Skocz do zawartości

REPREZENTACJA POLSKI


---perpan---

Rekomendowane odpowiedzi

Skład Polski na Czarnogórę

 

Artur Boruc - Artur Jędrzejczyk, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Waldemar Sobota - Robert Lewandowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wierzy ktoś jeszcze w awans Polski na Mundial? Teoretycznie jak ktoś oglądał transmisję w tvp mógłby chyba wierzyć bo mówiono tam że wystarczy że Anglia wygra z Czarnogórą a my z Ukrainą i potem wystarczy wygrać z Anglią, której już nie będzie zależało bo awans będzie miało już w takiej sytuacji wywalczony. Mnie się wydaje że jeśli Anglia wygra z Czarnogórą, a Polska z Ukrainą to różnica będzie trzypunktowa i jeśli my wygramy na Wembley to będziemy mieć tyle samo punktów i lepszy bezpośredni bilans czyli wywalczymy pierwsze miejsce, a drugich Anglików czeka baraż. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Druga rzecz to styl w meczu z San Marino. Na środku ataku coś czego nikt się pewnie jeszcze niedawno nie spodziewał. Szok Paweł Brożek i szokiem było też jak zagrał. Na zamianę wszedł Robak i ile dał kadrze też widzieliśmy. Nie łudźmy się, lepiej budować kadrę na kolejne kwalifikacje i bez takich baboli jak Brożek w ataku czy Fabiański zamiast kogoś młodego i perspektywicznego jako trzeci bramkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co sądzicie tak już na chłodno po wczorajszym meczu. Mnie przede wszystkim boli że trenerowi Fornalikowi pieniądze przesłoniły wszystko. Skompromitował się, ale na stanowisku chce trwać nadal bo w sumie nikt już u nigdy nie zaproponuje takich pieniędzy a nawet w połowie zbliżonych. Boenisch może nie jest geniuszem, ale gra w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, a co robił Wojtkowiak na lewej obronie to widzieliśmy. Z Ukrainą jego bramka i z Anglią praktycznie też po identycznym błędzie. Powołanie dla Mariusza Lewandowskiego strzał w dziesiątkę. Mógł się ogrywać ktoś młodszy i zapewne nie zagrałby gorzej. O grze naszego napastnika Lewandowskiego nie wspomnę bo gość albo nie walczy i przechodzi obok meczu, albo nie wykorzystuje setek. Może warto się zastanowić i postawić na kogoś młodego np. Milika bo z Lewego to coś mi się zdaje że kadra nie będzie miała pociechy tak jak kiedyś z Warzychy. Zresztą moim zdaniem Lewandowski to obok Fornalika główna przyczyna niepowodzenia. Był najbardziej doświadczonym kadrowiczem i niby najlepszym który miał ciągnąć grę i dać coś więcej niż inni tej kadrze. Jego występy można jednak określić całkowicie odmiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barcatom1, twierdzisz ze mega mocny Boenisch, którego ogrywają bankierzy itp który wykazuje zero ambicji zachowanie przy rzucie wolnym z potęga jaka jest San marino zagrałby lepiej od Wojtkowiaka, który popełnił taki błąd... plus dal by rade na Wembley w tak szybkim meczu?Proszę cie zobacz sobie co z nim robił Yarmolenko w meczu na narodowym albo skrzydłowi MU w lidze mistrzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu napisałem że Boenisch jest mega mocny? Napisałem że nie jest geniuszem ale z racji obycia i ego że gra co chwila w Bundeslidze czy też Lidze Mistrzów bardziej nadałby sie od Wojtkowiaka. Pewnie nie zaliczyłby jakiegoś fantastycznego występu ale dały na pewno trochę więcej jakości i ogrania na lewej obronie. Wojtkowiak jest słabszy, gra w słabszym klubie i nie jest lewym obrońcą co miało poniekąd wpływ na jego złe ustawienie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim meczu on dal jakość ?-Pokazał swoja klasę, ogranie jakieś doświadczenie z lepszej ligi ,mocniejszej drużyny? Ja uważam ze jakby zagrał takich błędów było by zdecydowanie więcej. Przy takich skrzydłowych jak Towsend- przy tym tempie, to zrobili by z niego wiatraka jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze powołania Nawałki

 

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił nazwiska 15 zawodników z klubów zagranicznych, którzy otrzymali powołania na towarzyskie spotkania ze Słowacją (15 listopada we Wrocławiu) i Irlandią (19 listopada w Poznaniu).

 

Lista powołanych zawodników:

 

Bramkarze: Artur Boruc (Southampton FC), Wojciech Szczęsny (Arsenal FC), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

 

Obrońcy: Piotr Celeban (FC Vaslui), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Marcin Kowalczyk (Wołga Niżny Nowogorad), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt)

 

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Piotr Ćwielong (VfL Bochum), Mateusz Klich (PEC Zwolle), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Waldemar Sobota (FC Brugge)

 

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96)

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wielu uważa iż w kadrze zaczyna dziać się to czego byliśmy świadkami za Beenhakkera czyli stawianie np. na przeciętnych piłkarzy Górnika Zabrze. Wtedy byli to Pazdan czy Zahorski i tutaj należy się zgodzić iż były to pudła,, chociaż i Nawałka powołał chyba Pazdana. Teraz mówi się o Koszniku choć mnie się wydaje że to nie jest chybione powołanie bo na pewno ten piłkarz nie jest gorszy od Wawrzyniaka a nawet śmiem twierdzić że lepszy no i cały czas czyni ogromne postępy co rokuje na przyszłość. Jedyne moim zdaniem powołanie z Górnika na wyrost to Mączyński. Owszem gra w tym sezonie bardzo dobrze ale to chyba jest tylko poziom ligowy. Za tydzień będziemy jednak mądzrzejsi więc pogdybać będzie można bardziej obiektywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oceniać po jednym meczu, ale fakt jest taki że poprawy nie widać. Taktyka trenera Nawałki która idealnie pasuje na ligę polską, na skład osobowy jaki ma Górnik I siłę rywali była bardzo dobra, ale na kadrę przy takich zawodnikach już chyba nie. Ofensywni boczni obrońcy są ok, ale tylko jeśli środkowi obrońcy czy tez pomocnicy są pewni I potrafią bardzo dobrze zaasekurować. Jaki poziom pokazali Kamiński z Jędrzejczykiem wszyscy widzieliśmy. Do tego rajd obrońcy zakończony wrzutką jest dobry jak jest komu wykończyć akcję. Lewandowski jedyny napastnik biega gdzieś po pomocy (w Górniku Zahara jednak czai się ciągle w polu karnym). Do tego Ci którzy ewentualnie mogli by w to pole wejść czyli Mierzejewski, Błaszczykowski czy Sobota mają po 1,75 cm wzrostu więc w pojedynkach główkowych z rosłymi stoperami raczej mają szanse nikłe. Nic zobaczymy jak będzie z Irlandią, a tak z innej beczki czy w języku słowackim pomiędzy literą “r” a “t” dodaje sie od siebie literę “y”. Wczoraj obaj komentatorzy tvp czyli Szpakowski I Żewłakow uparcie nazwisko Skrtel wymawiali jako Skrytel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Nawałka: Ludovic Obraniak mi odmówił

 

 

- Czułem, jakbym był w kadrze od 30 lat, obudził się dzień po zakończeniu piłkarskiej kariery i został selekcjonerem - stwierdził Adam Nawałka w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Selekcjoner reprezentacji Polski wypowiedział się na temat rywalizacji między bramkarzami czy powrotu do kadry Ludovica Obraniaka.

 

- Po propozycji prezesa Bońka nie byłem zaskoczony, potraktowałem to jako dalszy ciąg wydarzeń z mojej trenerskiej kariery. Na zgrupowaniu nie wydarzyło się nic nowego dla mnie. Czułem wewnętrzny spokój, przyjechałem z koncepcją i wprowadzałem ją w życie - opisał swoje pierwsze dni na stanowisku selekcjonera Nawałka.

 

Były trener Górnika Zabrze przyznał, że walka o miejsce w bramce reprezentacji wciąż trwa. - Spotkałem się z Arturem Borucem i Wojtkiem Szczęsnym. Powiedziałem im, że realia są takie, iż mamy dwóch bramkarzy światowej klasy - ujawnił Nawałka. - O to, kto jest numerem jeden, będą walczyć do pierwszego meczu w eliminacjach. Wyniknie z tego postęp i zdrowa rywalizacja. Mój komunikat wspaniale nakręcił Artura i Wojtka, jestem zbudowany ich postawą - dodał selekcjoner.

 

Adam Nawałka przyznał też, że próbował nakłonić do powrotu do kadry Ludovica Obraniaka. - Po objęciu stanowiska selekcjonera od razu przyszła mi do głowy myśl, by zaprosić Ludovica na pierwsze zgrupowanie. Byłaby świetna okazja, żeby na spokojnie porozmawiać. Liczyłem na szczerą rozmowę. W moim imieniu zadzwonił do niego Janusz Basałaj, który wyjaśnił po francusku, o co chodzi i spytał, czy Obraniak chciałby stawić się na najbliższym zgrupowaniu. Odmówił. Powiedział, że nie jest gotowy i ma swoje sprawy - wyjawił Nawałka.

 

- Cóż, to dla mnie trudna sytuacja. Wyciągnąłem rękę na samym początku. Reprezentowanie Polski to ogromny honor, każdy musi znać wartość grania dla biało-czerwonych barw. To są sprawy fundamentalne - ciągnął temat selekcjoner. - Każdy zasługuje na drugą szansę, więc spróbuję jeszcze porozmawiać z Obraniakiem, jeśli się do niego dodzwonię. Chciałbym do niego pojechać i podyskutować. Na jego miejscu nie szukałbym żadnych wymówek, tylko spakował walizki i w dowolnej chwili stawił się na zgrupowanie. Jeśli teraz nie odbierze mojego telefonu, temat uznam za zakończony - zadeklarował.

 

Adam Nawałka został też zapytany o możliwe powołania do pierwszej reprezentacji zawodników z młodzieżówki. - W dorosłej kadrze widzę ośmiu graczy z drużyny U-21, a dwóch czy trzech z nich spokojnie może rywalizować o pierwszy skład - dał do zrozumienia.

 

Za: "Przegląd Sportowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trener Nawałka powołał 26-osobową kadrę składającą się z raczy polskiej Ekstraklasy na styczniowe zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gdzie zagramy towarzysko z Mołdawią i Norwegią. Kadra to:

Bramkarze: Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Dariusz Trela (Piast Gliwice)

Obrońcy: Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Wojciech Golla (Pogoń Szczecin), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław), Maciej Wilusz (GKS Bełchatów), Adam Marciniak (Cracovia), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)

Pomocnicy: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Tomasz Brzyski (Legia Warszawa), Dawid Plizga (Jagiellonia Białystok), Łukasz Madej (Górnik Zabrze), Krzysztof Mączyński (Górnik Zabrze), Dominik Furman (Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz)

Napastnicy: Mateusz Zachara (Górnik Zabrze), Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań), Paweł Brożek (Wisła Kraków)

Moim zdaniem kilku zawodników trzeba było sprawdzić jak np. Masłowski czy Zachara, ale kilka powołań jest trochę dziwnych i to wcale nie chodzi mi o te z drugiej ligi bo tu nie mam rozeznania i nie wiem jak na drugim froncie spisują się CI gracze. Chodzi mi natomiast np. o Jakuba Wawrzyniaka, który wiadomo jak gra i że na reprezentację to akurat do końca nie wystarcza, a miały być zmiany i poszukiwania innych graczy w miejsce tych którzy się nie sprawdzili, a tu powrót do przeszłości i to tej nieudanej. Michał Kucharczyk z Legii to też nie gracz reprezentacyjnego formatu i nic nie wnosił za bardzo nawet w gracz Legii w polskiej lidze.Łukasz Madej też w Górniku wcale nic wielkiego nie grał. Owszem wnosił trochę ożywienia, ale jeśli do kadry nie przebił się kiedyś gdy rozwijał się jego talent i był w optymalnym momencie na zawojowanie piłki to co dopiero teraz. Paweł Brożek sytuacja podobna jak z Jakubek Wawrzyniakiem. Czy nie lepiej było w miejsce wymienionych graczy powołać najbardziej utalentowanych 17-19 latków którym mogłoby to dać ogromnego kopa w dalszej perspektywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Alior Bank sponsorem reprezentacji

 

Alior Bank został oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski. Współpraca Alior Banku z PZPN obejmie m.in. realizację strategicznych projektów skierowanych do kibiców reprezentacji. Umowę podpisano na dwa lata.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Alior Bankiem, który jest jedną z wiodących instytucji finansowych, działających w sektorze usług bankowych w Polsce. Cieszymy się, że tak uznana firma zdecydowała się wspierać polską reprezentację. Ponadto, dzięki współpracy pomiędzy PZPN a Alior Bankiem, przedstawimy niebawem ciekawe rozwiązania skierowane do wszystkich kibiców piłkarskich w naszym kraju - powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Michał Żyro nie zagra z Irlandią

 

 

Pomocnik Legii Warszawa Michał Żyro z powodu kontuzji nie zagra w reprezentacji Polski w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Irlandią.

 

 

Spotkanie odbędzie się 29 marca w Dublinie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ranking FIFA: Polska na 12. miejscu

 

 

Reprezentacja Polski zajmuje 12. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. To najwyższa lokata "Biało-czerwonych" w historii.

W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy awansowali o dwie pozycje. Prowadzi Argentyna przed Brazylią i Niemcami. Kolejny ranking zostanie opublikowany 6 kwietnia. 

Edytowane przez beci1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pełna lista pierwszych powołań Jerzego Brzęczka:5bb21c73028cd5b83d94d096195b7e90627623bbrzeczek5b7a8b3147fd5.png
Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Juventus), Łukasz Fabiański (West Ham United), Łukasz Skorupski (Bologna)
Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Kamil Glik (AS Monaco), Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Arkadiusz Reca (Atalanta Bergamo), Paweł Olkowski (Bolton Wanderers)
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Ludogorec), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Rafał Kurzawa (Amiens), Karol Linetty (Sampdoria), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Kamil Grosicki (Hull City), Damian Szymański (Wisła Płock), Piotr Zieliński (Napoli)
Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Napoli), Krzysztof Piątek (Genoa)

 

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał 27 zawodników na mecze Ligi Narodów z Portugalią (11.10.2018, godz. 20:45) i Włochami (14.10.2018, 20:45). Oba spotkania odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie – poinformowano w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W porównaniu do wrześniowych powołań, tym razem następca Adama Nawałki specjalnie nie zaskoczył. W kadrze na najbliższe spotkania Biało-Czerwonych powtarzają się aż 24 nazwiska. Zmiany mamy raptem trzy, ale są to roszady dosyć istotne dla kształtu naszej reprezentacji.

Do drużyny narodowej po miesięcznej przerwie wracają bowiem uczestnicy rosyjskiego mundialu, Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa i zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Kamil Grosicki z Hull City. Po trzech latach kolejną szansę dostanie też Paweł Olkowski z Bolton Wanderers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Cytat

W odniesieniu do medialnego zamieszania wokół meczu Polska - Łotwa, Zarząd Wisły Płock informuje, że nie jest upoważniony do ujawniania szczegółów umów transferowych swoich zawodników.

Stwierdzamy natomiast stanowczo, że Klub nie otrzymał i nie otrzyma od Atalanty Bergamo środków finansowych z tytułu występów Arkadiusza Recy w reprezentacji Polski. Obecne władze Wisły Płock nigdy w żaden sposób nie podejmowały działań wymuszających grę swoich obecnych lub byłych zawodników w jakichkolwiek reprezentacjach i nie wyobrażają sobie, aby mogło się to stać w przyszłości.

 

Panie Szczęsny, Pan zje snickersa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 9 months later...
  •  
 
2f8552dd1bca6045e63b47a6ad7e8976.jpgSelekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, powołał dziś zawodników z polskiej ligi i podał ostateczny skład kadry na wrześniowe mecze z Holandią (04.09.2020, godz. 20:45, Amsterdam) oraz Bośnią i Hercegowiną (07.09.2020, godz. 20:45, Zenica) w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA. Na najbliższe zgrupowanie nie przyjadą jednak Robert Lewandowski i Arkadiusz Reca.

– Przede wszystkim chciałbym serdecznie pogratulować Robertowi wielkiego sukcesu, jakim jest niewątpliwie wygranie Ligi Mistrzów, oraz zdobycia korony króla strzelców tych elitarnych rozgrywek. Lewandowski stał się kolejnym Polakiem, który sięgnął po Puchar Mistrzów. To naprawdę wielka sprawa i wszyscy możemy być dumni z naszego rodaka. Rozmawiałem dzisiaj z Robertem i wspólnie uznaliśmy, że to dla niego najlepszy moment, aby mógł dłużej odpocząć fizycznie i psychicznie po tak wyczerpujących rozgrywkach. Dlatego też nie weźmie udziału we wrześniowym zgrupowaniu. Tym bardziej, że przed nim i przed nami kolejny intensywny sezon, który zakończą jakże ważne dla nas mistrzostwa Europy. Lewandowski pozostaje oczywiście kluczowym zawodnikiem naszej reprezentacji, jej kapitanem, ale w meczach Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną będziemy musieli poradzić sobie bez niego – powiedział Jerzy Brzęczek.

208d8a1bd4d8904850a36bd53b0a7eb3.jpg

Selekcjoner reprezentacji Polski poinformował również, że udziału we wrześniowym zgrupowaniu nie weźmie Arkadiusz Reca. – Arek nie jest jeszcze w stu procentach zdrowy, wciąż odczuwa skutki urazu nerwu pośladkowego. Nie chcemy ryzykować, dlatego ustaliliśmy, że najlepiej będzie, aby spokojnie wracał do pełni zdrowia i formy w Atalancie, z którą rozpocznie przygotowania do nowego sezonu włoskiej Serie A – wyjaśnił Jerzy Brzęczek.

eb87d608ed75d326feb79355a408067f.png

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w najbliższą niedzielę w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Biało-czerwoni 4 września o godzinie 20:45 zmierzą się w Amsterdamie z Holandią, a trzy dni później zagrają w Zenicy (również o 20:45) z Bośnią i Hercegowiną. Oba spotkania odbędą się w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch piłkarzy nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. 

Przemysław Frankowski (Chicago Fire) i Adam Buksa (New England Revolution) nie wezmą udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami w Lidze Narodów. Tę informację oficjalnie potwierdził PZPN.

Podopieczni Jerzego Brzęczka już wkrótce zmierzą się z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną w meczach Ligi Narodów. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 4 września, drugie ma się odbyć trzy dni później. Selekcjoner już wcześniej ogłosił kadrę na te starcia.

Pierwotnie wśród powołanych znaleźli się Przemysław Frankowski i Adam Buksa. Jak się jednak okazuje, żaden z nich nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Działacze klubów, w których występują wymienieni piłkarze, nie wyrazili zgody na wyjazd graczy.

Ma to związek z tymczasowymi przepisami FIFA, które zostały ogłoszone 24 sierpnia.

- Klub ma prawo odmówić wysłania zawodnika na zgrupowanie reprezentacji w sytuacji, w której po powrocie zawodnik musiałby przejść obowiązkową, co najmniej pięciodniową kwarantannę. W regulaminie amerykańskiej ligi MLS postanowiono, że zawodnicy powracający z Europy muszą poddać się dziesięciodniowej kwarantannie - czytamy w komunikacie.

Wobec tego Jerzy Brzęczek nie będzie mógł skorzystać z usług Frankowskiego i Buksy. Selekcjoner prawdopodobnie w najbliższym czasie ogłosi nowe powołania. W kadrze na mecze Ligi Narodów jest tylko dwóch napastników. To Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski w związku z rywalizacją w Lidze Mistrzów dostał wolne od Jerzego Brzęczka.
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWA KOSZULKA REPREZENTACJI – POWRÓT DO KLASYKI!

 
Nowa koszulka reprezentacji – powrót do klasyki!

Polski Związek Piłki Nożnej z wielką radością i dumą prezentuje najnowszy model koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski, w którym drużyna narodowa wystąpi już 4 września w meczu z Holandią. Klasyczny, wyrazisty, z godłem narodowym w centralnej części, nawiązujący stylem do niezapomnianych dla polskiej piłki lat 70. i 80. Wierzymy, że będzie inspirować naszych zawodników do kolejnych, wielkich zwycięstw.


 

Dwa modele koszulki reprezentacji Polski dostępne będą w sprzedaży online od 1 września w Sklepie Kibica reprezentacji Polski, pozostałe już od 4 września. Nowe stroje, oferowane w trzech różnych modelach, będzie można personalizować własnym nazwiskiem i numerem. Dla kibiców przygotowano dwie wersje kolorystyczne, w tym po raz pierwszy, koszulkę dedykowaną dla kobiet.

cf85e7eb41b43301cae3cdd0dcb41123.jpg
 

Nowa kolekcja reprezentacji obejmuje bogaty asortyment, w którego skład wchodzą t-shirty, koszulki polo, bluzy z kapturem, bluzy do hymnu, czapki z daszkiem, spodenki, getry oraz komplety dziecięce.

Poszczególne modele koszulki różnią się krojem, szczegółami wykończenia oraz technologią wykonania. Wszystkie natomiast są bardzo wytrzymałe oraz przewiewne. Dla kibiców dostępne będą następujące wersje:

Vapor – ten model w 100% pokrywa się z koszulkami, których piłkarze używają podczas meczu. Zastosowane w nim technologie VaporKnit i DriFit zapewniają najwyższy komfort – zarówno podczas gry, jak i kibicowania. Dopasowany krój idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Nowością jest zapinany – stylizowany na koszulkę polo – kołnierzyk. Haftowane godło Polski umieszczone w centrum koszulki dopełnia całości.

Stadium – zapewniająca maksymalną przewiewność i wygodę technologia Dri-FIT oraz dający poczucie ochłody materiał Nike Breathe sprawiają, że ten model koszulki jest czymś idealnym dla kibiców ceniących sobie jakość idącą w parze z atrakcyjną ceną. Haftowane godło sprawia, że mamy do czynienia z produktem z najwyższej półki.

TOP – koszulka, z którą każdy kibic poczuje się bliżej reprezentacji. Idealna do kibicowanie w szerokim gronie. Replika trykotu reprezentacji Polski została wykonana z materiału Breathe, a także została wzbogacona o technologię Dri-FIT.

710100337bc02fa02fed58a90e9dce45.jpg

Nowa kolekcja koszulek dostępna jest od 1 września w sklepie online ( sklep.laczynaspilka.pl ) oraz od 4 września w sklepach stacjonarnych w Warszawie, przy ul. Puławskiej 255, oraz punkcie zlokalizowanym w recepcji głównej stadionu PGE Narodowy. Stroje będzie można nabyć również na stronie producenta – www.nike.com .
 

 
Edytowane przez smika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piłkarze i sztab reprezentacji Polski przeszli testy na obecność koronawirusa przed zbliżającymi się meczami w ramach Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Wszystkie dały wyniki negatywne, ale jeszcze jeden piłkarz czeka na przeprowadzenie testów.

 

W piątek reprezentacja Polski po niemal 10 miesiącach rozłąki rozegra pierwszy mecz. Zacznie zmagania w Lidze Narodów od wyjazdowego spotkania z Holandią (godz. 20.45). Po nim zostanie na dwie noce w Amsterdamie, a potem poleci Bałkany, gdzie w poniedziałek - na stadionie w Zenicy - zmierzy się z Bośnią (20.45).

 

 

Piłkarze i sztab szkoleniowy reprezentacji Polski przeszli już testy na obecność koronawirusa, zgodnie z wymaganiami UEFA. - Wszyscy zawodnicy reprezentacji Polski oraz członkowie sztabu mieli negatywny wynik badań na obecność koronawirusa. Dziś test przejdzie Jacek Góralski, który wczoraj wieczorem przyjechał na zgrupowanie - poinformował w środowy poranek Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeśli negatywny wynik testu otrzyma także Jacek Góralski, Jerzy Brzęczek będzie miał do dyspozycji wszystkich powołanych piłkarzy, oprócz Przemysława Frankowskiego i Adama Buksy, którzy nie otrzymali zgody ze strony klubu na przylot do Polski. Zabraknie także Roberta Lewandowskiego, który po wygraniu Ligi Mistrzów, dostał zgodę od selekcjonera polskiej kadry, aby nie pojawił się na pierwszym zgrupowaniu po okresie pandemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Brzęczek dokona zmian w wyjściowej jedenastce. Fabiański za Szczęsnego, ale to nie wszystko .

Już jutro reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie w Lidze Narodów. Jerzy Brzęczek zapowiedział, że na mecz z Bośnią i Hercegowiną dokona zmian w składzie swojego zespołu.

"Biało-Czerwoni" nieudanie rozpoczęli rozgrywki w Lidze Narodów. W pierwszym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Holandią. Styl gry podopiecznych Jerzego Brzęczka pozostawał wiele do życzenia. Teraz selekcjoner ma szansę poprawy. Przed Polakami starcie z Bośnią i Hercegowiną.

Brzęczek już zapowiedział, że dokona znaczących roszad w wyjściowej jedenastce.

- Będą zmiany w każdej linii - oznajmił podczas konferencji prasowej.

Według Jacka Kurowskiego z "TVP Sport" oznacza to, że w bramce Wojciecha Szczęsnego zastąpi Łukasz Fabiański. Z kolei w linii ataku w miejsce Krzysztofa Piątka pojawi się Arkadiusz Milik. Roszad należy spodziewać się też w defensywie i linii pomocy.

- Bardzo doceniamy Bośnię, która walczy też dalej w barażach o Mistrzostwa Europy. W meczu z Włochami pokazała, że umie grać zdyscyplinowanie, zorganizowanie i agresywnie - dodał Brzęczek.

- Trudno wymienić największe gwiazdy rywali, bo nie wiemy, w jakim składzie wyjdą w poniedziałek. Spodziewamy się pewnych roszad w ich składzie. Myślę, że po zmianie trenera drużyna ma nowe ambicje i motywacje. Musimy być przygotowani na to, co sami chcemy grać, ale też mieć świadomość, jaką siłą dysponują Bośniacy - podsumował selekcjoner.
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...