Skocz do zawartości

zmiany kursu w livebetting


dyzio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak, (wg jakich wzorów, jak liczone jest prawdopodobieństwo i dlaczego) są obliczane kursy na Bet Fair w trakcie gry na żywo, jaki wpływ na zmianę kursów ma upływający czas, strzelone bramki, czerwone kartki. Z moich własnych obserwacji zauważyłem, że niema większego znaczenia, która drużyna ma aktualnie przewagę w grze. Rynek na to nie reaguje dopiero po bramce dla jednej ze stron następują zmiany. Wygląda to tak jakby gracze nie oglądali transmisji a bazowali tylko na kursie początkowym, oraz informacji o bramkach i np. kartkach. Jako, że najlepiej uczyć się na przykładach proponuję następujący kurs wyjściowy jednego z meczów archiwalnych :

 

Gospodarz: 2,10

Remis:3,00

Gość:4,70

 

do 26 minuty było 0:0 a kursy następujące

 

Gospodarz: 2,38 (w 23 minucie przez chwilę było 2,02 )

Remis:2,56 ( do 2,60 zmieniało się)

Gość:4,70 (momentami zahaczało o 5,00)

 

w 27 minucie gospodarze strzelili na 1:0 co spowodowało nagły spadek kursu na 1,11 a potem ustabilizowały się następujące kursy ( 30 minuta meczu)

 

Gospodarz: 1,34

Remis:3,8

Gość:14

 

W przerwie meczu kursy wynosiły

 

Gospodarz: 1,35

Remis:4,8

Gość:18

 

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 a w 90 minucie kursy wynosiły

 

Gospodarz: 1,13

Remis:7,2

Gość:100

 

Czy jest jakaś ogólna zasada wyliczania choćby w przybliżeniu zmian kursów w czasie, czy po prostu gracze obstawiają wg własnej fantazji a rynek się sam wyśrodkowuje?

 

Proszę o pomoc w tym temacie, a tak na marginesie jakby ktoś miał i mógł mi udostępnić archiwalne dane z zakładów na żywo z Bet Fair to będę dozgonnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Anonymous

kursy w Betfair nie są przez nikogo obliczane... znaczy teoretycznie. Ogółem to przecież zakładasz się z innymi graczami, tak więc jak ktoś wystawi kurs na gospodarza przy wyniku 1:0 i będzie on wynosił 100 do 1 to znaczy, że nie wierzy, że gospodarz wygra - jeżeli TY przyjmiesz taki kurs to tylko się cieszyć :]

 

Zasady nie ma - wszystko liczą albo sami gracze i grają najniższe dostępne kursy w danej chwili, albo zajmują się tym specjalnie napisane programy zwane botami, które pobierają informacje z innych stron/serwisów z kursami i dodają bądź odejmują od tego X% - tak jak ustali to z góry właściciel :]

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...