekord w karierze na tej nawierzchni (wliczając już Barcelonę) to 211-16 !!!, wygrał 30 turniejów na mączce, w tym roku wygrał już Monte Carlo, a w tym turnieju miażdży kolejnych rywali, Gimeno-Traver 6-1 6-1, Giraldo 6-3 6-1, Monfisl 6-2 6-2. Nadal na pewno nie będzie rozdawałprezentów, ponieważ on doskonale wie, że przy tej ilości spotkań na clay'u nie ma co ich nadmiernie przeciągać, liczy się każdy gem mniej, każda rozegrana piłka mniej, aby kolana był w jak najlepszym stanie, aby nie przyplątała się jakaś kontuzja. To determinuej geniusza z Hiszpanii do szybkiego "kończenia" przeciwników. Kalendarz będzie miał bardzo napięty i nie może dopuścić do tego, aby powtórzyła się sytuacja sprzed 2 lat, keidy to również grał w każdym turnieju na mączce, a potem sensacyjnie przegrał w Roland Garros z Robinem Soderlingiem. Dodig dopiero w tym sezonie zaczął stawiać poważne kroki w cyklu ATP. Przed tym turnieju jego bilans na clay'u to 1-3, więc o czym tu w ogóle pisać. W Barcelonie ograłMillota 6-2 6-3, Soderlinga 6-2 6-4 (Szwed jest w beznadziejnej formie), Raonica 7-6 4-6 6-3 i F. Lopeza 6-4 2-6 6-4. Niestety w walce z Nadalem (jak prawie każdy) nie będzie miał żadnych argumentów, ma nieco gorsze warunki fizyczne niż Nadal, jest praworęczny, wcześniej grał w Monte Carlo i łatwo przegrał z Robredo 4-6 2-6, nie porusza się tak genialnie po korcie, nie ma takiego przygotowania szybkościowego i kondycyjnego, i tak mozna by dalej wymieniać. Po prostu 4 gemy, tak jak wczoraj Monfils, to według mnie będzie wszystko co może tutaj zdziałać Dodig, a i to będzie jego sukcesem. Tak jak pisałem Nadal musi oszczędzać swoje zdrowie, za chwilę czeka go maraton w maju, kiedy to będzie grał na clay'u w Madrycie, w Rzymie i w końcu w Roland Garros. Według mnie obie linie gemowe na dzisiejszy mecz jak najbardziej warte grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Rafael Nadal - David Ferrer

Typ: Over 19,5 gema ; kurs: 1,75 @ Unibet

Analiza:

Już dziś w Barcelonie odbędzie się finał turnieju rangi ATP 500, którego skład jest identyczny, jaki był w zeszłotygodniowym finale Mastersa w Monte Carlo. W tamtym meczu wygrał Nadal 7:5 6:4, zdobywając siódmy tytuł z rzędu w Monte Carlo. We wspomnianym meczu zawodnicy rozegrali 22 gemy. W przeciągu tygodnia niewiele się zmieniło. W przeciągu tego tygodnia mogliśmy podziwiać piękną grę Nadala na mączce, jak również niezawodny tenis Ferrera, który obecnie wg mnie zasługuje na zaliczenie go do TOP 4 tenisistów. W półfinale David w ładnym stylu ograł Nicolasa Almagro, który zawita jutro w rankingu w najlepszej dziesiątce. Choć wynik może na to nie wskazywać (6:3 6:4), to jego rezultat nie musiał być tak oczywisty. Szczególnie w pierwszym secie stratę przełamania odrabiał Almagro, jednak zaraz potem ponownie zawiódł swój serwis. Nie ma się co czarować, że raczej to Nadal wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Ale skoro nawet Murray nie błyszczący formą potrafił ugrać seta z Rafą, to myślę, że tym bardziej może Ferrer, choć nie udało mu się to tydzień temu. Szykuje się więc zacięty mecz, w którym Nadal nie zmiażdży swojego rodaka, jednak nieznacznie wygra. Kursy na zwycięstwo w finale są jednak śmieszne, więc nie warto się bawić takimi kursami, bo los bywa ironiczny %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...