Skocz do zawartości

TRANSFERY


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Wojciech Lisowski w Pogoni

 

Wojciech Lisowski został we wtorek nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. 21-letni obrońca podpisał z Portowcami trzyletnią umowę. Do Pogoni przeniósł się na zasadzie wolnego transferu z Piasta Gliwice.

 

Lisowski do Gliwic trafił przed rozpoczęciem sezonu 2011/12. W pierwszym sezonie rozegrał 15 spotkań na pierwszoligowych boiskach. W poprzednim sezonie, już Ekstraklasie, na boisku pojawił się zaledwie raz.

 

Wcześniej występował w młodzieżowych zespołach Legii Warszawa

 

 

Młody napastnik w Podbeskidziu

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała poinformowało o pozyskaniu zawodnika Gwarka Zabrze Łukasza Żeglenia. 18-letni zawodnik gra na pozycji napastnika.

 

Żegleń będzie grał w Podbeskidziu na zasadzie rocznego wypożyczenia, ale Górale dysponują prawem do definitywnego transferu. Jeżeli z niego skorzystają, umową piłkarza zostanie przedłużona do czerwca 2016 roku.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mrowiec nowym zawodnikiem Ruchu

 

Adrian Mrowiec został we wtorek nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów. 28-letni zawodnik podpisał we wtorek dwuletni kontrakt z Niebieskimi. W ostatnim czasie występował na niemieckich boiskach, najpierw w barwach RB Lipsk, a następnie w Chemnitzer FC.

 

- Adrian to doświadczony stoper, który może być solidnym wzmocnieniem naszej formacji defensywnej . Mam nadzieję, że z łatwością zaaklimatyzuje się w Chorzowie, szybko nadrobi zaległości treningowe i już wkrótce powalczy o miejsce w podstawowej jedenastce – powiedział dyrektor sportowy Ruchu Mirosław Mosór, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Wełna piłkarzem Cracovii

 

Cracovia poinformowała o podpisaniu kontraktu z 22-letnim obrońcą Tomaszem Wełną. Piłkarz związał się z beniaminkiem Ekstraklasy dwuletnią umową. Znalazła się w niej opcja przedłużenia jej o kolejne dwa lata.

 

Wełna jest wychowankiem Nadnarwianki Pułtusk, natomiast w ostatnim sezonie był piłkarzem Polonii Warszawa. W jej barwach rozegrał trzy spotkania w Ekstraklasie.

 

- Cieszę się, że znalazłem się tutaj w Cracovii. W Krakowie czuję się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o szatnie to atmosfera jest bardzo fajna, dogaduje się z resztą drużyny - powiedział Wełna po podpisaniu umowy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urban i Szymanek w Podbeskidziu

 

Rudolf Urban i Wojciech Szymanek zostali w środę nowymi zawodnikami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Obaj w ostatnim czasie przebywali na testach w drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Po przejściu badań medycznych podpisali z klubem roczne umowy.

 

33-letni Urban do Podbeskidzia przenosi się z Piasta Gliwice, w barwach którego rozegrał w poprzednim sezonie dziewięć spotkań i zdobył jednego gola. Wcześniej był również piłkarzem Sandecji Nowy Sącz.

 

Z kolei dwa lata młodszy Szymanek ostatnio był piłkarzem Polonii Warszawa. W poprzednim sezonie rozegrał osiem spotkań w Ekstraklasie.

 

Kowalski i Staroń piłkarzami Widzewa

 

Tomasz Kowalski i Łukasz Staroń to kolejni zawodnicy, którzy podpisali kontrakty z Widzewem Łódź. Obaj złożyli podpisy pod rocznymi umowami.

 

20-letni Kowalski ostatnio występował w Jagiellonii Białystok, w barwach której rozegrał w poprzednim sezonie dziewięć spotkań w Ekstraklasie. Wcześniej był zawodnikiem UKS SMS Łódź i Tura Turek.

 

Z kolei 22-letni Staroń do Widzewa przenosi się z Tura Turek. W trakcie swojej kariery reprezentował także barwy takich zespołów jak UKS SMS Łódź, Łużyce Lubań, MKS Oława i Łódzki KS. Na razie nie miał okazji do występów w Ekstraklasie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ljuboja piłkarzem RC Lens

 

Informacje podawane w ostatnim czasie przez francuskie media zostały potwierdzone przez RC Lens. Klub z Ligue 2 poinformował, że Danijel Ljuboja w nadchodzącym sezonie będzie ich zawodnikiem.

 

- Wszystko poszło bardzo szybko. W środę spotkałem w hotelu w Lille, Antoine Kombouare, który szybko zaakceptował moje warunki. Jestem szczęśliwy, że będę mógł grać w jednym z najpopularniejszych klubów we Francji i zrobię wszystko, co tylko możliwe, aby RC Lens powróciło do Ligue 1 - powiedział piłkarz.

 

34-letni napastnik podpisał z drugoligowym zespołem roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

 

Serb jest dobrze znany francuskiej publiczności. Jeszcze jako junior trafił do Sochaux i w barwach tej drużyny zadebiutował w 1999 roku w Ligue 1. Potem występował jeszcze w Strasburgu, PSG, Nicei i Grenoble. Ljuboja w międzyczasie zaliczył także epizod w Bundeslidze, występując VfB Stuttgart i HSV.

 

Popularny Borsuk ostatnie dwa sezony spędził w Legii Warszawa dla której zdobył łącznie 29 bramek i przyczynił się do zdobycia przez klub ze stolicy Pucharu Polski w 2012 roku i tytułu mistrza kraju w 2013 roku.

 

 

Chrapek ponownie w Podbeskidziu

 

Krzysztof Chrapek ponownie będzie występował w Podbeskidziu Bielska-Biała - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Dla zawodnika jest to powrót do drużyny, w której z powodzeniem występował w latach 2006-2009.

 

To właśnie z Podbeskidzia trafił latem 2009 roku do Lecha Poznań, w barwach którego debiutował w Ekstraklasie i z którym sięgnął po mistrzostwo Poski. Rozwój kariery uniemożliwiły mu liczne kontuzje.

 

Ostatnie pół roku piłkarz spędził w grającym w lidze okręgowej Pasjonacie Dankowice.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajrapetjan piłkarzem Widzewa

 

Lewon Hajrapetjan został w piątek zawodnikiem Widzew Łódź - poinformował serwis widzewiak.pl. Piłkarz podpisał roczny kontrakt z łódzkim zespołem.

 

Zawodnik w tygodniu przechodził badania medyczne, po których były wątpliwości co do jego stanu zdrowia. Mimo tego klub zdecydował się na pozyskanie zawodnika.

 

Harjapetjan polskim kibicom jest znany z występów w Lechii Gdańsk, w barwach której rozegrał 38 spotkań w Ekstraklasie.

 

 

Wodecki ponownie wypożyczony do Podbeskidzia

 

Marcin Wodecki w nadchodzącym sezonie ponownie będzie występował w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zawodnik został po raz kolejny wypożyczony do Górali z Górnika Zabrze.

 

Wodecki wiosną rozegrał 10 spotkań w barwach Podbeskidzia i zdobył jednego gola.

 

W umowie rocznego wypożyczenia, Górnik zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego ściągnięcia zawodnika do Zabrza. Wodecki nie będzie mógł również wystąpić w spotkaniach przeciwko Górnikowi.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Kowalski w Ruchu

 

Jakub Kowalski został w poniedziałek zawodnikiem Ruchu Chorzów. 26-letni pomocnik podpisał dwuletni kontrakt z Niebieskimi.

 

W ostatnim czasie zawodnik występował w Okocimskim Brzesko. Wcześniej był piłkarzem między innymi Widzewa Łódź, Arki Gdynia, OKS 1945 Olsztyn i Wigier Suwałki.

 

- To dla mnie bardzo ważne, że otrzymałem szansę, by grać w tak utytułowanym klubie jakim jest Ruch Chorzów. Już sam fakt, że dostałem możliwość, by przyjechać na testy na Cichą był miłą niespodzianką. Cieszę, się, że udało mi się zaprezentować z jak najlepszej strony i sztab szkoleniowy uznał, że mogę dołączyć do kadry. Muszę teraz zrobić wszystko, aby udowodnić, że warto było na mnie postawić i ciężko pracować na treningach, aby nie tylko jak najszybciej zadebiutować w barwach Ruchu, ale także stać się podstawowym zawodnikiem – powiedział Kowalski.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Brożek wraca do Wisły!

 

Paweł Brożek doszedł do porozumienia z Wisła Kraków i wszystko wskazuje na to, że ponownie będzie występował w zespole Białej Gwiazdy - informuje Gazeta Krakowska. Były reprezentant Polski we wtorek przejdzie badania medyczne i jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to złoży podpis pod kontraktem.

 

Brożek tym samym wraca do Wisły po 2,5-letniej przerwie. Kraków opuścił na początku 2011 roku, kiedy przeniósł się do tureckiego Trabzonsporu. Rok później trafił do szkockiego Celtiku Glagow, a ostatni sezon spędził w hiszpańskim drugoligowcu Recreativo Huelva.

 

Dotychczas Paweł Brożek rozegrał na boiskach Ekstraklasy 198 spotkań i zdobył 86 bramek. Z Wisłą siedem razy sięgał po mistrzostwo Polski, a sam dwukrotnie został królem strzelców.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz Śląska przechodzi do Miedzi

 

20-letni ofensywny pomocnik Mateusz Fedyna został wypożyczony ze Śląska Wrocław do Miedzi Legnica. Zawodnik z bardzo dobrej strony pokazał się w ostatnich sparingach Miedzi.

 

Fedyna od dłuższego czasu trenował z Miedzią i grał w sparingach legniczan. Przeciwko Zagłębiu Lubin był bardzo aktywny w ataku i bliski zdobycia bramki. W meczu z UKP Zielona Góra także błysnął kreatywnością w ofensywie i zdobył nawet jedną z bramek. Nic dziwnego, że obok Adriana Cierpki to jeden z głównych kandydatów do występów w Miedzi na miejscu przewidzianym dla młodzieżowca.

 

Mateusz Fedyna dotychczas występował w zespole Młodej Ekstraklasy Śląska Wrocław, gdzie w minionym sezonie zagrał w 21 meczach i zdobył 5 bramek. Zawodnik został wypożyczony przez Miedź ze Śląska na najbliższe pół roku, z opcją przedłużenia wypożyczenia do końca sezonu. Po okresie wypożyczenia Miedź będzie miała prawo pierwokupu zawodnika.

 

- Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Miedzi. To mocny i ambitny zespół, a w szatni jest sporo doświadczonych graczy, od których mogę się jeszcze dużo nauczyć. Mamy jasno postawiony cel i chciałbym pomóc w jego realizacji, czyli awansie do Ekstraklasy. W aklimatyzacji w nowej drużynie bardzo pomaga mi Krzysiek Wołczek, który - podobnie jak ja - do Miedzi trafił ze Śląska Wrocław - powiedział nowy zawodnik Miedzianki.

 

 

Visnakovs piłkarzem Widzewa

 

W poniedziałek Eduards Visnakovs został piłkarzem Widzewa. Wszystko wskazuje na to, że Łotysz stanie przed szansą debiutu w zespole z al. Piłsudskiego już w najbliższym meczu z Zawiszą Bydgoszcz.

 

Visnakovs urodził się w Rydze. 23-letni napastnik rozpoczynał swoją piłkarską karierę w JFC Skonto, a następnie trafił do FK Daugava. W 2009 roku został wypożyczony ze stołecznego zespołu do FC Tranzits, aby ostatecznie przenieść się na stałe do FK Ventspils. W sezonie 2009/10 napastnik wystąpił w trzech spotkaniach fazy grupowej Ligi Europejskiej. Eduards występował w rodzimej lidze do 2012 roku, rozgrywając w tym czasie 91 spotkań i zdobywając w nich 26 goli.

 

Od ubiegłego sezonu napastnik grał w kazachskim FC Szachtior Karaganda, dla którego rozegrał 20 meczów i zdobył cztery bramki. 23-latek ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, a także zaliczył jeden występ w kadrze B.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oded Gavish piłkarzem Śląska

 

Oded Gavish został we wtorek nowym zawodnikiem Śląska Wrocław. 24-letni izraelski obrońca podpisał z wrocławskim klubem trzyletni kontrakt.

 

Gavish, który jest środkowym obrońcą, przez ostatnie trzy lata był zawodnikiem Hapoelu Beer-Sheva. W jego barwach rozegrał 77 spotkań w izraelskiej ekstraklasie, zdobywając sześć bramek.

 

- Przez ostatnie dni zawodnik przechodził we Wrocławiu testy medyczne. Ich wyniki są pozytywne, dlatego podpisaliśmy z Odedem trzyletnią umowę. Cieszymy się, że tak dobry i perspektywiczny piłkarz zasilił naszą drużynę. Jestem przekonany, że będzie dla Śląska dużym wzmocnieniem - powiedział prezes Śląska Piotr Waśniewski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Injac ponownie w Lechu

 

Lech Poznań poinformował o podpisaniu kontraktu z Dimitrije Injacem. Serbski pomocnik związał się z Kolejorzom roczną umowę, w której znalazła się klauzulą przedłużenia o kolejny rok, jeśli zawodnik rozegra odpowiednią liczbę meczów.

 

Dla Injaca jest to powrót do Lecha, w którym występował w latach 2007-2012. Łącznie w jego barwach rozegrał 203 spotkania.

 

W ostatnim sezonie występował w warszawskiej Polonii.

 

 

Babiarz na dłużej w Ruchu

 

Bartłomiej Babiarz podpisał w środę nowy kontrakt z chorzowskim Ruchem. 24-letni pomocnik związał się z Niebieskimi na dwa lata.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że związałem się z Ruchem na kolejne dwa lata. Cieszę się, że klub mi zaufał i dał szansę. Musze teraz ciężko pracować i postarać, się, aby jak najlepiej ją wykorzystać. Tym bardziej, że otrzymałem możliwość gry w I zespole. Jestem optymistą i wierzę, że uda mi się nie tylko wypełnić kontrakt, ale także być ważnym ogniwem drużyny – podkreśla Bartłomiej Babiarz.

 

W ostatni weekend Babiarz zadebiutował w Ekstraklasie. Od trenera Jacka Zielińskiego otrzymał szansę występu w meczu przeciwko Lechowi Poznań.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Brożek piłkarzem Wisły!

 

Paweł Brożek podpisał we wtorek roczny kontrakt z Wisłą Kraków - poinformowała oficjalna strona klubu. Napastnik wraca do zespołu Białej Gwiazdy po 2,5-letniej przerwie.

 

Przed opuszczeniem polskiej Ekstraklasy w styczniu 2011 roku, Brożek miał na swoim koncie 198 występów w lidze i 86 bramek. W trakcie swojej przygody z ligami zagranicznymi, reprezentował barwy tureckiego Trabzonsporu, szkockiego Celtiku Glasgow i hiszpańskiego Recreativo Huelva.

 

Brożek rozwiązał swój kontrakt z Recreativo i trafił do Wisły na zasadzie wolnego transferu. We wtorek po raz pierwszy wziął udział w treningu z zespołem. Niewykluczone, że szansę "debiutu" otrzyma w najbliższym ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zespół jest trochę przebudowywany i w składzie pojawiło się kilka nowych nazwisk, ale czy ściąganie Brożka to dobry ruch? Ciężko powiedzieć chociaż na swoich "śmieciach" może były reprezentant Polski zaskoczy. W sumie Frankowski w Jagiellonii dał radę i wniósł wiele do drużyny. Krakowski klub sezon zaczął dwojako. Niby cztery punkty są ok, ale styl już nie do końca. W zasadzie gdyby nie fart w meczu z Koroną to tych punktów byłoby o połowę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arajuuri piłkarzem Lecha

 

Paulus Arajuuri został nowym piłkarzem Lecha Poznań. 25-letni fiński defensor związał się z Kolejorzem 3-letnim kontraktem. Umowa będzie obowiązywała od 1 stycznia 2014 roku. Paulus Arjajuuri od 2010 roku grał w szwedzkim Kalmar FF. W jego barwach rozegrał 56 meczów, w których strzelił 3 gole. Jego umowa z tym klubem obowiązuje do końca tego roku. Do Kolejorza przejdzie na zasadzie wolnego transferu.

 

- Bardzo cieszymy się, że Paulus zasili szeregi naszego zespołu. Chcieliśmy sprowadzić go do Lecha już teraz, ale obecnie leczy on uraz biodra i przez najbliższe miesiące nie byłby zdolny do gry. Jestem jednak przekonany, że od nowego roku będzie jednym z liderów naszej formacji defensywnej. Nie ukrywam, że dokonując tego transferu pytaliśmy o zdanie Kaspra Hamalainena, który często dzieli z Paulusem pokój podczas zgrupowań reprezentacji. To mentalnie ten sam profil zawodnika co Kasper, więc myślę, że podobnie jak on, będzie odgrywał ważną rolę w Lechu - mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

 

Paulus Arajuuri urodził się 15 czerwca 1988 roku w Helsinkach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Honce Espoo, w barwach której w Veikkauslidze zadebiutował w 2006 roku. Następnie grał w rezerwach HJK Helsinki i IFK Mariehamn, z którego w 2010 przeszedł do ligi szwedzkiej, by grać dla Kalmar FF. W reprezentacji Finlandii rozegrał 5 meczów.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre Micael piłkarzem Zawiszy

 

Andrea Micael Pereira został we wtorek zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

 

24-letni Portugalczyk jest środkowym obrońcą. Ostatnio występował w barwach SC Olhanense, a wcześniej był piłkarze Moreirense FC.

 

W portugalskiej ekstraklasie rozegrał dotychczas 32 spotkania, w których zdobył jednego gola.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luis Carlos piłkarzem Zawiszy

 

Jak dowiedział się serwis Goal.pl kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz podpisał dziś Luis Carlos Eneas da Conceicao Lima. Umowa będzie obowiązywać dwa lata.

 

Luis Carlos w ostatnim czasie występował w portugalskim Gil Vicente. 26-letni Brazylijczyk jest napastnikiem, którego największą zaletą jest szybkość. Z miejsca ma wskoczyć do pierwszego składu bydgoszczan.

 

W sezonie 2012/13 dla Gil Vicente w portugalskiej ekstraklasie rozegrał 27 meczów, w których strzelił pięć goli.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne osłabienie krakowskiej Wisły. Cezary Wilk przeszedł do hiszpańskiego Deportivo la Coruna. Jeszcze nie dawno byłby to na skalę Polski hitowy transfer jednak Deportivo z przed kilku lat a to obecne to dwie różne bajki. W poprzednim sezonie drużyna z La Coruny opuściła szeregi Primera Division i sposobi się do startu nowego sezonu (już w najbliższy weekend) już niestety w Segunda Division. Trzeba jednak wierzyć, że banicja do niższej klasy rozgrywkowej potrwa tylko rok, a Wilk dzięki dobrym występom zapewni sobie grę w La Liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak piłkarzem Pogoni

 

Marcin Robak został we wtorek zawodnikiem Pogoni Szczecin. Grający dotychczas w Piaście Gliwice napastnik podpisał trzyletni kontrakt z Portowcami.

 

Robak w zespole Piasta występował od marca, po tym jak wrócił do Polski z tureckiego Konyasporu. Od tamtej pory rozegrał 14 spotkań w Ekstraklasie i zdobył pięć bramek.

 

Dotychczas Robak na boiskach Ekstraklasy rozegrał 90 spotkań i zdobył 31 bramek.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk Fryc zawodnikiem Wisły

 

Patryk Fryc został w środę nowym zawodnikiem Wisły Kraków. Grający ostatnio w pierwszoligowej Flocie Świnoujście zawodnik podpisał roczną umowę z klubem, z opcją przedłużenia jej o cztery lata.

 

20-letni Fryc jest wychowankiem Kolbuszowianki Kolbuszowa. W wieku juniorskim reprezentował również barwy Wilgi i Widełka i Stali Mielec. W ostatnim z tych klubów debiutował w seniorskiej piłce.

 

Fryc ma również za sobą występy w zespole Młodej Ekstraklasy Lechii Gdańsk i Partyzanta Targowiska, ale najbardziej znany jest z gry w pierwszoligowej Flocie Świnoujście. W jej barwach rozegrał 41 spotkań w

 

 

Chmiel na dłużej w Podbeskidziu

 

Damian Chmiel podpisał nowy kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca 2015 roku.

 

Dotychczasowy kontakt 26-letniego pomocnika obowiązywał do czerwca 2014 roku.

 

W zespole Podbeskidzia Chmiel rozegrał dotychczas 27 spotkań w Ekstraklasie, zdobywając sześć bramek.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraiński obrońca w Koronie

 

Korona Kielce poinformowała o pozyskaniu ukraińskiego obrońcy Sergiej Pilipczuka. 28-latek podpisał we wtorek umowę do końca obecnego sezonu. Piłkarz przebywał w ostatnim tygodniu na testach w drużynie i przekonał do siebie sztab szkoleniowy klubu.

 

W ostatnim czasie Pilipczyk był zawodnikiem Wołynia Łuck, w barwach którego w poprzednim sezonie rozegrał 24 spotkania w lidze.

 

Wcześniej reprezentował barwy takich klubów jak Spartam Nalczik, FK Chimki, Wołga Niżny Nowogród i Szynnik Jarosław.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentant RPA w Lechu

 

Lech Poznań poinformował o sfinalizowaniu kolejnego transferu. Zawodnikiem Kolejorza został 23-letni reprezentanta RPA Daylon Claasen. Zawodnik podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia jej o dwa lata.

 

Claasen karierę rozpoczął w Ajaksie Kapsztad, z którego w lipcu 2008 roku trafił do holenderskiego Ajaksu Amsterdam. Tam przez dwa lata występował w drugiej drużynie. W sierpniu 2010 roku przeniósł się do belgijskiego Lierse SK, w którym występował do tej pory. W barwach tego klubu rozegrał 69 ligowych spotkań, zdobywając dziewięć bramek.

 

Z końcem ostatniego sezonu wygasła jego umowa i stał się wolnym zawodnikiem. Latem przebywał także na testach w Evertonie, Blackpool i Hull City, ale ostatecznie nie znalazł zatrudnienie w żadnym z tych klubów.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guerrier piłkarzem Wisły

 

Wilde-Donald Guerrier został we wtorek zawodnikiem Wisły Kraków - poinformowała oficjalna strona klubu. Reprezentant Haiti podpisał z Białą Gwiazdą roczną umowę, z opcją przedłużenia jej o cztery lata..

 

24-latek, który ostatnio występował w zespole America de Cayes, od dłuższego czasu był łączony z przejściem do Wisły. Jego przyjazd do Krakowa opóźniał się jednak ze względów proceduralnych (brak wizy). Ostatecznie Guerrier przyjechał w ubiegłym tygodniu, a w ostatnich dniach przechodził badania medyczne.

 

Guerrier w ostatnim czasie regularnie występował w reprezentacji Haiti. Na swoim koncie ma 15 występów i dwie zdobyte bramki.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Ptak nowym bramkarzem Zagłębia

 

Tomasz Ptak został nowym bramkarzem Zagłębia Lubin. 21-latek przeniósł się do Miedziowych na zasadzie definitywnego transferu z Jagiellonii Białystok. W Zagłębiem podpisał trzyletni kontrakt.

 

Ptak na swoim koncie ma dziewięć występów w Ekstraklasie. Wszystkie zaliczył w rundzie jesiennej sezonu 2011/12. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniach w Stomilu Olsztyn i Motorze Lublin.

 

Po powrocie do Jagiellonii nie mógł liczyć na występy w drużynie. Rywalizację o miejsce w bramce przegrywał z Jakubem Słowikiem.

 

Piech piłkarzem Zagłębia Lubin

 

Arkadiusz Piech został w środę nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. 28-letni napastnik podpisał z Miedziowymi trzyletni kontrakt, a do Lubina trafił na zasadzie wolnego transferu z tureckiego Sivassporu.

 

Piech zawodnikiem tureckiego zespołu był od wiosny tego roku. Nie zdołał jednak spełnić pokładanych w nim nadziei. Wcześniej napastnik reprezentował barwy Ruchu Chorzów. Na swoim koncie ma 80 występów w Ekstraklasie i 24 zdobyte bramki.

 

Piech może się także pochwalić czterema występami w reprezentacji Polski.

 

Kuciak z nowym kontraktem

 

Dusan Kuciak na dłużej pozostanie zawodnikiem Legii Warszawa. Słowacki bramkarz podpisał w środę nowy kontrakt z klubem. Umowa będzie obowiązywała do czerwca 2016 roku.

 

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że Legia kolejny raz mi zaufała – powiedział Kuciak, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Kuciak występuje w Legii od początku sezonu 2012/13. Od tamtej pory rozegrał 62 spotkania w Ekstraklasie.

 

 

Adamec piłkarzem Śląska

 

Śląsk Wrocław poinformował o sfinalizowaniu transferu czeskiego zawodnika Lubora Adamca. 19-letni zawodnik, który dotychczas był piłkarzem Sparty Praga, podpisał z wrocławskim klubem dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia go o rok.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że podczas testów udało mi się przekonać do swoich umiejętności trenera Stanislava Levego. Moim zdaniem to najlepszy czeski szkoleniowiec, dlatego cieszę się, że będę miał okazję podnosić pod jego okiem swoje umiejętności. Jestem zachwycony Wrocławiem i Śląskiem. Mam nadzieję, że razem z moim nowym klubem uda nam się osiągnąć kolejne sukcesy - powiedział Adamec, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Adamec może grać na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drygas piłkarzem Zawiszy

 

Kamil Drygas został w czwartek zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz. 21-letni pomocnik przeniósł się do zespołu beniaminka Ekstraklasy na zasadzie definitywnego transferu z Lecha Poznań.

 

Dla Drygasa jest to powrót do Zawiszy, w barwach którego występował w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia. Wówczas rozegrał 23 spotkania na zapleczu Ekstraklasy, zdobywając w nich osiem bramek.

 

Na boiskach Ekstraklasy wystąpił dotychczas 15 razy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchalik na rok w Ruchu

 

Zgodnie z zapowiedziami, Michał Buchalik został nowym bramkarzem Ruchu Chorzów. 24-latek, który rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Lechią Gdańsk, teraz podpisał roczną umowę z Niebieskimi.

 

- Pierwsze moje wrażenia z pobytu na Cichej są jak najbardziej pozytywne. Pochodzę ze Śląska więc można powiedzieć, że jestem u siebie. Dzisiaj podpisaliśmy kontrakt i czekam na pierwszy trening. Cieszę się, że jestem w Ruchu, przyszedłem tutaj żeby rywalizować o miejsce w pierwszym składzie i pograć w ekstraklasie - powiedział Buchalik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

 

Widzew pozyskał Litwina

 

Przedstawiciele Widzewa Łódź sfinalizowali w piątek kolejny transfer. Tym razem roczną umowę z klubem podpisał Litwin Povilas Leimonas. Do łódzkiego klubu przeniósł się z Suduvy Mariampol.

 

- Litwina obserwowaliśmy już od dłuższego czasu. Testowaliśmy go przed rokiem, a przez ostatnie miesiące śledziliśmy jego grę w rodzimej lidze. Zakontraktowaliśmy kolejnego piłkarza mogącego występować zarówno w linii obrony, jak i w pomocy. Na pewno wzmocni rywalizację w zespole i mamy nadzieję, że to m.in. jego poczynania wpłyną na to, że Widzew będzie tracić mniej goli, niż miało to miejsce na początku sezonu - powiedział członek zarządu Widzewa Michał Wlaźlik

 

Collins John piłkarzem Piasta

 

Były zawodnik takich klubów jak angielski Fulham oraz holenderski Twente Enschede, Collins John, podpisał dwuletni kontrakt z Piastem Gliwice - poinformował klub na swojej oficjalnej witrynie.

 

O parafowaniu umowy media i kibiców powiadomił na konferencji prasowej trener Piasta, Marcin Brosz dodając, że nowy nabytek może zadebiutować w klubie już w najbliższym spotkaniu ligowym.

 

John to napastnik urodzony w Liberii, ale posiadający obywatelstwo holenderskie. Przygodę z futbolem rozpoczął w Twente, gdzie w latach 2002-2004 w 35 meczach strzelił 11 goli. Został następnie wytransferowany do londyńskiego Fulham, a na boiskach Premier League potwierdził swoją klasę, występując w sumie w 95 spotkaniach i trafiając do siatki 20 razy.

 

Od 2007 roku kariera Johna zaczęła podupadać. Wtedy to piłkarz był wypożyczany kolejno do Leicester, Watfordu oraz NEC Nijmegen. Następnie próbował swoich sił m. in. w Belgii oraz USA, ale nigdzie nie zagrzał na długo miejsca a problemy dyscyplinarne kończyły się dla Johna zesłaniem do rezerw. Ostatnio był bez klubu i szukał zatrudnienia w Wiśle Kraków oraz Polonii Warszawa, bezskutecznie. W końcu zaufano mu w Gliwicach i to w Piaście będzie chciał odbudować swoją karierę, bo napastnik ten ma dopiero 27 lat.

 

Hiszpański obrońca w Widzewie

 

Jonathan de Amo Perez został w piątek nowym zawodnikiem Widzewa Łódź. 23-letni hiszpański obrońca podpisał roczny kontrakt z Widzewem.

 

Jonathan de Amo Perez jest wychowankiem UE Sant Andreu. W przeszłości występował również w takich klubach, jak Racing Santander B, Ontinyent CF oraz RCD Espanyol B. W barwach tego ostatniego zespołu w poprzednim sezonie rozegrał 14 spotkań w Segunda División B.

 

- Jonathan de Amo Perez może występować zarówno na środku obrony, ale i także jako defensywny pomocnik. Są to pozycje, na które szukaliśmy wzmocnień i zakontraktowanie Hiszpana jest kolejnym krokiem ku temu, aby wzmocnić zespół. Sztab szkoleniowy wydał pozytywną decyzję, jeżeli chodzi umiejętności piłkarskie zawodnika, dlatego Jonathan został piłkarzem Widzewa. To na pewno gracz o sporych umiejętnościach technicznych, mądrze podejmujący decyzje na boisku - powiedział członek zarządu Widzewa Michał Wlaźlik.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Augustyn piłkarzem Górnika

 

Błażej Augustyn został w czwartek nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 25-letni obrońca podpisał roczny kontrakt, z opcją jego przedłużenia.

 

W poprzednim sezonie był zawodnikiem włoskiej Catanii Calcio. Wcześniej reprezentował również barwy takich włoskich klubów jak Rimini Calcio i Vicenca Calcio.

 

W polskiej Ekstraklasie rozegrał cztery spotkania. Wszystkie w trakcie sezonu 2007/08, w barwach warszawskiej Legi

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody golkiper podpisał kontrakt z Koroną

 

Korona Kielce pozyskała nowego młodego bramkarza. Kontrakt z złocisto-krwistymi do końca obecnego sezonu podpisał zaledwie 17-letni Dominik Dyk - informuje oficjalny portal kieleckiego klubu.

 

Ostatnio golkiper reprezentował barwy Młodej Ekstraklasy Lechii Gdańsk. Dyk jest wychowankiem Moravii Morawica. Następnie był zawodnikiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którego trafił do Gdańska.

 

 

Miedź zwolniła Ulatowskiego

 

Miedź Legnica poinformowała w poniedziałek o rozwiązaniu umowy z trenerem Rafałem Ulatowskim. Powodem takiej decyzji są fatalne wyniki drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi.

 

Po siedmiu kolejkach Miedź zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Drużynie nie udało się wygrać ani jednego spotkania i na swoim koncie ma zaledwie trzy punkty.

 

Nazwisko nowego szkoleniowca ma zostać wkrótce ogłoszone. Do tego czasu obowiązki pierwszego trenera przejmie Piotr Tworek, który dotychczas był drugim szkoleniowcem.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwański piłkarzem Podbeskidzia

 

Maciej Iwański został w środę zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 32-letni pomocnik podpisał roczny kontrakt z klubem.

 

Iwański do Podbeskidzia trafił na zasadzie wolnego transferu, po tym jak z końcem ostatniego sezonu rozstał się z tureckim Manisasporem.

 

Zawodnik ma na swoim koncie 208 występów w Ektraklasie, w których zdobył 43 bramki. W trakcie swojej kariery reprezentował między innymi barwy Szczakowianki Jaworzno, Zagłębia Lubin, Legii Warszawa i Łódzkiego KS.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alen Melunović piłkarzem Widzewa

 

Drużynę Widzewa wzmocni kolejny zawodnik. Kontrakt z zespołem T-Mobile Ekstraklasy podpisał serbski napastnik Alen Melunović. Umowa będzie obowiązywać przez rok możliwością przedłużenia informuje oficjalny portal łódzkiego klubu.

 

Alen Melunović był testowany przez sztab trenerski Widzewa. 23-letni serbski napastnik był także sprawdzany w meczu sparingowym z Koroną Kielce (0:0). Trener Radosław Mroczkowski przyglądał się jednak Melunoviciovi także w treningu i uznał, że będzie on wzmocnieniem widzewskiej linii ataku.

 

W sezonie 2013/14 Alen Melunović zagrał w FK Sarajewo w 4 meczach kwalifikacji Ligi Europy. Zdobył w nich jednego gola.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Piotr Brożek piłkarzem Wisły

 

Piotr Brożek ponownie będzie występował w Wiśle Kraków. Piłkarz podpisał w poniedziałek z Białą Gwiazdą umowę do końca obecnego sezonu, z opcją jej przedłużenia.

 

Lewy obrońca będzie do dyspozycji trenera Franciszka Smudy już podczas wtorkowego meczu z Widzewem Łódź.

 

Dla Brożka jest to powrót do Wisły, z której na początku 2011 roku odszedł do tureckiego Trabzonsporu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichocki na dłużej w Legii

 

W poniedziałek Legia związała się z Mateuszem Cichockim nową umową. Młody obrońca pozostanie w klubie do końca sezonu 2016/2017, o czym poinformowała oficjalna strona internetowa warszawskiego klubu.

 

Cichocki to wychowanek Akademii Piłkarskiej. Przed przybyciem na Łazienkowską szkolił się w grupach młodzieżowych Polfy Tarchomin i GKP Targówek. Największym sukcesem Cichockiego w Legii jest dwukrotne wywalczenie mistrzostwa Młodej Ekstraklasy.

 

W pierwszym zespole zadebiutował w lipcu 2013 roku w wygranym 5:1 meczu z Widzewem Łódź. Ma na koncie pięć meczów z "eLką" na piersi.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...