Skocz do zawartości

Trener, sędzia, dziennikarz


typer1407

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś z Was pełni tą funkcję opisaną w temacie. Jeżeli tak prosiłbym o wskazówki jak zostac jedną z tych osób, bo nie ukrywam, że są to moje pasje. To znaczy, lubię piłkę nożną, od małego się interesuję, pisałem z pięć artykułów do gazety lokalnej. Jak można stac się osobą taką bardziej popularną, jeżeli chodzi o dziennikarstwo.

 

Jeżeli nie dziennikarstwo, to może jest ktoś trenerem piłkarskim. Uważam, że bym chciał współpracowac z dziećmi, szkolic, trenowac. Trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia. Proszę o radę. Z przyjemnością wszystkie wskazówki przeczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jestem trenerem :))

 

Na serio?

Masz jakieś specjalne uprawnienia, trenujesz dzieci, czy seniorów.

Jak myslicie, czy żeby byc trenerem załózmy II ligi polskiej, no może i I trzeba w młodości grac trochę w piłkę profesjonalnie, czy jest to konieczne. Jak można uzyskac uprawnienia na trenera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CytatWaciak napisał/a:

Ja jestem trenerem :))

 

 

Na serio?

Masz jakieś specjalne uprawnienia, trenujesz dzieci, czy seniorów.

 

Waciak trenuje w przedszkolu małe dziewczynki :/

 

Trudno wyczuc go, Wy tak sobie czasami lubicie sobe pożartowac, niech pisza ludzie, ktorzy kiedykolwiek mieli doczynienia z trenowanie młodzieży, dzieci. Co trzeba zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typer1407 ja jestem trenerem piłki kopanej, a dokładniej instruktorem, bo od tego musisz zaczac.

Kurs instruktorski to koszt około 1200-1500 pln i trwa około 4-5 miesięcy, zależy gdzie ( ja miałem w ramach szkoły).

Żeby do niego przystapic trzeba jedynie miec mature. Zaliczenie egzaminu nie jest trudne, bo z praktyki są do wykonania jakieś proste zagrania, musisz zrobic to poprawnie technicznie ( jeśli kiedyś kopałeś trochę piłkę to nie ma problemu) no i oczywiście zostaje teoria (cała metodyka nauczania gry w piłkę , trochę historii, taktyki itp.)

Tytuł instruktora uprawnia Cię do prowadzenia drużyn młodzieżowych i seniorów bodajże do okregówki włącznie.

Kolejny etap to II klasa trenerska, ale to dopiero po 2 latach praktyki, ewentualnie jak będziesz robił magistra z piłki nożnej to w ramach szkoły można uzyskac takie uprawnienie na AWF-ie.

Co do profesjonalnego grania w piłkę to niekoniecznie, ale wtedy jest łatwiej bo znasz już cwiczenia, wiesz jak powinien wyglądac trening, a po samym kursie masz tylko wiedzę teoretyczną.

Mam nadzieje że trochę rozjaśniłem Ci trochę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typer1407 ja jestem trenerem piłki kopanej, a dokładniej instruktorem, bo od tego musisz zaczac.

Kurs instruktorski to koszt około 1200-1500 pln i trwa około 4-5 miesięcy, zależy gdzie ( ja miałem w ramach szkoły).

Żeby do niego przystapic trzeba jedynie miec mature. Zaliczenie egzaminu nie jest trudne, bo z praktyki są do wykonania jakieś proste zagrania, musisz zrobic to poprawnie technicznie ( jeśli kiedyś kopałeś trochę piłkę to nie ma problemu) no i oczywiście zostaje teoria (cała metodyka nauczania gry w piłkę , trochę historii, taktyki itp.)

Tytuł instruktora uprawnia Cię do prowadzenia drużyn młodzieżowych i seniorów bodajże do okregówki włącznie.

Kolejny etap to II klasa trenerska, ale to dopiero po 2 latach praktyki, ewentualnie jak będziesz robił magistra z piłki nożnej to w ramach szkoły można uzyskac takie uprawnienie na AWF-ie.

Co do profesjonalnego grania w piłkę to niekoniecznie, ale wtedy jest łatwiej bo znasz już cwiczenia, wiesz jak powinien wyglądac trening, a po samym kursie masz tylko wiedzę teoretyczną.

Mam nadzieje że trochę rozjaśniłem Ci trochę jak to wygląda.

 

Jasne, że tak :)

Można wiedziec co Ciebie zachęciło do zrobienia takiego kursu. Podobnie jak jak lubisz patrzec na piłke nożną. Lubisz to co robisz, czerpiesz z tego korzyści. Jesteś dodatkowo instruktorem do pracy zawodowej, czy może tlyko i wyłacznie się tym zajmujesz, planujesz dalszy awans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia kursu zachęciła mnie pasja do piłki.

Co do pracy instruktora to na razie nie jestem w stanie się realizowac, ponieważ koliduje to z moją obecną pracą ( która jest głównym źródłem utrzymania), ale od nowego roku zamierzam już aktywnie działac w tym kierunku. Obecnie zbieram materiały pomocne przy pracy trenera, aby miec mocne podłoże teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia kursu zachęciła mnie pasja do piłki.

Co do pracy instruktora to na razie nie jestem w stanie się realizowac, ponieważ koliduje to z moją obecną pracą ( która jest głównym źródłem utrzymania), ale od nowego roku zamierzam już aktywnie działac w tym kierunku. Obecnie zbieram materiały pomocne przy pracy trenera, aby miec mocne podłoże teoretyczne.

 

Ja niby dopiero mam skończone 18 lat, ale jak możesza informuj mnie o przebiegu swojej pracy trenerskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dziennikarza - studia dziennikarskie

na trenera studia na awf jakieś na pewno + kurs w pzpn http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Federacja/Trenerzy/Kursy-trenerskie/Kursy-trenerskie-PZPN

na sędziego musisz sie zapisać do okręgowego zpn i tam robią szkolenia i Cie wkręcają w jakieś mecz na poczatku juniorów mlodszych starszych i potem sie pniesz w góre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...