Skocz do zawartości

TRANSFERY


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oualembo na dłużej w Lechii

 

26-letni obrońca Lechii Gdańsk, Christopher Oualembo, podpisał nową umowę z klubem. Kongijczyk z francuskim paszportem związał się z biało-zielonymi na kolejne trzy lata - poinformował oficjalna strona gdańskiego klubu.

 

Dotychczasowy kontrakt Chrisa obowiązywał do 30 czerwca 2014 r. W środę Oualembo podpisał nową umowę, która będzie ważna do końca czerwca 2017 r.

 

Zawodnik trafił do Lechii w poprzednim sezonie. Dotychczas rozegrał dla biało-zielonych 17 meczów w T-Mobile Ekstraklasie i dwa spotkania w Pucharze Polski. Nie zdobył w nich jeszcze gola.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Eduards Visnakovs na dłużej w Widzewie

 

Najlepszy zawodnik Widzewa Łódź - Eduards Visnakovs - przedłużył w środę umowę z Widzewem do końca czerwca 2016 roku - poinformowała strona widzewiak.pl. Poprzednia umowa została zawarta na sezon 2013/14 i zawierała opcję przedłużenia na lata kolejne. Łotysz jednak w ciągu kilku miesięcy nie pozostawił wątpliwości, że kontrakt trzeba przedłużyć.

 

- Eduards okazał się dużym wzmocnieniem Widzewa i tak, jak chyba wszyscy kibice, nie wyobrażam sobie w tym momencie naszej drużyny bez niego - powiedział Grzegorz Waranecki, biznesmen dzięki któremu piłkarz występuje w łódzkim klubie - Chciałbym też uciąć spekulacje na temat odejścia Eduardsa do innego polskiego klubu. On celuje w Bundesligę. Myślę, że do niej trafi, ale jeszcze ma czas - dodał.

 

Przypomnijmy, że w tym sezonie Visnakovs zaliczył do tej pory 16 występów w ekstraklasie, w których zdobył osiem goli. Zagrał też dwukrotnie w Pucharze Polski i w tych meczach dołożył jeszcze dwa trafienia. Dzięki dobrym występom w Widzewie, Łotysz zadebiutował w swojej narodowej reprezentacji.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sierpina wypożyczony do Dolcanu

 

Pomocnik Korony Kielce, Łukasz Sierpina od początku stycznia 2014 roku będzie reprezentował barwy I ligowego Dolcanu Ząbki - informuje oficjalna witryna "złocisto-krwistych".

 

Vanja Marković na dłużej w Koronie >>

 

Wypożyczenie 25-letniego pomocnika potrwa do końca przyszłego roku. Sierpina grał już w Dolcanie jesienią 2011 roku. W zeszłym sezonie rozegrał 6 spotkań w barwach Korony w T-Mobile Ekstraklasie.

 

 

Vanja Marković na dłużej w Koronie

 

W czwartek Vanja Marković podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2016 roku - informuje oficjalny portal "złocisto-krwistych".

 

Vanja Marković oraz jego brat bliźniak Ivan, do kieleckiego klubu przyszedł z zespołu młodzieżowego Partizana Belgrad w styczniu tego roku. Obaj mieli umowy obowiązujące do końca 2013 roku.

 

Vanja Marković wystąpił w 10 spotkaniach pierwszego zespołu Korony Kielce. Kielecki klub nie zdecydował się przedłużyć umowy z jego bratem Ivanem.

 

 

Janukiewicz i Rogalski na dłużej w Pogoni

 

Oficjalna strona Pogoni Szczecin poinformowała, iż Radosław Janukiewicz i Maksymilian Rogalski podpisali dzisiaj nowe kontrakty z klubem. Bramkarz związał się z klubem na trzy i pół roku, a pomocnik podpisał dwuipółletnią umowę.

 

Obaj zawodnicy grają w szczecińskim klubie od czterech i pół roku. Janukiewicz w obecnym sezonie wystąpił w dziewiętnastu meczach ekstraklasy. Rogalski z kolei zagrał w siedemnastu spotkaniach w lidze.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacki napastnik zasili Wisłę

 

Wisła zatrudni testowanego od kilku tygodni Chorwata Danijela Klaricia - informuje wislakrakow.com. 19-letni napastnik zrobił dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym Wiśle i pomyślnie przeszedł testy sportowe. Chorwat zagrał m.in. w sparingu z Garbarnią (remis 1:1) i już w pierwszej minucie meczu zdobył gola.

 

Teraz Klarić przeszedł badania medyczne i wkrótce podpisze kontrakt z "Białą Gwiazdą". Będzie to prawdopodobnie roczna umowa z możliwością przedłużenia jej przez Wisłę na dłuższy okres.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Janoszka będzie grał w Lublinie

 

Zawodnik Ruchu Chorzów Łukasz Janoszka został nowym piłkarzem Zagłębia Lubin - podał portal niebiescy.pl. Ecik podpisał z Miedziowymi trzyletni kontrakt.

 

Syn Mariana Janoszki reprezentował barwy chorzowskiego Ruchu łącznie przez osiem i pół roku, zaliczając w tym czasie 228 występów w pierwszej drużynie oraz strzelając 35 bramek. Z Niebieskimi zdobył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

 

W ostatnich dniach rozmawiał z działaczami chorzowskiego klubu na temat przedłużenia wygasającej 31 grudnia umowy, ale ostatecznie nie udało mu się dojść do porozumienia. Główną przeszkodą okazały się zaległości, jakie klub ma wobec zawodnika.

 

26-letnim pomocnikiem interesowały się także Cracovia, Lechia Gdańsk oraz Śląsk Wrocław, jednak Łukasz Janoszka zdecydował się postawić na Zagłębie Lubin, w którym będzie grał m.in. z byłym piłkarzem Ruchu, Arkadiuszem Piechem.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Kasprzik piłkarzem Górnika

 

30-letni bramkarz Grzegorz Kasprzik związał się półrocznym kontraktem z Górnikiem Zabrze. Umowa zawiera opcję przedłużenia o dwa lata - czytamy na oficjalnej stronie klubu 14-krotnego mistrza Polski.

 

Grzegorz Kasprzik pochodzi z Pyskowic. - Wychowałem się w dzielnicy, w której wszyscy kibicowali Górnikowi Zabrze. Swojej przygody z piłką nie mogłem więc rozpocząć w innym klubie - wspomina. - Przy Roosevelta przeszedłem przez wszystkie szczeble, najpierw w trampkarzach, później w juniorach, pracując z Jerzym Urbanem, Marianem Becherem i przede wszystkim Jerzym Machnikiem, od którego uczyłem się bramkarskiego fachu - mówi. Jako junior zagrał na mistrzostwach Europy U-16 w Izraelu. Praktycznie do zakończenia wieku juniora reprezentował Polskę.

 

Świetnie zapowiadającą się karierę przerwało zerwanie więzadeł w kolanie. Odbudował się w Przyszłości Ciochowice, występującej wówczas w lidze okręgowej, której barwy reprezentował przez dwa sezony. W 2006 roku trafił do gliwickiego Piasta, z którym awansował do Ekstraklasy. Świetna postawa w bramce gliwiczan sprawiła, że trzy lata później przeniósł się do poznańskiego Lecha, z którym zdobył mistrzostwo i superpuchar.

 

W ubiegłym sezonie golkiper reprezentował barwy I-ligowej Floty Świnoujście. Był jej podstawowym zawodnikiem. Latem tego roku trafił do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Zagrał w jednym meczu Pucharu Polski i w czterech ligowych, w ostatnim otrzymując czerwoną kartkę. - Z różnych względów runda jesienna była dla mnie bardzo nieudana. Chciałbym więc o niej, jak najszybciej zapomnieć - zaznacza.

 

Na początku grudnia Kasprzik rozwiązał kontrakt z I-ligowcem. Wkrótce związał się z Górnikiem na pół roku z opcją przedłużenia o 2 lata. - Gra w Górniku zawsze była moim marzeniem - podkreśla. - Od lat kibicuję temu klubowi, śledzę jego poczynania i jestem niezmiernie zadowolony, że będę reprezentował jego barwy.

 

O miejsce między słupkami Kasprzik będzie rywalizował przede wszystkim z Pavelsem Steinborsem. - Daleki jestem od jego oceniania, bo po pierwsze moim zadaniem jest trenowanie i granie, a po drugie nie czuję się żadnym ekspertem. Najważniejsze, że Górnik w pierwszej części sezonu zaskoczył bardzo pozytywnie i plasuje się na podium, a także awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski - podkreśla. - Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie boję się rywalizacji, bo ona jest potrzebna w każdym zespole, aby cały czas się rozwijać i podejmuję wyzwanie. Z trenerem Ryszardem Wieczorkiem nigdy nie pracowałem, ale Mateusza Sławika, trenera bramkarzy znam z boiska, więc jestem dobrej myśli - zaznacza golkiper, który wiosną zagra z numerem 99 na koszulce. - Ten numer ma dla mnie symboliczne znaczenie. Kto ma wiedzieć, o co chodzi, ten wie i niech tak zostanie - kończy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nwaogu piłkarzem Podbeskidzia

 

Nigeryjczyk Charles Nwaogu został nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 23-letni napastnik przeniósł się do Górali z pierwszoligowej Floty Świnoujście.

 

Nwaogu, który w przeszłości występował także w Zniczu Pruszków, Odrze Opole, Arce Gdynia i niemieckim Energie Cottbus, podpisał z Podbeskidziem umowę do końca obecnego sezonu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniak wypożyczony do Górnika

 

Pomocnik Lecha Poznań Szymon Drewniak przez najbliższy rok będzie występował w Górniku Zabrze. Oba kluby doszły do porozumienia w sprawie wypożyczenia, a sam piłkarz dołączył już na zgrupowanie drużyny prowadzonej przez Ryszarda Wieczorka.

 

20-letni pomocnik zostanie wypożyczony do Górnika do końca roku. Lech zastrzegł sobie jednak prawo do ściągnięcia Drewniaka z powrotem do Poznaniu po zakończeniu obecnego sezonu. Z kolei Górnik będzie dysponował prawem do definitywnego transferu.

 

Oficjalnie: Jeż piłkarzem Górnika

 

W samo południe Robert Jeż podpisał 2-letni kontrakt z zabrzańskim klubem. W rundzie wiosennej T-Mobile Ekstraklasy będzie występował w Górniku z numerem 81, a więc takim samym, jak to było w przypadku jego poprzedniej gry na Roosevelta - poinformowała oficjalna strona internetowa zabrzańskiego klubu.

 

Dla Jeża, 9-krotnego reprezentanta Słowacji to powrót sentymentalny do Zabrza, gdzie występował w rundzie wiosennej sezonu 2010/11.

 

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że znów będę miał możliwość gry w Górniku - zaznacza na początek słowacki pomocnik. - Kibice zabrzańscy na pewno mnie pamiętają, dobrze znają i postaram się nie sprawić im zawodu. Przede wszystkim chcę pomóc drużynie, która jest bardzo wysoko w tabeli i gra o wysokie cele. Nie będzie łatwo wskoczyć do podstawowej "jedenastki", ale będę walczył, by przekonać do siebie trenera - mówi oficjalnej stronie Górnika Robert Jeż.

 

18-letni napastnik w Pogoni

 

Filip Kozłowski został w czwartek nowym zawodnikiem Pogoni Szczecin. 18-latek, który ostatnio występował w czwartoligowym Gople Kruszwica, podpisał 3,5-letni kontrakt z Dumą Pomorza.

 

Kozłowski w ubiegłym roku przebywał na testach w zespole ze Szczecina i przekonał do siebie sztab szkoleniowy klubu.

 

W rundzie wiosennej zdobył 21 bramek w 16 występach na czwartoligowych boiskach i przewodził klasyfikacji najlepszych strzelców.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylijczyk wzmocni Legię

 

Guilherme Costa Marques zostanie zawodnikiem Legii Warszawa - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Brazylijski pomocnik przechodzi do mistrzów Polski na zasadzie wypożyczenia z portugalskiego Sportingu Braga. Legia będzie dysponowała opcją definitywnego transferu.

 

22-letni zawodnik w trakcie swojej kariery reprezentował także barwy FC Vizela i Gil Vicente.

 

We wtorek piłkarz przejdzie badania medyczne i weźmie udział w treningu drużyny Henninga Berga.

 

 

Widzew rozwiązał kontrakt z Tunezyjczykiem

 

Oficjalna strona Widzewa Łódź poinformowała, iż w poniedziałek klub rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Hachemem Abbesem. Tunezyjski obrońca rozegrał dla czerwono-biało-czerwonych blisko 50 spotkań.

 

 

Abbes trafił do Widzewa latem 2011 roku. W barwach łódzkiego zespołu zadebiutował w meczu Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn. Łącznie wystąpił w 47 oficjalnych spotkaniach Widzewa. Zdobył w nich 1 gola (przeciwko GKS Bełchatów). Ostatnim meczem Tunezyjczyka w Widzewie był jesienny mecz z Legią Warszawa. Następnie Abbes występował głównie w rezerwach.

 

Abbes to trzeci zawodnik, który w ostatnim czasie odszedł z łódzkiego klubu. Wcześniej z zespołem pożegnali się Lewon Hajrapetjan i Jakub Bartkowski.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawrzynkiewicz i Rakels piłkarzami Cracovii

 

Marcel Wawrzynkiewicz i Dennis Rakels zostali w środę nowymi zawodnikami Cracovii. Pierwszy z nich ostatnio występował w norweskiej Valerendze Oslo, a teraz podpisał z Pasami półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia go o trzy lata. 21-letni Łotysz związał się z Cracovią umową do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia go o dwa lata.

 

- Bardzo cieszę się, że trafiłem do tak wielkiego Klubu jak Cracovia. "Pasy" to wspaniała historia oraz kibice, dlatego jestem podekscytowany faktem, że dołączyłem do drużyny Wojciecha Stawowego - powiedział Wawrzynkiewicz po podpisaniu kontraktu.

 

- Być może mi nie uwierzycie, ale naprawdę w tym sezonie oglądałem prawie wszystkie mecze Cracovii dlatego, że bardzo mi się podoba styl gry drużyny Wojciecha Stawowego. Wiem, że ofensywa w "Pasach" jest mocna, ale mam nadzieję, że ze mną będzie jeszcze silniejsza - stwierdził natomiast łotewski napastnik.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietruszka zawodnikiem Podbeskidzia

 

Przemysław Pietruszka został w środę nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 29-letni obrońca podpisał z Góralami roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia.

 

W ostatnim czasie Pietruszka występował w Pogoni Szczecin. W tym tygodniu rozwiązał swój kontrakt i został wolnym zawodnikiem.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawłowski oficjalnie w Śląsku

 

Wojciech Pawłowski został wypożyczony do Śląska Wrocław - poinformowała oficjalna strona klubu. Bramkarz włoskiego Udinese będzie zawodnikiem wrocławskiego klubu do 31 grudnia 2014 roku.

 

- Bardzo się cieszę, że udało mi się przekonać trenera Stanislava Levego do swoich umiejętności. Przychodzę do Śląska nie tylko po to, by odbudować swoją formę, ale przede wszystkim pomóc drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku sportowego. Jestem przekonany, że wiosną Śląsk wróci na należne mu miejsce - powiedział nowy zawodnik WKS-u.

 

W Śląsku Wojciech Pawłowski będzie występował z numerem 93 na koszulce.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebedyński piłkarzem Podbeskidzia

 

Nowym zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała został Mikołaj Lebedyński. 23-letni pomocnik podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon - informuje oficjalna witryna "Górali".

 

Lebedyński przez większą część kariery związany był z Pogonią Szczecin. Ostatnio występował w holenderskiej Rodzie Kerkrade, gdzie przez dwa sezony rozegrał w Eredivisie 32 mecze i zdobył 4 bramki. Jesień 2013 roku spędził natomiast w szwedzkim BK Hacken, w którym w 8 grach do siatki trafił jeden raz.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perovuo zawodnikiem Jagiellonii

 

Jagiellonia Białystok poinformowała o podpisaniu dwuletniego kontraktu z fińskim pomocnikiem Joelem Perovuo. 28-letni piłkarz to pierwszy nabytek Jagiellonii podczas zimowego okna transferowego. W umowie znalazł się opcja przedłużenia jej o kolejny rok.

 

Joel na treningu Jagiellonii pojawił się jeszcze przed wyjazdem do Cetniewa. Dobra postawa na zajęciach w Białymstoku sprawiła, że sztab trenerski postanowił zabrać byłego już gracza HJK Helsinki do Władysławowa. Na miejscu Perovuo potwierdził swoją wartość, dzięki czemu zostanie w Białymstoku na dłużej.

 

Ostatnie trzy sezony, nowy nabytek Jagiellonii, rozegrał w barwach najbardziej utytułowanej drużyny w Finlandii. Podczas swojego pobytu w Helsinkach wystąpił w 56 spotkaniach i strzelił 4 bramki. Świętował z HJK trzy tytuły mistrzowskie z rzędu.

 

 

Gostomski przedłuży kontrakt z Lechem

 

Maciej Gostomski zdecydował się związać z Lechem na dłużej. - poinformowała oficjalna strona internetowa poznańskiego klubu. Bramkarz "Kolejorza" w środę wieczorem przedłuży swój kontrakt.

 

Gostomski w Lechu Poznań jest od początku obecnego sezonu, a jego umowa miała wygasnąć po jego zakończeniu.

 

Golkiper przychodził na Bułgarską z drugoligowej Bytovii Bytów i początkowo był trzecim bramkarzem. Jesienią zdołał jednak przebić się do składu i w sumie rozegrał 14 meczów, w których 4-krotnie zachowywał czyste konto.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Štilić w Wiśle.

 

Wisła Kraków oficjalnie potwierdziła pozyskanie bośniackiego pomocnika Semira Štilicia. 26-latek ponownie spotka się więc ze swoim byłym trenerem z czasów gry w Lechu Poznań - Franciszkiem Smudą. Bośniak dołączył do zgrupowania "Białej Gwiazdy" w Grodzisku Wielkopolskim. Z Wisłą związał się półtorarocznym kontraktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hateley zawodnikiem Śląska

 

Tom Hateley w czwartek późnym wieczorem podpisał kontrakt ze Śląskiem. Zawodnikiem wrocławskiego klubu będzie przez najbliższe 2,5 roku - poinformowała oficjalna strona internetowa klubu.

 

Hateley ma 24 lata i posiada podwójne obywatelstwo - monakijskie oraz angielskie. Występuje na prawej obronie, choć z powodzeniem może grać również jako prawy lub defensywny pomocnik. Przed przyjściem do Śląska był zawodnikiem angielskiego Tranmere Rovers, wcześniej bronił barw szkockiego Motherwell.

 

Piłkarz przebywał na testach w Śląsku od początku okresu przygotowawczego. Z wrocławskim zespołem wziął udział w zgrupowaniu w Belek, po którym sztab szkoleniowy WKS-u podjął decyzję o zatrudnieniu zawodnika.

 

- Bardzo się cieszę, że podczas sparingów i treningów udało mi się przekonać do siebie trenera Stanislava Levy'ego. W ostatnich dwóch tygodniach upewniłem się, że Śląsk to bardzo dobra drużyna z dużymi ambicjami. Szczególnie jestem pod wrażeniem atmosfery, jaka panuje w zespole. Cieszę się na nowe wyzwania i jestem przekonany, że wspólnie z wrocławską ekipą osiągniemy sukcesy - powiedział Tom Hateley tuż po podpisaniu kontraktu.

 

Umowa Toma Hateleya ze Śląskiem obowiązywać będzie do czerwca 2016 roku. W jej trakcie zawodnik będzie występować z numerem 4 na koszulce.

 

 

Lewiński i Komor opuszczą Ruch

 

Dwaj obrońcy Ruchu - Arkadiusz Lewiński i Aleksander Komor najprawdopodobniej zostaną zawodnikami drugoligowego Motoru Lublin. Transfery są obecnie na etapie finalizacji - czytamy na oficjalnej stronie Niebieskich.

 

Obaj piłkarze trafią do Lublina na zasadzie wypożyczenia, które obowiązywać będzie do końca rundy wiosennej. Motor zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli II ligi, grupy wschodniej.

 

Arkadiusz Lewiński ostatnią rundę spędził w Puszczy Niepołomice, gdzie rozegrał 11 spotkań na boiskach I ligi. Wcześniej wystąpił w 7 meczach pierwszej drużyny Ruchu.

 

Aleksander Komor, dla którego transfer będzie powrotem w rodzinne strony, ostatnią rundę spędził w trzecioligowych rezerwach Niebieskich. W drugim zespole rozegrał 10 spotkań.

 

 

Urdinov piłkarzem Widzewa

 

Yani Urdinov został w czwartek nowym zawodnikiem Widzewa Łódź - poinformowała oficjalna strona klubu. Piłkarz, który ostatnio występował w Żeljeznicarze Sarajewo, podpisał półtoraroczny kontrakt.

 

- Obserwowaliśmy grę Yaniego od dłuższego czasu. Wzmocnienie lewej strony obrony i przygotowanie tego transferu było jednym z naszych priorytetów zimą. Ustaliliśmy z piłkarzem warunki kontraktu indywidualnego i Yani będzie reprezentował barwy Widzewa. Chcemy, aby Widzew był silniejszy wiosną, dlatego cały czas pracujemy nad pozyskaniem kolejnych piłkarzy. Zrobimy wszystko, by kadra została skompletowana jak najszybciej - powiedział Michał Wlaźlik, Członek Zarządu RTS Widzew Łódź S.A.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiżniczenko piłkarzem Korony

 

Sergiej Chiżniczenko jest kolejnym zawodnikiem, który w piątek zasilił szeregi Korony Kielce. 22-letni napastnik podpisał roczną umowę.

 

Kazach przez ostatnie trzy lata występował w Szachtiorze Karaganda, z którym dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju. Wcześniej reprezentował także barwy Lokomotiwu Astana i FK Atyrau.

 

Na swoim koncie ma 23 występy i 4 bramki w reprezentacji Kazachstanu.

 

Korona pozyskała Ałdasia i Kosiorowskiego

 

Damian Ałdaś i Sebastian Kosiorowski zostali w piątek piłkarzami Korony Kielce. Pierwszy z nich, 22-letni pomocnik przekonał do siebie trenera Jose Rojo Martina podczas ostatnich sparingowych spotkań.

 

Ałdaś w trakcie swojej kariery reprezentował barwy między innymi takich klubów jak Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Dotychczas nie miał okazji do występów w Ekstraklasie.

 

W piątek umowę z klubem podpisał także 23-letni bramkarz Sebastian Kosorowski, który ostatnio występował w holenderskim Helmond Sport.

 

Obaj podpisali umowy do 30 czerwca 2016 roku.

 

 

Urban opuścił Podbeskidzie

 

Rudolf Urban nie jest już zawodnikiem Podbeskidzie Bielsko-Biała. W piątkowy wieczór klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu ze słowackim pomocnikiem.

 

Ubran był piłkarzem Podbeskidzia przez ostatnie pół roku. W jego barwach rozegrał 11 spotkań, zdobywając dwie bramki.

 

 

Wasiluk zawodnikiem Widzewa

 

Marek Wasiluk został w piątek zawodnikiem Widzewa Łódź. 26-letni obrońca przeniósł się do Łodzi na zasadzie wolnego transferu z Cracovii. Z Widzewem podpisał półroczny kontrakt.

 

Wasiluk rozpoczynał karierę w Jagiellonii Białystok. W trakcie swojej kariery reprezentował także barwy Cracovii i Śląska Wrocław, z którym w 2012 roku zdobył mistrzostwo Polski.

 

Na boiskach Ekstraklasy rozegrał 94 spotkania, zdobywając pięć bramek

 

 

Oficjalnie: Chorwacki bramkarz w Zagłębiu

 

Silvio Rodić został w piątek nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin. 26-letni Chorwat jest bramkarzem i ostatnio występował w barwach Slavena Belupo.

 

W tym sezonie mierzy niemal dwa metry Rodić spędził praktycznie całą swoją karierę. Przez dwa lata grał także na wypożyczeniu w NK Koprivnica.

 

Wcześniej Zagłębie poinformowało o rozwiązaniu kontraktu z Michałem Gliwą.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorge Kadu zawodnikiem Zawiszy

 

Zawisza podpisał kontrakt z 22-letnim Jorge Kadu. Urodzony w Republice Zielonego Przylądka piłkarz jest napastnikiem i ostatnio reprezentował barwy trzecioligowego portugalskiego klubu Quarteirense - podała oficjalna strona internetowa klubu z Bydgoszczy.

 

Mimo, że nie jest to najwyższa klasa rozgrywkowa to jego bilans z ostatniego sezonu wygląda naprawdę dobrze. W 16/15 meczach (różne źródła podają inaczej) zdobył 11 bramek. Jeszcze 12 stycznia zdobył on bramkę na wagę remisu w meczu z Ferreiras. Kadu ma 174 cm wzrostu i jest prawonożny. Na pewno będzie miał on łatwiejsze wejście w drużynę ponieważ jego ojczystym językiem jest portugalski, którym na co dzień posługują się aż czterej zawodnicy bydgoskiego klubu (Hermes, Luis Carlos, Andre Micael oaz Vasco).

 

Kadu w sobotnim sparingu pojawił się w drugiej połowie i od razu zaliczył asystę przy golu Hermesa. - Nowemu napastnikowi życzymy, by stał się sennym koszmarem bramkarzy T-Mobile Ekstraklasy - napisał Zawisza w oświadczeniu

 

Szwedzki pomocnik w Jagiellonii

 

Szwedzki skrzydłowy, Sebastian Rajalakso, wzmocni siłę ofensywną Jagiellonii Białystok. Pochodzący z Enkoping pomocnik pozytywnie przeszedł dzisiaj testy medyczne, po czym podpisał dwuletni kontrakt z klauzulą umożliwiającą przedłużenie o rok - poinformował klub na swojej oficjalnej witrynie internetowej.

 

Były zawodnik szwedzkiego klubu Syrianska FC jutro wyleci z drużyną na zgrupowanie do Turcji.

 

Sebastian nie potrzebował wiele czasu na przekonanie do siebie trenera Piotra Stokowca. Po kilkudniowym pobycie w Cetniewie, zadecydowano, że predyspozycje i inklinacje do gry ofensywnej 25-letniego Szweda znacznie wzmocnią siłę rażenia Jagi i pozytywnie przełożą się na poczynania ofensywne całej drużyny. Wypożyczony w ostatnim sezonie z Djurgarden do Syrianski skrzydłowy zdobył 4 bramki dla drużyny z Sodertalje.

 

 

Stolarski już teraz w Lechii

 

Lechia Gdańsk poinformowała o uzyskaniu porozumienia z Wisłą Kraków w sprawie transferu Pawła Stolarskiego. Tym samym młody obrońca już teraz przeniesie się do Gdańska i będzie występował w barwach Lechii w rundzie wiosennej Ekstraklasy.

 

Stolarski już wcześniej podpisał z Lechią kontrakt, który miał wejść w życiu od nowego sezonu.

 

17-letni zawodnik ma na swoim koncie 14 występów na boiskach Ekstraklasy.

 

Górnik wypożyczył Sobczaka i Płonkę

 

Górnik Zabrze i Energetyk ROW Rybnik osiągnęli porozumienie w kwestii wypożyczenia Szymona Sobczaka oraz Michała Płonki - informuje oficjalny portal 14-krotnych mistrzów Polski.

 

Przez najbliższe pół roku Szymon Sobczak i Michał Płonka będą reprezentować barwy I-ligowego Energetyka ROW Rybnik. Umowa Górnika z Energetykiem zawiera opcję przedłużenia.

 

21-letni napastnik Szymon Sobczak w rundzie jesiennej występował w I-ligowej Calisii Kalisz. Zagrał w 12 spotkaniach i strzelił 6 bramek.

 

21-letni Michał Płonka, który występuje zarówno w obronie, jak i w pomocy w rundzie jesiennej zagrał w 12 spotkaniach rezerw Górnika i strzelił 3 bramki.

 

Rosyjski napastnik w Lechii

 

Maciej Makuszewski nie będzie jedynym zawodnikiem, który trafi do Lechii Gdańsk z Tereka Grozny. Klub z Trójmiasta poinformował również o uzyskaniu porozumienia w sprawie wypożyczenia 25-letniego napastnika Zaura Sadajewa.

 

Sadajew trafił do Lechii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu, z opcją definitywnego transferu.

 

W trakcie swojej dotychczasowej kariery Sadajew rozegrał 78 spotkań w rosyjskiej ekstraklasie, zdobywając w nich sześć bramek. Na swoim koncie ma również epizod w izraelskim Beitarze Jerozolima.

 

 

Makuszewski w Lechii

 

Lechia Gdańsk pozyskała na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu pomocnika Tereka Grozny Macieja Makuszewskiego. W umowie między klubami znalazła się opcja definitywnego transferu.

 

Piłkarz już jutro dołączy do przebywającego na zgrupowaniu w Turcji zespołu Lechii.

 

Makuszewski do Tereka trafił we wrześniu 2012 roku z Jagiellonii Białystok, w której rozegrał 41 spotkań i zdobył pięć bramek w Ekstraklasie. W lidze rosyjskiej wystąpił w tylko 14 meczach.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstała możliwość dokonania przez Wisłę Kraków drugie transferu w tym okienku a zawodnikiem ma być Dariusz Dudka po wielkich zapowiedziach transferowych przez trenera smude okazało się że nic z tego nie wyszło ale na to miast Dudka wraz z Stiliciem i Gargułą może stanowić fajny srodek pola lub też może myć solidnym zastępcą Chaveza który ma prawdopodobnie odejść do ligi Chińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavle Popara zawodnikiem Pogoni

 

Pavle Popara został w niedzielę zawodnikiem Pogoni Szczecin - poinformowała oficjalna strona klubu. Serbski pomocnik już od miesiąca trenował z drużyną Dariusza Wdowczyka. Swoją postawą na treningach i w meczach sparingowych przekonał klub do podpisania z nim kontraktu.

 

26-letni Popara jest wychowankiem Partizana Belgrad, z którego w styczniu 2006 roku wyjechał do Grecji. Tam występował w barwach takich klubów jak Apollon Kalamarias i Panetolikos Agrinio. W kolejnych latach był również piłkarzem cypryjskiego Enosis Neon Paralimni, a od lipca 2008 był zawodnikiem Slavii Sofia. W bułgarskiej drużynie występował do tej pory, z półroczną przerwą na wypożyczenie do rumuńskiej Astry Giurgiu.

 

Teraz pomocnik spróbuje swoich sił na boiskach polskiej Ektraklasy. W niedzielę podpisał z Pogonią półroczny kontrakt, z opcją przedłużenia go o dwa lata.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiełło wypożyczony do Lechii

 

Lechia i Legia Warszawa porozumiały się w sprawie wypożyczenia do gdańskiego Klubu 19-letniego skrzydłowego, Aleksandra Jagiełły - poinformował oficjalny serwis "biało-zielonych".

 

Jagiełło to wychowanek stołecznego klubu. Poprzednią rundę bieżącego sezonu spędził na wypożyczeniu do Podbeskidzia. W klubie z Bielska rozegrał 18 spotkań w T-Mobile Ekstraklasie, strzelając dwa gole - w meczach z Lechią i Legią. Młody pomocnik będzie wypożyczony do Lechii Gdańsk do końca obecnego sezonu.

 

Zawodnik dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w tureckim Belek we wtorek.

 

 

Kolejny Portugalczyk w Zawiszy

 

Zawisza dokonał trzeciego wzmocnienia tej zimy. Zawodnikiem bydgoskiego klubu został we wtorek Alvaro Ricardo Faustino Gomes - poinformował oficjalny serwis beniaminka T-Mobile Ekstraklasy.

 

Alvarinho ma 23 lata. Portugalczyk urodził się w Faro, ale posiada także obywatelstwo angolskie. Karierę rozpoczynał w miejscowym Farense, z którego przebił się w 2011 r. do Pacos de Ferreira. Na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej, zagrał tylko jeden mecz. Z Pacos był on dwukrotnie wypożyczany. Najpierw do trzecioligowej Fatimy, a później do Torreense. W końcu, gdy wygasł mu kontrakt z Pacos sam mógł decydować o swojej przyszłości. Wybrał trzecioligową Benfikę Castelo Branco i tam wreszcie "odpalił".

 

W dwóch poprzednich sezonach był kluczowym zawodnikiem drużyny i strzelił dla niej łącznie 15 bramek. Alvarinho nie ma przypisanej konkretnej pozycji jest zawodnikiem mogącym grać na wielu pozycjach w ofensywie.

 

Na tą chwile zawodnik podpisał dwuletni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 01.07.2014 roku, jednak trwają negocjacje z Benfiką, aby mógł on grać w Zawiszy już od teraz. Do końca tygodnia wszystko powinno się rozstrzygnąć.

 

 

Duda wypożyczony do Chojniczanki

 

Wiosną w Chojniczance Chojnice zagra wychowanek Lechii Gdańsk Adam Duda. Szczegóły dotyczące półrocznego wypożyczenia zostały ustalone w poniedziałek - podała oficjalna strona pierwszoligowego klubu.

 

Postać Adama Dudy łączono z Chojniczanką od dłuższego czasu. Zawodnik zdołał nawet zagrać w drużynie trenowanej przez Mariusza Pawlaka podczas styczniowego sparingu z Lechią. Przez kilkanaście kolejnych dni dopracowywane były warunki półrocznej umowy i w końcu udało się osiągnąć porozumienie.

 

Duda będzie piątym wzmocnieniem klubu przed rundą wiosenną. Wcześniej do Chojniczanki trafili Marek Gancarczyk, Arkadiusz Mysona, Andrzej Rybski i Karol Szymański.

 

Nowy nabytek Chojniczanki ma za sobą 26 spotkań rozegranych w Ekstraklasie - zdobył w nich pięć goli. Jesienią oprócz gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, 22-letni napastnik pojawiał się także w meczach trzecioligowych rezerw Lechii. Dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piast pozyskał kolejnego Hiszpana

 

Piast Gliwice poinformował o pozyskaniu kolejnego zawodnika. Tym razem do drużyny Marcina Brosza dołączył Hiszpan Gerard Badia. Do Piasta trafił na zasadzie wypożyczenia z zespołu SD Noja.

 

- Jestem szczęśliwy z faktu podpisania umowy. Zawsze chciałem grać w najwyższej klasie rozgrywkowej i w Polsce dostałem szansę gry w ekstraklasie. Mam w sobie bardzo dużo chęci i zapału do jak najlepszej gry. Jestem przygotowany do występów na sto procent i oczywiście fajnie, że są tutaj w drużynie inni hiszpańscy zawodnicy - powiedział zawodnik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Oficjalnie: Cetnarski w Widzewie

 

Mateusz Cetnarski jest już oficjalnie zawodnikiem Widzewa Łódź. 26-letni pomocnik, który dotychczas występował w Śląsku Wrocław, podpisał z łódzkim zespołem umowę do końca obecnego sezonu.

 

- Mateusz jest już doświadczonym zawodnikiem. Ma na koncie nie tylko ponad 100 występów w Ekstraklasie, ale i także występy w europejskich pucharach. Od jakiegoś czasu był na naszej liście życzeń i w końcu udało się sprowadzić tego piłkarza. Liczymy, że będzie wzmocnieniem Widzewa w wiosennych meczach, a bardzo możliwe, że zwiąże się z nami dłuższą umową - powiedział członek zarządu klubu Michał Wlaźlik.

 

Cetnarski dotychczas rozegrał 125 spotkań na boiskach Ekstraklasy, zdobywając w nich 13 bramek.

 

 

Obrońca Piasta z nową umową

 

Obrońca Piasta Gliwice Kornel Osyra podpisał w czwartek nowy kontrakt z klubem. Dotychczasowa umowa piłkarza wygasała z końcem obecnego sezonu. Na mocy nowego kontraktu, Osyra pozostanie w Gliwicach do czerwca 2016 roku.

 

- Cieszę się, że zostały docenione moje wysiłki i klub mi zaufał, podpisując ze mną nowy kontrakt. W poprzedniej rundzie ogrywałem się w rezerwach i mam nadzieję, że odpłacę się za obdarzenie mnie właśnie zaufaniem. W ostatnich jesiennych kolejkach byłem włączany do meczowej „osiemnastki”, wystąpiłem także 30 minut przeciwko Zawiszy. W okresie przygotowawczym każdy miał szansę pokazania się w sparingach. Panuje rywalizacja, przez co nie ułatwiamy zadania trenerom - powiedział Osyra, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Zieliński zawodnikiem Śląska

 

Paweł Zieliński został w piątek oficjalnie zawodnikiem Śląska Wrocław. 23-letni obrońca, który dotychczas występował w Ślęzy Wrocław, podpisał roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia.

 

W trakcie swojej kariery był także zawodnikiem Orła Ząbkowice, UKP Zielona Góra, Zagłębia Lubin i Bielawianki Bielawa. W ostatnich tygodniach przebywał na testach w Śląsku, podczas których udało mu się przekonać do siebie sztab szkoleniowy klubu.

 

- Pochodzę spod Wrocławia i gra w Śląsku zawsze była moim wielkim marzeniem. Cieszę się, że wreszcie się spełniło. Dziękuję trenerom WKS-u za zaufanie. Zrobię wszystko, by odwdzięczyć się za nie na boisku - powiedział Paweł Zieliński tuż po podpisaniu kontraktu

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dariusz Dudka dziś oficjalnie podpisał 1.5 roczną umowę z Wisłą Kraków. Dudka był już zawodnikiem drużyny Białej Gwiazdy w latach 2005-2008, w barwach Wisły strzelił pięć goli. W sezonie 2007/2008 zdobył z zespołem mistrzostwo Polski. Z Krakowa odszedł w 2008 roku do francuskiego AJ Auxerre, gdzie grał przez cztery sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzinić piłkarzem Zagłębia

 

Zagłębie Lubin podpisało kontrakt ze słoweńskim obrońcą Elvedinem Dziniciem. Umowa obowiązywała będzie do końca obecnego sezonu - poinformował klub na swojej oficjalnej witrynie internetowej.

 

Elvedin Dzinić w ostatnim czasie grał w bułgarskim Botewie Płowdiw. W przeszłości defensor reprezentował barwy: słoweńskiego NK Maribor i belgijskim R. Charleroi S.C.

 

 

Garbacik na dłużej w Lechii

 

Damian Garbacik podpisał w piątek nową umowę z Lechią Gdańsk. Kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2017 roku - czytamy na oficjalnej stronie biało-zielonych.

 

Wychowanek Granicy Kętrzyn trafił do Lechii Gdańsk na początku 2013 r. Dotychczas nie zadebiutował jeszcze w meczu T-Mobile Ekstraklasy.

 

Jesienią Garbacik zagrał w czterech meczach drużyny rezerw, strzelając jedną bramkę.

 

 

Kapustka przedłużył kontrakt z Cracovią

 

Bartosz Kaustka przedłużył swoją umowę z Cracovią. Nowy kontrakt utalentowanego pomocnika będzie obowiązywać do końca 2016 roku - poinformowała oficjalna strona internetowa Pasów.

 

- Cracovia to klub, w którym chciałem grać od dziecka, dlatego mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają. Bardzo cieszę się, że podpisałem już swój drugi profesjonalny kontrakt z Cracovią. Nie pozostało mi nic innego jak tylko zasuwać na treningach i czekać na debiut - mówi Bartosz Kapustka.

 

- Przedłużenie kontraktu z Bartkiem to świetna wiadomość, ten chłopak ma ogromny talent i naprawdę jest bliski debiutu. Musimy pielęgnować i doceniać młodych, perspektywicznych zawodników - skomentował trener Wojciech Stawowy.

 

17-letni Bartosz Kapustka jest wychowankiem Tarnovii Tarnów, do naszego Klubu trafił w 2012 roku. Pomocnik ma 179 cm wzrostu i waży 60 kg.

 

 

Orlando Sa oficjalnie w Legii!

 

 

Orlando Sa jest już oficjalnie zawodnikiem Legii Warszawa. Portugalski napastnik podpisał 3,5-letni kontrakt z klubem. Do zespołu mistrza Polski przeszedł na zasadzie definitywnego transfery z cypryjskiego AEL-u Limassol. W Legii będzie grał z numerem 70 na koszulce.

 

25-letni napastnik jest wychowankiem Sportingu Braga, z którego w lipcu 2009 roku trafił do FC Porto. Zawodnikiem tego klubu był przez dwa lata, z przerwą na grę na wypożyczeniu w Nacional Funchal.

 

W sierpniu 2011 roku podpisał kontrakt z angielskim Fulham, w barwach którego rozegrał siedem spotkań w Premier League, zdobywając jednego gola. Przed sezonem 2012/13 przeniósł na Cypr, gdzie podpisał kontrakt z AEL Limassol. Łącznie w barwach tego klubu rozegrał 34 mecze w tamtejszej ekstraklasie i 18 razy wpisał się na listę strzelców. 13 z tych bramek zdobył w rundzie jesiennej obecnego sezonu.

 

Orlando Sa ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Portugalii.

 

 

Mikita wypożyczony do Widzewa

 

Napastnik Legii Warszawa Patryk Mikita został wypożyczony do końca sezonu do Widzewa Łódź - poinformowała oficjalna strona stołecznego klubu.

 

Mikita w tym sezonie zadebiutował w Ekstraklasie. Na swoim koncie ma jedenaście występów i jednego gola.

 

 

Skrzypczak wypożyczony do GKS-u Katowice

 

 

Sfinalizowane zostało wypożyczenie Szymona Skrzypczaka (Górnik Zabrze), do I-ligowego GKS-u Katowice. Umowa 23-letniego napastnika została podpisana do 30 czerwca bieżącego roku - poinformował zabrzański klub na swojej oficjalnej witrynie internetowej.

 

Szymon Skrzypczak został sprowadzony do Zabrza latem ubiegłego roku. W ubiegłym sezonie 23-letni napastnik został królem strzelców II ligi w barwach KS Polkowice. Wcześniej występował w MKS-ie Kluczbork, Ruchu Radzionków i Zagłębiu Lubin.

 

"Skrzypa" wziął udział w pierwszym tegorocznym zgrupowaniu Górnika, w Zakopanem. Pojechał również z zespołem do Turcji. Po tym, jak otrzymał zgodę na treningi z GKS-em Katowice wrócił do Polski i pojechał z GKS-em na zgrupowanie do Jarocina. Od poniedziałku przebywa na drugim obozie - w Gutowie Małym.

 

W nowym klubie Skrzypczak zaliczył już pierwsze trafienie - strzelił zwycięską bramkę w sparingu z MFK Karvina.

 

 

Famulski zawodnikiem Zagłębia

 

Wychowanek Zagłębia Lubin Ariel Famulski podpisał półtoraroczny kontrakt z klubem. Od kilku tygodni Ariel Famulski, pod okiem trenera Oresta Lenczyka, przygotowywał się do rundy wiosennej, zaprezentował się z dobrej strony i dziś parafował umowę.

 

Przez ostanie półtora roku Famulski występował w KS Polkowice. Dobre występy w barwach drugoligowca nie umknęły uwadze trenerów Zagłębia Lubin.

 

Famulski ma ekstraklasowy debiut za sobą, w sezonie 2011/2012 zagrał przeciwko Lechowi Poznań i zdobył gola. Później pomocnika trapiły kontuzje i nie potrafił wywalczyć miejsca w składzie pierwszej drużyny Zagłębia.

 

Pomocnik Jagiellonii zagra w Sosnowcu

 

 

21-letni pomocnik Jagiellonii Białystok, Grzegorz Arłukowicz, najbliższe miesiące spędzi na wypożyczeniu w drugoligowym Zagłębiu Sosnowiec, gdzie ostatnio przebywał na testach. Piłkarz w Sosnowcu będzie grał do 30 czerwca - poinformowała oficjalna strona internetowa białostockiego klubu.

 

Arłukowicz w barwach Jagiellonii debiutowa jako 16-latek w meczu Pucharu Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź (3:2). W ekstraklasie zadebiutował trzy lata później w meczu z Legią Warszawa (0:0) za kadencji trenera Czesława Michniewicza. W sumie wystąpił w pięciu spotkaniach w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

W oczach trenera Tomasza Hajty nie znalazł już uznania i sezon 2012/13 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Kolejarzu Stróże. Jesienią ubiegłego roku był podstawowym zawodnikiem rezerw Jagiellonii, został też włączony do szerokiej kadry drużyny ekstraklasowej.

 

Podczas zimowych przygotowań nie pojechał jednak na zgrupowania do Władysławowa i tureckiego Side. Do Zagłębia Sosnowiec został wypożyczony do końca czerwca bieżącego roku.

 

 

Michalski wypożyczony do Jagiellonii

 

W poniedziałek szeregi Jagiellonii zasilił nowy obrońca. Kontrakt z białostockim klubem podpisał 20-letni obrońca, Seweryn Michalski. Młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony na pół roku z opcją transferu definitywnego - poinformował klub na swojej oficjalnej witrynie internetowej.

 

Michalski spędził rundę jesienną w klubie belgijskiej ekstraklasy - KV Mechelen. Wystąpił w jednym meczu z Beveren. Wcześniej reprezentował barwy GKS-u Bełchatów. W "brunatnym" zespole zadebiutował w Ekstraklasie i strzelił dwa gole.

 

Seweryn ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Nowy zawodnik Jagiellonii występuje najczęściej na pozycji środkowego obrońcy.

Michalski jest w Białymstoku od niedzieli. W poniedziałek rano przeszedł badania medyczne, a po nich złożył podpis pod kontraktem.

 

 

Gigołajew piłkarzem Ruchu

 

Na zgrupowaniu Ruchu Chorzów w tureckim Side doszło do zawarcia kontraktu z Rosjaninem Rolandem Gigołajewem, który od ponad trzech tygodni trenował z zespołem. Jego będzie obowiązywać do 30 czerwca 2016 roku - poinformował oficjalny serwis "Niebieskich".

 

- Po powrocie do Polski Roland wyjedzie na kilka dni do Rosji, by załatwić sprawy wizowe. Później czeka go walka o miejsce w składzie - mówił Mirosław Mosór, dyrektor sportowy Ruchu.

 

Roland Gigołajew (24) występuje na pozycji pomocnika. Ostatnio grał w Dinamie Sankt Petersburg (II liga rosyjska), gdzie rozegrał 22 mecze. Nowy nabytek Ruchu ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Rosji.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtan zawodnikiem Górnika \

 

Słowacki napastnik Tomas Majtan podpisał we wtorek 2,5-letni kontrakt z Górnikiem Zabrze. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. Majtan przeniósł się do Górnika na zasadzie wolnego transferu z MSK Żilina.

 

26-letni zawodnik jest wychowankiem Interu Bratysława. W 2010 roku został piłkarzem Żiliny, z którą w sezonie 2009/10 zdobył mistrzostwo Słowacji, a później występował w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. W tych elitarnych rozgrywkach zdobył nawet bramkę w przegranym 1:2 meczu ze Spartakiem Moskwa. Piłkarzem Żiliny był wtedy także Robert Jeż.

 

W sezonie 2012/13 Majtan był wypożyczony na pół roku do Banika Ostrava (9 meczów i 3 bramki). W obecnym sezonie rozegrał dla Żiliny 18 meczów ligowych (2 bramki i 3 asysty) i 6 meczów w kwalifikacjach do Ligi Europy (4 bramki i jedna asysta). Łącznie w europejskich rozgrywkach rozegrał dla Żiliny 21 meczów, w których zdobył 7 bramek. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji młodzieżowej Słowacji.

 

W Górniku będzie grał z numerem 87.

 

 

Vranjes zawodnikiem Lechii

 

Zgodnie z przewidywaniami, Stojan Vranjes został nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk. Bośniacki pomocnik podpisał umowę do czerwca 2017 roku.

 

Vranjes do Lechii przeszedł z Vojvodiny Nowy Sad. W tym sezonie rozegrał 26 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając pięć bramek.

 

Na swoim koncie ma trzy występy w reprezentacji Bośni.

 

 

Ślusarski rozwiązał kontrakt z Lechem

 

Bartosz Ślusarski rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z Lechem Poznań. Umowa napastnika, który niedawno został odsunięty od pierwszego zespołu, obowiązywała do czerwca.

 

- Dziękujemy Bartkowi za grę i bramki strzelone dla Lecha. Życzymy mu przede wszystkim zdrowia i powodzenia w dalszej karierze. Zawsze będzie mile widziany na trybunach INEA Stadionu - mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

 

- Na zawsze zapamiętam debiut w Lechu, kiedy spełniły się moje chłopięce marzenia. Najlepiej wspominam jednak ostatni sezon. Zdobyliśmy wicemistrzostwo, a ja strzeliłem najwięcej bramek w drużynie i traktuję to jako sukces. Zostały trzy dni okienka transferowego i rozwiązanie umowy za porozumieniem stron nie jest przypadkowe. Mam oferty z klubów ekstraklasowych i z Arki Gdynia. Niedługo będzie jasne, gdzie się przeniosę - mówi były już napastnik Kolejorza.

 

 

Petrow zawodnikiem Korony

 

Kyryło Petrow został we wtorek zawodnikiem Korony Kielce. Ukraiński obrońca podpisał półroczną umowę z opcją przedłużenia jej o rok.

 

W ostatnim czasie 23-letni zawodnik występował w Arsenale Kijów. Wcześniej reprezentował także barwy Dynama Kijów, Krywbasu Krzywy Róg i Howerle Użhorod.

 

 

Rafał Murawski w Pogoni

 

Rafał Murawski został kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił szeregi Pogoni Szczecin. Były reprezentant Polski, który niedawno rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań, podpisał z Portowcami 2,5-letni kontrakt.

 

- Klub ze Szczecina dał mi możliwość gry i rozwoju - mówi nowy nabytek Pogoni. - Za to jestem wdzięczny i dlatego też tutaj jestem.

 

- Dla nas to bardzo ważne, że Rafał zdecydował się na ten transfer - mówi z kolei odpowiedzialny w szczecińskim klubie za transfery Grzegorz Smolny. - Cieszymy się z pozyskania tak wartościowego zawodnika i z tego, że podniesie wartość piłkarską naszego zespołu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikamai Gwaze zawodnikiem Górnika

 

Dzikamai Gwaze został w środę zawodnikiem Górnika Zabrze. Pochodzący z Zimbabwe pomocnik podpisał z Górnikiem umowę do końca obecnego sezonu.

 

Gwaze, który ostatnio występował w LZS Piotrówka, przebywał z zespołem Górnika na zgrupowaniach w Zakopanem i Turcji. Wówczas przekonał do siebie trenera Ryszarda Wieczorka.

 

24-latek trafił do Polski w 2009 roku. Wówczas został zawodnikiem KS Wisła, z której pół roku później przeniósł siędo LSZ Piotrówka. W sezonie 2010/11 był piłkarzem Pogoni Szczecin.

 

 

Wodecki w GKS Tychy

 

Napastnik Górnika Zabrze Marcin Wodecki rundę wiosenną spędzi w pierwszoligowym GKS-ie Tychy. 26-letni zawodnik został wypożyczony do końca tego sezonu.

 

Wodecki przez ostatni rok występował w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Zimą wrócił do Zabrza, ale nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w składzie Górnika. Nie znalazł się w kadrze meczowej na dwa pierwsze wiosenne spotkania.

 

Teraz Wodecki, który ma na swoim koncie 105 występów i 13 bramek w Ekstraklasie, będzie kontynuował karierę w Tychach.

 

 

Kolejny Legionista zagra w Widzewie

 

Widzew porozumiał się z Legią Warszawa w sprawie wypożyczenia Łukasza Bogusławskiego - poinformował portal widzewiak.pl. Zainteresowanie 21-letnim defensorem awizowane było już w piątek.

 

Kluby jednak porozumiały się dopiero teraz, a piłkarz dołączy do widzewskiej drużyny jeszcze przed meczem z Ruchem Chorzów. Być może już w środę.

 

Bogusławski zostanie wypożyczony do Widzewa na pół roku. Przypomnijmy, że będzie on już drugim piłkarzem stołecznej Legii wypożyczonym do łódzkiego klubu. W zeszłym tygodniu na podobnej zasadzie Widzew pozyskał napastnika Patryka Mikitę.

 

Ciekawostką jest, że Bogusławski był już na testach w Widzewie w czerwcu zeszłego roku, na samym początku przygotowań do rundy jesiennej. Wtedy jednak nie zyskał uznania w oczach ówczesnego trenera.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janik zawodnikiem Ruchu

 

Sebastian Janik został w czwartek zawodnikiem Ruchu Chorzów. Grający dotychczas w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice pomocnik podpisał trzyletni kontrakt z Niebieskimi.

 

– Dobrze, że Sebastian trafił do nas już teraz, bo będzie miał trochę czasu żeby się zaadaptować w drużynie. Mam nadzieję, że jak najszybciej będzie gotowy do tego, aby powalczyć o miejsce w pierwszym składzie – stwierdził wiceprezes Ruchu Mirosław Mosór.

 

– Ruch bardzo dobrze wystartował na wiosnę, drużyna jest na fali. Wiem, że nie będzie łatwo wskoczyć do składu. Będę się starał i walczył. Na pewno jest to dla mnie olbrzymia szansa. Ktoś dostrzegł we mnie potencjał, zainwestował we mnie, a ja chciałbym odwdzięczyć się dobrą grą – powiedział Janik.

 

 

Młody Kazach w Koronie

 

Korona Kielce poinformowała o pozyskaniu kolejnego zawodnika. Tym razem drużynę prowadzoną przez Joso Rojo Martina zasilił Kazach Abzał Biejsiebiekow. 21-latek trafił do Korony na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z FK Astana.

 

Biejsiebiekow gra na pozycji obrońca. W ostatnim sezonie rozegrał 29 spotkań na boiskach kazachskiej ekstraklasy. Regularnie występuje w młodzieżowej reprezentacji Kazachstanu.

 

Chavez odejdzie z Wisły

 

Osman Chavez jest bliski odejścia z Wisły Kraków - poinformowała oficjalna strona klubu. Reprezentant Hondurasu ma przejść na zasadzie wypożyczenia do chińskiego drugoligowca Quingdao Jonoon.

 

Chavez czekają jeszcze badania medyczne. Jeżeli pomyślnie je przejdzie, zostanie wypożyczony do końca roku.

 

Honduranin do Wisły trafił przed sezonem 2010/11. Od tamtej pory rozegrał 62 mecze w Ekstraklasie, zdobywając w nich dwie bramki. W tym sezonie tylko cztery razy pojawił się na boisku.

 

 

Młody Brazylijczyk wzmocni Bayer

 

Brazylijski obrońca Wendell będzie od nowego sezonu występował w Bayerze Leverkusen - poinformował niemiecki klub. Aptekarze doszli do porozumienia z Gremio Porto Alegre w sprawie transferu utalentowanego 20-latka, który podpisał z Bayerem umowę do czerwca 2019 roku.

 

- Wendell jest wielkim talentem, który może być dla nas wzmocnieniem - powiedział dyrektor sportowy klubu Rudi Voeller.

 

Lechia rozwiązała umowę z Małkowskim

 

Sebastian Małkowski nie będzie już bramkarzem Lechii Gdańsk. W czwartek kontrakt zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron - poinformowała oficjalna strona gdańskiego klubu.

 

26-letni bramkarz, który jest wychowankiem Wisły Tczew trafił do Lechii przed sezonem 2008/09. Na poziomie ekstraklasy rozegrał dla biało-zielonych 36 spotkań.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleksy wypożyczony do Arki

 

Zagłębie Lubin wypożyczyło Pawła Oleksego do pierwszoligowej Arki Gdynia - poinformowała oficjalna strona internetowa lubińskiego klubu.

 

Obrońca do końca obecnego sezonu będzie pomagał gdynianom walczyć o awans do ekstraklasy. Arka po pierwszej części sezonu zajmuje 4. pozycję w tabeli 1.ligi, podopieczni Pawła Sikory wywalczyli dotychczas 28 punktów.

 

Oleksy jest graczem Zagłębia od początku 2007 roku. W międzyczasie bronił jednak na wypożyczeniach także barw Chrobrego Głogów, Górnika Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz i Piasta Gliwice. W obecnym sezonie zagrał w 13 spotkaniach dla "miedziowej" ekipy.

 

Bogusławski wypożyczony do Widzewa

 

Łukasz Bogusławski został wypożyczony do Widzewa. Młody legionista będzie grał w Łodzi do końca sezonu - poinformowała oficjalna strona internetowa stołecznego klubu.

 

Bogusławski to wychowanek Warmii Grajewo. Przy Łazienkowskiej sięgnął po dwa mistrzostwa Młodej Ekstraklasy. Był kapitanem Legii II, występującej w 3.lidze łódzko-mazowieckiej.

 

Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu do Widzewa został wypożyczony inny legionista - Patryk Mikita.

 

Tiago Targino piłkarzem Jagiellonii

 

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika. Szeregi białostockiego klubu zasilił Portugalczyk Tiago Targino, który podpisał półroczną umowę z opcją przedłużenia do grudnia 2015 roku - poinformowała oficjalna witryna internetowa klubu.

 

Targino jest wychowankiem Vitorii Guimaraes, w której zadebiutował w Lidze Sagres. Był z niej wypożyczany do tureckiego Manisasporu, duńskiego Randers oraz Vitorii Setubal. Sezon 2012/2013 spędził w Olhanense, a po roku przeniósł się do czołowego cypryjskiego zespołu - AEL-u Limassol. Na Wyspie Afrodyty występował m.in. u boku Orlando Sa, który kilka dni temu zasilił szeregi Legii Warszawa.

 

Targino ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii - U-20 i U-21. W Jagiellonii będzie występował z numerem 12.

 

Ondrej Duda zawodnikiem Legii

 

Legia Warszawa poinformowała o pozyskaniu utalentowanego Słowana Ondreja Dudy. 20-letni zawodnik, który dotychczas występował w MFK Koszyce, podpisał 4,5-letni kontrakt z Legią.

 

Duda w Warszawie pojawi się w sobotę i z trybun obejrzy niedzielne spotkanie z Jagiellonią Białystok.

 

Duda w barwach zespołu z Koszyc rozegrał do tej pory 37 spotkań i zdobył sześć bramek. Regularnie występuje również w młodzieżowej reprezentacji Słowacji.

 

W zespole Legii będzie grał z numerem 8 na koszulce.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...