Skocz do zawartości

NHL 2010/2011 PLAY-OFF Konferencja wschodnia


b@rto

Rekomendowane odpowiedzi

Sklad

 

SERIES A

#1 Washington Capitals vs. New York Rangers #8

Wednesday, April 13 at Washington, 7:30 p.m.

Friday, April 15 at Washington, 7:30 p.m.

Sunday, April 17 at New York, 3:00 p.m.

Wednesday, April 20 at New York, 7:00 p.m.

*Saturday, April 23 at Washington, 3:00 p.m.

*Monday, April 25 at New York, TBD

*Wednesday, April 27 at Washington, TBD

 

SERIES B

#2 Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres #7

Thursday, April 14 at Philadelphia, 7:30 p.m.

Saturday, April 16 at Philadelphia, 5:00 p.m.

Monday, April 18 at Buffalo, 7:00 p.m.

Wednesday, April 20 at Buffalo, 7:30 p.m.

*Friday, April 22 at Philadelphia, 7:30 p.m.

*Sunday, April 24 at Buffalo, 3:00 p.m.

*Tuesday, April 26 at Philadelphia, TBD

 

SERIES C

#3 Boston Bruins vs. Montreal Canadiens #6

Thursday, April 14 at Boston, 7:00 p.m.

Saturday, April 16 at Boston, 7:00 p.m.

Monday, April 18 at Montreal, 7:30 p.m.

Thursday, April 21 at Montreal, 7:00 p.m.

*Saturday, April 23 at Boston, 7:00 p.m.

*Tuesday, April 26 at Montreal, TBD

*Wednesday, April 27 at Boston, TBD

 

SERIES D

#4 Pittsburgh Penguins vs. Tampa Bay Lightning #5

Wednesday, April 13 at Pittsburgh, 7:00 p.m.

Friday, April 15 at Pittsburgh, 7:00 p.m.

Monday, April 18 at Tampa Bay, 7:30 p.m.

Wednesday, April 20 at Tampa Bay, 7:00 p.m.

*Saturday, April 23 at Pittsburgh, TBD

*Monday, April 25 at Tampa Bay, TBD

*Wednesday, April 27 at Pittsburgh, TBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1bvb.png (1) Washington Capitals vs. New York Rangers (8) 2.png

 

Wstęp:

Powtórka sprzed dwóch sezonów, kiedy to w pierwszej rundzie Capitals podejmowali Rangersów. Mimo, że Capitals nie rozegrali jakiegoś nadzwyczajnego sezonu drugi raz z rzędu triumfowali w Konferencji Wschodniej. Dla przypomnienia konfrontacja Stołecznych ze Strażnikami w kampanii 2008/2009 przyniosła wiele emocji. Capitals pokazali klasę i ze stanu 1:3 zdołali wygrać całą rywalizację 4:3. Co ciekawe w tamtym roku zrobili rzecz z goła odmienną. Mimo prowadzenia z Montrealem w pierwszej rundzie 3:1, przegrali tą rywalizację 3:4. I bez wątpienia ich porażka była największą sensacją pierwszej rudny Play Offów. Strażnicy wracają po rocznej przerwie do fazy pucharowej, a zawdzięczają to przede wszystkim potknięciu Caroliny, która nie wykorzystała swojej szansy przegrywając w ostatnim meczu z Tampom Bay.

 

Sezon regularny:

Tak jak wspomniałem we wstępie drużyna ze stolicy USA nie zagrała jakiegoś nadzwyczajnego sezonu. 107 punktów to o 14 mniej niż kampanie wcześniej. Mimo tego wystarczyło to do zwycięstwa w konferencji. Podstawowy plus drużyny? Poprawa gry w defensywie, która w poprzednich latach wyglądała fatalnie. Widać to chociażby po statystce straconych bramek. W tym sezonie Capsi stracili ich tylko 197 co jest poprawą w stosunku do wcześniejszych rozgrywek, aż o 36 goli. Niestety, ale ucierpiała na tym nieco ofensywa, gdzie widać zdecydowany regres. Z 313 goli zdobytych w kampanii 2009/2010 w tym sezonie zeszli, aż do bariery 224 goli. Co ciekawe bardzo podobne statystyki strzelonych i straconych bramek mają Rangersi. Udało im się nawet zdobyć o dziewięć więcej od Capsów, zaś w straconych gorsi są tylko o jedno trafienie. Niestety w najważniejsze statystce zdobytych punktów różnica wynosi już 14 oczek. Stołeczni odnieśli także najwięcej zwycięstw u siebie, bo, aż 25 w 41 meczach. Taki sam bilans ma drużyna Pittsburgha, ale gorzej wypadają w przegranych po dodatkowym czasie. Łącznie Caps zgromadzili 58 punktów w meczach na własnym terenie i to jest ich największy atut. Co ciekawe Rangers bardzo przyzwoicie spisują się na wyjazdach co znamionuje dużą ilość emocji w tym pojedynku.

 

Indywidualności:

Sporo można napisać o graczach ze Stolicy. Podstawową informacją są nieco gorsze statystyki niż rok temu. Największa gwiazda drużyny Alexander Ovechkin zanotował najgorszy sezon w karierze. Zaledwie 85 punktów, tylko 32 bramki wszystko zasługa zdecydowanie lepszej gry w defensywie co jak widać odbiło się na ofensywnych statystykach. Jednak jeżeli Capitals zdobędą Puchar Stanleya nikt nie będzie pamiętać, że Rosjanin zdobył tak mało bramek w sezonie regularnym. Zaskoczenie na plus? Trójka młodych wilczków w bramce. Braden Holtby (21 lat), Semyon Varlamov (22 lata) oraz Michal Neuvirth (23 lata) byli przez cały sezon podporą drużyny. Nawet podczas kontuzji rotacja bramkarzami nie stanowiła dla trenerów żadnego problemu. Bez wątpienia oni zaskoczyli najbardziej w drużynie na plus. Rangersi? Jak dla mnie Marian Gaborik jest rozczarowaniem w tym sezonie. 48 punktów na koncie, ale według mnie to zdecydowanie poniżej jego możliwości. Słowak naprawdę jest zawodnikiem najwyższych lotów i wymagać powinno się od niego co najmniej 75-80 oczek. Do minusów dorzuciłbym Drurego, który dopiero w ostatnim meczu w sezonie zdobył swoją pierwszą bramkę w obecnej kampanii. Oczywiście zarówno Słowak jak Amerykanin mieli kontuzje, ale i tak uważam ich występy za zdecydowanie poniżej ich możliwości. Na pochwały zasługują na pewno dwaj najlepsi gracze w klasyfikacji kanadyjskiej Ryan Callahan oraz Brandon Dubinsky. Obaj osiągnęli swoje najlepszej rezultaty punktowe w karierze co należy zaliczyć na duży plus. Nie byłoby także Rangersów bez Króla Henrika. Bardzo pracowity sezon za Szwedem 68 meczów w sezonie regularnym w tym 36 zwycięstw i rekordowa ilość shootoutów, których zaliczył, aż 11. Z młodego pokolenia wyróżniłbym Dereka Stepana, który pierwszy sezon w NHL miał bardzo udany – komplet 82 meczów w których zdobył 21 bramek i zaliczył 24 asysty.

 

Bramkarze

 

Michal Neuvirth michal.jpgvs heniek.jpgHenrik Lundqvist

 

Obrońcy

 

Mike Green green.jpgvs staal.jpgMarc Staal | Dennis Wideman widemna.jpgvs mccabe.jpgBryan McCabe

 

 

Napastnicy

 

Alexander Ovechkin alex.jpgvs bra.jpgBrandon Dubinsky | Nicklas Backstrom 123123.jpgvs dere.jpgDerek Stepan | Alexander Semin 213123123.jpgvs marian.jpgMarian Gaborik

 

 

Kontuzje:

W obu drużynach sporo kontuzjowanych graczy. Stołeczni mają problem z obrońcami, gdyż, aż trzech podstawowych narzeka na urazy. Mike Green ma jednak wrócić już na pierwszy mecz z Rangersami, nie zobaczymy natomiast Denisa Widemana, który będzie pauzował prawdopodobnie całą pierwszą rundę, a występ Toma Potiego stoi pod znakiem zapytania. Największym problemem drużyny z Nowego Jorku będzie z pewnością brak Ryana Callahana, który z powodu złamanej kostki prawdopodobnie nie wyjdzie już na lód do końca rozgrywek. Również z powodu kontuzji w tym sezonie nie zobaczymy już Alexandra Frolova, Martina Birona i obrońcy Dereka Boogarda.

 

Przewidywania:

Pod koniec sezonu regularnego było widać brak Callahana w grze Rangersów. Sądzę, że brak Amerykanina w składzie ósmej drużyna na wschodzie znacznie utrudni im zadanie awansu do półfinałów. Skład zwycięzców konferencji jest znacznie bardziej wyrównany. Do tego w końcu trafiona polityka transferowa i sprowadzenie Arnotta, Widemana oraz Sturma może mieć nie bagatelne znacznie dla tej rywalizacji, ale także całych Play Offów. Nie liczę na sweepa w wykonaniu Stołecznych, ale według mojej oceny zakończenie rywalizacji na korzyść drużyny z Waszyngtonu w pięciu lub sześciu meczach jest bardzo prawdopodobne.

 

Awans:

 

1bvb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2hqh.png (2) Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres (7) 1fzf.png

 

Wstęp:

Po bardzo udanym sezonie 2009/2010 Flyers do kolejnych rozgrywek przystępowali jako jedni z faworytów do czołowych miejsc w Konferencji Wschodniej. Oczekiwań swoich jak i fanów nie zawiedli i ostatecznie drugie miejsce na pewno jest powodem do zadowolenia. Buffalo przez ostatnie tygodnie nie mogło być pewne awansu do ćwierćfinałów, gdyż dość mocno naciskały pozostałe ekipy przede wszystkim Carolina Hurricanes, ale przez pewien okres ostro goniły także drużyny Toronto Maple Leafs czy New Jersey Devils. Ostatecznie udało się awansować z siódmego miejsca. Dla Filadelfii to już czwarty sezon z rzędu w którym grają w Play Offach, zaś dla Buffalo drugi. Jako, że Szable dość rzadko potrafiły przedostać się do ósemki nie było w ostatnich latach konfrontacji Lotników z Sabres w fazie postseasonu.

 

Sezon regularny:

Na pewno wartym podkreślenia jest progres jaki drużyna Lotników wykonała w porównaniu do poprzednich rozgrywek. W poprzedniej kampanii rzutem na taśmę udało się awansować do ćwierćfinałów, zaś w tym miejsce było już bardzo pewne. Zdobyli, aż o 18 punktów więcej w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami. Udało im się zdobyć o 23 bramki więcej niż przed rokiem oraz stracić o dwie mniej. Atut Flyers? Gra na wyjazdach, gdzie wypadają najlepiej w porównaniu z całą ligą. Na minus na pewno gra w przewagach, gdzie zanotowali duży spadek z 21% w sezonie 2009/2010 na 16.6% w obecnych rozgrywkach. Buffalo na minus w tym sezonie. Po wygraniu dywizji w tym roku nie mieli czego zbierać przy tak dysponowanym Bostonie. Zwyżka formy w ofensywie, gdzie udało się zdobyć więcej bramek, niestety z tyłu już luki i kilkanaście bramek więcej straconych. Te dwie statystki uwydatniają jeszcze procenty w Power Play i Penalty Kill. Większa liczba strzelonych bramek przełożyła się na wyższy procent wykorzystanych przewag, zaś więcej straconych goli przełożył się na niższy procent wybronionych osłabień.

 

Indywidualności:

Nieco słabszy sezon ma za sobą Ryan Miller. Niższe wartości takich statystki jak GAA, procent obron czy ilość wygranych na pewno na minus. Swój poziom utrzymał tylko w shootoutach, gdzie trzeci sezon z rzędu zanotował pięć. Regres formy w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami zanotował także Tim Connolly. Bardzo dobre rezultaty osiągnęli Thomas Vanek i Drew Stafford. Pierwszy zdobył, aż 73 punkty (drugi rezultat w karierze), zaś Amerykanin osiągnął swoje najlepsze wyniki w klasyfikacji punktowej (52 pkt) oraz w zdobytych bramkach (31). Z graczy młodego pokolenia bardzo dobre rozgrywki mają za sobą Tyler Ennis oraz Nathan Gerbe. W drużynie Lotników prawie same pozytywne zaskoczenia. Najbardziej na plus zaskoczył Claude Giroux, który we wszystkich podstawowych statystykach osiągnął najlepsze rezultaty w karierze (25 goli + 51 asysty = 76 punktów). Kolejne bardzo solidne sezony rozegrali Jeff Carter oraz Danny Briere. Miłym zaskoczeniem jest dyspozycja Fina Ville Leino, który również osiągnął swoje najlepsze rezultaty w karierze. Z debiutantów na pewno należy wyróżnić Sergeia Bobrovskiego, który w swoim pierwszym sezonie w NHL rozegrał, aż 54 mecze między słupkami Lotników. Jednak w postseasonie trener Flyers postawi raczej na bardziej doświadczonego Briana Bouchera. Na minus na pewno Nikolay Zherdev, który po powrocie z KHL nie spełnił oczekiwań i zdobył zaledwie 16 bramek.

 

Bramkarze

 

Brian Boucher bouhcer.jpgvs miller.jpgRyan Miller

 

Obrońcy

 

Matt Carle carle.jpgvs montador.jpgSteve Montador | Chris Pronger prongert.jpgvs myer.jpgTyler Myers

 

 

Napastnicy

 

Danny Briere briere.jpgvs stafford.jpgDrew Stafford | Jeff Carter carter.jpgvs connoly.jpgTim Connolly | Claude Giroux giroux.jpgvs vanek.jpgThomas Vanek

 

Kontuzje:

Czterech zawodników drugiej drużyny Konferencji Wschodniej narzeka na urazy. Kłopoty ze zdrowiem mają Ian Laperriere, Oskars Bartulis, Blair Betts oraz Chris Pronger. Pierwszych dwóch na pewno nie zobaczymy w konfrontacji z Buffalo i raczej już do końca sezonu. Zaś występ dwóch kolejnych stoi pod znakiem zapytania. Na pewno Progers to bardzo ważne ogniwo drużyny i o tym czy wystąpi zadecydują badania, które przejdzie jeszcze przed pierwszym meczem. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja kadrowa Buffalo. W drużynie Szabel nie pewny jest występ Mike’a Griera oraz Patricka Kalety obaj narzekają na kolano. Również pod znakiem zapytania stoi występ Johana Hechta, zaś Jordan Leopold mimo złamanej lewej ręki może wrócić jeszcze do gry w tym sezonie. Pod koniec marca wrócił na lód Derek Roy, który może zdoła wrócić jeszcze na rywalizację z Lotnikami.

 

Przewidywania:

Faworytem rywalizacji na pewno są zawodnicy Philadelphii, która będzie chciała powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy to zagrali w finale Pucharu Stanleya z Chicago Blackhawks. Niestety może niepokoić dość przeciętna forma jaką prezentowali pod koniec sezonu zasadniczego. Do tego jeżeli wyzdrowiałby Roy to są szanse na to, że Buffalo podejmie walkę i zdecydowanie utrudni życie rywalom. Sądzę, że sześć spotkań zobaczymy na pewno, a nawet możliwa jest siedmiomeczowa batalia. Szanse awansu oceniam na 60:40 dla wicemistrzów konferencji.

 

Awans:

 

2hqh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Washington Capitals - New York Rangers

Typ: powyżej 6,5 bramek w meczu

Kurs: 3,20

Bukmacher: Expekt

Data: 14.04.2011 1:30

 

Tutaj kieruję się głównie bezpośrednimi meczami tych drużyn w tym sezonie, gdzie padało mnóstwo bramek i na 4 spotkania były dwa mecze, w których padło co najmniej 7 bramek i jeden mecz, gdzie padło 6 bramek.

Drugi argument jest taki, że obie drużyny pod koniec sezonu zasadniczego zaczęły grać bardziej otwarty hokej i wysokie overy zdarzały im się dość często, szczególnie Rangersom.

W pierwszej rundzie playoff zazwyczaj było underowo(tym razem może być inaczej), dlatego kursy na overy są zachęcające. 7 bramek lub więcej w tym meczu moim zdaniem jest realne, a kurs na to bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

24.04.2011 21:00

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers

Typ 2ML

kurs 2,02

Betsafe

 

Ekipa z Nowego Yorku bardzo pozytywnie zaskakuje w PO. Grali w samej końcówce sezonu zasadniczego i sytuacja wygladała tak, że porażka Flyers dawała za przeciwnika właśnie Sabres. Sami są sobie winni jednak nie wierze w to aby Buffalo wyelminowało Lotników. Flyers to najlepiej grający zespół na wyjazdach. Oczywiście końcówka sezonu im nie wyszła, ale największy opór sprawia im postawa bramkarza Sabres Millera. Ale zmiany też w Philadelfi w końcu zmieniony został Sergiej Bobrowski i bardzo dobrze radzi sobie Boucher. Gospodarze to zespół, który dzięki dużemu szczęściu awansował do PO. Wczoraj wygrała ekipa Buffalo po dogrywce 3-4 ale już po pierwszej tercji prowadzili 3-0, mimo to Lotnicy odrobili to. Mecz o wszystko jednak nie wierze w to aby Flyers odpadli w I rundzie z Buffalo. Zbyt dobrych zawodników mają, a Sabres jest w formie ale nie wyelminuja Girouxa i reszty. Warto zagrać, ale dla asekuracji ML nie wiem jak (czy własnie po dogrywce), ale Lotnicy wygrają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Montreal Canadiens - Boston Bruins

Typ: over 6,5 bramek

Kurs: 3,55

Bukmacher: Expekt

Data: 27.04.2011 1:00

 

Stan rywalizacji to 3-2 dla Bostonu, dziś mecz w Montrealu, gdzie w ostatnim meczu padło w regulaminowym czasie aż 8 bramek, a wcześniej 6. Jak widać mecze w Montrealu są bardziej obfite w bramki niż spotkania w Bostonie. Obie drużyny grają dość otwarty hokej, praktycznie w każdym meczu jest mnóstwo dogodnych do zdobycia bramki sytuacji, a to ile bramek padnie zależy głównie od dyspozycji bramkarzy. W ostatnim meczu w Bostonie dyspozycja bramkarzy była wręcz rewelacyjna, czy tak też będzie dziś? Moim zdaniem nie i dlatego sądzę, że będzie over i to solidny szczególnie, że być może będzie to ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami w serii, więc będą ogromne nerwy u obu drużyn, a to sprzyja strzelaniu bramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.04.2011 21:00

Philadelphia Flyers - Boston Bruins

typ 2ML

kurs 2,20

Tobet

 

Według buków faworytem jest ekipa Lotników, która w I rundzie męczyła się z Sabres wygrywając rywalizacje 4-3 !! Zespół z Nowego Yorku grał bardzo dobrze w obronie + świetna postawa bramkarza Millera i Flyers już mogło tu nie być. A Buffalo to zespół, który rzutem na taśme zapewnił sobie awans do PO (dokładnie przyczyniła się ku temu ekipa Lotników, którzy w RS przegrali z nimi). Sama końcówka RS dla gospodarzy to katastrofa, porażki z Senatorami, NjD, Atlantą i później bój z Sabres. Są bez formy, również bez bramkarza bo Boucher to nie ten poziom.

 

Boston natomiast pokonał 4-3 zespół Montrael Canadiens wygrywając 2/3 meczy na wyjeździe (ale to były dziwne mecze). W sezonie zasadniczym na 4 mecze Boston wygrał 3 przegrał jeden po dogrywce. Rywal im po prostu leży. Trzeba też pamiętać, co działo się w PO kiedy to Boston prowadził w serii z Lotnikami 3-0 a mimo to przegrał te rywalizacje. Powtórki nie będzie bo to Boston jest lepszym zespołem i wydaje mi się, że dziś odniesie łatwe zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Philadelphia Flyers - Boston Bruins

Typ: over 6,5 bramek

Kurs: 3,05

Bukmacher: Expekt

Data: 03.05.2011 1:35

 

Uważam, że w tym meczu padnie mnóstwo bramek, a przynajmniej jest na to spora szansa. W pierwszym spotkaniu było 3:7 i ten wynik wcale nie jest jakiś zadziwiający, bo obie drużyny są bardzo bojowo nastawione. Co ciekawe Philadelphia na własnym lodzie gra wyjątkowo ofensywnie, natomiast Boston na wyjazdach stawia na atak. W meczach z Buffalo Phila sporo bramek u siebie nastrzelała, a w dwóch spośród czterech z nich zdobyła aż po 5 bramek.

Boston na wyjazdach w pojedynku z Montrealem w dwóch spośród trzech meczy strzelił po 4 bramki w regulaminowym czasie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dyscyplina: Hokej na lodzie, NHL

Spotkanie: Tampa Bay Lightning - Boston Bruins

Typ: Powyżej 6,5 bramek w meczu

Kurs: 2,95

Bukmacher: Expekt

Data: 20.05.2011 2:05

 

Będzie to trzecie spotkanie w serii pomiędzy tymi drużynami. Stan rywalizacji to 1-1. Póki co kibice mają nielada atrakcję, bo w poprzednim meczu padło 11 bramek, a wcześniej 7. Te wyniki wcale nie dziwią zważywszy na bardzo ofensywny styl gry obu ekip. W sezonie zasadniczym również bramek nie brakowało w bezpośrednich meczach między drużynami, bo na cztery mecze w aż dwóch padły overy 6,5 bramek.

Jedno w tym meczu jest pewne- dogodnych sytuacji dla obu drużyn z całą pewnością nie zabraknie, a czy padnie over 6,5 to w szczególności będzie zależało od bramkarzy. Daję jakieś 50% szans na to, że padnie co najmniej 7 bramek, dlatego po kursie 2,95 warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...