Skocz do zawartości

Czat Inne Sporty


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

 • 1 year later...

 • 2 weeks later...
 • 2 months later...

Wenta zrezygnował z prowadzenia kadry!

 

Bogdan Wenta postanowił zrezygnować z prowadzenia reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.

Impulsem do takiej decyzji była fala krytyki, jaka spadła na selekcjonera po nieudanym

występie w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Alicante.

 

Bogdan Wenta prowadził drużynę narodową od 2004 roku. W tym czasie zdobył z

reprezentacją srebrny medal podczas mundialu w Niemczech, w 2007 roku oraz brąz dwa

lata później w Chorwacji. Awansował także z kadrą na igrzyska w Pekinie, gdzie Polacy

zajęli 5. miejsce.

 

Nie udało się jednak powtórzyć polskim szczypiornistom awansu na kolejne igrzyska. Po

wygranej z Algierią (28: 27), remisie z Serbią (25:25) i porażce z Hiszpanią (22:33), biało-

czerwoni zajęli dopiero trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym w Alicante. Występ w

Londynie zapewniły sobie tylko dwie najlepsze drużyny – Hiszpania i Serbia.

 

Po ostatnim meczu na głowę Wenty spadła fala krytyki. Nieprzychylni eksperci zarzucali mu

błędy w pracy z kadrą – od wyboru złej taktyki, przez powołanie nieodpowiednich

zawodników, na łączeniu pracy w kadrze i klubie kończąc.

 

W poniedziałek 23 kwietnia zarząd ZPRP miał podjąć decyzję, czy Wenta pozostanie na

stanowisku i będzie prowadzić kadrę przynajmniej do mundialu w Hiszpanii, w styczniu

2013 roku. Selekcjoner postanowił jednak nie czekać na ruch działaczy i samodzielnie

zrezygnował z funkcji trenera polskich szczypiornistów.

 

Taka decyzja Wenty może dziwić, ponieważ po zakończeniu turnieju w Alicante, zapewniał,

że nie odejdzie z kadry. – Nie po to kiedyś zaczynałem pracę z kadrą od zera, żeby teraz z

niej rezygnować. Jeśli ktoś mówi, że sam odejdę, to mnie nie zna. Mam jeszcze energię i

pomysły na prowadzenie tej reprezentacji.

 

W trakcie pracy z drużyną narodową Wenta był związany również z klubem. Najpierw był to

SC Magdeburg (2006-2007), a od czterech lat prowadzi Vive Targi Kielce. Z kieleckim

zespołem zdobył dwa tytuły mistrza Polski oraz cztery Puchary Polski. Z Magdeburgiem

sięgnął po Puchar EHF.

 

za:sport.tvp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 months later...
 • 3 years later...
 • 1 year later...
 • 2 weeks later...

nowa gwiazda KSW :p https://i.imgur.com/JczPIqE.jpg JczPIqE.jpg

 

 

 

 

Paulina Raszewska, która wystąpi na gali KSW 42, pochwaliła się fanom na Facebooku swoją aktualną formą. Raszewska jest specjalistką od sandy i boksu tajskiego. Jest także trenerką KSW Cross Fight Gym. W Konfrontacji Sztuk Walki miała zadebiutować już w 2012 roku, ale ostatecznie do jej występu do doszło. 

Rywalką Raszewskiej będzie Paulina Owczarz, również debiutantka na polskiej scenie MMA, która większości osób prawdopodobnie jest znana głównie z anteny Polsat Sport, gdzie pracuje jako dziennikarka. 

Najbliższe KSW odbędzie się w Łodzi 3 marca. W walce wieczoru Mamed Khalidov zmierzy się z Tomaszem Narkunem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...

niusy :P starzy znajomi z polskiego podwórka KSW uciekają ale wiadomo....wiele pewnie nie zwojują ale szansa jest po za tym dobry gracz nie boi sie wyzwań z naj polki :P 

 

Norman Parke w Bellator -  Dawid Zawada w UFC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...
 • 1 month later...

ksw465bb4deda8241d.jpg

 

Federacja KSW po raz czwarty zawita na Górny Śląsk z najlepszym wydarzeniem sportowym w tej części Europy. Piąta i ostania gala w 2018 roku odbędzie się 1 grudnia po raz pierwszy w Gliwicach – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

KSW 46 zagości w Arenie Gliwice, jednej z największych i najnowocześniejszych hal widowisko-sportowych w naszej części Starego Kontynentu. Otworzony w tym roku obiekt może pomieścić maksymalnie przeszło 17 tysięcy widzów.

„KSW już od 2008 roku pojawia się w tym regionie Polski i zawsze zapewnia kibicom karty walk, które przepełnione są topowymi nazwiskami i pamiętnymi bojami. Tym razem nie będzie inaczej, a widzowie będą mieli szansę zobaczyć pojedynki, które z całą pewnością zapiszą się złotymi zgłoskami w historii polskiej organizacji.” - czytamy w komunikacie.

Szczegóły grudniowej gali będziemy poznawać w najbliższym czasie, a o tym kto wystąpi w walce wieczoru KSW 46 dowiemy się już podczas transmisji z sobotniej gali KSW 45 w Londynie. Wtedy wystartuje też sprzedaż wejściówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 months later...
 • 1 year later...

Decyzja w sprawie Igrzysk Olimpijskich

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały odroczone. Po przeprowadzeniu rozmów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w uzgodnieniu z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim i japońskimi organizatorami, rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia 2021 roku. Ustalenie terminu miało na celu umożliwienie prowadzenia organizatorom licznych i niezwykle skomplikowanych czynności logistycznych. Istotne jest to także z punktu widzenia sportowców. Społeczność sportowa powinna wiedzieć na czym stoi, by móc zaplanować cykl przygotowań do tej wielkiej imprezy.

Dlaczego IO w Tokio odbędą się w środku lata?

Termin Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020 już od dłuższego czasu budził kontrowersje. Środek lata w Japonii jest bardzo upalny, co może wpłynąć niekorzystnie na osiągnięcia sportowców i – oczywiście – ich zdrowie. Organizatorzy jednak dołożyli wszelkich starań, by zapewnić komfort i tym samym zdecydowali, że najlepszym sposobem będzie przeniesienie lekkoatletycznych konkurencji wytrzymałościowych do Sapporo, czyli miejscowości położonej 800 km na północ od stolicy Japonii. Po przeniesieniu IO w Tokio na 2021 rok decyzję tę podtrzymano i tym samym impreza odbędzie się w terminie takim, jak ma to zwykle miejsce. Zastanawiasz się, czemu nie przeniesiono wydarzeń np. na wiosnę czy jesień? Choć początkowo pojawiały się takie pomysły, to jednak trzeba pamiętać, że takie posunięcie zakłóciłoby ważne rozgrywki w wielu krajach (zwłaszcza piłkarskie), a także utrudniłoby zdobywanie niezbędnych minimów.

Czy Igrzyska Olimpijskie w Tokio mogą się nie odbyć?

Pandemia Koronawirusa sprawiła, że poważnie zwątpiono w powodzenie wszelkich masowych imprez. Rokowania również nie były najlepsze – dopóki nie pojawi się szczepionka lub wirus nie zmutuje, może się rozprzestrzeniać i stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzkości. Zamrożono więc gospodarki, świat sportu także zastygł. Z czasem jednak podjęto decyzję o wznowieniu rozgrywek i zdecydowano się również na przeniesienie ważnych imprez sportowych na inne terminy. Pamiętając jednak, że wirus przyszedł niepostrzeżenie i spowodował ogromne straty w ludziach, musimy mieć na uwadze, że nie ma nic pewnego. Doskonale zdają sobie z tego sprawę także organizatorzy Igrzysk. Przewodniczący komitetu organizacyjnego Yoshiro Mori przyznał, że niemożliwe jest przełożenie imprezy po raz kolejny.

 

Z kolei szef MKOl Thomas Bach, przyznaje, że w kwestii tego, czy Igrzyska się w ogóle odbędą, organizatorzy w pełni polegają na Światowej Organizacji Zdrowia. Igrzyska mają być bezpieczne dla wszystkich uczestników, a niestety nikt nie wie, jak świat będzie wyglądał za rok czy choćby za dwa miesiące. Decyzje ekspertów będą więc wiążące, zatem nie jest wykluczone, że impreza zostanie zupełnie odwołana, a na kolejną Olimpiadę letnią przyjdzie nam zaczekać do 2024, kiedy to impreza odbędzie się w Paryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...
Już za dwa lata Katar będzie gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej. Ale na tym nie zamierza poprzestać. W poniedziałek zgłosił bowiem kandydaturę do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku!

Do niedawna Katar uznawano za peryferia dla światowego sportu i długo tamtej części globu w ogóle nie brano pod uwagę przy przyznawaniu organizacji największych sportowych imprez. Z czasem się to jednak zmieniło – w ostatnich latach Katar był już gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej, kolarstwie czy lekkoatletyce, a w 2022 roku będzie także gościł piłkarski mundial. Nie zamierza jednak na tym poprzestać – skoro udało się wywalczyć tytuł gospodarza największej sportowej imprezy na świecie, to czemu by nie powalczyć o tę drugą największą?

W poniedziałek oficjalnie poinformowano, że Katar skierował do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zgłoszenie do organizacji igrzysk w 2032 roku!

W mediach pojawiały się doniesienia, że kandydatami mogą być także m.in. Indie, australijski stan Queensland, Szanghaj czy Korea Południowa do spółki z Korę Północną. Zgłoszenie Kataru może go jednak postawić w roli faworyta, szczególnie że w tym kraju nie trzeba się martwić o wszelką infrastrukturę, przede wszystkim sportową – część aren będzie wszak gotowa już na MŚ 2022.

katar2.jpg

Mimo to pomysł rozegrania igrzysk na Bliskim Wschodzie budzi sporo kontrowersji. Przede wszystkim ze względu na ostatnie imprezy, które odbywały się w Katarze. W mediach wówczas często narzekano na słabą atmosferę czy brak kibiców (warto z tej okazji przypomnieć, że podczas MŚ w piłce ręcznej Katar… opłacał fanów, by ci dopingowali reprezentację gospodarzy), ale problemem pozostają także panujące tam latem nieznośne upały.

Właśnie z tego względu piłkarski mundial w 2022 roku nie odbędzie się tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca, a dopiero późną jesienią.

Pytanie więc, czy MKOl wyrazi zgodę na przekładanie terminu igrzysk w 2032 roku. Jeśli nie, wówczas ewentualne zmagania olimpijskie w Katarze musiałyby się odbyć latem, a więc w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Na ten moment trudno choćby przewidywać jak duże szanse ma Katar na organizację igrzysk. Pewne jest jedno – gdyby został gospodarzem IO 2032, byłby pierwszym krajem z Bliskiego Wschodu w historii, który dostąpił tego zaszczytu. Najpierw jednak czekają nas zaplanowane na 2024 i 2028 igrzyska kolejno w Paryżu i Los Angeles.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 5 months later...

JOANNA JĘDRZEJCZYK NOWĄ AMBASADORKĄ MARKI PUMA!

Joanna-J%C4%99drzejczyk-760x507.jpg

 

Była mistrzyni świata UFC w wadze słomkowej Joanna Jędrzejczyk została najnowszym ambasadorem marki odzieżowej Puma. Współpracę Polki z niemieckim potentatem ogłoszono za pomocą spotu internetowego, w którym wystąpiły także inne znane twarze związane z polskim sportem.

 

Kogo możemy jeszcze zobaczyć w spocie?

 

W spocie zobaczyć możemy m.in. dziennikarza i komentatora sportowego Mateusza Borka, ambasadorkę marki Puma Karolinę Gilon, kierowcę rajdowego Jakuba Przygońskiego, tenisistkę Urszulę Radwańską, dziennikarkę Odetę Moro oraz żużlowca Macieja Janowskiego. Wszystkie te osoby przedstawiają osiągnięcia Jędrzejczyk i w swoich wypowiedziach odnoszą się do hasła kampanii, które brzmi “Jesteś kotem”.

 

Zawodniczka mieszanych sztuk walki przyznała, że jest to dla niej kompletnie nowy rozdział w życiu i zapowiedź licznych wyzwań oraz przygód, których efekty będziemy mogli zobaczyć już niebawem.

 

Przygotowanie kampanii

 

Kampanię przygotowała agencja high&. Za reżyserię oraz fotografie odpowiadał Paweł Fabjański, zdjęcia do materiałów video przygotował Mateusz Dziekoński, natomiast za komunikację oraz dział PR odpowiada agencja teal.

 

Puma będzie kolejną marką, z którą współpracować będzie Joanna Jędrzejczyk. Wcześniej mogliśmy ją zobaczyć chociażby w reklamie antyperspirantu Medispirant czy też jako twarz marki Sonko.

 

Spot zobaczyć możemy m.in. na oficjalnym profilu Pumy na Facebooku, na Instagramie czy też You Tube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...

DARIUSZ MICHALCZEWSKI WYGRAŁ SPRAWĘ SĄDOWĄ Z FOODCARE

 
Dariusz-Michalczewski-760x507.jpg
Dariusz Michalczewski po niemal jedenastu latach wygrał sprawę sądową z firmą FoodCare. Od tej pory były bokser ma wyłączność do korzystania z nazwy “Tiger”.

 

Ikona boksu lat 90.

 

Dariusz Michalczewski to jedna z bokserskich ikon dla fanów tego sportu, którzy śledzili zmagania w latach 90. Do jego największych osiągnięć należą pasy mistrza świata federacji WBO, WBA i IBF wagi półciężkiej. Po raz ostatni wziął udział w zawodowej walce w 26 lutego 2005 roku, a kilka miesięcy później zdecydował się zakończyć karierę bokserską. Chociaż jeszcze do niedawna pojawiały się pogłoski o jego możliwym powrocie do ringu, bokser konsekwentnie odmawiał.

 

Proces z FoodCare podbiegł końca

 

W 2003 roku na rynku pojawił się Tiger Energy Drink, który w reklamie korzystał z wizerunku boksera. Pięć lat później Dariusz Michalczewski udzielił licencji na wykorzystanie pseudonimu “Tiger” innej marce, co wywołało konflikt z firmą FoodCare, producentem napoju energetycznego “Tiger”.

 

Sprawa trafiła do sądu w 2010 roku i dopiero teraz cały proces dobiegł końca. Sąd Najwyższy orzekł, że prawo do wykorzystywania nazwy ma jedynie Dariusz Michalczewski i upoważnione przez niego podmioty. Wśród nich jest Grupa Maspex oraz Fundacja “Równe Szanse” należąca do byłego boksera.

 

 Za mną prawie 10 lat walki i to jest spektakularna wygrana. Wyrok Sądu Najwyższego jest ostateczny i nokautujący dla FoodCare. Sąd jednoznacznie tylko potwierdził, że prawa do nazwy należą do mnie. Warto było walczyć i się nie poddawać – komentuje Michalczewski, cytowany w oficjalnym komunikacie przez “WP SportoweFakty”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 weeks later...

FIFA 21: Olbrzymi skandal w wirtualnym świecie. Pracownik EA Sports handlował rzadkimi kartami!

 

Electronic Arts zostało posądzone przez graczy i internautów o to, że jeden z ich pracowników miał sprzedawać najlepsze karty FIFA Ultimate Team za sumy opiewające nawet na 10 tysięcy złotych.

Twórca popularnej gry FIFA zmaga się od dłuższego czasu z niecnym procederem dotyczącym handlu kartami FUT przez graczy za prawdziwą gotówkę. Jest on niezwykle trudny do wykrycia oraz wyeliminowania, ale jak się teraz okazuje jeden z pracowników firmy miał się także dopuścić tego zwalczanego czynu, co zostało udowodnione przez graczy oraz internautów.

Afera #EAGate wybuchła 10 marca na Twitterze po tym, jak cała sprawa została rozdmuchana przez włoskiego YouTubera - RiberaRibell, który w swoim materiale filmowym przedstawił dowody mające świadczony o tym, że osoba związana z Electronic Arts oferowała różnego rodzaju usługi wewnątrz FIFA Ultimate Team za całkiem spore sumy wynoszące od 750 do 2500 dolarów (od około 3 do około 10 tysięcy złotych).

Temat został naturalnie podchwycony przez najbardziej rozpoznawalnych użytkowników serii gier FIFA, którzy rozpoczęli własne śledztwa i lawinowo przedstawiali na swoich kontach dowody świadczące o tym, że za pieniądze oferowano im możliwość pozyskania najrzadszych kart z serii Drużyny Roku i Historii Ikon FUT, odzyskania zbanowanego konta, nabycia wiedzy o nadchodzących wydarzeniach wewnątrz gry, a także poznania składów nowych drużyn tygodnia.

Twórcy gry nie mogli przejść naturalnie obojętnie obok tych oskarżeń i opublikowali krótkie oświadczenie, w którym zapewniają o rozpoczęciu badania całej sprawy.

„Jesteśmy świadomi zarzutów krążących obecnie w naszej społeczności i dotyczących transakcji przedmiotami w FIFA 21 Ultimate Team. Trwa dokładne dochodzenie i jeśli stwierdzimy niewłaściwe zachowanie, podejmiemy szybkie działania. Chcemy, aby było jasne - tego typu zachowanie jest niedopuszczalne i w żaden sposób nie akceptujemy tego, co rzekomo się tutaj wydarzyło. Rozumiemy, jak stwarza to obawy o nieuczciwą równowagę w grze i rywalizacji. Będziemy aktualizować społeczność, gdy uzyskamy większą jasność co do zaistniałej sytuacji” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MECZE RUGBY BĘDĄ TRANSMITOWANE W TVP SPORT!

 
Ekstraliga-Rugby-760x507.jpg
Oferta sportowa TVP Sport ponownie wzbogacona o nową dyscyplinę. Tym razem Telewizja Polska zrobiła ukłon w stronę sympatyków rugby. Podpisany kontrakt z Polskim Związkiem Rugby sprawia, iż mecze reprezentacyjne, a także Ekstraliga pojawią się w ofercie TVP Sport. 

 

Rugby w Polsce

 

Cały czas rugby walczy o odpowiednią popularność wśród polskich kibiców. W najważniejszych ligowych rozgrywkach, czyli męskiej Ekstralidze rywalizuje łącznie dziesięć drużyn: Ogniwo Sopot, Skra Warszawa, Master Pharm Łódź, Awenta Pogoń Siedlce, Orkan Sochaczew, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Edach Budowlani Lublin, Juvenia Kraków oraz Sparta Jarocin. Mecze najwyższego poziomu męskich rozgrywek będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej.

 

Ekstraliga i mecze reprezentacyjne w TVP Sport

 

Marek Szkolniowski – dyrektor TVP Sport, poinformował w piątek, iż Telewizja Polska podpisała kontrakt z Polskim Związkiem Rugby. W TVP Sport transmitowane będą wszystkie mecze reprezentacji Polski zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dodatkowo w Hbb oraz aplikacji mobilnej pojawią się mecze Ekstraligi. Pierwszy z nich już w niedzielę – rywalizacja Orkanu Sochaczew z Juvenią Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 weeks later...

OFICJALNIE: Polska firma przejęła Beşiktaş Esports

 

Polska spółka Intelligent Gaming Solutions S.A. kupiła licencję Beşiktaş Esports.

Beşiktaş Esports to pierwszy na świecie klub e-sportowy, który został powiązany z klubem piłkarskim. Miało to miejsce w 2015 roku. Tureccy kibice są znani z ogromnego oddania dla drużyny, co daje możliwości dla innych firm. W samym Stambule mieszka ponad 15 milionów mieszkańców.

Polska firma IGS postanowiła to wykorzystać i za 400 tysięcy euro nabyła prawa do reprezentowania Tureckiej potęgi. Intelligent Gaming Solutions S.A to spółka notowana na rynku NewConnect. W swoim portfelu ma BingoLotto oraz studia developerskie tworzące gry na Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne.

- Beşiktaş posiada 99 sklepów stacjonarnych oraz e-sklep. To nieoceniona baza potencjalnych klientów - wyjaśnia Ivan Hanamov, prezes IGS.

To nie pierwszy projekt e-sportowy tej firmy i prawdopodobnie nie ostatni.

- Prowadzimy kolejne rozmowy z innymi topowymi klubami i ligami, słynącymi z zamiłowania do futbolu i e-sportu. Obecnie nie mamy planów inwestycji w polski e-sport, ale i ten rynek będzie przez nas analizowany - wyjawił Hanamov.

IGS skupi się na rozwoju Beşiktaşu w różnych grach, między innymi FIFA, NBA czy League of Legends.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...