Skocz do zawartości

Bukmacherka i Urząd Skarbowy.


obst_oddball66

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sprawa męczy mnie od kilku dni. Grałem/gram sobie na Betgunie, raz na jakis czas przelewałem pieniążki na konto w banku i ogólnie byłem szczęsliwy, niestety tą sielanke naruszył jednorazowy wypad do STS i widok kartki na ktorej było napisane że jestem przestępcą i w najlepszym wypadku grozi mi kara grzywny w najgorszym wiezienie, granie na necie jest nielegalne i ble ble ble ::szok:

 

I teraz pojawia sie pytanie do was: jak wy przelewacie kase z bukmacherow internetowych zeby w razie kontroli waszego konta przez US nic wam nie groziło, czy ktoś z was czerpie wieksze zyski z bukmacherki i jak je ewentualnie ukrywa przed US.

 

Mam nadzieje na powazna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Anonymous

Jeżeli jednorazowy przelew do Twojego banku jest niższy niż 2700zł to mogą Ci skoczyć :)) oczywiście, jeżeli np. co miesiąc wyciągasz z bukmacherki internetowej ponad 1500zł to może się zrobić problem przy rozliczeniu podatkowym. Jednak nie masz się czym przejmować.

Jedyną kwotą jakiej nie powinieneś przekraczać to 2700zł właśnie. Powyżej tej kwoty powinieneś zapłacić 10% podatku od wygranych w grach losowych. Tak właśnie płacisz w STSie (mimo, że wygrane są niższe czasami). Chociaż w przypadku STSu i innych naziemnych jest o tyle źle, że wygrywając właśnie powyżej tej wartości 2700zł znów musisz ten podatek zapłacić.

 

Ogólnie rzecz biorąc, małe przelewy nie są problemem i nie masz się czego bać :) a w STSach i innych naziemnych te kartki informujące są po to, żeby nas przestraszyć i zniechęcić do gry w internecie, bo naziemni coraz więcej tracą...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocieszyles mnie, ale po tym jak sponilem sie 2 dni ze zlorzeniem pitu36 i kazali mi placic kare w wysokosci 500 zl, teraz ta kartka z stsa to zaczołem sie zastanawiac, zreszta sami wiecie jakie jest polskie panstwo - podatki, podatki, podatki, gdzie sie da zgnoic czlowieka przywalic mu mandat, kare....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary co ty pekasz :)

Po 1 karta w STS to chwyt reklamowy /marketingowy . buki naziemne traca masowo kljentow ,wiara pzrenosi sie do netu bo jest to wygodniejsze .24h otwarte i bez 105 podatku.

Wiec STS jaki totmix i prof podjely takie akcje nieco zastraszajco informujace ze jestes pzrestepca i tp itd.

 

Ale nic z tych rzeczy US nic Ci nie zrobi mozesz spokojnie wyplacac $$ na swoje konto tak jak juz pisal FAN.

Nawet mozesz robic to regularnie co miesiac do kwoty 3000 tys zlotych powyzej tej kwoty kazdy ban ma obowiazek do zgloszenia /sprawdzenia czy pieniadze pochodza z legalnego zrodla.

 

Po 2 Moja dziewczyna pracuje w WBK jako ksiegowa i wiem jak wyglada sprawa z autopsji bank dopiero sprawdza pochodzenie wplat/przelewow przykwotach 5-6tys jesli pzrelewy powtarzaja sie wiecej niz 2 razy w miesiacu lub jeli laczna suma przelwow /wplat na dane konto w okresie 2 miesiecy jest wieksza niz 8-12 tys .

 

Po 3 sam wyplacalem tylko raz 4 tys na konto z Unibet i obylo sie bez problemow. Znam ludzi ktorzy robai na zakladach prawdziwe pieniadze miesiecznie po 10-30tys i wieksze i jakos nie maja problemow z US.

To samo sie tyczy do grania na gieldzie na roznice krosow aukcji czy tez walut.

 

Zreszta poczytaj inne fora i mposzukaj tematu wklejamy kupniki user FOZZE ( chyba taki mial nic) zobaczysz jakimi on kwotami operuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zainteresowałem się kiedyś tą sprawą. Właściwie to polskie prawo jednoznacznie nie odnosi się do grania u buków internetowych. Bo z jednej strony jest ustawa zabraniająca zawierania zakładów na terenie innego państwa. A z drugiej, to pobieranie przez państwo podatku z nielegalnego dochodu jest przestępstwem. :k:

Ale co bardziej optymistyczne, podobno jest coś takiego w prawie Unii Europejskiej, że żaden kraj członkowski nie może zabronić obywatelowi zawierania zakładów przez internet na terenie innego państwa Unii. :jupi:

I jeszcze patrząc tak z innej strony. Gdyby to było przestępstwem, to musiano by przeprowadzić rozprawy dla tysięcy ludzi, bo przecież coraz więcej internautów gra przez neta (nie potrafię oszacować ile). Chyba nie zamkną np. 100000 ludzi. :k:

Pozdrówki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mozesz robic to regularnie co miesiac do kwoty 3000 tys zlotych powyzej tej kwoty kazdy ban ma obowiazek do zgloszenia /sprawdzenia czy pieniadze pochodza z legalnego zrodla.

Po 2 Moja dziewczyna pracuje w WBK jako ksiegowa i wiem jak wyglada sprawa z autopsji bank dopiero sprawdza pochodzenie wplat/przelewow przykwotach 5-6tys jesli pzrelewy powtarzaja sie wiecej niz 2 razy w miesiacu lub jeli laczna suma przelwow /wplat na dane konto w okresie 2 miesiecy jest wieksza niz 8-12 tys.

 

okej czyli w sumie jak wygram wiecej niz 12 tysiecy w miesiacu wypadałoby sie wybrac do urzedu skarbowego i zapłacić podatek ;)

 

mogłbys jeszcze zapytac dziewczyny jak to sie ma do kont firmowych?

Zreszta poczytaj inne fora i mposzukaj tematu wklejamy kupniki user FOZZE ( chyba taki mial nic) zobaczysz jakimi on kwotami operuje

 

jak mozesz daj jakiegos linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi ktorzy robai na zakladach prawdziwe pieniadze miesiecznie po 10-30tys i wieksze i jakos nie maja problemow z US.

 

 

No własnie jak mozesz zdradz mi/nam jaki trzeba mieć budżet zeby tyle zarabiac i czy to jest faktycznie realne.

 

Sorry za zdublowany post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi ktorzy robai na zakladach prawdziwe pieniadze miesiecznie po 10-30tys i wieksze i jakos nie maja problemow z US.

 

 

No własnie jak mozesz zdradz mi/nam jaki trzeba mieć budżet zeby tyle zarabiac i czy to jest faktycznie realne.

 

Sorry za zdublowany post.

 

budzet to sprawa indywidualna , wiadomo nie kazdy moze wylozyc na zaklad 1000zl .

Tych ludzi co znam a sa to 3 osoby grajace od 6-10 lat i z tego co wiem to zaczynali od sum 2000-5000 tys ,a jeden o 10k.

Co do sposobu gry to sam bym chial go poznac :) ,napewno graja to na czy msie znaja nie tam jakies wynalazki typy 4 niemiecka regionalna + kulki pod motem w RPA.

no i oczywiscie umiejetnosc selekcji spotkan.

Widzialem kilka ich kuponow naprrawe mocnych np w totomixie kupon za 2 tys z ako 8.40 :szok: ,ale gra za takie sumy i wygranie tkich kuponow w naziemnych bukach to kiepski pomysl. duze klopoty z przyjeciem stawki no i potem dochodzenie przy wyplatach itp itd. dla tego najlpeij gracw necie i miec konto w 3-4 bukach :).a link ci wysle na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzies wyczytałem,że banki maja zalecenie zgłaszać transakcje powyzej 15 tys euro równiez akumulujące się czyli przekraczające tę kwotę nawet wtedy jesli są ona w kilku czy kilkunastu transzach a pochodzących z jednego źródła oraz wszelkie podejrzane transakcje.I raczej na pewno nie do US tylko do GIIF czyli Generalnego Inspektora Informacji Bankowej.I jest to dość wiarygodna informacja.

Mnie osobiście nigdy bank lub co gorsza US nie zapytał o źródła a co tydzień mam spory przelew i trwa to już pare lat.

Więc myślę,że spokojnie się da bo 15tys to jednak nie jest tak prosto wyciągnąć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając u bukmacherów internetowych przecież płacimy podatek, ale wynosi on 0%. Gra u bukmacherów mających siedziby na terenie UE jest legalna, więc nawet jakby ktoś przelewał z buków na konto miesięcznie po 1000000 zł to nic mu nie zrobią.

Zresztą jak to by było nielegalne to na każdym kroku bym nie widział reklam Bwin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% gra w internecie jest jaknajbardziej legalna , podatek wynosi 0% ( w przeciwienstwie do bukow naziemnych-10%) jezeli co miesiac przelewamy na konto w banku wyzsza sume to owszem Urzad skarbowy moze sprawdzic zrodlo ale nie przyczepi sie do niczego bo nie ma podstaw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale chodzi o to, że mogą się przyczepić, że nie odprowadza się w Polsce podatku od wygranej w grach losowych (a za taką w sumie jest uważane bukmacherstwo) i po prostu będą chcieli 10% od wygranych.

Tylko tyle mogą chcieć. Z tego co wiem (chociaż pewnie nie wiem) to sprawa z podatkami "w necie" nie jest jeszcze rozpatrzona do końca i niekoniecznie muszą uwzględnić to, że opłaca się tam te 0% podatku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oni będą liczyć te 10%? Od każdego kuponu czy ogólnie od sumy którą zarobiliśmy? Przykład:

1. Ktoś wpłacił do jakiegoś buka 20 tysięcy po czym wypłacił 30 tysięcy. Czy te 10% będzie liczone tylko od czystego zysku, czyli 10 tysięcy?

2. A może 10% jest liczone dla każdego wygranego kuponu tak jak u naziemnych? Ale przecież oni nie mają podglądu konta u bukmachera, więc to chyba niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
10 % czyli przy dużej wygranej robi się i duży podatek!

Wydaje mi się, że zawsze przy dużych pieniądzach były duże podatki... i to niekoniecznie zawsze 10%, ale to abstrahując od bukmacherstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...