Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: De Jong w PSV

 

Luuk de Jong jest już oficjalnie zawodnikiem PSV Eindhoven. 23-letni napastnik podpisał pięcioletni kontrakt z klubem ze stadionu Philipsa. Do Eindhoven trafił z niemieckiej Borussii M'Gladabach, która za swojego piłkarza otrzyma około 5,5 miliona euro.

 

De Jong jest wychowankiem De Graafschap, z którego w 2009 roku przeniósł się do Twente. W Enschede spędził trzy lata i w lipcu 2012 roku za 12 milionów euro trafił do Borussii M'Gladbach. Przez ostatnie pół roku piłkarz występował na zasadzie wypożyczenia w Newcastle United.

 

Na swoim koncie ma 89 występów w Eredivisie, w których zdobył 41 bramek.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oficjalnie: Boulahrouz w Feyenoordzie

 

Khalid Boulahrouz wraca po dziesięciu latach przerwy do Eredivisie - doświadczony obrońca podpisał roczny kontrakt z Feyenoordem Rotterdam. 31-latek w ostatnich latach występował w Chelsea Londyn, Sportingu Lizbona, Hamburgerze SV i Sevilli.

 

- Nadszedł czas wrócić do Holandii. Gdy Feyenoord złożył mi propozycję, nie zastanawiałem się. To coś jak powrót do domu po latach - czytamy wypowiedź zawodnika na oficjalnej stronie portowego klubu.

 

Boulahrouz pomoże swoim doświadczeniem wicemistrzom Holandii w walce o awans do Ligi Mistrzów. - Nie muszę nikogo przekonywać do tego jak ważne są dla nas kwalifikacje.

 

- Czy moje doświadczenie okaże się pomocne? Mam nadzieję nie tylko w tych meczach, ale przez cały sezon będę pomocny dla młodych graczy.

 

Damcevski w Bredzie

 

Aleksandar Damcevski został nowym zawodnikiem NAC Breda - poinformowała oficjalna strona klubu. Macedoński obrońca podpisał z holenderskim klubem trzyletni kontrakt.

 

Urodzony we Francji zawodnik rozpoczynał karierę w Toulouse. W kolejnych latach występował w szwajcarskich zespołach FC Luzern i SC Kriens. Ostatnie pół roku spędził w bułgarskim Czernomorcu Burgas.

 

W ostatnim czasie piłkarz przebywał na testach w Bredzie i zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy klubu.

 

 

Duński napastnik w Evian

 

Kolejny Duńczyk został zawodnikiem Evian Thonon Gaillard. Tym razem kontrakt z klubem podpisał 26-letni napastnik Nicki Bille Nielsen, który ostatnio występował w Rosenborgu Trondheim.

 

Piłkarz, który związał się z francuskim klubem trzyletnią umową, we wtorek rozpocznie treningi z zespołem prowadzonym przez Pascala Dupraza.

 

Nielsen w trakcie swojej kariery występował także na włoskich i hiszpańskich boiskach. Był zawodnikiem między innymi takich klubów jak Reggina Calcio, Villarreal, Elche czy Rayo Vallecano.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy bramkarz w Groningen

 

Peter van der Vlag został nowym bramkarzem FC Groningen - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. 36-latek dotychczas występował w FC Emmen. W przeciwnym kierunku powędrował Stefan van der Lei.

 

Van der Vlag podpisał z Groningen roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy. Z kolei 21-letni Van der Lei przeniósł się do Emmen na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

Van der Vlag, który ma na swoim koncie ponad 500 rozegranych spotkań, w trakcie swojej kariery reprezentował barwy także takich klubów jak Veendam, Go Ahead Eagles i Cambuur.

 

Guingamp wzmacnia defensywę

 

Benjamin Angoua został we wtorek nowym piłkarzem EA Guingamp - informuje oficjalna strona klubu. Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej środkowy obrońca, podpisał z klubem roczny kontrakt.

 

27-latek ostatnio był zawodnikiem Valenciennes, w którym występował od stycznia 2010 roku. Wówczas trafił do niego z węgierskiego Honvedu Budapeszt.

 

Angoua ma na swoim koncie 116 występów i trzy bramki w Ligue 1.

 

Duński napastnik wzmocnił Twente

 

Twente Enschede poinformowało we wtorek o sfinalizowaniu transferu duńskiego napastnika. Zawodnikiem holenderskiego klubu został 22-letni Kasper Kusk, który podpisał czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia go rok.

 

Kusk trafił do Twente z Aalborga, którego jest wychowankiem. W jego barwach rozegrał łącznie 91 oficjalnych spotkań, zdobywając 27 bramek. Na swoim koncie ma również siedem występów w drużynie narodowej

 

- Trafiłem do jednego z największych klubów w Holandii. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie otrzymam wiele szans gry. Rozmawiałem już kilka razy z trenerem Alfredem Schreuderem. Dla mnie ważne jest, że mogę się rozwijać jako zawodnik - powiedział Kusk.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Lyon pozyskał Rose'a

 

Olympique Lyon potwierdził dziś transfer defensora Valenciennes Lindsay’a Rose’a. Jego sprowadzenie kosztowało około dwóch milionów euro, a sam zawodnik złożył podpis pod czteroletnim kontraktem.

 

Rose występował w Valenciennes przez półtora roku. Poprzedni sezon musiał spisać na straty ze względu na kontuzję. Jego zespół spadł w tym czasie do Ligue 2.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigeryjski napastnik w Vitesse

 

Abiola Dauda został nowym zawodnikiem Vitesse Arnhem. Nigeryjski napastnik, który dotychczas występował w Crvenie Zvezdzie Belgrad, podpisał trzyletni kontrakt z klubem.

 

Wcześniej Dauda bronił barw szwedzkich zespołów Solvesborgs GoIF i Kalmar FF. Z tego ostatniego przeniósł się do Belgradu. W poprzednim sezonie 26-letni zawodnik zdobył 11 bramek w 20 występach.

 

Dauda jest piątym piłkarzem, który wzmocnił Vitesse przed nowym sezonem. Kontrakty z klubem podpisali także Arnold Kruiswijk, Denys Oliinyk, Wallace i Bertrand Traore.

 

Jallet w Lyonie

 

Olympique Lyon poinformował o sfinalizowaniu transferu obrońcy Paris Saint-Germain Christophe'a Jalleta. 30-letni zawodnik podpisał z Lyonem trzyletni kontrakt, jednocześnie kończąc pięcioletni pobyt w stolicy.

 

 

- Olympique Lyon kontynuuje ambitny projekt od wielu lat. To projekt, który mi odpowiada, zarówno na poziomie sportowym jak i ludzkim - powiedział Jallet.

 

- Gdy tylko Lyon wyraził zainteresowanie pozyskaniem mnie, był moim priorytetem. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu dziś jestem. To jest dla mnie nowe wyzwanie - dodał doświadczony obrońca.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylijski obrońca wzmocni Toulouse

 

W sobotę Toulouse poinformowało o pozyskaniu z Monaco Marcela Tisseranda. Wkrótce klub z Tuluzy powinien ogłosić kolejny transfer.

 

Jak informuje L'Equipe, kontrakt z klubem podpisze wkrótce 24-letni Brazylijczyk William Matheus, który dotychczas występował w Palmeiras. Piłkarz jest spodziewany we Francji w najbliższych godzinach.

 

Brazylijczyk gra na pozycji lewego obrońcy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylijczyk w Toulouse

 

Francuska Tuluza na oficjalnej stronie internetowej potwierdziła pozyskanie z Cianorte Williama Matheusa. Obrońca, który w najbliższym sezonie będzie biegał po boiskach Ligue 1, ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Palmeiras.

 

"Toulouse Football Club ma przyjemność poinformować o pozyskaniu brazylijskiego obrońcy Williama Matheusa Da Silvę. Zawodnik podpisał kontrakt do czerwca 2018 roku" - oto fragment oświadczenia na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

24-latek wystąpił w przeszłości w 78 spotkaniach brazylijskiej Serie A (najwyższa klasa rozgrywkowa) w barwach takich klubów jak Bahia, Vasco da Gama i Goias.

 

Bakayoko w Monaco

 

Monaco porozumiało się ze Stade Rennes w sprawie pozyskania Tiemoue Bakayoko. 19-latek podpisał kontrakt z wicemistrzem Francji na najbliższe dwa sezony.

 

Bakayoko wystąpił w 28 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i zdobył tylko jednego gola w wygranym 5-0 meczu z Toulouse.

 

Po transferze do Monaco powiedział w swoim pierwszym wywiadzie. - To mój pierwszy milowy krok w karierze. Jestem dumny, że trafiłem do Monaco. Jestem wdzięczny klubowym włodarzom za wiarę we mnie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bośniacki pomocnik w Rennes

 

Sanjin Prcic opuszcza Sochaux i od najbliższego sezonu będzie bronić barw Stade Rennes - poinformowała oficjalna strona klubu z Bretanii. Pochodzący z Bośni i Hercegowiny 20-letni pomocnik zdecydował się parafować z nowym klubem czteroletnią umowę.

 

- To dla mnie start w nowy rozdział życia. Muszę wykonać ten krok. Jestem szczęśliwy, że mogłem związać się z tym klubem. Wszyscy powitali mnie bardzo serdecznie - podkreślił Prcic po oficjalnym zawarciu kontraktu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Podwójne wzmocnienie Feyenoordu

 

Luke Wilkshire i Bilal Basaçikoglu dołączą do Feyenoordu Rotterdam.

 

19-letni Basaçikoglu jest napastnikiem, który z nowym pracodawcą związał się czteroletnim kontraktem, z możliwością jego przedłużenia o kolejny rok. W zeszłym sezonie młody piłkarz zdobył sześć bramek w barwach Heerenveen.

 

Luke Wilshere to 32-letni prawy obrońca, który przeszedł do Feyenoordu na zasadzie wolnego transferu z Dynamo Moskwa. Australijczyk podpisał roczny kontrakt, który może zostać przedłużony o następne dwanaście mięsiecy.

 

Z De Kuip w ostatnim czasie odeszło aż trzech podstawowych graczy - Stefan de Vrij dołączył do Lazio, Bruno Martins Indi do Porto, natomiast Graziano Pellè przeniósł się do Southampton.

 

Podpopieczni Freda Rutena przegrali pierwsze spotkanie trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Beşiktaşem 1:2.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Luković w PSV

 

PSV Eindhoven pozyskało młodego pomocnika FK Rad Belgrad, Andriję Lukovicia. 19-latek podpisał z holenderskim klubem trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia go na kolejne dwa sezony.

 

Piłkarz swoją klasę udowodnił na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy do lat 19, gdzie wraz z kolegami z reprezentacji Serbii sięgnął po tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Sam Luković strzelił bramkę w finałowym spotkaniu z Francją i został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

 

Najbliższe dwa lata pomocnik spędzi w juniorskim zespole PSV, gdzie będzie zdobywał doświadczenie niezbędne do gry w Eredivisie.

 

W ostatnim sezonie Serb zagrał w 35 spotkaniach dla FK Rad, strzelając przy tym pięć bramek.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Fernandes w Stade Rennais

 

Szwajcar Gelson Fernandes związał się ze Stade Rennais FC czteroletnim kontraktem.

 

Były pomocnik Manchesteru City oraz Sportingu Lizbona, który ostatni sezon spędził we Freiburgu, wraca do Ligue 1 po dwóch latach przerwy. W latach 2009-2012 reprezentował bowiem barwy Saint-Étienne.

 

- Moim wyborem było tutaj trafić. To jest dla mnie wyzwanie, które chcę podjąć. To bardzo dobra drużyna z ogromnym potencjałem - oznajmił 27-latek tuż po parafowaniu umowy z francuskim klubem.

 

Fernandes, urodzony na Wyspach Zielonego Przylądka, jest reprezentantem Szwajcarii. Od 2007 roku regularnie występuje w narodowej kadrze.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Van Wolfswinkel w AS Saint-Étienne

 

Holenderski napastnik Ricky van Wolfswinkel przenosi się do AS Saint-Étienne.

 

Szczegóły porozumienia między Norwich City a klubem Ligue 1 nie zostały ujawnione, jednak wcześniej angielska prasa sugerowała, że Saint-Étienne ma opcję wykupu byłego gracza Sportingu Lizbona po zakończeniu sezonu 2014/15.

 

- Ricky to bardzo profesjonalny piłkarz, pomimo iż jego pierwszy sezon w klubie był bardzo trudny. Ten ruch pokazuje, że jest zdeterminowany grać regularnie w pierwszej jedenastce i strzelać gole tak, jak to robił dawniej. Życzymy mu wszystkiego najlepszego - powiedział trener "Kanarków", Neil Adams.

 

Ricky zanotował tylko jedno trafienie we wszystkich rozgrywkach dla angielskiej ekipy.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Mokotjo w Twente

 

Twente Enschede porozumiało się z PEC Zwolle w sprawie pozyskania Kamohelo Mokotjo. 23-letni gracz, który ze zdobywcą Pucharu Holandii związał się umową w 2013 roku, podpisał kontrakt z Tukkers na cztery lata.

 

W poprzednim sezonie filigranowy pomocnik z Republiki Południowej Afryki wystąpił w 27 spotkaniach ligowych Zwolle i zdobył dwie bramki.

 

Mokotjo tym samym dołączył do Younessa Mokhtara i Darryla Lachmana, którzy na przestrzeni ostatnich ośmiu miesięcy także zamienili Zwolle na Enschede.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Stekelenburg w AS Monaco

 

AS Monaco wypożyczyło Maartena Stekelenburga z Fulham FC.

 

31-letni bramkarz trafi do wicemistrzów Francji na rok. Będzie występował w koszulce z numerem 16.

 

- Jesteśmy szczęśliwi, że trafił do nas bramkarz z takim doświadczeniem międzynarodowym, który wystąpił w finale mundialu w 2010 roku – powiedział wiceprezes klubu, Vadim Vasilyev.

 

- Cieszę się, że będę częścią tego zespołu. Jestem pełen nadziei w związku z tym transferem. Jestem technicznym bramkarzem. Lubię grę z dala od pola bramkowego – stwierdził Stekelenburg na konferencji prasowej.

 

Holender trafił do Fulham z AS Roma w zeszłym roku i rozegrał dla nich 19 meczów w Premier League. Do niedawna był regularnie powoływany do reprezentacji „Oranje”, dla której rozegrał 54 spotkania.

 

Oficjalnie: Bernardo Silva w AS Monaco

 

Bernardo Silva został wypożyczony z Benfiki do AS Monaco.

 

20-letni ofensywny pomocnik do tej pory występował w zespole B klubu z Lizbony, strzelając w poprzednim sezonie siedem bramek i zaliczając tyle samo asyst. Został też wyróżniony przez federacje jako odkrycie drugiej ligi.

 

W pierwszej drużynie zagrał w trzech spotkaniach.

 

Silva jest uważany w Portugalii za spory talent. Gra w kadrze młodzieżowej, wcześniej stanowił podporę reprezentacji do lat 19, z którą w zeszłorocznych finałach Mistrzostw Europy dotarł do półfinału.

 

Oficjalnie: Contento przechodzi do Bordeaux

 

Bayern Monachium potwierdził transfer swojego wychowanka Diego Contento do Girondins Bordeaux.

 

Contento opuszcza Bayern po 19 latach spędzonym w tym klubie. 24-latek przeszedł wszystkie szczeble juniorskich drużyn mistrza Niemiec. Swoją przygodę z Bayernem rozpoczął od gry w zespole U5.

 

Drugim klubem w karierze Contento będzie Girondins Bordeaux. Nowym trenerem lewego obrońcy będzie legenda Bayernu Monachium Willy Sagnol, który od tego lata prowadzi Żyrondystów.

 

Bayern zapewnił sobie 50% praw transferowych zawodnika.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Barrios w Montpellier

 

Montpellier HSC dopięło na ostatni guzik transfer Lucasa Barriosa ze Spartaka Moskwa.

 

Klub Ligue 1 sprowadził byłego zawodnika Borussii Dortmund na zasadzie rocznego wypożyczenia. 29-latek zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej dzisiejszego popołudnia. Wiadomo również, że Paragwajczyk będzie grał w koszulce z numerem "10".

 

Urodzony w Argentynie zawodnik przygodę z futbolem rozpoczął w 2003 roku w ekipie Argentinos Juniors. O jego nazwisku zaczęło się robić głośniej latem 2009 roku, kiedy zapoczątkował swoją karierę na Starym Kontynencie. Zaczął wtedy bronić barw Borussii i na przestrzeni trzech lat zanotował 39 trafień na 82 występy w Bundeslidze, przyczyniając się tym samym do zdobycia dwóch mistrzostw Niemiec.

 

Dwa lata temu postanowił przenieść się do Chin, gdzie spędził tylko 14 miesięcy. W sierpniu 2013 roku przeprowadził się do Spartaka za siedem milionów euro.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Barrada w Marsylii

 

Marokańczyk Abdelaziz Barrada został nowym zawodnikiem Olympique Marsylia.

 

Były już zawodnik Al-Jazira Club przebywał w Marsylii od piątku. Jednakże dopiero dzisiaj wszystkie sprawy związane z transferem zostały dopięte na ostatni guzik i informacja o pozyskaniu piłkarza po południu ujrzała światło dzienne.

 

Francuskie boiska nie są obce dla nowego pomocnika klubu z Lazurowego Wybrzeża. Barrada bowiem występował w latach 2007-2010 w rezerwach PSG.

 

Piłkarz urodzony we Francji jest reprezentantem Maroka. Od 2012 roku regularnie występuje w kadrze narodowej.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekik w PSV

 

Priorytetem transferowym po zakończeniu poprzedniego sezonu w PSV Eindhoven było wypożyczenie Karima Rekika. Początkowo The Citizens odmówili Holendrom, ale ostatecznie utalentowany gracz trafił na Phillips Stadion!

 

 

Transfer Eliaquima Mangali odebrał i tak znikome szanse Rekikowi na grę w Manchesterze City, dlatego Obywatele ponownie zdecydowali o wypożyczeniu zawodnika do PSV Eindhoven.

 

Tym samym Philipp Cocu znów ma do dyspozycji duet Karim Rekik - Jeffrey Bruma.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Defour w Anderlechcie

 

Steven Defour został najnowszym nabytkiem RSC Anderlecht.

 

Pomocnik podpisał z Mistrzem Belgii kontrakt na pięć sezonów. Zawodnik wraca do ojczyzny po trzech latach spędzonych w portugalskim FC Porto. Na Estádio do Dragão 26-latek trafił ze Standardu Liège.

 

Reprezentant Belgii był w ostatnim sezonie kluczowym zawodnikiem w drużynie „Smoków”, rozegrał 36 spotkań i strzelił jedną bramkę. W ekipie „Fiołków” będzie występować z numerem „16” na koszulce. Belgowie zapłacili za nowego gracza sześć milionów euro, ale ta kwota może wzrosnąć jeszcze o pół miliona, jeżeli zostaną spełnione odpowiednie wymagania.

 

- To jest w mojej opinii jeden z największych transferów w historii RSC Anderlecht. Jestem bardzo dumny, że gracz takiego kalibru zgodził się do nas dołączyć. Mam nadzieję, że wszyscy fani docenią jego talent i zwycięską mentalność – powiedział prezes zespołu, Roger Vanden Stock.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necid wypożyczony do Zwolle

 

Przez najbliższy sezon w barwach PEC Zwolle będzie występował Tomas Necid. 25-letni napastnik został wypożyczony z CSKA Moskwa. - Przyjechałem tutaj by pomóc drużynie w realizacji jej celów - oświadczył po podpisaniu umowy.

 

- Cieszy mnie, że dostałem szansę. Przyjechałem tutaj zdobywać bramki i mam nadzieję będę mógł coś wnieść do zespołu. Ostatni sezon mogą zaliczyć do udanych, w obecnym grają w Lidze Europy - mówił czeski napastnik.

 

Czech w ostatnim sezonie był wypożyczony najpierw do PAOK Saloniki, a następnie do Slavii Praga. W lidze greckiej zdobył jednego gola w 12 występach, natomiast w jego rodzimych

 

 

Obrońca zamienił Vitesse na Willem II

 

Frank van der Struijk na zasadzie wolnego transferu przenosi się z Vitesse Arnhem do Willem II Tilburg. Tym samym 29-latek wraca do klubu w którym rozpoczynał futbolową karierę.

 

Van der Struijk przeniósł się z Willem II Tilburg do Vitesse w lipcu 2008 roku za pół miliona euro. W styczniu 2010 roku na pół roku trafił do zespołu Trójkolorowych na półroczne wypożyczenie.

 

W poprzednim sezonie 29-latek wystąpił w 14 spotkaniach ligowych Vitesse.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Kazim Richards w Feyenoordzie

 

Holenderski Feyenoord potwierdził wypożyczenie tureckiego skrzydłowego, Colina Kazim Richardsa.

 

- Jestem dumny, że będę mógł grać w klubie z tak bogatą historią. Każdy marzy o tym, by występować na takim stadionie jak ten w Rottdamie - powiedział Turek.

 

Martin van Geel, dyrektor sportowy Feyenoordu, podkreślił, że skrzydłowy był obserwowany przez holenderski klub od dawna. Za transferem Richardsa przemawiało głównie jego duże doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz boiskowa uniwersalność. Turek może występować na skrzydle, bądź na środku ataku.

 

Jeśli popatrzy się na statystyki 27-latka nie należy spodziewać się, że będzie należał do czołówki strzelców Eredivisie. Turek dotychczas w 256 spotkaniach popisał się tylko 26 bramkami.

 

Kazim Richards został wypożyczony do Rotterdamu na rok z opcją transferu definitywnego.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Ilori w Bordeaux

 

Girondins Bordeaux poinformował o rocznym wypożyczeniu z Liverpoolu Tiago Ilori. 21-latek spędził ostatnie pół roku w hiszpańskiej Granadzie i pomógł drużynie z Andaluzji utrzymać się w Primera Division.

 

Ilori jest trzecim defensywnym wzmocnieniem Żyrondystów w tym okienku transferowym. Wcześniej do klubu przenieśli się Nicolas Pallois i Diego Contento.

 

Po dwóch kolejkach francuskiej Ligue 1, na koncie Bordeaux widnieje komplet punktów.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziyech w Twente

 

Twente Enschede za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowało o podpisaniu kontrakty z pomocnikiem SC Heerenveen, Hakimem Ziyech. 21-latek parafował umowę z nowym klubem na cztery lata. Strony nie ujawniły szczegółów transakcji.

 

- Wiedziałem o zainteresowaniu. Trener Twente gdy rozmawiałem z nim, dał mi poczucie, że w Enschede będę czuł się jak w domu i będę grał na swojej ulubionej pozycji - komentuje nowy nabytek Tukkers.

 

O kilka słów poproszono też trenera Alfreda Schreudera. - Jesteśmy dumni, że jeden z największych holenderskich talentów wybrał nas. Jego umiejętności wykraczają poza dyskusję. Może dać coś ekstra tej drużynie. Pozycja numer 10 należy do specjalnych graczy. Przez ostatnie lata występowali tam Kenneth Perez, Bryan Ruiz, Theo Janssen, Nacer Chadli i Dusan Tadić. Teraz czas na Hakima.

 

W dwóch dotychczasowych spotkaniach w tym sezonie Ziyech zdobył dwa gole dla Fryzów.

 

 

Gorter wypożyczony do AaB

 

Na zaskakujące posunięcie skusił się Danny Gorter - początkowo zawodnik AZ Alkmaar miał przenieść się do SC Cambuur Leeuwarden, ale w ostatnich godzinach sprawa nabrała zupełnie innego biegu. 26-latek najbliższy rok spędzi na wypożyczeniu w Aalborg BK.

 

AZ poinformował o sfinalizowaniu wypożyczenia na oficjalnej stronie internetowej. Gorter będzie mógł pomóc nowej drużynie w meczu IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z APOEL-em Nikozja.

 

Gorter wystąpił w 111 spotkaniach ligowych w barwach NAC Bredy zanim przed dwoma laty trafił do Alkmaar. Pierwszy sezon w AZ był w jego wykonaniu całkiem niezły, ale już kolejny to kompletny niewypał. Rzadko pojawiał się na boisku i nie krył chęci odejścia.

 

 

Oficjalnie: McEachran w Vitesse

 

Vitesse poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o wypożyczeniu Josha McEachrana na najbliższy sezon. 21-letni pomocnik jest siódmym nabytkiem zespołu Petera Bosza w letnim okienku transferowym i trzecim graczem wypożyczonym z Chelsea, po Bertrandzie Traore i Wallace.

 

- Josh jest utalentowanym zawodnikiem, widziałem go kilka razy w zeszłym sezonie. Jego umiejętności doskonale są nam znane. Jesteśmy przekonani, że spełni nasze oczekiwania i szybko odnajdzie się w nowej filozofii - skomentował jeden z dyrektorów klubu z Nadrenii.

 

McEachran zadebiutował w pierwszym zespole Chelsea w 2010 roku. Od tego momentu występował na wypożyczeniach w takich klubach jak Swansea, Middlesbrough, Watford czy Wigan Athletic.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Alef w Marsylii

 

Olympique Marsylia wypozyczyła na rok brazylijskiego obrońcę, Alefa.

 

Alef Dos Santos może grać na pozycji środkowego obrońcy oraz defensywnego pomocnika. 19-latek dzisiaj ma dołączyć do nowej drużyny. Sam nie ukrywa wzruszenia z faktu dołączenia do ekipy ze Stade Vélodrome:

 

- Ponte Preta to mój dom. Chciałbym wszystkim podziękować za to co mnie tu spotkało oraz możliwość rozwoju. Zawsze będę wspierał ten klub i tęsknił za chwilami, które tu przeżyłem. Przyszedł jednak dzień, kiedy trzeba się rozstać, a jest to rozwiązanie dobre dla nas wszystkich - powiedział defensor.

 

Alef został wypożyczony na najbliższy sezon, jednak w jego umowie zawarto klauzulę umożliwiającą Marsylii jego wykupienie. Więcej szczegółów kontraktu nie ujawniono.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Tejeda w Evian

Evian Thonon Gaillard FC potwierdziło transfer Yeltsina Tejedy.

 

Kostarykańczyk związał się francuskim klubem czteroletnim kontraktem. Będzie to dla niego pierwszy kontakt z europejską piłką, ponieważ wcześniej występował jedynie w macierzystym Deportivo Saprissa, dla którego w 110 spotkaniach ligowych zdobył pięć bramek. Niedawno Tejeda był łączony z przenosinami do walijskiego Swansea, ale uznał, że korzystniejszy dla niego będzie transfer do Francji.

 

- Ligue 1 to rozgrywki na bardzo wysokim poziomie. Z ligowych rywali najwięcej wiem o tych najlepszych, czyli o PSG, Monaco, Marsylii, ponieważ oglądałem w telewizji ich mecze w Lidze Mistrzów – stwierdził 22-letni pomocnik.

 

- Mam nadzieję, że szybko przystosuję się do tutejszego stylu gry i pokażę swoje walory – dodał Tejeda.

 

Defensywny pomocnik jest jednym z kluczowych zawodników reprezentacji Kostaryki, dla której rozegrał 27 spotkań, w tym pięć podczas ostatniego mundialu w Brazylii, gdzie „Los Ticos” pokazali się z doskonałej strony odpadając dopiero w ćwierćfinale.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Diarra w Valenciennes

 

Sigamary Diarra został nowym piłkarzem Valenciennes.

 

30-latek, ostatnio występujący w Ajaccio, ze spadkowiczem z Ligue 1 podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

 

W Ligue 1 zagrał łącznie w 139 meczach, w których zdobył dziewięć goli i zaliczył 15 asyst.

 

Diarra urodził się co prawda we Francji, ale zdecydował się reprezentować Mali. Jego bilans w drużynie "Orłów" to 15 spotkań i jedna bramka.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Wallace w Monaco

 

AS Monaco potwierdziło za pośrednictwem oficjalnej strony pozyskanie obrońcy Sportingu Braga Wallace'a Fortunę dos Santosa.

 

O przenosinach utalentowanego Brazylijczyka mówiło się już od kilku dni, a teraz transfer stał się faktem. 19-latek trafił do Monaco na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Nie wiadomo, czy w kontrakcie zawodnika jest zawarta klauzula wykupu po sezonie.

 

Wicemistrz Francji w pierwszych dwóch spotkaniach stracił aż sześć goli, co spowodowało, że bardzo mu zależało na sprowadzeniu dodatkowego defensora. Ich wyborem stał się Wallace, który powininen w barwach nowego klubu rozwinąć skrzydła.

 

Młodzieżowy reprezentant Brazylii do Portugalii trafił tego lata z Cruzeiro, ponieważ nie mógł tam przebić się do podstawowego składu. Braga wyłożyła na niego aż dziesięć milionów euro, co świadczy, że zawodnik musi posiadać wielki potencjał.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Toornstra w Feyenoordzie

 

Jens Toornstra został dzisiaj zaprezentowany jako nowy piłkarz Feyenoordu. 25-letni pomocnik podpisał z holenderskim zespołem czteroletni kontrakt.

 

Dwukrotny reprezentant "Oranje" ostatnie półtora roku spędził w FC Utrecht, z którym w sezonie 2012/2013 zdołał zająć piąte miejsce w Eredivisie. Wcześniej przez cztery lata grał w ADO Den Haag.

 

Teraz Toornstra dołączył do Feyenoordu, z którym już w czwartek może awansować do fazy grupowej Ligi Europy. By tego dokonać, jego drużyna musi pokonać Zorię Ługańsk. W pierwszym spotkaniu między tymi dwiema drużynami padł remis 1:1.

 

Dla 25-latka ewentualny debiut w barwach nowego zespołu już w czwartek nie będzie jednak jego pierwszym razem w europesjkich pucharach. Już z Utrechtem rok temu mierzył się w eliminacjach tych rozgrywek, ale jego drużyna zaliczyła wówczas blamaż, przegrywając dwumecz z luksemburskim Differdange 03.

 

Jako ciekawostkę warto dodać, że wczoraj Feyenoord przegrał 1:2 na własnym stadionie właśnie z De Kuip. Toornstra w tym spotkaniu już jednak nie miał okazji zagrać.

 

Pomocnik dotychczas zagrał w ponad 150 meczach Eredivisie. Jest wysuniętym pomocnikiem, który potrafi też strzelić w sezonie kilka goli. W zeszłym zaliczył ich aż 12.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Araújo w Standardzie Liège

 

Valencia poinformowała, że doszła do porozumienia ze Standardem Liège w sprawie wypożyczenia napastnika Viníciusa Araújo.

 

- Valencia CF i Standard Liège porozumiały się w sprawie transferu Viníciusa Araújo. Piłkarz został wypożyczony do 30 czerwca 2015 roku - można przeczytać na oficjalnej stronie Valencii.

 

Urodzony w 1993 piłkarz nie przebił się do podstawowego składu "Nietoperzy", ale w Walencji nie zamierzają z niego rezygnować. W Belgii zawodnik ma się ograć i nabrać doświadczenia, by po powrocie do Hiszpanii być jedną z opcji w ataku drużyny z Mestalla. Dla młodego zawodnika wydaje się to dobre rozwiązanie, bowiem Belgia od lat słynie z promowania młodych talentów.

 

W przeszłości Araújo grał dla Cruzeiro. To właśnie tam zwrócił na siebie uwagę skautów Valencii, którzy postanowili ściągnąć go do Europy.

Oficjalnie: Guardado w PSV

 

Andrés Guardado został do końca sezonu wypożyczony z Valencii do PSV Eindhoven.

 

Meksykanin wystąpił w kilku przedsezonowych sparingach "Nietoperzy", ale ostatecznie Nuno Espírito Santo zdecydował się nie zatrzymywać 27-latka i pozwolił mu na wypożyczenie do innego klubu.

 

108-krotny reprezentant "El Tri" już ostatnie pół roku spędził poza Mestalla, kiedy to był wypożyczony do Bayeru Leverkusen. W Niemczech zagrał jednak w zaledwie czterech spotkaniach i "Aptekarze" nie zdecydowali się na transfer definitywny.

 

Teraz Guardado spróbuje swoich sił w PSV. Holenderski zespół pomocnikiem interesował się już w 2007 roku, kiedy ten przychodził do Europy. Wówczas zdecydował się jednak na przejśćie do Deportivo La Coruña, z którego dwa lata temu przeszedł do Valencii.

 

Kiedy okazało się, że nikt nie będzie go zatrzymywać na Mestalla, zgłosiło się po niego kilka klubów. Oprócz "Boeren" jego usługami zainteresowana też była m.in. Benfica Lizbona.

 

Guardado wczoraj przeszedł testy medyczne na Philips Stadion, a dzisiaj podpisał kontrakt. W drużynie prowadzonej przez Phillipa Cocu będzie występować z numerem 18.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mühren piłkarzem AZ Alkmaar

 

Robert Mühren został w środę zawodnikiem AZ Alkmaar - poinformowała oficjalna strona klubu. 25-letni napastnik, który dotychczas występował w Volendam, podpisał z AZ umowę do lata 2017 roku.

 

Mühren w ostatnim czasie należał do najskuteczniejszych zawodników na zapleczu Eredivisie. W poprzednim sezonie rozegrał 34 spotkania i zdobył 25 bramek.

 

Jeszcze lepszym bilansem mógł się pochwalić w obecnych rozgrywkach. W czterech spotkaniach aż sześć razy wpisał się na listę strzelców.

 

 

Młody gracz Liverpoolu w Utrechcie

 

Napastnik młodzieżowej drużyny Liverpoolu Kristoffer Peterson przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do holenderskiego Utrechtu. 19-latek podpisał z nowym klubem umowę na trzy i pół roku.

 

Peterson trafił do Liverpoolu w 2011 roku ze szwedzkiego Savendalens. Przez ostatnie trzy lata występował w młodzieżowych drużynach The Reds. Miesiąc spędził też na wypożyczeniu w Tranmere.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Alassane Pléa w OGC Nice

 

4b54b7d9d3e32c5c5f9febe61d626d2c.jpg

 

Alassane Pléa został nowym zawodnikiem Nice. Reprezentant francuskiej młodzieżówki występował dotychczas w Lyonie.

 

Pléa jest wychowankiem ES Wasquehal, jednak pierwsze kroki w młodzieżowej piłce stawiał w Lyonie. W Olympique występował w zespołach młodzieżowych, a w październiku 2012 roku zaliczył debiut w seniorskim zespole.

 

21-letni skrzydłowy nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w składzie Lyonu i już poprzednią rundę spędził na wypożyczeniu w Auxerre. Teraz reprezentant francuskiej młodzieżówki przeniósł się do Nice. Zawodnik kosztował zespół z Nicei 250 tysięcy euro, a Olympique zastrzegł sobie prawo do ewentualnych korzyści finansowych z tytułu kolejnych transferów pomocnika.

 

Notowania Alassane Pléa ma wysokie notowania w oczach trenera OGC Nice, Claude'a Puela: - To zawodnik, który może grać na skrzydle, ale również za plecami napastników. Jest świetnie wyszkolony technicznie i może nam się przydać. Jego transfer to ciekawe wzmocnienie naszego zespołu.

 

Oficjalnie Krivets w Metz

 

64dfc72baaaa2046f9ecde2cf9244a89.jpg

 

Sergei Krivets został nowym zawodnikiem beniaminka Ligue 1, FC Metz. Z francuskim klubem Białorusin podpisał trzyletni kontrakt.

 

28-latek dopiero co awansował z BATE Borysów do Ligi Mistrzów, będąc jednym z najlepszych piłkarzy swojej drużyny. Ostatecznie nie został w drużynie mistrza Białorusi i zdecydował się na transfer na zachód.

 

W tym sezonie (w lidze naszego wschodniego sąsiada gra się systemem wiosna-jesień) Krivets zdołał już strzelić dziesięć goli i zanotował jedenaście asyst.

 

Pomocnik, mogący również grać na pozycji skrzydłowego, jest polskim kibicom doskonale znany. W latach 2009-2012 reprezentował barwy Lecha Poznań, do którego został kupiony za około 300 tysięcy euro.

 

Krivets był jednym z bohaterów tegorocznych eliminacji Ligi Mistrzów. W sześciu meczach w tych rozgrywkach zdołał strzelić dwa gole i znacząco przyczynił się do awansu swojego zespołu.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...