Skocz do zawartości

Handicapy azjatyckie


donPezo

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto o nich wie, ale warto przeczytać na czym to polega. Zazwyczaj świeży bukmacher nie obstawia na te kursy, a szkoda ponieważ szansa wygranej rośnie procentowo. Ja od pewnego czasu gram na handicapach i dobrze na tym wychodze ;)

 

A teraz trochę teorii:

 

Handicapy azjatyckie pochodzą z Azji i tam na początku przede wszystkim były stosowane. Obecnie są z powodzeniem stosowane w Europie. Handicapy azjatyckie eliminują w meczach piłkarskich możliwość grania na remis natomiast wyrównują kursy na obie drużyny co powoduje, że nie musimy grać po niskim kursie na faworyta.

 

Mamy 4 rodzaje handicapów:

 

 

1. Handicap 0:0 czyli DNB (draw no bet)

 

Jeśli mecz skończy się remisem to zwracana jest nam stawka. Przegrywamy wówczas gdy: obstawiajamy na drużyne numer 1, a wygra drużyna numer 2.

 

2. Handicap 0:1/4 lub 0,-1/2 0,+1/2

 

Wytłumacze to na przykładzie

Jeżeli obstawiłeś na FC Chelsea, to:

 

- w przypadku wygranej - cały twój zakład wygrywa

- w przypadku remisu - połowa wniesionej stawki jest zwracana

- w przypadku porażki - cały zakład przegrywa

 

Oczywiście te handicapy są obstawiane po wyższym kursie.

 

3. Handicap 0:1/2 lub -1/2 +1/2

 

Jeżeli grasz na FC Chelsea [-1/2], to:

 

- w przypadku wygranej - wygrywasz zakład

- w przypadku remisu bądź przegranej - cały twój zakład przegrywa

 

Jeżeli grasz na FC Chelsea [+1/2], to:

 

- w przypadku wygranej bądź remisu - wygrywasz zakład

- w przypadku przegranej - wiadome, przegrywasz zakład

 

4. Handicap 0:3/4

 

Jeżeli grasz na FC Chelsea, to:

 

- w przypadku wygranej różnicą 2 lub więcej bramek - wygrywasz kupon

- w przypadku wygranej różnica 1 bramki - połowa wniesionej stawki jest zwracana, a drugą połowę wygrywamy

- w przypadku remisu lub przegranej - przegrywasz kupon.

 

 

Myślę że dosyć jasno o przejrzyście objaśniłem istotę handicapów azjatyckich. Polecam grę tego rodzaju systemem na faworyta, gdyż kurs jest większy i bardziej opłacalny. Ja osobiście stosuje 1 i 2 rodzaj handicapu azjatyckiego i nawet nieźle można zarobić ;) i na początek polecałbym grać te dwa handicapy.

 

Jeśli chodzi o buki, które mają tego rodzaju ofertę to:

 

- Expekt - na 90% pierwszoligowców z różnych krajów.

- Unibet, Betfair - na niektóre tylko zakłady.

- No i oczywiście Pinnacle, Mansion, ale to jak wiadomo najwyższa światowa półka bukmacherów

- 10bet - też oferta jest bardzo bogata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

  • 11 months later...

Witam, jestem początkujący i nie bardzo rozumiem. Barcelona prowadziła z Santosem 3:0 był handicap -1 na Pinnaclesports, postawiłem na Barcę, która strzeliła jeszcze jedną bramkę i dostałem zwrot, dlaczego? Rozumiem to tak, że to minus jeden to odjęcie drużynie jednej bramki, no ale chyba źle rozumiem, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było 3:0 i jak postawiłes handicap przy tym wyniku -1 to Barca musiała wygrać 5:0 aby ten zakład wszedł...

 

dostałeś zwrot czyli prawdopodobnie miałem handicap dwudrogowy gdzie było do postawienie przy handicapie 1 i 2

przy handicapie trzydrogowym miałbyś przegrany zakład bo tam miałbyś 1 X lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było 3:0 i jak postawiłes handicap przy tym wyniku -1 to Barca musiała wygrać 5:0 aby ten zakład wszedł...

 

dostałeś zwrot czyli prawdopodobnie miałem handicap dwudrogowy gdzie było do postawienie przy handicapie 1 i 2

przy handicapie trzydrogowym miałbyś przegrany zakład bo tam miałbyś 1 X lub 2

 

też tak myślę :))

 

no chyba, że buk się pomylił i dał zwrot, inaczej tego nie da się wytłumaczyć. niestety nieraz i tak robią :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem na 100%. Handicapy azjatyckie na zywo, to w 95% zaklady, gdzie poprzednie gole sie nie licza. Bet365, 10bet, Pinnacle - w tych bukach na 100% tak jest, bo sam tam gralem. Stawiajac nawet przy stanie 5:0 na azjana -1, sytuacja jest jakby bylo 0:0.

Coz, bledy poczatkujacych... PS. Przy takim zakladzie, powinno byc wyraznie okreslone, napisane na stronie (jakies okienko flash czy cus) ze poprzednie gole sie nie licza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...