Skocz do zawartości

ATP: San Jose,Rotterdam,Costa do Sauipe; WTA: Paryż,Pattaya


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - SAN JOSE

 

39EDF7F6F487406DBC51084E96661C7E.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: San Jose, USA

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $531,000

Strona oficjalna: http://www.sapopentennis.com/index2.html

 

 

 

ATP - ROTTERDAM

 

C825016623014E558BEC203CC027BE06.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Rotterdam, Holandia

Ranga: ATP World Tour 500

Uczestników: S-32 D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: €1,150,000

Strona oficjalna: http://www.abnamrowtt.nl

 

 

 

ATP - COSTA DO SAUIPE

 

99290A2B8FD74722B6C6F9D130B40E8F.ashx?w=221&h=110

 

Miejsce: Costa do Sauipe, Brazylia

Ranga: ATP World Tour 250

Uczestników: S-28 D-16

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: $442,500

Strona oficjalna: http://www.brasilopen.com.br/2011/

 

 

 

WTA - PARYŻ

 

mediumimage_537.jpg

 

Miejsce: Paryż, Francja

Ranga: Premier

Uczestników: S-30, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $618,000

Strona oficjalna: http://www.opengdfsuez.com/

 

 

 

 

WTA - PATTAYA

 

mediumimage_237.jpg

 

Miejsce: Pattaya, Tajlandia

Ranga: International

Uczestników: S-32, D-16

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: $220,000

Strona oficjalna: http://www.pentanglepromotions.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tenis, ATP Rotterdam (Holandia), godz. 15:30

Spotkanie: A. Golubev - D. Tursunov

Typ: A. Golubev

Kurs: 2.70

Bukmacher: Bet-at-home

 

Spotkanie pierwszej rundy na turnieju w stolicy Holandii pomiędzy Rosjaninem i Kazachem. Fatalna dyspozycja Gołubiewa w ostatnim czasie sprawiła, że nie jest stawiany w roli faworyta i można ten fakt wykorzystać. Przez połowę zeszłego sezonu Tursunov leczył poważną kontuzję kostki, co jakiś czas uraz się odnawia i tak na prawdę uniemożliwia mu grę na maksimum możliwości. W przeciągu półrocznej przerwy spadł o ponad 400 pozycji w rankingu i teraz powoli odrabia straty. Dmitry musiał się kwalifikować do turnieju, a jego przeciwnicy byli bardzo wymagający, w pierwszej rundzie na jego drodze stanął młody Holender Sijsling, a w drugiej Niemiec Petzschner, który ostatnio zachwyca swoim stylem gry. Te ciężkie pojedynki na pewno pozostawiły uszczerbek na zdrowiu Rosjanina, a dzisiaj czeka na niego kolejny silny przeciwnik. Gołubiew ostatnio nie zachwyca, względem jego potencjału wyniki pozostawiają wiele do życzenia, ja liczę, że nastąpi przełom (jak to miało miejsce w poprzednim sezonie) i będziemy go widywać w końcowych fazach turniejów. Dzisiaj ku temu dobra okazja, podmęczony Rosjanin, który przez ostatnie 2 tygodnie rozegrał 7 meczów, do tego dołożymy wciąż dającą się we znaki kostkę i mamy swojego faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP San Jose

7.02.2011 - 18:45

 

Michael Russell - Alex Kuznetsov

Typ: Michael Russell

@ 1.45 :plus:

 

Pierwsze spojrzenie H2H zawodników i już można śmiało wywnioskować, że Russellowi bardzo dobrze gra się z Alexem Kuznetsovem. Od 2007 roku stoczyli ze sobą 5 spotkań i wszystkie wygrał Russell oddając tylko raz seta na hardzie podczas Calabasas challenger w 2009 roku.

Kuznetsov formą nie błyszczy, ponadto po samych statystykach tego gracza można zauważyć, że granie na hali nie za bardzo mu pasuje gdzie posiada bilans 26W-31L. Russell specem od hali również nie jest, ale przekonuje mnie jego większe obycie w świecie tenisa i na pewno doświadczenie, starszy aż o 9 lat od swojego rywala rozegrał o wiele więcej spotkań. Ostatnie zawody obu graczy to Honolulu challenger gdzie obydwoje odpadli po przegranych meczach z Harrisonem. Warto również zauważyć, że Kuznetsov nie mieści się nawet w drugiej setce rankingu. Śmiało stawiam na Russella w tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATP Brasil Open 07.02.2011 21:00

 

Spotkanie: Fernando Romboli - Ruben Ramirez-Hidalgo

Typ: Ramirez-Hidalgo

Kurs: 1,75

Buk: Betsson

 

Dzisiaj startuje turniej w Brazylii znany pod nazwa Brasil Open. Znalazlem na dzis dosc ciekawie zapowiadajace sie spotkanie miedzy Rombolim a Ramirezem-Hidalgo. Romboli jest w polowie trzeciej setki rankingu tenisowego. Ostatnio doszedl az do finalu turnieju rozgrywanego w Kolumbii ale prawda jest taka ze ten turniej byl bardzo slabo obsadzony. Wczesniej notowal bardzo szybkie porazki w turniejach w Sao Paolo i w Belo Horizonte. Warto zauwazyc ze ten zawodnik nie uczestniczy w duzej ilosci turniejow i gra przewaznie tylko u siebie w Brazylii badz w innych krajach Ameryki Poludniowej choc jest to rzadkoscia. Poza kontynent wcale nie wyjezdza. Mozna wiec stwierdzic ze jest malo ograny bo turnieje w ojczyznie i to slabo obsadzone nie pozwolily mu liznac dobrego tenisa... Przy zaledwie 22 latach nie mozna zatem mowic ze jest to zawodnik w jakikolwiek sposob doswiadczony. Jego rywal choc przygral ostatnie spotkania to nie nalezy mowic ze jest w tragicznej formie.Gral z takimi zawodnikami jak chcoby Tsonga czy ebdacy w formie Marchenko wiec raczej ciezko byloby mu cos z nimi osiagnac. Hiszpan w rankingu jest na 79 miejscu i jest to bardzo doswiadczony tenisista, niegdys zaliczajacy sie do swiatowej czolowki. Dodatkowo beda grali na clayu a jezeli chodzi o ta nawierzchnie to przerasta on zdecydowanie Gimboliego. Poza tym Hidalgo gra zazwyczaj w turniejach wysokiej rangi wiec na biezaco jest ze swiatowym tenisem, w przeciwnienstwie do swojego rywala ktory nie dosc ze gra w latynoskich challengerach to jeszcze od swieta. Moim zdaniem buki znacznie przesadzily z kursami dlatego tez stawiam pewnie na Hiszpana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis, ATP San Jose (USA), godz. 15:00

Spotkanie: B. Becker - R. Berankis

Typ: B. Becker wygra 2-0

Kurs: 3.50

Bukmacher: Bet365

 

Jutro odbędą się spotkania pierwszej rundy na turnieju w San Jose. W jednym z pojedynków zmierzą się Niemiec Becker z młodym Litwinem Berankisem. Większe szanse bukmacherzy dają 20-latkowi z Wilna, z pewnością przekonała ich dobra forma Litwina w niedawno rozpoczętym sezonie. Richard osiągnął świetny wynik na Australian Open, sprawnie przebrnął przez kwalifikacje i zatrzymał się dopiero na 1/32, gdzie jego przeciwnikiem był finalista tegoż turnieju - David Ferrer. Ponadto Litwin do udanych może zaliczyć występ na turnieju w Brisbane, również 1/32 i porażka z Mayerem. Nieco mniej dobrego można powiedzieć o Niemcu, którego stać na znacznie więcej niż dotychczas pokazał. Warto jednak w jego przypadku odnotować zwycięstwa z Verdasco i Gulbisem, a więc wysoko mierzącymi zawodnikami. Miałem okazję oglądać Berankisa podczas Australian Open i nie wywarł on na mnie zbyt pozytywnego wrażenia. Jestem przekonany, że to zdecydowanie za mało na Benjamina. Głównym atutem Niemca jest potężny serwis (w granicach 220 km/h) i uderzenia z niskiej piłki. Według mnie bukmacherzy źle dobrali kursy na to spotkanie, Becker to może nie jest tenisista, który potrafi zagrozić 15-20 najlepszym zawodnikom w rankingu ATP, ale na pewno miejsca wzwyż są w jego zasięgu. Berankis to utalentowany chłopak, ale mam wrażenie, że jeszcze nie jest odpowiednio przygotowany na odnoszenie większych sukcesów. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy nimi i wydaje mi się, że doświadczenie weźmie tutaj górę i bez problemu ogra rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubot L. (Pol) - Schwank E. (Arg)

 

 

 

Typ:2

Kurs:1.61

 

 

 

Podobnie jak w poprzednim tygodniu również i w tym postanowiłem zakończyć tenisem i zając się mecze polskiego tenisisty Łukasza Kubota, niestety znowu będę typował, że przegra on swój kolejny mecz ale wracając do początku. W ramach pierwszej rundy turnieju ATP w Costa Do Sauipe (Brazylia) zmierzą się ze sobą Kubot L. (Pol) i Schwank E. (Arg). Jeżeli chodzi o aktualny ranking to minimalnie nadal lepszy ma Kubot, który po ostatniej klęsce w pierwszej rundzie wypadł już z setki i aktualnie zajmuję 103 miejsce zaś jego rywal klasyfikowany jest na 111 pozycji. Jak widać obydwu tenisistów w rankingu dzieli naprawdę mało, niestety nasz zawodnik jest ewidentnie w słabszej formie i przegrywa ostatnio wszystko co się da w grach singlowych, czego efektem jest tak odległe miejsce w rankingu. Po obejrzeniu ostatniego meczu Kubota, który został przez niego przegrany byłem zawiedziony bardzo słabą postawą naszego tenisisty i niestety z taką grą nie daję mu szans również i w tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer D. - Nieminen J. typ 1 - 1,30

 

Jak gra Ferrer w tym roku pokazało AO i Auckland. Jak gra Jarkko również pokazują wyniki - pokonał w tym roku tylko tylko Przysiężnego. Grali ze sobą właśnie w Melbourne i wygrał Hiszpan. Jedyne co może przemawiać na korzyść Fina to zmęczenie Davida długim AO. Ale Hiszpana przecież nie tak łatwo "zajechać"

 

Zahlavova Strycova B. - Pironkova T. typ 1 - 1,50

 

Miejsce Bułgarki w czwartej dziesiątce jest dla mnie sporym szokiem. Dawno w ten ranking nie zaglądałem i pewnie dlatego :p. Pironkova zawsze kojarzyła mi się z Domachowska %-). Wielkie zapowiedzi, wielkie nadzieje i zero wyników. Z zasady przeciwko Bułgarce. Czeszka ma wszystko, aby dać sobie z nią rade.

 

Tsonga J.-W. - Dimitrov G. typ 1 - 1,40

 

Trochę przesada z tym dołkiem u Tsongi. Aż tak źle to chyba nie jest. Coś tam na AO pokazał. Bułgar ma ponoć wielki talent, ale od mniej więcej roku mam wrażenie, że żadnych postępów nie robi. Kiedyś pewnie będzie ogrywał tenisistów pokroju Tsongi. Ale to kiedyś....

 

Zakopalova K. - Bacsinszky T. typ 1 - 1,60

 

Szwajcarka nic na razie nie gra w tym sezonie. Pokonywały ją takie przeciętności jak Halep czy Rumunka Nicolescu. Klarę widziałem na AO w meczu z Luśką Safarovą. Było nieźle, na Bacsinszky z pewnością wystarczy.

 

Hantuchova D. - Nara K. typ 1 - 1,35

 

Nie mam pojęcia kto to jest ta Japonka %-). Ale wiem, że Daniela w końcu musi się przełamać. Mecz do tego idealny. Jak Hantuchova przegra, to będzie oznaczać to u niej ostateczny Armagedon %-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolgopolov A. - Starace P. godz.20:15

typ: 2-0

kurs:2,35

Buk: Bet-at-home

 

Dzisiaj w brazylijskim turnieju z cyklu ATP w Costa do Sauipe zmierzą się rozstawiony z 4 Ukrainiec Dolgopolov oraz rozstawiony z 7 Włoch Starace. Dla mnie zdecydowanym fawotytem tego spotkania jest ten pierwszy,Ukrainiec ma za soba dobry występ w Australian Open oraz rozegrał jedno spotkanie mniej w brazylijskim turnieju,wiec powinien zachować więcej siły.

Dolgopolov w AO doszedł az do cwiercfinału gdzie przegrał z Murray-em 3-1, po drodze eliminował takich zawodników jak :

24/01-11 R16 Dolgopolov, Alexandr vs. Soderling, Robin 3:2 16 63 61 46 62

22/01-11 R32 Dolgopolov, Alexandr vs. Tsonga, Jo-Wilfried 3:2 36 63 36 61 61

20/01-11 R64 Dolgopolov, Alexandr vs. Becker, Benjamin 3:1 63 60 36 76

18/01-11 R128 Dolgopolov, Alexandr vs. Kukushkin, Mikhail 3:0 63 62 64

W tym turnieju rozegrał tylko jedna rundę pokonując w 1/16 Ramireza Hidalgo 7-5,6-4.

Włoc h natomiast w Australian Open odpadł w pierwszej rundzie przegrywając z Soderlingiem w 3-0,póżniej zaliczył w miarę udany występ w turnieju gdzie odpadł w półfinale,jednak przeciwnicy których pokonał nie byli zbyt wymagający.

Na turnieju w Brazylii Starace musiał rozegrać dwie rundy. Najpierw pokonał Cuevas-a 2-0 a nastepnie Mayer-a 2-1.

Uważam,ze 32 w rankingu ATP Dolgopolov jest spokojnie wygrać 2-0 ze Starace,który jest obecnie 46 zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hantuchova, D - Amanmuradova, A godz. 11:30

typ: Hantuchova, D -1,5

kurs: 1,94

Buk: Unibet

 

Do formy powoli wraca Słowaczka Hantuchova,która zmierzy sie dzisiaj z reprezentantką Uzbekistanu Amanmuradova w meczu ćwiercfinałowym w Tajlandzkim Pattaya City.

Faworytem moim jak i bukmacherów jest Słowaczka kurs na nia to ok 1,35. W ostatnich dwóch turniejach australijskich Daniela odpadła w pierwszej rundzie. Ale na Tajlandii widać poprawę pokonała dwie Japonki po 2-0 i mysle,ze taka forme utrzyma w dalszym ciagu. Hantuchova jest rozstawiona w tym turnieju z 4. Jej przeciwniczka zajmuję obecnie 72 miejsce w rankingu WTA,czyli jest gorsza od Hantuchowej o 40 miejsc.

Amanmuradova australijskich turnieji rowniez nie moze zaliczyc do udanych odpadała w pierwszej rundzie kolejno w Brisbane,Hobart oraz Melbourne. W obecnym turnieju pokonała :

10/02-11 R16 Amanmuradova, Akgul vs. Scheepers, Chanelle 2:0 62 64

08/02-11 R32 Amanmuradova, Akgul vs. Zheng, Jie 2:0 64 76

Dla Chinki był to pierwszy mecz od US Open a Scheepers do udanych turnieji moze zaliczyc tylko australian open gdzie przegrała w 3 rundzie.

Uważam ze Hantuchowa powinna wygrac pewnie to spotkanie 2-0 ,mysle ze 3 runda to jest szczyt mozliwosci jej przeciwniczki w tym roku.

Obie zawodniczki spotkały sie w australian open 5 lat temu,choc teraz nie ma to dużego znaczenia wtedy wygrała Hantuchowa 2-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenis

Clijsters - Dokic

typ : powyżej 18.5 gemów w meczu

kurs: 1.75

buk : Betsson

godzina : 19:35

Analiza

 

Mimo iż między dwoma zawodniczkami w rankingu jest przepaścć 118 miejsc nie znaczy to że ten mecz będzie toczył sie do "jednej bramki". Pozycja Dokic jest troche fałszywa,zawodniczka ta borykałasie z licznymi kontuzjami, swego czasu jako bardzo młoda zawodniczka plasowała sie w pierwszej 10 rankingu WTA. Clijsters w ostatnich kilku meczach nie toczyła jednostronnych pojedynków, co mecz traci przynajmniej te 7-8 gemów. Dokic prezentuje bardzo ładny tenis, a we wczorajszym spotkaniu z Pietrova zaserwowała ponad 10 asów serwisowych. Widać że może wrócić do formy sprzed lat. Clijsters ma prawo być zmęczona po turnieju w Australii. Myślę że będzie to wyrównany pojedynek,faworytem oczywiśćie jest Clijsters,ale nie powinna gładko wygrać tego meczu,przy odrobinie szczescia Dokic jest w stanie urwać Belgijce seta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim Clijsters vs Jelena Dokic godz.19:30

typ: Tie Break w meczu: TAK

kurs: 5,00

Buk: Bet365

 

Wiele osób skazuje na pożarcie Jelenę Dokic w dzisiejszym starciu ze zwyciężczynią Australian Open Belgijka Kim Clijsters. Doskonale pokazują to kursy u buków na zwycięstwo Clijsters (1.1) a na zwycięstwo Dokić (nawet 8.0). Ja jednak spodziewam się ciekawego i ... wyrównanego spotkania.

Dokić w tym turnieju pokazuje się z naprawdę dobrej formy a przecież wielu już ją skreśliło. Do turnieju głównego dostała się przez kwalifikacje gdzie pokonała Lechemię następnie w I rundzie uporała się z Safarovą a wczoraj z Petrovą. Zwłaszcza mecz z Nadią Petrovą pokazał bardzo dobrą grę Jeleny. Dokić znakomicie serwuje bardzo ciężko jest ją przełamać i nawet Kim Clijsters może mieć z tym dzisiaj spore problemy.

Tym bardziej, że wczoraj Clijsters na kolana nie powaliła swoją grą. Wygrała z Kristina Barrois 46 62 60 a w pierwszym secie naprawdę zagrała bardzo słabe zawody.

Typuje w tym starciu, że w którymś z setów (mam nadzieje, że będzie ich trzy) dojdzie do tie-breaka. O dobry serwis Dokić jak już wspomniałem się nie martwię ale oczywiście to nie oznacza, że Kim jej w meczu nie złamie. Jednak również Kim w ostatnim czasie serwisem meczów nie wygrywa i jest dość często (jak na tą zawodniczkę) łamana.

Do tej pory grały ze sobą 3 razy i w żadnym ze spotkań nie mieliśmy tie-breaka liczę, że po dzisiejszym spotkaniu ta sytuacja ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrer D. - Nieminen J. typ 1 - 1,30 :n:

Zahlavova Strycova B. - Pironkova T. typ 1 - 1,50 :t:

Tsonga J.-W. - Dimitrov G. typ 1 - 1,40 :t:

Zakopalova K. - Bacsinszky T. typ 1 - 1,60 :t:

Hantuchova D. - Nara K. typ 1 - 1,35 :t:

 

 

Kanepi K. - Cibulkova D. typ 2 - 2,10

 

Kanepi właściwie w tym sezonie nie ma żadnych znaczących wyników. Przegrywała ze słabeuszkami. Rozegrała się dopiero trochę tu w Paryżu. Ale szału nie ma. Cibulkova pyknęła w tym roku Woźniacki. Niby to początek sezonu i wielkiej wagi do tego przywiązywać nie można. Ale ograć numer jeden to zawsze coś. Generalnie postrzegam Dominike jako lepszą tenisistkę. I do tego jak ona biega...Dużo zależeć będzie od dyspozycji dnia, ale dla mnie faworytkę Cibulkova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...