Skocz do zawartości

ATP: Monte Carlo


radomiak1910

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - MONTE CARLO

 

0F2D39C96F294368B3E9E55FAB25D670.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Monte Carlo, Monako

Ranga: ATP World Tour Masters 1000

Uczestników: S-56 D-24

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: € 2,227,500

Strona oficjalna: http://www.monte-carlorolexmasters.com/

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

TENIS, ATP Monte Carlo 16:30

Kohlschreiber- Golubev

typ: 2-0

2.15

Sportingbet

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju masters series w monte carlo Philip Kolschreiber z Niemiec zagra z reprezentantem kazachstanu Andreyem Golubevem. W Monte Carlo zawodnikom przyjdzie grac na korcie ceglanym. Sposrod tych dwoch zawodnikiem zdecydowanie lepiej na takiej nawierzchni radzi sobie Niemiec. Kohlschreiber to zawodnik grajacy duzo topspinem, jest zawodnikiem regularnym, potrafi jednak rowniez gdy nadarzy sie do tego okazja zaatakowac. Golubev natomiast najlepiej radzi sobie na szybszych nawierzchniach.

Golubev wystepowal tydzien temu na kortach ziemnych w Casablance. Kazach odpadl juz w pierwszym spotkaniu. ulegl Ribie w 3 partiach.

Kohlschreiber nie wystepowal nigdzie tydzien temu, przygotowywal sie do tego turnieju. Ostatnio jednak niemiec spisywal sie bardzo dobrze w indian wells i miami. W jednym i w drugim turnieju mielismy doczynienia z wolnym hardem, bardziej przypominajacym clay niz normalny hard. Wygrana z Soderlingiem w Indian Wells i dwa zaciete spotkania, ostatecznie przegrane z Del Potro, lecz o zwyciestwach Argentynczyka w tych spotkaniach decydowaly niuanse.

Miami, USA, Ameryka

26/03-11 R64 Kohlschreiber, Philipp vs. Del Potro, Juan Martin 1:2 76 46 57

Indian Wells, USA, Ameryka

16/03-11 R16 Kohlschreiber, Philipp vs. Del Potro, Juan Martin 0:2 67 67

14/03-11 R32 Kohlschreiber, Philipp vs. Soderling, Robin 2:0 76 64

13/03-11 R64 Kohlschreiber, Philipp vs. Smyczek, Tim 2:1 26 62 76

 

Bukmacherzy praktycznie nie daja szans na zwyciestwo Kazacha w tym meczu. Ja dziś zgadzam się z nimi, sadze ze Niemiec nie powinien w tym meczu stracic chocby seta. Jesli tylko zagra dziś tak jak gral w ostatnich tygodniach powinien bezproblemowo znalezc sie w II rundzie turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


TENIS, ATP Monte Carlo 16;30

Cilic- Volandri

typ: 2

3.27

Pinnacle

Analiza

Dziś w spotkaniu pierwszej rundy turnieju masters series w monte carlo chorwat marin cilic spotka sie z wlochem filippo volandrim.

Nie od dzis wiadomo ze Marin to zawodnik najlepiej czujacy sie na szybkich nawierzchniach. Posiada dobry serwis i swoja gra opiera glownie na nim i ofensywnie z glebi kortu. Volandri natomiast na clayu czuje sie jak ryba w wodzie. Dlugie wymiany, regularna gra to dla niego chleb powszedni. Zdecydowanie bardziej zatem nawierzchnia z jaka mam doczynienia w monte carlo pasuje Filippo Volandriemu.

Widać to chocby po ostatnich wynikach Chorwata. W Marsylii gdzie doszedl do finalu turnieju jest bardzo szybki hard, natomiast juz w Miami i Indian Wells gdzie hard bardziej przypominal w szybkosci maczke Cilic odpadl kolejno w I i II rundzie. Dla Cilica jest to pierwszy turniej w tym sezonie na tej nawierzchni kortu, napewno wiec trudno mu bedzie odrazu przejsc jak gdyby nigdy nic i grac na 100%.

Volandri natomiast solidnie ogrywal sie z ceglana maczka przed tym turniejem. W challengerze we Wloszech udalo mu sie dotrzec do finalu, w Casablance ogral Benneteau, w Monte Carlo bezproblemowo przebrnal przez kwalifikacje.

Monte-Carlo, Monaco, Qualifying, Europe

10/04/2011 Qualification round Volandri, Filippo vs. Luczak, Peter 2:0 6:4 6:1

09/04/2011 Qualification round Volandri, Filippo vs. Schukin, Yuri 2:0 6:3 6:1

Casablanca, Morocco, Africa

07/04/2011 R16 Volandri, Filippo vs. Montanes, Albert 0:2 1:6 4:6

05/04/2011 R32 Volandri, Filippo vs. Benneteau, Julien 2:0 7:5 6:3

Barletta, Italy, Europe

03/04/2011 Final Volandri, Filippo vs. Bedene, Aljaz 0:2 5:7 3:6

02/04/2011 Semifinals Volandri, Filippo vs. Haider-Maurer, Andreas 2:0 6:4 6:3

01/04/2011 Quarterfinals Volandri, Filippo vs. Pospisil, Jaroslav 2:1 6:7 7:6 6:1

30/03/2011 R16 Volandri, Filippo vs. Luczak, Peter 2:1 2:6 6:3 7:6

28/03/2011 R32 Volandri, Filippo vs. Crugnola, Marco 2:0 6:1 7:5

 

Mysle ze Wloch w tym meczu jesli zagra oczywiscie na 100% swoich mozliwosci jest w stanie pokusic sie o niespodzianke i awansowac do drugiej rundy turnieju. Cilic nie jest wirtuozem gry na clayu i bardzo wolna nawierzchnia jaka jest w Monte Carlo moze mu wybitnie nie przypasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TENIS, ATP Monte Carlo 16;00

Tsonga-Monaco

Typ;Tsonga

kurs 2.10

Unibet

 

 

Początek turnieju tenisowego na kortach ziemnych w Monte Carlo.Tsonga to aktualny numer 17 w rankingu. Mimo iż specjalizuje się on głównie na grze na kortach twardych to na ziemnych również potrafizagrac dobry mecz. Monaco tot ypowy gracz który specjalizujesię na grze na kortach ziemnych ale jakiegoś większego potencjału nie posiada. Ani Tsonga ani Monaco w tym roku nie zachwycają ale to Tsonga posiada lepszy serwis , jest lepszy technicznie oraz wydaje się iż wytrzymuje presje w trudnych meczach. Jak do tej pory obaj gracze zmierzyli się ze sobą dwukrotnie idwa razy bardzo gładko wygrywał Tsonga w tym raz właśnie na kortach zeimnych na Roland Garros. Myślę że Tsonga jest lepszym graczem i wygra ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TENIS, ATP Monte Carlo 17:30

Benneteau J. (Fra) - Nieminen J. (Fin)

Typ:Benneteau

kurs 2.18 Unibet

 

W tym roku Benneteau nie odnosił jeszcze żadnych większych sukcesów.Pierwsza, druga runda i kończył turniej.W Monte Carlo licze na jego przełamanie. Ma chęci pograć w turnieju co wskazuje przebrnięte kwalifikacje - wygrana z Kubotem i Tomiciem. Ten ostatni dobrze zapowiadający się młody australijczyk w poprzednim turnieju przegrał po 3setowej walce z Andujarem.Hiszpan wczoraj wygrał turniej w Casablance i jest w świetnej formie (tracąc tylko 1 seta w całym turnieju z pierwszej rundzie).Nieminen - zawodnik dla mnie typowo na nawierzchnię twardą,w tym roku jeszcze nie grał na mączce.Jest to jego pierwszy kontakt z tą nawierzchnią w tym roku.Benneteau rozegrał już w Monte Carlo 2 spotkania- zna kort ,organizm przyzwyczaił się do zmiany klimatu i może walczyć. Według mnie francuz wygra.Polecam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benneteau, J - Nieminen, Jarkko

2011-04-11, godzina: 18:00

Typ: 2-0

Kurs: 3.75

Bukmacher: Unibet

 

Pojedynkiem rówieśników Juliena Benneteau i Jarkko Nieminena zakończy się pierwszy dzień ważnego turnieju w Monte Carlo, gdzie można zarobić wielkie pieniądze (€ 2,227,500), ale i sporo punktów do rankingu ATP. Ponadto są to pierwsze zawody z serii ATP World Tour Masters 1000 na clayu w tym sezonie, a generalnie jest ich tylko dziewięć. Tak jak już wyżej napisałem jest to bardzo ważny turniej, lecz możemy liczyć na wiele niespodzianek, gdyż większość zawodników dopiero tutaj zaczyna swój sezon na cegle, więc ich forma niewiadoma. Jednym z nich jest Jarkko Nieminen, który warto dodać, bo będzie to ciekawy aspekt do rywalizacji woli hard czy grass. Zarówno Francuz jak i Fin nie są w wybitnych formach, ale różnica jest taka, że po Julienie można się było tego spodziewać, gdyż on nie jest wybitnym specjalistą od nawierzchni twardej, a na tej sezon już zakończony, teraz pozostało wygrywać. Benneteau największe sukcesy świętował na mączce, gdzie miał wiele zwycięstw w singlu jak i deblu. Można wręcz powiedzieć, iż przede wszystkim jest on deblistą. Osiągał wiele sukcesów z innymi swoimi rodakami jak: Jo-Wilfried Tsonga, Michaël Llodra, Richard Gasquet, Nicolas Mahut, Arnaud Clément. Jak wcześniej wspominałem, tenisiści są tego samego wieku (30 lat), ale do tej pory więcej osiągnął Nieminen, bo był w ćwierćfinałach Australian Open, Wimbledon i US Open i zaliczył 4 rundę Roland Garros, co też świadczy o jego lekkiej niemocy do clayu, choć oczywiście świat mu się przez to nie rozwalił. Francuz był najdalej w ćwierćfinale na Roland Garros. Na pewno zawsze uważano, że Jarkko Nieminen ma bardzo dobry serwis i ciągle tak jest, ale to też się pogorszyło z tego co widziałem po ostatnich meczach w USA. Na kortach ziemnych i tak serwis ma mniejsze znaczenie co będzie małym plusem dla mojego faworyta, który pod tym względem nigdy mi nie imponował. Julien Benneteau wraca po kontuzji, co jeszcze widać, choć trzeba przyznać, że szybko poprawia. W potyczce z Włochem Filippo Volandrim było wiele gorzej niż jest teraz. Myślę, że wygra zawodnik, który po prostu popełni mniej błędów, a Benneteau jest do takiej gry wręcz stworzony, dlatego typuję na jego bezdyskusyjne zwycięstwo, jak na przykład w meczu z naszym Kubotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Tenis, ATP Monte Carlo

Spotkanie : Tsonga : Ljubicic

Typ : 2

Kurs : 2,62

Buk : Pinnacle

Godzina : 14.00

Analiza :

 

Dwóch równych tenisistów - Tsonga czyli numer 17 rankingu i nieco niżej sklasyfikowany ale będący na podobnym poziomie 41 Ljubicic. Ja stawiam na Ljubicica i myślę że kurs na niego jest bardzo dobry i wart ryzyka. Tsonga jak wiemy to jest typowy hardowiec a na clayu po prostu nie umie grać, jest za wolny, ociężały i nie jest to jego nawierzchnia. Grał na niej tylko 60 razy i wygrał zaledwie 32 pojedynki. Co innego jego rywal. On już trochę więcej na clayu pograł, jest dużo szybszy, zwinniejszy a to na clayu się przydaje. Ma za sobą 203 pojedynki z czego 113 wygrał a więc jest dużo bardziej doświadczony od Tsongi. Obaj panowie wygrali swoje pierwsze mecze - Tsonga mordował się z Monaco 2:1 a Ljubicic wygrał z Chardym 2:0. Myślę że ta zwinność, doświadczenie i to że Tsonga kompletnie nie umie grać na clayu co też było widać wczoraj, pozwoli wygrac jego rywalowi. Panowie grali ze sobą cztery razy jak dotychczas i obaj mają po 2 wygrane. Ostatnio wygrywał Tsonga. Jedyne spotkanie na clayu wygrał Ljubicic i to 2:0. Dzisiaj będzie podobnie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Masters Monte Carlo, godz. 10:30

Spotkanie: Guillermo Garcia-Lopez - Richard Gasquet

Typ: Guillermo Garcia-Lopez

Kurs: 2.75

Bukmacher: Bet365

 

Spotkanie 2 rundy na turnieju Masters w Monte Carlo pomiędzy mieszczącym się w 20. rankingu ATP - Gasquetem i zajmującym 27 miejsce Hiszpanem. Bukmacherzy dosyć wyraźnie faworyzują Francuza i nie do końca się z nimi zgadzam. To prawda, że Gasquet prezentuje w ostatnim czasie solidną formę, budował ją jednak grając na kortach twardych, a teraz przychodzi czas zmiany nawierzchni. W pierwszej rundzie Gasquet miał spore problemy, awansował po 3 setach i niespełna 3-godzinnym pojedynku z rywalem, któremu daleko do poziomu Hiszpana, przynajmniej jeżeli chodzi o grę na mączce. Garcia-Lopez awansował do drugiej rundy po jednostronnym meczu przebiegającym pod jego dyktando, Millot nie sprawił żadnych problemów Hiszpanowi. Bardziej ograny na mączce jest Garcia-Lopez, który miał rozgrzewkę przed Mastersem na turnieju w Houston, odpadł w drugiej rundzie po 3-setowym meczu z dobrym kolegą deblowym Cuevasem. Myślę, że wpływ na tak krótką przygodę z Houston miał właśnie Masters w Monte Carlo, Guillermo miałby niewiele czasu gdyby pograł jeszcze trochę w turnieju poprzedzającym. Panowie grali ze sobą w sumie 2 razy, w tym tylko jeden pojedynek był rozgrywany na profesjonalnym poziomie. Być może bukmacherzy wzięli mecz sprzed 5 lat za ważny argument przemawiający za Francuzem, wtedy Gasquet oddał Hiszpanowi zaledwie 2 gemy. Od tego czasu wiele się zmieniło, Gasquet kreowany na nową gwiazdę tenisa nie spełnił oczekiwać fanów tenisa i cały czas krąży w drugiej dziesiątce rankingu ATP. Garcia-Lopez nigdy nie był wiązany z wielkim talentem, swoją solidnością osiągnął dużo i myślę, że jest właśnie ona pomoże mu w jutrzejszym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Monte Carlo

Spotkanie: Feliciano Lopez - David Ferrer

typ: 1

Bukmacher: Bet365

kurs: 6.00

Analiza:

Po takim kursie, żal byłoby odpuścić taki mecz...W spotkaniu 2 rundy spotkają sie dwaj specjaliści od gry na kortach ceglastych. Nie powiedziałbym że Ferrer jest takim faworytem żeby wystawiać kursy na niego w okolicach 1.10...Oglądałem mecz w 1 rundzie pomiędzy Lopezem i Tipsarevicem i byłem pod wrażeniem gry Hiszpana, niezwykle ciężko Go przełamać, z powodu świetnego serwisu, blisko 20 asów w meczu z Serbem, jest naprawdę wyśmienicie wyszkolony technicznie. Co chwilę zaskakiwał Serba skrótami bądz krosowymi forehendami po których podchodził do siatki, pod która myli się bardzo, bardzo rzadko. Ferrer jest solidnym zawodnikiem, lecz w starciu z Lopezem nie wskazywałbym jego jako faworyta. Turniej zaczyna od 2 rundy, nie zaaklimatyzował się jeszcze z kortami w Monte Carlo. Jego 6 pozycja w rankingu, jest dla mnie za wysoka jak na jego umiejętności. Warto dodać że w pojedynkach obu zawodników Lopez wygrywał 6 razy, natomiast Ferrer tylko 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Monte Carlo 12-30

Robredo Tommy- Victor Troicki

typ: 2-0

2.37

Bet365

Analiza

Jutro w spotkaniu trzeciej rundy turnieju masters series w monte carlo Hiszpan Tommy Robredo zagra z Serbem Victorem Troickim.

Nie od dziś wiadomo, że Hiszpanie najlepiej czuja sie na ceglanej maczce. Tak jest rowniez z Robredo. Z taka nawierzchnia mamy wlasnie doczynienia w Monte Carlo. Hiszpan w tym turnieju radzi sobie jak do tej pory bardzo dobrze. W pierwszej rundzie oddal zaledwie 5 gemow Dodigowi, natomiast w II rundzie ogral innego Hiszpana Verdasco ogrywajac go 6:4 6:3. Troicki natomiast ma w tym turnieju problemy. W pierwszej rundzie z Lisnardem nie bylo juz latwo. Mimo, ze Serb ogral go w pierwszym secie 6-1, to w drugim juz niemilosiernie sie meczyl wygrywajac dopiero po tiebreaku. W drugim swoim meczu w trzech partiach ogral Fabio Fogniniego. Obaj zawodnicy grali w tym turnieju juz przeciwko sobie. W ubieglym roku, w drugiej rundzie Hiszpan okazal sie lepszy wygrywajac gladko w dwoch setach. Sadze, ze jutro powinno byc podobnie. Widać po dwoch rozegranych spotkaniach ze w lepszej formie wydaje sie byc Hiszpan. Ponadto Robredo duzo lepiej czuje sie od Serba na cegle. Tommy jest zawodnikiem regularnym,grajacym kontowo i powinien zabiegac jutro Serba, ktory raczej preferuje bardziej ofensywna gre. Robredo gral juz w tym sezonie na maczce, wygral w Santiago, byl w polfinale w Buenos Aires. Wydaje sie jednak, ze w Monte Carlo Robredo jest w lepszej dyspozycji i moze zajsc naprawde daleko. Jesli tylko zagra jutro tak jak w poprzednich meczach w tym turnieju to powinien gladko ograc Serba i awansowac do kolejnej rundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. Raonic - D. Ferrer

Typ: 1

Kurs: 5.75

Buk: Expekt

 

Dziś o 10.35 spotkanie 3 rundy turnieju ATP w Monte Carlo. Rozstawiony z numerem 4 Ferrer zmierzy się z młodym kanadyjczykiem Ranicem, który coraz lepiej poczyna sobie w rozgrywkach i pnie się w rankingu tenisowej elity. Ferrer zaczynał rozgrywki od 2 rundy, gdzie gładko ograł swojego rodaka F. Lopeza w dwóch setach:

13/04-11 R32 Ferrer, David vs. Lopez, Feliciano 2:0 62 60

Roanic natomiast grał od pierwszej rundy i po drodze do dzisiejszego pojedynku wyeliminował takich tenisistów:

12/04-11 R32 Raonic, Milos vs. Gulbis, Ernests 2:0 64 75

10/04-11 R64 Raonic, Milos vs. Llodra, Michael 2:1 63 06 60

Dzisiejszy pojedynek będzie drugą konfrontacją obu graczy, którzy grali już ze sobą w tym roku i lepszy był Hiszpan:

24/01-11 Australian Open, Melbourne, Australia R16 Australia Kort twardy otwarty Ferrer, David 3:1 46 62 63 64

Faworytem dzisiejszego meczu jest bez wątpienia doświadczony Hiszpan, który bardzo dobrze czuje się na kortach naziemnych i pokonać go Kanadyjczykowi będzie niebywale ciężko. Jednak Raonic mimo swojego młodego wieku może mieć atut w postaci lepszej kondycji , poza tym ma świetne warunki fizyczne, jest wysoki i to pomoże mu przy akcjach serwisowych. Raonic nie ma nic do stracenia w tym pojedynku a wszystko do zyskania więc bez większej presji wyjdzie na kort z bojowym nastawieniem. Mimo że wszystko zdaje się przemawiać za łatwym zwycięstwem Ferrera to licze na sprawienie niespodzianki przez Raonica. :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Monte Carlo 16;00

Melzer-Almagro

typ: 1

kurs; 2.79

bukmacher; Pinnacle

 

Kolejna runda turnieju na kortach ziemnych w Monte Carlo. Jurgen Melzer w rankingu ATp aktualnie zajmuje 9 miejsce , jego rywal Nicolas Almagro 12 wiec bardzo dziwią mnie aż tak wysokie kursy na gracza z Austrii. Co prawda Melzer nie jest w najwyższej fomie ale grac na kortach ziemnych również potrafi co zresztą pokazał wczoraj gdy ograł Robina Haase. Almagro natomiast meczył się z przeciętnym Maximo Gonzalezem i wygrał bardzo szczęśliwie . Obaj gracze grali ze soba dwa razy , jeden mecz wygrał Austriak a drugi Hiszpan więc mamy 1;1 i myślę że dzisiaj też będzie bardzo wyrównany mecz a po takim dużym kursie warto spróbowac zagrac na wygraną Melzera. Mimo iż Hiszpan najlepiej czuje się właśnie na kortach ziemnych to sądzę iż nie jest on w najwyzszej formie i Melzer dzisiaj wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal, Rafael - Gasquet, Richard handi gemy +7 Francuzika Pinnacle 1,77

Tutaj zdecydowanym faworytem pojedynku będzie Hiszpan, właściwie nie ma się co za bardzo rozpisywać. Hiszpan nr 1 rankingu, Francuz pod koniec pierwszej 20. Dotychczas 7 pojedynków pomiędzy nimi, 7 zwycięstw numeru 1. Wiek praktycznie ten sam, Francuz młodszy o kilkanaście dni, ale osiągi juz nieporównywalne. Zwycięzca może tu być tylko jeden, ale ja obstawiam według mnie dość bezpieczny handicap gemowy. Francuz dość bezpieczne podanie, dlatego zapas 7 gemów powinien mu spokojnie wystarczyć.

 

Cilic M. (Cro) - Federer R. (Sui) handi gemy +5,5 dla Cilica Bet365 1,66

Chorwat jeszcze bardzo młody, natomiast Szwajcar u schyłku juz raczej swojej pięknej kariery. Różnica w rankingu 20 miejsc, w umiejętnościach 2 klasy. Ale niestety Szwajcar nie robi się coraz młodszy i nie może już forsować tempa jak kiedyś. Zreszta nie musi tego robić. Zwycięstwo to zwycięstwo, więc chyba nie będzie biegał do każdej piłki i właśnie na to liczę. Dotychczas tylko raz się ze sobą spotkali, co także może mieć znaczenie. Szwajcar za czasów świetności najlepiej grał z tymi, z którymi spotykał się najcęściej, ma niesamowita umiejętność czytania gry, dlatego tak łatwo mu szło z zawodnikami jego pokolenia, których jak to się mówi znał od podszewki. Tutaj Cilicowi nie miał pewnie zbyt wielu okazji sie przyjrzeć, gdyż ten na turniejach najwyższej rangi występuje zaledwie od paru lat, poza tym jego słuszny wzrost też nie jest bez znaczenia, liczę na to, że utrzyma większą część własnych podań. Na tym turnieju obaj raczej bezproblemowo jak narazie, liczę tu na wyrównany pojedynek przynajmniej pod względem wyniku.

 

Chela J.I./Soares - Stakhovsky S./Youzhny 2 Pinnacle 1,81

Tutaj nie będe sie rozpisywał bo i nie ma za bardzo po co. Dla mnie zdecydowani faworyci. Chela/Soares debel z przypadku :). Tzn pierwszy raz graja ze sobą i narazie idzie im to nadspodziewanie dobrze, dwa zwycięstwa. Nie twierdzę, że nie posiadają umiejętności deblowych, szczególnie Soares, ale myślę że brak zgrania w końcu da o sobie znać. Para ze Wschodu natomiast jakieś doświadczenie w grze deblowej juz posiada,, wygrali nawet turniej w Dubaju. W grze pojedynczej wszyscy, którzy grali czyli nie licząc Soaresa pozostała trójka, już odpadli. Teraz pozostaje im się skupić na grze deblowej, w której dla mnie faworytami sa ci lepsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis - ATP Monte Carlo, godz. 15.00

Spotkanie: Andy Murray (GBR) - Gilles Simon (FRA)

Typ: 2:1

Kurs: 4.14

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Murray to oczywiście faworyt buków, ale można w tym meczu zastanawiać się i w nad wygraną Francuza. Jak wiemy Szkot po finale AO zagrał 3 turnieje. Zagrał to dużo powiedziane, bo przegrywał w pierwszych rundach, m.in. z Youngiem i Bogomolovem Jr., zawodnikami spoza pierwszej setki. Zaszył się wiec i ostatnie 3 tygodnie trenował. W pierwszej rundzie w Monte Carlo wygrał ze Stepankiem 6:1 6:4, ale Czech to raczej pokazuje się w turniejach niż gra. W tym sezonie najdalej w Brisbane (półfinał - 1 turniej w nowym roku), potem 1 albo 2 runda i koniec. Tak więc trudno powiedzieć cośo formie Szkota, poza tym, że dał 5 szans na przełamanie Stepankowi i zaserwował 7 asów. Simon to nr 16 według rozstawienia w turnieju, w pierwszych rundach ograł Bellucciego i Montanesa po 2:0. W obu meczach musiał jednak bronić więcej breaków niż przeciwnicy, co mu się udawało i to on przełamywał rywali częściej. W h2h 4:1 dla Murraya. Pomimo problemów z samym sobą Szkota jednak stawiam na niego. Czerwona mączka to nie jest kort dla niego, ale Simon też jakoś nie przekonuje swą grą, aby typować jego wygraną. Tak więc równy mecz z wygraną Murraya w 3 setach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP Masters Monte Carlo, godz. 14:30

Spotkanie: Almagro N. - Melzer J.

Typ: Melzer J.

Kurs: 2.80

Bukmacher: PinnacleSports

 

Interesujące spotkanie 3 rundy na turnieju w Monte Carlo pomiędzy turniejową siódemką i dziewiątką. Większe szanse bukmacherzy dają dobrze dysponowanemu na mączce Hiszpanowi, który osiągnął w tym roku już 3 finały na mączce. tj. zwycięstwo w Costa Do Sauipe i Buenos Aires oraz porażka w Acapulco. Trzeba jednak dodać, że we wspomnianych turniejach zabrakło największych tuz światowego tenisa, a sam Almagro był turniejową jedynką w Brazylii i Argentynie. Ogólnie biorąc pod uwagę osiągnięcia Hiszpana w początkowych miesiącach nowego sezonu można stwierdzić, że jest w bardzo dobrej, o ile nie świetnej dyspozycji. Takiej postawy może mu pozazdrościć dzisiejszy rywal - Melzer zawodzi na całej linii i jeżeli nie poprawi swoich wyników to wyleci z dziesiątki rankingu. Pierwszy krok do zmiany ku lepszemu Austriak postawił wczoraj ogrywając groźnego, młodego Holendra Haase, który z kolei wysłał do domu w pierwszej rundzie Rosjanina Davydenko. Melzer rozegrał wczoraj przyzwoite spotkanie, co prawda oddał przeciwnikowi pierwszego seta, ale w kolejnych dwóch nie dał mu większych szans. Mecz trwał 1.5h, a więc dosyć krótko jak na 3 sety, ze statystyk: Austriak zanotował 3 asy, pierwsze podanie na poziomie 77%, dobra gra przy drugim serwisie rywala i jedyny element do którego można się przyczepić to stosunkowo niska skuteczność przy szansach na przełamanie (50%). Czepiam się, bo Melzer to dla mnie mocny psychicznie zawodnik, zaliczający się bez wątpienia do czołówki jeżeli chodzi o umiejętność gry w ciężkiej sytuacji. Ogromne problemy z awansem do 3 rundy miał 11. w rankingu ATP Hiszpan, za nim pełna moc wrażeń, mecz z Maximo Gonzalezem przysporzył fanom tenisa mnóstwo emocji. Spotkanie toczone było w 3 setach przez 3 godziny, panowie rozegrali razem 38 gemów, Gonzalez nie wykorzystał 4 piłek meczowych, a tie break 3-seta zakończył się stanem 12:10 na korzyść Hiszpana. Nie sądzę żeby dzisiaj Melzer był równie łaskawy dla Austriaka jak Maximo Gonzalez, a przewaga psychiczna i doświadczenie wezmą górę w tym meczu. Jak dla mnie 2 sety na korzyść Melzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Monte Carlo

Spotkanie: Nadal - Ljubicic

typ: powyżej 17.5 gemów

kurs: 1.87

buk: Unibet

Analiza:

Oglądając mecz Ljubicica z Tsongą oraz wczorajszy z Berdychem, trzeba stwierdzić że Chorwat gra tenis zza dawnych lat. Solidny serwis, (cięzki do przełamania) dobry forehand, rewelacyjny pojedynczy backhand po linii, znakiem firmowym Ljubicica są również drop-shoty, które ciężko odczytać, kiedy będą zagrywane. Nadal dzisiaj wcale tak gładko z Gasquetem nie wygrał, grał dobry tenis, ale myślałem że na jego nawierzchni, zaprezentuje wyższy poziom, owszem 1 set w jego wykonaniu był koncertowy, w 2 secie różnie to bywało. Olbrzymią sensacją będzie przegrana Hiszpana w tym meczu, raczej nie ma co na to liczyć, lecz 18 gemów i więcej w tym meczu jest wielce prawdopodobne, nie będzie to łatwy mecz dla Nadala, nieraz w tym meczu Chorwat pokarze swojemu rywalowi kilka zagrań na najwyższym poziomie, liczne na wyrównane spotkanie. Nadalowi nie bardzo "leży" Ljubicic, z 7 dotychczas rozegranych spotkań Nadal wygrał 5 lecz tylko raz w stosunku 2:0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis

Spotkanie: Nadal vs Ljubicic

Typ: Ivan Ljubicic-wygra przynajmniej jednego seta? TAK

Kurs: 5,75

Buk: Bwin

Data/godzina rozpoczęcia: 15-04-2011/14-00

Analiza:

Na korcie centralnym to spotkanie rozpocznie się po meczu: Troicki vs Ferrer, oraz Federrer vs Melzer. Typując na to, ze Chorwat wygra przynajmniej seta, posuwam się praktycznie do rzeczy niemożliwej, choc nie przekreślam jego szans. Kilka faktów: Nadal jest rozstawiony w tym turnieju z jedynką, natomiast Chorwat nie jest rozstawiony. Bezpośredni bilans spotkań nie jest najgorszy dla Ljubicica, wygral dwa spośród pięciu spotkań. Ostatnia ponad rok temu w prestiżowym turnieju Indian Wells na nawierzchni betonowej dosc niespodziewanie ograł Hiszpana. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1, i warto oddac wielki szacunek Chorwatowi, gdyż pomimo przegranej w pierwszym secie zdołał się podniesc, powalczyc, a decydującego seta w którym wygrał w tie-breaku dał Nadalowi ugrac tylko jeden punkt co jest nie lada wyczynem. W Monte Carlo grali ze sobą dwa lata temu w cwiercfinale podobnie jak dziś. Wówczas Nadal wygrał 2-0 (6-3, 6-3). Jednak dopatrując się czegoś należyc zauwazyc, ze w tamtym turnieju Ljubicic występował z ,,dziką kartą''. Hiszpan tegoroczne Monte Carlo rozpoczął od drugiej rundy pokonując bez straty seta Jarko Nieminena. Wczoraj zagrał z zawodnikiem gospodarzy i równiez pokonał bez straty seta Richarda Gasqueta. Chorwat poczynając od pierwszej rundy przeszedł jak burza, odpowiednio poczynając od pierwszej rudny (wszystkie mecze bez straty seta) pokonał Jeremiego Chardy, Tsongę, oraz wczorj rozstawionego z piątką Czecha Berdycha. Uważam, ze jeżeli Chorwat będzie walczył do końca, nie poddawał się, a byc może w którymś z setów doprowadzi do tie-breaka w którym wszystko moze się zdarzyc jest w stanie wygrac przynajmniej jednego seta. Szanse są znikome, ale nie można przekreslac jego możliwości-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ł. Kubot/O. Marach - M. Fyrstenberg/M. Matkowski

 

wie ktoś coś więcej o tym czy Kubot dzisiaj o 21 ma byc w Barcelonie bo kwale się tam zaczynają jutro, czy kiedy?

 

znalazłem takie info.. ale czy to prawda? :p trochę dziwne by to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis, ATP Monte Carlo, Monaco

Spotkanie: Frederico Gil - Andy Murray

Typ: 1 [games hc 4,5:0]

Kurs: 2,13

Bukmacher: Pinnacle

Analiza: Murray to oczywiście faworyt buków, ale chyba można w tym meczu zastanawiać się i w nad wygraną Gila. Jak wiemy Szkot po finale AO zagrał 3 turnieje. Zagrał to dużo powiedziane, bo przegrywał w pierwszych rundach, m.in. z Youngiem i Bogomolovem Jr., zawodnikami spoza pierwszej setki. Zaszył się wiec i ostatnie 3 tygodnie trenował. W pierwszej rundzie w Monte Carlo wygrał ze Stepankiem 6:1 6:4, ale Czech to raczej pokazuje się w turniejach niż gra. W tym sezonie najdalej w Brisbane (półfinał - 1 turniej w nowym roku), potem 1 albo 2 runda i koniec. Wczoraj Murray ograł Simona, ale to raczej Simon przegrał ze swoją stopą, bo po prostu nie był w stanie grać i normalnie biegać. Tak więc trudno powiedzieć coś o formie Szkota, poza tym, że dał 5 szans na przełamanie Stepankowi i zaserwował 7 asów oraz 0 asów i 5 szans na stratę własnego podania w meczu z Simonem. A Gil to typowy ziemniak, w turnieju w Monaco gra od kwalifikacji i dobrze mu to idzie. Na razie ograł Stakhovskiego, Mayera i Monfilsa. Nazwiska bez szału, ale zawsze. Wszystko po 2:0. W h2h Murray i Gil bez meczów. Jakoś nie wierzę w odrodzenie Szkota, tym bardziej na czerwonej mączce. Sądzę, że Gil może postawić trudne warunki gry, jak najbardziej ugrać seta. Szkot nie pokazał w swoich meczach nic wielkiego, po prostu trafił na Stepanka, który raczej powinien dać sobie już spokój z grą i na kulawego (podziwiam Simona za walkę z własnym ciałem). Tak więc równy mecz z wygraną Murraya w 3 setach, z racji ogrania i umiejętności, które nieważne na jakim korcie są większe od Gila. Handicap gemowy też powinien zostać pokryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Tenis ATP

Spotkanie: B. Bryan/M. Bryan vs M. Fyrstenberg/M. Matkowski

Typ: 2

Kurs: 3,40

Buk: Bwin

Data/godzina rozpoczęcia: 16-04-2011/11-15

Analiza:

Wspieramy polski tenis, dopingujemy polskim tenisisom zarówno singlistom jak i deblistom. W półfinale turnieju w Monte Carlo zagrają ze sobą wyżej wymienione pary deblowe. Za faworytów uznawami są amerykańscy bracia Brayanowie, lecz polski debel już nie raz udowodnił, ze potrafi grac jak równy z równym nawet z tymi najlepszymi. Podczas ostatniego bezpośredniego spotkania w Londynie gdzie grali sami mistrzowie na turnieju kończącym sezon po emocjonującym meczu wygrał polski debel 2-1. Było to bardzo ważne zwycięstwo po krótkiej dominacji braci w bezpośrednich pojedynkach. Polacy podnieśli się, przegrali pierwszego seta, lecz w drugim byli lepsi w tie-breaku, by później wygrac mistrzowskiego tie-breaka. Zarowno polscy jak i amerykańscy zawodnicy zaczęli grac w Monte Carlo od 1/8 finału. Polacy ograli na początku francuski debel Monfils, Tsonga, a wczoraj bardzo gładko i szybko polsko-austriacki debel Kubot-Marach. Bracia Brayanowie są rozstawieni z jedynką. W 1/8 finału ograli Gulbisa z Trocki, ale przedwczoraj rozegrali tylko jednego gema, gdyż w starciu z parą Granollers-Robredo ten drugi dosc szybko skreczował. Spotkanie zacznie się za kilka chwil. Każdy z tenisistów jest zawodnikiem, już od kilku lat grającym profesjonalnie w tenisa. Było kilka bezpośrednich starc, zawodnicy znają swoje słabe punkty. Liczę na to, ze więcej słabych punktów znajdą polscy gracze u amerykańskich i awansują do finału tego prestiżowego turnieju-powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal, Rafael - Ferrer, David

2011-04-17, godzina: 14:15

Typ: Pierwszy set - David Ferrer

Kurs: 4.4

Bukmacher: Bwin

 

W dzisiejszym finałowym meczu w Monte Carlo faworytem jest Rafael Nadal i trudno się z tym nie zgodzić, ale kursy rzędu 6.1 to już chyba jakieś nieporozumienie, a chyba nic przed nami nie ukrywa David Ferrer. Ponadto te kursy na handicap dla Davida Ferrera w okolicach 3.0 to kolejny absurd. Bez przesady, Rafael nie jest po pierwsze jeszcze w pełni formy, po drugie jest to mecz przyjaciół, więc może na koniec zrobią sobie trzysetowy spektakl, po trzecie Ferrer jest w świetnej formie co udowodnił wcześniej z Melzerem, Troickim, Lopezem czy Raonicem. Tych punktów na korzyść starszego Hiszpana na pewno by się jeszcze trochę uzbierało, z wyżej wymienionych powodów nie potrafię zrozumieć aż takiej dominacji w kursach najlepszego tenisisty świata. Do tego typu przede wszystkim przekonał mnie wczorajszy mecz Nadala z Andy'Murray'em, w którym Hiszpan był jakoś dziwnie rozkojarzony. Zresztą na przebiegu całego turnieju można wywnioskować, że Rafa nie jest ścianą nie do przejścia, to widać gołym okiem, że da się go ograć, tylko wpadał na dość słabych rywali. Najpierw Jarkko Nieminen i co można się było spodziewać, 6-2, 6-2, następnie bardzo średni, by nie powiedzieć przeciętny Richard Gasquet i 6-2, 6-4, potem sztywny Ivan Ljubicic 6-1, 6-3. Jestem przekonany, że z Nadalem trzeba mieć dobry serwis, przede wszystkim pierwszy i na dużym procencie nim trafiać. Murray wczoraj przegrał głównie z tego powodu, że Rafael Nadal świetnie atakował jego drugi serwis i z tego wpadały mu albo break points, albo break, dlatego trzeba w najważniejszych momentach opanować nerwy. O kondycję i szybkość Ferrera się nie obawiam absolutnie, swoich rywali dominował w Monako, a dysponuje bardzo dobrą szybkością. U numeru jeden nie będzie pewnie takiej świeżości jak wcześniej, ale nad kondycją pracuje dużo i jak to Hiszpan nie będzie miał raczej z tym kłopotu. Ferrer słynie z tego, że jest ścianą nie do przejścia i to będzie dzisiaj ważne, by popełnić jak najmniej błędów. Wspominałem zły drugi serwis Szkota, ale i zwycięzcy ta sztuka nie udawała się za bardzo, a David wczoraj z Melzerem zdobywał przede wszystkim punkty po 2 serwie. Wydaje mi się, że mniej utytułowany tenisista był mniej razy łamany od swojego vis a vis. Ważnym czynnikiem jak zwykle będzie psychika, nie będzie ona odgrywać najważniejszej roli, bo obaj gracze są twardzi, ale w najważniejszych momentach małe zachwianie może powodować utratę serwisu, seta czy meczu. Moim zdaniem Nadal będzie się rozkręcał w trakcie pojedynku, na początku może wyjść nieco ospały, jak we wcześniejszych potyczkach, gdy na sam wstęp był złamany. David Ferrer musi to szybko wykorzystać i po prostu trzymać swój serwis, a to nie jest wcale zadanie nie do wykonania. Absolutnie może on to wygrać, tylko najpierw zacząć od pierwszego seta, bo gdy go przegra to może być za późno i faworyt wbije gwóźdź do trumny. Należy również unikać niewymuszonych błędów i atakować mocno drugi serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...