Skocz do zawartości

ATP:Amersfoort,Stuttgart,Los Angeles; WTA:Cincinnati,Palermo


duncan

Rekomendowane odpowiedzi

ATP - AMERSFOORT

 

amersfoort2006.jpg

 

Miejsce: Amersfoort, Holandia

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: 353,450€

Strona oficjalna: www.dutchopentennis.nl

Ubiegłoroczny finał singla: (3)N Djokovic (SRB) d. N Massu (CHI) 7:6(5) 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: (4)Martin/Vicente d. (2)Arnold Ker/Kas 6:4 6:3

 

 

 

ATP - STUTTGART

 

stuttgart_100x40.jpg

 

Miejsce: Stuttgart, Niemcy

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: 642,750€

Strona oficjalna: www.mercedescup.de

Ubiegłoroczny finał singla: (3)D Ferrer (ESP) d. (5)J Acasuso (ARG) 6:4 3:6 6:7(3) 7:5 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: Gaudio/Mirnyi d. Allegro/Lindstedt 7:5 6:7(4) 12:10

 

 

 

 

ATP - LOS ANGELES

 

cwc_logo.jpg

 

Miejsce: Los Angeles, Kalifornia, USA

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 525,000$

Strona oficjalna: www.countrywideclassic.com

Ubiegłoroczny finał singla: (6)T Haas (GER) d. [8]D Tursunov (RUS) 4:6 7:5 6:3

Ubiegłoroczny finał debla: (1)Bryan/Bryan d. Butorac/Murray 6:2 6:4

 

 

 

 

WTA - CINCINNATI

 

cincinnati.gif

 

Miejsce: Cincinnati, Ohio, USA

Uczestników: 32

Nawierzchnia: Hard

Pula nagród: 175,000$

Strona oficjalna: www.cincytennis.com

Ubiegłoroczny finał singla: Vera Zvonareva (RUS) d. (4)Katarina Srebotnik (SLO) 6:2 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: (1)Camerin/Dulko (ITA/ARG) d. (3) Domachowska/Mirza (POL/IND) 6:4 3:6 6:2

 

 

 

 

WTA - PALERMO

 

palermo.jpg

 

Miejsce: Palermo, Włochy

Uczestników: 28

Nawierzchnia: Clay

Pula nagród: 145,000$

Strona oficjalna: www.countrytimeclub.it

Ubiegłoroczny finał singla: (2)Anabel Medina Garrigues (ESP) d. (WC)Tathiana Garbin (ITA) 6:4 6:4

Ubiegłoroczny finał debla: Husarova/Krajicek (SVK/NED) d. (Q) Canepa/Gabba (ITA/ITA) 6:0 6:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Robredo T. - Monfils G. typ 2 - 2,50

 

Na początku roku, gdy oglądałem Robredo na turnieju w Rotterdamie w meczu z Djoko pomyślałem, że ten sezon może być dla Hiszpana niezły. Bo Tommy naprawdę grał bardzo dobry tenis, a do tego spotkanie odbywało się na betonie, czyli nawierzchni, która zdecydowanie faworyzowała Djokovica. Robredo przegrał, ale meczyk "pierwsza klasa". Tylko że potem w sezonie "mączkowym" to z Hiszpanem było już tylko gorzej. W rodzinnej Barcelonie odpadł z Callerim, w Estoril męczarnie z przeciętniakami i "łomot" od Djoko, w Rzymie porażka z Davydenko, który jeszcze wtedy rozpaczliwie formy szukał, w Hamburgu porażka z Almagro. Niby Tommy dobrnął aż do ćwierćfinałuna RG, ale drabinkę miał łatwą. Gdy się patrzy na grę Hiszpana to po pierwsze uderza brak siły w uderzeniach. Robredo jest jakiś flegmatyczny, gra niezwykle defensywnie i pasywnie. A Monfils jest w bardzo dobrej dyspozycji i już kilkakrotnie utarł w tym sezonie nosa najlepszym. Francuz w przeciwieństwie do Hiszpana właśnie imponuje dynamiką i agresywnością. Robredo już ze słabszymi od Gaela w tym sezonie przegrywał. A taki kursik to nic tylko brać :]

Kiefer N. - Gabashvili T. typ 1 - 1,20

 

Widziałem Kiefera w Halle w meczu z Berdychem i kawałkami w pojedynku z Djoko na Wimbledonie. Wrażenie sprawiał świetne. Bez większego zastanowienia zagrałem wiec na niego w Newport w meczu z Capdevillem i wpadka :niesmak: Ale uważam, że to zwykły wypadek przy pracy. Gabashvili w zasadzie tylko serwisem może postraszyć. Poza tym przeciętnie. A jeśli Kiefer to przegra, to trzeba będzie ostro zweryfikować pogląd na temat jego gry... :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robredo T. - Monfils G. typ 2 - 2,50 :cwaniak:

Kiefer N. - Gabashvili T. typ 1 - 1,20 :cwaniak:

 

 

Chela J.I. - Mirnyi M. typ 1 - 1,20

 

Chela to bardzo uniwersalny gracz, ale mączką to jest zdecydowanie to, co lubi najbardziej. Białorusin preferuje nawierzchnie szybkie, bo główny jego atut to serwis. Mirnyi na clay'u jest po prostu słaby i tyle.

Berdych T. - Lapentti N. typ 1 - 1,15

 

Oczywiście Berdych to atomowy serwis i forehand, ale mączka też nie jest mu obca. Jak sam mówi na cegle się wychował i stawiał pierwsze tenisowe kroczki. Lapentti po kontuzji niby coś tam próbuje, ale jeszcze jest bardzo nierówny. Na solidnego Berdycha to nie wystarczy.

 

Kohlschreiber P. - Greul S. typ 2 - 4,20

 

Leci kursik w dół. Jeszcze rano w Bet-at-home było 5,00 teraz już "tylko" 4,20. Greul ostatnio ładnie w dwóch challengerach, a Kohlschreiber równia pochyła w dół. No i można spróbować wykorzystać tą słabszą dyspozycję tego niby faworyta.

 

Andreev I. - Tipsarevic J. typ 1 - 1,30

 

Andreev w bardzo dobrej formie, Tipsarevic na pewno woli szybsze nawierzchnie. Rosjanin ograł ostatnio na clay'u Baghdatisa, Massu, Mathieu, Gasquet, więc i z Serbem też sobie powinien poradzić.

Fish M. - Querrey S. typ 2 - 2,00

 

Wracamy na hard, czyli na nawierzchnie, na której Sam czuje się najlepiej. Bo zresztą tylko na niej odnosi jakie takie sukcesy. Zresztą Fish podobnie. W ogóle to w zasadzie identyczni jeśli chodzi o styl gry zawodnicy prezentujący tą typową amerykańską szkołę tenisa opartą na szybkiej zagrywce, agresywnym returnie i woleju. Tyle że przed Samem jest chyba niezła przyszłość, a "Ryba" już raczej nic wielkiego nie osiągnie. I w tym starciu doświadczenia z młodością stawiam raczej na młodość. A na pewno już stawiam na tą młodość po takim kursie :]

 

Stepanek R. - Bogdanovic A. typ 2 - 3,60

 

Na czuja. Radziu po prostu mnie nie przekonuje i tyle. Bogdanovic kilka razy na hardzie w challengerach ładnie zagrał. Dwa dobre turnieje w wykonaniu Stepanka z rzędu? Nieeeee....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem robotę w wakacje i mam czas obstawić o szóstej rano albo dopiero koło siódmej wieczorem, więc mało niestety będę się udzielał a o wyczerpujących analizach mowy nie ma :) Te turnieje ziemna na koniec ziemnego sezonu po Wimbledonie są jakieś dziwne. Dziś miałem ochotę zagrać Koubka, ale byłam rano niewyspany i nie chciałem ryzykować nie przemyślanego typu. Wtopiłem trochę na Delicu i dziś na Hajku. Akurat muszę wybierać tych zawodników którzy przegrywają. W tej sytuacji wybieram strategię wyczekiwania dobrego zakładu i myślę, że możemy podyskutować na temat underdogów, których warto zagrać. Jak dla mnie Wawrinka - Cilic 2 2,5 wygrąda bardzo dobrze, bo Cilic formę złapał na trawie a na clayu grać potrafi, bo własnie na tej nawierzchni miał największe sukcesy rok temu. Bilans clayowy wprawdzie tylko 1-2, ale za to jeden challenger wygrany. W tym turnieju Beckera już odprawił z kwitkiem, więc to chyba potwierdza dobrą formę. Wawinka bilans 2-5 i beznadziejnna forma: na clayu pięć pierwszych rund i jedna druga, a na trawie trzy pierwsze rundy. Typ wygląda ciekawie. Co o tym myslicie? Może inne underdogi wypatrzyliście?

 

A może Lopez wygra z Berdychem? Kurs 4,5 i wyżej...

 

Może Moya odpuści sobie mecz z Zabaletą? (kurs prawie 4)

 

Sluiter - Eschauer 1 2,0 chyba będzie dobrym typem, bo Sluiter gra u siebie i pokonał dziś Hornę. Wprawdzie Eschauer leszczem nie jest, ale słyszałem, że Sluiter bardzo dobrze gra u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chela J.I. - Mirnyi M. typ 1 - 1,20 :cwaniak:

Berdych T. - Lapentti N. typ 1 - 1,15 :cwaniak:

Kohlschreiber P. - Greul S. typ 2 - 4,20 :c:

Andreev I. - Tipsarevic J. typ 1 - 1,30 :cwaniak:

Fish M. - Querrey S. typ 2 - 2,00 :c:

Stepanek R. - Bogdanovic A. typ 2 - 3,60 :c:

 

 

Wawrinka S. - Cilic M. typ 2 - 2,10

 

To rzeczywiście chyba jedno z ciekawszych spotkań z dzisiejszej oferty. Wawrinka w zasadzie przegrywa wszystko jak leci. Wczoraj niby zwycięstwo nad Canasem, ale po pierwsze Argentyńczyk kompletnie się jakoś ostatnio pogubił, po drugie kreczował, więc prawdopodobnie coś mu dolegało. Niby zwycięstwo to zwycięstwo, ale rangi akurat tego nie przeceniałbym zbytnio. Cilic natomiast całkiem niezłe wyniki osiąga w tym sezonie. Kilka razy ładnie pokazał się w challengerach na clay'u, a ostatnio chyba wielu zadziwił (w tym mnie) pokazując wysokie umiejętności gry na trawie. Będą z niego ludzie. Dziś ze Szwajcarem raczej nie powinien mieć większych problemów.

 

Chela J.I. - Pashanski B. typ 1 - 1,15

 

Pashanski to typowy challengerowiec. Ale International Series to przecież całkiem inne granie. I do tego Chela to przecież światowa czołówka.

 

Malek T. - Nagy K. typ 1 - 1,55

 

Kurs mocno przesadzony. Szukałem i nie znalazłem niczego na temat ewentualnej niedyspozycji Niemki. Malek to nadzieja niemieckiego tenisa. Węgierka już wiekowa, nigdy nie odniosła jakiegoś znaczącego sukcesu, całą karierę poza pierwszą setką WTA. Pograła dobrze w bardzo pomniejszych turniejach przed Wimbledonem, ale to tyle. Naprawdę nic szczególnego. Młodziutka Malek już teraz chyba więcej potrafi od Nagy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wtopiłem całą kasę na Betfair :/ Takiej serii wtop nie miałem jeszcze: Salzburg, Robredo, Delic, Hajek, Querrey, Ferrer :( Zostało mi 20e w winunited i coś cienko widzę te turnieje. Myślę czy by nie postawić na Chelę jutro, ale Verdasco w formie jest i Ferrerowi dziś skopał tyłek. Zastanawiam się też nad Fishem, Spadeą, Zabaletą i Volandrim i może coś z tego wybiorę, ale Jeśli nie trafi się jakiś naprawdę dobrze wyglądający zakład to ja odpuszczam.

 

 

Stepanek - Fish 2 2,35

 

Zdcydowałem się zagrać na Fisha. Gra u siebie na swojej ulubionej nawierzchni, gdzie odnosił już w tym roku sukcesy. W AO pokonał m. in. Ljubicica, Mahuta i Ferrera a odpadł z Roddickiem w ćwierćfinale. W Memphis pokonał np. Del Potro a uległ Haasowi. Stepanek nieźle zagrał w Gstaad, gdzie dotarł do półfinału pokonując po drodze m. in. Cilica i Kohlschreibera oraz Gicquela. Jednak na hardzie nie tak dobrze, choć kilka dobrych meczy wygrał (np. z Ljubicicem czy Gonzalezem na samym początku roku). Fish wraca po jakichś niedomaganiach a seria kiepskich wyników (głównie na clayu, którego nie lubi) sprawia, że mamy na niego lepszy kurs. Myślę jednak, że nie należy się tym za bardzo sugerować, bo Fish teraz gra u siebie i na swojej ulubionej nawierzchni przeciwko Stepankowi, który ostatnio nie błyszczy i jest w jego zasięgu. Łatwe zwycięstwo z mocno serwującym i dobrze grającym na hardzie Querreyem zdaje się potwierdzać powrót formy Fisha a można też w jego wypadku liczyć na pewien "głód" wygranych, więc motywacja będzie. Gdzie jak nie u siebie i na swojej nawierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawrinka S. - Cilic M. typ 2 - 2,10 :c:

Chela J.I. - Pashanski B. typ 1 - 1,15 :cwaniak:

Malek T. - Nagy K. typ 1 - 1,55 :c:

 

 

Verdasco F. - Chela J.I. typ 1 - 1,55

Po tym jak Chela przeżywał niespotykane wręcz męki z przeciętnym Pashanskim stwierdziłem, ze w następnej rundzie gram przeciw, obojętnie kto będzie przeciwnikiem. A rywal trafił się bardzo dobry. Verdasco na clay'u potrafi przecież z każdym powalczyć.

Ferrero J.C. - Lopez F. typ 1 - 1,35

 

Ferrero to gracz bardzo uniwersalny. Silny forehand pozwala mu na dobrą grę na każdej nawierzchni. Ale oczywiście mączka to ta ulubiona. Lopez wczoraj niby pyknął Berdycha. Nie widziałem meczu, ale... Duże prawdopodobieństwo, że Czech miał jeden z tych dni, w których grać w ogóle mu się nie chce, lub to Lopez miał dzień "konia", a po takim wiadomo zawsze przychodzi dzień słabszy. Ferrero zdecydowanym faworytem.

Pennetta F. - Muller M. typ 1 - 1,40

 

Pennetta przed własną publicznością. Do tego na clay'u, który lubi najbardziej. Niemka ostatnio bardzo słabo. Wykończy ją Włoszka łatwo swoim silnym backhandem.

 

Radwanska A. - Szavay A. typ 2 - 1,94

 

Omijałem Age z daleka w tym turnieju wyczekując momentu, by zagrać przeciw niej. Węgierka równie utalentowana co nasza zawodniczka. Wyniki też bardzo przyzwoite. Szanse 50 na 50, więc biorę wyższy kurs. Tym bardziej, że w wypadku Agi powinna w końcu zadziałać zasada poprzedniego wygranego turnieju, która w większości oznacza szybkie odpadnięcie z kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy mecz:

Chela J.I. - Wawrinka S.

 

W tym meczu chela wygra moim zdaniem zdecydowanie albowiem predyspozycje i umiejętności tego zawodnika są dużo wyższe od rywala wawrinka czuje się lepiej w stuttgarcie lecz chela już we wczorajszym meczu mie nie zawiódł :) dlatego dzisiaj google i ksii podpowiedziały mi żeby grać chela poniżej stats z programu narazie 100% sięsprawdza nawet pokazal ostatnią porażke dyvadienki po kursie ponad 6zł pozdrawiam i powodzenia

http://img404.imageshack.us/my.php?image=clipboard01st8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stepanek - Fish 2 2,35 :n: ale pech :/

Hyung-Taik Lee (+4 gemy) - Blake 1 2,0 (bet365)

 

Blejk jest faworytem, ale buki trochę się pomyliły, bo Hyung-Taik Lee bardzo dobrze gra na hardzie, co pokazał w poprzednim meczu ogrywając Safina. Blake nadal jest na dziewiątym miejscu rankingu, ale gra mało przekonująco i wcale wspaniałych wyników nie osiąga. Można nawet powiedzieć, że ma zniżkę formy. Przegrane na trawie z Kohlschreiberem i Ferrero, czy ostatnie wtopy w turnijach hardowych w USA to nie to samo co forma z początku sezonu. Zatem nie wyobrażam sobie aby Blake wygrał ten mecz lepiej niż 6-4 6-4 (czyli po dwa gemy w każdym secie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...