Skocz do zawartości

Progresja na remisy


MareXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co myślicie o progresjina remisy na całą lige? niedługorusza liga wloska i moze warto by bylo coś takiego przetestować? Nie interesują nas konkretne druzyny, wazne zeby liga była remisowa. Jezeli zdarza sie jakaś drużyna, która ma dluższą serie bez remisu, to nei stawiamy dalej na nią calej kasy, tylko rozbijamy to pomiędzy pozostale druzyny, z ktorychś jakieś na pewno zremisują a to po części wróci nam kase traconą na obstawianiu feralnej drużyny.

 

Mozna również tą progresję przyspieszyć w taki sposób: jeżeli w pierwszej kolejce 4 druzyny zremisowaly to "odrzucamy" je bo na nich zbilismy już zysk, więc zostaje nam 14 druzyn do progresji (18 druzyn lacznie w lidze wloskiej), z ktorych prawdopodobnie kolejne będą remisowały w następnych kolejkach. Progresja zostaje ukończoan całkowicie jeżeli wiekszosc z druzyn ligi w koncu zremisuje (w lidze wloskiej to pewnie max 5 kolejek patrząc na poprzednie sezony). Jeszcze raz mowie, ze nie musimy sie martwic ze jakas druzyna wogole nei zremisuje, kasa ktorą mielibyśmy na nią postawić np. na 5 poziomie zostaje nam wrocona przez pozostale druzyny, ktore zostaly w progresji. Można również zalożyć, że gramy dotad aż jakaś druzyna zremisuje dwukrotnie (progresja dluzsza, ale jak wiadomo zysk wiekszy; dzieki temu wykorzystamy rowniez to, ze dana druzyna zremisowala 2 razy z rzędu, a takie coś zdarza się często). Sposobem tym podobno gra wimar dlatego on moglby tez wypowiedzieć się w tej kwestii.

 

Także mamy do wyboru: obstawiać cały czas że drużyna z ligi zremisuje co wiąze sie z tym że wklad na kolejnym poziomie będzie większy lub odrzucanie drużyn, które zremisowały np. dwukrotnie (to musimy ustalić sobie sami) i na ktorych jzu oczywiscie zarobiliśmy - sposob sporo szybszy azysk NA CZYSTO mamy wiekszy w krotszym odstepie czasu niż w pierwszym wariancie tej progresji.

 

Czekam an wasze opinie, co byście zmienili itp. Patrząc na wiekszośc lig sposób by sie sprawdził bardzo dobrze (szczegolnie w ligach remisowych, w ktorych kazda druzyna np. po 4 kolejkach ma przynajmniej jeden remis,a o to nam chodzi). Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i po co tego linka podajesz;)? Tam jest podany sposób stawkowania a ja podałem troche wiecej info (m.in. dwa rozne warianty), a poza tym nikt nie odpisywał w tamtym temacie...

 

Poza tym wydaje mi sie ze najlepszym sposobem stawkowania byloby tu po prostu "x2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co tego linka podajesz;)? Tam jest podany sposób stawkowania a ja podałem troche wiecej info (m.in. dwa rozne warianty), a poza tym nikt nie odpisywał w tamtym temacie...

 

Poza tym wydaje mi sie ze najlepszym sposobem stawkowania byloby tu po prostu "x2"

 

Sory ale jak kazdy zacznie robic temat progresja na cala lige to bedzie kilka takich samych tematow , wedlug mnie mogles dopisac do poprzedniego tematu ze masz inna taktyke na cala lige , pisze po to bo coraz trudniej znalezc odpowiednie tematy jak czegos szukam a to pozera czas ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak amło osób się wypowiada, przedstawie ten sposób na przykładzie ligi francuskiej i 3 pierwszych jej kolejek. Przedstawie tą wersję progresji gdzie po dwóch remisach przestajemy grać na daną drużynę, a w przypadku dluższej serii bez remisu jakiejś drużyny zadowalamy się jednym remisem.

 

Drużyny oznaczam odpowiednio liczbami 1,2,3,4 ..., 19,20. Stawkowanie wynosi 10, 20, 40... czyli popularne "x 2".

 

Pierwsza kolejka:

remis w dwóch meczach, a więc progresja udana w przypadku 4 drużyn - 4x3(kurs)x10(stawka)=120zł

 

 

Druga kolejka:

10 drużyn remisuje z czego 2 zostają trafione an pierwszym stopniu czyli za 10zł (remisowały w pierwszej kolejce), a 8 pozostałych na drugim stopniu czyli za 20zł; tak więc - 2x3x10=60 "+" 8x3x20=480 "=" 540zł

 

 

Trzecia kolejka:

2 druzyny zremisowaly jzu dwukrotnie, wiec pozostaje nam progresja na 18 druzyn.

nasz zarobek w tej kolejce - 3x3x10=90 (3 druzyny zremisowaly drugi mecz z rzedu licząc od drugiej kolejki) "+" 1x3x20=60 "+" 4x3x60=720 "=" 870zł

 

870+540+120=1530zł

 

Na czysto wyjdzie troche poznizej 800zł, ale zauważcie że jesteśmy diopiero po 3 kolejkach. Przez te 3 kolejki 4 druzyny nie zaliczylo zadnego remisu, ale to nie problem, bo po drugiej kolejce widząc ze druzyny nie remisuja, mogliśmy przesunąć kase ktora mielibysmy postawic na pozostale druzyny i skutecznie odzyskać chociaż po części pieniądze. Zauwazcie że kwota na czysto bylaby znacznie wyzsza gdybyśmy zagrali tylkoan jeden remis druzyny, juz po 1 kolejce odpadloby 4 druzyny, a wiec kase stawialibysmy tylko na 16pozostalych. Z racji ze 2 i 3 kolejka obfitowala w remisy trafilibysmy sporo remisow na 3 poziomie, grajac zaledwie na kilka druzyn (bo az 10 odpadlo po 2 kolejce). Sposobow mozna jesczze wymyslac wiele, wiec prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ile jesteś w plecy przy 3 kolejkach z dwoma remisami we wszystkich meczach?

Chodzi mi dokładniej - dwa remisy na 30 rozegranych spotkań - to się zdarza i wtedy zamiast +1570zł będzie -5000? :>

Jak się ogarniesz i nie będziesz myślał o milionach to może coś z tego będzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze taka sama sytuacja może wystąpić w druzynach, ktore wybralibyśmy do standardowej progresji ...;] A mozna przyjąć że nie bedzie żadnego remisu na 30 meczy tylko czy wogole jest sens przyjmowania takich założeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, bo obstawiając 30 spotkań w ciągu 3 tygodni zbankrutujesz szybciej niż myślisz, a w standardowej progresji na jeden, max. dwa zespoły nie masz takiego problemu, bo seria 30 meczów to jest cały sezon. Ot, taka niewielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się z tym zgodzić;] Gramy na całą ligę, ale co za tym idzie obstawiamy za mniejsze stawki bo jest więcej drużyn, a zawsze ktoś remisuje, bo chyba nie wyobrazasz sobie ligi włoskiej bez remisów? Jeżeli jesteśmy już przyjakiejś drużynie na wysokim poziomie to możemy przesuwać kase która ma na nią iść an inne drużyny,które remisując przynajmniej po części zwrócą nam pieniądze. Dodatkowo można zastosować ciąg fibonanciego.

 

"obstawiając 30 spotkań w ciągu 3 tygodni zbankrutujesz szybciej niż myślisz"

 

tu też sie nie moge zgodzić; szansa ze beda 3 kolejki bez remisow po kolei i to w lidze wloskiej (co nie znaczy ze nawet gdyby to sie zdarzylo msuze zbankrutować, wszystko zalezy od kapitalu) jest na pewno o wiele mniejsza niz szansa na wytypowanie feralnych druzyn z dlugimi seriami bez remisu do standardowej progresji... Powiedz mi ile jest w ligach remisowych druzyn z dlugimi seriami? jedna, dwie? a pozostale druzyny potrafią mieć nawet po 3 remisy z rzędu. Dlaczego by tego nie wykorzystać i zarabiać na każdym remisie? Jezeli masz kapital 1000zl to lepiej wg ciebie zagrac na 10 druzyn czy na dwie? bo moim zdaniem lepiej wybrać więcej druzyn bo wtedy szansa na uniknięcie serii wzrasta. Na razie nei przemawiają do mnie te argumenty, pozdro :p:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie no oczywiście masz swoje racje, ale czy dysponując kapitałem 1000zł nie lepiej sobie wogóle odpuścić? :p

A tak poważnie to fakt, że trafienie serii 3 kolejek bez remisu jest bardzo ciężkie, ale trafienie 3 kolejek z jednym bądź dwoma remisami już nie jest takie trudne.

Przedstaw poproszę jakąś teoretyczną symulację na, powiedzmy, 5 kolejek, w których nie ma tak często remisów - wtedy pokażesz mniej doświadczonym graczom, korzystającym z progresji (w tym także mnie), jak przesuwać kapitał itp. To może być ciekawe i pozwoli niektórym inaczej podejść do takiego systemu :)

 

Choć powiem, że ciekawie to wygląda, ale wimar mógłby się wypowiedzieć bo ma większą wiedzę na ten temat - idealny człowiek do polemiki w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od weekendu zaczne w ten sposób grać i zrobie odpowiedni temat, a symulacje postaram się stworzyć jak wróce ze szkoły. A co do przesuwania kapitału to nic nie trzeba tłumaczyć, po prostu jeżeli masz na jedną drużynę postawić w kolejnym poziomie o założmy 20 zl wiecej niz w poprzednim to po prostu nie stawiasz tylko na nia tych dwodziestu zl, tylko dzielisz tą kase na wszystkie druzyny. A na nasza druzyne stawiasz tyle samo ile w poprzednim poziomie.

 

Mysle ze dobrze by tym sposobem bylo grać, bo zal po prostu patrzec jak jakas druzyna remisuje 3 razy z kolei w danej lidze a my nie mozemy tego wykorzystać bo akurat tej druzyny nie wubralismy do naszej zwyczajnej progresji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ja gram tak w coca-cola one i championship

od przyszlego tygodnia dorzucam 2 wloska i 2 fran.

stawki

ang ligi

1.5-2.5-4-6.5-10.5-17-27.5-44.5-72

wlo i franc

2-3.5-5.5-9-14.5-23.5-38-61.5-99.5

dysponuje budzetem w granicach 20-26tys

gram w obcej walucie-wiec starczy na lizaka i coca-cole

ps-system opracowany przez "WIMAR-a"ja troszke zmienilem stawki i gram na wieksza ilosc lig bo to ogranicza ryzyko moge wrazie potrzeby wziasc kapital z jednej ligi i zainwestowac w inna-gdybym gral jedna lige za stawki x razy wieksze wrazie takiejj sytuacji ktora ma teraz miejsce w coca-cola one-bylbym bankrutem!!!

pozdrawiam WIMARA-zycze mu wszystkiego naj......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Skoro tak amło osób się wypowiada, przedstawie ten sposób na przykładzie ligi francuskiej i 3 pierwszych jej kolejek. Przedstawie tą wersję progresji gdzie po dwóch remisach przestajemy grać na daną drużynę, a w przypadku dluższej serii bez remisu jakiejś drużyny zadowalamy się jednym remisem.

 

Drużyny oznaczam odpowiednio liczbami 1,2,3,4 ..., 19,20. Stawkowanie wynosi 10, 20, 40... czyli popularne "x 2".

 

Pierwsza kolejka:

remis w dwóch meczach, a więc progresja udana w przypadku 4 drużyn - 4x3(kurs)x10(stawka)=120zł

 

 

Witam

 

Mam pytanie dlaczego policzyles kurs razy 4 a nie razy 2 skoro remis byl w 2 meczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisał przecież - remis w dwóch meczach, czyli 4 drużyny zakończyły progresję.

A grało z B i C grało z D - w tym momencie stawiasz 2xstawka na remisy tych drużyn, bo przecież na wszystkie grasz progresją. Jeżeli są remisy w tych meczach, to wygrywasz tak jakby podwójnie - bo zakończyłeś więcej niż 2 progresje... mam nadzieje, że to w jakiś sposób Cie oświeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał przecież - remis w dwóch meczach, czyli 4 drużyny zakończyły progresję.

A grało z B i C grało z D - w tym momencie stawiasz 2xstawka na remisy tych drużyn, bo przecież na wszystkie grasz progresją. Jeżeli są remisy w tych meczach, to wygrywasz tak jakby podwójnie - bo zakończyłeś więcej niż 2 progresje... mam nadzieje, że to w jakiś sposób Cie oświeci :)

 

Niestety dalej nie rozumiem skad sie wzielo 4x3. Przeciez Marexx pisze o 1 kolejce wiec stawka na kazdy mecz jest taka sama progresje stosujemy dopiero od drugiej kolejki na tych meczach ktore nam nie weszly.

 

1 kolejka 20 druzyn czyli obstawiamy 10 remisow na kazdy kupon stawiamy 10 nie dajemy nigdzie stawka razy 2 poniewaz jest to 1 kolejka i z tych 10 spotkan trafiamy 2 remisy to daje nam 2x3x10 a nie 4x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...