Skocz do zawartości

Sieci neuronowe a obstawianie wyników meczy


jabbar24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.chciałbym zapytać czy ktoś z graczy wykorzystywał lub próbował wykorzystac sieci neuronowe do typowania zdarzeń sportowych lub dokładnych wyników lub do zakładów under/over???.Bo mam zamiar spróbowac ale chcętnie wysłuchałbym również Waszych opini na ten temat.Jeśli macie jakieś doświadczenie w tym , lub macie adresy stron gdzie moge cos o tym poczytac to piszcie.Dziękuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aero - mało wiesz :)

Sieci są idealne dla zbiorów rozmytych dlatego nie nadają się do typowania totka. Natomiast w bukmacherce stosowane są od dobrych paru lat i to z dobrym skutkiem. Między innymi zastosowaniu SNN zawdzięczasz marne wyniki w walce z bukami :), właśnie oni stosuję zaawansowane metody statystyczne do ustalania pierwotnego kursu czy lini.

Poświęć trochę czasu i poczytaj, co sieci robią w sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego weteran piszesz ze masz jakieś info.A co konkretniej mozesz powiedziec posiadasz na ten temat???Pozdrawiam

Zapraszam innych uzytkowników forum którzy maja pojecie o sieciach niech pisza swoje wnioski.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - chyba posiadam wszystko co jest w tej materii potrzebne. Mam Statisticę, Matlaba i Offica. Mam bazę II ligi niemieckiej od 1995 na której testowałem sieć.

Mam modelik sieci jednokierunkowej RBF z 9 wejściami, 16 neuronami w warstiwe ukrytej. Neuron końcowy ukierunkowany na zwycięstwa gospodarzy. Próg akceptacji 0,6, próg odrzucenia 0,3. Jakość sieci 0,84 Pole pod krzywą ROC 0,83.

Na język polski daje to yield 47%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Weteran no troszkę to dla mnie jest magia ale narazie bo ma zamiar zajac sie tym powazniej.Ale chciałbym znać twoje zdanie czy warto ???Ajeśli mozesz to prosiłbym Cie o jakieś bliższe przedstawianie jakis szczegołów o sieciach jak mozna je wykorzytac je w bukmacherce -jakieś szczególy .moze znasz stronki wnecie ,jakieś kasiazki itp gdzie warto zerknac i poczytać.Dzieki.Pozdrawiam

 

PS.Korzystajac z okazjki chciablym zapytac moderatorów co jest z temttem któy kiedys istnaiął na forum-Wyższa szkoła jazdy.Czy on bedzie jeszcze w przyszłosći istaniał??Oraz czy macie gdzies zapisanew swojej bazie tematy które które jak dział istnail to były w tym dziale.Bo chćetnie bym je przeglądnął.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciami zajmować się warto. Dają całkiem inne spojrzenie na typowanie. Są niepodatne na sugestie. Co do skuteczności - ja jestem zadowolony :)

 

na początek przeczytaj

http://www.republika.pl/edward_ch/

http://www.mymait.com/

a w szczególności http://www.mymait.com/Paper2/

można też postudiować : http://www.ingentaconnect.com/content/uwic/ujpa

( ciekawe czy spotkasz tam coś znajomego :) )

z polskich autorów wprowadzających w snn Tadeusiewicz.

Z programów potrzebnych to statistica + office, z matlaba korzystałem b. rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytan,

 

Co podajesz na wejsciu? Wygrane u siebie, na wyjezdzie, liczbe punktow w tabeli, liczba zdobytych goli, straconych, strike w/d/l?

EDIT: I jakie wagi?

 

Domyslam sie, ze masz 3 wyjscia (ewentualnie dwa), co za tym idzie liczba ukrytych neuronow w Twoim modelu jest ... wysoka :zdziwiony: (wedle wzorku proponowanego).

Dlatego smiem twierdzic, ze jest to troszke bardziej skomplikowane, poza tym napisales to tak, ze zwykly zjadacz chleba tego nie zrozumie (nie to ze ja to zrozumialem do konca).

 

Masz bardzo wysoka skutecznosc, znacznie przewyzszajaca MAIT, gdzie jajoglowi osiagneli 72% bodajze. To chyba zalezy od dobrego doboru sportu (owa egzotycznosc), wynikaloby z tego ze jestes lepszy od nich :mrgreen:

 

Moglbys jeszcze cos dac o RBF? (nic nie znalazlem moze byc inglisz werszyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejścia.

1. Rateform z różnicami

2. Recentform jw

3. różnica goli bez karnych

4. seria ogólna - do 7 spotkań bez pucharów krajowych

5. Walka o utrzymanie ( od 4 kolejki ) dolna połowa tabeli

6. Udział w pucharach

7. Lokalne derby

 

RBF - sieci o radialnych funkcjach bazowych - trochę inna estymacja niż zwykłego perceptronu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzieki za linki i info.kolego weteran mam pytanie czy mógbłyś mi powiedziec bo piszesz ze masz zyski z gry!!OK.ale mógłbys powiedziec jakie dyscypliny typujesz i jakie ligi głownie moze mozesz podac jakeiś archiwum typów jakie miales jakie typy Ci wychodziły korzystjąc z sieci neuronowych???Jeśli to nie problem to prosz epodaj na podstawiw łasnych typów jakeiś szczegółowe statystyki.oraz druga moja prośba dotyczy wykorzystania sieci neuronowych do typowania zdarzeń under/over.CCzy mógłbyśmi w tej sprawie jakoś doradzic podpowiedzieć.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Chyba nie wyglądam na archiwistę :)

Problem z SNN polega na stworzeniu bazy danych. Reszta jest prosta. Program sam ustala sobie istotne wejścia eliminując parametry zupełnie niepotrzebne.

SNN testowałem tylko w oparciu o II niemiecką w piłce nożnej. Niestety wklepywanie wyników do arkusza jest zaj... czasochłonne i nudne. Robiłem to w excelu z prostymi makrami przeliczającymi. Jakość pracy można poprawić robiąc bazę w accesie, jednak acces nie jest moja dobrą stroną :)

Sieć zrobiłem tylko jako klasyfikator do 3 kategorii 1x2, tzn na wyjściu Tak ( predykcja 1 ), Nie ( predykcja 2 ) lub nieokreślony, a przy funkcji regresyjnej 0-0,3-wygrana gości, 0,3-0,6 remis czyli no bet, powyżej 0,6 wygrana gospodarzy.

Nie bawiłem się w u/o. To co podałem w temacie maszynka weterana to typy generowane przez snn nie w oparciu o własną bazę, lecz o gotowce m.in ze stronki betdevil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.kolego weteran dzięki za odpowiedz.Skoro napomniałeś juz o stronce betdevil to czy mógblys cos blizej mi powiedziec o ich metodzie ./nie ukrywam ze angielski jeszcze stanowi dla mnie problemy/Czy mozna od nich odkupić jakas maszynkę do typowania jakie maja zyski sukcesy, skutecznosc.Bardzo prosiłbym Cię jesli mozeszo kilka cennych i wąznych informacji na ten temat.Dziekuję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucz się chłopie języków, bo nie znasz dnia ani godziny :)

Betdevil jako strona typująca jest nieporozumieniem. Mają tam jednak dobra statystykę i aktualne współczynniki do typowania, ale cena nie do przyjęcia. Korzystam niekiedy z ich bazy tylko dlatego, że po starej znajomości mam bezpłatny wjazd.

Do typowania wykorzystują maszynkę statystyczną, taki prościutki algorytm z głęboką wiarą, że zawsze lepszy wygra. Możesz ustawić sam kilkanaście parametrów w profilu, wybrać ligę, a maszynka wskaże co stawiać. Niestety, ze skutecznościa jest znacznie gorzej.

Tak więc daruj sobie betdevila i szukaj dalej.

Proste SNN wykorzystują w piłce grecy. Mają stronę open www.prosoccer.gr. Popatrz na nich pod kątem zwycięstw gospodarzy powyżej 65 z wyjątkiem pucharów i lig angielskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki z ainfo a czy znasz moze jeszcze podobne stronki do tej greckiej stronki???I pytanie juz poza tematem czy wieszmzoe czy bedzie jeszcze kiedys dział wyższaszkoła jazdy??oraz czy moge dostac od adminów strony archiwum tamtego tematu????Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działu nie ma bo jakiś Zbtal :) wykasował posty, przy okazji przypadkiem kasując opracowanie w całości. Zrobię coś podobngo, jak tylko opuści mnie zwierze ( leń ).

Ze stronek z snn open jest tylko jedna niemiecka, ale nie potrafięznaleźć jej adresu.

Natomiast jest parę kółek zamkniętych dla szerszego kręgu, w tym nawet jedno krajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Anonymous

ja właśnie zaczynam :] a że najważniejsza jest baza to zaczne od tworzenia automatycznej bazy danych :] co by nie wklepywać ... o wynikach poinformuje niebawem :p w sumie doszedlem juz do tego jak sciagnac liste kursowa do excela, a potem wyniki i odpowiednio je przyporządkować, teraz reszta statystyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ty chyba nie zamierzasz sugerowac sie kursami....?

 

Ja myślałem zrobic tak jak to Weteran radzil. Tylko wklepywanie wynikow i danych statystycznych jest bardzo dlugotrwale więc pomyslalem o napisaniu prostego programu.

Zna sie ktos na programowaniu , albo ty Bosniak?

 

Daj wiecej info o tym co ty chcesz zrobic.

Opisz dokładniej bo to co napisałes w twoim temacie to troche jest niezrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mi chodzi o baze danych z Listą kursową - a potem wyniki do tej listy czyli np.

 

Druzyna A - Druzyna B - 1: 1,40; X:2,90, 2: 10,00; wynik: 3:1

 

cuś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...